Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 43 44 45 46 47 ... 90
(Read 278741 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #660 - 06.10.2008 at 19:12:58
 
a še predelujete sanje? Meni te dneve hodijo naprej neke sanje, ki sem jih imela kake 3 mesece nazaj. Bile so hudo močne, ker jih nikakor ne morem pozabit, obenem si jih pa do zdaj še nisem uspela razložit al pa povezat s pravimi stvarmi. Bi bla vesela kakega vpogleda.

Tiger sanje. Nekako mi je uspelo zlezt v neko hišo, kjer so bli bad boyi. Z mano je bila še neka ženska, samo je niso opazili, mene pa so ujeli. Še nekej drugih naših je bilo ujetih nekje v hiši. Nisem se bala, nekako sem se zanesla, da bo tista punca naredila akcijo, če bo šlo vse narobe in se bomo rešili. Naročili so nekemu fantu, naj me pelje nekam.. ubit me ali zapret, nekaj pač. Bil je nek mlad fant, njihov pripravnik kao. Šla sem z njim brez odpora, šla sva po nekih stopnicah navzdol in tam nekje spodaj je vzel v roke neko stvar. Izgledalo je kot glava solate. Oz, ko da je v solati nekaj zavito. Pogledala sem tipa, bil je čist bled in mrtvaški. Kot da bi bil neznansko bolan. In videt je bil mlad, v redu fant. Nič nisem imela proti njemu, četudi naj bi me kao moral ubit. Kaj imaš to, sem vprašala, ko je nesel solato. Mislim, da mi jo je dal v roke. Saj boš vidla, je rekel. Odprl je vrata v eno sobo in mislim, da so bili v njej naši ljudje. Nisem vidla dobro, vidla sem tigra. Skočil je k nama. Vedela sem da je njegov. V bistvu se je vse zgodilo tako hitro, da nisem mogla niti misliti. Tiger ki skoči k meni, že mislim, da sem ob nogo, ko se v njegovem gobcu znajde zavitek solate, ki sem jo imela. In ko jo je stisnil z zobmi, sem vidla, da je bil vanjo zavit krvav kos mesa, nekako je špricnila kri in šele sem dojemala, da to ni moja noga. Ni bilo časa niti za strah. Potem sem nekako vedela, da je mrtvaško bledi fant z nami, da pomaga. In imel je tigra, ki ga je nahranil z mesom, namesto z mano.

Vtisi: nekdo hrani zver. v podzemlju, podzavesti. Tiger je moje kitajsko astrološko znamenje. Fant ni slaboten, četud je bolan. močna sila. Varuje me. In nekje imam zasilni izhod, žensko, ki lahko vedno naredi zbrko. Revolucija, ki se začenja spodaj. Ta tip me zanima. Nič ne čutim v njem, tako globoko so njegova čustva zakrita. Dejanja govorijo drugo. Videt je bolj ko zen mojster, da pač dela, kar je potrebno. Če ne bi bilo nas, bi bil nekje drugje in bi delal nekaj drugega, kar bi blo potrebno. Nekaj v skladu z dharmo pač. Ko da je tolk v toku, da ga življenje samo nekako pošlje tja, kjer lahko opravi delo, ki je potrebno. Angel? Spoznaš jih po dejanjih, ne po osebnosti. Res sem bila hvaležna, da me je rešil, ampak res bi si želela, da bi se bolj zanimal zame. Ker je on mene zelo zanimal.

Any idea? hvala.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #661 - 07.10.2008 at 14:11:45
 
Devi,

Jest sem se za trenutek med branjem ustrašil, da so v tvojih sanjah še tigri vegetarijanci, ki jejo solato in ne ljudi Tongue

Jest lahko samo opozorim v tvojih sanjah na cel kupček raznih tem, ki so meni padle v oči, ti pa sama presojaš katere naredijo kje kakšen klik (kristalno kuglo in možganoskop sem nekje vmes zgubil).

Naši, good guys, vs. vaši oz. bad boys. Pa bad so samo boys? Ti pa zraven zaupaš, da te lahko neka punca, ki jo zgleda precej ceniš, reši, kljub temu, da se kasneje kar nekam zgubi, ti pa se naprej v sanjah koncentriraš na bad boye?  Tongue

Bledost, mladost in bolezen so nujen atribut drugačnosti, da je nekdo v redu in ne bad boy?  Kaj v sanjah predstavlja tiger? (par primerov na katere bi jest pomislil: spolnost, silovitost, izkoriščanje; astrološka znamenja so zame solata, ne tigri Tongue) Kako je to povezano s tem pobom, okrog katerega se vrtijo tvoje sanje? Česa te je strah oz. te pri drugih odbija, zakaj iščeš drugačnost?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #662 - 07.10.2008 at 14:47:42
 
Devi wrote on 06.10.2008 at 19:12:58:
a še predelujete sanje? Meni te dneve hodijo naprej neke sanje, ki sem jih imela kake 3 mesece nazaj. Bile so hudo močne, ker jih nikakor ne morem pozabit, obenem si jih pa do zdaj še nisem uspela razložit al pa povezat s pravimi stvarmi. Bi bla vesela kakega vpogleda.

