Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 54 55 56 57 58 ... 90
(Read 280010 times)
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #825 - 06.11.2008 at 07:10:17
 
titud wrote on 05.11.2008 at 17:01:32:
murileon wrote on 05.11.2008 at 13:19:47:
No, realnost je bolj kompleksna.  Je pa spet kaj za razmišljat o zaupanju, ki si ga navrgel. Beseda vera mi pa nikakor ne sede, spominja me na prazna upanja. V tem odnosu so predvsem problem močna negativna čustva, kujanja in jeza, zaradi emocionalnega egoizma, z njene strani ter zamere zaradi teh čustev in infantilne težave z družinskim življenjem in separacijo z moje strani.


Vera je zaupanja vredna le, če pričakovanja niso slepa (nepreverljiva, odmaknjena v nedoločljivo prihodnost ali celo v večnost) ampak se udejannjo v vsakdanji praksi, na kateri se ta vera pravzaprav vzpostavlja.
Emocioanlni egoizem kot ga ti imenuješ je odraz odsotnosti ali pomanajkanja stabilne čustvene mreže, zaradi katere pride do projekcije v nezaupanja v možnost obstoja te stabilne čustvene mreže pri konkretnem drugem.  Infantilnost ni slaba sama po sebi, v partnerskem odnosu pomaga vzostavit ta odnos na osnovnih temeljih, ki jih je z zaupanjem mogoče nadgradit v zrel in odgovoren odnos.    


Kateri so osnovni temelji, ki jih omogoča infantilnost?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #826 - 06.11.2008 at 10:40:48
 
murileon wrote on 06.11.2008 at 07:10:17:
titud wrote on 05.11.2008 at 17:01:32:
murileon wrote on 05.11.2008 at 13:19:47:
No, realnost je bolj kompleksna.  Je pa spet kaj za razmišljat o zaupanju, ki si ga navrgel. Beseda vera mi pa nikakor ne sede, spominja me na prazna upanja. V tem odnosu so predvsem problem močna negativna čustva, kujanja in jeza, zaradi emocionalnega egoizma, z njene strani ter zamere zaradi teh čustev in infantilne težave z družinskim življenjem in separacijo z moje strani.


Vera je zaupanja vredna le, če pričakovanja niso slepa (nepreverljiva, odmaknjena v nedoločljivo prihodnost ali celo v večnost) ampak se udejannjo v vsakdanji praksi, na kateri se ta vera pravzaprav vzpostavlja.
Emocioanlni egoizem kot ga ti imenuješ je odraz odsotnosti ali pomanajkanja stabilne čustvene mreže, zaradi katere pride do projekcije v nezaupanja v možnost obstoja te stabilne čustvene mreže pri konkretnem drugem.  Infantilnost ni slaba sama po sebi, v partnerskem odnosu pomaga vzostavit ta odnos na osnovnih temeljih, ki jih je z zaupanjem mogoče nadgradit v zrel in odgovoren odnos.    


Kateri so osnovni temelji, ki jih omogoča infantilnost?


Intimnost oz. dopušačanje bližine drugega,  ki jo omogoča brezpogojna zaupljivost,  vera v dobronamernost, neobstoj/izguba občutja lastne identititete oz. obstoj občutja neizdeferncirane enosti, občutje (so)odvisnosti in kar je še drugih pozitivnih  atributov, ki jih v sebi nosi sicer slabšalni pojem infantilnosti, pod katero razumemo predsvem negativne pomene intimnosti (naivnost, zlorabo zaupanja, odvisnost/nesamostojnost, neodločenost, pomanjkanje občutka za realnost...)
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #827 - 06.11.2008 at 12:50:40
 
