Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 59 60 61 62 63 ... 90
(Read 280457 times)
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #900 - 22.11.2008 at 08:19:45
 
murileon wrote on 20.11.2008 at 19:15:00:
V dalmatinca bi se po moje lahko malo poglobil, tako brez pomena pa tud ni. Razen, če dami ni do tega Smiley.

Sanjal sem o čisto določeni dami. Tudi njo sem srečal na cesti po daljšem času po naključju in si dovolil začutit, kar sem pred časom zanikal in potiskal. Od tod verjetno naključno srečanje tudi v sanjah.
Potem, ko mi je jasno povedala, da ne čuti nobene želje po kakšnem zbližanju, kakšen teden najprej nisem uspel spravit ničesar v usta in kakšen mesec sem spal po 3-4 ure na noč. Te sanje pa so se pojavile v obdobju, ko se mi to spet ponavlja. Manhattan pa je morda posledica tega, da se počutim, kot da bi mi kdo potrgal korenine, da je okrog mene samo zrak in da me lahko kamorkoli odnese veter.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #901 - 22.11.2008 at 14:08:08
 
Quote:
Sanjal sem o čisto določeni dami. Tudi njo sem srečal na cesti po daljšem času po naključju in si dovolil začutit, kar sem pred časom zanikal in potiskal. Od tod verjetno naključno srečanje tudi v sanjah.
Potem, ko mi je jasno povedala, da ne čuti nobene želje po kakšnem zbližanju, kakšen teden najprej nisem uspel spravit ničesar v usta in kakšen mesec sem spal po 3-4 ure na noč. Te sanje pa so se pojavile v obdobju, ko se mi to spet ponavlja. Manhattan pa je morda posledica tega, da se počutim, kot da bi mi kdo potrgal korenine, da je okrog mene samo zrak in da me lahko kamorkoli odnese veter.

Jes se lih dobro ne znajdem v tvojih miselnih tokovih. Ampak iz nekej vsega tega, kar si povedal, pa tud mogoče kar si kdaj rekel, se mi zdi, da si se znašel v tem trenutku v enem takem 'limbu'. Ko nič ni več, kakor je blo in nič ni še, kar sčasoma bo. Ko je življenje tolk hecno, da ne veš, kaj bi si sploh začel. Recimo, ko ti en da do znanja, da te noče, se znajo stvari čist porušit. Ker da prideš do ideje, da z enim nekej bi, imaš cel svet s to osebo že v glavi. In dokler ne veš jasno, a je nekaj 'ja' al pa 'ne' se da v takem svetu kar dobro funkcionirat. Nisi sam, pa četud tud z unim nisi. Ampak imaš vsaj en cilj in na kaj mislit. Ob jasnem odgovoru se pa vse te slike zmedejo. Veš, da jih bo treba sčasoma zbrisat. Ne veš pa, kaj bi dal tja namesto tega. Ob takih stvareh lahko človek čist zgubljen rata. In mogoče zato predeluješ use sanje, kar si jih kdaj mel. Iščeš če si kej spregledal, v kar bi se lahko usmeril. Recimo pri tej dami s psom je meni ostalo v glavi to, da si zaostal za prijatli. Ne vem, če je to važno sploh, ampak jes sem opazila. Da nisi šel naprej, zaostal si in pol se je ona pojavla. In te nejevoljno pozdravla. Mogoče to govori, da te sanje stare niso lih dobra rešitev. Mogoče bi te zdej celo priznali in nekej velikega bi dosegel. Ampak a to sploh še hočeš? Širok nasmeh je zgleda čist drugje.
Kamorkoli te bo že odneslo, boš sebe zmer vzel s sabo. In nekje boš prej al slej pristal. Težnost še zmer dela Wink Tongue
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #902 - 22.11.2008 at 14:53:34
 
murileon wrote on 21.11.2008 at 22:02:45:
Domorodca smo obdelovali v Devinih sanjah. Rebusi pa so zelo podobni nalogam iz logike, ki jih je dobil partnerkin sin v šoli. Nezavedno je simbol samostojno uporabilo v čisto nekem drugem sanjskem kontekstu in ga uporabilo na dosti bolj buren in jasen način, kot sem to sam doživljal na zavestnem nivoju.

