Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 42 43 44 45 46 ... 90
(Read 279963 times)
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #645 - 24.09.2008 at 14:36:17
 
Quote:
murileon wrote on 24.09.2008 at 11:53:44:
Povej še kaj o tej ženski. Kakšen tvoj aspekt bi lahko predstavljala? Te spominja na kako osebo iz realnosti? Katera je njena lastnost, zaradi katere ti ledeni pogled? Je ona mogoče ledena gora? Se v njo spreminja? Kaj si lahko začneš z ledeno goro? Plezaš na njo? Si individualist, mogoče zato dlakocepiš, ker hočeš biti preveč samosvoj? Množico rad opazuješ, kar bi lahko kazalo na pretiran individualizem. Kam ne boš prišel zaradi nje? Kaj je simbolično voucher? Energija, ki jo trošiš za nategovanje z njo, te ohlaja, energija gre v prazno, gojiš odpor, ki ti energijo jemlje. Kolikor sem razumel, je malenkostna. Si tudi ti kdaj malenkosten? Če uslužbenka predstavlja tvojo animo, zakaj ledeni pogled, če bi te pa morala ogreti ? Ti je uslužbenka kot ženska všeč? Mogoče ne predstavlja anime, ampak samo aspekt tebe, ki ti jemlje energijo in te ovira.
Kaj bi lahko bila gora v arhetipskem smislu, sploh ledena? V kaj se spreminjaš v arhetipskem smislu? Po moje v nekaj, kar je samo po sebi precej nedostopno, neprijazno življenju, nevarno za človeka kot družbeno in družabno bitje, nekaj kar ne omogoča prejemanje in dajanje topline skozi komunikacijo. Ledena gora je verjetno nedostopna, zato skrivnostna, strašna, burka fantazijo in privlači. Problem med vama z uslužbenko je uradna komunikacija, z njo se ne da nič po človeško dogovoriti. Ne popušča, je trmasta in zagrižena.
Aja, pa ne pusti te na avion. Kaj je zate v psihološkem smislu avion?


O ženski na šalterju ne bi vedel povedat nič, verjetno je ženska, ker je večino osebja na šalterjih žensk (zakaj ne vem). Ne vem niti, ali to počne, ker ima taka navodila, ali na lastno pobudo. Kar me moti, da se moram prepirat z njo, kljub temu, da sem prepričan, da bom dosegel svoje, bi raje šel spat. Voucher pa je ključ do tega. Smiley V meni pa vse to budi nek morilski instinkt, bolj poskuša komplicirat, bolj se bom potrudil, da ji zakompliciram življenje. In to mi ni všeč.

Za ledene gore je značilno še to, da se večina ledu skriva pod morsko gladino in pa to, da če jim prideš blizu, so lahko zaradi nenadnega obrata nevarne.

bp


V konfliktih gre agresija malo z vrvice Smiley. Sem mogoče spregledal, kam bi rad z letalom ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #646 - 24.09.2008 at 14:51:30
 
titud wrote on 24.09.2008 at 13:17:04:
Quote:
V sanjah tokrat potujem brez naglice za užitek, nikamor se mi ne mudi, nobenega termina nimam, ki bi ga moral lovit, na checkinu sem pravočasno, celo predčasno in z vso dokumentacijo, nič nimam proti, če grem z naslednjim avionom, samo naj mi že da prekleti voucher za hotel in nadomestilo za dodatne stroške, ker se ne mislim z njo naslednjo uro natezat in pogajat okrog vsake malenkosti, ki mi jo prevoznik med drugim zagotavlja.

Letalsko potovanje, predvsem velika letališča so posebno mesto, kjer sem sam med množico tujcev. Podobna reč so tudi letališki hoteli. In to me niti ne moti, rad opazujem res pisano množico ljudi, brez da bi se kaj bolj vključil vanjo, zato mi je to celo zanimivo. Na živce pa mi gredo pogajanja, za vsako malenkost posebej z uslužbenko, kjer je meni vnaprej jasno kakšen bo izid in ki se mi zdijo čista izguba časa, nekaj, kar mi je povsem odveč. Zdi se mi, da mi bo zato pogled postal leden, s tem pa bo nujno postal leden tudi del mene.

