Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 47 48 49 50 51 ... 90
(Read 275540 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #720 - 17.10.2008 at 19:58:05
 
murileon wrote on 16.10.2008 at 08:30:16:
Dostikrat se mi namreč sanja, da mi izpadajo zobje, ali pa gledam svoje zobe v zelo slabem stanju in tega me je po navadi groza. Slutim pa, da imajo takšne sanje neko povezavo z masko. Zakaj bi drugače sanje uporabile simbol zob, ki so za človekov zunanji videz zelo pomembni? Tovrstne sanje so se mi začele ravno v obdobju adolescence, ko sem padel v depresijo zaradi odporov do okolja v katerem sem živel in zaradi nerealnega nezadovoljstva s svojim življenjem. Glede na sanje o očetu mesarju, bi lahko rekel, da je proces zavračanja realnosti počasi v zaključni fazi in se v meni pojavlja zdravo jedro avtentičnosti, ki življenje sprejema.
Ravno danes pa se mi je sanjalo, da gledam svoje zobe in jih vidim v podobi kot je bila na sliki v enem mejlu z grotesktnimi podobami. Zobje so bili deloma nagniti in čudil sem se, kako so lahko drugače lepi, ko se pa potegnejo dlesni dol, pa so tako grotesktni in v tako slabem stanju. Zobje so bili podobni zobem ene sodelavke, za katero sem ravno včeraj opazil, da veliko da na olikanost.

Jes sem zobe zmerom povezovala z osebno močjo. Osebna moč je vedno okrnjena, če imamo preveč vzorcev, ki blokirajo al pa mask, ki nas dušjo, al pa speljujejo našo energijo po tolk zavitih tokovih, da se na koncu že bolj vleče kot pa teče. men so zobje kontrolna točka. nekako so me vedno boleli v situacijah, ko je kdo prevzel kontrolo nad mano in sem začela sledit njegovim pričakovanjem o meni. ko nisem mela moči se postavit zase. al pa sem misla, da se nimam pravice. z dlesnimi je podobno. Louise Hay vnetje dlesni povezuje s slabimi mislimi. Maš strup v sebi in ga ne izpljuneš. Če mene vprašaš je olika nekej podobnega. Za to, da se lepo obnašaš moraš dosti požret dol. Na zunaj je videt lepo. Kaj ti to naredi od znotrej, so ti pa sanje pokazale. Ljudje smo celota. Zunanje in notranje se prej al slej izrazi eno v drugem.

"Zakaj bi drugače sanje uporabile simbol zob, ki so za človekov zunanji videz zelo pomembni?"
tole je dobro vprašanje. zanimiv življenjski paradox, a ne. bolj hočeš bit všečen, bolj izgubljaš točke, ki so pri tem najbolj pomembne.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Sanje
Reply #721 - 18.10.2008 at 10:20:32
 
Quote:

Sam sem skušal tvojo "abstraktno" avtentičnost videt kot metonimično razširitev nepotvorjenosti, nepretvarjanja v posameznih situacijah na celotno osebnost, delovanje. Pri tem razumem potrebo, da nekoga, ki se pogosto pretvarja in hinavi označimo, da je "fake",  kdo drug, ki ne, pa je avtentičen, ne razumem pa zgleda, kako je lahko avtentično recimo kolektivno nezavedno, ne pa tudi kolektivno zavedno. Sori, sem pač butast.


Kolektivno zavedno ali nezavedno nisem nikjer omenjala, kolikor se spomnim.


titud wrote on 17.10.2008 at 16:11:30:

Kolektivna avtentičnost   (kolektivnega zavednega) je po moje lahko samo skupni rezultat osebnih avtententičnosti, zato je temeljni problem  post modrne družbe, kako to dosečt. Moderna družba je   poskusila preko meščanske in proletarske revolucije, preko demokracije in preko raznih oblik dikature, ko se je ta demokracija zaradi lastnih nasprotij znašla v krizi, v post moderni družbi pa po moje ne bi smelo it  več za boj za oblast ampak za spremebo družbenih struktur brez boja za oblast (za neposredne oblike demokracije, za razgradnjo oblastnih struktur....)      