res dobro tole  Smiley
In tud kako kristalno jasno je v sanjah prikazana dinamika tvojega odnosa s partnerkinim sinom. Take sanje so, se mi zdi, ena najboljših prezentacij nezavednega. Ko ti ono sešteje use poante, ki si jih al pa tud sploh nisi opazil pri neki stvari in ti jih prikaže na način, za katerega ve, da te bo namejal in navdušil. In ko si misliš, ok zdej se pa že prav važiš, nezavedno, se v tebi vse smeje, da je njegova modrost tolk velika, sodelovanje med vama pa tako dobro.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #903 - 22.11.2008 at 15:05:36
 
murileon wrote on 21.11.2008 at 21:20:40:
Iz tega vidika sanje govorijo o moji inferiornosti, pred katero se branim z grobostjo.

to sem spregledala ja, pa je ponavadi tako.

Quote:
Verjetno imam zaradi te močne inferiorne plati, ki pa se zadnja leta precej jača, še vedno težnjo, da bi inferiornost kompenzitral z iluzijo o tem, da sem neka avtoriteta.

Bom to izpostavla in boš ob priliki kaj več o tem povedal. Če ne prej, ko bo skos sanje spet kej ven udarlo Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #904 - 22.11.2008 at 21:02:19
 
Devi wrote on 22.11.2008 at 15:05:36:
murileon wrote on 21.11.2008 at 21:20:40:
Iz tega vidika sanje govorijo o moji inferiornosti, pred katero se branim z grobostjo.

to sem spregledala ja, pa je ponavadi tako.

Quote:
Verjetno imam zaradi te močne inferiorne plati, ki pa se zadnja leta precej jača, še vedno težnjo, da bi inferiornost kompenzitral z iluzijo o tem, da sem neka avtoriteta.

Bom to izpostavla in boš ob priliki kaj več o tem povedal. Če ne prej, ko bo skos sanje spet kej ven udarlo Smiley


Otroška želja pač, da bi človek bil nekaj posebnega. Čista infantilnost, ni vredno besede. Čas je, da se to zgubi v nekih zdravih in realnih ambicijah, kar je zame nekaj čisto tujega in vprašanje, kje bi se to sploh lahko realiziralo. Zaenkrat sem zadovoljen že s tem, da sem se duhovno uspel solidno razviti, pridobil neka praktična znanja, ki me držijo nad vodo v materialnem svetu, za silo razvil socialne sposobnosti,...... Včasih te življenje postavi v tako slabo pozicijo, da je potrebno veliko potez in časa, da ti uspe na zeleno vejo Smiley, kljub temu, da na zunaj zgleda vse super.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #905 - 22.11.2008 at 21:11:20
 
Quote:
murileon wrote on 20.11.2008 at 19:15:00:
V dalmatinca bi se po moje lahko malo poglobil, tako brez pomena pa tud ni. Razen, če dami ni do tega Smiley.

Sanjal sem o čisto določeni dami. Tudi njo sem srečal na cesti po daljšem času po naključju in si dovolil začutit, kar sem pred časom zanikal in potiskal. Od tod verjetno naključno srečanje tudi v sanjah.
Potem, ko mi je jasno povedala, da ne čuti nobene želje po kakšnem zbližanju, kakšen teden najprej nisem uspel spravit ničesar v usta in kakšen mesec sem spal po 3-4 ure na noč. Te sanje pa so se pojavile v obdobju, ko se mi to spet ponavlja. Manhattan pa je morda posledica tega, da se počutim, kot da bi mi kdo potrgal korenine, da je okrog mene samo zrak in da me lahko kamorkoli odnese veter.


Poskusi še kaj o dalmatincu.
Včasih, ko sem bil glede žensk sam v podobni situaciji, nisem vedel, da je treba gledati tiste osebe, ki ti kažejo naklonjenost in je v njih tudi neka realna kvaliteta. Ne pa nedosegljive in  vase zagledane ledene kraljice.problem je,če se človek zatreska v ledeno kraljico, za katero pač ni dovolj dober. Ona rabi nekoga, s katerim se lahko postavlja pred drugimi. V bistvu, si te ne zasluži, pa naj se to sliši še tako trivialno. Mislim, da je globinsko psihološki problem v tem, da je tvoja anima zelo podobna takšnim ženskam in sreče v smislu, da bi za nekoga gorel, pač ne more biti, ker takšna sreča tudi nima nobene prave vrednosti. Če goriš, potem tudi izgoriš. Treba se je prizemljit. Odnos ni samo ogenj, ampak tudi delanje drv.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #906 - 24.11.2008 at 11:17:32
 
