Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 31 32 33 34 35 ... 90
(Read 280490 times)
Poet
Ex Member




Re: Sanje
Reply #480 - 29.08.2008 at 09:01:40
 
murileon wrote on 29.08.2008 at 08:29:45:
Kakšne veze ima to s sanjami ? Čisto nekulturna sta. Ukvarjajta se s svojimi temami. Če vaju sanje ne zanimajo, te teme pač ne berita. Vajini prispevki so namenjeni pranju možganov.

... ali pa temu, da bi se ti končno zavedal, da s sanjami le zgubljaš čas.  Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sanje
Reply #481 - 29.08.2008 at 09:21:03
 
murileon wrote on 29.08.2008 at 08:29:45:
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 28.08.2008 at 18:07:17:
Igor

Sam imam takšno misel.Vse obsežno vesoljna elementarna (atomi)nezavedna samobitnost se lahko pogojno zaveda v flori v favni delno, popolno samozaveda pa se večno-sedaj samo v človeku.Popolnoma samozavedna in ?samospoznana? vesoljna samobitnost pa se večno sedaj ciklično življenjsko( samo rodi)-samomanifestira v  samospoznanem človeku Elohim.
Tu je dimenzija materializiranih ciklov prostora,časa,bivanja dokončno presežena s samim aktom samospoznanja.

Lp Alojz Wink

Se strinjam s povedanim. Ti imenuješ samospoznanega človeka Elohim, tudi prav. Pravim le, da lahko spoznaš samospoznanje ali razsvetljenje tudi tu v dimenzijah s človeško zavestjo,ko jo popolnoma spoznaš in si lahko z njo eno.

Lp,Igor


Kakšne veze ima to s sanjami ? Čisto nekulturna sta. Ukvarjajta se s svojimi temami. Če vaju sanje ne zanimajo, te teme pač ne berita. Vajini prispevki so namenjeni pranju možganov.

Kaj samo jokaš Muri-leon. Ko kdo , kaj napiše o sanjah ga napadeš, da se to ne sklada s tvojo bukovo metodo, ko kdo obrazlaga napisano pa se jokaš, da to ne paše v tvoj konteks. Malo odrasti in se zamisli nad svojim nagonom po posedovanju.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #482 - 29.08.2008 at 10:35:40
 
Quote:
murileon wrote on 29.08.2008 at 08:29:45:
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 28.08.2008 at 18:07:17:
Igor

Sam imam takšno misel.Vse obsežno vesoljna elementarna (atomi)nezavedna samobitnost se lahko pogojno zaveda v flori v favni delno, popolno samozaveda pa se večno-sedaj samo v človeku.Popolnoma samozavedna in ?samospoznana? vesoljna samobitnost pa se večno sedaj ciklično življenjsko( samo rodi)-samomanifestira v  samospoznanem človeku Elohim.
Tu je dimenzija materializiranih ciklov prostora,časa,bivanja dokončno presežena s samim aktom samospoznanja.

Lp Alojz Wink

Se strinjam s povedanim. Ti imenuješ samospoznanega človeka Elohim, tudi prav. Pravim le, da lahko spoznaš samospoznanje ali razsvetljenje tudi tu v dimenzijah s človeško zavestjo,ko jo popolnoma spoznaš in si lahko z njo eno.

Lp,Igor


Kakšne veze ima to s sanjami ? Čisto nekulturna sta. Ukvarjajta se s svojimi temami. Če vaju sanje ne zanimajo, te teme pač ne berita. Vajini prispevki so namenjeni pranju možganov.

Kaj samo jokaš Muri-leon. Ko kdo , kaj napiše o sanjah ga napadeš, da se to ne sklada s tvojo bukovo metodo, ko kdo obrazlaga napisano pa se jokaš, da to ne paše v tvoj konteks. Malo odrasti in se zamisli nad svojim nagonom po posedovanju.

