Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 58 59 60 61 62 ... 90
(Read 279951 times)
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #885 - 20.11.2008 at 19:15:00
 
Quote:
murileon wrote on 19.11.2008 at 21:03:06:
Tvoja anima očitno s takim partnerjem dobro funkcionira, drugače je pa petična, visokoleteča, vzvišena, tečna, razvajena, seksualna....vedno se ji mora dogajati.
No, tole sem vsaj na pol na pamet nametal, tako da vprašanje, če boš kaj našel zase.

Ta "moja anima" bi te, če bi bila takšna, kot jo opisuješ, verjetno namahala z marelo. Kakor pa jo jest poznam, bi jo prej odnesel z enim pogledom izpod čela.

bp


Ah, to se za damo ne spodobi Wink. V dalmatinca bi se po moje lahko malo poglobil, tako brez pomena pa tud ni. Razen, če dami ni do tega Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #886 - 20.11.2008 at 21:29:06
 
Ene sanje:

Končujem srednjo šolo. Vse ocene so že skoraj zaključene. Popustil sem, ker se bliža konec. Pišemo še matematiko. Predstavnica evropske komisije razdeli kontrolke. Kljub temu, da sem slabo pripravljen, računam, da bom že nekak spravil skupaj za dobro oceno. Vložim veliko energije. Presenečen ugotovim, da so naloge neki hudo komplicirani rebusi. Močno razmišljanje me zelo utrudi. Motijo mke sošolci, ki želijo prepisati od mene ali me kako drugače motijo. Zabodem jih s stvarmi, ki jih imam pri roki, da bi jih odgnal, da bi imel mir za koncentracijo. Sošolko v minici, ki sedi zraven mene in misli, da bo dobila kaj od mene zaradi njene seksualne privlačnosti in šarma, grobo odvrnem. Pridem do zaključka, da so z zahtevnostjo močno pretirali. Predstavnica evropske komisije to potrdi. Dobimo nove naloge. V roke dobim velik del zaklane svinje. Pomagam pri odstranjevanju špeha, kar mi gre dobro od rok, oče je pač veliko kolinil in nekaj sem se naučil. Očitno je to znanje dobro in šteje.

Moje misli o sanjah:

Končanje šole govori o samopodobi. Šolo je lahko namenjena samo zunanji podobi in zunanji uspešnosti nekoga. K takemu načinu razmišljanja sem bilprecej nagnjen, čeprav se ga nisem zavedal, v resnici sem bil sveto prepričan, da temu ni tako. Posledica, ničpametnega nisem skupaj spravil, zato je to kot naročeno dober simbol za mojo samopodobo. Koline in opravek z zaklano svinjo govori o bolj nerafinirani obliki mene, vendar dovolj dobri in dovolj konkretni. Moja pretirana razmišljanja so očitno še vedno pretirano povezana z mojo željo po uspehu, kar je neposredno povezano s samopodobo. Sanje kažejo na očiten problem v komunikaciji, ko bodem ljudi, ki želijo kaj dobiti od mene. Nastopim egoistično in hočem imeti mir.Vprašanje pa je, če gre res za egoizem, saj hočejo na nepošten priti do rezultatov. Ah, moji neučakani aspekti Smiley. V glavnem, evropska komisija je potrdila, da je tisto, kar imam, dovolj za soliden zaključek srednje šole. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Sanje
Reply #887 - 21.11.2008 at 08:07:05
 
murileon wrote on 20.11.2008 at 21:29:06:
Ene sanje:

Končujem srednjo šolo. Vse ocene so že skoraj zaključene. Popustil sem, ker se bliža konec. Pišemo še matematiko. Predstavnica evropske komisije razdeli kontrolke. Kljub temu, da sem slabo pripravljen, računam, da bom že nekak spravil skupaj za dobro oceno. Vložim veliko energije. Presenečen ugotovim, da so naloge neki hudo komplicirani rebusi. Močno razmišljanje me zelo utrudi. Motijo mke sošolci, ki želijo prepisati od mene ali me kako drugače motijo. Zabodem jih s stvarmi, ki jih imam pri roki, da bi jih odgnal, da bi imel mir za koncentracijo. Sošolko v minici, ki sedi zraven mene in misli, da bo dobila kaj od mene zaradi njene seksualne privlačnosti in šarma, grobo odvrnem. Pridem do zaključka, da so z zahtevnostjo močno pretirali. Predstavnica evropske komisije to potrdi. Dobimo nove naloge. V roke dobim velik del zaklane svinje. Pomagam pri odstranjevanju špeha, kar mi gre dobro od rok, oče je pač veliko kolinil in nekaj sem se naučil. Očitno je to znanje dobro in šteje.

