Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 50 51 52 53 54 ... 90
(Read 280900 times)
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Sanje
Reply #765 - 24.10.2008 at 15:51:14
 
Quote:
Še en izsek, ki se ga spomnim iz današnjih sanj, za katerega me zanima, ali se da kaj takega kakorkoli razlagat:

Z žensko, ki me sicer zelo privlači, se nekaj dopisujem preko mesenđerja. Naenkrat mi preko tega mesenđerja pošlje oranžen flomaster, ne slike, ampak pravi flomaster. Pri čemer jaz to v sanjah komentiram, da je kaj takega mogoče samo v sanjah. Pri tem pa flomaster niti ni flomaster, namreč ko ga odprem in povoham, me v hipu mine glavobol (za katerega do tistega trenutka niti nisem vedel, da ga imam Cheesy). Tak je (v sanjah mi je to jasno) tudi njegov namen.

Sanjam bi dal naslov: Pozornost.

imam kar intenzivne izkušnje virtualnih odnosov in sem imela tudi ene zelo intenzivne sanje ravno na to temo, resničnosti in četa, ker sem se veliko spraševala o smiselnosti takih odnosov.
o mejo med "realnostjo" in "realnostjo prek neta". o vživljanju in zadržanosti prek neta...
V tvojih sanjah, se mi zdi najbolj očitna želja po bolj fizičnem - rl stiku /za razliko od virtualnega. zato pride prek četa fizičen flomaster.
in morda želja po potrditvi, da tudi chat ni samo nekaj namišljenega, da je tudi to, kar se dogaja prek chata bolj resnično oz. ima večji pomen, kot si drzneš pričakovati. Če bi se lahko zanesel na to, bi ti odleglo.

predvsem si poudarjal flomaster, materializacijo in njegov namen
barve ne toliko
oranžna je ženska prizemljevalna pa odnos do drugih
vonjanje je stvar prve čakre - je moška prizemljevalna - pa titudova avtentničnost
p.s.in znano je, da prizemljevanje sprošča glavobol
Back to top
« Last Edit: 24.10.2008 at 18:04:33 by Eva »  
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #766 - 24.10.2008 at 15:56:19
 
murileon wrote on 24.10.2008 at 15:01:28:
Tega pa ne razumem. Kako naj bi bili psihični procesi ločeni od stvarnega življenja?
"V tem smislu se mi zdi smiselno, da se pri analizi sanj ve čim manj o pretelesti in aktualnem/konkretnem položaju sanjalca ...." To kar si napisal, je popolnoma nemogoče. S tem ko napišeš sanje, napišeš največ o sebi, kar je sploh mogoče. Na plano daš svojo intimo. Tega se moraš zavedati, drugače nima smisla, da sanje daš v interpretacijo drugim, ki, kot si opazil, doprinesemo vsak neke svoje uvide in ideje. Ti pa vzameš ali zavržeš, kar ti paše.Pri razlagi sanj, profesionalci,zelo pazijo, kaj se sanjalcu sploh sme razkriti, da se ne naredi več škode kot koristi. Kar mi počnemo, je daleč od profesionalnega dela in zato je potrebno interpretacije drugih jemati z rezervo.

Kot sem že enkrat omenil, virtualno analizo sanj jemljem kot neke vrste 'šloganje' iz podatkov, ki so skriti v sanjskih podoboha in zgodbah in ki nimajo jasne  zveze z osebno zgodovino sanjlaca. Kolikor toliko jasna in uporabna za sanjalca je  taka interpreztacija sanj šele,  ko interpret/ralagalec te slike poveže z nekimi  bolj kot ne univerzalnimi psihičnimi tokovi, ki so 'močnješi' od posameznika,  ki mu(nam) vladajo in ki se jim mora bodisi podredit bodisi se jim zavestno zoperstavit v skaldu s svojo osebno izkušnjo, da bo optimalno izpolnil  svojo usodo, se realiziral...
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #767 - 24.10.2008 at 17:16:26
 