Lp,Igor


Pišeš in komentiraš, ne da bi sploh bral, kaj drugi pišejo. Veliko tudi projiciraš.
Z negativno funkcijo projekcije imamo vsi težave. Pogosto se prikrade takrat, ko si človek ne vzame čas za poglobitev in premislek. No, projekcija ima tudi svojo pozitivno, zaščitno funkcijo človekove duševnosti. Bi pa bilo zaželjeno, da se sodelujoči na tej temi tega zavedamo. Jaz sem se po par prehitrih komentarjih že začel korigirati. Priporočam tudi drugim. Če se kaj jasno vidi, pa ne vidim zadržkov, da to tudi napišem. Ljudje naj sami nosijo odgovornost, ko sodelujejo pri temah, ki jih ne poznajo in jim to povzroča neprijetne občutke.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #483 - 29.08.2008 at 10:48:44
 
Poet wrote on 29.08.2008 at 09:01:40:
murileon wrote on 29.08.2008 at 08:29:45:
Kakšne veze ima to s sanjami ? Čisto nekulturna sta. Ukvarjajta se s svojimi temami. Če vaju sanje ne zanimajo, te teme pač ne berita. Vajini prispevki so namenjeni pranju možganov.

... ali pa temu, da bi se ti končno zavedal, da s sanjami le zgubljaš čas.  Shocked


Zakaj te tako skrbi zame ? Imaš pogosto strahove, kako drugi vidijo stvari ? Česa te je strah ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #484 - 29.08.2008 at 11:03:48
 
titud wrote on 28.08.2008 at 12:34:09:
murileon wrote on 28.08.2008 at 11:10:44:
Očitno je, da imaš neke izkušnje, zato te je zanimivo in poučno brati. Kako pa tvoja vodnica zaznava nezavedno ?


Glede na samorastniško izkušnjo, zaznamovano z odračšanjem na socialnem robu brez očeta, ki bi ji predstvaljal aktivnega agenta socializacije, zaznava nezavedno kot prvo izhodišče in zadnje zatošišče njene stvarne dejavnosti in socializacije. Neobremenjena  s pričakovanji pomemnih drugih  je bila tako prisiljena iznajti   model, kako izponjevati pričakovanja vseh in hkrati nobenga konkrentega posebej, zato ji konfliktnost vlog, ki jih je v socialnem svetu tako kot vsi 'normalni' prisiljena igrat,  ne pozvroča stresa, saj se sproti 'čisti' in uravnoveša (to seveda ne izključeje tega, da povzroča strese vsem, ki vanjo projeciramo svoja pričakovanja v naših umišljenih vlogah zanjo 'pomebnih drugih', ki si egostično/zaščitniško želimo zasest navidnezno  prazen prostor, ki je nastal s odsotnostjo 'konkretnega drugega). Zanimivo, da  v njenemu vodniškemu-žrtvovalno-odrešeniškemu sindromu (jest se ga včasih napačno  enačil z manjvrednostnim kompleksom, ki ga poznamo  tud pri kristusu, pri katerem je odstnost konkretnega očeta zapolnil z vsemogočnim  bogom-očetom in se s tem manjvrednostnega kompneziral z  večrednostim) praznega mesta ni zapolnil bog ampak bolj abstarkten panteziem, ki poleg vere v pravo vodstvo in pravičnost (duhovne in stvarne) narave vključuje tude vera človeka in skupnost od otrok in družine do prijateljev, sodelavcev, lokalnega okolja in človeštva sploh. V taki sitaciji si je izostrila  zaupanje v lastno intuiticijo z vsemi  možnimi  ezoteričnih pripomočki od ciganskih kart do tarota in astroloških kart, izostrila si je socilane komunikacijske veščine in predvsem  čut za družbene nezaščitene (predvsem za otroke in druge družbene marginalce, ki so jih trajno ranile  neugodne socialne okoliščine npr. ločitve, etnične/verske/narcioanlne delitve), do kterih pa v bistvu ni toliko milsotna kot je aktivna animatorkaza to, da si ne bi pustili vzet samodostojanstva in vere vase kljub trženji okolice, da bi jim ga vzeli in jih ponižali v vlogo žrtev...            