Moje misli o sanjah:

Končanje šole govori o samopodobi. Šolo je lahko namenjena samo zunanji podobi in zunanji uspešnosti nekoga. K takemu načinu razmišljanja sem bilprecej nagnjen, čeprav se ga nisem zavedal, v resnici sem bil sveto prepričan, da temu ni tako. Posledica, ničpametnega nisem skupaj spravil, zato je to kot naročeno dober simbol za mojo samopodobo. Koline in opravek z zaklano svinjo govori o bolj nerafinirani obliki mene, vendar dovolj dobri in dovolj konkretni. Moja pretirana razmišljanja so očitno še vedno pretirano povezana z mojo željo po uspehu, kar je neposredno povezano s samopodobo. Sanje kažejo na očiten problem v komunikaciji, ko bodem ljudi, ki želijo kaj dobiti od mene. Nastopim egoistično in hočem imeti mir.Vprašanje pa je, če gre res za egoizem, saj hočejo na nepošten priti do rezultatov. Ah, moji neučakani aspekti Smiley. V glavnem, evropska komisija je potrdila, da je tisto, kar imam, dovolj za soliden zaključek srednje šole. Smiley



Zdi se mi, da obstaja sorodnost med klanjem svinje in zabadanjem sošolcev. Vezni člen pa izgleda oče, ki ti je posredoval koristno znanje, s katerim se lahko uveljaviš v družbi. Po moje gre za agresivni aspekt, ki pa ga jaz ne vidim kot egoističnega, temveč kot tisto nujno komponento, ki omogoča razmejitev od drugih in formiranje lastne identitete.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Sanje
Reply #888 - 21.11.2008 at 09:20:42
 
murileon wrote on 20.11.2008 at 12:23:31:

Si pač imela srečo, da si živela v okolju zmagovalne elite.


Jake mi sreče in elite  Smiley. Ne bom več vlekla teh že predelanih sanj, ampak rada bi še opozorila, da je elito vzpostavil tanek sloj ne najbolj etičnih in rahločutnih ljudi. Večina tistih (partizanov in njihovih simpatizerjev), ki je sledila svoji vesti in etiki, je ostala marginalcev ali celo preganjanih znotraj lastnih vrst. No, samo toliko o človeškem duhu, terorju in liku partizana .... Lips Sealed

Devi wrote on 20.11.2008 at 19:09:05:

V končni fazi se mi zdi, da več sploh tolk pomembno, ali sanje razumem ali ne. Iz vsega, kar se je razpletlo okoli, sem se naučila več, kot sem sploh misla. In če mene vprašaš, je to čisti užitek Smiley


Hvala, Devi, za razlago  Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #889 - 21.11.2008 at 10:31:24
 
Življenje je pač kaos in šmorn. Sanje so pa en lep kompas, ki nam pomaga pri orientaciji. Še enkrat bi rad opozoril na dejstvo, da ima nezavedno apriorna vedenja in lastno percepcijo. Se mi pa zdi, da je umetnost najti, kaj je v sanjah subjektivnega, kaj pa objektivnega, ki je posledica nezavedne percepcije in apriornih vedenj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #890 - 21.11.2008 at 10:32:37
 
murileon wrote on 20.11.2008 at 21:29:06:
Ene sanje:

Končujem srednjo šolo. Vse ocene so že skoraj zaključene. Popustil sem, ker se bliža konec. Pišemo še matematiko. Predstavnica evropske komisije razdeli kontrolke. Kljub temu, da sem slabo pripravljen, računam, da bom že nekak spravil skupaj za dobro oceno. Vložim veliko energije. Presenečen ugotovim, da so naloge neki hudo komplicirani rebusi. Močno razmišljanje me zelo utrudi. Motijo mke sošolci, ki želijo prepisati od mene ali me kako drugače motijo. Zabodem jih s stvarmi, ki jih imam pri roki, da bi jih odgnal, da bi imel mir za koncentracijo. Sošolko v minici, ki sedi zraven mene in misli, da bo dobila kaj od mene zaradi njene seksualne privlačnosti in šarma, grobo odvrnem. Pridem do zaključka, da so z zahtevnostjo močno pretirali. Predstavnica evropske komisije to potrdi. Dobimo nove naloge. V roke dobim velik del zaklane svinje. Pomagam pri odstranjevanju špeha, kar mi gre dobro od rok, oče je pač veliko kolinil in nekaj sem se naučil. Očitno je to znanje dobro in šteje.

