Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 44 45 46 47 48 ... 90
(Read 279974 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #675 - 09.10.2008 at 19:41:20
 
titud wrote on 09.10.2008 at 11:42:57:
Animus/vodnik, ki ga ti nezvavedno  kreiraš, je v  tvoji življenski razvojni fazi po vsej verjetnosti aspolen. Kljub temu, da je kot tak v nasprotju s tvojimi zavestnimi pričakovanji (ti vzbuja odpr/nelagodje), se kljub temu izkazuje za jnuaka, ki je sposoben (varno!) potešit tvoje strasti (tigra) ali  te vsaj  odrešit tvojih skrbi ( nevarnsoti zlorabe bad boyev,  ki preti tvoji predstavi o varni domačnosti).

moj animus je k en zen mojster, kot sem rekla, ki je že zdavnaj pustil za sabo človeške stvari. in kot mojster je jasno sposoben razumet, zaščitit in vodit. sam men bi blo bolj všeč, če bi bil bolj moški.
ko je murileon opisoval svojo animo, sem poskušala se spomnit kakih sanj, v katerih bi bla prepričana da sanjam animusa. in v bistvu sem se spomnila takoj enih, ki sem jih sanjala pred leti. pol sem vidla, da so telim sanjam mal podobne (tip, punca, vrata, napadalen maček/tiger). okol telih sanj je prava akcija zgleda.
mene v bistvu zanima, kako se animus formira? a se to rodi s tabo, al ga sam vzgojiš skoz leta? a je vpliv odraščanja, očeta in vseh moških ki so v bližini? če se formira glede na najbl modre moške, kar jih mam v bližini, pol je po svoje logično da je tolk meniški, ker dost berem mojstre in se pač nekako učim od njih. murileon, če je to to, pol bi mogoče pomagalo, če bi si ti kako mojstrico našel. modro žensko, ki je z ženskega vidika pisala o življenju. s tem bi verjetno okrepil svoj ženski vidik. če je to to.

Tamia.
Voda pomeni čustva. in pol je vse odvisno od situacije. poplavna voda, voda v kanalih, čista, umazana, tekoča stoječa, izvirajoča, morska (iz morja prihajamo), podvodna, rečna...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sanje
Reply #676 - 09.10.2008 at 20:01:50
 
Voda meni bolj pomeni življenje.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #677 - 10.10.2008 at 00:13:03
 
Devi wrote on 09.10.2008 at 19:41:20:
moj animus je k en zen mojster, kot sem rekla, ki je že zdavnaj pustil za sabo človeške stvari. in kot mojster je jasno sposoben razumet, zaščitit in vodit. sam men bi blo bolj všeč, če bi bil bolj moški.

tiger se je pa zgubil?

najprej si razcepila vse skupaj na nekaj kao modrega in precej aseksualnega in pa na krvoločnega tigra, potem pa tigra takoj zatem zradirala ven.

dobro, da včasih vsaj v sanjah plane nate, čeprav bi bilo mogoče še boljš, če bi sanjala kakšno 200 kilsko gorilo, ali pa kakšnega sorodnega primata.  Tongue

Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #678 - 10.10.2008 at 00:43:49
 
Miara wrote on 09.10.2008 at 16:08:14:
Jaz sem zdej že tretjič zapored sanjala vodo. Prvič sem padla v reko in iz nje nekako poletela. Perspektiva ptiča cele sanje drugač..kr pogled ptiča ko leti. Drugič sem padla v morje, kjer so me zajeli morski ljudje in me niso spustili dokler se nisem naučila dihati pod vodo. =) Mislm, ko sem dojela, da lahko sem lahko tudi odplavala...že neki časa sm se drugač spraševala če bi ljudje če bi verjeli lahko dihali pod vodo, al pa včasih so xd lol
in potem sem tudi danes nekak padla v vodo pa se ne spomnim okoliščin...loh bi si šla pogledat v kakšno knigo kaj pomeni voda sam je nimam =) murileon, a je voda sploh kakšen pomemben dejavnik tuki...?

meni se zdi, da so vse te sanje povezane s tvojim osamosvajanjem, samostojnostjo, odhodom v svet ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #679 - 10.10.2008 at 10:41:33
 
Miara wrote on 09.10.2008 at 16:08:14:
Jaz sem zdej že tretjič zapored sanjala vodo. Prvič sem padla v reko in iz nje nekako poletela. Perspektiva ptiča cele sanje drugač..kr pogled ptiča ko leti. Drugič sem padla v morje, kjer so me zajeli morski ljudje in me niso spustili dokler se nisem naučila dihati pod vodo. =)Na kaj te spominjajo morski ljudje? Mislm, ko sem dojela, da lahko sem lahko tudi odplavala...že neki časa sm se drugač spraševala če bi ljudje če bi verjeli lahko dihali pod vodo, al pa včasih so xd lol
in potem sem tudi danes nekak padla v vodo pa se ne spomnim okoliščin...loh bi si šla pogledat v kakšno knigo kaj pomeni voda sam je nimam =) murileon, a je voda sploh kakšen pomemben dejavnik tuki...?


