Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 48 49 50 51 52 ... 90
(Read 279127 times)
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #735 - 21.10.2008 at 21:19:38
 
Kadar se nekdo obnaša, reagira, razmišlja, deluje v skladu s pričakovanji okolja, ker ga je strah okolja, takrat se govori o neavtentičnosti. Tako pa funkcionira zato, ker se zaradi groženj, pritiskov okolja ni imel možnosti razviti. Globinsko psihološko je njegova avtentičnost nerazvita. Pot do rešitve je uvid v problematiko, do katerega ne more priti čez noč, in nato temu primerno obnašanje, ukrepanje, delovanje... Gre za zavrtost zdravega dela agresije. Ker je agresija osnovna življenska energija, se ta energija potem pojavi drugje v destruktivni obliki. Človek se mora naučiti uporabljati agresijo na socialno sprejemljiv način. Seveda, če je socialno okolje preveč rigidno, je potrebno rušiti okolje in ga spremeniti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #736 - 22.10.2008 at 12:17:24
 
murileon wrote on 21.10.2008 at 21:19:38:
Gre za zavrtost zdravega dela agresije. Ker je agresija osnovna življenska energija, se ta energija potem pojavi drugje v destruktivni obliki. Človek se mora naučiti uporabljati agresijo na socialno sprejemljiv način. Seveda, če je socialno okolje preveč rigidno, je potrebno rušiti okolje in ga spremeniti.


Vsako okolje je prerigidno, ker  se avtentična življenska energija vedno izliva s širšim naborom opcij od tistih, ki jih kot sprejemljevije nudi socialno okolje oz. kot jih  ponuja  (pre)vladajoča ideologija. Način razreševanja tega problema ponuja mitologija kot kolektivno uskladiščeni  nabor vseh opcij, preko katerih je v okviru celostnega sistema vrednot neke skupnosti mogoče nepotvorjeno skanalizirat avtentične energije posameznikov. Nepotvrjeno zato, ker mitologija ponuja kolektivno sprejemljive načine razrešitve problema destruktivnih in samodestruktivnih energij posameznika, nujno nastallih  ob trkih z nerazumevajočo aktualno ideloško konstrukcijo realnosti. Pravo avtentitčno dejanje, ki bi bilo tudi na kolektivni ravni sprejeto kot junaštvo, torej niti ni nujno rušenje in spreminjanje nerzumevajočega okolja, ampak ravno tako lahko tudi     opustitev dejavnosti, samodestrukcija in žrtvovanje, kakorkoli  paradoskno se že to sliši in za kar imamo nenazadnje tudi zgodovinsko                   izpričanih ničkoliko legend, to je junakov, ki so prešli v ljudsko narodno ali religiozno mitologijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #737 - 22.10.2008 at 12:40:30
 
titud wrote on 22.10.2008 at 12:17:24:
murileon wrote on 21.10.2008 at 21:19:38:
Gre za zavrtost zdravega dela agresije. Ker je agresija osnovna življenska energija, se ta energija potem pojavi drugje v destruktivni obliki. Človek se mora naučiti uporabljati agresijo na socialno sprejemljiv način. Seveda, če je socialno okolje preveč rigidno, je potrebno rušiti okolje in ga spremeniti.


Vsako okolje je prerigidno, ker  se avtentična življenska energija vedno izliva s širšim naborom opcij od tistih, ki jih kot sprejemljevije nudi socialno okolje oz. kot jih  ponuja  (pre)vladajoča ideologija. Način razreševanja tega problema ponuja mitologija kot kolektivno uskladiščeni  nabor vseh opcij, preko katerih je v okviru celostnega sistema vrednot neke skupnosti mogoče nepotvorjeno skanalizirat avtentične energije posameznikov. Nepotvrjeno zato, ker mitologija ponuja kolektivno sprejemljive načine razrešitve problema destruktivnih in samodestruktivnih energij posameznika, nujno nastallih  ob trkih z nerazumevajočo aktualno ideloško konstrukcijo realnosti. Pravo avtentitčno dejanje, ki bi bilo tudi na kolektivni ravni sprejeto kot junaštvo, torej niti ni nujno rušenje in spreminjanje nerzumevajočega okolja, ampak ravno tako lahko tudi     opustitev dejavnosti, samodestrukcija in žrtvovanje, kakorkoli  paradoskno se že to sliši in za kar imamo nenazadnje tudi zgodovinsko                   izpričanih ničkoliko legend, to je junakov, ki so prešli v ljudsko narodno ali religiozno mitologijo.  


