Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 30 31 32 33 34 ... 90
(Read 280271 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #465 - 28.08.2008 at 18:07:17
 
Igor

Sam imam takšno misel.Vse obsežno vesoljna elementarna (atomi)nezavedna samobitnost se lahko pogojno zaveda v flori v favni delno, popolno samozaveda pa se večno-sedaj samo v človeku.Popolnoma samozavedna in ?samospoznana? vesoljna samobitnost pa se večno sedaj ciklično življenjsko( samo rodi)-samomanifestira v  samospoznanem človeku Elohim.
Tu je dimenzija materializiranih ciklov prostora,časa,bivanja dokončno presežena s samim aktom samospoznanja.

Lp Alojz Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Sanje
Reply #466 - 28.08.2008 at 18:09:34
 
Poet wrote on 28.08.2008 at 15:47:58:

Pišem zato, da ti povem, da izgubljaš čas z razlago sanj. Namesto da režeš male vejice drevesa pri vrhu ali pa nekje na sredini, vzemi ogromno sekiro in posekaj drevo pri koreninah. Ker drugače boš imel sanje še sto življenj in okupacije z njimi prav tako.


Hm, posekati drevo....drevo je simbol življenja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #467 - 28.08.2008 at 18:20:23
 
Quote:
Poet wrote on 28.08.2008 at 15:47:58:

Pišem zato, da ti povem, da izgubljaš čas z razlago sanj. Namesto da režeš male vejice drevesa pri vrhu ali pa nekje na sredini, vzemi ogromno sekiro in posekaj drevo pri koreninah. Ker drugače boš imel sanje še sto življenj in okupacije z njimi prav tako.


Hm, posekati drevo....drevo je simbol življenja.


To zadevo okoli drevesa kot simbola življenja je pa potrebno razumeti kot simbol. Drevo je pogojno zavedna manifestacija in nič več v realni vesoljni samobitnosti zavesti-je prva manifestacija življenja, kjer je posledica pogojna zavest rastline.
Drevo kot vesoljni simbol življenja sporoča popolnoma nekaj drugega, kot si to razlagamo mi prostovoljno samopozabljeni.

Lp Alojz Cheesy
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Sanje
Reply #468 - 28.08.2008 at 18:23:50
 
Kaj bi rad povedal?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #469 - 28.08.2008 at 18:26:28
 
Quote:
Kaj bi rad povedal?


Sam sem posekal na stotine drves in jih tudi posadil. Povedal bi rad to,da 'drevo življenja' nima nič skupnega s sanjami.

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Sanje
Reply #470 - 28.08.2008 at 18:30:18
 
Ja, povedala sem, kako vidim rezanje sanj. In simbolika drevesa je tu prišla prav. Res pa jo lahko gledaš na različne načine.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #471 - 28.08.2008 at 18:58:36
 
Quote:
Ja, povedala sem, kako vidim rezanje sanj. In simbolika drevesa je tu prišla prav. Res pa jo lahko gledaš na različne načine.


plesnamesecu

Trenutno nimam volje, da bi se razpisal. Celoten rompompom okrog sanj se mi zdi čisto brez veze. Naše kolektivne in individualne sanje in upe v budnem stanju ponazarja religija. V spanju pa te svoje upe in strahove podoživljamo,izmišljamo,sortiramo,predalčkamo ecc. Naši možgani delujejo na določenih EM frekvencah bibavice (plime oseke) tako podnevi kot ponoči v budnem in spečem stanju.
Vsa filozofija sanj se skriva tu! Osebno me bolj zanima ostalo vesoljno življenje, kot moje osebno obremenjevanje z lastnimi sanjami.Živim za življenje,kjer so moje življenjske sanje ,kako zagotoviti nadaljevanje vesoljnega in lastnega življenja.  
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sanje
Reply #472 - 28.08.2008 at 19:05:26
 
Alojz in Sandib wrote on 28.08.2008 at 18:07:17:
Igor

Sam imam takšno misel.Vse obsežno vesoljna elementarna (atomi)nezavedna samobitnost se lahko pogojno zaveda v flori v favni delno, popolno samozaveda pa se večno-sedaj samo v človeku.Popolnoma samozavedna in ?samospoznana? vesoljna samobitnost pa se večno sedaj ciklično življenjsko( samo rodi)-samomanifestira v  samospoznanem človeku Elohim.
Tu je dimenzija materializiranih ciklov prostora,časa,bivanja dokončno presežena s samim aktom samospoznanja.

