Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 28 29 30 31 32 ... 90
(Read 279009 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #435 - 25.08.2008 at 17:21:10
 
murileon wrote on 25.08.2008 at 15:25:20:
Nahajam se m,ed množico  na prostem, kjer povabljeni  prisotni  čakamo na nek dogodek ali performens, ki je bil očitno v naprej napovedan. Podobno sceno si imel že v prejšnjih sanjah. Neka ženska, ki daje vtis, da ve, za kaj se gre, nazanai, da se bo predstava vsak čas zaćela in da naj se nastopajoči pripravijo. Gre od enega do drugega v množici in vsakemu določi kostum vlogo v neki kolektivni igri. Meni reče, da bom  profesor v beli platneni obleki, in to na način pospremljen s pogledom, kot da mi je itak vse že  jasno in da ne potrebejem nadaljnaih razlag (kot da itak že poznam scenarij).Kako bi opisal to žensko, njen psihološki profil? Na katero osebo iz realnosti te spominja? Mogoče na tvojo mamo? Podobno opazim tudi v njenem pristopu do drugih in ko se igra se začne točno 'občutim' svojo vlogo v njej, vedno vsokočim   na sceno v pravem trentku in povem tisto, kar bi moral. Vse se vrti okrog te ženske (scenaristeke, režisrke in glavne igrlke v eni osebi), sploh nimam občutka, da igarm profesorja, ki veno nekaj pomudruje,  ampak sem ta profesor, kljub temu vem da igram in zato spoštujem vloge drugih, ki igrajo vloge, kot  jim jih je določila ženska in hkrati očitno tudi to, kar spontano so. Ta del sanj kaže na tvoj fatalizem, o katerem smo že debatirali. V trenutku, ko se v neki sceni nevarno spravim v skušnjavo, da bi iz igre 'preskočil' v realnost in z nekom osebno obračunal,  se zbudim z občutkom resničnega obžalovanja, da je igre  konec, da sem zajebal ker se  nisem bil sposboen držat vloge, v kateri sem na tak spontan in hkrati varen način užival...  


Scenografija je res že kar nekakoponvljajoča:gre za v naprej organiziran dogodek, od katerega pričakujem če ne kar zahtevam spontanost..

Ženska kot arhetipska ženskost (anima): pokroviteljsko-zaščitniški materinski lik v kombinicaji s spogledljio-intrigantno-zavezniškim  likom ljubice...

Fatalizem v smsilu, da  tisto močnejše, čemur se podrejam, ni izven mene ampak nepriznan del mene samega, ki spontano pride na plano...


Back to top
« Last Edit: 25.08.2008 at 19:21:30 by titud »  
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sanje
Reply #436 - 25.08.2008 at 23:51:47
 
titud

Ko tvoje sanje pogledam kot celoto, to pomeni realnost (česar se zavedaš) in to kar sanjaš (nezavedno), vidim borbo. Boriš se za priznanje, da je tisto kar delaš s čemer se ukvarjaš, pravilno. To priznanje dobiš, vendar mu ne verjameš, globoko v sebi imaš dvom. Dvom v tebi izhaja iz tega, da si bil zmanipuliran, da si naučen. Tudi v užitku vidiš manipulacijo, priučenost, vendar neko varnost. Po drugi strani pa veš, da želiš spontanost tam pa varnosti ni. Ko se odločiš za spontanost, te takoj tvoja naučena misel vrne k užitku to je varnosti znanega, kjer pa se dolgočasiš in pride zopet do odpora. Želiš si priznanja, da je varnost tisto kar je smisel in to dobiš, vendar se zavedaš da to ni to.