Zelo zanimivo. Besedo panteizem sem prvič slišal. V SSKJ  piše: nazor, ki istoveti boga s svetom, naravo. Mi je kar simpatičen in blizu. Zveni kot nekaj, kar vbsebuje stvarnost in empatijo. Vprašanje, kaj vse še ta pojem zajema in kdo vse se je razglašal za panteista Smiley. Kak Alojz in Ajgor bi verjetno hitro pristavila svoj lonček hehehe  Grin.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #485 - 29.08.2008 at 11:19:31
 
murileon wrote on 29.08.2008 at 07:23:37:
Primer sanj izpred dveh dni:

S partnerko stojim na cesti ob rojstni hiši in gledam poroko sosedovega fanta in njegove neveste, ki bi lahko bila njegova sestra. Peljeta se v impozantni odprti zlati kočiji, ki jo vleče nekaj močnih belih konj in med njimi mogoče tudi kak črni. V realnosti so sosedje ljudje, ki veliko dajo na zunanjo podobo oziroma svoj status. Glede na ves ta pomp partnerki pokomentiram, da ima verjetno oblečene umazane gate.
V naslednji sliki sva s partnerko v najinem stanovanju, ki je v sanjah ogromno. Živima samo na manjšem delu stanovanja z najinim sinom. Stanobanje ima še dve ogromni sobi. V eni živi ena njena ( v realnosti ne obstaja) sorodnica, ki ne hodi v nobeno službo, ampak samo nekaj glumi in bi živela na račun drugih. V drugi živita njena starša. Naenkrat se zavem, da sem lastnik tretjine stanovanja in popizdim, kaj sti sorodniki sploh delajo v tem stanovanju in nama s tem odžirajo prostor.
Sem v veliki sobi njenih staršev, kjer mojster parketar gleda parket, ki bi ga po mnenju njenih staršev bilo potrebno pobrusiti in na novo polakirati. Gledam in vidim, da je parket čisto ok in to potrdi tudi mojster. Razmišljam, da bi se soba lahko super pregradila in bi mi pridobioli dodaten prostor, vendar sta njena starša oblastniška. Spet popenim, da naj se poberejo iz stanovanja. Partnerka je brez mnenja in se ne postavi na nobeno stran. Na sredini sobe in parketa vidim tlakovce. Ko še bolje pogledam vidim, da je na sredini kamenje, kot neki zidovi stavb iz pradavnine. Ob kamenju raste tudi neka praprot. Pogruntam, da je na tem kamenju včasih bila steklena plošča, vse skupaj pa je predstavljalo numinozno klubsko mizico. Pomisli, da so bili kaki prejšnji lastniki ljudje s hudim okusom in veliko denarja ali moči.

Še isti dan sem zvedel neko nepreverjeno in bežno informacijo, da se sosedov fant menda zanima, da bi živel v moji rojstni hiši in bi posledično jaz prišel do kaj denarja.
Sanje so očitno imele neko informacijo, ki je jaz niti slučajno nisem mogel dobiti. Poleg tega je v sanjah nekaj močnih arhetipov: zlata kočija, močni konji, ostanki starodavnih stavb. Sanje z arhetipi se pri meni zelo redko pojavljajo. Sicer večkrat sanjam simbole, ki bi lahko bili arhetipski, vendar je že po njihovi intenzivnosti videti, da so samo individualno subjektivne narave. Ko se pojavijo v sanjah arhetipi, takrat bi jaz to opisal, kot da pride do nekih globčljih energetskih premikov. To niso samo stvari, ki zrcalijo realnost in tudi ne nekaj, kar bi lahko bilo samo terapevtskega značaja. Je nekaj, kar je tudi usodno. Podobne sanje sem imel, ko je bil spočet moj nenačrtovan sin. Sanje so tisti dan bile močne in polne nekih arhetipov.