Moje misli o sanjah:

Končanje šole govori o samopodobi. Šolo je lahko namenjena samo zunanji podobi in zunanji uspešnosti nekoga. K takemu načinu razmišljanja sem bilprecej nagnjen, čeprav se ga nisem zavedal, v resnici sem bil sveto prepričan, da temu ni tako. Posledica, ničpametnega nisem skupaj spravil, zato je to kot naročeno dober simbol za mojo samopodobo. Koline in opravek z zaklano svinjo govori o bolj nerafinirani obliki mene, vendar dovolj dobri in dovolj konkretni. Moja pretirana razmišljanja so očitno še vedno pretirano povezana z mojo željo po uspehu, kar je neposredno povezano s samopodobo. Sanje kažejo na očiten problem v komunikaciji, ko bodem ljudi, ki želijo kaj dobiti od mene. Nastopim egoistično in hočem imeti mir.Vprašanje pa je, če gre res za egoizem, saj hočejo na nepošten priti do rezultatov. Ah, moji neučakani aspekti Smiley. V glavnem, evropska komisija je potrdila, da je tisto, kar imam, dovolj za soliden zaključek srednje šole. Smiley


Meni pa se zdi pomebmno, koga bi lahko simbolizirala 'predstavnica evropske unije', še posebej, ker ti zastavlja težko rešljive problemske rebuse namesto  jasnih vprašanj, ki bi zahtevala enoznačne odgovore. Nekako ne vidim možnosti, da bi lahko simbolizitrala konkretno osebo (ali družbeno inštitucijo), še posebej, ker je ravno predstavnica 'evropske unije', v naši zavesti pojmovane kot projekt, vzdrževan na naših (nerealnih odrešenjskih) projekcihjah in pričakovanjih, ne pa kot dejasnko 'osebo' z lastnimi zahtevami in potrebami. Tako da  po moje gre zgolj za  tvojo projekcijo, v kateri si sam postavljaš nasproti previsoke zahteve in pričakovanja, zato da ti razkrijejo pravo vrednost tvojih realnih možnosti in znanj, ki so brez te neuresničljive  projekcije podcenjena.

V bistvu te sanje odsevajo tudi nezmožnost psihoanalize kot orodja za razlago (enigmatičnih/rebusnih sanj), ki je tudi sama tako kompleksna, zahtevna in mnogoznačna v bistvu samo zato, da bi prekrila lastno nespodobnost, da bi nam zadovoljila pričakovanja, ki jih vlgamo vanjo. Itak na koncu najbolje opravimo 'izpit' tkole 'na roke', z zdravo pametjo in življenksimi izkušnjami, v katerih se počutimo preizkušeno domače....
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #891 - 21.11.2008 at 10:33:46
 
Titud, hkrati sva replayala  Grin.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #892 - 21.11.2008 at 10:39:21
 
murileon wrote on 20.11.2008 at 21:29:06:
Končujem srednjo šolo. Vse ocene so že skoraj zaključene. Popustil sem, ker se bliža konec. Pišemo še matematiko. Predstavnica evropske komisije razdeli kontrolke. Kljub temu, da sem slabo pripravljen, računam, da bom že nekak spravil skupaj za dobro oceno. Vložim veliko energije. Presenečen ugotovim, da so naloge neki hudo komplicirani rebusi. Močno razmišljanje me zelo utrudi. Motijo mke sošolci, ki želijo prepisati od mene ali me kako drugače motijo. Zabodem jih s stvarmi, ki jih imam pri roki, da bi jih odgnal, da bi imel mir za koncentracijo. Sošolko v minici, ki sedi zraven mene in misli, da bo dobila kaj od mene zaradi njene seksualne privlačnosti in šarma, grobo odvrnem. Pridem do zaključka, da so z zahtevnostjo močno pretirali. Predstavnica evropske komisije to potrdi. Dobimo nove naloge. V roke dobim velik del zaklane svinje. Pomagam pri odstranjevanju špeha, kar mi gre dobro od rok, oče je pač veliko kolinil in nekaj sem se naučil. Očitno je to znanje dobro in šteje.