titud wrote on 24.10.2008 at 15:56:19:
murileon wrote on 24.10.2008 at 15:01:28:
Tega pa ne razumem. Kako naj bi bili psihični procesi ločeni od stvarnega življenja?
"V tem smislu se mi zdi smiselno, da se pri analizi sanj ve čim manj o pretelesti in aktualnem/konkretnem položaju sanjalca ...." To kar si napisal, je popolnoma nemogoče. S tem ko napišeš sanje, napišeš največ o sebi, kar je sploh mogoče. Na plano daš svojo intimo. Tega se moraš zavedati, drugače nima smisla, da sanje daš v interpretacijo drugim, ki, kot si opazil, doprinesemo vsak neke svoje uvide in ideje. Ti pa vzameš ali zavržeš, kar ti paše.Pri razlagi sanj, profesionalci,zelo pazijo, kaj se sanjalcu sploh sme razkriti, da se ne naredi več škode kot koristi. Kar mi počnemo, je daleč od profesionalnega dela in zato je potrebno interpretacije drugih jemati z rezervo.

Kot sem že enkrat omenil, virtualno analizo sanj jemljem kot neke vrste 'šloganje' iz podatkov, ki so skriti v sanjskih podoboha in zgodbah in ki nimajo jasne  zveze z osebno zgodovino sanjlaca. Kolikor toliko jasna in uporabna za sanjalca je  taka interpreztacija sanj šele,  ko interpret/ralagalec te slike poveže z nekimi  bolj kot ne univerzalnimi psihičnimi tokovi, ki so 'močnješi' od posameznika,  ki mu(nam) vladajo in ki se jim mora bodisi podredit bodisi se jim zavestno zoperstavit v skaldu s svojo osebno izkušnjo, da bo optimalno izpolnil  svojo usodo, se realiziral...  


Mislim, da podcenjuješ vsebino sanj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #768 - 24.10.2008 at 17:30:04
 
Quote:
titud wrote on 24.10.2008 at 11:18:51:
V tem vidim garanta avtententičnosti virtualnega svetovanja, saj nam dobronamernih svetovalcev oz. samozvanih  poznavalcev  tega, kaj naj storimo oz. kaj bi morali  storiti v real lajfu, da bomo izpolnili pričakovanja drugih (pod krinko sugestije, da bomo s tem koristili tudi ali prevsem sebi), nam namreč v realnem življenjskem okolju za zlepa ne  zmanjka ( premorojejo  pa tudi vzvode psihične in materalne/ekonomske moči...)      


Tudi meni si zdi koristno opozoriti na pasti tovrstnega svetovanja oz. dobronamernega usmerjanja.


Res ne vem, kaj naj bi bilo narobe s sugestijo. Sugestija je nevarna za človekovo homeostazo, ker je potencialna nevarnost, da ruši trenutno stanje, ki ga je človek navajen in ga obvlada. Za ljudi, ki so labilni in sugestibilni, je sugestija nevarna. Ne vem pa, zakaj bi se morali, zaradi strahov nekaterih, drugi pri svojem pisanju omejevati. Če je nekoga strah brati določene interpretacije ali pa se mu ne zdijo primerne, naj jih pač ne bere in naj bere tiste, ki so mu blizu. Cenzure, sploh pa pričakovanja drugih po samocenzuri na taki javni sceni absolutno ne podpiram ! Pa saj tu nismo v odnosu terapevt-pacient zaboga, kjer je etika nujna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #769 - 25.10.2008 at 02:03:49
 
Eva wrote on 24.10.2008 at 15:51:14:
imam kar intenzivne izkušnje virtualnih odnosov in sem imela tudi ene zelo intenzivne sanje ravno na to temo, resničnosti in četa, ker sem se veliko spraševala o smiselnosti takih odnosov.

no, če bi jest delal bilanco stanja, so ta nova komunikacijska sredstva v zadnjih petnajstih letih odkar uporabljam internet in še prej razne BBS, prinesla eno prijateljico, katere motivi mi niso vedno jasni, ampak se njenega razsajanja navadno razveselim in bi njeno, čeprav samo virtualno, prisotnost vseeno kar pogrešal; potem eno željo, da bi se iz nekega znanstva razvilo kaj več; nekaj spominov; marsikakšnega zanimivega pisca, ki pa ga nisem nikdar spoznal mimo pisanja; enega neprijatelja Tongue in precej boljših ali pa malo bolj bežnih poznanstev. smo različni in imamo različne izkušnje.
pri tem sem prelen in precej nezainteresiran, da bi delil življenje na virtualno in siceršnje, se trudil s pretvarjanjem ali izmišljanjem novih idenitet. je pa res, da se je z googlom v žepu lažje delat pametnega.