Letališča so tudi kraj povezan z raznimi službenimi potovanji, sestanki, pogajanji in podobnimi zadevami, ki so navadno povezana z napetostjo, stresom in podobnim (tisto o divjanju in streljanju s pogledom ni iz sanj), vendar se mi tokrat res ne želim spravit v takšno stanje, potovati želim drugače, brez napetosti, še posebej ne nepotrebne. Borba in sproščenost pa se pri meni nekako ne mešata.

Sanjam pa bi dal naslov: ledena gora.


Tisto tvoje  natezovanje z administratorko na letališču me moćno spominja na natezovanje z administratorko v zdravstvenem domu v enih mojih sanjah:
titud wrote on 08.12.380830898 at 15:23:40:
Na prstu se mi poznata dve rdeči luknjici od ugriza, zato se odločim, da grem (za vsak slučaj) k zdravniku. Tam že zaključujejo smeno, tako da mi zdravnica pogleda prst kar na hodniku. Vpraša me, ali je bila kača, ki me je ugriznila,  strupena, pa ji povem, da nisem prepričan, vendar je bila zelo  podobna gadu. Posala je sestro po injekcijo protistrupa  in ko je ta pripravlja ampule me je zdravnica vprašala še, kako se je to zagodilo. Povedal se ji, da me je k temu, da bi se dotaknil kače, napeljal zananec, ki se je igral s kačo in da mi je zagotovil, da ni strupena. Potem pa je sestra opozorila zdravnico, da ker ni bila nesreča ampak ker  je šlo za igro, sem sam odgovoren za ugriz, zato mi zavarovalnica ne krije stroške zdravljenja. Injekcija naj bi tako stala nekaj tisoč sit (?) in ko sem začel iz žepa panično  vlečt everske kovance sem ugotovil, da jih nimam dovolj.  Začel sem se zgovarjat, da bom skočil na bankomat, ona pa je rekla, da me nima časa čakat in da če nimam denarja pač ne morem dobit injekcije. Sem čist znoru, češ da jebeš tak zdravsteven sitem, ki bi me pustu crknit, če ne bi imel dnarja, da bi dobu protistrup, čeprav plačujem stotine everov za zdravstveno  zavarovanje vsak mesec. Potem me je sestra mirila, češ da bo napisala, da je  šlo za nesrečo in ne za lastno odgovrnost in da mi na tak način lahko dajo cepivo brezplačno. Jest pa njima nazaj, da jebeš tak sistem, da ga moraš goljufat, da ne crkneš če si ti kaj zgodi in da rajš crknem kot pa se pustim na tak način poniževat. Šel sem ven in v avtu opazil, da sem na hodniku ambulante pozabil bundo. Ko sem jo šel iskat sem na hodniku srečal sestro, ki se je delala kot da me ne pozna, tko da jo kljub bojazni, da bom morda res crknu, če se ponižam pred njo (njej itak dol visi zame) in pustim cepit  tudi sam nisem ogovoril.  