Lp,Igor

Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #437 - 26.08.2008 at 13:39:33
 
titud wrote on 25.08.2008 at 17:21:10:
murileon wrote on 25.08.2008 at 15:25:20:
Nahajam se m,ed množico  na prostem, kjer povabljeni  prisotni  čakamo na nek dogodek ali performens, ki je bil očitno v naprej napovedan. Podobno sceno si imel že v prejšnjih sanjah. Neka ženska, ki daje vtis, da ve, za kaj se gre, nazanai, da se bo predstava vsak čas zaćela in da naj se nastopajoči pripravijo. Gre od enega do drugega v množici in vsakemu določi kostum vlogo v neki kolektivni igri. Meni reče, da bom  profesor v beli platneni obleki, in to na način pospremljen s pogledom, kot da mi je itak vse že  jasno in da ne potrebejem nadaljnaih razlag (kot da itak že poznam scenarij).Kako bi opisal to žensko, njen psihološki profil? Na katero osebo iz realnosti te spominja? Mogoče na tvojo mamo? Podobno opazim tudi v njenem pristopu do drugih in ko se igra se začne točno 'občutim' svojo vlogo v njej, vedno vsokočim   na sceno v pravem trentku in povem tisto, kar bi moral. Vse se vrti okrog te ženske (scenaristeke, režisrke in glavne igrlke v eni osebi), sploh nimam občutka, da igarm profesorja, ki veno nekaj pomudruje,  ampak sem ta profesor, kljub temu vem da igram in zato spoštujem vloge drugih, ki igrajo vloge, kot  jim jih je določila ženska in hkrati očitno tudi to, kar spontano so. Ta del sanj kaže na tvoj fatalizem, o katerem smo že debatirali. V trenutku, ko se v neki sceni nevarno spravim v skušnjavo, da bi iz igre 'preskočil' v realnost in z nekom osebno obračunal,  se zbudim z občutkom resničnega obžalovanja, da je igre  konec, da sem zajebal ker se  nisem bil sposboen držat vloge, v kateri sem na tak spontan in hkrati varen način užival...  


Scenografija je res že kar nekakoponvljajoča:gre za v naprej organiziran dogodek, od katerega pričakujem če ne kar zahtevam spontanost.. tu je zaznati neko težnjo po totalitarnosti

Ženska kot arhetipska ženskost (anima): pokroviteljsko-zaščitniški materinski lik v kombinicaji s spogledljio-intrigantno-zavezniškim  likom ljubice... Je ta ženska res bila tako stereotipna? Po tvojem pripovedovanju sanj se mi sploh ni zdela stereotipna.

Fatalizem v smsilu, da  tisto močnejše, čemur se podrejam, ni izven mene ampak nepriznan del mene samega, ki spontano pride na plano... Kaj bi to lahko bilo? Komu si se v življenju veliko podrejal? Kaj si ponotranjil ? Si samo preveč socializiran ? Te je mogoče okolje preveč sklesalo in so zato bolj primitivne vsebine zadušene in jih zato pri sebi nisi navajen ?



Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #438 - 26.08.2008 at 13:50:15
 
Ene moje današnje sanje.

Sem v kopalnici. Kopalnica je stara in nevzdrževana. Babica in njena prijateljica umivata oziroma urejata prijateljičinega moža, ki je zaradi starosti nepokreten in neprišteven. Naenkrat opazim, da je posral celo kopalnico. Vse se mi gabi. Počutim se nemočnega, da bi karkoli naredil in kakorkoli vplival na stanje v tej kopalnici, ki jo  v sanjah tudi sam uporabljam. Razmišljam, da moram počakati na njegovo smrt, da bi se karkoli spremenilo in sem frustriran, ker ni izgledov, da bo njegova smrt kdaj prišla.
Z noge si trgam debelo popokano kožo. Z grozo opazim, da sem si odstranil skoraj vso kožo s stopala. Ostal je samo zelo tanek sloj občutljive kože in nekaj simetričnih ranic.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #439 - 26.08.2008 at 13:52:20
 
Quote:
titud

Ko tvoje sanje pogledam kot celoto, to pomeni realnost (česar se zavedaš) in to kar sanjaš (nezavedno), vidim borbo. Boriš se za priznanje, da je tisto kar delaš s čemer se ukvarjaš, pravilno. To priznanje dobiš, vendar mu ne verjameš, globoko v sebi imaš dvom. Dvom v tebi izhaja iz tega, da si bil zmanipuliran, da si naučen. Tudi v užitku vidiš manipulacijo, priučenost, vendar neko varnost. Po drugi strani pa veš, da želiš spontanost tam pa varnosti ni. Ko se odločiš za spontanost, te takoj tvoja naučena misel vrne k užitku to je varnosti znanega, kjer pa se dolgočasiš in pride zopet do odpora. Želiš si priznanja, da je varnost tisto kar je smisel in to dobiš, vendar se zavedaš da to ni to.

