Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 49 50 51 52 53 ... 90
(Read 279113 times)
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #750 - 23.10.2008 at 18:33:35
 
Devi wrote on 23.10.2008 at 16:49:28:
Ta ženska te zdravi zgleda al pa uči nečesa, mogoče te tud zato tolk privlači. oranžna barva - čakra? glavobol - vzorci, prepovedi, predpisi, skrbi, črnogledost, nezaupanje v prihodnost, ozko razmišljanje, zaprtost. drugač pa s flomastri lahko barvamo. črnobele stvari. a misliš, da je nekej možno samo v sanjah, zares pa ne?  razširit svoj svet, oz svet svojih možnosti?

"Tak je tudi njegov namen." česa. flomastra al glavobola?
a ti je ta ženska kdaj dala kako sporočilo, s katerim bi, če bi ga upošteval (spremenil razmišljanje), lahko konkretno spremenil svoje življenje?

Jest ne razmišljam kaj dosti "v čakrah", sem moral it pogledat, katera je oranžna in kaj predstavlja. Glavobola prej nisem čutil, vseeno pa sem čutil olajšanje, ko sem si k nosu prinesel konico tistega markerja, kot da bi mi ravnokar popustil glavobol. In jasno mi je bilo tudi, da je to namen tega flomastra prav ta vonj in ne označevanje (oz. besede in pisave).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #751 - 23.10.2008 at 19:47:26
 
Quote:
Jest ne razmišljam kaj dosti "v čakrah", sem moral it pogledat, katera je oranžna in kaj predstavlja. Glavobola prej nisem čutil, vseeno pa sem čutil olajšanje, ko sem si k nosu prinesel konico tistega markerja, kot da bi mi ravnokar popustil glavobol. In jasno mi je bilo tudi, da je to namen tega flomastra prav ta vonj in ne označevanje (oz. besede in pisave).


http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1045213486/15#21
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1155821782#7
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #752 - 23.10.2008 at 22:42:00
 
[quote author=titud link=1214484649/735#745 date=1224755735]murileon wrote on 22.10.2008 at 20:49:49:
Kot praviš, je želja po avtentičnosti, ki naj bi jo nudila neokrnjena narava in religiozna tradicija, sicer močna, a hkrati nerealna in omogoča tako nateg (new age anecije) in v svoji totalnosti ogrožujoča (privablja teror). To sproži obrambne mehanizme ega, ki v preko njih najde stik  z avtentičnostjo (sebstvom), ki tako  ni več nekaj iluzornega/neobstejčega/preobstoječega (niti nekornjena narava niti prvotna religiozna kultura), ampak aktulana sedanjost v obliki postindindustrijske (lokacija opuščenega rudnika/železarne) realnosti.    Avtentičnost se torej kreira skozi  spopad ega z lastnimi iluzijami o obstoju in prilaščanju neokrnjenga sebstva (kolektivnega in osebnega nezavednega) in je  je  v spoznanjju, da ni nikakršnega v naprej obstoječega vira avtentičnosti, ki bi si ga želel ego prisvojit, ampak da je avtentično občutje lahko nudi le vsakokratna aktulano (večno sedaj kot bi se izrazil alojz) uravnaoteženo razmerje med jazom in sebstvom, ki sta na isti osi, iz enake psihične substanece, a kavlitativno različni. Če spet parafrizam alojza: sebstvo je potencialna realaizicaja (kot neratikulirana  substanca vseh pretklih in vseh prihodnjih raelizacij), jaz (ego) pa vsakokratna konkretna  aktualizacija  te potencialne substance. Pomebna je njuna medsebojna  povezanost (ista os) ob hkratnem vzdrževanju njune avtonomnosti in kvalitativne različnosti (neprilaščanju ene po drugi), sicer se sprožijo obrambni mehnizimi tako ega kot sebstva (kolektivna agresija, v sanjah policija oz. terosristi,  in osebna agresija zaradi frustracije ega). Sanje smatarm kot obliko nezavene  vizualizacije in  s tem korekcije (potrdive ali zavrnitve) intelektulanih spoznaj v oblki   teorij, ki so plod predvsem  zavestnih iskanj in spoznanj.          