V obeh primerih gre za neke vrste vratarja/cenzorja v nek sistem (pri tebi v potovanje, pri meri v zdravljenje), ki naju ne spusti skozi. V obema sproži ogorčenje, čeprav do zapore s strani cenzorja sploh nisva imela pravega motiva vstopiti v ta sistem (ali pa se ga nisva zavedala in nama je šele prepoved dvignila pomebnost vstopa..). Najine reakcije se razlikujejo le po tem, da sem jaz  dopustil možnost, da je razlog za zavrnitev pri meni, ti pa si lastno krivdo izkljućil (oz. jo zamrznil tudi če bi obstjala) in razlog za zavrnitev posvsem prenesel na stran sistema, ki ima za take primere celo varovalo (tako kot ga ima tudi zdravstvo v mojem primeru , saj bi me spustila skozi tudi brez zavarovanja, če bi priznal. da nimam denarja ...)
Kot se je v sanjah izkazalo,  je edini intuitivno  sredstvo  preboja v sistem trmasto  vztrajanje, ki v sebi nosi tudi možnost povzročitve smrtne ogroženosti, pred katerimi se da  zašćititi  z odrešilno mislijo, da preboj v sistem morda ni ti ni življnsko pomeben, čeprav tega vsaj za časa trajanja sanj oz. spominjanja nanje nisva z gotovostjo preverila.  


Vseeno se mi zdi, da se bp spopada s problemom nekega aspekta, mogočle celo anime, ki simbolizira negativni vidik individualnosti, pri tebi pa gre za aspekt, ki simbolizira odnos do sistema. Tema komunikacije z aspektoma, ki povzročata težava pa je pri obeh podobna. Razlika je tudi v posledicah oziroma v reakciji na frustracijo. Ti si zastrupljen in od tega lahko celo umreš, on ledeni. On je na počitnicah, ti se boriš za življenje. Zelo različni zgodbi, kljub določenim podobnostim v načinu komunikacije. Mogoče ima bp tudi drugačen socialni status in si zato lahko lažje privošči odpor in individualnost, za razliko od tebe, ki si v konfliktu s sistemom, ali aspektom sistema, ki je v tebi. Sistem lahko človeka z lahkoto ubije, posameznik pa težje, sploh tak, ki samo gobca, človeka samo razjezi in mu povzroča odpor. Tvoje sanje govorijo o tem, da moraš biti pazlivejši v funkcioniranju v sistemih. Bp sistema in vključenost v sistem na neki ravni zanemarja, on vidi posameznika, ki komplicira, verjetno neko svojo senco.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #647 - 24.09.2008 at 16:50:44
 
Quote:
Jest se tukaj nisem počutil nemočnega, takšne konfrontacije so mi samo odveč. Še več, grejo mi na živce, toliko, da sem pripravljen pri kakšnem hudo zagovednem primerku tudi pičit nazaj.
Razlika med najinimi sanjami je, da se jaz nisem znašel v situaciji, ki bi jo percipiral kot ogrožujočo, kaj šele, da bi bil v tej situaciji odvisen od drugih.

bp


Če se navežem na murielona, ki te vpršauje, zakaj ženska, potem bi si upal trdit, da zato, ker je kapricioznozst značilnost, ki jo pripisujemo  ženskam (capriccio je italijansko kozji poskok).  V sanjah te očitno iritira kapricioznost kot taka, ki je nerazumna, brezvročna in proti kateri se ne da argumetirano zoperstavit in zoper katero  ni ključa, ki bi jo razklenil, da bi te spustila skozi. Dober esej na temo kapricioznosti in njene (ubijalske) fukncije tukaj  http://www.zofijini.net/online_kaprica.html, koliko pa gre za projekcijo  tvoje osebne kapriciopznosti, preslikano na šaltersko delavko, pa je moje tudi umestno vpršanje, ki ti ga je prav tako zastvil že murelion.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #648 - 25.09.2008 at 08:43:44
 
Moje današnje sanje.