Lp,Igor



Zveni, kot da bi povedal kakšne svoje sanje, svojo psihično realnost. Pa ne me napačno razumeti, ne pametujem, tudi ne žalim. Želim samo opozoriti na to, da interpretacije brez sodelovanja sanjalca vsebujejo veliko projekcij.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sanje
Reply #440 - 26.08.2008 at 15:20:14
 
Ne biti takoj užaljen Muri-leon, ko nekdo ne upošteva tvoje zveličane metode. Napisal sem po njegovih komentarjih in gledam celostno. Kako pa tebi zveni, ni moj problem, sem ti že napisal, kako je s sanjami pri meni. Moja psihična realnost je daleč od tvoje zaznave in zvenenja.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #441 - 27.08.2008 at 07:09:54
 
Quote:
Ne biti takoj užaljen Muri-leon, ko nekdo ne upošteva tvoje zveličane metode. Napisal sem po njegovih komentarjih in gledam celostno. Kako pa tebi zveni, ni moj problem, sem ti že napisal, kako je s sanjami pri meni. Moja psihična realnost je daleč od tvoje zaznave in zvenenja. Lp,Igor


To tvoje pisanje kaže na projiciranje, kar je čisto človeško in normalno in ni razloga za užaljenost.
Back to top
« Last Edit: 27.08.2008 at 08:54:47 by murileon »  
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #442 - 27.08.2008 at 09:55:45
 
Quote:
titud

Ko tvoje sanje pogledam kot celoto, to pomeni realnost (česar se zavedaš) in to kar sanjaš (nezavedno), vidim borbo. Boriš se za priznanje, da je tisto kar delaš s čemer se ukvarjaš, pravilno. To priznanje dobiš, vendar mu ne verjameš, globoko v sebi imaš dvom. Dvom v tebi izhaja iz tega, da si bil zmanipuliran, da si naučen. Tudi v užitku vidiš manipulacijo, priučenost, vendar neko varnost. Po drugi strani pa veš, da želiš spontanost tam pa varnosti ni. Ko se odločiš za spontanost, te takoj tvoja naučena misel vrne k užitku to je varnosti znanega, kjer pa se dolgočasiš in pride zopet do odpora. Želiš si priznanja, da je varnost tisto kar je smisel in to dobiš, vendar se zavedaš da to ni to.

Lp,Igor


Lako da bi prišel do takih ugotovitev, če bi ti opisoval svoje videnje dejasnkih vsakodnevnih situacij oz pisal nekašnen dnevnik občutij ob raznik konkretnih doživetij pri dnevni/budni zavesti. Finta sanj pa po moje je, da ta dnevna doživetja povezujejo in razrešujejo na nek svojsten način, zaradi katerega iz sanj ni mogoče enoznačno sestavit/rekonstruirat  občutij  iz budne zavesti. Tako da po moje če bi poznal moje celotno dnevno dogajanje in osebno doživljanje tega doganja bi lahko precej bolje 'zadel' njihovo odslikavo v sanjah kot pa lahko iz sanjskega doganjanja/doživljanja 'zadaneš' njihovo preslikavo v dnevno budno dogajanje/doživljanje. Moj namen pa  tle gor ni delat spletnega dnevnika vsakdanjega življenja ampak izluščit iz osebnega  dnevnega/budnega  in ter sanjskega življenja  tisto, kar bi lahko bilo  univeruzalno, torej vsaj pogojno veljavno tudiza druge, pa naj se gre za psihično ali fizično relanost oz. bolje rečeno za procese njune konstrukcije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sanje
Reply #443 - 27.08.2008 at 10:07:42
 
Potem pa vzemi mojo razlago kot dnevno doživetje. Nekatere sanje so površinske, dnevne in če želiš lahko za take narediš tudi te.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #444 - 27.08.2008 at 10:24:43
 
murileon wrote on 26.08.2008 at 13:39:33:
Scenografija je res že kar nekakoponvljajoča:gre za v naprej organiziran dogodek, od katerega pričakujem če ne kar zahtevam spontanost.. tu je zaznati neko težnjo po totalitarnosti

Ženska kot arhetipska ženskost (anima): pokroviteljsko-zaščitniški materinski lik v kombinicaji s spogledljio-intrigantno-zavezniškim  likom ljubice... Je ta ženska res bila tako stereotipna? Po tvojem pripovedovanju sanj se mi sploh ni zdela stereotipna.