Lp Alojz Wink

Se strinjam s povedanim. Ti imenuješ samospoznanega človeka Elohim, tudi prav. Pravim le, da lahko spoznaš samospoznanje ali razsvetljenje tudi tu v dimenzijah s človeško zavestjo,ko jo popolnoma spoznaš in si lahko z njo eno.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #473 - 29.08.2008 at 07:17:10
 
Poet wrote on 28.08.2008 at 15:47:58:
murileon wrote on 28.08.2008 at 13:48:57:
Zakaj se trudiš s pisanjem, če nimaš nobenih izkušenj s sanjami in ti glede njih ni nikoli nič potegnilo ? Od kod tvoja potreba sesuvati nekaj, o čemer pojma nimaš ? Kakšno je tvoje MNENJE ali mnenje kogarkoli drugega je irelevantno. Smisel te teme je, da kaj napišejo tisti, ki se jim o temi kaj svita in podelijo svoje izkušnje in znanja z drugimi, ki jih ta tema zanima. Mnenja so nekaj butastega in so namenjena političnim, verskim in ideološkim igram.
S sanjami se človek lahko ukvarja čisto profesionalno v terapevtske namene in tudi za samorazvoj. Napisal si tako, kot da te duhovne globine, ki jih tudi sanje vsebujejo, sploh ne zanimajo, ampak te zanima samo akcija in life.

Pišem zato, da ti povem, da izgubljaš čas z razlago sanj. Namesto da režeš male vejice drevesa pri vrhu ali pa nekje na sredini, vzemi ogromno sekiro in posekaj drevo pri koreninah. Ker drugače boš imel sanje še sto življenj in okupacije z njimi prav tako.


Glede na tvoje pisanje in na moje vedenje o sanjah, o tej temi ne veš skoraj nič. Glede na tvoje sposobnosti, bi rekel, da o stvareh, ki jih poznaš, lahko kaj pametnega poveš. O sanjah pa nimaš pojma in očitno z njimi nimaš nobenih izkušenj. Sanj ne poveličujem in jih ne postavljam pred druge stvari, zato ne vem od kod tvoja potreba sesuvati to temo. Titud je govoril, da vidi na tem forumu borbo nekih totalitarnih načinov razmišljanja. To njegovo kritiko sem sprejel, ker sem sam res kdaj nestrpen in včasih tudi pišem v takem tonu. Mogoče bi se lahko zamislil tudi ti.

Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #474 - 29.08.2008 at 07:18:55
 
Quote:
murileon wrote on 28.08.2008 at 08:29:34:
 
Mogoče so simboli, ki jih sanje uporabijo dejansko najbolj primerni za prikaz duševnega stanja in vsebine nezavednega niso nič strašnejše od teh simbolov.


Po mojih izkušnjah s sanjami, sanjski simboli omogočajo globlji in večplastni vpogled v lastno realnost. Omogočajo uvid v bolj celostno sliko lastnega življenja, ki jo v stanju budnosti težje uzreš. Simbolni prikaz nečesa iz realnega življenja nosi v sebi zgodbo, sestavlja različne delce, ki ostajajo v budnosti razpršeni. Po mojih izkušnjah imajo orientacijsko in s tem terapevtsko vrednost.  
Skratka, sanjski simbol pove neprimerno več o dogajanju v "realnosti" (o tistem, kar v budnem stanju prezremo) kot bi neka konkretna, objektivna podoba. Naša komunikacijska sredstva v budnem stanju so mizerno revna v primerjavi s sanjskim jezikom.
Mimogrede, poimenovati zgolj budno stanje realno življenje, je po moje zmotno. Sanje so del naše realnosti.




Kako prijetno je brati, ko nekdo jasno piše.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #475 - 29.08.2008 at 07:23:37
 
[quote author=plesnamesecu link=1214484649/450#464 date=1219939574][quote author=titud link=1214484649/450#461 date=1219928583]
Na tem forumu je bil svoje čase aktivni sanjalec z nikom jst, ki je sanjam sicer priznaval terpavevtsko vrednost, vendar me je pri njegovem načinu dojemanja sanj (pravzaprav aktivnega sanjanja)
dost bolj privlačla tista dimezija, ki se je navezovala na sanjska  popotovanja po mitoloških duhovnih  pokrajinah (katerih fizični ekvivalent je srednjeveška in starocerkvena slovenska pokrajina) in ki so mu sama po seb seb prinašala nek duševni mir/red brez posiljnega iskanja terapevtskih pomenov zanj osebno.  
Quote:
V neko posiljeno iskanje jaz ne verjamem. Terapevtska vrednost je  ponavadi stranski produkt spontanega iskanja, ki zajema tudi popotovanja po sanjskih duhovnih pokrajinah, ki jih ti omenjaš.