S partnerko sva pri njeni prijateljici na obisku. Tam živijo trije skupaj. V sanjah imajo doma, ki je v sanjah dom mojih staršev, tri velike strupene kače. Zelo pazljivo se je treba obnašati do kač, da se ne prestrašijo in pičijo. S partnerko imava poleg najinega malega sina. Strah me je za sina in tudi zase, zato rečem partnerki, da se mi zdi neumno biti, kjer so kače in nenehno paziti, da katera mene ali sina ne piči. Ona se s tem ne strinja.
Sem v svojem bivšem stanovanju. Tam je moj sin, ki je v sanjah zdaj star že kake tri leta. Zelo odtujen je. Spominja na enega vase zaprtega soseda. Takšen sem v mladosti bil tudi sam. Hkrati s sinom naj bi imel tudi malega kužka, za katerega naj bi skrbel. V kotu sobe je umivalnik, kjer se sin ali kužek igrata z odpiranjem vodovodne pipe. Partnerki razlagam, da ne bom več obiskal njenih prijateljev zaradi tistih kač. Ona se s tem ne strinja.

Pred časom sem dal na ta topic sanje o mojem sinu, ki naj bi oslepel. Sanjal sem ponoči, potem ko je sin čez dan dvakrat padel z zofe in sem bil prestrašen, z občutkom krivde,...
No, včeraj se je zgodila podobna štorija in ponoči sanjam o otroku, ki tokrat ni slep, ampak odtujen in malo večji. Domnevam, da kače simbolizirajo občutljivost mene in ljudi, ki pogosto odreagiramo emocionalno in za druge neprijetno, če nas kaj prizadane. Zaradi "kač" pa postanemo tudi odtujeni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #649 - 25.09.2008 at 09:34:54
 
murileon wrote on 24.09.2008 at 14:51:30:
Vseeno se mi zdi, da se bp spopada s problemom nekega aspekta, mogočle celo anime, ki simbolizira negativni vidik individualnosti, pri tebi pa gre za aspekt, ki simbolizira odnos do sistema. Tema komunikacije z aspektoma, ki povzročata težava pa je pri obeh podobna. Razlika je tudi v posledicah oziroma v reakciji na frustracijo. Ti si zastrupljen in od tega lahko celo umreš, on ledeni. On je na počitnicah, ti se boriš za življenje. Zelo različni zgodbi, kljub določenim podobnostim v načinu komunikacije. Mogoče ima bp tudi drugačen socialni status in si zato lahko lažje privošči odpor in individualnost, za razliko od tebe, ki si v konfliktu s sistemom, ali aspektom sistema, ki je v tebi. Sistem lahko človeka z lahkoto ubije, posameznik pa težje, sploh tak, ki samo gobca, človeka samo razjezi in mu povzroča odpor. Tvoje sanje govorijo o tem, da moraš biti pazlivejši v funkcioniranju v sistemih. Bp sistema in vključenost v sistem na neki ravni zanemarja, on vidi posameznika, ki komplicira, verjetno neko svojo senco.

Jest bi izpostavil 2 problema, zavedanje in prepoznavanje svojih želja in vzgibov, kar je pri meni "rahlo" problematično (morda je vse skupaj tlačeno, ker se prehitro in prelahko vznemirim) in pa problem meja, kako daleč se spustit pri uveljavljanju le teh želja, koliko svoje tiste sicer brzdane divje animalične strani je moji "cenzuri" še sprejemljivo. Kako je do tega prišlo, no do takih odgovorov sem pa po mojem še daleč.

Pri tem po mojem ne gre za kaprico, moja zaspanost ni kaprica, niti pri gospe na šalterju ne; ali sledi navodilom, ali pa je pač samo zelo zagnana uslužbenka, ki skuša svoji organizaciji prišparat kak euro.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #650 - 25.09.2008 at 09:38:05
 
murileon wrote on 25.09.2008 at 08:43:44:
S partnerko sva pri njeni prijateljici na obisku. Tam živijo trije skupaj. V sanjah imajo doma, ki je v sanjah dom mojih staršev, tri velike strupene kače. Zelo pazljivo se je treba obnašati do kač, da se ne prestrašijo in pičijo. S partnerko imava poleg najinega malega sina. Strah me je za sina in tudi zase, zato rečem partnerki, da se mi zdi neumno biti, kjer so kače in nenehno paziti, da katera mene ali sina ne piči. Ona se s tem ne strinja.
Sem v svojem bivšem stanovanju. Tam je moj sin, ki je v sanjah zdaj star že kake tri leta. Zelo odtujen je. Spominja na enega vase zaprtega soseda. Takšen sem v mladosti bil tudi sam. Hkrati s sinom naj bi imel tudi malega kužka, za katerega naj bi skrbel. V kotu sobe je umivalnik, kjer se sin ali kužek igrata z odpiranjem vodovodne pipe. Partnerki razlagam, da ne bom več obiskal njenih prijateljev zaradi tistih kač. Ona se s tem ne strinja.