Sam sem tudi že večkrat sanjal, da diham pod vodo. Po navadi je bila to posledica tega, da sem imel glavo pokrito z odejo in so si sanje zato sposodile ta simbol. Pod vodo se pač ne da dihati, to ni življensko okolje za človeka. Razen, če si pomaga s tehnologijo. Zgleda, da sanje govorijo o nekem tvojem pogledu na svet, o tvojem načinu razmišljanja, ki ni kompatibilen z realnim svetom oziroma še ne omogoča suverenega samostojnega življenja v stvarnosti. Mislim, da gre za prilagoditev oziroma za prilagajanje. Mlada si, zato je normalno, da se šele učiš in prilagajaš temu svetu. Zato v sanjah, ki si jih kasneje umaknila tudi želiš k mami, ker je ona zate še vedno starš in ti pomaga, da lahko sploh živiš. Mislim, da gre tu za tvoje življenske nazore, za način pogleda na svet, na sebe, ki si ga šele začela graditi. To je dolgotrajen proces, zato se še kar uči od mame in ostalih, za katere misliš, da znajo živeti in so sposobni sami preživeti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #680 - 10.10.2008 at 13:08:21
 
Devi wrote on 09.10.2008 at 19:41:20:
mene v bistvu zanima, kako se animus formira? a se to rodi s tabo, al ga sam vzgojiš skoz leta? a je vpliv odraščanja, očeta in vseh moških ki so v bližini? če se formira glede na najbl modre moške, kar jih mam v bližini, pol je po svoje logično da je tolk meniški, ker dost berem mojstre in se pač nekako učim od njih. .


Po moje je njegova funkcija, da zagotavlja varno izživljanje strasti oz. nam zagotavlja osebno in hkrati univerzalno celovitost na način, da se nasprotujoče se strasti med sabo ne uničujejo in  da zaradi njih ne zaidemo v poguben konflkt z okoljem. Je poosebljene celovitosti, ki nas hkrati strastno navdihuje in hkarti varno vodi.

Kolektivna  personalizacija take anime/animusa je po moje kristus, ki je prav zaradi svoje težnje po univerzalnosti praktično aspolen, a še vedno     vir strasti, varno pretvorjene v univerzalno ljubezen.

Skratka modrost in strast (kot se slikata  v tvojih sanjah), nista nekaj nasprotujočega in izničujočega, pri čemer naj bi šlo za zmago enega nad drugim, ampak se kozi odnos do anime/animusa oblikujeta v strast do modrosti, ki vodi do prepojitve strasti z modrostjo in ki je po domače rečeno ljubezen. Odnos do anaime/animusa je skratka ljubzenski odnos, v različnih življenjski h razvojnih fazah pač bolj ali manj spolen, odvisno od življenskih izkušenj (in po moje čisto banalno  hormonalno pogojenih občutij)  a vedno strasten (spolnost pač ni edini motivator strasti).

Skratka še enkrat: ni panike po mojem, če je anima/animus aspolen, pomebno je, da vzbuja poželenje, saj opravlja (kot je povedal murelion) funkcijo poosebljenega sebstva, tistega vira avtentičnosti  v nas, ki je hkrati avtentično tudi univerzalno, za druge.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #681 - 10.10.2008 at 14:31:00
 
Devi wrote on 09.10.2008 at 19:41:20:
titud wrote on 09.10.2008 at 11:42:57:
Animus/vodnik, ki ga ti nezvavedno  kreiraš, je v  tvoji življenski razvojni fazi po vsej verjetnosti aspolen. Kljub temu, da je kot tak v nasprotju s tvojimi zavestnimi pričakovanji (ti vzbuja odpr/nelagodje), se kljub temu izkazuje za jnuaka, ki je sposoben (varno!) potešit tvoje strasti (tigra) ali  te vsaj  odrešit tvojih skrbi ( nevarnsoti zlorabe bad boyev,  ki preti tvoji predstavi o varni domačnosti).