Naj za ilustracijo povedanega dodam še ne sanje, ki so se mi zgodile kakšen dan pred sanjami o izletu v južno ameriko.

Sin vozi moj avto po mojih usmeritvah do neke lokacije ob reki, ki se  ga iz svoje mladosti spominjam kot kraj, kjer sem sem se počutil varnega, kot neke vrste 'zapik', kjer se mi ne more zgoditi nič hudega.  Ta lokacija se nahaja na nasprotnem bregu te  večje reke ob kateri vodi cesta (pod mostičkom  nekega plitkega pritoka), vendar nikakor ne moreva najti mostu na ta nasprotni breg. Končno obupam in rečem, da bova tja prebrodila, vendar ta reka ni več tako plitva, kot je bila nekoč. Poleg globine se je spremenila se je tudi njena kvalitetna sestava (postala je temno zelena in grozeča), tako da sem obupal in dopustil možnost, da ali sploh nisva na pravem kraju (ob pravi reki) ali pa  da kraj iz moje mladosti sploh ne obstaja več (se je med tem tako spremenil) in da zato ni nobene možnosti, da bi jaz sploh lahko  sinu ponudil možnost  varnega zavetja  kot sem ga nekoč imel sam...

Tu jaz nimam kaj interpretirati. Sanje zelo transparentno kažejo na sinovo odraščanje in tvoje poskuse pomoči. Vendar so pri sinu stvari malo drugačne.... Mislim, da so te sanje na objektivnem nivoju in nimam kaj interpretirati. O njih vesta veliko več ti in tvoj sin.

Še sanje, ki sem jih imel predvčerašnjim:

Na nekem sorodstvem srečanju opazim primoža kozmosa, ki se dolgočasi na klopci pred hišo, kjer naj bi to srečanje potekalo. Sorodsveno razmerje z njim se mi zdi samoumevno, kot žlahiku pa izrazim presenečenje, da doslej nisem vedel, da se ukvarja s športom in da sem šele po medalji na olipijskih igrah zvedel, da meče kladivo. On meni nazaj, da se mariskaj na splošno ne ve o njemu in da je tudi to,   da se hrani z instant prehrambenimi izdelki neke znane znamke, samo  izmošljotina zaradi denarja. Reče mi, da mi bo pokazal, čim se dejansko hrani. Pričakujem, da bova šla v hišo, kjer so ženske pripravljale domačo hrano, vendar greva čez cesto v neko lekarno,   kjer ga že poznajo  mu izročijo v prozorno folijo zavit paket različnih instant pripravkov,  pakiraih v različne škatle.  Pove mi, da ta firma nima denarja, da bi ga plačala za propgarinje, ampak da je to, kar je v paketu 'zakon' in da ne rabi nič drugega. Še posebej navdušeno me  opozori na eno škatlo z instant  prahom, na kateri je neka rjava  čokoldna krema narisana tako slikovito, da kar zaživi pred mano in mi zbudi strahovito poželenje....  

Tu gre verjetno za duhovno hrano Smiley. Aspekt uspešnega športnika si ti. Verjetno si skozi svoja iskanja in dognanja prišel do nekih čisto svojih teoretičnih razlag in zaključkov, ki se ti zdijo zelo kvalitetna, kljub temu, da niso znana. Športnik pa simbolizira tudi tekmovalnost... Ko te berem, je treba priznati, da deluješ zelo načitan in izobražen. Tvoje razlage so intelektualno dokaj zahtevne, sofisticirane, kot instant posebna sofisticirana hrana, ki jo kozmos kopuje v lekarni. Definitivno v tem uživaš, o čemer govorijo tudi sanje. Bi sepa vprašal nekaj drugega. Metanje kladiva za ljudi nima neke koristi, razen užitkov ob navijanju. Ima kdo, razen tebe, od tvojega izredno visokega nivoja teoretiziranja kakšne koristi? Razen nekaj nas na forumu, ki ljubiteljsko in za lastne potrebe analiziramo in se pogljabljamo? Je to res pravi smisel tvojih sposobnosti? Bi mogočemoral svoje sposobnosti začeti koristneje uporabljati?
Pač, moja interpretacija.



Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #753 - 23.10.2008 at 23:03:38
 
Quote:
Še en izsek, ki se ga spomnim iz današnjih sanj, za katerega me zanima, ali se da kaj takega kakorkoli razlagat:

Z žensko, ki me sicer zelo privlači, se nekaj dopisujem preko mesenđerja. Naenkrat mi preko tega mesenđerja pošlje oranžen flomaster, ne slike, ampak pravi flomaster. Pri čemer jaz to v sanjah komentiram, da je kaj takega mogoče samo v sanjah. Pri tem pa flomaster niti ni flomaster, namreč ko ga odprem in povoham, me v hipu mine glavobol (za katerega do tistega trenutka niti nisem vedel, da ga imam Cheesy). Tak je (v sanjah mi je to jasno) tudi njegov namen.

Sanjam bi dal naslov: Pozornost.


Ta ženska te očitno vznemirja. Če ta ženska obstaja tudi v realnosti, potem bi se to dalo interpretirati na objektivnem nivoju. Ker pa je tu posredi sredstvo komunikacije, domnevam, da bi šlo za neko oddaljenost ali nerodnost v komunikaciji in bi to glavobole le še povečalo Smiley. Sanje so lahko tudi kompenzatorne v seksualnem smislu, kar celo domnevam, pa ne mi zameriti. Mogoče gre za nezadovoljstvo s kvaliteto trenutnega seksualnega življenja in potešitev v sanjah. Glede na glavobol se mi zdi logično. Predvsem pa sanje govorijo o komunikaciji, o pozornosti, ki jo potrebuješ in oboje je seveda tesno povezano s kvalitetno seksualnostjo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Sanje
Reply #754 - 24.10.2008 at 08:31:53
 
murileon wrote on 23.10.2008 at 10:22:17:
Quote:
No, še moje nocojšnje sanje.

Nekaj novink nas vstopi v ženski internat. Pokažejo nam tudi sanitarije. Izgleda zelo urejeno, vsaka naj bi imela svojo kopalnico in wc, celo naša imena so izpisana, da se ne bi izgubile, ker je internat res ogromen. Nato se razgledam naokoli in situacija izgleda vse bolj drugačna. Vidim, da v resnici dekleta nimajo nobene zasebnosti, čakajo v dolgih vrstah za tuš in wc, ni nobenega reda. Na drugi strani hodnika so zasebni kabineti učiteljev, v katere lahko vsakdo neovirano vstopi, učiteljev pa ni videti nikjer.
Med dekleti je ena, ki očitno maltretira, nadleguje in ustrahuje veliko drugih deklet. Nihče ne naredi nič, čeprav bi lahko rešili zadevo z minimalnim trudom. Vsi pasivno trpijo to stanje kot nekaj samoumevnega. Dekleta poskušam prepričati, naj se malo organizirajo, ampak ni uspeha. Nato poskušam prepričati eno dekle, ki izgleda kot sumo borec, da v nekaj potezah pokaže nekaj lekcij tej nadlegovalki. Ni odziva. Na koncu pridem do sklepa, da moram sama opraviti s to osebo, ker se bo  prej ali slej lotila tudi mene.


Povej kaj več o tej punci, ki maltretira ljudi in še kaj malega o sumo borki.


titud wrote on 23.10.2008 at 12:44:17:
Si v sanjah kaj podvomila v smiselnost (re)akcije glede na splošno apatijo oz. ali si se vprašala o realnosti tvojega ideala, katerega neizvajanje te je frustriralo? Ali si se počutila dejansko ogroženo ali pa je bil morda ogrožen samo tvoj ideal vrhunskega civilizacijskega standarda? Drugače vprašano: ali bi se punca lotila tebe tudi če bi opustila ta ideal in se prigodila realnem bivalnemu stdandru Še drugače vprašano: ali je v motiv tvoje akcije realizirat pričakovani standard, čemur bi sledili tudi humanjšei odnosi, ali samo zaščtit sebe znotraj ralnega standarda in temu podrejenim odnosom?