murileon wrote on 21.11.2008 at 21:47:25:
Mislim, da ti glih nisi oseba, ki bi lahko govorila o preprosti zdravi pameti, na roke narejenih izpitih,....si preveč sofisticiran in načitan v svojih pisanjih. Domače se počutimo v stvareh, ki jih obvladamo. In če obvladaš advanced stvar, se zdi domača in preprosta samo tebi in šele ti si sposoben videti, kako malo sploh veš. Zato jaz ne bi podcenjeval znanj, ki so jih zbirali in do njih prihajali mnogi. Vsak, ki nekaj ve, ve tudi to, da malo ve in da so znanja in vedenja lahko tudi relativna.
Kaj si mislil z neuresničljivo projekcijo? Tega ne razumem.


Mejna/kompleksna/sofiticirana znanja, do katerih so prihajali mnogi,dobijo svojo uprabno vrednost, ko postanejo del vsakdanje prakse, tkorekoč obrt. V tem smsilu sem zdi simptomatično, kako se ti v sanjah nasproti temu zagonetnemu sofiticiranemu znanju pojavllja  družinsko obrtno izročilo kot neke protiutež, kot odrešujoč  izhod v sili. V bistvu pa ne gre tukaj za nekaj drugega ampak za način uporabe istega principa: mesarstvo samo je  podoben princip ločevanje živega/uporabnega/vitalnega od balstnega, seciranje mehkih in trdnih tkiv, ogrodja od mišic, krogotoka in živževja, zahteva tako znanaje kot spretnost, za obema pa mora stat (dober) namen (etika). Dobra/uprabna  psihanilza je tako podobna početju dobrega mesarja: v parih preciznih potezah/zarezah naredit komplesno/sofisticirano tkivo preporsoto pregledno in pripravljeno za  uporabo. Sanje ti po moje  kažejo na potrebo, da  bi psihoanalitično znanje in spretnost izmojstril in s tem hkrati  'popreprostil' na raven uporabne družinske mesarske tradicije. Pot do  'popreproščanja'
pa vodi preko izmojstrenja, kar so ti sicer  pokazale že sanje o učtelju mesarstva v neki restvaraciji, torej ju  je treba gledati skupaj in ne kot nekaj nasprotnega. Projekcijo jest vidim v tem, da v 'evrospki izpit' projeciraš komplesnost psihonalize in hkrati preprostost mesarstva, ne da bi uvidel hkratno nujnost  preprostosti v psihoanolize in komplesnost, ki stoji za  mesarstvom...
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #907 - 24.11.2008 at 12:36:28
 
titud wrote on 24.11.2008 at 11:17:32:
murileon wrote on 21.11.2008 at 21:47:25:
Mislim, da ti glih nisi oseba, ki bi lahko govorila o preprosti zdravi pameti, na roke narejenih izpitih,....si preveč sofisticiran in načitan v svojih pisanjih. Domače se počutimo v stvareh, ki jih obvladamo. In če obvladaš advanced stvar, se zdi domača in preprosta samo tebi in šele ti si sposoben videti, kako malo sploh veš. Zato jaz ne bi podcenjeval znanj, ki so jih zbirali in do njih prihajali mnogi. Vsak, ki nekaj ve, ve tudi to, da malo ve in da so znanja in vedenja lahko tudi relativna.
Kaj si mislil z neuresničljivo projekcijo? Tega ne razumem.