Se strinjam, da posiljeno iskanje lahko hitro privede do obsedenosti s sanjami in zanemarjanje kake druge realnosti. Sanje pa imajo pogosto tudi kake čisto filozofske vsebine, kake nadrealne, kot da bi govorile o stvareh, ki jih ne naši čuti in ne naša intuicija ne morejo zaznati zaradi svoje omejenosti. Sicer ne vem točno, kaj sem s tem hotel napisati, vendar me včasih obdaja nek taki občutek.

Primer sanj izpred dveh dni:

S partnerko stojim na cesti ob rojstni hiši in gledam poroko sosedovega fanta in njegove neveste, ki bi lahko bila njegova sestra. Peljeta se v impozantni odprti zlati kočiji, ki jo vleče nekaj močnih belih konj in med njimi mogoče tudi kak črni. V realnosti so sosedje ljudje, ki veliko dajo na zunanjo podobo oziroma svoj status. Glede na ves ta pomp partnerki pokomentiram, da ima verjetno oblečene umazane gate.
V naslednji sliki sva s partnerko v najinem stanovanju, ki je v sanjah ogromno. Živima samo na manjšem delu stanovanja z najinim sinom. Stanobanje ima še dve ogromni sobi. V eni živi ena njena ( v realnosti ne obstaja) sorodnica, ki ne hodi v nobeno službo, ampak samo nekaj glumi in bi živela na račun drugih. V drugi živita njena starša. Naenkrat se zavem, da sem lastnik tretjine stanovanja in popizdim, kaj sti sorodniki sploh delajo v tem stanovanju in nama s tem odžirajo prostor.
Sem v veliki sobi njenih staršev, kjer mojster parketar gleda parket, ki bi ga po mnenju njenih staršev bilo potrebno pobrusiti in na novo polakirati. Gledam in vidim, da je parket čisto ok in to potrdi tudi mojster. Razmišljam, da bi se soba lahko super pregradila in bi mi pridobioli dodaten prostor, vendar sta njena starša oblastniška. Spet popenim, da naj se poberejo iz stanovanja. Partnerka je brez mnenja in se ne postavi na nobeno stran. Na sredini sobe in parketa vidim tlakovce. Ko še bolje pogledam vidim, da je na sredini kamenje, kot neki zidovi stavb iz pradavnine. Ob kamenju raste tudi neka praprot. Pogruntam, da je na tem kamenju včasih bila steklena plošča, vse skupaj pa je predstavljalo numinozno klubsko mizico. Pomisli, da so bili kaki prejšnji lastniki ljudje s hudim okusom in veliko denarja ali moči.

Še isti dan sem zvedel neko nepreverjeno in bežno informacijo, da se sosedov fant menda zanima, da bi živel v moji rojstni hiši in bi posledično jaz prišel do kaj denarja.
Sanje so očitno imele neko informacijo, ki je jaz niti slučajno nisem mogel dobiti. Poleg tega je v sanjah nekaj močnih arhetipov: zlata kočija, močni konji, ostanki starodavnih stavb. Sanje z arhetipi se pri meni zelo redko pojavljajo. Sicer večkrat sanjam simbole, ki bi lahko bili arhetipski, vendar je že po njihovi intenzivnosti videti, da so samo individualno subjektivne narave. Ko se pojavijo v sanjah arhetipi, takrat bi jaz to opisal, kot da pride do nekih globčljih energetskih premikov. To niso samo stvari, ki zrcalijo realnost in tudi ne nekaj, kar bi lahko bilo samo terapevtskega značaja. Je nekaj, kar je tudi usodno. Podobne sanje sem imel, ko je bil spočet moj nenačrtovan sin. Sanje so tisti dan bile močne in polne nekih arhetipov.