Tisti zid in 'numinozno klubsko mizico', ki sta se (zopet!) izluščila iz 'praskanja/luščenja' in ki je tokrat  predstvljalo neko arhetipsko podtsat  (živo jedro, tisto spodaj, kar je ostalo nedotaknjeno in s tem edino živo/iskreno v primerjavi z malomeščansko polakirno potvorjenostjo), je edino, na  kar bi  se po moj  dalo opret v terapevtskem smislu.  Simbolizira temelj, na katerem je edino mogoče  neobremenjeno graditi odnose do aktualnih razmer, do lastnine, sorodstva... Na kolektivni ravni to vlogo opravlja knežji kamen, ki kljub temu, da je v tuji lasti, predstavlja simol samobitnosti. Zanimivo bi se bilo vprašat, zakaj so te podobni občutki navdajali ob spočetju otroka: po moje zato, ker je bil odpor do spočetja sina (nezaželenost) prevzet odzunaj (mogoče očiki o osebni nezrelostine in neprivaljenosti v smislu osebne zagotovitve  bivanjskih in drugih eksitnčnih pogojev zanj?), globinsko/intuitivno (nezavedno) pa je pri tebi  zanj očitno že obstjala predpripravljenost, da ne rečem latentna želja in  potencinalna zrelost za otroka. Po mojem je domačnost (ki jo simbolizirat zid kot varuh intimnosti doma  in mizica kot simbol sproščene/družabne  domačnosti) itak simbolna (je najprej v glavi/srcu), materialni pogoji se krirajo naknadno, glede na okoliščine lahko tudi takorekč iz nič (malo projeciram lastno izkušnjo:)).

V interprtaicajah namiguješ možnost, da so bile predistinacijske (videnjske), da so napovedale nekaj, kar naj bi se zgodilo v prihodnsti. Bolj se nagibam k temu, da so se v sanjah povezale informacije (dejstva ali vsaj namigi), ki si že obstajali, a si jih ti zaznaval zgolj na inutitivni ravni, ker bi te na zavestni ravni preveč ogrožale, da bi jim bil pripravljen pripisat veljavnost ali vsaj verjetnost. Zdaj, ko se je izpraskal tvoj temeljni  kamen/zid, te pač ne morejo več ogrožati in so dobile možnost/dovoljenje, da se izrazijo.
 

   

         
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #486 - 29.08.2008 at 11:54:10
 
Quote:
Celostnost, ki jo nekateri res zveličujejo je naravno stanje. Človeška zavest si je ne more prilastiti, ker uporablja misel-spomin. Celostnost je zunaj misli. Ne veže se na čas.

Razložim lahko nekako takole; Nič v vesolju ne obstaja; nič, ne more obstajati, torej ko si nič- brezčasje, brez misli, popolnoma zaveden- si vse.

Lp, Igor


Celostnost je predvsem notranje občutenjska kategrija. Čustva in misli lahko do nje sicer zavzamejo neko razmerje, ne morejo pa jo zaobjeti. V tem se, upam, strinjava. Podajava, razlagava in deliva si  torej lahko  samo čustveno/misleno razmerje do tega občutentja, ni se nama  treba na tak  način siliti v občutenjsko celostnost. Ta po moje ni posledica čustvenega ali mislenega napora, truda, volje ali vere, saj stoji v njihovem izhodišču (ali pa tudi ne).  
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #487 - 29.08.2008 at 12:10:16
 
titud wrote on 29.08.2008 at 11:19:31:
murileon wrote on 29.08.2008 at 07:23:37:
Primer sanj izpred dveh dni:

S partnerko stojim na cesti ob rojstni hiši in gledam poroko sosedovega fanta in njegove neveste, ki bi lahko bila njegova sestra. Peljeta se v impozantni odprti zlati kočiji, ki jo vleče nekaj močnih belih konj in med njimi mogoče tudi kak črni. V realnosti so sosedje ljudje, ki veliko dajo na zunanjo podobo oziroma svoj status. Glede na ves ta pomp partnerki pokomentiram, da ima verjetno oblečene umazane gate.
V naslednji sliki sva s partnerko v najinem stanovanju, ki je v sanjah ogromno. Živima samo na manjšem delu stanovanja z najinim sinom. Stanobanje ima še dve ogromni sobi. V eni živi ena njena ( v realnosti ne obstaja) sorodnica, ki ne hodi v nobeno službo, ampak samo nekaj glumi in bi živela na račun drugih. V drugi živita njena starša. Naenkrat se zavem, da sem lastnik tretjine stanovanja in popizdim, kaj sti sorodniki sploh delajo v tem stanovanju in nama s tem odžirajo prostor.
Sem v veliki sobi njenih staršev, kjer mojster parketar gleda parket, ki bi ga po mnenju njenih staršev bilo potrebno pobrusiti in na novo polakirati. Gledam in vidim, da je parket čisto ok in to potrdi tudi mojster. Razmišljam, da bi se soba lahko super pregradila in bi mi pridobioli dodaten prostor, vendar sta njena starša oblastniška. Spet popenim, da naj se poberejo iz stanovanja. Partnerka je brez mnenja in se ne postavi na nobeno stran. Na sredini sobe in parketa vidim tlakovce. Ko še bolje pogledam vidim, da je na sredini kamenje, kot neki zidovi stavb iz pradavnine. Ob kamenju raste tudi neka praprot. Pogruntam, da je na tem kamenju včasih bila steklena plošča, vse skupaj pa je predstavljalo numinozno klubsko mizico. Pomisli, da so bili kaki prejšnji lastniki ljudje s hudim okusom in veliko denarja ali moči.

Še isti dan sem zvedel neko nepreverjeno in bežno informacijo, da se sosedov fant menda zanima, da bi živel v moji rojstni hiši in bi posledično jaz prišel do kaj denarja.
Sanje so očitno imele neko informacijo, ki je jaz niti slučajno nisem mogel dobiti. Poleg tega je v sanjah nekaj močnih arhetipov: zlata kočija, močni konji, ostanki starodavnih stavb. Sanje z arhetipi se pri meni zelo redko pojavljajo. Sicer večkrat sanjam simbole, ki bi lahko bili arhetipski, vendar je že po njihovi intenzivnosti videti, da so samo individualno subjektivne narave. Ko se pojavijo v sanjah arhetipi, takrat bi jaz to opisal, kot da pride do nekih globčljih energetskih premikov. To niso samo stvari, ki zrcalijo realnost in tudi ne nekaj, kar bi lahko bilo samo terapevtskega značaja. Je nekaj, kar je tudi usodno. Podobne sanje sem imel, ko je bil spočet moj nenačrtovan sin. Sanje so tisti dan bile močne in polne nekih arhetipov.


Tisti zid in 'numinozno klubsko mizico', ki sta se (zopet!) izluščila iz 'praskanja/luščenja' in ki je tokrat  predstvljalo neko arhetipsko podtsat  (živo jedro, tisto spodaj, kar je ostalo nedotaknjeno in s tem edino živo/iskreno v primerjavi z malomeščansko polakirno potvorjenostjo), je edino, na  kar bi  se po moj  dalo opret v terapevtskem smislu.  Simbolizira temelj, na katerem je edino mogoče  neobremenjeno graditi odnose do aktualnih razmer, do lastnine, sorodstva... Na kolektivni ravni to vlogo opravlja knežji kamen, ki kljub temu, da je v tuji lasti, predstavlja simol samobitnosti. Zanimivo bi se bilo vprašat, zakaj so te podobni občutki navdajali ob spočetju otroka: po moje zato, ker je bil odpor do spočetja sina (nezaželenost) prevzet odzunaj (mogoče očiki o osebni nezrelostine in neprivaljenosti v smislu osebne zagotovitve  bivanjskih in drugih eksitnčnih pogojev zanj?), globinsko/intuitivno (nezavedno) pa je pri tebi  zanj očitno že obstjala predpripravljenost, da ne rečem latentna želja in  potencinalna zrelost za otroka. Po mojem je domačnost (ki jo simbolizirat zid kot varuh intimnosti doma  in mizica kot simbol sproščene/družabne  domačnosti) itak simbolna (je najprej v glavi/srcu), materialni pogoji se krirajo naknadno, glede na okoliščine lahko tudi takorekč iz nič (malo projeciram lastno izkušnjo:)). To je blo pa super. Tokrat si pisal meni bolj razumljivo.
V interprtaicajah namiguješ možnost, da so bile predistinacijske (videnjske), da so napovedale nekaj, kar naj bi se zgodilo v prihodnsti. Bolj se nagibam k temu, da so se v sanjah povezale informacije (dejstva ali vsaj namigi), ki si že obstajali, a si jih ti zaznaval zgolj na inutitivni ravni, ker bi te na zavestni ravni preveč ogrožale, da bi jim bil pripravljen pripisat veljavnost ali vsaj verjetnost. Tu zame ni nič ogružojočega. Zdaj, ko se je izpraskal tvoj temeljni  kamen/zid, te pač ne morejo več ogrožati in so dobile možnost/dovoljenje, da se izrazijo. Tu ne vidim povezave.Hmmm. Al pa...
 