ko opisuješ karkoli, tudi sanje, je to že neka vrsta interpretacije, kjer hote ali nehote poudariš ali pa tudi zamolčiš kakšne detajle.  recimo nisem omenil delno belega polprosojnega ohišja z oranžnimi vijugami, v katrem je oranžna tekočina, sem ga pa v sanjah zelo jasno videl.

mislim, da sem imel takrat precej nemirne sanje, to je samo droben izsek, vendar je ta izsek edino, česar sem se zjutraj spomnil in sem lahko tudi zapisal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #770 - 25.10.2008 at 10:29:21
 
murileon wrote on 24.10.2008 at 17:16:26:
Mislim, da podcenjuješ vsebino sanj.
Nasprotno, vsebino sanj v nasprotju s tabo precenjujem, saj je ne reduciram na orodje psihifozične realnosti ampak ji priznavam primarnost in avtonomijo, iz katere se čutno/zavestna psihifizična realnost  napaja z avtentičnostjo.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #771 - 25.10.2008 at 11:17:12
 
Brez kakršnega koli analiziranja in ocenjevanja vaše debate bi rad povedal lastno ugotovitev. Mogoče drži mogoče ne,v zadevo se nisem poglabljal.

Po ženini strani sem poznal štiri rodove žensk. Vse so zbolele za demenco. Zanimivo pri vsej stvari je to,da so se vse po meni pretirano ukvarjale z lastnimi sanjami. Vsaka od njih je zjutraj najprej razlagala svoje sanje. Vse brez izjem so non-stop sanjale in se ukvarjale ob delu-debati z lastnimi sanjami. Tako,da sem imel včasih občutek,da živijo zgolj skozi lastne sanje-realnost pa je bila kar odrinjena. Vse so bile delovne in dobre gospodinje in žene. Rezultat živeti v lastnih sanjah-demenca. Mogoče?
Sam se mogoče v letu dni spomnim enkrat kaj sem sanjal.S sanjami se ne obremenjujem in ne iščem nikakršnih sporočil v njih. Jemljem jih takole-podnevi sije Sonce,ponoči pa Luna. In začne se nov dan.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #772 - 25.10.2008 at 11:54:43
 
Alojz in Sandib wrote on 25.10.2008 at 11:17:12:
Brez kakršnega koli analiziranja in ocenjevanja vaše debate bi rad povedal lastno ugotovitev. Mogoče drži mogoče ne,v zadevo se nisem poglabljal.

Po ženini strani sem poznal štiri rodove žensk. Vse so zbolele za demenco. Zanimivo pri vsej stvari je to,da so se vse po meni pretirano ukvarjale z lastnimi sanjami. Vsaka od njih je zjutraj najprej razlagala svoje sanje. Vse brez izjem so non-stop sanjale in se ukvarjale ob delu-debati z lastnimi sanjami. Tako,da sem imel včasih občutek,da živijo zgolj skozi lastne sanje-realnost pa je bila kar odrinjena. Vse so bile delovne in dobre gospodinje in žene. Rezultat živeti v lastnih sanjah-demenca. Mogoče?
Sam se mogoče v letu dni spomnim enkrat kaj sem sanjal.S sanjami se ne obremenjujem in ne iščem nikakršnih sporočil v njih. Jemljem jih takole-podnevi sije Sonce,ponoči pa Luna. In začne se nov dan.

Lp Alojz Cool


Meni sta v kratkem v visoki starosti čez 80 let umrli dve teti, obe za demenco oz. alzhajmerjovo boleznijo. Obe sta bili izobraženi ženski, ena učiteljica druga  zdravnica, dr. znanosti in  univerzitena profesorica , obe z močnim vplivom na družinsko in strokovno okolje, praktične ženske in intelektualke hkrati, obe korak pred svojim časom, a trdno zasidrani v tradiciji, skratka  daleč od tega, da bi jih lahko imel za sanjačice v slabšalnem pomenu besede.  Prav tragićno je bilo spremljati njuno mentalno hiranje, pravo nasprotje njunega aktivnega čustvenega in intelektulanega življenja...