Absolutno se ne strinjam,da je vsako okolje prerigidno. To je kvečejmu tvoj subjektivni občutek, ki je posledica tvoje psihične konstelacije. V nezavednem ni vse pozitivno, ne mistificirat in glorificirat nezavednega! Mislim tudi, da je bolj stvar človekove zavesti in ega, kako mu uspe uporabljati agresijo na socialno sprejemljiv način. A boš nezavedno spraševal, kako naj ti hišo popravi, puško nabije, avto sestavi, kosilo skuha,..... Mislim, da pretiravaš z mitologijo in avtentičnostjo. V tvojih sanjah so policaji naredili red, a ne. Policaji so čisti simbol funkcioniranja ega. Arabski teroristi so v tvojih sanjah neke destruktivne sence, nekaj kar si potlačil zaradi družbenih pravil ali pa zaradi občutka inferiornosti. Sanje so ti tudi lepo povedale, da pravljičnega gozda ni. Avtentičnost pa si našel na naslovni strani časopisa, torej je celi svet uspel videti tvoj upravičen bes (zdravo upravičeno agresijo, ker so te new age-vci nategnili, oni, ki so simbol sodobne mistike-Kje je tu kaka mitologija in strašna mistika? Kvečejmu realnost. In sanje niso nič drugega kot psihološka realnost, vsaj v večini primerov.).
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #738 - 22.10.2008 at 14:52:05
 
Mitologija ima seveda dvojno naravo, saj predstavlja vez med misitično (sanjsko/psihično) in fizično realnostjo. V kriznih/stresnih stituacijah, pri katerih nimamo opore za (re)akcijo v zavestni osebni ali kolektivni izkušnji, smo se pač primorani aktivirati  mistična izhodišča, ki nam razširijo/opirajo druge (skrite) možnosti, na katerih je mogoče skonstruirat tudi drugačno/novo fizično realnost.  

Kar se mojih sanj tiče, se je vsaj po moji interpretaciji lepo izkazalo, da je(samo)destruktivno ravnanje kot odziv na stresno situacijo sprožilo neke vrste samoočičevalni mehanizem v okolju, ki je znova vzpostavil red. Ta red je sicer drugačen od zavestno pričakovanega (ni se vzpostavila pričakovana pravljičana realnost), amapk je odrezal temelje, na katerih bi se takšna realnost sploh lahko skonstruirala. Da sta se na isti lokaciji znašli new age agencija in teroristična organizacija ni naključje, saj gre v obeh primerih za teror nad avtentčnistjo v imenu ravno te avtentičnosti - to imata obe skupno.      Za sanjski parlelizem agencija-teroristi in  osebna agresija - kolektivna agresija po moje gre zato, ker reda na notranji ravni nisem bil niti v sanjah sposoben neposredno vzpostavit, zato sem na pomoč priklical 'zunanje' sile, ki so se klicu po posredovanju odzvale...      
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #739 - 22.10.2008 at 16:43:23
 
titud wrote on 22.10.2008 at 14:52:05:
Mitologija ima seveda dvojno naravo, saj predstavlja vez med misitično (sanjsko/psihično) in fizično realnostjo. V kriznih/stresnih stituacijah, pri katerih nimamo opore za (re)akcijo v zavestni osebni ali kolektivni izkušnji, smo se pač primorani aktivirati  mistična izhodišča, ki nam razširijo/opirajo druge (skrite) možnosti, na katerih je mogoče skonstruirat tudi drugačno/novo fizično realnost.  

Kar se mojih sanj tiče, se je vsaj po moji interpretaciji lepo izkazalo, da je(samo)destruktivno ravnanje kot odziv na stresno situacijo sprožilo neke vrste samoočičevalni mehanizem v okolju, ki je znova vzpostavil red. Ta red je sicer drugačen od zavestno pričakovanega (ni se vzpostavila pričakovana pravljičana realnost), amapk je odrezal temelje, na katerih bi se takšna realnost sploh lahko skonstruirala. Da sta se na isti lokaciji znašli new age agencija in teroristična organizacija ni naključje, saj gre v obeh primerih za teror nad avtentčnistjo v imenu ravno te avtentičnosti - to imata obe skupno.      Za sanjski parlelizem agencija-teroristi in  osebna agresija - kolektivna agresija po moje gre zato, ker reda na notranji ravni nisem bil niti v sanjah sposoben neposredno vzpostavit, zato sem na pomoč priklical 'zunanje' sile, ki so se klicu po posredovanju odzvale...      