Mejna/kompleksna/sofiticirana znanja, do katerih so prihajali mnogi,dobijo svojo uprabno vrednost, ko postanejo del vsakdanje prakse, tkorekoč obrt. V tem smsilu sem zdi simptomatično, kako se ti v sanjah nasproti temu zagonetnemu sofiticiranemu znanju pojavllja  družinsko obrtno izročilo kot neke protiutež, kot odrešujoč  izhod v sili. V bistvu pa ne gre tukaj za nekaj drugega ampak za način uporabe istega principa: mesarstvo samo je  podoben princip ločevanje živega/uporabnega/vitalnega od balstnega, seciranje mehkih in trdnih tkiv, ogrodja od mišic, krogotoka in živževja, zahteva tako znanaje kot spretnost, za obema pa mora stat (dober) namen (etika). Dobra/uprabna  psihanilza je tako podobna početju dobrega mesarja: v parih preciznih potezah/zarezah naredit komplesno/sofisticirano tkivo preporsoto pregledno in pripravljeno za  uporabo. Sanje ti po moje  kažejo na potrebo, da  bi psihoanalitično znanje in spretnost izmojstril in s tem hkrati  'popreprostil' na raven uporabne družinske mesarske tradicije. Pot do  'popreproščanja'
pa vodi preko izmojstrenja, kar so ti sicer  pokazale že sanje o učtelju mesarstva v neki restvaraciji, torej ju  je treba gledati skupaj in ne kot nekaj nasprotnega. Projekcijo jest vidim v tem, da v 'evrospki izpit' projeciraš komplesnost psihonalize in hkrati preprostost mesarstva, ne da bi uvidel hkratno nujnost  preprostosti v psihoanolize in komplesnost, ki stoji za  mesarstvom...  


Hmmm, v teh sanjah sem do sedaj videl le mojo zgodbo o samopodobi in identiteti. Definitivno je konkretnejše psihoanalitično delo na sanjah precej pripomoglo k moji samozavesti, samopodobi in identiteti. Vidik, ki si mi ga ponudil s primerjavo mesarstva in psihoanalize je zelo zanimiv. Na zavestnem nivoju realno ne vidim, da bi imel dovolj kapacitet in sposobnosti, da bi se kdaj s tem profesionalno ukvarjal. Mogoče je tudi, da so moji standardi previsoki in me to ovira, poleg pomanjkanja finančnih sredstev, ki bi bili potrebni za ustrezen študij. Pa ni problem samo v denarju, problem je tudi v energiji, ki bi jo bilo potrebno vložiti za ustrezno izobraževanje. Iz te perspektive mi pač ni čisto jasno, zakaj bi se nezavedno ukvarjalo s tem, da bi se izmojstril na področju psihoanalize, ker kapacitet za sofisticirano teoretsko znanje nimam dovolj. Sposobnost popreproščanja pa imam že od nekdaj, da lahko razumem. Po moje so sanje nastavile zrcalo moje realnosti. Je pa res, da so predstavniki evropske unije potrdili, da to znanje (sposobnost)zadošča. Hmmmm...., da človek z odliko naredi srednjo šolo Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #908 - 24.11.2008 at 12:57:40
 
murileon wrote on 22.11.2008 at 21:11:20:
Poskusi še kaj o dalmatincu.

A to misliš v smislu, da če iščem ljubezen, potem naj začnem čimprej skrbet za kakšnega kužka?  Grin
Menda sem se v zadnjem času spremenil (tako mi pravijo drugi), zase vem recimo, da imam drugačne prioritete in pogled na svet, kot pred časom, ko sem zelo vztrajno in prizadevno, celo trmasto sekal drva in se pripravljal na zimo. No danes je zima zelo očitno tu, meni pa misli bolj silijo v tople kraje, kot pa v zadovoljstvo nad nabranimi drvmi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #909 - 24.11.2008 at 13:07:53
 
murileon wrote on 24.11.2008 at 12:36:28:
titud wrote on 24.11.2008 at 11:17:32:
murileon wrote on 21.11.2008 at 21:47:25:
Mislim, da ti glih nisi oseba, ki bi lahko govorila o preprosti zdravi pameti, na roke narejenih izpitih,....si preveč sofisticiran in načitan v svojih pisanjih. Domače se počutimo v stvareh, ki jih obvladamo. In če obvladaš advanced stvar, se zdi domača in preprosta samo tebi in šele ti si sposoben videti, kako malo sploh veš. Zato jaz ne bi podcenjeval znanj, ki so jih zbirali in do njih prihajali mnogi. Vsak, ki nekaj ve, ve tudi to, da malo ve in da so znanja in vedenja lahko tudi relativna.
Kaj si mislil z neuresničljivo projekcijo? Tega ne razumem.