Ne vem, če je to toliko povezano s problemom požrešnosti (po moje pohlepa) modernih družb.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Sanje
Reply #722 - 18.10.2008 at 10:31:44
 
Devi wrote on 17.10.2008 at 19:58:05:
 
"Zakaj bi drugače sanje uporabile simbol zob, ki so za človekov zunanji videz zelo pomembni?"
tole je dobro vprašanje. zanimiv življenjski paradox, a ne. bolj hočeš bit všečen, bolj izgubljaš točke, ki so pri tem najbolj pomembne.


Tole mi je blizu. Jaz doživljam temeljno razliko med dvema principoma: izhajati iz sebe ali pa se podrediti pričakovanjem/zahtevam okolja (družinskega, družbenega,..). Včasih se to dvoje na nek srečen način harmonizira, včasih pa moraš vleči boleče izbire - vsaka ima svojo ceno (spet nekaj za ajgorja  Wink.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #723 - 19.10.2008 at 12:04:43
 
Devi wrote on 17.10.2008 at 19:58:05:
murileon wrote on 16.10.2008 at 08:30:16:
Dostikrat se mi namreč sanja, da mi izpadajo zobje, ali pa gledam svoje zobe v zelo slabem stanju in tega me je po navadi groza. Slutim pa, da imajo takšne sanje neko povezavo z masko. Zakaj bi drugače sanje uporabile simbol zob, ki so za človekov zunanji videz zelo pomembni? Tovrstne sanje so se mi začele ravno v obdobju adolescence, ko sem padel v depresijo zaradi odporov do okolja v katerem sem živel in zaradi nerealnega nezadovoljstva s svojim življenjem. Glede na sanje o očetu mesarju, bi lahko rekel, da je proces zavračanja realnosti počasi v zaključni fazi in se v meni pojavlja zdravo jedro avtentičnosti, ki življenje sprejema.
Ravno danes pa se mi je sanjalo, da gledam svoje zobe in jih vidim v podobi kot je bila na sliki v enem mejlu z grotesktnimi podobami. Zobje so bili deloma nagniti in čudil sem se, kako so lahko drugače lepi, ko se pa potegnejo dlesni dol, pa so tako grotesktni in v tako slabem stanju. Zobje so bili podobni zobem ene sodelavke, za katero sem ravno včeraj opazil, da veliko da na olikanost.

Jes sem zobe zmerom povezovala z osebno močjo. Osebna moč je vedno okrnjena, če imamo preveč vzorcev, ki blokirajo al pa mask, ki nas dušjo, al pa speljujejo našo energijo po tolk zavitih tokovih, da se na koncu že bolj vleče kot pa teče. men so zobje kontrolna točka. nekako so me vedno boleli v situacijah, ko je kdo prevzel kontrolo nad mano in sem začela sledit njegovim pričakovanjem o meni. ko nisem mela moči se postavit zase. al pa sem misla, da se nimam pravice. z dlesnimi je podobno. Louise Hay vnetje dlesni povezuje s slabimi mislimi. Maš strup v sebi in ga ne izpljuneš. Če mene vprašaš je olika nekej podobnega. Za to, da se lepo obnašaš moraš dosti požret dol. Na zunaj je videt lepo. Kaj ti to naredi od znotrej, so ti pa sanje pokazale. Ljudje smo celota. Zunanje in notranje se prej al slej izrazi eno v drugem.

"Zakaj bi drugače sanje uporabile simbol zob, ki so za človekov zunanji videz zelo pomembni?"
tole je dobro vprašanje. zanimiv življenjski paradox, a ne. bolj hočeš bit všečen, bolj izgubljaš točke, ki so pri tem najbolj pomembne.


Saj maska je sredstvo moči. Služi obrambi, agresiji, všečnosti. Primer: če te nekdo verbalno napade, se ga boš precej lažje ubranil, če imaš jasna in trdna stališča, če deluješ resno, odgovorno, če deluješ konfliktno tudi, če imaš status v družbi in okolju,... Ima svoje negativne in pozitivne vidike. Če je ni, človek v družbi zelo težko funkcionira. Masko sestavljajo življenski nazori, pogled na svet okoli sebi, poza,....verjetno še kaj. Bolj ima maska stik z realnostjo, kvalitetnejša je. Veliko je različnih mask. Mislim, da tvorijo pomemben vidik maske tudi emocije. Emocije itak služijo vrednotenju in so daleč od tega, da bi pri človeku kazale na sposobnost empatije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sanje
Reply #724 - 19.10.2008 at 12:24:04
 
murileon wrote on 19.10.2008 at 12:04:43:
maska



sm isku maska u mojih prispevkih; here it is:

Tujci v naših telesih
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1174147535/6#6
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1100478072/30#35

Re: Kaj je bilo prej
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1095923114/100#100

Re: Vloga spola v virtualnem svetu
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1101282396/32#32

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1038096222/150#162

Re: Gape forum in new age
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1063971500/42#42

Re: Kdo je zares verski nestrpnež?
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1037051971/5#5

in še tale za konec
Re: Dekle je naslo pomoc na forumu
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1011731705/27#27

predvsem na temo maske ...


ps
se opravičujem za off topic, če je ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #725 - 19.10.2008 at 12:31:49
 
Ko smo govorili o avtentičnosti, se mi zdi, da sem-smo zanemaril-i eno zelo važno stavr. Realnost. Dober stik z realnostjo je po mojih izkušnjah podlaga za moč, modrost in tudi za dobro masko. Zakaj sem črnogled glede trenutnega stanja družbe? Ker še vedno funkcionira po principu mnenja ljudi in ne modrosti. Zato je pa možno s tako lahkoto manipulirati z ljudmi, ker njihova maska ne temelji na realnosti in modrosti, ampak na mnenjih. Na kakšen način politika pride na oblast? Z agresivno ponudbo svojih mnenj, s katerimi se ljudje potem identificiramo. Tu pa potem pridemo na problem identifikacije in nezavednega. Nezavedno ni modro. Na nas je, da postanemo modri. Preko sanj nam pokaže ogledalo naše psihološke realnosti in mi smo tisti, ki moramo iz tega potegniti modre zaključke. Pot do modrosti je trda in zahteva tudi konkretne realne izkušnje. Lahko se na nezavedni ravni z lahkoto identificiramo in smo na tak način tudi avtentični, kar pa ni nujno tudi pozitivno. Verjamem, da so bili tisti, ki so omogočili prihod na oblast raznim zločincem zelo avtentični in verjetno so bili tudi tisti zločinci zelo avtentični, ker bi ljudje drugače na nezavednem nivoju zelo hitro ugotovili prevaro in se ne bi mogli identificirati. Požrešnost je tudi nekaj, kar temelji na globoko nezavednem. Trenutna potrošniška družba, ki temelji na ustvarjanju želj in ne na iskanju realnih potreb, je sama po sebi avtentična. Štos je samo v tem, če so nekatere potrebe in produkti res smiselni ali služijo res samo namenu, da prinesejo dobiček. In tu gre za sprevrženost današnje družbe oziroma potrošništva, ki jih zanima dobiček in nudenje instant užitka, po večini za nerealno veliko denarja. Ženske v reklamah so postale plastične, filmi so polni specialnih efektov in digitalno narisanih vložkov. Zgubili smo se v svetu užitka. Pravi užitek je v zadovoljstvu, da si naredil nekaj kvalitetnega, k čemur te je napeljalo sebstvo. Po naših debatah sem prišel do zaključka, da je mešanje pojmov sebstva in avtentičnosti napačno. Ne vem še točno, kaj je sebstvo. Verjetno je sebstvo nekaj božjega, do česar nas vodi modra oblika anime/animusa. Da se anima/animus transformirata do tega nivoja, da postaneta vodnika do božjega, pa je potrebno verjetno vlagati veliko truda in energije, ki jih rabimo za premagovanje takšnih in drugačnih nalog, ki nam jih prinaša življenje. Da bi lahko prišel na oblast moder človek, bi tudi mi morali biti modri, kar bi nam omogočalo identifikacijo z njim.
Evo, pa sem spet nametal Smiley. Upam, da ni spet preveč nepovezano Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #726 - 19.10.2008 at 12:44:44
 
Ima kdo kake sanje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #727 - 20.10.2008 at 13:10:20
 
murileon wrote on 19.10.2008 at 12:31:49:
Ko smo govorili o avtentičnosti, se mi zdi, da sem-smo zanemaril-i eno zelo važno stavr. Realnost. Dober stik z realnostjo je po mojih izkušnjah podlaga za moč, modrost in tudi za dobro masko.


