Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 55 56 57 58 59 ... 90
(Read 279953 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #840 - 08.11.2008 at 20:47:44
 
Quote:
Laž ima kratke noge.


Pičkin Dim jih pa sploh nima,še videti ga ni. Zopet sem na boljšem.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Stricek Pickin Dim
Ex Member




Re: Sanje
Reply #841 - 08.11.2008 at 20:48:25
 
Sistem je enoten. Ker ga je ustvarila ista misel.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #842 - 08.11.2008 at 20:53:21
 
Quote:
Sistem je enoten. Ker ga je ustvarila ista misel.


Misel si ti,ker pa si Striček Pičkin Dim si zavil svojo misel v meglo in dim.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Stricek Pickin Dim
Ex Member




Re: Sanje
Reply #843 - 08.11.2008 at 21:10:10
 
Kaj pa če jaz nisem moja misel?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #844 - 08.11.2008 at 21:21:43
 
Quote:
Kaj pa če jaz nisem moja misel?


Fajn bi bilo,če bi se dalo vse preložiti na druge. Samoodgovornost. Ti si tvoja misel in ta misel si ti.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Stricek Pickin Dim
Ex Member




Re: Sanje
Reply #845 - 08.11.2008 at 22:16:46
 
Ja, samo misel lahko odmre. Vi pa ostanete od mrtvih. Če boste sebe jemali za svojo misel potem vam trda prede.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #846 - 08.11.2008 at 22:29:03
 
Quote:
Ja, samo misel lahko odmre. Vi pa ostanete od mrtvih. Če boste sebe jemali za svojo misel potem vam trda prede.


MOja misel je izključno moja in je moja individualna elementarna in nedotakljiva življenjska pravica,da mislim in živim svoje misli. A ti bi k'r prepovedu ljudem misliti?
Tvoje življenje je izključno tvoje,kaj počneš ti s sabo je izključno tvoja intimna stvar.
Če ti želiš igrati parazita in želiš lastno samospoznanje izsiliti od drugega to ni več tvoja intimna stvar, Če se ti nisi sposoben soočiti sam s sabo,ti to še ne daje pravice izsiliti to svoje potrebno osebno soočenje iz in od  drugega. Jasno! Rad se igram ampak ko to preide v osebno izsiljevanje me pa zadeva mine.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Stricek Pickin Dim
Ex Member




Re: Sanje
Reply #847 - 08.11.2008 at 22:32:12
 
Ojej, ta je pa bosa!

Osebno izsiljevanje? Jaz vam samo dopovedujem, da sam mislim, da ste vi nekam v tri krasne zabluzili. To je vse. In da bom šel naprej v čisto neki drugi smeri. Samo povem vam, da to kar vi zganjate ni to. Ničesar ne izsiljujem od vas. Samo par postov napišem, da je vaša filozofija precej bosa, in to je to. Parkrat bom to še napisal potem se pa ne bom več oglašal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #848 - 08.11.2008 at 22:36:17
 
Quote:
Ojej, ta je pa bosa!

Osebno izsiljevanje? Jaz vam samo dopovedujem, da sam mislim, da ste vi nekam v tri krasne zabluzili. To je vse. In da bom šel naprej v čisto neki drugi smeri. Samo povem vam, da to kar vi zganjate ni to. Ničesar ne izsiljujem od vas. Samo par postov napišem, da je vaša filozofija precej bosa, in to je to. Parkrat bom to še napisal potem se pa ne bom več oglašal.


Poet

Moja stvar dojemi: Nihče te ne sili,da sodeluješ.Ravno tako mene. Jaz tebe v ničemer in z ničemer ne posiljujem. Dajte mi samospoznanje,prosim, dajte mi ga, ker sem jaz pač tak otrok, ki se ne zna soočit sam s sabo.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Stricek Pickin Dim
Ex Member




Re: Sanje
Reply #849 - 08.11.2008 at 22:39:26
 
Sploh ne pravim tega!

Pravim samo to, da ste vi toliko samospoznani kot telegraf štanga! Oprostite, samo vi Alojz niste prav nič samospoznani. To sem seveda dojel že takoj na začetku, samo sem malo igral tole našo igro.

Vi ste toliko samospoznani kot vsakdo drug, nič več, in samo to vam govorim, da niste prav nič samospoznan, in da seveda ne morete ljudem nič pametnega povedati. Zato pa tudi nič nočem od vas, samo pravim, da se vi pretvarjate, ko pravite, da ste samospoznan. To je vse. Oziroma zavajate samega sebe. Tu ničesar takega ni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #850 - 09.11.2008 at 13:12:26
 
Quote:
Sploh ne pravim tega!

Pravim samo to, da ste vi toliko samospoznani kot telegraf štanga! Oprostite, samo vi Alojz niste prav nič samospoznani. To sem seveda dojel že takoj na začetku, samo sem malo igral tole našo igro.

Vi ste toliko samospoznani kot vsakdo drug, nič več, in samo to vam govorim, da niste prav nič samospoznan, in da seveda ne morete ljudem nič pametnega povedati. Zato pa tudi nič nočem od vas, samo pravim, da se vi pretvarjate, ko pravite, da ste samospoznan. To je vse. Oziroma zavajate samega sebe. Tu ničesar takega ni.