Tiger sanje. Nekako mi je uspelo zlezt v neko hišo, kjer so bli bad boyi. Kdo so ti bad boyi? Kaj je njihova motivacija v življenju? Kaj ti onemogočajo? Z mano je bila še neka ženska, samo je niso opazili, mene pa so ujeli. Še nekej drugih naših je bilo ujetih nekje v hiši. Tema naši-njihovi. Kdo so v psihološkem smislu tvoji in kdo njihovi? Nisem se bala, nekako sem se zanesla, da bo tista punca naredila akcijo, če bo šlo vse narobe in se bomo rešili. Kdo je ta punca? Kakšna oseba je to?Naročili so nekemu fantu, naj me pelje nekam.. ubit me ali zapret, nekaj pač. Bil je nek mlad fant, njihov pripravnik kao. Šla sem z njim brez odpora, šla sva po nekih stopnicah navzdol in tam nekje spodaj je vzel v roke neko stvar. Izgledalo je kot glava solate. Kako občutiš zelenjavno hrano in kako mesno? Oz, ko da je v solati nekaj zavito. Pogledala sem tipa, bil je čist bled in mrtvaški. Kot da bi bil neznansko bolan. In videt je bil mlad, v redu fant. Nič nisem imela proti njemu, četudi naj bi me kao moral ubit. Kar si kasneje napisala, bi rekel, da je to tvoj animus, simbol tvoje duše, ki stvari ne počne iz srca, ampak profesionalno oddela, kar mu je naročeno. Animus je združen s potencialno nevarnim tigrom, kar kaže na to, da še ne premoreš neke modrosti, ki bi ti dajala duševni mir in tudi ne poslušaš modrosti v sebi, ki bi te usmerjala. Na emocionalnem področju verjetno pogosto deluješ destruktivno. Verjetno funkcioniraš po prepričanjih in ne premoreš strpnosti, potrpežljivosti. Zato naši in bad boysi. Kaj imaš to, sem vprašala, ko je nesel solato. Mislim, da mi jo je dal v roke. Saj boš vidla, je rekel. Odprl je vrata v eno sobo in mislim, da so bili v njej naši ljudje. Nisem vidla dobro, vidla sem tigra. Namesto naših je tam tiger !? Namesto naših, med katerimi si mirna in varna, je zdaj tam potencialno nevaren tiger, ki lahko z lahkoto ubije. Kdaj se v tebi pojavijo take strašne emocije, ki bi jih lahko simbolično primerjala s tigrom ? Skočil je k nama. Vedela sem da je njegov. V bistvu se je vse zgodilo tako hitro, da nisem mogla niti misliti. Tiger ki skoči k meni, že mislim, da sem ob nogo, ko se v njegovem gobcu znajde zavitek solate, ki sem jo imela. In ko jo je stisnil z zobmi, sem vidla, da je bil vanjo zavit krvav kos mesa, nekako je špricnila kri in šele sem dojemala, da to ni moja noga. Ni bilo časa niti za strah. Potem sem nekako vedela, da je mrtvaško bledi fant z nami, da pomaga. In imel je tigra, ki ga je nahranil z mesom, namesto z mano. Dobra stvar v teh sanjah je animusov profesionalizem, ki preprečuje grde situacije, ki bi jih lahko povzročil tiger in bad boyi. Pa tudi prebrisan zna biti, krvavo meso namreč zavije v solato, kar lahko kaže tudi na poskus funkcioniranja maske, ki bi ti pomagala do tega, da bi pred ljudmi bila manj avtentična. Animus je bolan in mrtvaško zgleda. Verjetno bi moral začeti jesti pečeno ali kako drugače pripravljeno meso in ga nehati zavijati v solato in z njim hraniti tigra Smiley. Varna se počutiš med našimi. Mislim, da je tvoj razvoj individualnosti in sprave s sabo in svetom okoli sebe nekje na začetku.