V sanjah se ne sprašujem, delujem impulzivno. Sem se pa v budnem stanju vprašala o smiselnosti oz. motivih svojega početja. Zakaj nisem preprosto zapustila internata, zakaj se ukvarjam s sistemom?
Sanje izražajo proces mojega spoznavanja - preko akcije spoznavam sistem, vendar ne razumem temeljev. Jasno mi je sicer, da nadlegovalka nima nobene posebne moči, tudi nič posebnega ni - vso moč črpa iz pomanjkljivosti sistema. Te pomanjkljivosti sicer vidim in nekatere skušam popraviti - vzbuditi občutek solidarnosti, pokazati ogromni punci njeno moč (mislim, da v sanjah predstavlja fazo mojega spoznavanja), ampak zadeve se lotevam na napačnem koncu. Moje edino spoznanje je, da v takšnem sistemu lahko naredim edino to, da poskrbim zase.

V sanjah se osredotočim na problem nadlegovalke - nisem zmožna dojeti, da je problem veliko širši (in tudi v sanjah očiten), nadlegovalka in posledice, ki jih pušča, pa so samo stranski produkt tega sistema.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #755 - 24.10.2008 at 09:46:08
 
Devi wrote on 23.10.2008 at 16:49:28:
sej ne smrdi..


Ups, 'vonj' sem nehote prekalificiral v 'smrad', ker ga je odvrnil od nadaljnega raziskovanja sporočilnosti takega intrigantnega  sporočila.   Vonj je zato vsaj zame zato dobil negativno konotacijo, saj mu je 'ozdravljenem glavobola' razrešil problem, ki  bi ga mu  pozvročilo tako opremetneno sporočilo.
Back to top
« Last Edit: 24.10.2008 at 11:55:14 by titud »  
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #756 - 24.10.2008 at 09:53:18
 
Quote:
Devi wrote on 23.10.2008 at 16:49:28:
Ta ženska te zdravi zgleda al pa uči nečesa, mogoče te tud zato tolk privlači. oranžna barva - čakra? glavobol - vzorci, prepovedi, predpisi, skrbi, črnogledost, nezaupanje v prihodnost, ozko razmišljanje, zaprtost. drugač pa s flomastri lahko barvamo. črnobele stvari. a misliš, da je nekej možno samo v sanjah, zares pa ne?  razširit svoj svet, oz svet svojih možnosti?

"Tak je tudi njegov namen." česa. flomastra al glavobola?
a ti je ta ženska kdaj dala kako sporočilo, s katerim bi, če bi ga upošteval (spremenil razmišljanje), lahko konkretno spremenil svoje življenje?

Jest ne razmišljam kaj dosti "v čakrah", sem moral it pogledat, katera je oranžna in kaj predstavlja. Glavobola prej nisem čutil, vseeno pa sem čutil olajšanje, ko sem si k nosu prinesel konico tistega markerja, kot da bi mi ravnokar popustil glavobol. In jasno mi je bilo tudi, da je to namen tega flomastra prav ta vonj in ne označevanje (oz. besede in pisave).


Ko se že ravno toliko vrtim okrog avtentičnosti, vonj je zihr neposrednjše sredstvo za doseganje občutja avtentičnosti, je primarnejše (prodre globje) kot vizualizacija (črka/beseda barva, oblika). Je celostenjše, ne rabi razlag, primerjanja, analiziranja...
Back to top
« Last Edit: 24.10.2008 at 11:22:15 by titud »  
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #757 - 24.10.2008 at 10:30:48
 
Quote:
No, še moje nocojšnje sanje.

Nekaj novink nas vstopi v ženski internat. Pokažejo nam tudi sanitarije. Izgleda zelo urejeno, vsaka naj bi imela svojo kopalnico in wc, celo naša imena so izpisana, da se ne bi izgubile, ker je internat res ogromen. Nato se razgledam naokoli in situacija izgleda vse bolj drugačna. Vidim, da v resnici dekleta nimajo nobene zasebnosti, čakajo v dolgih vrstah za tuš in wc, ni nobenega reda. Na drugi strani hodnika so zasebni kabineti učiteljev, v katere lahko vsakdo neovirano vstopi, učiteljev pa ni videti nikjer.
Med dekleti je ena, ki očitno maltretira, nadleguje in ustrahuje veliko drugih deklet. Nihče ne naredi nič, čeprav bi lahko rešili zadevo z minimalnim trudom. Vsi pasivno trpijo to stanje kot nekaj samoumevnega. Dekleta poskušam prepričati, naj se malo organizirajo, ampak ni uspeha. Nato poskušam prepričati eno dekle, ki izgleda kot sumo borec, da v nekaj potezah pokaže nekaj lekcij tej nadlegovalki. Ni odziva. Na koncu pridem do sklepa, da moram sama opraviti s to osebo, ker se bo  prej ali slej lotila tudi mene.