Mejna/kompleksna/sofiticirana znanja, do katerih so prihajali mnogi,dobijo svojo uprabno vrednost, ko postanejo del vsakdanje prakse, tkorekoč obrt. V tem smsilu sem zdi simptomatično, kako se ti v sanjah nasproti temu zagonetnemu sofiticiranemu znanju pojavllja  družinsko obrtno izročilo kot neke protiutež, kot odrešujoč  izhod v sili. V bistvu pa ne gre tukaj za nekaj drugega ampak za način uporabe istega principa: mesarstvo samo je  podoben princip ločevanje živega/uporabnega/vitalnega od balstnega, seciranje mehkih in trdnih tkiv, ogrodja od mišic, krogotoka in živževja, zahteva tako znanaje kot spretnost, za obema pa mora stat (dober) namen (etika). Dobra/uprabna  psihanilza je tako podobna početju dobrega mesarja: v parih preciznih potezah/zarezah naredit komplesno/sofisticirano tkivo preporsoto pregledno in pripravljeno za  uporabo. Sanje ti po moje  kažejo na potrebo, da  bi psihoanalitično znanje in spretnost izmojstril in s tem hkrati  'popreprostil' na raven uporabne družinske mesarske tradicije. Pot do  'popreproščanja'
pa vodi preko izmojstrenja, kar so ti sicer  pokazale že sanje o učtelju mesarstva v neki restvaraciji, torej ju  je treba gledati skupaj in ne kot nekaj nasprotnega. Projekcijo jest vidim v tem, da v 'evrospki izpit' projeciraš komplesnost psihonalize in hkrati preprostost mesarstva, ne da bi uvidel hkratno nujnost  preprostosti v psihoanolize in komplesnost, ki stoji za  mesarstvom...  


Hmmm, v teh sanjah sem do sedaj videl le mojo zgodbo o samopodobi in identiteti. Definitivno je konkretnejše psihoanalitično delo na sanjah precej pripomoglo k moji samozavesti, samopodobi in identiteti. Vidik, ki si mi ga ponudil s primerjavo mesarstva in psihoanalize je zelo zanimiv. Na zavestnem nivoju realno ne vidim, da bi imel dovolj kapacitet in sposobnosti, da bi se kdaj s tem profesionalno ukvarjal. Mogoče je tudi, da so moji standardi previsoki in me to ovira, poleg pomanjkanja finančnih sredstev, ki bi bili potrebni za ustrezen študij. Pa ni problem samo v denarju, problem je tudi v energiji, ki bi jo bilo potrebno vložiti za ustrezno izobraževanje. Iz te perspektive mi pač ni čisto jasno, zakaj bi se nezavedno ukvarjalo s tem, da bi se izmojstril na področju psihoanalize, ker kapacitet za sofisticirano teoretsko znanje nimam dovolj. Sposobnost popreproščanja pa imam že od nekdaj, da lahko razumem. Po moje so sanje nastavile zrcalo moje realnosti. Je pa res, da so predstavniki evropske unije potrdili, da to znanje (sposobnost)zadošča. Hmmmm...., da človek z odliko naredi srednjo šolo Smiley.


Roko na srce, tudi za poklic mesarja nimaš niti formalnih kavlifikacij n niti praktičnega znaja in bi se za profesionlano delo tudi tega posla moral šele priučit. Tako da si za pridobitev katerekoli formalne kvalifikacije v očeh 'evrposke komisije' enako vrednoten, ker zate 'odrešujoče' ne postvalja znanja/izkušenj ampak zgolj  spobosnot  na neki izhodiščni (srednješolski) ravni kot sam pravilno ugotavljaš. Torej ne mesar nasproti psihoanalaitik, torej eno in drugo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #910 - 24.11.2008 at 17:26:14
 
Quote:
murileon wrote on 22.11.2008 at 21:11:20:
Poskusi še kaj o dalmatincu.

A to misliš v smislu, da če iščem ljubezen, potem naj začnem čimprej skrbet za kakšnega kužka?  Grin
Menda sem se v zadnjem času spremenil (tako mi pravijo drugi), zase vem recimo, da imam drugačne prioritete in pogled na svet, kot pred časom, ko sem zelo vztrajno in prizadevno, celo trmasto sekal drva in se pripravljal na zimo. No danes je zima zelo očitno tu, meni pa misli bolj silijo v tople kraje, kot pa v zadovoljstvo nad nabranimi drvmi.