Odsotnost sanj (ali vsaj spomina nanje) ni po moje niti znak duševnega zdravja niti duševne patalogije. Maš prav, tako pač je, zakaj bi tebe ali mene frustrirala odsotnost sanj pri tebi?  Zato bi   pričakakoval od tebe,  da te  ne frustrira prisotnost sanj pri tistih, ki sanjamo. Tako pač je, sanjamo in s spomini na svoje sanje se zato pač ukvarjamo, ker če bi se ne, bi nas to pač  frustriralo.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #773 - 25.10.2008 at 12:11:03
 
titud wrote on 25.10.2008 at 11:54:43:
Alojz in Sandib wrote on 25.10.2008 at 11:17:12:
Brez kakršnega koli analiziranja in ocenjevanja vaše debate bi rad povedal lastno ugotovitev. Mogoče drži mogoče ne,v zadevo se nisem poglabljal.

Po ženini strani sem poznal štiri rodove žensk. Vse so zbolele za demenco. Zanimivo pri vsej stvari je to,da so se vse po meni pretirano ukvarjale z lastnimi sanjami. Vsaka od njih je zjutraj najprej razlagala svoje sanje. Vse brez izjem so non-stop sanjale in se ukvarjale ob delu-debati z lastnimi sanjami. Tako,da sem imel včasih občutek,da živijo zgolj skozi lastne sanje-realnost pa je bila kar odrinjena. Vse so bile delovne in dobre gospodinje in žene. Rezultat živeti v lastnih sanjah-demenca. Mogoče?
Sam se mogoče v letu dni spomnim enkrat kaj sem sanjal.S sanjami se ne obremenjujem in ne iščem nikakršnih sporočil v njih. Jemljem jih takole-podnevi sije Sonce,ponoči pa Luna. In začne se nov dan.

Lp Alojz Cool


Meni sta v kratkem v visoki starosti čez 80 let umrli dve teti, obe za demenco oz. alzhajmerjovo boleznijo. Obe sta bili izobraženi ženski, ena učiteljica druga  zdravnica, dr. znanosti in  univerzitena profesorica , obe z močnim vplivom na družinsko in strokovno okolje, praktične ženske in intelektualke hkrati, obe korak pred svojim časom, a trdno zasidrani v tradiciji, skratka  daleč od tega, da bi jih lahko imel za sanjačice v slabšalnem pomenu besede.  Prav tragićno je bilo spremljati njuno mentalno hiranje, pravo nasprotje njunega aktivnega čustvenega in intelektulanega življenja...

Odsotnost sanj (ali vsaj spomina nanje) ni po moje niti znak duševnega zdravja niti duševne patalogije. Maš prav, tako pač je, zakaj bi tebe ali mene frustrirala odsotnost sanj pri tebi?  Zato bi   pričakakoval od tebe,  da te  ne frustrira prisotnost sanj pri tistih, ki sanjamo. Tako pač je, sanjamo in s spomini na svoje sanje se zato pač ukvarjamo, ker če bi se ne, bi nas to pač  frustriralo.  


Titud

Podal sem zgolj svoje razmišljanje. Frustracije ni in tudi če bi bila bi prizadela zgolj mene samega. Če si opazil nisem podal nikakršnega komentarja. Vaša svobodna volja kaj obravnavate tu. Nimam pravice posegati v njo.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #774 - 25.10.2008 at 12:37:06
 
Alojz in Sandib wrote on 25.10.2008 at 12:11:03:
Titud

Podal sem zgolj svoje razmišljanje. Frustracije ni in tudi če bi bila bi prizadela zgolj mene samega. Če si opazil nisem podal nikakršnega komentarja. Vaša svobodna volja kaj obravnavate tu. Nimam pravice posegati v njo.


No, sanajlce si nas s primero iz svojega sorodstva okarakteriziral  za potencialno dementne, kar kaže na tvoj namen, da bi naša sanjanja prikazal če že ne kot patološke simptome same po sebi pa vsaj  tvegan način življenja, ki vodi k demenci.  Sebe si takega tveganega početja izvzel, tako da si zadeve ne morem drugče razlagat, kot da nas želiš sfrustrirat. Se pač ne pustim, in to je to.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #775 - 25.10.2008 at 12:39:08
 
titud wrote on 25.10.2008 at 10:29:21:
murileon wrote on 24.10.2008 at 17:16:26:
Mislim, da podcenjuješ vsebino sanj.
Nasprotno, vsebino sanj v nasprotju s tabo precenjujem, saj je ne reduciram na orodje psihifozične realnosti ampak ji priznavam primarnost in avtonomijo, iz katere se čutno/zavestna psihifizična realnost  napaja z avtentičnostjo.  