P...Dim

Jaz vem kdo sem. Večno-sedaj živa idividualna samobitna samomanifestacija same vesoljne samobitnosti.Tako kot je vseobsežna vesoljna konstanta večno-sedaj sem jaz njen večno-sedanji individualni življenjski  samoizraz. Sedaj pa zadevo pošteki in si vtakni 'telegraf štango' v rit,da boš lažje razumu in dojel.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #851 - 10.11.2008 at 12:43:47
 
Quote:
Jaz sem sanjal, da me je lovil velik košček sira. Nato sem v sanjah nehal bežati in sirček me je povozil. Bil sem sploščen kot sirova palačinka. Nato sem vstal in se vprašal, zakaj sem se tako bal sira, saj je vendar samo sir. Nato sem se prebudil v novih sanjah, kjer pa sem tokrat sam bil košček sira, ki se je valil čez nekega nesrečnika in ga naposled tudi sploščil.

Spoznal sem, da sem bil v svojih sanjah čisto vsak akter, vse od sirčka do bežalca. In potem sem se zbudil. Morda.


SPM, če si to res sanjal, povej, kaj si sam dognal o teh sanjah? In kaj več o vlogah, ki si jih imel v sanjah.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #852 - 11.11.2008 at 10:42:13
 
Quote:
Jaz sem sanjal, da me je lovil velik košček sira. Nato sem v sanjah nehal bežati in sirček me je povozil. Bil sem sploščen kot sirova palačinka. Nato sem vstal in se vprašal, zakaj sem se tako bal sira, saj je vendar samo sir. Nato sem se prebudil v novih sanjah, kjer pa sem tokrat sam bil košček sira, ki se je valil čez nekega nesrečnika in ga naposled tudi sploščil.

Spoznal sem, da sem bil v svojih sanjah čisto vsak akter, vse od sirčka do bežalca. In potem sem se zbudil. Morda.


Po ljudskem izročilu, ljudje bolj intenzivno sanjamo, kadar se pred spanjem najemo sira. Meneda to še bolj drži, če je sir star in pokvarjen.

Ena čisto neosnovana teorija je, da je kriv tiramin v siru, ki "ponuca" kos MAO, da ne razgrajuje tako dobro serotonina, dopamina, ... But nevermind.

Meni se pa tukaj zdi, da je tebe še sanjat strah. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #853 - 13.11.2008 at 12:15:46
 
Quote:
Jaz sem sanjal, da me je lovil velik košček sira. Nato sem v sanjah nehal bežati in sirček me je povozil. Bil sem sploščen kot sirova palačinka. Nato sem vstal in se vprašal, zakaj sem se tako bal sira, saj je vendar samo sir. Nato sem se prebudil v novih sanjah, kjer pa sem tokrat sam bil košček sira, ki se je valil čez nekega nesrečnika in ga naposled tudi sploščil.

Spoznal sem, da sem bil v svojih sanjah čisto vsak akter, vse od sirčka do bežalca. In potem sem se zbudil. Morda.


Tvoja identifikacija z simboličnim "mišonom" gre malo čez meje, zato se bojiš, da bi kdaj samega sebe povozil. Nato se včasih ustaviš, se distanciraš in ti ni jasno, zakaj se bojiš samega sebe. Nato se zgodba nadaljuje. Če mene vprašaš ta tvoj imidž sicer ni slab, je pa vseeno malo preveč neživljenski, zato pa predstavlja potencialno nevarnost, na katero so te sanje opozorile. Ta tvoj aspekt verjetno kdaj avtonomno povzroča kake zaplete v odnosih z okolico, kljub temu, da ne bi bili potrebni oziroma niso smiselni. Kdaj si močan in neisprosen kot kotaleči sir (valjar) in kdaj šibek ali skrit kot miška ? Bi se pa bilo zanimivo poglobiti v te simbole in zvedeti, kaj ti sploh predstavljajo, čemu ta identifikacija, zakaj si jo izbral, čemu služi. Sigurno nisi brezveze poiskal zaščite in varnosti v njej. No, mišon je seveda tudi dosežek v notranjem razvoju, iz katerega boš v življenju gradil naprej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #854 - 13.11.2008 at 12:23:06
 
Quote:
Quote:
Jaz sem sanjal, da me je lovil velik košček sira. Nato sem v sanjah nehal bežati in sirček me je povozil. Bil sem sploščen kot sirova palačinka. Nato sem vstal in se vprašal, zakaj sem se tako bal sira, saj je vendar samo sir. Nato sem se prebudil v novih sanjah, kjer pa sem tokrat sam bil košček sira, ki se je valil čez nekega nesrečnika in ga naposled tudi sploščil.

Spoznal sem, da sem bil v svojih sanjah čisto vsak akter, vse od sirčka do bežalca. In potem sem se zbudil. Morda.


Po ljudskem izročilu, ljudje bolj intenzivno sanjamo, kadar se pred spanjem najemo sira. Meneda to še bolj drži, če je sir star in pokvarjen.

Ena čisto neosnovana teorija je, da je kriv tiramin v siru, ki "ponuca" kos MAO, da ne razgrajuje tako dobro serotonina, dopamina, ... But nevermind.

Meni se pa tukaj zdi, da je tebe še sanjat strah. Wink


Bp, kljub tvoji skepsi, povej kake sanje Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 55 56 57 58 59 ... 90