Kakor jaz vidim.... Policaji so tvoj subjektivni aspekt. Gledati jih je treba kot en simbol, ki predstavlja tvoje psihološko funkcioniranje v kolektivnem zavednem. Ker gre tu za zavedni del, v tem primeru kolektivni zavedni del, jaz ne bi iskal odgovorovv mitih. V mitih bi iskal odgovore glede simbola sence, arabskih teroristov. Tisti te minirajo. Kdo so oni, kako funkcionirajo, kdaj se je vse to začelo. Mogoče nasvet...., prebral bi knjigo Alamut.
Back to top
« Last Edit: 22.10.2008 at 21:04:25 by murileon »  
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #740 - 22.10.2008 at 17:02:44
 
murileon wrote on 22.10.2008 at 16:43:23:
Kakor jaz vidim.... Policaji so tvoji subjektivni aspekt. Gledati jih je treba kot en simbol, ki predstavlja tvoje psihološko funkcioniranje v kolektivnem zavednem. Ker gre tu za zavedni del, v tem primeru kolektivni zavedni del, jaz ne bi iskal odgovorovv mitih. V mitih bi iskal odgovore glede simbola sence, arabskih teroristov. Tisti te minirajo. Kdo so oni, kako funkcionirajo, kdaj se je vse to začelo. Mogoče nasvet...., prebral bi knjigo Alamut.


Glede miniranja (ogenj iz jaškov, eksplozije)... mogoče nisem bil dosti jasen... to so pozročili policaji ob vpadu v poslopje z namenom  vrste čiščenje oz. bezanje  teroristov na plano (namena eksplozij in ognja  nisem takoj razpoznal, sklepal sem o njem naknadno  po  časopisu) ...  
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #741 - 22.10.2008 at 20:49:49
 
titud wrote on 22.10.2008 at 17:02:44:
murileon wrote on 22.10.2008 at 16:43:23:
Kakor jaz vidim.... Policaji so tvoji subjektivni aspekt. Gledati jih je treba kot en simbol, ki predstavlja tvoje psihološko funkcioniranje v kolektivnem zavednem. Ker gre tu za zavedni del, v tem primeru kolektivni zavedni del, jaz ne bi iskal odgovorovv mitih. V mitih bi iskal odgovore glede simbola sence, arabskih teroristov. Tisti te minirajo. Kdo so oni, kako funkcionirajo, kdaj se je vse to začelo. Mogoče nasvet...., prebral bi knjigo Alamut.


Glede miniranja (ogenj iz jaškov, eksplozije)... mogoče nisem bil dosti jasen... to so pozročili policaji ob vpadu v poslopje z namenom  vrste čiščenje oz. bezanje  teroristov na plano (namena eksplozij in ognja  nisem takoj razpoznal, sklepal sem o njem naknadno  po  časopisu) ...  