Moja interpretacija....

Glede na to, da si kot režiser sanj izbrala ženski internat in so igralke v sanjah same ženske, domnevam, da sanje govorijo ženskem svetu. O funkcioniranju ženske v sistemu. Kot da si kot novinka sprejeta v ženski svet. Mogoče si šele začela razmišljati o feminizmu. Na začetku se zdi vse super. Svoja kopalnica, svoj WC, kar pomeni mir v svojem intimnem svetu. Ženske se nasploh trudite biti pozorne in olikane Smiley. Toda, ko začneš gledati malo okoli vidiš, da ni vse rožnato. Ženske čakajo v vrsti na wc in kopalnico. Tu ni nobenega moškega, ampak so ženske tiste, ki sodelujejo v tem dogajanju. Učitelji očitno nimajo nobene avtoritete, vsakdo lahko gre v njihove kabinete. In kdo je kriv za vse to? Ženska impulzivnost, čustvenost, ki je lahko zelo netolerantna, nestrpna, podivjana, nasilna, velikokrat povzroča nerazsodnost. Čustva so v realnosti zelo sofisticirana oblika nasilja, ki so jo ženske razvile. Moški so pač imeli mišice..... Čustveno nasilje pa v javnem mnenju, oziroma v kolektivnem zavednem, glih ni nekaj negativnega, skupaj z žajfasto moralo znata biti prav neugoden par. In kje najdeš rešitev? V sumo borki. V nečem, kar funkcionira bolj po moško. Ni uspeha. Sama se boš morala soočiti s tem. Ta aspekt impulzivne ženske je namreč tudi tvoj in tu je problem!
Mislim, da je tu tudi zgodba našega vzgojno izobraževalnega sistema, ki je z negativnim vidikom feminilnosti zrušil avtoriteto učiteljem. Brez sumo borcev (varnostnikov) skoraj več ne gre. Zakaj ne? Kakor hitro bo kak učitelj preveč privil otroka, bo priletela podivjana mamica ali podivjan očka in grozil-a z vsem možnim. Čustvenih reakcij se namreč vsi bojimo. Sploh pa inšpektorji, ki se bojijo za svoje službe Smiley. Neadekvatno fizično nasilje je ustrezno ovrednoteno, neadekvatno čustveno nasilje pa ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #758 - 24.10.2008 at 11:18:51
 
murileon wrote on 23.10.2008 at 22:42:00:
Tu gre verjetno za duhovno hrano Smiley. Aspekt uspešnega športnika si ti. Verjetno si skozi svoja iskanja in dognanja prišel do nekih čisto svojih teoretičnih razlag in zaključkov, ki se ti zdijo zelo kvalitetna, kljub temu, da niso znana. Športnik pa simbolizira tudi tekmovalnost... Ko te berem, je treba priznati, da deluješ zelo načitan in izobražen. Tvoje razlage so intelektualno dokaj zahtevne, sofisticirane, kot instant posebna sofisticirana hrana, ki jo kozmos kopuje v lekarni. Definitivno v tem uživaš, o čemer govorijo tudi sanje. Bi sepa vprašal nekaj drugega. Metanje kladiva za ljudi nima neke koristi, razen užitkov ob navijanju. Ima kdo, razen tebe, od tvojega izredno visokega nivoja teoretiziranja kakšne koristi? Razen nekaj nas na forumu, ki ljubiteljsko in za lastne potrebe analiziramo in se pogljabljamo? Je to res pravi smisel tvojih sposobnosti? Bi mogočemoral svoje sposobnosti začeti koristneje uporabljati?
Pač, moja interpretacija.