Avtentična je seveda lahko tudi blodnja. Blodnja postane realnost, ko ji uspe okrog sebe skreirat okolje, v katerem se (samo)potrjuje kot resničnost. Dokler se osebna blodnja samorealizira zgolj kot nase omejna osebna reničnost, ki je v kofliktu z družbeno verificirano stvArnostjo, je ta blodnja razpoznana za nereničnost/norost, ko pa zavzame kolektivne razsežnosti, je nejeno neresničnosot teže identificirat. Edini način razpoznavanja takih kolektivnih blaznosti so druge resničnosti, po možnosti prav tako kolektivne, ki se v mesebojnem spopadu in konkurenčnem boju izborijo svoj prostor pod soncem. Če ima modrost pri tem boju kakršenkoli pomen, ta ni v tem, da bi se zmagovita/najmočnejša družbena realnost razgalisila za  edino  veljavno (in s tem vse ostale razglasila za blodnje brez stika z realnostjo), ampak je pomen modrosti v tem, da prevladajuča družebena realnost ohranja in razvija mehanizme za odpiranje prostora in okolja enakaih možnosti, v katerih vsaka osebna blodnja dobi možnost  postati kolektivna  resničnost. Pravzaprav se samo tista družben realnost, ki to zmore zagotavlajat, lahko ima za prevladujočo...

Pred kratkim sem se pustil podučit, da mitologija določa vrednostni okvir in celovitost naše realnosti, ki posamezniku določa njegovo  mesto v  kolektivu, tega pa  postavlja v zgodo, ki povezuje sedanjost preko izkušnje v prihodnosti v zanesljivo prihodnost. Demitizacija zato ne ponuja možnosti življenja izven mita, ampak je samo prehod iz enega mita v drugega, ki naj bi   bolje ustrezal spremenjenim okoliščinam in ki mora na nov/inovativen način povezati preteklost s prihodnostjo. Pri tem procesu ima močno vlogo idelogojija kot stalni spremljevalec mita (kot njegov aktualni vidik), ki postavlja vsakokratni aktulani vrednostni in celostni  okvir resničnosti in ki se  zato sicer menja, prav v njeno  menjavanje pa je garant njene nepogrešljive stalnosti.                

Quote:
Zakaj sem črnogled glede trenutnega stanja družbe? Ker še vedno funkcionira po principu mnenja ljudi in ne modrosti. Zato je pa možno s tako lahkoto manipulirati z ljudmi, ker njihova maska ne temelji na realnosti in modrosti, ampak na mnenjih. Na kakšen način politika pride na oblast? Z agresivno ponudbo svojih mnenj, s katerimi se ljudje potem identificiramo. Tu pa potem pridemo na problem identifikacije in nezavednega. Nezavedno ni modro. Na nas je, da postanemo modri. Preko sanj nam pokaže ogledalo naše psihološke realnosti in mi smo tisti, ki moramo iz tega potegniti modre zaključke. Pot do modrosti je trda in zahteva tudi konkretne realne izkušnje. Lahko se na nezavedni ravni z lahkoto identificiramo in smo na tak način tudi avtentični, kar pa ni nujno tudi pozitivno. Verjamem, da so bili tisti, ki so omogočili prihod na oblast raznim zločincem zelo avtentični in verjetno so bili tudi tisti zločinci zelo avtentični, ker bi ljudje drugače na nezavednem nivoju zelo hitro ugotovili prevaro in se ne bi mogli identificirati. Požrešnost je tudi nekaj, kar temelji na globoko nezavednem. Trenutna potrošniška družba, ki temelji na ustvarjanju želj in ne na iskanju realnih potreb, je sama po sebi avtentična. Štos je samo v tem, če so nekatere potrebe in produkti res smiselni ali služijo res samo namenu, da prinesejo dobiček. In tu gre za sprevrženost današnje družbe oziroma potrošništva, ki jih zanima dobiček in nudenje instant užitka, po večini za nerealno veliko denarja. Ženske v reklamah so postale plastične, filmi so polni specialnih efektov in digitalno narisanih vložkov.