Počasi bom začel sumiti, da te je strah tega dalmatinca Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Sanje
Reply #911 - 25.11.2008 at 13:32:49
 
KAVA Z MLEKOM

Nahajam se v nekakšnem pubu, povezanim s samopostrežno restavracijo, precej polnem. Mislim, da sem nekje blizu šanka. Zraven mene je pladenj z izbranim zajtrkom, nedotaknjen. Kot da bi ga nekdo skrbno izbral in pustil. Izbor se mi zdi zelo posrečen, čisto po mojem okusu. Razmišljam, kaj je bilo mišljeno s tem pladnjem, nato se odločim in vzamem kavo z mlekom. Nato vstopi nek moški, gre do pladnja in sprašuje po pubu, kje je njegova kava. Povem mu, da jaz pijem njegovo kavo z mlekom. To je izgleda izhodišče za debato, ker se začenjamo vsi v okolici pogovarjati, tudi barman za šankom. Med debato se izkaže, da smo v Los Angelesu. Na koncu gremo na parkirišče do svojih avtomobilov in se nekako strinjamo, da je to mesto zelo odtujeno.

Vtisi: te sanje so po moje nekakšno moje doživljanje dogajanja na tej temi, pomešano z elementi sanj drugih. Razgaljanje lastne intime kot samopostrežna restavracija, pogovori za šankom, moje prisvajanje vsebine nekoga drugega, ki pa je izhodišče za debato, za preseganje odtujenosti. Pub kot kraj srečevanja anonimnih ljudi. Tista moja prisvojitev kave se mi zdi sicer problematična, ampak v sanjah ne povzroči negativnih reakcij, temveč sproži dogajanje. No, sicer pa je to zadeva, ki jo pijem zjutraj. Kasneje so me te sanje spomnile na vzdušje v filmu Jima Jarmuscha Kava in cigarete. Nekako na zunaj ni videti nič dramatičnega, ampak vendarle ima neko sporočilnost. Nekakšen duh časa.

Pred temi sanjami so se pojavljale druge, prav tako in še bolj očitno povezane s forumom, se jih pa zelo slabo spomnim. Spomnim se samo, da so na vpogled pisma, ki jih piše Devi (morda zato ta scena prisvajanja lastnine drugega v naslednjih sanjah?) in najbolj se spomnim tega in je najbolj poudarjeno, da ima Devi štiri brate, ki imajo zelo pomembno vlogo v njenem življenju. In so zelo daleč, kar je nekako povezano s pismi. Je pa tudi omenjana ljubezen, mogoče kot večna ljubezen? V ozadju je pokrajina z graščino, podobna tisti na Brdu pri Lukovici (kar je povezano z dokumentarcem in intervjuji z zadnjimi preživelimi prebivalci te graščine, ki me je spomnil na debate tukaj). Tu je vzdušje nekako nasprotno od tistega v zgornjih sanjah. Je graščina, je pokrajina, je komunikacija preko pisem, so neka duhovna prostranstva. Mogoče bi se dalo to še kaj razdelati. Je povezano s temami, ki jih je sprožila Devi in ki so očitno dobile odzven tudi v mojih sanjah. No, pa se opravičujem, ker se v mojih sanjah pojavljajo tudi osebe in njihove vsebine s tega topika in ker verjetno vsaj nekoliko posegam v intimo drugih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #912 - 25.11.2008 at 18:06:10
 
Meni je pa ravno ta del, ki se tebi zdi sporen, da greš in vzameš kavo, najbolj všeč. Greš in vznemiriš nek red. Ki nas drži varne na distanci. Premakneš vzorce in vse vzvalovi in življenje priteče noter.
In gre za kavo. Ni osebna lastnina, lahko mu naročiš drugo, al pa dve, tri. Bolj gre za dejanje, kot za stvar. V prenesenem pomenu, vzameš (tukaj) besede, namenjene nekomu drugemu in zbudiš v njih nek potencial, ki bi sicer mogoče ostal skrit. Ti pa v tem nekaj vidiš. Drugače ne bi vzela. Koneckoncev gre za kavo. Nekaj, kar zbudi.