Vtisi: nekdo hrani zver. v podzemlju, podzavesti. Tiger je moje kitajsko astrološko znamenje. Fant ni slaboten, četud je bolan. močna sila. Varuje me. In nekje imam zasilni izhod, žensko, ki lahko vedno naredi zbrko. Revolucija, ki se začenja spodaj. Ta tip me zanima. Nič ne čutim v njem, tako globoko so njegova čustva zakrita. Dejanja govorijo drugo. Videt je bolj ko zen mojster, da pač dela, kar je potrebno. Če ne bi bilo nas, bi bil nekje drugje in bi delal nekaj drugega, kar bi blo potrebno. Nekaj v skladu z dharmo pač. Ko da je tolk v toku, da ga življenje samo nekako pošlje tja, kjer lahko opravi delo, ki je potrebno. Angel? Spoznaš jih po dejanjih, ne po osebnosti. Res sem bila hvaležna, da me je rešil, ampak res bi si želela, da bi se bolj zanimal zame. Ker je on mene zelo zanimal.

Any idea? hvala.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #663 - 07.10.2008 at 20:35:57
 
thank you, mojstra. svaka čast.

"Kaj v sanjah predstavlja tiger? Kako je to povezano s tem pobom?"
"Animus je združen s potencialno nevarnim tigrom,...Namesto naših je tam tiger !? Namesto naših, med katerimi si mirna in varna, je zdaj tam potencialno nevaren tiger, ki lahko z lahkoto ubije. Kdaj se v tebi pojavijo take strašne emocije, ki bi jih lahko simbolično primerjala s tigrom ?"

tole zadnje je blo trigger vprašanje. kdaj so se mi še pojavile take emocije... ne dolgo nazaj. v eni čist nepomembni situaciji je bil nek tip (bled, mlad, čuden, skos malo bolan) ki je nekaj rekel. in v meni se je sprožil kar en plaz enih čustev. prov prelom je bil, čist nenaden, čist silovit. Ne tolk povezan z njim, bolj z določenim odnosom do življenja, ki ga ima, oz za mene predstavlja. in ko se je vse skupaj spucalo, sem naenkrat vidla ene stvari totalno jasne. in vidla, da sem bla spet na tem, da zaidem s poti, po keri grem in da se (za 'ljubezen' drugih) prilagodim in pozabim, kdo sem jaz in kako hočem živet.
Tiger je bil res grozen. samo jaz ga nisem gledala kot nevarnost. on ni nevaren, ampak smrtonosen. ko te napade, ni rešitve. a je nevaren ali ne, nima pomena. če ga ni, ni nevaren, če je, boš tako umrl. s tem, da dejansko je pa čudovit. una moč, energija, barve. brezkompromisnost. res plemenita žival. jest bi (zdejle) rekla, da ta tiger za mene predstavlja Resnico. o življenju. ker tisti trenutek preloma, ko sem jo čutila, je bil čisto tak ko oni napad. da te spodseka. In ta fant jo je prinesel. oz, jo predstavlja. una solata.. (bp lol, vegi tigri pa ja.. ) okrogla je bla, mela sem občutek ko da je v njej zavito srce. žrtvujemo 'ljubezen' ali s srcem za resnico?
oni "naši ljudje" so bli v sanjah brezbarvni, nepomembni, nisem bla tam da bi jih reševala. mogoče so bolj glasovi, ki jih poslušam. Ženska, ki jo imam v rezervi pa je ena, ki jo res poznam. Ena od "močnih žensk". policajka je drugač. ona vse zmore. Da imam probleme z moškimi in animusom, pa mi niti ni treba govort. Delam na tem Smiley Mogoče so zato zgoraj samo moški. in so bad. ta tip (taresnični) po svoje zelo dobro uči tud o ljubezni do ženske(osti).

Tole se mi pokrije s filingi. napoved. s tem da mogoče ne bi niti razumela tega, kar se je zgodlo, če ne bi sanjala. morm še razmislit o vsem tem.

Hvala.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #664 - 08.10.2008 at 08:05:10
 
Devi wrote on 07.10.2008 at 20:35:57:
thank you, mojstra. svaka čast.

"Kaj v sanjah predstavlja tiger? Kako je to povezano s tem pobom?"
"Animus je združen s potencialno nevarnim tigrom,...Namesto naših je tam tiger !? Namesto naših, med katerimi si mirna in varna, je zdaj tam potencialno nevaren tiger, ki lahko z lahkoto ubije. Kdaj se v tebi pojavijo take strašne emocije, ki bi jih lahko simbolično primerjala s tigrom ?"