Še eno razmišljanje na temo intimnosti. Intimen odnos med starši in   odraščeno  (samoodgovorno/avtonomno) osebo se lako  vzpostavi samo preko afirimranja te odraščenosti, torej  v razmerju dejasnksega izakazovanja neodvsinosti od staršev, dočim intimnega odnosa do partnerja ni mogoče vzpostvaiti mimo afirmiranja odvsinosti od tega partnerja, torej v območju infantilnosti, ki je nekoč vladala v odnosu med otorkm in starši.  Nesposbonst vzostaviteve itinimnega odnosa med partnerjema ima vsaj dva izora: otroška infantilnost  je še vedno rezervirana samo za odnos do staršev (ker jo partnerja  v odnosu do njih še nista  presegla oz. še nista razvila  samoodgovornsti/avtonomnsti od staršev) in si zato do dostop do nje vzajemno izključujeta ali pa vrednosti te otroške infantilnosti za intimni odnos ne pripisujeta nobenega pomena, ker njegove vrednosti za intimnost nista uspela uspela izkusit v svojem lastnem otroškem obdobju (zaradi česar  samoodgornost/avtonomnost samo igrata kot od staršev ali njihove odsotnosti vsiljeno vrednoto, ne da bi izkustveno spoznala njeno pravo vrednost)....            
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #828 - 08.11.2008 at 10:10:06
 
Ima kdo kake sanje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Stricek Pickin Dim
Ex Member




Re: Sanje
Reply #829 - 08.11.2008 at 20:09:21
 
Jaz sem sanjal, da me je lovil velik košček sira. Nato sem v sanjah nehal bežati in sirček me je povozil. Bil sem sploščen kot sirova palačinka. Nato sem vstal in se vprašal, zakaj sem se tako bal sira, saj je vendar samo sir. Nato sem se prebudil v novih sanjah, kjer pa sem tokrat sam bil košček sira, ki se je valil čez nekega nesrečnika in ga naposled tudi sploščil.

Spoznal sem, da sem bil v svojih sanjah čisto vsak akter, vse od sirčka do bežalca. In potem sem se zbudil. Morda.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #830 - 08.11.2008 at 20:16:33
 
Quote:
Jaz sem sanjal, da me je lovil velik košček sira. Nato sem v sanjah nehal bežati in sirček me je povozil. Bil sem sploščen kot sirova palačinka. Nato sem vstal in se vprašal, zakaj sem se tako bal sira, saj je vendar samo sir. Nato sem se prebudil v novih sanjah, kjer pa sem tokrat sam bil košček sira, ki se je valil čez nekega nesrečnika in ga naposled tudi sploščil.

Spoznal sem, da sem bil v svojih sanjah čisto vsak akter, vse od sirčka do bežalca. In potem sem se zbudil. Morda.


Striček Mišon verjeten ste preveč sira zaužil in ste imeli moraste sanje. V naslednjih dneh priporočam, zelje in kakšno sadje,pa boste bolj spali.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Stricek Pickin Dim
Ex Member




Re: Sanje
Reply #831 - 08.11.2008 at 20:17:57
 
Stric Alojz, sploh niste razumeli "duhovne narave" mojih sanj.

Sem povedal vse. Čisto vse. Nič manj kot to.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #832 - 08.11.2008 at 20:19:39
 
Quote:
Stric Alojz, sploh niste razumeli "duhovne narave" mojih sanj.

Sem povedal vse. Čisto vse. Nič manj kot to.


Jaz sem pa razumu vso vašo duhovnost in sem vam predpisu dieto.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Stricek Pickin Dim
Ex Member




Re: Sanje
Reply #833 - 08.11.2008 at 20:25:29
 
Brez diete se še čevelj ne userje!  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #834 - 08.11.2008 at 20:27:31
 
Quote:
Brez diete se še čevelj ne userje!  Grin


Brez čevlja je pa še koza bosa.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Stricek Pickin Dim
Ex Member




Re: Sanje
Reply #835 - 08.11.2008 at 20:30:20
 
Ne ga sekljat. Resno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #836 - 08.11.2008 at 20:34:03
 
Quote:
Ne ga sekljat. Resno.


Ne resno,ampak bolno!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Stricek Pickin Dim
Ex Member




Re: Sanje
Reply #837 - 08.11.2008 at 20:35:48
 
Najprej vi sami ozdravite. Potem boste vedeli, kaj je bolno in kaj ne. Mar ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #838 - 08.11.2008 at 20:40:47
 
Quote:
Najprej vi sami ozdravite. Potem boste vedeli, kaj je bolno in kaj ne. Mar ne?


Ja se strinjam, saj ko zdravim sebe zdravim tudi vas S.P.D.

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Stricek Pickin Dim
Ex Member




Re: Sanje
Reply #839 - 08.11.2008 at 20:44:49
 
Laž ima kratke noge.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 54 55 56 57 58 ... 90