Spet moj pogled.....
Lahko, da gre za senco, ki je  bolj skrita. V kaj verjamejo arabski teroristi? Da bodo za ta dejanja poplačani z življenjem v raju? kam si ti šel? Na new age tečaj, ki naj bi se dogajal v gozdu, ki omogoča avtentična doživetja? Ni to nekam slično?  To mi deluje na nekaj precej starega, nezavednega, na stara religiozna verovanja v raj. Policaji so skoraj vedno simbol ega. Očitno ego zelo burno nastopi, kolerično, zato dim in ogenj, kot posledica močnih čustev. Zakaj do tega prihaja? Senca, ki verjame v neki pravljični svet je lahko potencialno zelo ogrožujoča za tvojo duševno stabilnost. Zato je ego tako močan. Kar specialci pridrvijo, da preprečijo morebitno nevarnost. Kdaj se to zgodi? Ko pride do razodetja, da je new age tečaj nateg. Govoril si, da je nezavedno zate nekaj fluidnega, česar se bojiš. Bojiš se ga zato, ker za tvje arabske teroriste ni nekaj tuzemskega, nekaj realnega. Mogoče so tvoja pričakovanja s strani nezavednega prevelika, celo nerealna, za okolico nasploh nesprejemljiva in brez stika z realnostjo; glede na okolje železarne oziroma rudnika v sanjah, je tvoja okolica ali vsaj simbolično v tebi na nivoju začetka brutalne industrializacije, kjer ni bilo prostora za humanizem in zdravje. Ker si to željo ali vero v raj, ki je zate zelo povezan z avtentičnimi občutji, potlačil, je zate nezavedno postalo nevarno, ojačal si moč ega, ki drži stvari skupaj. Mimogrede, tvoje pisanje deluje zelo intelektualno, izdelano, energično. Mogoče je potrebno nezavednemu pripisati manj mističnih vplivov in sprejeti zemeljsko realnost za tisto, kar je realnost in naj nezavedno pomaga v komunikaciji z egom zagotoviti bolj stabilno in bolj kvalitetno življenje. Tisto pozitivno avtentičnost, ki jo, vsaj kolikor te berem in si mi s svojim pisanjem tudi pomagal, v nezavednem jasno vidiš, pa je treba jasno in glasno sprejeti. Kot kažejo sanje, si s pomočjo svoje žene do tega že prišel, v sanjah ti je ona pokazala članek, v katerem si avtentično popizdil.
Mislim,da so te sanje zate zelo pomembne. Bodi pozoren na naslednje sanje na to temo, ki bodo verjetno spet močne, saj gre za globinske premike v tebi. Še vedno mislim, da so to super sanje, ki veliko razodevajo. Očitno si veliko predelal in jih zato dobil Smiley.

Všeč mi je tvoja uporaba besede avtentičnost, ki jo uporabljaš za določene simbole v sanjah. Predvsem pri interpretacijah mojih sanj si ta termin nekajkrat uporabil. Mnenja sem, da si uporabil ta izraz, ko je šlo za simbole sebstva. Nisem pa še čisto prepričan, če je ta iraz res ustrezen za sebstvo, ker še vedno nisem začutil ali jasno doživel uvida, kaj naj bi sebstvo sploh bilo. No, pri teh tvojih razlagah mojih sanj, pa sem pri uporabi besede avtentičnost imel občutek, da si mi pomagal do občutka, kaj naj bi sebstvo sploh bilo. V teh sanjah, ki si jih napisal, se definitivno govori o avtentičnosti. Govori se pa tudi o iluziji oziroma nategu. Kaj je nasprotje iluzije? Realnost.
Simbol arabskih teroristov je očitno večplasten, zato bi to temo po moje ti moral bolje obdelati. Jaz glih nisem intelektualec, sem samo solidno razgledan, zato so moja ugibanja bolj površinska. Gre za razlike med zahodom in vzhodom. Pomembna je psihologija teh ljudi. Najlažje se to začuti v kaki knjigi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Sanje
Reply #742 - 23.10.2008 at 08:59:13
 
No, še moje nocojšnje sanje.

Nekaj novink nas vstopi v ženski internat. Pokažejo nam tudi sanitarije. Izgleda zelo urejeno, vsaka naj bi imela svojo kopalnico in wc, celo naša imena so izpisana, da se ne bi izgubile, ker je internat res ogromen. Nato se razgledam naokoli in situacija izgleda vse bolj drugačna. Vidim, da v resnici dekleta nimajo nobene zasebnosti, čakajo v dolgih vrstah za tuš in wc, ni nobenega reda. Na drugi strani hodnika so zasebni kabineti učiteljev, v katere lahko vsakdo neovirano vstopi, učiteljev pa ni videti nikjer.
Med dekleti je ena, ki očitno maltretira, nadleguje in ustrahuje veliko drugih deklet. Nihče ne naredi nič, čeprav bi lahko rešili zadevo z minimalnim trudom. Vsi pasivno trpijo to stanje kot nekaj samoumevnega. Dekleta poskušam prepričati, naj se malo organizirajo, ampak ni uspeha. Nato poskušam prepričati eno dekle, ki izgleda kot sumo borec, da v nekaj potezah pokaže nekaj lekcij tej nadlegovalki. Ni odziva. Na koncu pridem do sklepa, da moram sama opraviti s to osebo, ker se bo  prej ali slej lotila tudi mene.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #743 - 23.10.2008 at 10:22:17
 
Quote:
No, še moje nocojšnje sanje.