Moj pogled:
Sanje o raznih izpitih, so verjetno najpogostejše sanje, navadno izvirajo iz občutka, da nekje ne ustrezaš, nisi dovolj dober, nisi primeren. Vse to v očeh neke zunanje avtoritete, starša, pomembnega drugega. Pri tebi v sanjah se pojavi kar predstavnica evropske komisije.  Smiley
Odnos do sošolcev je zanimiv, zdijo se ti ovire na poti do nečesa, znanja, česarkoli že. Na živce ti ne grejo zaradi tvojih etičnih principov, ampak ker te ovirajo, motijo, celo spolno privlačnost vidiš kot motnjo v tvojem prizadevanju ustrezati nekim zunanjim okvirjem. Zaradi etičnih principov jih kvečjemu preziraš (pa še ti znajo bit včasih samo izgovor). Agresivnost in grobost sta lahko zato odraz tvoje stiske, prizadevanjem za zunanjim priznanjem, ki ga drugačnost, pisanost in frfotavost sošolcev ne razume (ti pa morda ne razumeš njih). V tolažbo so ti tvoja praktična znanja, tisto kar si si pridobil v družini in na to se zanašaš še naprej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #893 - 21.11.2008 at 11:23:32
 
Devi wrote on 20.11.2008 at 19:09:05:
V končni fazi se mi zdi, da več sploh tolk pomembno, ali sanje razumem ali ne. Iz vsega, kar se je razpletlo okoli, sem se naučila več, kot sem sploh misla. In če mene vprašaš, je to čisti užitek Smiley

Jest sem šel po tistem, ko sem odgovarjal, ugotovil da sem določene stvari pomešal in da je obstajala precejšnja razlika med položajem žensk v Šparti in v Atenah. Zgleda, da tako duhu, kot odnosom med spoloma koristi, kadar imajo moški in tudi ženske kaj bolj koristnega oz. pomembnega za počet, kot pa _____ merit.  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #894 - 21.11.2008 at 19:48:06
 
titud wrote on 21.11.2008 at 10:32:37:
Končujem srednjo šolo. Vse ocene so že skoraj zaključene. Popustil sem, ker se bliža konec. Pišemo še matematiko. Predstavnica evropske komisije razdeli kontrolke. Kljub temu, da sem slabo pripravljen, računam, da bom že nekak spravil skupaj za dobro oceno. Vložim veliko energije. Presenečen ugotovim, da so naloge neki hudo komplicirani rebusi. Močno razmišljanje me zelo utrudi. Motijo mke sošolci, ki želijo prepisati od mene ali me kako drugače motijo. Zabodem jih s stvarmi, ki jih imam pri roki, da bi jih odgnal, da bi imel mir za koncentracijo. Sošolko v minici, ki sedi zraven mene in misli, da bo dobila kaj od mene zaradi njene seksualne privlačnosti in šarma, grobo odvrnem. Pridem do zaključka, da so z zahtevnostjo močno pretirali. Predstavnica evropske komisije to potrdi. Dobimo nove naloge. V roke dobim velik del zaklane svinje. Pomagam pri odstranjevanju špeha, kar mi gre dobro od rok, oče je pač veliko kolinil in nekaj sem se naučil. Očitno je to znanje dobro in šteje.

nova znanja - stara znanja.
jes bi rekla, da ti te sanje kažejo način dobrega in način slabega delovanja.
recimo, ko odstranjuješ špeh, pomagaš nekomu. sproščeno, sodeluješ, umirjen si, samozavesten
nova znanja, zelo se trudiš, čist se zagrizeš, ampak ne sodeluješ z okolico sploh. res da gre za test in za nepošteno prepisovanje, samo naloga je za vas itak prezahtevna. s skupnimi močmi bi jo mogoče celo uspeli rešit ali pa bi prej se zbunili, da pričakujejo od vas preveč. in četud ti ne gre dobro, še vedno hočeš delovat kot avtoriteta.