moj animus je k en zen mojster, kot sem rekla, ki je že zdavnaj pustil za sabo človeške stvari. in kot mojster je jasno sposoben razumet, zaščitit in vodit. sam men bi blo bolj všeč, če bi bil bolj moški.
ko je murileon opisoval svojo animo, sem poskušala se spomnit kakih sanj, v katerih bi bla prepričana da sanjam animusa. in v bistvu sem se spomnila takoj enih, ki sem jih sanjala pred leti. pol sem vidla, da so telim sanjam mal podobne (tip, punca, vrata, napadalen maček/tiger). okol telih sanj je prava akcija zgleda.
mene v bistvu zanima, kako se animus formira? a se to rodi s tabo, al ga sam vzgojiš skoz leta? a je vpliv odraščanja, očeta in vseh moških ki so v bližini? če se formira glede na najbl modre moške, kar jih mam v bližini, pol je po svoje logično da je tolk meniški, ker dost berem mojstre in se pač nekako učim od njih. murileon, če je to to, pol bi mogoče pomagalo, če bi si ti kako mojstrico našel. modro žensko, ki je z ženskega vidika pisala o življenju. s tem bi verjetno okrepil svoj ženski vidik. če je to to.

Tamia.
Voda pomeni čustva. in pol je vse odvisno od situacije. poplavna voda, voda v kanalih, čista, umazana, tekoča stoječa, izvirajoča, morska (iz morja prihajamo), podvodna, rečna...


Živim z dokaj modro žensko Smiley, bolj modro, kot je razvojna stopnja moje anime Smiley. Odnos funkcionira, ker ima neki evolutivni smisel v obeh smereh.
Razvoj animusa je odvisen od marsičesa. Od tega, kaj si podedovala od tvojih staršev in okolja, kakšne zglede ti okolje nudi, koliko sama vlagaš v svoj razvoj, s čim se ukvarjaš, koliko si stara. Pri mladem človeku sta anima ali animus skoraj sigurno bolj seksualna, kot pri starejšem človeku in na različnih področjih bolj ali manj infantilna. Vsi gremo skozi različna starostna obdobja. Z leti pa naj bi zoreli Smiley.
Skoraj prepričan pa sem, da število prebranih knjig mojstrov kaj dosti ne vpliva na razvoj animusa. Verjetno je tvoj animus bolehen zaradi pretiranega hranjenja z duhovnostjo, vsaj taki so moji občutki po tvojem zadnjem prispevku. V precejšnji meri mi je blizu zadnji prispevek Tituda. Razvoj animusa in anime je precej odvisen od spolnosti in odnosa do spolnosti in raznih strasti nasploh. Strast do duhovnosti, če nima neke pametne funkcije, je neživljenska; v takem primeru besede niso meso, ampak solata, če se malo pohecam Smiley.
Moj primer: Če se spomnim, kako sem razumel določene knjige pred 15 leti, je bilo takrat s sedanjega vidika, branje tistih knjig brez smisla, ker sem videl v njih samo tisto, kar sem bil sposoben, ali pa tisto, kar sem si domišljal, da razumem; branje je bilo namenjeno reševanju samopodobe, ki je bila nizka zaradi pomanjkanja življenskih izkušenj in okolja, ki je bilo v nekem konkretnem duhovnem smislu in obvladovanju raznih veščin, ki jih življenje zahteva, precej revno. Res pa je, da lahko človek svojo zavest in modrost lažje razvija in sploh razvija, če osvoji določene pojme, ki jih kasneje skozi življenske izkušnje tudi srečuje, vidi, ozavesti in tako tudi zares razume. Večna debata o teoriji in praksi Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #682 - 10.10.2008 at 15:27:48
 
Quote:
tiger se je pa zgubil?

najprej si razcepila vse skupaj na nekaj kao modrega in precej aseksualnega in pa na krvoločnega tigra, potem pa tigra takoj zatem zradirala ven.

dobro, da včasih vsaj v sanjah plane nate, čeprav bi bilo mogoče še boljš, če bi sanjala kakšno 200 kilsko gorilo, ali pa kakšnega sorodnega primata.  Tongue

hahaha majku, dobro sem tole naredla ne?  Smiley
in še ko si mi rekel, in sem dojela in bla jezna nase, kako mi je ratal to spregledat, mi je čez kako minuto že začelo spet bežat iz misli... nočem tega vedet, zgleda. sploh se nočem s tem ukvarjat... ?
no ja, bomo vidli, kdo bo koga Wink
hvala bp  Smiley

in vama za mnenje in vpogled, titud in murileon Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #683 - 10.10.2008 at 15:54:09
 