tole zadnje je blo trigger vprašanje. kdaj so se mi še pojavile take emocije... ne dolgo nazaj. v eni čist nepomembni situaciji je bil nek tip (bled, mlad, čuden, skos malo bolan) ki je nekaj rekel. in v meni se je sprožil kar en plaz enih čustev. prov prelom je bil, čist nenaden, čist silovit. Ne tolk povezan z njim, bolj z določenim odnosom do življenja, ki ga ima, oz za mene predstavlja. in ko se je vse skupaj spucalo, sem naenkrat vidla ene stvari totalno jasne. in vidla, da sem bla spet na tem, da zaidem s poti, po keri grem in da se (za 'ljubezen' drugih) prilagodim in pozabim, kdo sem jaz in kako hočem živet.
Tiger je bil res grozen. samo jaz ga nisem gledala kot nevarnost. on ni nevaren, ampak smrtonosen. ko te napade, ni rešitve. a je nevaren ali ne, nima pomena. če ga ni, ni nevaren, če je, boš tako umrl. s tem, da dejansko je pa čudovit. una moč, energija, barve. brezkompromisnost. res plemenita žival. jest bi (zdejle) rekla, da ta tiger za mene predstavlja Resnico. o življenju. ker tisti trenutek preloma, ko sem jo čutila, je bil čisto tak ko oni napad. da te spodseka. In ta fant jo je prinesel. oz, jo predstavlja. una solata.. (bp lol, vegi tigri pa ja.. ) okrogla je bla, mela sem občutek ko da je v njej zavito srce. žrtvujemo 'ljubezen' ali s srcem za resnico?
oni "naši ljudje" so bli v sanjah brezbarvni, nepomembni, nisem bla tam da bi jih reševala. mogoče so bolj glasovi, ki jih poslušam. Ženska, ki jo imam v rezervi pa je ena, ki jo res poznam. Ena od "močnih žensk". policajka je drugač. ona vse zmore. Da imam probleme z moškimi in animusom, pa mi niti ni treba govort. Delam na tem Smiley Mogoče so zato zgoraj samo moški. in so bad. ta tip (taresnični) po svoje zelo dobro uči tud o ljubezni do ženske(osti).

Tole se mi pokrije s filingi. napoved. s tem da mogoče ne bi niti razumela tega, kar se je zgodlo, če ne bi sanjala. morm še razmislit o vsem tem.

Hvala.


Samo to bi dodal. Kadar te nekaj tako ziritira, kot te je ta moški, gre za tvojo senco, tvoj aspekt, ki te dela ali inferiorno ali pa predstavlja nekaj, kar ni v skladu z družbenimi pravili okolja v katerem živiš in nima pravega družbenega dovoljenja, da bi se razvilo. Kar si zdaj povedala o teh sanjah, zveni vse skupaj zelo jasno. Bi pa na tvojem mestu razmislil, da ima vsaka medalja dve plati, simbol tigra je lep simbol, sploh v povezavi s tistim srcem v solati, ki pa ima tudi zelo temne plati, zato je nujno, da se ga dobro zaveš in preprečiš tudi njegove morebitne negativne, destruktivne aspekte. Za normalno, varno in zdravo življenje je pametna socializacija neobhodna. Tvoj animus-senca kaže na to, da imaš v sebi dovolj profesionalizma, da ne govorim o policajki...., ampak, šele čas in trdo delo dajo rezultate.
V odnosu z žensko je včasih tudi potrebno prenašat podivjanega animusa Smiley. Če je animus preveč in prepogosto podivjan, je lahko zelo težko...in takrat se moški začne spraševati o smislu zveze.

Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #665 - 08.10.2008 at 08:47:33
 
Tamie, zgleda, da si zbrisala svoj prispevek, ker ga več ne najdem. Verjetno ne želiš, da se ti sanje interpretira.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #666 - 08.10.2008 at 13:05:43
 
Devi, tud v tojih sanjah je zaznati ambivalenten odnos skoraj do vsega, kar se v sanjah pojavlja. Tako npr. zapanja vredna oseba ne sproži akcije, ki bi upravičila njeno zaupnje, bad-guysi ne sprožijo storijo ničesar, da bi upravičili svojo hudobijo, ogroženim domačim ne preti nobena dejanjska nevarnost, ki bi opravičevala njihovo ogrežnost, dejansko življensko  nevarni tiger se izkaže samo za zver, ki nima nič proti tebi osebno, nezaiteresiran tip se izkaže za edinega zainteresiranega in s tem zaupanja vrednega...

Nekako se zdi, da je celotna sanjska zgodba spletena okrog tega, da se ti animus (kot tega anti-junaka označi mureion), sploh lahko izkaže  za zaupanja vrednega junaka. V bistvu si moraš moraš v sanjah dejansko ogroženost umislit, da se tak zate osebno nezaiteresiran (recimo mu rajši nadosebni) 'tip' izkaže za dejanskega junaka. Takega tipa junaka je namreč v noramlnih, življenje neogrožujočih razmerah  nemogoče odkrit, ker preprosto samo je, le da  njegove navzočnosti psihično ni mogoče zaznat. Zato do nejga tudi ni mogoče ustvarit čustvenega odnosa (niti /pokroviteljsekga razamerja oče/mati  do otroka in obratno,  niti  strastno/posesivnega npr. med  ljubimcema,  niti intimnega npr. med prijateljema).  Ta čustvena distanca (ne dobro ne slabo -samo je) je torej  poosebljen rezultat vseh med seboj nerazrešljivih ambivalenc, tisto trdno (ne oz. nad)osebnno jedro, iz katere ogrožujoči  čustveni odnosi izhajajo in v katerega se nerazrešljivi konflikti pomirajo.