Spet smo pri pomenu namena analize sanjanja, kjer naj bi po moje šlo predvsem za analizo in raziskovanje  pishičnih potencialov, iz katerih naj bi se optaimalno realiziral posameznik v  sedanjosti in  prihodnosti. V tem smislu se mi zdi smiselno, da se pri analizi sanj ve čim manj o pretelesti in aktualnem/konkretnem položaju sanjalca v sedanjosti,  ampak da analiza temelji zgolj in prevsem na njegovem dojemanju tega konkretnega položaja oz.  psihićnih procesov, ki se nezavedno ali vsaj pri zmanjšanem vplivu zavesti odražajo v njegovi psihi. V tem vidim garanta avtententičnosti virtualnega svetovanja, saj nam dobronamernih svetovalcev oz. samozvanih  poznavalcev  tega, kaj naj storimo oz. kaj bi morali  storiti v real lajfu, da bomo izpolnili pričakovanja drugih (pod krinko sugestije, da bomo s tem koristili tudi ali prevsem sebi), nam namreč v realnem življenjskem okolju za zlepa ne  zmanjka ( premorojejo  pa tudi vzvode psihične in materalne/ekonomske moči...)      

Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Sanje
Reply #759 - 24.10.2008 at 11:23:11
 
Nečesa pri opisu sanj nisem poudarila, pa je pomembno. Internat se potrudi, da novinke dobimo vtis, da smo pomembne zanje, da skrbijo za nas. Zelo se potrudijo ustvariti prvi vtis. Na začetku vidim izpisano svoje ime in nato tudi imena drugih novink. Zelo je poudarjen ta osebni pristop. Na začetku sanj nasedem temu vtisu, ki pa je samo trenutna maska. V sanjah se izkaže, da gre v resnici za brezbrižnost, za pomanjkanje odgovornosti vodstva, posledično za otopelost vseh ostalih in posledično se lahko zanesem le nase. Nasilnost (ne samo čustvena) ni vzrok za razpad sistema, temveč je odsotnost odgovornosti in skrbi avtoritet vzrok za pojav destruktivnih vzorcev.

Moje sanje sicer izpadejo kot kritika feminiziranega (v svoji zlagani varianti) pristopa , kar delno so, z izbiro zgolj ženskih akterjev, vendar seveda to ne pomeni fizičnih žensk. Tu gre za neke mentalitetne vzorce, ki jih stereotipno pripisujemo ženskam, vendar jih prav tako uporabljajo tudi moški.

Potencial teh sanj je zame ozaveščanje znotraj sistema in iskanje lastne avtonomije ter občutek osvobajanja. V psihološkem smislu bi bil to verjetno izraz zapoznelega odraščanja.

Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Sanje
Reply #760 - 24.10.2008 at 11:27:30
 
titud wrote on 24.10.2008 at 11:18:51:
V tem vidim garanta avtententičnosti virtualnega svetovanja, saj nam dobronamernih svetovalcev oz. samozvanih  poznavalcev  tega, kaj naj storimo oz. kaj bi morali  storiti v real lajfu, da bomo izpolnili pričakovanja drugih (pod krinko sugestije, da bomo s tem koristili tudi ali prevsem sebi), nam namreč v realnem življenjskem okolju za zlepa ne  zmanjka ( premorojejo  pa tudi vzvode psihične in materalne/ekonomske moči...)      


Tudi meni si zdi koristno opozoriti na pasti tovrstnega svetovanja oz. dobronamernega usmerjanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #761 - 24.10.2008 at 13:30:58
 
Quote:
. Moje edino spoznanje je, da v takšnem sistemu lahko naredim edino to, da poskrbim zase.

Tako spoznaje ima povraten učinek tudi na pojmovanje o genezi in fukcioniranju sitsema. Razbija zmotno (otroško v osebnem in kolektivnem zgodovinskem smislu) predstavo, da je dan in vzdrževan od zgoraj navzdol, v bistvu pa je zgrajen in vzdrževan  od spodaj navzgor.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #762 - 24.10.2008 at 13:43:58
 
Quote:
Potencial teh sanj je zame ozaveščanje znotraj sistema in iskanje lastne avtonomije ter občutek osvobajanja. V psihološkem smislu bi bil to verjetno izraz zapoznelega odraščanja.

Kar je meni zanimivo v teh sanjah, je način reševanja problemov.