Nekaj novink nas vstopi v ženski internat. Pokažejo nam tudi sanitarije. Izgleda zelo urejeno, vsaka naj bi imela svojo kopalnico in wc, celo naša imena so izpisana, da se ne bi izgubile, ker je internat res ogromen. Nato se razgledam naokoli in situacija izgleda vse bolj drugačna. Vidim, da v resnici dekleta nimajo nobene zasebnosti, čakajo v dolgih vrstah za tuš in wc, ni nobenega reda. Na drugi strani hodnika so zasebni kabineti učiteljev, v katere lahko vsakdo neovirano vstopi, učiteljev pa ni videti nikjer.
Med dekleti je ena, ki očitno maltretira, nadleguje in ustrahuje veliko drugih deklet. Nihče ne naredi nič, čeprav bi lahko rešili zadevo z minimalnim trudom. Vsi pasivno trpijo to stanje kot nekaj samoumevnega. Dekleta poskušam prepričati, naj se malo organizirajo, ampak ni uspeha. Nato poskušam prepričati eno dekle, ki izgleda kot sumo borec, da v nekaj potezah pokaže nekaj lekcij tej nadlegovalki. Ni odziva. Na koncu pridem do sklepa, da moram sama opraviti s to osebo, ker se bo  prej ali slej lotila tudi mene.


Povej kaj več o tej punci, ki maltretira ljudi in še kaj malega o sumo borki.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #744 - 23.10.2008 at 10:55:53
 
Še en izsek, ki se ga spomnim iz današnjih sanj, za katerega me zanima, ali se da kaj takega kakorkoli razlagat:

Z žensko, ki me sicer zelo privlači, se nekaj dopisujem preko mesenđerja. Naenkrat mi preko tega mesenđerja pošlje oranžen flomaster, ne slike, ampak pravi flomaster. Pri čemer jaz to v sanjah komentiram, da je kaj takega mogoče samo v sanjah. Pri tem pa flomaster niti ni flomaster, namreč ko ga odprem in povoham, me v hipu mine glavobol (za katerega do tistega trenutka niti nisem vedel, da ga imam Cheesy). Tak je (v sanjah mi je to jasno) tudi njegov namen.

Sanjam bi dal naslov: Pozornost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #745 - 23.10.2008 at 11:55:35
 