Pred časom sem dal na ta topic sanje o mojem sinu, ki naj bi oslepel. Sanjal sem ponoči, potem ko je sin čez dan dvakrat padel z zofe in sem bil prestrašen, z občutkom krivde,...
No, včeraj se je zgodila podobna štorija in ponoči sanjam o otroku, ki tokrat ni slep, ampak odtujen in malo večji. Domnevam, da kače simbolizirajo občutljivost mene in ljudi, ki pogosto odreagiramo emocionalno in za druge neprijetno, če nas kaj prizadane. Zaradi "kač" pa postanemo tudi odtujeni.

Kače lahko predstavljajo tudi zunanjo nevarnost. Biti odtujen pa pomeni tudi ne interagirati z okoljem, ostati v svojem svetu. V tem primeru je lahko okolje, v katerem je potrebno pazit na vsak korak, namesto da bi se v njem igral, preizkušal, vključeval vanj, tudi vzrok za odtujenost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #651 - 25.09.2008 at 09:50:30
 
Quote:
murileon wrote on 24.09.2008 at 14:51:30:
Vseeno se mi zdi, da se bp spopada s problemom nekega aspekta, mogočle celo anime, ki simbolizira negativni vidik individualnosti, pri tebi pa gre za aspekt, ki simbolizira odnos do sistema. Tema komunikacije z aspektoma, ki povzročata težava pa je pri obeh podobna. Razlika je tudi v posledicah oziroma v reakciji na frustracijo. Ti si zastrupljen in od tega lahko celo umreš, on ledeni. On je na počitnicah, ti se boriš za življenje. Zelo različni zgodbi, kljub določenim podobnostim v načinu komunikacije. Mogoče ima bp tudi drugačen socialni status in si zato lahko lažje privošči odpor in individualnost, za razliko od tebe, ki si v konfliktu s sistemom, ali aspektom sistema, ki je v tebi. Sistem lahko človeka z lahkoto ubije, posameznik pa težje, sploh tak, ki samo gobca, človeka samo razjezi in mu povzroča odpor. Tvoje sanje govorijo o tem, da moraš biti pazlivejši v funkcioniranju v sistemih. Bp sistema in vključenost v sistem na neki ravni zanemarja, on vidi posameznika, ki komplicira, verjetno neko svojo senco.

Jest bi izpostavil 2 problema, zavedanje in prepoznavanje svojih želja in vzgibov, kar je pri meni "rahlo" problematično (morda je vse skupaj tlačeno, ker se prehitro in prelahko vznemirim) in pa problem meja, kako daleč se spustit pri uveljavljanju le teh želja, koliko svoje tiste sicer brzdane divje animalične strani je moji "cenzuri" še sprejemljivo. Kako je do tega prišlo, no do takih odgovorov sem pa po mojem še daleč.

Pri tem po mojem ne gre za kaprico, moja zaspanost ni kaprica, niti pri gospe na šalterju ne; ali sledi navodilom, ali pa je pač samo zelo zagnana uslužbenka, ki skuša svoji organizaciji prišparat kak euro.


Vzgibi in želje so samo posledica neke globinsko psihološke konstelacije. Zavedanje vzgibov in želja in poskušanje direktnega brzdanja in nadzorovanja, ne pelje nikamor.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #652 - 25.09.2008 at 09:55:00
 
murileon wrote on 25.09.2008 at 08:43:44:
Moje današnje sanje.