S strani zunanje avtoritete postavljen red oz. sistem, ki tebi in morda celo večini ustreza, kot pa dejansko stanje, se izkaže za nedelujočega.
Tvoj "avtopilot" v sanjah problem rešuje tako, poskuša najprej zbudit zanimanje v ožjem krogu, potem malo pogodrnja čez neodgovornost zunanjih avtoritet, ki bi morale narediti red, pa jih ni nikjer. Nazadnje pa se odloči, da se individualno spopade s simptomom, nasilno punco, ki gotovo ni vzrok za stanje, kakršno se je vzpostavilo, je pa neizogibna posledica, na katero boš prej ali slej naletela.

Pri tem je možnost samoorganizacije opuščena praktično še preden je omenjena, akcija, ki si jo izbrala, pa močno spominja na tisto kar gledamo v holivudskih filmih, vendar je v tem primeru ta individualizem, kljub temu da se ga ponuja kot univerzalno zdravilo, nefunkcionalen. In vse to kljub temu, da gre za žensko družbo, ki naj bi bila menda bolj usmerjena v harmonizacijo odnosov in vzdrževanje kolektiva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #763 - 24.10.2008 at 15:01:28
 
[quote author=titud link=1214484649/750#758 date=1224839931]murileon wrote on 23.10.2008 at 22:42:00:
Spet smo pri pomenu namena analize sanjanja, kjer naj bi po moje šlo predvsem za analizo in raziskovanje  pishičnih potencialov, iz katerih naj bi se optaimalno realiziral posameznik v  sedanjosti in  prihodnosti. V tem smislu se mi zdi smiselno, da se pri analizi sanj ve čim manj o pretelesti in aktualnem/konkretnem položaju sanjalca v sedanjosti,  ampak da analiza temelji zgolj in prevsem na njegovem dojemanju tega konkretnega položaja oz.  psihićnih procesov, ki se nezavedno ali vsaj pri zmanjšanem vplivu zavesti odražajo v njegovi psihi. V tem vidim garanta avtententičnosti virtualnega svetovanja, saj nam dobronamernih svetovalcev oz. samozvanih  poznavalcev  tega, kaj naj storimo oz. kaj bi morali  storiti v real lajfu, da bomo izpolnili pričakovanja drugih (pod krinko sugestije, da bomo s tem koristili tudi ali prevsem sebi), nam namreč v realnem življenjskem okolju za zlepa ne  zmanjka ( premorojejo  pa tudi vzvode psihične in materalne/ekonomske moči...)      



Tega pa ne razumem. Kako naj bi bili psihični procesi ločeni od stvarnega življenja?
"V tem smislu se mi zdi smiselno, da se pri analizi sanj ve čim manj o pretelesti in aktualnem/konkretnem položaju sanjalca ...." To kar si napisal, je popolnoma nemogoče. S tem ko napišeš sanje, napišeš največ o sebi, kar je sploh mogoče. Na plano daš svojo intimo. Tega se moraš zavedati, drugače nima smisla, da sanje daš v interpretacijo drugim, ki, kot si opazil, doprinesemo vsak neke svoje uvide in ideje. Ti pa vzameš ali zavržeš, kar ti paše.Pri razlagi sanj, profesionalci,zelo pazijo, kaj se sanjalcu sploh sme razkriti, da se ne naredi več škode kot koristi. Kar mi počnemo, je daleč od profesionalnega dela in zato je potrebno interpretacije drugih jemati z rezervo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #764 - 24.10.2008 at 15:28:23
 
Quote:
.

Pri tem je možnost samoorganizacije opuščena praktično še preden je omenjena, akcija, ki si jo izbrala, pa močno spominja na tisto kar gledamo v holivudskih filmih, vendar je v tem primeru ta individualizem, kljub temu da se ga ponuja kot univerzalno zdravilo, nefunkcionalen. In vse to kljub temu, da gre za žensko družbo, ki naj bi bila menda bolj usmerjena v harmonizacijo odnosov in vzdrževanje kolektiva.


Jap, manjka vnaprejšnji konsez ali vsaj kompromis o tem, kakšen sistem naj bi bil funkcionalen, potem pa znotraj tega okostja/strukture boj za oblast/nadzor. Šele znotraj tega konsenza bi se sumo borko dalo motivirat za izvjanje nadzora vzpostvljanje reda...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 49 50 51 52 53 ... 90