Simbolno gledano nista  odrešilna  niti meso niti solata, saj tudi to teh dveh  posmeznosti gojiš ambivaletnen odnos privlačnosti in odbojnosti, ampak njuna enost, mesoinsolata, ki 'nahranita' ogrožujoča  nasprotja (poosebljena v tigru) in prinese (nad)oseben mir.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #667 - 08.10.2008 at 13:36:02
 
titud wrote on 08.10.2008 at 13:05:43:
Devi, tud v tojih sanjah je zaznati ambivalenten odnos skoraj do vsega, kar se v sanjah pojavlja. Tako npr. zapanja vredna oseba ne sproži akcije, ki bi upravičila njeno zaupnje, bad-guysi ne sprožijo storijo ničesar, da bi upravičili svojo hudobijo, ogroženim domačim ne preti nobena dejanjska nevarnost, ki bi opravičevala njihovo ogrežnost, dejansko življensko  nevarni tiger se izkaže samo za zver, ki nima nič proti tebi osebno, nezaiteresiran tip se izkaže za edinega zainteresiranega in s tem zaupanja vrednega...

Nekako se zdi, da je celotna sanjska zgodba spletena okrog tega, da se ti animus (kot tega anti-junaka označi mureion), sploh lahko izkaže  za zaupanja vrednega junaka. V bistvu si moraš moraš v sanjah dejansko ogroženost umislit, da se tak zate osebno nezaiteresiran (recimo mu rajši nadosebni) 'tip' izkaže za dejanskega junaka. Takega tipa junaka je namreč v noramlnih, življenje neogrožujočih razmerah  nemogoče odkrit, ker preprosto samo je, le da  njegove navzočnosti psihično ni mogoče zaznat. Zato do nejga tudi ni mogoče ustvarit čustvenega odnosa (niti /pokroviteljsekga razamerja oče/mati  do otroka in obratno,  niti  strastno/posesivnega npr. med  ljubimcema,  niti intimnega npr. med prijateljema).  Ta čustvena distanca (ne dobro ne slabo -samo je) je torej  poosebljen rezultat vseh med seboj nerazrešljivih ambivalenc, tisto trdno (ne oz. nad)osebnno jedro, iz katere ogrožujoči  čustveni odnosi izhajajo in v katerega se nerazrešljivi konflikti pomirajo.

Simbolno gledano nista  odrešilna  niti meso niti solata, saj tudi to teh dveh  posmeznosti gojiš ambivaletnen odnos privlačnosti in odbojnosti, ampak njuna enost, mesoinsolata, ki 'nahranita' ogrožujoča  nasprotja (poosebljena v tigru) in prinese (nad)oseben mir.


Od sanj se težko pričakuje kakšna akcija Smiley. Devi je omenila, da ji je tiger v teh sanjah zelo pomemben simbol. V tigru ni videti nobene mesoinsolate, ampak meso, krvavo srce, ki ga je. V duševni strukturi Devi se veliko dogaja, tako kot pri vseh nas. Tudi ambivalenten odnos se mi zdi nekaj, kar je v vsakem razmišljujočem zdravem človeku. Jaz bi bolj rekel, da se Devi išče, konkretno išče, zato je njen ambivalenten odnos toliko bolj dobrodošel, ker omogoča tehtanje. Res pa je, da je njen animus bolehen, kar pa po moje ne kaže na čustveno distanco, ampak bolj na odpor ali upor, ki jemljejo energijo in zdravje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #668 - 08.10.2008 at 14:25:42
 
murileon wrote on 08.10.2008 at 13:36:02:
Od sanj se težko pričakuje kakšna akcija Smiley. Devi je omenila, da ji je tiger v teh sanjah zelo pomemben simbol. V tigru ni videti nobene mesoinsolate, ampak meso, krvavo srce, ki ga je. V duševni strukturi Devi se veliko dogaja, tako kot pri vseh nas. Tudi ambivalenten odnos se mi zdi nekaj, kar je v vsakem razmišljujočem zdravem človeku. Jaz bi bolj rekel, da se Devi išče, konkretno išče, zato je njen ambivalenten odnos toliko bolj dobrodošel, ker omogoča tehtanje. Res pa je, da je njen animus bolehen, kar pa po moje ne kaže na čustveno distanco, ampak bolj na čustva odpora, ki jemljejo energijo in zdravje.