murileon wrote on 22.10.2008 at 20:49:49:
Spet moj pogled.....
Lahko, da gre za senco, ki je  bolj skrita. V kaj verjamejo arabski teroristi? Da bodo za ta dejanja poplačani z življenjem v raju? kam si ti šel? Na new age tečaj, ki naj bi se dogajal v gozdu, ki omogoča avtentična doživetja? Ni to nekam slično?  To mi deluje na nekaj precej starega, nezavednega, na stara religiozna verovanja v raj. Policaji so skoraj vedno simbol ega. Očitno ego zelo burno nastopi, kolerično, zato dim in ogenj, kot posledica močnih čustev. Zakaj do tega prihaja? Senca, ki verjame v neki pravljični svet je lahko potencialno zelo ogrožujoča za tvojo duševno stabilnost. Zato je ego tako močan. Kar specialci pridrvijo, da preprečijo morebitno nevarnost. Kdaj se to zgodi? Ko pride do razodetja, da je new age tečaj nateg. Govoril si, da je nezavedno zate nekaj fluidnega, česar se bojiš. Bojiš se ga zato, ker za tvje arabske teroriste ni nekaj tuzemskega, nekaj realnega. Mogoče so tvoja pričakovanja s strani nezavednega prevelika, celo nerealna, za okolico nasploh nesprejemljiva in brez stika z realnostjo; glede na okolje železarne oziroma rudnika v sanjah, je tvoja okolica ali vsaj simbolično v tebi na nivoju začetka brutalne industrializacije, kjer ni bilo prostora za humanizem in zdravje. Ker si to željo ali vero v raj, ki je zate zelo povezan z avtentičnimi občutji, potlačil, je zate nezavedno postalo nevarno, ojačal si moč ega, ki drži stvari skupaj. Mimogrede, tvoje pisanje deluje zelo intelektualno, izdelano, energično. Mogoče je potrebno nezavednemu pripisati manj mističnih vplivov in sprejeti zemeljsko realnost za tisto, kar je realnost in naj nezavedno pomaga v komunikaciji z egom zagotoviti bolj stabilno in bolj kvalitetno življenje. Tisto pozitivno avtentičnost, ki jo, vsaj kolikor te berem in si mi s svojim pisanjem tudi pomagal, v nezavednem jasno vidiš, pa je treba jasno in glasno sprejeti. Kot kažejo sanje, si s pomočjo svoje žene do tega že prišel, v sanjah ti je ona pokazala članek, v katerem si avtentično popizdil.
Mislim,da so te sanje zate zelo pomembne. Bodi pozoren na naslednje sanje na to temo, ki bodo verjetno spet močne, saj gre za globinske premike v tebi. Še vedno mislim, da so to super sanje, ki veliko razodevajo. Očitno si veliko predelal in jih zato dobil Smiley.
Všeč mi je tvoja uporaba besede avtentičnost, ki jo uporabljaš za določene simbole v sanjah. Predvsem pri interpretacijah mojih sanj si ta termin nekajkrat uporabil. Mnenja sem, da si uporabil ta izraz, ko je šlo za simbole sebstva. Nisem pa še čisto prepričan, če je ta iraz res ustrezen za sebstvo, ker še vedno nisem začutil ali jasno doživel uvida, kaj naj bi sebstvo sploh bilo. No, pri teh tvojih razlagah mojih sanj, pa sem pri uporabi besede avtentičnost imel občutek, da si mi pomagal do občutka, kaj naj bi sebstvo sploh bilo. V teh sanjah, ki si jih napisal, se definitivno govori o avtentičnosti. Govori se pa tudi o iluziji oziroma nategu. Kaj je nasprotje iluzije? Realnost.
Simbol arabskih teroristov je očitno večplasten, zato bi to temo po moje ti moral bolje obdelati. Jaz glih nisem intelektualec, sem samo solidno razgledan, zato so moja ugibanja bolj površinska. Gre za razlike med zahodom in vzhodom. Pomembna je psihologija teh ljudi. Najlažje se to začuti v kaki knjigi.


Kot praviš, je želja po avtentičnosti, ki naj bi jo nudila neokrnjena narava in religiozna tradicija, sicer močna, a hkrati nerealna in omogoča tako nateg (new age anecije) in v svoji totalnosti ogrožujoča (privablja teror). To sproži obrambne mehanizme ega, ki v preko njih najde stik  z avtentičnostjo (sebstvom), ki tako  ni več nekaj iluzornega/neobstejčega/preobstoječega (niti nekornjena narava niti prvotna religiozna kultura), ampak aktulana sedanjost v obliki postindindustrijske (lokacija opuščenega rudnika/železarne) realnosti.    Avtentičnost se torej kreira skozi  spopad ega z lastnimi iluzijami o obstoju in prilaščanju neokrnjenga sebstva (kolektivnega in osebnega nezavednega) in je  je  v spoznanjju, da ni nikakršnega v naprej obstoječega vira avtentičnosti, ki bi si ga želel ego prisvojit, ampak da je avtentično občutje lahko nudi le vsakokratna aktulano (večno sedaj kot bi se izrazil alojz) uravnaoteženo razmerje med jazom in sebstvom, ki sta na isti osi, iz enake psihične substanece, a kavlitativno različni. Če spet parafrizam alojza: sebstvo je potencialna realaizicaja (kot neratikulirana  substanca vseh pretklih in vseh prihodnjih raelizacij), jaz (ego) pa vsakokratna konkretna  aktualizacija  te potencialne substance. Pomebna je njuna medsebojna  povezanost (ista os) ob hkratnem vzdrževanju njune avtonomnosti in kvalitativne različnosti (neprilaščanju ene po drugi), sicer se sprožijo obrambni mehnizimi tako ega kot sebstva (kolektivna agresija, v sanjah policija oz. terosristi,  in osebna agresija zaradi frustracije ega). Sanje smatarm kot obliko nezavene  vizualizacije in  s tem korekcije (potrdive ali zavrnitve) intelektulanih spoznaj v oblki   teorij, ki so plod predvsem  zavestnih iskanj in spoznanj.          

Naj za ilustracijo povedanega dodam še ne sanje, ki so se mi zgodile kakšen dan pred sanjami o izletu v južno ameriko.