Jaz vem, da imajo sanje tudi arhetipsko vrednost. To mi je jasno. Ne vem pa, zakaj bi se izogibal psihofizični realnosti, s katero so prežete. Naša realnost je tu in zdaj. Arhetipske sanje so precej redke, po navadi se pojavljajo takrat,ko je človek pretresen od nekih močnih čustev in mu tako sanje pomagajo z arhetipskimi vsebinami. V bistvu, ko je človek pod stresom, se dogajajo največji globinsko psihološki premiki. Stres povzroča psihofizična realnost. Oboje je potrebno resno jemati, psihofizično realnost in arhetipski svet. Mimogrede, obstaja še tretja dimenzija, družinsko nezavedno. Je pa normalno, da se pri psihoterapiji, psihoanalizi, interpretaciji sanj dogajajo odpori in tudi napake. Napak pa pri taki javni forumski interpretaciji kar mrgoli, zato ne vidim vzroka, da človek interpretacij "samozvanih razlagalcev sanj" ne bi jemal z rezervo. Če se pa pojavijo odpori, se je pa potrebno zamisliti pri sebi, zakaj je do tega prišlo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #776 - 25.10.2008 at 12:43:10
 
titud wrote on 25.10.2008 at 12:37:06:
Alojz in Sandib wrote on 25.10.2008 at 12:11:03:
Titud

Podal sem zgolj svoje razmišljanje. Frustracije ni in tudi če bi bila bi prizadela zgolj mene samega. Če si opazil nisem podal nikakršnega komentarja. Vaša svobodna volja kaj obravnavate tu. Nimam pravice posegati v njo.


No, sanajlce si nas s primero iz svojega sorodstva okarakteriziral  za potencialno dementne, kar kaže na tvoj namen, da bi naša sanjanja prikazal če že ne kot patološke simptome same po sebi pa vsaj  tvegan način življenja, ki vodi k demenci.  Sebe si takega tveganega početja izvzel, tako da si zadeve ne morem drugče razlagat, kot da nas želiš sfrustrirat. Se pač ne pustim, in to je to.    


Resnica - ravnovesja!!! Torej je nekje v sredini resnica. Kaj ti pustiš ali ne pustiš se mene osebno ne tiče,razen v primeru,fizičnega napada. Verbalno lahko ti sanjaš kolikor hočeš!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #777 - 25.10.2008 at 13:22:54
 
murileon wrote on 25.10.2008 at 12:39:08:
titud wrote on 25.10.2008 at 10:29:21:
murileon wrote on 24.10.2008 at 17:16:26:
Mislim, da podcenjuješ vsebino sanj.
Nasprotno, vsebino sanj v nasprotju s tabo precenjujem, saj je ne reduciram na orodje psihifozične realnosti ampak ji priznavam primarnost in avtonomijo, iz katere se čutno/zavestna psihifizična realnost  napaja z avtentičnostjo.  


Jaz vem, da imajo sanje tudi arhetipsko vrednost. To mi je jasno. Ne vem pa, zakaj bi se izogibal psihofizični realnosti, s katero so prežete. Naša realnost je tu in zdaj. Arhetipske sanje so precej redke, po navadi se pojavljajo takrat,ko je človek pretresen od nekih močnih čustev in mu tako sanje pomagajo z arhetipskimi vsebinami. V bistvu, ko je človek pod stresom, se dogajajo največji globinsko psihološki premiki. Stres povzroča psihofizična realnost. Oboje je potrebno resno jemati, psihofizično realnost in arhetipski svet. Mimogrede, obstaja še tretja dimenzija, družinsko nezavedno. Je pa normalno, da se pri psihoterapiji, psihoanalizi, interpretaciji sanj dogajajo odpori in tudi napake. Napak pa pri taki javni forumski interpretaciji kar mrgoli, zato ne vidim vzroka, da človek interpretacij "samozvanih razlagalcev sanj" ne bi jemal z rezervo. Če se pa pojavijo odpori, se je pa potrebno zamisliti pri sebi, zakaj je do tega prišlo.