S partnerko sva pri njeni prijateljici na obisku. Tam živijo trije skupaj. V sanjah imajo doma, ki je v sanjah dom mojih staršev, tri velike strupene kače. Zelo pazljivo se je treba obnašati do kač, da se ne prestrašijo in pičijo. S partnerko imava poleg najinega malega sina. Strah me je za sina in tudi zase, zato rečem partnerki, da se mi zdi neumno biti, kjer so kače in nenehno paziti, da katera mene ali sina ne piči. Ona se s tem ne strinja.
Sem v svojem bivšem stanovanju. Tam je moj sin, ki je v sanjah zdaj star že kake tri leta. Zelo odtujen je. Spominja na enega vase zaprtega soseda. Takšen sem v mladosti bil tudi sam. Hkrati s sinom naj bi imel tudi malega kužka, za katerega naj bi skrbel. V kotu sobe je umivalnik, kjer se sin ali kužek igrata z odpiranjem vodovodne pipe. Partnerki razlagam, da ne bom več obiskal njenih prijateljev zaradi tistih kač. Ona se s tem ne strinja.

Pred časom sem dal na ta topic sanje o mojem sinu, ki naj bi oslepel. Sanjal sem ponoči, potem ko je sin čez dan dvakrat padel z zofe in sem bil prestrašen, z občutkom krivde,...
No, včeraj se je zgodila podobna štorija in ponoči sanjam o otroku, ki tokrat ni slep, ampak odtujen in malo večji. Domnevam, da kače simbolizirajo občutljivost mene in ljudi, ki pogosto odreagiramo emocionalno in za druge neprijetno, če nas kaj prizadane. Zaradi "kač" pa postanemo tudi odtujeni.


V bistvu gre za isto dilemo kot v sanjah o oslepitvi. Živali zaradi svoje  dvojne narave predstavlajo hkrati varnost/domačnost in ogrožujočo nepredvidljivost, zaradi česar je potrebna stalna čuječnost. Mačka in kača sta po tej dvojni naravi še posebej izraziti in predstvaljata preslikavo dvojne narave sorodstva ali prijateljev, ki je  za tvoje intimno razmerje s sinom in partnerco hkrati zaščitniška  in grožujoča, pred tem ogrožnjem pa razmerje ni zaščiteno tudi na 'nevtralnem' terenu, ki zaradi odostnosti domačnosti dologoročno grozi z odtujitvijo od sina in patrtnerke, hkrati pa prisotnost psa ob igranju otroka z vodo vnaša v to odtujenost nostaligijo po tisti izzvilano nevarni dvojnosti  domačnosti, iz  katere si v pretekosti že skušal pobegniti. Stališče tvoj partnerke kaže v bistvu na dvom v smislenost tega bega, saj kot rečeno prinaša odtujenost. Skratka, aboslutne varnosti ni ne glede na izbiro, edina konstanta je stalna čuječnost...      
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #653 - 25.09.2008 at 10:09:17
 
Quote:
Pri tem po mojem ne gre za kaprico, moja zaspanost ni kaprica, niti pri gospe na šalterju ne; ali sledi navodilom, ali pa je pač samo zelo zagnana uslužbenka, ki skuša svoji organizaciji prišparat kak euro.


Definicija kaprice je uveljavljanje (samo)volje zaradi (samo)volje same, zakona zradi zakona samega. Zamrznitev kot reakcija na kaprico v bistvu tudi nima naobene druge fukcije kot nevolja zaradi nevolje same, torej bi se je dalo tretirat kot obliko kaprice...
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #654 - 25.09.2008 at 11:48:07
 
titud wrote on 25.09.2008 at 09:55:00:
murileon wrote on 25.09.2008 at 08:43:44:
Moje današnje sanje.