Back to top
« Last Edit: 29.08.2008 at 08:33:21 by murileon »  
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #476 - 29.08.2008 at 08:14:36
 
Quote:
Poet wrote on 28.08.2008 at 15:47:58:

Pišem zato, da ti povem, da izgubljaš čas z razlago sanj. Namesto da režeš male vejice drevesa pri vrhu ali pa nekje na sredini, vzemi ogromno sekiro in posekaj drevo pri koreninah. Ker drugače boš imel sanje še sto življenj in okupacije z njimi prav tako.


Hm, posekati drevo....drevo je simbol življenja.


Generalno gledano, vere in ideologije niso naklonjene življenju. Življenje jih vedno v zelo kratkem času sesuje. Pomagajo mogoče nek čas, kot miselni koncept, ki ljudem pomaga duševno preživeti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #477 - 29.08.2008 at 08:16:27
 
Alojz in Sandib wrote on 28.08.2008 at 18:58:36:
Quote:
Ja, povedala sem, kako vidim rezanje sanj. In simbolika drevesa je tu prišla prav. Res pa jo lahko gledaš na različne načine.


plesnamesecu

Trenutno nimam volje, da bi se razpisal. Celoten rompompom okrog sanj se mi zdi čisto brez veze. Naše kolektivne in individualne sanje in upe v budnem stanju ponazarja religija. V spanju pa te svoje upe in strahove podoživljamo,izmišljamo,sortiramo,predalčkamo ecc. Naši možgani delujejo na določenih EM frekvencah bibavice (plime oseke) tako podnevi kot ponoči v budnem in spečem stanju.
Vsa filozofija sanj se skriva tu! Osebno me bolj zanima ostalo vesoljno življenje, kot moje osebno obremenjevanje z lastnimi sanjami.Živim za življenje,kjer so moje življenjske sanje ,kako zagotoviti nadaljevanje vesoljnega in lastnega življenja.  


Osemenjevalec torej  Grin !
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #478 - 29.08.2008 at 08:26:47
 
Alojz in Sandib wrote on 28.08.2008 at 18:58:36:
Quote:
Ja, povedala sem, kako vidim rezanje sanj. In simbolika drevesa je tu prišla prav. Res pa jo lahko gledaš na različne načine.


plesnamesecu

Trenutno nimam volje, da bi se razpisal. Celoten rompompom okrog sanj se mi zdi čisto brez veze. Naše kolektivne in individualne sanje in upe v budnem stanju ponazarja religija. V spanju pa te svoje upe in strahove podoživljamo,izmišljamo,sortiramo,predalčkamo ecc. Naši možgani delujejo na določenih EM frekvencah bibavice (plime oseke) tako podnevi kot ponoči v budnem in spečem stanju.
Vsa filozofija sanj se skriva tu! Osebno me bolj zanima ostalo vesoljno življenje, kot moje osebno obremenjevanje z lastnimi sanjami.Živim za življenje,kjer so moje življenjske sanje ,kako zagotoviti nadaljevanje vesoljnega in lastnega življenja.  


Meni se zdi tvoj rompompom brezveze, sploh na tej temi, ki s tvojimi fantazijami nima nobene veze.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #479 - 29.08.2008 at 08:29:45
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 28.08.2008 at 18:07:17:
Igor

Sam imam takšno misel.Vse obsežno vesoljna elementarna (atomi)nezavedna samobitnost se lahko pogojno zaveda v flori v favni delno, popolno samozaveda pa se večno-sedaj samo v človeku.Popolnoma samozavedna in ?samospoznana? vesoljna samobitnost pa se večno sedaj ciklično življenjsko( samo rodi)-samomanifestira v  samospoznanem človeku Elohim.
Tu je dimenzija materializiranih ciklov prostora,časa,bivanja dokončno presežena s samim aktom samospoznanja.

Lp Alojz Wink

Se strinjam s povedanim. Ti imenuješ samospoznanega človeka Elohim, tudi prav. Pravim le, da lahko spoznaš samospoznanje ali razsvetljenje tudi tu v dimenzijah s človeško zavestjo,ko jo popolnoma spoznaš in si lahko z njo eno.

Lp,Igor


Kakšne veze ima to s sanjami ? Čisto nekulturna sta. Ukvarjajta se s svojimi temami. Če vaju sanje ne zanimajo, te teme pač ne berita. Vajini prispevki so namenjeni pranju možganov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 30 31 32 33 34 ... 90