Opisal si posvetni/potrošniški proces kreiranja želja/potreb, ki ni po moje nič kaj dosti drugačen od predkapitalističnih  religioznih in celo predreligioznih mitoloških procesov kreiranja realnosti: rešitev problema, kako zadovoljti željo/potrebo se skriva v tem, da si pravzaprav ti sam tisti, ki je skonstruiral to željo/potrebo. Ali drugače povedano: ponujeno rešitev problema bomo seveda splošno sprejejeli, ker imajo tisti, ki  so nam ustvarili problem, kako zadovoljiti  željo/potrebo, že v naprej   pripravljenje rešitve, kako ta problem rešiti. V bistvu so problemi ustvvarjeni naknadno, zato da se nam potem lahko njihovi kreatorji predstavlajo za rešitelje... V bistvu gre za igro po v naprej napisanem scenariju, mi pa si ustvarjamo iluzijo, da se sodeljujemo v impro teatru in da smo sami sebi dramaturgi in igralci...      
Back to top
« Last Edit: 20.10.2008 at 16:04:58 by titud »  
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #728 - 20.10.2008 at 17:12:21
 
murileon wrote on 19.10.2008 at 12:44:44:
Ima kdo kake sanje?


Pred kratkim sem sanjal toel:

Z ženo sva se udeležila nekega new age tečaja na neki južnoamriški lokaciji, ki naj bi slovela po nekih primarnih (naravnih) gozdovih, ki imajo kao posebno energijah za spodbujenje avtentintičnih občutij. Naseijo nas v neko zapuščeno stavbo v neki opuščeni indrustrijski coni, ki je spominjal na nek opuščen rudnik oz. železarno. Na vrhu te stavbe, skozi katero so speljani neki jaški, je bila terasa, s katere je bil razgled na okoliške gozdove, ki se niso v ničemr razlikovali od domačih. Z muko sem le odkril nek malo bolj nenavaden borovec, v katerem sem skušal najti oporo proti sumičenju, da gre za nateg. Pokazal sem ga tudi drugim, ki pa niso pokazali nobenega  zanimanja za okolico in sploh niso kazali nobenga razočaranja nad namestitivijo. Njihova patija me je ziritirala, da sem  na terasi začel noret, kako smo se pustil nategnit, da smo prepotoval pol sveta in zapravli sak celo premoženje (z ženo celo dvojno). Ker nisem uspel nikogar 'prebudit' iz apatije, sem se začel tolažit z mislijo, da je na tem mestu očitno  res prisotna neka energija, da me spodbudila, da sem avtentintično znorel in povedal kaj si milsim in čutim da če pomislim na tak način to sploh ni bil stran vržen denar....   Kasnje se je iz jaškov začelo kadit in goret, po hodnikih pa so začel šibat oboroženi specialci v čeladah. Za nas, ki smo se zbrali na terasi, se sploh niso zmenili, žena pa bere en časopis, v katerem sem bil naslikan skor čez celo stran v razpizdeni pozi. Kolikor sem  uspe razumet   tuj jezik, je do policisjke intervencije prišlo zato, ker je bilo moje vedenje sumljivo, po preverjanju najemnikov stavbe po so ugotovili, da je stavbo najela neka arabska teroristična organizacijo za vadbo svojih članov. Policaji so torej iskali skrite  oborožene arabce, jest sem jim s svojim izbruhom  avtentičnosti samo zbudil pozornost, saj se med njihovo akcijo niti zame zame niti za  druge tečajnike sploh niso  zmenili... (torej je moja avtentičnost spet imela nek posreden/prenesen pomen???...)
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #729 - 20.10.2008 at 22:44:34
 
titud wrote on 20.10.2008 at 17:12:21:
murileon wrote on 19.10.2008 at 12:44:44:
Ima kdo kake sanje?


Pred kratkim sem sanjal toel:

Z ženo sva se udeležila nekega new age tečaja na neki južnoamriški lokaciji, ki naj bi slovela po nekih primarnih (naravnih) gozdovih, ki imajo kao posebno energijah za spodbujenje avtentintičnih občutij. Naseijo nas v neko zapuščeno stavbo v neki opuščeni indrustrijski coni, ki je spominjal na nek opuščen rudnik oz. železarno. Na vrhu te stavbe, skozi katero so speljani neki jaški, je bila terasa, s katere je bil razgled na okoliške gozdove, ki se niso v ničemr razlikovali od domačih. Z muko sem le odkril nek malo bolj nenavaden borovec, v katerem sem skušal najti oporo proti sumičenju, da gre za nateg. Pokazal sem ga tudi drugim, ki pa niso pokazali nobenega  zanimanja za okolico in sploh niso kazali nobenga razočaranja nad namestitivijo. Njihova patija me je ziritirala, da sem  na terasi začel noret, kako smo se pustil nategnit, da smo prepotoval pol sveta in zapravli sak celo premoženje (z ženo celo dvojno). Ker nisem uspel nikogar 'prebudit' iz apatije, sem se začel tolažit z mislijo, da je na tem mestu očitno  res prisotna neka energija, da me spodbudila, da sem avtentintično znorel in povedal kaj si milsim in čutim da če pomislim na tak način to sploh ni bil stran vržen denar....   Kasnje se je iz jaškov začelo kadit in goret, po hodnikih pa so začel šibat oboroženi specialci v čeladah. Za nas, ki smo se zbrali na terasi, se sploh niso zmenili, žena pa bere en časopis, v katerem sem bil naslikan skor čez celo stran v razpizdeni pozi. Kolikor sem  uspe razumet   tuj jezik, je do policisjke intervencije prišlo zato, ker je bilo moje vedenje sumljivo, po preverjanju najemnikov stavbe po so ugotovili, da je stavbo najela neka arabska teroristična organizacijo za vadbo svojih članov. Policaji so torej iskali skrite  oborožene arabce, jest sem jim s svojim izbruhom  avtentičnosti samo zbudil pozornost, saj se med njihovo akcijo niti zame zame niti za  druge tečajnike sploh niso  zmenili... (torej je moja avtentičnost spet imela nek posreden/prenesen pomen???...)    


Končno ene sanje, preveč je bilo teoretiziranja, mi je bilo že rahlo slabo od njega, čeprav mora biti.

Trenutno nimam energije za vprašanja, zato bom poskušal z interpretacijo.

Kolikor se spomnim vsebin tvojih prejšnjih sanj, gre vedno za neko borbo s sistemi.
V prvem delu sanj vidva z ženo data ful denarja (energije), da bi doživela avtentičnost na new age tečaju. New age je verjetno v pozitivnem smislu dandanes simbol za iskanje sebe in kot obramba proti pretirani socializaciji ali okovom moderne družbe (negativni simboli industrializacije so tukaj železarna in rudnik), hkrati je pa new age tudi negativni simbol za pretirano upiranje in bluzenje. New age te lahko lepo odtuji realnosti, če nimaš zdrave distance in ne jemlješ samo tistega, kar se ti zdi v redu, ampak živiš v neki veri in jemlješ vse po vrsti. Ker z ženo nista našla tistega, kar sta iskala  in sta vsaj nezavedno ali pa realno še vedno vpeta v brutalne  okove negativnih aspektov industrializacije oziroma družbe nasploh. V primitivnih družbah, med katere še tudi naša deloma sodi, so negativni aspekti sistema in družbne še vedno zelo škodljivi za fizično in psihično zdravje. Taka je pač naša realnost v kateri živimo. Pred 100 leti je bilo še dosti slabše. Ker ni bilo pričakovanih rezultatov, tudi tvoji kolektivni aspekti zgleda ne kažejo pretiranega navdušenja nad izgubljenim trudom,  pride do revolta. Tu se potem tvoja žena mogoče pojavi kot tvoja anima. Pokaže ti, da kolektivni duh zaznava tvojo jezo. Zato so tvoji arabski teroristi najdeni in pozitivni simboli socializacije (policaji, specialci) uredijo zadevo. Je pa v tvoji notranjosti polno besa in frustracij, zato ogenj in dim in teroristi še vedno predstavljajo potencialno nevarnost. Ti in tečajniki pa imate mir, ker ne delate nič slabega, mogoče celo dobrega, saj si bil vendar v časopisu na naslovni strani. Pa tudi avtentičnost si našel, le da ne v pravljični deželi.
Zelo dobre sanje !
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #730 - 21.10.2008 at 13:22:10
 
Nauk iz sanj je vsaj zame tak: avtentičnosti, ki nastopa kot objekt želje,  se ne da izsiit/kupit/priučit  v obliki  turisitično/terpevtskega paketa, je pa frustracija, ki iz tega spoznanja izhaja, v bistvu tista avtentična oblika izkušnje, ki se išče  Za edino avtentična se v tem smislu izkaže izkušnja o nezmožnosti izpolnitve želje po avtentičnosti... Precej paradoksno in hkrati poučno, saj iz tega ni mogoče zaključit, da je do izkušnje avtentičnosti mogoče prit po bližnjici, se pravi brez želje po avtentičnosti...
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #731 - 21.10.2008 at 14:35:42
 
titud wrote on 21.10.2008 at 13:22:10:
...  avtentičnosti, ki nastopa kot objekt želje ...  

a lahko tukaj prašam, tko, da bom približno razumel, o čem govorite, kaj so to neavtentična občutja? (vsiljena, namišljena, tisto, kar nam prinese dekca ideologije, ..., kaj?)