S partnerko sva pri njeni prijateljici na obisku. Tam živijo trije skupaj. V sanjah imajo doma, ki je v sanjah dom mojih staršev, tri velike strupene kače. Zelo pazljivo se je treba obnašati do kač, da se ne prestrašijo in pičijo. S partnerko imava poleg najinega malega sina. Strah me je za sina in tudi zase, zato rečem partnerki, da se mi zdi neumno biti, kjer so kače in nenehno paziti, da katera mene ali sina ne piči. Ona se s tem ne strinja.
Sem v svojem bivšem stanovanju. Tam je moj sin, ki je v sanjah zdaj star že kake tri leta. Zelo odtujen je. Spominja na enega vase zaprtega soseda. Takšen sem v mladosti bil tudi sam. Hkrati s sinom naj bi imel tudi malega kužka, za katerega naj bi skrbel. V kotu sobe je umivalnik, kjer se sin ali kužek igrata z odpiranjem vodovodne pipe. Partnerki razlagam, da ne bom več obiskal njenih prijateljev zaradi tistih kač. Ona se s tem ne strinja.

Pred časom sem dal na ta topic sanje o mojem sinu, ki naj bi oslepel. Sanjal sem ponoči, potem ko je sin čez dan dvakrat padel z zofe in sem bil prestrašen, z občutkom krivde,...
No, včeraj se je zgodila podobna štorija in ponoči sanjam o otroku, ki tokrat ni slep, ampak odtujen in malo večji. Domnevam, da kače simbolizirajo občutljivost mene in ljudi, ki pogosto odreagiramo emocionalno in za druge neprijetno, če nas kaj prizadane. Zaradi "kač" pa postanemo tudi odtujeni.


V bistvu gre za isto dilemo kot v sanjah o oslepitvi. Živali zaradi svoje  dvojne narave predstavlajo hkrati varnost/domačnost in ogrožujočo nepredvidljivost, zaradi česar je potrebna stalna čuječnost. Mačka in kača sta po tej dvojni naravi še posebej izraziti in predstvaljata preslikavo dvojne narave sorodstva ali prijateljev, ki je  za tvoje intimno razmerje s sinom in partnerco hkrati zaščitniška  in grožujoča, pred tem ogrožnjem pa razmerje ni zaščiteno tudi na 'nevtralnem' terenu, ki zaradi odostnosti domačnosti dologoročno grozi z odtujitvijo od sina in patrtnerke, hkrati pa prisotnost psa ob igranju otroka z vodo vnaša v to odtujenost nostaligijo po tisti izzvilano nevarni dvojnosti  domačnosti, iz  katere si v pretekosti že skušal pobegniti. Stališče tvoj partnerke kaže v bistvu na dvom v smislenost tega bega, saj kot rečeno prinaša odtujenost. Skratka, aboslutne varnosti ni ne glede na izbiro, edina konstanta je stalna čuječnost...          


Hmmmmmm.... Titud, ti si en mojster. Sicer stavke tako zavozlaš, da jih moram večkrat prebrati, da razumem, ampak interpretacije so pa dobre. A ti mogoče kake karte vržeš in si z njimi pomagaš pri interpretaciji ? Tako mi zveni....malo preveč objektivizirano. Čeprav, psihična realnost vpliva na stvarnost in obratno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #655 - 25.09.2008 at 13:05:50
 
murileon wrote on 25.09.2008 at 11:48:07:
Hmmmmmm.... Titud, ti si en mojster. Sicer stavke tako zavozlaš, da jih moram večkrat prebrati, da razumem, ampak interpretacije so pa dobre. A ti mogoče kake karte vržeš in si z njimi pomagaš pri interpretaciji ? Tako mi zveni....malo preveč objektivizirano. Čeprav, meja med psihično realnostjo in stvarnostjo je verjetno zabrisana.