Sanje imajo svojo dramaturško struktoru, ki jo določajo  akterji, čeprav so le  posredno prisotni oz. prisotni zgolj skozi sanjalčina občutja in ne konkretno. Edino kokreten akter je 'bolesten tip' ki prav s svojo omejeno živostjo (ki je itak le plod sanjlčinega občutja) na nek način negira svojo osebno prisotnost, a ga to ne ovira, da bi aktivno razrešil dramo - ta njegova napol živost oz neosebna živost je prazazaprav pogoj za razrešitev drame. Če bi v sanjačinih očeh prevzel osebno/konkretno identiteto, bi dramo le še bolj zapletel.

Odpor torej ni odpor do njegove osebne identitite, ki bi bila v nasprotju nasproti sanajlčini, apmak odpor do tega, da se v vlogi zauapnja vrednega rešitelja pojavlja nekdo brez identitite, torej nad oz. brezosebno.  Devi sama v interpraciji pravi, da je to nelagodje v bistvu nelagodje, ki se pojavi v odnosu do angela, v psihološkem jeziku do psihične vsebine brez konkretne telesne podlage, po domače do duha....    

Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #669 - 08.10.2008 at 14:45:50
 
titud wrote on 08.10.2008 at 14:25:42:
murileon wrote on 08.10.2008 at 13:36:02:
Od sanj se težko pričakuje kakšna akcija Smiley. Devi je omenila, da ji je tiger v teh sanjah zelo pomemben simbol. V tigru ni videti nobene mesoinsolate, ampak meso, krvavo srce, ki ga je. V duševni strukturi Devi se veliko dogaja, tako kot pri vseh nas. Tudi ambivalenten odnos se mi zdi nekaj, kar je v vsakem razmišljujočem zdravem človeku. Jaz bi bolj rekel, da se Devi išče, konkretno išče, zato je njen ambivalenten odnos toliko bolj dobrodošel, ker omogoča tehtanje. Res pa je, da je njen animus bolehen, kar pa po moje ne kaže na čustveno distanco, ampak bolj na čustva odpora, ki jemljejo energijo in zdravje.


Sanje imajo svojo dramaturško struktoru, ki jo določajo  akterji, čeprav so le  posredno prisotni oz. prisotni zgolj skozi sanjalčina občutja in ne konkretno. Edino kokreten akter je 'bolesten tip' ki prav s svojo omejeno živostjo (ki je itak le plod sanjlčinega občutja) na nek način negira svojo osebno prisotnost, a ga to ne ovira, da bi aktivno razrešil dramo - ta njegova napol živost oz neosebna živost je prazazaprav pogoj za razrešitev drame. Če bi v sanjačinih očeh prevzel osebno/konkretno identiteto, bi dramo le še bolj zapletel.

Odpor torej ni odpor do njegove osebne identitite, ki bi bila v nasprotju nasproti sanajlčini, apmak odpor do tega, da se v vlogi zauapnja vrednega rešitelja pojavlja nekdo brez identitite, torej nad oz. brezosebno.  Devi sama v interpraciji pravi, da je to nelagodje v bistvu nelagodje, ki se pojavi v odnosu do angela, v psihološkem jeziku do psihične vsebine brez konkretne telesne podlage, po domače do duha....    



Kolikor sem razumel Devi, je bila najbolj navdušena nad tigrom. Tiger je junakov, kot ga ti imenuješ. Predstavlja silno energijo s katero se Devi tudi identificira, drugače tigra v sanjah ne bi bilo. Te sanje se mi ne zdijo depresivne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #670 - 08.10.2008 at 17:38:26
 
zdele že nekej časa premlevam, kaj nej napišem in bl k razmišljam, bl globoko kopljem in stvari so zelo osebne in preobširne za razlagat. mogoče pač to. v letu pa pol se mi to dogaja zdej že tretjič, sam da je nekako vedno bolj specifično. in vedno gre za precej genialne (meni tuje, da ne more ratat preosebno oz odnosno) tipe, ki bolj cenijo določene stvari v/na meni ali na splošno ženske stvari, kot jih sama. in mene to čist ubije, ker mi razruši cela poglavja. samo vedno se sproža ob tem neznanska količina energije, s katero spreminjam.
jasno mi je torej, za kaj gre, vsaj približno. ne pa tud kaj točno naj zdaj naredim. oz kako.
ampak kadarkoli sem tukej odprla kak osebni problem, se je začel razreševat. in zdej ko ga končno imam se bo i guess tud tale Smiley

hvala se še enkrat za pomoč. nobena misel ni šla v napačno smer al pa bla premalo. vse je pomagalo. thanx. very very much!
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #671 - 09.10.2008 at 11:42:57
 