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #732 - 21.10.2008 at 15:26:50
 
Quote:
titud wrote on 21.10.2008 at 13:22:10:
...  avtentičnosti, ki nastopa kot objekt želje ...  

a lahko tukaj prašam, tko, da bom približno razumel, o čem govorite, kaj so to neavtentična občutja? (vsiljena, namišljena, tisto, kar nam prinese dekca ideologije, ..., kaj?)

lp bp

Avtentično je tisto občutje, ki resničnost posameznikove izkušnje verificira  notranje/subjektivno na celosten način, ki je zato potencialno objektiven, se pravi univerzalen/občečlovški. Ideologija skuša zadovoljit posameznikovo  željo/potrebo po avtentičnosti po obratni poti:  določeno kolektivno izkušnjo skuša verificirat  kot resnično in  s tem za avtentično izkušnjo posameznika na način, da se mu prikaže kot edina možna  zadovoljitev njegove želje po celostnosti....
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #733 - 21.10.2008 at 16:27:36
 
titud wrote on 21.10.2008 at 15:26:50:
Avtentično je tisto občutje, ki resničnost posameznikove izkušnje verificira  notranje/subjektivno na celosten način, ki je zato potencialno objektiven, se pravi univerzalen/občečlovški. Ideologija skuša zadovoljit posameznikovo  željo/potrebo po avtentičnosti po obratni poti:  določeno kolektivno izkušnjo skuša verificirat  kot resnično in  s tem za avtentično izkušnjo posameznika na način, da se mu prikaže kot edina možna  zadovoljitev njegove želje po celostnosti....    

Ideologija je tista partikularnost, ki se mi želi vzpostavit za totaliteto. To še uspem prežvečit.
Avtentična pa je tista partikularna izkušnja, kjer
a./ ostanem konsitenten (=subj. ver. )?
b./ je univerzalna (torej mi jo lahko potrdijo drugi)

Oboje lahko velja tudi za ideologijo, za katero pa praviš, da ni celostnostna, amapak partikularna. Torej zgleda da mi nekaj manjka, to pa je, kako ločim, katera izkušnja je celostnostna in katera ni? Kaj jo dela takšno?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #734 - 21.10.2008 at 17:19:02
 
Quote:
Ideologija je tista partikularnost, ki se mi želi vzpostavit za totaliteto. To še uspem prežvečit.
Avtentična pa je tista partikularna izkušnja, kjer
a./ ostanem konsitenten (=subj. ver. )?
b./ je univerzalna (torej mi jo lahko potrdijo drugi)

Oboje lahko velja tudi za ideologijo, za katero pa praviš, da ni celostnostna, amapak partikularna. Torej zgleda da mi nekaj manjka, to pa je, kako ločim, katera izkušnja je celostnostna in katera ni? Kaj jo dela takšno?


Če definiramo ideologijo kot sestavni del neke mitologije, ki tej mitologiji določa njeno aktualno realizacijo na točno določen in s tem partikularen način, potem je posameznikova celostna izkušnja nujno širša, saj potencialno omogoča drugačno objektivizizacijo te izkušnje kot jo narekuje trenutno veljavna ideologija. Avtentična izkušnja zato nujno inovira vsako idelogijo in s tem na daljši rok tudi mitologijo, kar pa ne pomeni, da je avtentična celostna izskušnja posameznika lahko izven/nad vsakršno mitologijo oz. ideologijo. Tko da   ločitev vsaj po moje ni možna niti smiselna, ker bi z njo zanikali bistvo  posameznika kot družbenega bitja. Celostna izkušnja se torej ne more v celoti identificirat z neko partikularno ideologijo, kar pa še ne pomeni, da se  lahko realizira izven katerekoli ideologije sploh, čeprav se ima zaradi svoje totalitarne narave za ne(nad)ideološko...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 47 48 49 50 51 ... 90