mogoče ti sanje kažejo ravno na to razliko v načinu delovanja. da bi se moral mogoče bolj odpret, ko se ti kej novega dogaja. like.. ni nam treba bit najbolj pametni, lahko si privoščimo povedat da nekej ne vemo al pa ne znamo. to nas ne opisuje kot nesposobne. v redu je, če prosimo za pomoč. (v enem heksagramu I-Chinga mojster ravno pravi: dovolj močna si, da si lahko nežna.)
recimo, pri odstranjevanju špeha, če ti nekej ne bi šlo, bi verjetno takoj zaprosil za pomoč, ne da bi se pri tem počutil kakorkoli ogroženega. ker v svojo sposobnost ne dvomiš. pri nečem novem pa dvomiš vase in se želiš preizkusit. kar je dobro, izzivi so fajn, ampak ko nekaj sam ne zmoreš, rečeš avtoriteti, to je pretežko. na srečo se v tvojih sanjah ona strinja. v življenju se dostkrat nimaš na koga obrnit, da bi se pritožil. in tam zelo pomaga, če zarad tega ne obupaš, ampak najdeš koga, ki gre v tvoji smeri in skupej rešujeta kdaj kako stvar.

pač to sem jaz vidla.
aja, pa nekje v sebi, ženske še vedno reduciraš na zgolj sexualna bitja Wink

mogoče še to. naloge se ti lotiš z vso resnostjo, avtoriteta, ki vam jo je razdelila, pa ni niti tolk pozorna, da bi vam dala prave naloge. mogoče se kdaj česa lotiš, ne da bi pogledal v širši aspekt cele zadeve. v bistvu si izgubil dosti energije na nepravi stvari. in ko pride prava, ti je lahko zmanjka.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #895 - 21.11.2008 at 21:20:40
 
[quote author=Devi link=1214484649/885#894 date=1227293286]titud wrote on 21.11.2008 at 10:32:37:
nova znanja - stara znanja.
jes bi rekla, da ti te sanje kažejo način dobrega in način slabega delovanja.
recimo, ko odstranjuješ špeh, pomagaš nekomu. sproščeno, sodeluješ, umirjen si, samozavesten
nova znanja, zelo se trudiš, čist se zagrizeš, ampak ne sodeluješ z okolico sploh. res da gre za test in za nepošteno prepisovanje, samo naloga je za vas itak prezahtevna. s skupnimi močmi bi jo mogoče celo uspeli rešit ali pa bi prej se zbunili, da pričakujejo od vas preveč. in četud ti ne gre dobro, še vedno hočeš delovat kot avtoriteta.

mogoče ti sanje kažejo ravno na to razliko v načinu delovanja. da bi se moral mogoče bolj odpret, ko se ti kej novega dogaja. like.. ni nam treba bit najbolj pametni, lahko si privoščimo povedat da nekej ne vemo al pa ne znamo. to nas ne opisuje kot nesposobne. v redu je, če prosimo za pomoč. (v enem heksagramu I-Chinga mojster ravno pravi: dovolj močna si, da si lahko nežna.)
recimo, pri odstranjevanju špeha, če ti nekej ne bi šlo, bi verjetno takoj zaprosil za pomoč, ne da bi se pri tem počutil kakorkoli ogroženega. ker v svojo sposobnost ne dvomiš. pri nečem novem pa dvomiš vase in se želiš preizkusit. kar je dobro, izzivi so fajn, ampak ko nekaj sam ne zmoreš, rečeš avtoriteti, to je pretežko. na srečo se v tvojih sanjah ona strinja. v življenju se dostkrat nimaš na koga obrnit, da bi se pritožil. in tam zelo pomaga, če zarad tega ne obupaš, ampak najdeš koga, ki gre v tvoji smeri in skupej rešujeta kdaj kako stvar.

pač to sem jaz vidla.
aja, pa nekje v sebi, ženske še vedno reduciraš na zgolj sexualna bitja Wink

mogoče še to. naloge se ti lotiš z vso resnostjo, avtoriteta, ki vam jo je razdelila, pa ni niti tolk pozorna, da bi vam dala prave naloge. mogoče se kdaj česa lotiš, ne da bi pogledal v širši aspekt cele zadeve. v bistvu si izgubil dosti energije na nepravi stvari. in ko pride prava, ti je lahko zmanjka.