Devi wrote on 10.10.2008 at 15:27:48:
nočem tega vedet, zgleda. sploh se nočem s tem ukvarjat... ?
no ja, bomo vidli, kdo bo koga Wink

če bi razmišljal v kategorijah animus/anima, potem bi morda lahko rekel, da je tiger znak, da fejst prehitevaš, preskakuješ izkušnje, življenska obdobja, sebe samo. če bi mi bil bliže freud, bi govoril o represiji seksualnosti. ali pa, iz moje žabje perspektive, da gre za strah zaživeti po svoje, polno, za preveliko identifikacijo s socialnimi vlogami in pričakovanji drugih, kar ima lahko za posledico, da si zapreš pot do cele palete čustev, ki se potem izražajo na čudne načine. na koncu bi priznal, da lahko govorim predvsem o sebi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #684 - 10.10.2008 at 16:08:04
 
sej dejansko smo si zlo podobni. zato smo se pa sposobni pogovarjat. in vsake tolk, celo razumet Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #685 - 10.10.2008 at 20:33:42
 
Quote:
Devi wrote on 10.10.2008 at 15:27:48:
nočem tega vedet, zgleda. sploh se nočem s tem ukvarjat... ?
no ja, bomo vidli, kdo bo koga Wink

če bi razmišljal v kategorijah animus/anima, potem bi morda lahko rekel, da je tiger znak, da fejst prehitevaš, preskakuješ izkušnje, življenska obdobja, sebe samo. če bi mi bil bliže freud, bi govoril o represiji seksualnosti. ali pa, iz moje žabje perspektive, da gre za strah zaživeti po svoje, polno, za preveliko identifikacijo s socialnimi vlogami in pričakovanji drugih, kar ima lahko za posledico, da si zapreš pot do cele palete čustev, ki se potem izražajo na čudne načine. na koncu bi priznal, da lahko govorim predvsem o sebi.


Tudi strah ima svojo funkcijo in svoj smisel. Smiley Opozarja nas na omejitve, na stvari, ki jim še nismo dorasli. Žalost pa,da premislimo. Nasploh se mi zdi, da so močna čustva, ki človeka pretresejo, neka energija, ki uspe premakniti notranjo konstelacijo. Kot kak družbeni pretres, ki potem rodi nekaj boljšega, bolj pametnega. Če prej ni bilo vloženega nekega pozitivnega truda, se pač nima kaj novega pojaviti Smiley. Sicer pa, vsi se nekam razvijamo Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #686 - 13.10.2008 at 07:57:44
 
V petek sem nekaj razmišljal na temo anime/animusa. V vsebini tega lika se mi zdi, da se da lepo videti človekov odnos do smisla življenja oziroma vsebina duševnosti, ki kaže na človekovo stanje na področju osmišljevanja.

Potem sem ponoči sanjal sledeče sanje:

Nekje na Pohorju v nekem malem  mestecu  sem se zaposlil v mesariji, ki je bila tudi restavracija hkrati. Nek gost (znanec iz mladosti, ki mi je deloval malo surov in butast, ampak definitivno izrazito pozitivno ekstravertirana oseba) je pri meni naročil par določenih pečenih zrezkov. Ker sem bil v mesariji prvič in na novo zaposlen, nisem imel pojma, kje kaj dobiti. Moj sodelavec je bil mladenič v bata škornjih (moj oče je včasih vedno nosil bata škornje), ki je zelo suvereno obvladal svoje delo. Bil je zelo kolegialen in mi je bil pripravljen pomagati. Vprašal sem ga, kje najti to meso in je šel z mano, da mi pokaže. Na poti v prostore mesarije sem videl hlev, kjer je bila že ubita svinja pripravljena na koline.
Nič mi ni bilo težko, pripravljen sem bil delati, kot se spodobi. V mladosti, v realnosti sem gojil odpor do kolin in reje svinj. Ni bilo v skladu s časom v katerem sem živel in se nisem hotel prilagoditi takšnemu načinu življenja.
Z nekega kupa vzamem dve svinjski ribi in vprašam mladega sodelavca, če je dovolj. Stoji pri peči in mi reče, da jih je treba dati pečt vsaj deset. Med potjo do peči, kar je tudi edini neprijeten občutek v sanjah, dam brez razloga v usta kos surovega mesa, kar se mi zdi nagnusno.
V sanjah vidim dva moška, oba podobna mojemu očetu, mesarja, ki svoje delo zelo zavzeto opravljata in sta čisto vživeta v ta način življenja. Eden je zelo emocionalen in zaletav, drugi bolj počasnega in globljega razmišljanja, ki stoji ob strani in sledi dogajanju. Nekako stojita in funkcionirata skupaj.
Spomnim se še, kako sem gledal pohorsko mestece in razmišljal, da me ni nič sram delati to delo, to je kao nekaj čisto normalnega za to okolje in, kakor on dva očeta, niti nimam druge izbira, kot prilagoditi se in življenje, ki mi je bilo dano resno zaživeti.