Sanje me bolj kot na karte asocirajo na kristalno kroglo, kjer so odsevi relanosti ravno toliko zabrisani/pomešani/poudrajeni, da nudijo možnost vnovićne sestave na podlagi asociacij, ki jih nudijo namigi, ki bi jim v odsevu na gladki površini zrcala ne posvećali pozornosti. Če iz teh namigov sestavim realistično in konsistentno zgodbo to ne pomeni, da mešam psihično in fizično realnost, ampak samo to, da da psihično predstatim v jezku in podobah fizične zaradi večje  sugestivnosti, ki seveda sama po sebi še ne jamči njene resničnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #656 - 26.09.2008 at 11:37:25
 
murileon wrote on 25.09.2008 at 09:50:30:
Vzgibi in želje so samo posledica neke globinsko psihološke konstelacije. Zavedanje vzgibov in želja in poskušanje direktnega brzdanja in nadzorovanja, ne pelje nikamor.

Ali to, ali pa so globinsko psihološke konstelacije posledica posledica nekaterih drugih lastnosti in posebnosti in takšnega funkcioniranja skozi daljši čas. Ali pa celo oboje, da še malo zakompliciramo Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #657 - 26.09.2008 at 12:53:47
 
Quote:

Ali to, ali pa so globinsko psihološke konstelacije posledica posledica nekaterih drugih lastnosti in posebnosti in takšnega funkcioniranja skozi daljši čas. Ali pa celo oboje, da še malo zakompliciramo Cheesy


Funkcija  sanj je v tem, da globinske psihoške kostelacije izvržejo podobe, preko katerih pridejo te konstalacije do praga občutij. Po moje  pa sanje niso primerno orodje nadzora, s katerimi bi lahko  povratno vplivali na te gpk, saj (vsaj večinoma) niso zavestno vodene, čeprav bi si to želelli. Vsaj v sanjah tako dobimo možnost, da  ta povratni tok prekinemo in tako dobimo izčiščena/neposredovana  občutja, seveda pa ta tok z zavestno interpretacijo sanj zopet zaženemo.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #658 - 26.09.2008 at 14:26:07
 
Quote:
murileon wrote on 25.09.2008 at 09:50:30:
Vzgibi in želje so samo posledica neke globinsko psihološke konstelacije. Zavedanje vzgibov in želja in poskušanje direktnega brzdanja in nadzorovanja, ne pelje nikamor.

Ali to, ali pa so globinsko psihološke konstelacije posledica posledica nekaterih drugih lastnosti in posebnosti in takšnega funkcioniranja skozi daljši čas. Ali pa celo oboje, da še malo zakompliciramo Cheesy


Še bolj komplicirano je, na srečo Wink.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #659 - 26.09.2008 at 14:31:12
 
titud wrote on 26.09.2008 at 12:53:47:
Quote:

Ali to, ali pa so globinsko psihološke konstelacije posledica posledica nekaterih drugih lastnosti in posebnosti in takšnega funkcioniranja skozi daljši čas. Ali pa celo oboje, da še malo zakompliciramo Cheesy


Funkcija  sanj je v tem, da globinske psihoške kostelacije izvržejo podobe, preko katerih pridejo te konstalacije do praga občutij. Po moje  pa sanje niso primerno orodje nadzora, s katerimi bi lahko  povratno vplivali na te gpk, saj (vsaj večinoma) niso zavestno vodene, čeprav bi si to želelli. Vsaj v sanjah tako dobimo možnost, da  ta povratni tok prekinemo in tako dobimo izčiščena/neposredovana  občutja, seveda pa ta tok z zavestno interpretacijo sanj zopet zaženemo.  


Jaz si ne želim, da bi bile sanje ali pa globinsko psihološke konstelacije zavestno vodene. Moja zavest je zelo skromna napram neizmernim širjavam nezavednega. Imam pa z ozaveščanjem možnost rasti in to je moja želja. To se mi zdi zdrav in smiseln odnos. Nadzorovanje se mi zdi iluzorno in neumno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 42 43 44 45 46 ... 90