Sin vozi moj avto po mojih usmeritvah do neke lokacije ob reki, ki se  ga iz svoje mladosti spominjam kot kraj, kjer sem sem se počutil varnega, kot neke vrste 'zapik', kjer se mi ne more zgoditi nič hudega.  Ta lokacija se nahaja na nasprotnem bregu te  večje reke ob kateri vodi cesta (pod mostičkom  nekega plitkega pritoka), vendar nikakor ne moreva najti mostu na ta nasprotni breg. Končno obupam in rečem, da bova tja prebrodila, vendar ta reka ni več tako plitva, kot je bila nekoč. Poleg globine se je spremenila se je tudi njena kvalitetna sestava (postala je temno zelena in grozeča), tako da sem obupal in dopustil možnost, da ali sploh nisva na pravem kraju (ob pravi reki) ali pa  da kraj iz moje mladosti sploh ne obstaja več (se je med tem tako spremenil) in da zato ni nobene možnosti, da bi jaz sploh lahko  sinu ponudil možnost  varnega zavetja  kot sem ga nekoč imel sam...


Še sanje, ki sem jih imel predvčerašnjim:

Na nekem sorodstvem srečanju opazim primoža kozmosa, ki se dolgočasi na klopci pred hišo, kjer naj bi to srečanje potekalo. Sorodsveno razmerje z njim se mi zdi samoumevno, kot žlahiku pa izrazim presenečenje, da doslej nisem vedel, da se ukvarja s športom in da sem šele po medalji na olipijskih igrah zvedel, da meče kladivo. On meni nazaj, da se mariskaj na splošno ne ve o njemu in da je tudi to,   da se hrani z instant prehrambenimi izdelki neke znane znamke, samo  izmošljotina zaradi denarja. Reče mi, da mi bo pokazal, čim se dejansko hrani. Pričakujem, da bova šla v hišo, kjer so ženske pripravljale domačo hrano, vendar greva čez cesto v neko lekarno,   kjer ga že poznajo  mu izročijo v prozorno folijo zavit paket različnih instant pripravkov,  pakiraih v različne škatle.  Pove mi, da ta firma nima denarja, da bi ga plačala za propgarinje, ampak da je to, kar je v paketu 'zakon' in da ne rabi nič drugega. Še posebej navdušeno me  opozori na eno škatlo z instant  prahom, na kateri je neka rjava  čokoldna krema narisana tako slikovito, da kar zaživi pred mano in mi zbudi strahovito poželenje....
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #746 - 23.10.2008 at 12:44:17
 
Quote:
No, še moje nocojšnje sanje.

Nekaj novink nas vstopi v ženski internat. Pokažejo nam tudi sanitarije. Izgleda zelo urejeno, vsaka naj bi imela svojo kopalnico in wc, celo naša imena so izpisana, da se ne bi izgubile, ker je internat res ogromen. Nato se razgledam naokoli in situacija izgleda vse bolj drugačna. Vidim, da v resnici dekleta nimajo nobene zasebnosti, čakajo v dolgih vrstah za tuš in wc, ni nobenega reda. Na drugi strani hodnika so zasebni kabineti učiteljev, v katere lahko vsakdo neovirano vstopi, učiteljev pa ni videti nikjer.
Med dekleti je ena, ki očitno maltretira, nadleguje in ustrahuje veliko drugih deklet. Nihče ne naredi nič, čeprav bi lahko rešili zadevo z minimalnim trudom. Vsi pasivno trpijo to stanje kot nekaj samoumevnega. Dekleta poskušam prepričati, naj se malo organizirajo, ampak ni uspeha. Nato poskušam prepričati eno dekle, ki izgleda kot sumo borec, da v nekaj potezah pokaže nekaj lekcij tej nadlegovalki. Ni odziva. Na koncu pridem do sklepa, da moram sama opraviti s to osebo, ker se bo  prej ali slej lotila tudi mene.