No, še današnje sanje, po katerih sem začel razmišljati, da je pogled na like in vsebine v sanjah, na katere se gleda kot na psihične aspekte sanjalca, mogoče napačen. Mogoče gre za nek duhovni svet in like in vsebine  duhovnega sveta, za katere je pa vprašanje, kdo je njihov nosilec. Je mogoče to kak drugi posameznik, mogoče jaz sam, mogoče kolektiv, mogoče družina, mogoče samo določeno okolje,.... V tem smislu bi se dalo na sanje gledati na bolj objektiven način, bolj duhovno objektiven, v kar je pogosto zanašalo Dr. Ivana Nastovića, pri njem sem bil na tečaju sanj. Hmmmmm.....

Današnje sanje:

Kot da bi bilo konec srednje šole in neke počitnice. Čeprav imam parkiran avto na parkirišču, grem na avtobus. Zgleda, da je nek praznik, zato razmišljam, da verjetno avtobusi redko vozijo. Prihajajo pa drugi avtobusi, ki ne vozijo v moj rojstni kraj. V žepu iščem denar in potegnem, poleg 5€ lepo večkrat preloženega bankovca, tudi štirioglata velika kovanca za 10 in 20 €. Pomislim, da pa še imam nekaj denarja. Kovanca sta bolj blede srebrne barve. Pomislim na avto na parkirišču in razmišljam, zakaj sem tako neumen, da ga ne uporabim, saj v resnici ni zaparkiran, kot sem domneval. Grem raje do avta.
Moja partnerka mi razlaga, da obstaja tudi študij, ki traja samo tričetrt leta, ki ga potrebujejo prodajalci v knjigarnah.
Sedim v vlaku poleg neke mlade ženske, ki me zapeljuje tako, da z golo kožo hrbta drsa ob mojo dlan. Dlan sam premaknem nižje na rit. Nekdo me pokliče, mogoče partnerka. Je v družbi še nekaj žensk. Stopi do enega mojega frenda in mu reče, če bi se nam pridružil pri seksu. Nato vzame telefon in pokliče neko svojo kolegico, da se zmeni z njo, da bi seksala z mano. Je hudomušen do mene in prijazen hkrati kot vedno. V tem vzdušju reče, kao naj mi bo, naj imam neke svoje male perverznosti. Zgleda, kot da mi to zrihta partnerka, ker me ima rada.


No, dvoje mojih sanj za debato Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #687 - 13.10.2008 at 09:17:47
 
murileon wrote on 13.10.2008 at 07:57:44:
No, dvoje mojih sanj za debato Smiley.

V obeh sanjah se prilagodiš in si na zunaj precej pasiven.

Neko nezadovoljstvo sicer v prvih nekje brbota pod površjem, vendar se ne izrazi, namesto, da bi  izrazil svoj odnos do vse tiste mesarije, se trudiš prilagodit in ugajat, pri tem se zelo trudiš, da bi izpolnil pričakovanja vseprisotnega očeta, ki je zgleda kar močno dominiral v nekem življenskem obdobju, in širšega okolja.

Druge sanje so s tega vidika bolj problematične. Iti sam, z svojim avtom, ali skupaj z drugimi. Sicer bi raje šel z avtom, pa vseeno čakaš avtobus. Na koncu se vendarle odločiš za avto, vendar ti partnerka pri tem razlaga, kam in kako bi lahko.

Vdrugem delu drugih sanj, si neposredno soočen z žensko željo, ampak tvoje edino dejanje je, da spustiš roko. V sanjah tvoja partnerka uresničuje celo tvoje tovrstne spolne fantazije, ne potrudiš se sam za njihovo uresničitev. Ne dvomiš pa v njeno ljubezen, čeprav bi te morda v budnem stanju namesto tega v podobni situaciji prej namahala z valjarjem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #688 - 13.10.2008 at 10:46:44
 
Quote:
murileon wrote on 13.10.2008 at 07:57:44:
No, dvoje mojih sanj za debato Smiley.