Quote:
Spomnim se samo, da so na vpogled pisma, ki jih piše Devi in najbolj se spomnim tega in je najbolj poudarjeno, da ima Devi štiri brate, ki imajo zelo pomembno vlogo v njenem življenju. In so zelo daleč, kar je nekako povezano s pismi. Je pa tudi omenjana ljubezen, mogoče kot večna ljubezen?

hm... a maš ti dosti sanj o tem kaj se drugim ljudem dogaja? Smiley oz, kdaj sanjaš o tem, kaj se bo zgodilo? ali se ti kdaj zazdi da si to, kar se ti je zgodilo, že prej sanjala?
poleg vsega, kar se dogaja na forumu, vse te naše debate in sanje in vse to.. se meni ene stvari, povezane s pismi, v tem času drugače tud zares dogajajo...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Sanje
Reply #913 - 26.11.2008 at 08:39:43
 
Devi wrote on 25.11.2008 at 18:06:10:


hm... a maš ti dosti sanj o tem kaj se drugim ljudem dogaja? Smiley oz, kdaj sanjaš o tem, kaj se bo zgodilo? ali se ti kdaj zazdi da si to, kar se ti je zgodilo, že prej sanjala?
poleg vsega, kar se dogaja na forumu, vse te naše debate in sanje in vse to.. se meni ene stvari, povezane s pismi, v tem času drugače tud zares dogajajo...


To je po moje vprašanje, kaj sanje so oz. kako deluje nezavedno. O tem bolj malo vem, ali pa si poskušam razložiti z neko svojo logiko. Jaz svoje sanje primerjam s svojo lastno notranjo in zunanjo realnostjo, nisem se pa nikoli spomnila, da bi jih primerjala z realnostjo drugih. Druge v svojih sanjah razumem kot energetske ključe, kot prispodobe za to, kar se meni dogaja ali pa kot znak, kako jih doživljam. To je vse, kar znam narediti s svojimi sanjami.

Se mi je že kdaj poklopilo, da se mi je v realnosti ponovila scena iz sanj,  ampak ni bilo nič dramatičnega.
Tisti občutek, da se dogaja nekaj, kar si že sanjal, pa je deja vu. V to zadevo sem se malo pri sebi poglobila in sem ugotovila, da gre v bistvu za ponovitev enakih občutkov v različnih situacijah, in ne, kot to um napačno prevede, za ponovitev nekega dogodka. Ampak zaradi te ugotovitve se mi deja vu ni nehal dogajati  Smiley. Sicer pa se to dogaja vsem ali vsaj večini (mogoče se vsi tega ne spomnijo).
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #914 - 26.11.2008 at 08:43:39
 
Devi wrote on 25.11.2008 at 18:06:10:
Meni je pa ravno ta del, ki se tebi zdi sporen, da greš in vzameš kavo, najbolj všeč. Greš in vznemiriš nek red. Ki nas drži varne na distanci. Premakneš vzorce in vse vzvalovi in življenje priteče noter.
In gre za kavo. Ni osebna lastnina, lahko mu naročiš drugo, al pa dve, tri. Bolj gre za dejanje, kot za stvar. V prenesenem pomenu, vzameš (tukaj) besede, namenjene nekomu drugemu in zbudiš v njih nek potencial, ki bi sicer mogoče ostal skrit. Ti pa v tem nekaj vidiš. Drugače ne bi vzela. Koneckoncev gre za kavo. Nekaj, kar zbudi.

Quote:
Spomnim se samo, da so na vpogled pisma, ki jih piše Devi in najbolj se spomnim tega in je najbolj poudarjeno, da ima Devi štiri brate, ki imajo zelo pomembno vlogo v njenem življenju. In so zelo daleč, kar je nekako povezano s pismi. Je pa tudi omenjana ljubezen, mogoče kot večna ljubezen?

hm... a maš ti dosti sanj o tem kaj se drugim ljudem dogaja? Smiley oz, kdaj sanjaš o tem, kaj se bo zgodilo? ali se ti kdaj zazdi da si to, kar se ti je zgodilo, že prej sanjala?
poleg vsega, kar se dogaja na forumu, vse te naše debate in sanje in vse to.. se meni ene stvari, povezane s pismi, v tem času drugače tud zares dogajajo...


Skozi branje C. G. Junga, poslušanje in branje Ivana Nastovića in glede na lastne izkušnje, nezavedno včasih dobi informacije, ki jih čuti nikakor niso mogli zaznati. Zelo redko, se pa dogaja. Kaj je to za en pojav, zakaj se to dogaja, bog ve.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 59 60 61 62 63 ... 90