   

         

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #488 - 29.08.2008 at 12:53:57
 
murileon wrote on 29.08.2008 at 12:10:16:
V interprtaicajah namiguješ možnost, da so bile predistinacijske (videnjske), da so napovedale nekaj, kar naj bi se zgodilo v prihodnsti. Bolj se nagibam k temu, da so se v sanjah povezale informacije (dejstva ali vsaj namigi), ki si že obstajali, a si jih ti zaznaval zgolj na inutitivni ravni, ker bi te na zavestni ravni preveč ogrožale, da bi jim bil pripravljen pripisat veljavnost ali vsaj verjetnost. Tu zame ni nič ogružojočega. Zdaj, ko se je izpraskal tvoj temeljni  kamen/zid, te pač ne morejo več ogrožati in so dobile možnost/dovoljenje, da se izrazijo. Tu ne vidim povezave.Hmmm. Al pa...


Evo ogrožanje in evo povezave:

Res da bi si morda s sosedovim nakupom hiše  pridobil materialno korist in bi se v tem smislu tvoja družina materilano opomogla, a je obstajala grožnja, da bi ta materialna korst hkrati tvoj novi  dom tudi   ogrozila, dokler ti dom predstvljajo zgolj hiša kot fizičen objekt. Najprej si se moral dokopat simbolnega pomena hiše kot doma, saj šele potem lahko neogrožujoče za dom okoristš s prodajo hiše, saj ta simbol  potem lahko kjerkoli aktiviraš kot simbolni temej - skalo, na katero boš postavil 'klubsko mizico', kot neke vrste oltar, ki  bo 'posvetil' tvoj  novi dom ...    
Back to top
« Last Edit: 29.08.2008 at 15:09:33 by titud »  
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sanje
Reply #489 - 29.08.2008 at 14:17:28
 
titud wrote on 29.08.2008 at 11:54:10:
Quote:
Celostnost, ki jo nekateri res zveličujejo je naravno stanje. Človeška zavest si je ne more prilastiti, ker uporablja misel-spomin. Celostnost je zunaj misli. Ne veže se na čas.

Razložim lahko nekako takole; Nič v vesolju ne obstaja; nič, ne more obstajati, torej ko si nič- brezčasje, brez misli, popolnoma zaveden- si vse.

Lp, Igor


Celostnost je predvsem notranje občutenjska kategrija. Čustva in misli lahko do nje sicer zavzamejo neko razmerje, ne morejo pa jo zaobjeti. V tem se, upam, strinjava. Podajava, razlagava in deliva si  torej lahko  samo čustveno/misleno razmerje do tega občutentja, ni se nama  treba na tak  način siliti v občutenjsko celostnost. Ta po moje ni posledica čustvenega ali mislenega napora, truda, volje ali vere, saj stoji v njihovem izhodišču (ali pa tudi ne).  