murileon

Se strinjam s tvojim sporočilom.!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #778 - 25.10.2008 at 13:30:23
 
Alojz in Sandib wrote on 25.10.2008 at 13:22:54:
murileon wrote on 25.10.2008 at 12:39:08:
titud wrote on 25.10.2008 at 10:29:21:
murileon wrote on 24.10.2008 at 17:16:26:
Mislim, da podcenjuješ vsebino sanj.
Nasprotno, vsebino sanj v nasprotju s tabo precenjujem, saj je ne reduciram na orodje psihifozične realnosti ampak ji priznavam primarnost in avtonomijo, iz katere se čutno/zavestna psihifizična realnost  napaja z avtentičnostjo.  


Jaz vem, da imajo sanje tudi arhetipsko vrednost. To mi je jasno. Ne vem pa, zakaj bi se izogibal psihofizični realnosti, s katero so prežete. Naša realnost je tu in zdaj. Arhetipske sanje so precej redke, po navadi se pojavljajo takrat,ko je človek pretresen od nekih močnih čustev in mu tako sanje pomagajo z arhetipskimi vsebinami. V bistvu, ko je človek pod stresom, se dogajajo največji globinsko psihološki premiki. Stres povzroča psihofizična realnost. Oboje je potrebno resno jemati, psihofizično realnost in arhetipski svet. Mimogrede, obstaja še tretja dimenzija, družinsko nezavedno. Je pa normalno, da se pri psihoterapiji, psihoanalizi, interpretaciji sanj dogajajo odpori in tudi napake. Napak pa pri taki javni forumski interpretaciji kar mrgoli, zato ne vidim vzroka, da človek interpretacij "samozvanih razlagalcev sanj" ne bi jemal z rezervo. Če se pa pojavijo odpori, se je pa potrebno zamisliti pri sebi, zakaj je do tega prišlo.


murileon

Se strinjam s tvojim sporočilom.!!!!


Ojoj, Alojz in Sandib !!! Shocked Saj sem vedel, da bo sreče enkrat konec. Spet je ali sta tu. Spet bo-sta težila. Ojoj !
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #779 - 25.10.2008 at 13:37:39
 
murileon wrote on 25.10.2008 at 13:30:23:
Alojz in Sandib wrote on 25.10.2008 at 13:22:54:
murileon wrote on 25.10.2008 at 12:39:08:
titud wrote on 25.10.2008 at 10:29:21:
murileon wrote on 24.10.2008 at 17:16:26:
Mislim, da podcenjuješ vsebino sanj.
Nasprotno, vsebino sanj v nasprotju s tabo precenjujem, saj je ne reduciram na orodje psihifozične realnosti ampak ji priznavam primarnost in avtonomijo, iz katere se čutno/zavestna psihifizična realnost  napaja z avtentičnostjo.  


Jaz vem, da imajo sanje tudi arhetipsko vrednost. To mi je jasno. Ne vem pa, zakaj bi se izogibal psihofizični realnosti, s katero so prežete. Naša realnost je tu in zdaj. Arhetipske sanje so precej redke, po navadi se pojavljajo takrat,ko je človek pretresen od nekih močnih čustev in mu tako sanje pomagajo z arhetipskimi vsebinami. V bistvu, ko je človek pod stresom, se dogajajo največji globinsko psihološki premiki. Stres povzroča psihofizična realnost. Oboje je potrebno resno jemati, psihofizično realnost in arhetipski svet. Mimogrede, obstaja še tretja dimenzija, družinsko nezavedno. Je pa normalno, da se pri psihoterapiji, psihoanalizi, interpretaciji sanj dogajajo odpori in tudi napake. Napak pa pri taki javni forumski interpretaciji kar mrgoli, zato ne vidim vzroka, da človek interpretacij "samozvanih razlagalcev sanj" ne bi jemal z rezervo. Če se pa pojavijo odpori, se je pa potrebno zamisliti pri sebi, zakaj je do tega prišlo.


murileon

Se strinjam s tvojim sporočilom.!!!!


Ojoj, Alojz in Sandib !!! Shocked Saj sem vedel, da bo sreče enkrat konec. Spet je ali sta tu. Spet bo-sta težila. Ojoj !


Se bojiš?????? Česa????? Saj vse veš!!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 50 51 52 53 54 ... 90