Devi wrote on 08.10.2008 at 17:38:26:
zdele že nekej časa premlevam, kaj nej napišem in bl k razmišljam, bl globoko kopljem in stvari so zelo osebne in preobširne za razlagat. mogoče pač to. v letu pa pol se mi to dogaja zdej že tretjič, sam da je nekako vedno bolj specifično. in vedno gre za precej genialne (meni tuje, da ne more ratat preosebno oz odnosno) tipe, ki bolj cenijo določene stvari v/na meni ali na splošno ženske stvari, kot jih sama. in mene to čist ubije, ker mi razruši cela poglavja. samo vedno se sproža ob tem neznanska količina energije, s katero spreminjam.
jasno mi je torej, za kaj gre, vsaj približno. ne pa tud kaj točno naj zdaj naredim. oz kako.
ampak kadarkoli sem tukej odprla kak osebni problem, se je začel razreševat. in zdej ko ga končno imam se bo i guess tud tale Smiley

hvala se še enkrat za pomoč. nobena misel ni šla v napačno smer al pa bla premalo. vse je pomagalo. thanx. very very much!


Moj namen pri inerpretaciji sanj (bodisi tujih bodisi lastnih) ni v njih iskati neposredne in uporabne  odgovore na osebne dileme, ki jih sanje vsaj po moje bolj odpirajo kot pa razrešujejo, amapk iz njih izluščit tisto univerzalno/nadosebno, kar je v real lajfu spregledano zaradi obremenjenosti z osebnimi hotenji oz. poosebljenimi pričakavanji drugih.

Začenjam verjet, da najprej obstaja neka globja notranja matrica (murelinon operira s pojmoma animus/anima), na katero se potem na podlagi lastnih nezavenih dejanj in znamenj, ki jih   dajemo v okolje, žačnejo 'lepit' druge osebe in tako skupaj sosoustvarjamo okolje, v katrem se ta notranja matrica udejanja tudi navzven. Osebna matrica na tak način nosi v  sebi nujno  seme univerzalnosti, zato se po moje na podlagi izkušenj začne dogajat, da univerzalnosti notranje matrice začnemo zaupat, ne da bi jo bilo potrebno verifiricart na podlagi naknadno pridobljenih  izkušenj v real lajfu. Ko pride do tega transferja, se s precejšnjo (lahko celo z  aboslutno) gotovostjo lahko opremo na na notranjega vodnika ali vodnike, ki so dosti zanesljiveših od zunanjih, saj so ti  lahko ali celo praviloma so kar naprej napačni (zato smo njihovo napačnost/pravilnost pač primorani verificirat z izkušnjami) zaradi napačno razumljenih znamenj ali celo njihove zavestne zlorabe naših sicer pravilnih signalov (pustimo naše zavestne manipulacije ob starani).

Animus/vodnik, ki ga ti nezvavedno  kreiraš, je v  tvoji življenski razvojni fazi po vsej verjetnosti aspolen ( tudi jung je pisal o hermafroditskem animusu/animi). Kljub temu, da je kot tak v nasprotju s tvojimi zavestnimi pričakovanji (ti vzbuja odpr/nelagodje), se kljub temu izkazuje za jnuaka, ki je sposoben (varno!) potešit tvoje strasti (tigra) ali  te vsaj  odrešit tvojih skrbi ( nevarnsoti zlorabe bad boyev,  ki preti tvoji predstavi o varni domačnosti). Tko da po moje ni panike, pusti se mu vodit, morda si zasluži tvoje zaupanje in te  sam povede v naslednjo življenjsko fazo, ko se preoblikuje v drugačen (arhe)tip zaupanja vrednega junaka....
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #672 - 09.10.2008 at 14:09:44
 
titud wrote on 09.10.2008 at 11:42:57:
Devi wrote on 08.10.2008 at 17:38:26:
zdele že nekej časa premlevam, kaj nej napišem in bl k razmišljam, bl globoko kopljem in stvari so zelo osebne in preobširne za razlagat. mogoče pač to. v letu pa pol se mi to dogaja zdej že tretjič, sam da je nekako vedno bolj specifično. in vedno gre za precej genialne (meni tuje, da ne more ratat preosebno oz odnosno) tipe, ki bolj cenijo določene stvari v/na meni ali na splošno ženske stvari, kot jih sama. in mene to čist ubije, ker mi razruši cela poglavja. samo vedno se sproža ob tem neznanska količina energije, s katero spreminjam.
jasno mi je torej, za kaj gre, vsaj približno. ne pa tud kaj točno naj zdaj naredim. oz kako.
ampak kadarkoli sem tukej odprla kak osebni problem, se je začel razreševat. in zdej ko ga končno imam se bo i guess tud tale Smiley

hvala se še enkrat za pomoč. nobena misel ni šla v napačno smer al pa bla premalo. vse je pomagalo. thanx. very very much!