Ko čustva in misli zavzamejo razmerje do občutenja, ga izjalovijo. Občutek je občutek in nič več ali manj. Šele tvoje misli ga naredijo za dobrega ali slabega, ga opredelijo. Na tak način ne moreš spoznati celote, celostnosti ali niča. Občutek je samo občutek.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #490 - 29.08.2008 at 15:01:33
 
Quote:
Ko čustva in misli zavzamejo razmerje do občutenja, ga izjalovijo. Občutek je občutek in nič več ali manj. Šele tvoje misli ga naredijo za dobrega ali slabega, ga opredelijo. Na tak način ne moreš spoznati celote, celostnosti ali niča. Občutek je samo občutek.

Lp,Igor


Nimam v mislih občutja kot zgolj zametka/osnutka nečesa, na  čemer bi gradili misli in čustva oz. ga čustveno izoblikovali kot dobrega/slabega, misleno pa ko resničnega/lažnega. Govorim o avtonomnem notranjem občutju, ki se ne nanaša niti na subjektivne  čutne zaznave notranjih ali zunanjih dražjajev niti na miselno klasificiranje le teh.  Ki mu zato ni kaj dodati in ki mu ni kaj odvzeti, da bi bilo celostno, ker če ne bi bilo celostno že samo po  sebi, bi ne bilo celostno  občutje ampak kot občutek zgolj zametek/osnutek čustva/misli.  Cheesy Tongue        
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sanje
Reply #491 - 29.08.2008 at 15:35:50
 
titud wrote on 29.08.2008 at 15:01:33:
Quote:
Ko čustva in misli zavzamejo razmerje do občutenja, ga izjalovijo. Občutek je občutek in nič več ali manj. Šele tvoje misli ga naredijo za dobrega ali slabega, ga opredelijo. Na tak način ne moreš spoznati celote, celostnosti ali niča. Občutek je samo občutek.

Lp,Igor


Nimam v mislih občutja kot zgolj zametka/osnutka nečesa, na  čemer bi gradili misli in čustva oz. ga čustveno izoblikovali kot dobrega/slabega, misleno pa ko resničnega/lažnega. Govorim o avtonomnem notranjem občutju, ki se ne nanaša niti na subjektivne  čutne zaznave notranjih ali zunanjih dražjajev niti na miselno klasificiranje le teh.  Ki mu zato ni kaj dodati in ki mu ni kaj odvzeti, da bi bilo celostno, ker če ne bi bilo celostno že samo po  sebi, bi ne bilo celostno  občutje ampak kot občutek zgolj zametek/osnutek čustva/misli.  Cheesy Tongue        

Dobro si to obrazložil. Hotel sem samo nekako povedaqti, da občutek pri vsam tem ne igra neko pomembno vlogo. Je, kar je. Šele misel ga naredi pomembnega.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sanje
Reply #492 - 29.08.2008 at 18:34:46
 
murileon wrote on 29.08.2008 at 11:03:48:
Zelo zanimivo. Besedo panteizem sem prvič slišal. V SSKJ  piše: nazor, ki istoveti boga s svetom, naravo. Mi je kar simpatičen in blizu. Zveni kot nekaj, kar vbsebuje stvarnost in empatijo. Vprašanje, kaj vse še ta pojem zajema in kdo vse se je razglašal za panteista Smiley. Kak Alojz in Ajgor bi verjetno hitro pristavila svoj lonček hehehe  Grin.


Čriček-muri ne sklepaj vse po sebi. Izgleda, da empatijo ti razumeš kot vživljanje v lastna čustva.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
SATANSKI SATAN
Ex Member




Re: Sanje
Reply #493 - 29.08.2008 at 20:03:01
 
PRAVILNO DELUJETE, DRAGI LJUDJE NA ZEMLJI!