Tole si mi pa kar dosti napisala, fajn za brat.
Čebi ženske reduciral na seksualna bitja, ne bi mogel imeti odnosov z njimi. Pravzaprav sem kar dolgo rabil, da sem pogruntal,da so tudi one seksualna bitja Smiley. Mogoče gre bolj za to, da obstaja zelo pogost tip žensk, ki mislijo, da jim zaradi privlačnosti pripada več, kot jim v resnici pripada in pri moških, ki imajo infantilno animo, to tudi dosežejo. Tak tip ženske je v teh sanjah. Sanje to ne generalizirajo na vse ženske. Iz tega vidika sanje govorijo o moji inferiornosti, pred katero se branim z grobostjo. Verjetno imam zaradi te močne inferiorne plati, ki pa se zadnja leta precej jača, še vedno težnjo, da bi inferiornost kompenzitral z iluzijo o tem, da sem neka avtoriteta. Verjetno si to zaznala. Na srečo še kar dobro zaznavam, kdo sem in kaj sem, nisem brezveze zašel v svet sanj Smiley. Z realnimi avtoritetami nimam nobenih težav. Težave lahko imam s pretirano ambicioznimi idioti ( Zanimivo, da sem do sedaj srečal največ žensk, ki so se tako obnašale. Mogoče je to naključje, mogoče pa je to posledica tega, da so ženske po naravi bolj čustvene.), ki za lastne ambicije nesramno obremenjujejo ljudi okoli sebe in si domišljajo, da so avtoritete.  S takimi sem hitro v konfliktu.
Hmm, se ti zdi, da bi debatiral tu na forumu, če ne bi šmirglal okolice.
Se pa z večim delom napisanega kar strinjam in sem ti hvaležen za trud in pomoč pri razumevanju samega sebe Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #896 - 21.11.2008 at 21:37:53
 
[quote author=bp link=1214484649/885#892 date=1227260361]murileon wrote on 20.11.2008 at 21:29:06:
Moj pogled:
Sanje o raznih izpitih, so verjetno najpogostejše sanje, navadno izvirajo iz občutka, da nekje ne ustrezaš, nisi dovolj dober, nisi primeren. Vse to v očeh neke zunanje avtoritete, starša, pomembnega drugega. Pri tebi v sanjah se pojavi kar predstavnica evropske komisije.  Smiley
Odnos do sošolcev je zanimiv, zdijo se ti ovire na poti do nečesa, znanja, česarkoli že. Na živce ti ne grejo zaradi tvojih etičnih principov, ampak ker te ovirajo, motijo, celo spolno privlačnost vidiš kot motnjo v tvojem prizadevanju ustrezati nekim zunanjim okvirjem. Zaradi etičnih principov jih kvečjemu preziraš (pa še ti znajo bit včasih samo izgovor). Agresivnost in grobost sta lahko zato odraz tvoje stiske, prizadevanjem za zunanjim priznanjem, ki ga drugačnost, pisanost in frfotavost sošolcev ne razume (ti pa morda ne razumeš njih). V tolažbo so ti tvoja praktična znanja, tisto kar si si pridobil v družini in na to se zanašaš še naprej.


Bolj gre za praktična znanja,ki sem jih sam pridobil in ki mi pomagajo do boljše samopodobe in manjšega občutka inferiornosti. Pač simboli.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #897 - 21.11.2008 at 21:47:25
 
[quote author=titud link=1214484649/885#890 date=1227259957]murileon wrote on 20.11.2008 at 21:29:06:
Meni pa se zdi pomebmno, koga bi lahko simbolizirala 'predstavnica evropske unije', še posebej, ker ti zastavlja težko rešljive problemske rebuse namesto  jasnih vprašanj, ki bi zahtevala enoznačne odgovore. Nekako ne vidim možnosti, da bi lahko simbolizitrala konkretno osebo (ali družbeno inštitucijo), še posebej, ker je ravno predstavnica 'evropske unije', v naši zavesti pojmovane kot projekt, vzdrževan na naših (nerealnih odrešenjskih) projekcihjah in pričakovanjih, ne pa kot dejasnko 'osebo' z lastnimi zahtevami in potrebami. Tako da  po moje gre zgolj za  tvojo projekcijo, v kateri si sam postavljaš nasproti previsoke zahteve in pričakovanja, zato da ti razkrijejo pravo vrednost tvojih realnih možnosti in znanj, ki so brez te neuresničljive  projekcije podcenjena.