Moj namen pri inerpretaciji sanj (bodisi tujih bodisi lastnih) ni v njih iskati neposredne in uporabne  odgovore na osebne dileme, ki jih sanje vsaj po moje bolj odpirajo kot pa razrešujejo, amapk iz njih izluščit tisto univerzalno/nadosebno, kar je v real lajfu spregledano zaradi obremenjenosti z osebnimi hotenji oz. poosebljenimi pričakavanji drugih.

Začenjam verjet, da najprej obstaja neka globja notranja matrica (murelinon operira s pojmoma animus/anima), na katero se potem na podlagi lastnih nezavenih dejanj in znamenj, ki jih   dajemo v okolje, žačnejo 'lepit' druge osebe in tako skupaj sosoustvarjamo okolje, v katrem se ta notranja matrica udejanja tudi navzven. Osebna matrica na tak način nosi v  sebi nujno  seme univerzalnosti, zato se po moje na podlagi izkušenj začne dogajat, da univerzalnosti notranje matrice začnemo zaupat, ne da bi jo bilo potrebno verifiricart na podlagi naknadno pridobljenih  izkušenj v real lajfu. Ko pride do tega transferja, se s precejšnjo (lahko celo z  aboslutno) gotovostjo lahko opremo na na notranjega vodnika ali vodnike, ki so dosti zanesljiveših od zunanjih, saj so ti  lahko ali celo praviloma so kar naprej napačni (zato smo njihovo napačnost/pravilnost pač primorani verificirat z izkušnjami) zaradi napačno razumljenih znamenj ali celo njihove zavestne zlorabe naših sicer pravilnih signalov (pustimo naše zavestne manipulacije ob starani).

Animus/vodnik, ki ga ti nezvavedno  kreiraš, je v  tvoji življenski razvojni fazi po vsej verjetnosti aspolen ( tudi jung je pisal o hermafroditskem animusu/animi). Kljub temu, da je kot tak v nasprotju s tvojimi zavestnimi pričakovanji (ti vzbuja odpr/nelagodje), se kljub temu izkazuje za jnuaka, ki je sposoben (varno!) potešit tvoje strasti (tigra) ali  te vsaj  odrešit tvojih skrbi ( nevarnsoti zlorabe bad boyev,  ki preti tvoji predstavi o varni domačnosti). Tko da po moje ni panike, pusti se mu vodit, morda si zasluži tvoje zaupanje in te  sam povede v naslednjo življenjsko fazo, ko se preoblikuje v drugačen (arhe)tip zaupanja vrednega junaka....  


Tole mi je pa blizu. Ne vem pa, kaj točno vpliva na transformacije pri vodniku. Kolikor imam izkušnje s svojo animo, je dolgo capljala na mestu. V preteklosti se spomnim, da se je pokazala v sanjah spremenjena, kar je bila posledica mojega življenja. Zadnje, bolj kvalitetne spremembe, pa so se pojavljale šele v letih intenzivnega dela na sebi in letih intenzivnejših življenskih sprememb, katerim sem se moral prilagajati. Ne spomnim pa se skoraj nikoli, da bi me anima v sanjah kam vodila, o čemer pišejo misleci globinske psihoanalize. V sanjah animusi ali anime pogosto vodijo sanjalca do sebstva, do bistva človeka. Mogoče je moja anima zaenkrat še vedno preveč infantilna, preveč seksualna, da bi me znala voditi do sebstva Sad ali pa se premalo prepuščam. Nimam pojma.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #673 - 09.10.2008 at 15:14:33
 
Ima kdo kake sanje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Sanje
Reply #674 - 09.10.2008 at 16:08:14
 
Jaz sem zdej že tretjič zapored sanjala vodo. Prvič sem padla v reko in iz nje nekako poletela. Perspektiva ptiča cele sanje drugač..kr pogled ptiča ko leti. Drugič sem padla v morje, kjer so me zajeli morski ljudje in me niso spustili dokler se nisem naučila dihati pod vodo. =) Mislm, ko sem dojela, da lahko sem lahko tudi odplavala...že neki časa sm se drugač spraševala če bi ljudje če bi verjeli lahko dihali pod vodo, al pa včasih so xd lol
in potem sem tudi danes nekak padla v vodo pa se ne spomnim okoliščin...loh bi si šla pogledat v kakšno knigo kaj pomeni voda sam je nimam =) murileon, a je voda sploh kakšen pomemben dejavnik tuki...?
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 43 44 45 46 47 ... 90