SANJE JE POTREBNO RAZLAGATI, ZAKAJ V NASPROTNEM PRIMERU SE VSE PREHITRO SPRIJAZNITE S TO REALNOSTJO, NAD KATERO PA VLADAM JAZ SAM DAN IN NOČ IN V KATERI NI ČISTO NIČ VEČ BOŽJE LUČI, KATERO JAZ SAM GREŠNIM TER PADLIM DUŠAM JAZ TEMNIM IN NAD NJIMI ZGANJAM POKORO!

ZATO LE SANJAJTE, DRAGI LJUDJE, ZAKAJ V SANJAH ZA VAS OBSTAJA BOLJŠI SVET, SVET V KATEREM STE LAHKO ZNOVA SVOBODNI IN V KATEREM ZA VAS VEČ NE OBSTAJAJO ZEMELJSKE SPONE. ZATO JE SANJAJTE, NA VELIKO SANJAJTE TER O SANJAH TUDI RAZPRAVLJAJTE, ZAKAJ TAKO BOSTE BOGU BOLJ VŠEČNI IN HITREJE BOSTE ZAPUSTILI MOJE MATERIALNE DOMINIONE TER BILI ZNOVA SVOBODNI, NE PA TAKO KOT NEBROJ ČLOVEŠKIH DUŠ KATERIM BODO VRATA DO NEBES ZA VEDNO ZAPRTA IN KATERE BOM BIČAL DAN IN NOČ V SVOJEM TOPLEM PEKLU!

LE SANJAJTE, ZAKAJ SANJE VAM KAŽEJO VAŠ PRAVI OBRAZ, KI JE SEDAJ TAKO ZELO POKVEČEN OD MATERIALNEGA SVETA, KI GA ZRETE SKOZI VAŠE LASTNE OČI, DA VEČ NE VIDITE PRAV, KAJ JE RES IN KAJ NI. LE SANJAJTE, ZAKAJ SANJE SO BOLJ RESNIČNE OD RESNIČNOSTI!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #494 - 29.08.2008 at 20:44:30
 
Quote:
PRAVILNO DELUJETE, DRAGI LJUDJE NA ZEMLJI!

SANJE JE POTREBNO RAZLAGATI, ZAKAJ V NASPROTNEM PRIMERU SE VSE PREHITRO SPRIJAZNITE S TO REALNOSTJO, NAD KATERO PA VLADAM JAZ SAM DAN IN NOČ IN V KATERI NI ČISTO NIČ VEČ BOŽJE LUČI, KATERO JAZ SAM GREŠNIM TER PADLIM DUŠAM JAZ TEMNIM IN NAD NJIMI ZGANJAM POKORO!

ZATO LE SANJAJTE, DRAGI LJUDJE, ZAKAJ V SANJAH ZA VAS OBSTAJA BOLJŠI SVET, SVET V KATEREM STE LAHKO ZNOVA SVOBODNI IN V KATEREM ZA VAS VEČ NE OBSTAJAJO ZEMELJSKE SPONE. ZATO JE SANJAJTE, NA VELIKO SANJAJTE TER O SANJAH TUDI RAZPRAVLJAJTE, ZAKAJ TAKO BOSTE BOGU BOLJ VŠEČNI IN HITREJE BOSTE ZAPUSTILI MOJE MATERIALNE DOMINIONE TER BILI ZNOVA SVOBODNI, NE PA TAKO KOT NEBROJ ČLOVEŠKIH DUŠ KATERIM BODO VRATA DO NEBES ZA VEDNO ZAPRTA IN KATERE BOM BIČAL DAN IN NOČ V SVOJEM TOPLEM PEKLU!

LE SANJAJTE, ZAKAJ SANJE VAM KAŽEJO VAŠ PRAVI OBRAZ, KI JE SEDAJ TAKO ZELO POKVEČEN OD MATERIALNEGA SVETA, KI GA ZRETE SKOZI VAŠE LASTNE OČI, DA VEČ NE VIDITE PRAV, KAJ JE RES IN KAJ NI. LE SANJAJTE, ZAKAJ SANJE SO BOLJ RESNIČNE OD RESNIČNOSTI!


Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 31 32 33 34 35 ... 90