V bistvu te sanje odsevajo tudi nezmožnost psihoanalize kot orodja za razlago (enigmatičnih/rebusnih sanj), ki je tudi sama tako kompleksna, zahtevna in mnogoznačna v bistvu samo zato, da bi prekrila lastno nespodobnost, da bi nam zadovoljila pričakovanja, ki jih vlgamo vanjo. Itak na koncu najbolje opravimo 'izpit' tkole 'na roke', z zdravo pametjo in življenksimi izkušnjami, v katerih se počutimo preizkušeno domače....    


Mislim, da ti glih nisi oseba, ki bi lahko govorila o preprosti zdravi pameti, na roke narejenih izpitih,....si preveč sofisticiran in načitan v svojih pisanjih. Domače se počutimo v stvareh, ki jih obvladamo. In če obvladaš advanced stvar, se zdi domača in preprosta samo tebi in šele ti si sposoben videti, kako malo sploh veš. Zato jaz ne bi podcenjeval znanj, ki so jih zbirali in do njih prihajali mnogi. Vsak, ki nekaj ve, ve tudi to, da malo ve in da so znanja in vedenja lahko tudi relativna.
Kaj si mislil z neuresničljivo projekcijo? Tega ne razumem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #898 - 21.11.2008 at 22:02:45
 
Sanjal sem, da z nekim domorodcem Smiley nekaj skupaj delava. Zelo nonšalantno se je spravljal k delu, zaradi česar sem precej bolj nasrkal kot on. Razjezil sem se in začel iskati človeka, ki je odgovoren za njegovo delo. Našel sem skupino veselih ljudi. Izmed njih sem izluščil nekega nasmejanega človeka, ki glede veselosti in nasmejanosti ni deloval avtoriteta. Je pa bil. Rekel je, da se je že pogovoril z njim, vendar me je tudi opozoril, da je domorodec totalno besen name in je name poslal urok. Vedel sem, da domorodec verjame v urok in misli, kako se mi je maščeval. Hkrati pa sem vedel, da je to samo vraža in mi nič ne more. Nasprotno, prav imam in vem, da mu ne preostane drugega, kot da se prilagodi realnosti.


Zakaj sem napisal te sanje, ki se nanašajo na neko domače dogajanje ? Ok, sigurno imajo tudi svojo notranjo duhovno vsebino, če malo bolje pogledam. Domorodec je nek moj aspekt in hkrati tudi partnerkin najstniški sin. Ker se je v sanjah pojavil domorodec. V prejšnjih sanjah pa sem reševal neke rebuse. Pri teh dveh simbolih sem postal pozoren na samostojno percepcijo nezavednega. Domorodca smo obdelovali v Devinih sanjah. Rebusi pa so zelo podobni nalogam iz logike, ki jih je dobil partnerkin sin v šoli in kar sem samo bežno slišal in se šele danes s tako nalogo spoznal in imel podoben naporen občutek, ko sem jo za štos reševal. Nezavedno je to samostojno zaznalo in to kar burno uporabilo kot močan simbol. O domorodcu, razen med pisanjem po forumu, nisem nič razmišljal. Nezavedno je simbol samostojno uporabilo v čisto nekem drugem sanjskem kontekstu in ga uporabilo na dosti bolj buren in jasen način, kot sem to sam doživljal na zavestnem nivoju. To mi je pri nezavednem najbolj fascinantno. Kako samostojno funkcionira in nam prikazuje svoje produkte v obliki sanj ter predela in razdela stvari, s katerimi se na zavednem nivoju bolj malo ali pa vsaj ne zelo doživeto ukvarjamo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Sanje
Reply #899 - 21.11.2008 at 22:48:08
 
murileon wrote on 21.11.2008 at 22:02:45:

Nezavedno je simbol samostojno uporabilo v čisto nekem drugem sanjskem kontekstu in ga uporabilo na dosti bolj buren in jasen način, kot sem to sam doživljal na zavestnem nivoju. To mi je pri nezavednem najbolj fascinantno. Kako samostojno funkcionira in nam prikazuje svoje produkte v obliki sanj ter predela in razdela stvari, s katerimi se na zavednem nivoju bolj malo ali pa vsaj ne zelo doživeto ukvarjamo.


Ja, to tudi mene fascinira pri sanjah  Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 58 59 60 61 62 ... 90