Si v sanjah kaj podvomila v smiselnost (re)akcije glede na splošno apatijo oz. ali si se vprašala o realnosti tvojega ideala, katerega neizvajanje te je frustriralo? Ali si se počutila dejansko ogroženo ali pa je bil morda ogrožen samo tvoj ideal vrhunskega civilizacijskega standarda? Drugače vprašano: ali bi se punca lotila tebe tudi če bi opustila ta ideal in se prigodila realnem bivalnemu stdandru Še drugače vprašano: ali je v motiv tvoje akcije realizirat pričakovani standard, čemur bi sledili tudi humanjšei odnosi, ali samo zaščtit sebe znotraj ralnega standarda in temu podrejenim odnosom?  
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #747 - 23.10.2008 at 13:02:07
 
Quote:
Še en izsek, ki se ga spomnim iz današnjih sanj, za katerega me zanima, ali se da kaj takega kakorkoli razlagat:

Z žensko, ki me sicer zelo privlači, se nekaj dopisujem preko mesenđerja. Naenkrat mi preko tega mesenđerja pošlje oranžen flomaster, ne slike, ampak pravi flomaster. Pri čemer jaz to v sanjah komentiram, da je kaj takega mogoče samo v sanjah. Pri tem pa flomaster niti ni flomaster, namreč ko ga odprem in povoham, me v hipu mine glavobol (za katerega do tistega trenutka niti nisem vedel, da ga imam Cheesy). Tak je (v sanjah mi je to jasno) tudi njegov namen.

Sanjam bi dal naslov: Pozornost.


Meni se zdijo sanje predvsem zamujena priložnost za vstop v lucidno sanjanje, saj si se zaradi bizarnosti dogodka v sanjah zavedal sanjske realnosti. Zamujen zato, ker bi pomen sporočila v obliki  oranžnega flomastra lahko raziskoval v sanjah samih. V tem smisilu razumem namen smradu kot sporočila, da bi te zaradi odvratnosti odvrnil od tega  lucidnega raziskovanja...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #748 - 23.10.2008 at 16:49:28
 
titud wrote on 23.10.2008 at 13:02:07:
V tem smisilu razumem namen smradu kot sporočila, da bi te zaradi odvratnosti odvrnil od tega  lucidnega raziskovanja...  

sej ne smrdi.. v bistvu ga je pozdravlo nečesa, kar sploh ni vedel da ma. Ta ženska te zdravi zgleda al pa uči nečesa, mogoče te tud zato tolk privlači. oranžna barva - čakra? glavobol - vzorci, prepovedi, predpisi, skrbi, črnogledost, nezaupanje v prihodnost, ozko razmišljanje, zaprtost. drugač pa s flomastri lahko barvamo. črnobele stvari. a misliš, da je nekej možno samo v sanjah, zares pa ne? Smiley razširit svoj svet, oz svet svojih možnosti?
"Tak je tudi njegov namen." česa. flomastra al glavobola?
a ti je ta ženska kdaj dala kako sporočilo, s katerim bi, če bi ga upošteval (spremenil razmišljanje), lahko konkretno spremenil svoje življenje?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #749 - 23.10.2008 at 18:20:37
 
titud wrote on 22.10.2008 at 12:17:24:
Vsako okolje je prerigidno, ker  se avtentična življenska energija vedno izliva s širšim naborom opcij od tistih, ki jih kot sprejemljevije nudi socialno okolje oz. kot jih  ponuja  (pre)vladajoča ideologija.

Jest tvojega pogleda na avtentičnost še vedno ne zastopim čisto, zato je tole pisano z mojim pogledom na avtentičnost.

V tvojih sanjah je najbolj oz. edino tvoje oz. "avtentično" dejanje, da popizdiš, kako te nategujejo. Tako pomembno, da bi se moralo znajti v cajtengu, kljub temu pa ga noben ne opazi.

Ko sem gruntal o tem, kaj je to za en sveti gral avtentičnosti, ki ga preganjaš preko pol sveta, mitologije in ideologije, se mi je, kot se mi kar pogosto zgodi, v glavi spet "špilal radio", to pomeni, da medtem ko razmišljam o čem tretjem, si nekje v ozadju v mislih popevam kakšno pesem in ta mi navadno kar dobro opiše moje čustveno stanje. Bolje kot bi ga znal sam. V tem primeru je bil to "Forget your life". Čisti zen.  Grin

No kakorkoli, iz vsega skupaj je izšlo, da bom sam lahko deloval zares avtentično, ko svojih dejanj ne bom delil na avtentična in neavtentična. Torej ko bodo moja občutja, misli, dejanja vsaj približno usklajena.

Za avtentičnost je torej zame pomembno (ne-)delovanje in ne iskanje občutij, kontemplacija ali lovljenje metuljev.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 48 49 50 51 52 ... 90