V obeh sanjah se prilagodiš in si na zunaj precej pasiven.

Neko nezadovoljstvo sicer v prvih nekje brbota pod površjem, vendar se ne izrazi, namesto, da bi  izrazil svoj odnos do vse tiste mesarije, se trudiš prilagodit in ugajat, pri tem se zelo trudiš, da bi izpolnil pričakovanja vseprisotnega očeta, ki je zgleda kar močno dominiral v nekem življenskem obdobju, in širšega okolja.

Druge sanje so s tega vidika bolj problematične. Iti sam, z svojim avtom, ali skupaj z drugimi. Sicer bi raje šel z avtom, pa vseeno čakaš avtobus. Na koncu se vendarle odločiš za avto, vendar ti partnerka pri tem razlaga, kam in kako bi lahko.

Vdrugem delu drugih sanj, si neposredno soočen z žensko željo, ampak tvoje edino dejanje je, da spustiš roko. V sanjah tvoja partnerka uresničuje celo tvoje tovrstne spolne fantazije, ne potrudiš se sam za njihovo uresničitev. Ne dvomiš pa v njeno ljubezen, čeprav bi te morda v budnem stanju namesto tega v podobni situaciji prej namahala z valjarjem.


Lepo si izbrskal moj problem pasivnosti, ampak vseeno me daje nek občutek, da je tvoja razlaga površinska. Določene situacije v življenju so takšne, da se moraš prilagoditi, ker so želje nerealne ali celo neumne in nimajo veze z življenjem in možnostmi, ki so ti dane. Glede na moje razmišljanje o smislu, bi prej rekel, da gre za iskanje avtentičnega smisla, ne pa infantilnega smisla, ki je posledica želj, zavisti, ljubosumja, požrešnosti, nastopaštva, pretirane seksualnosti, ki deluje skupaj s prej naštetimi slabostmi....in podobnih človeških slabostih, ki se lahko neozaveščene razrastejo do take stopnje, da uničijo posameznika ali večje skupine  ljudi. Verjetno pa lahko s tečaja vržejo celi svet. Primer trenutna kriza, ki se kaže na obzorju, ki je posledica požrešnosti in sle po moči. Zdi se mi celo, da je požrešnost nekaj še bolj nevarnega in še bolj prvinskega, kot naslajanje z močjo. Moč je le malo bolj napredna, saj združuje in uporablja v svoji funkciji celo kake pozitivne vrednote, medtem ko požrešnost da v nič vse druge vrednote. Kot da gre za eno hudo regresijo in karikaturo  prvotno življenske oblike, ki lahko preživi samo tako, da žre.
Mislim, da gre v sanjah bolj za iskanje vira modrosti, avtentičnih potreb, stvarnega smisla, ne tistega namišljenega, ki povzroča odvisnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #689 - 13.10.2008 at 12:08:02
 
murileon wrote on 13.10.2008 at 10:46:44:
Mislim, da gre v sanjah bolj za iskanje vira modrosti, avtentičnih potreb, stvarnega smisla, ne tistega namišljenega, ki povzroča odvisnost.

Vloga očeta naj bi bila, pravijo nekateri psihoanalitiki, tudi da otroke seznani z "velikim svetom" zunaj družinskega gnezda, njegovimi zahtevami, omejitvami in podobnim. Ampak še vedno je njegova vloga v prvi vrsti, da pomaga otrokom zaživeti samostojno in neodvisno življenje. Če omejuje in eksercira, ko bi moral usmerjat in spodbujat osamosvajanje in lastno raziskovanje in aktivnost, potem je takega človeka težko imenovati kako drugače kot gumpec. Lahko omejen z lastno vzgojo, vedenjem, problemi, napakami, ampak vseeno.

Ali lahko nekdo, ki je v odnosu do življenja pretirano pasiven, dobro opravi vlogo popeljati svoje otroke v svet? Ali ga morda prav pasivnost pri tem ovira in lahko postane dejanski problem? Je v tem kontekstu iskanje globine in neke večje pristnosti, smisla od njegovega neposrednega okolja, od tukaj in zdaj, izogibanje problemom, ali reševanje problemov?

Smrtni grehi, svetovne krize in podobno so s tem povezani samo zelo posredno, so lahko precej neodvisni,  samostojni problemi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 44 45 46 47 48 ... 90