Fatalizem v smsilu, da  tisto močnejše, čemur se podrejam, ni izven mene ampak nepriznan del mene samega, ki spontano pride na plano... Kaj bi to lahko bilo? Komu si se v življenju veliko podrejal? Kaj si ponotranjil ? Si samo preveč socializiran ? Te je mogoče okolje preveč sklesalo in so zato bolj primitivne vsebine zadušene in jih zato pri sebi nisi navajen ?

Sanje so bile po moje klasično  kompenzirajoče. Ženska je bila idelantipsko vodnica (scenaritska/režiserka), ki se ji je bilo treba podrejati vendar je   hkrati  znala pri udeležencih  je prižagt iskro spontanosti (za nekak impro-teater), zaradi občutil sem preseganje meje oz. enost med igranjem vloge in iskerenostjo/spontanostjo (totalno pistovetnje z neko v naprej še ne nepisano vlogo), ki brezhibno funcionira kolektivno oz. na javni sceni.  To so bile  pač malo bolj kompleksne kompenzirajoče sanje zrelega moškega, kot puberteniku bi se mi ta 'vodnica' najbrž kazala v obliki nekega s* idola (npr. madonne), občutje idelane zadovoljitve pa bi najbrž doživel, če bi se pof***.  

Skratka, valjda da kot fizična oseba v budnem stanju nimam vedno vse 'pošlihtano' v odnosu do žensk, do njihovih pričakovanj od mene in mene do njih, v odnosu do igranja družbenih vlog in lastne spontane narave in jasno je hkrati , da se mi v sanjah te stvari tako ali drugače odražajo: lahko da idealno razrešujejo, lahko pa radikalno zaostrujejo... na to pač na srečo nimam kaj dosti vpliva, čeprav se mi ta meja med sanjsko  in budno  realnostjo s pomočjo raznih sanjskih tehnik, ki sem jih z leti spontano in zavestno razvil, nenako megli in s tem briše, kot je po moje kar pravilno ugotovila že plesnamesecu v njenem zadnjem postu na tem topiku.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #445 - 27.08.2008 at 10:39:18
 
Quote:
Potem pa vzemi mojo razlago kot dnevno doživetje. Nekatere sanje so površinske, dnevne in če želiš lahko za take narediš tudi te.

Lp,Igor


Mislim, da sem ti na ta post odgoril s prejšnjim, namenjenim murileonu. Drugače pa se tudi iz površinskih/dnevnih sanj po moje da izluščit neka aretipska/univerzalna sporočilnost, tako kot jo nekateri zanjo iz vskokratnega občutja  še tako banalnega/vskadnjega dogodka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #446 - 27.08.2008 at 10:59:51
 
murileon wrote on 26.08.2008 at 13:50:15:
Ene moje današnje sanje.

Sem v kopalnici. Kopalnica je stara in nevzdrževana. Babica in njena prijateljica umivata oziroma urejata prijateljičinega moža, ki je zaradi starosti nepokreten in neprišteven. Naenkrat opazim, da je posral celo kopalnico. Vse se mi gabi. Počutim se nemočnega, da bi karkoli naredil in kakorkoli vplival na stanje v tej kopalnici, ki jo  v sanjah tudi sam uporabljam. Razmišljam, da moram počakati na njegovo smrt, da bi se karkoli spremenilo in sem frustriran, ker ni izgledov, da bo njegova smrt kdaj prišla.
Z noge si trgam debelo popokano kožo. Z grozo opazim, da sem si odstranil skoraj vso kožo s stopala. Ostal je samo zelo tanek sloj občutljive kože in nekaj simetričnih ranic.


Po moje se ti v sanjah spet odraža dojemanje nezavednega pri budni zavesti. Ali ga dojemaš kot nenadzorovano izločanje (ob odpovedovanju življenskih finkcij, ki bi izvajale nadzor) ali pa histričino/bolestno luščenje balasta, ki se je nabralo okrog in ti onemogoča dostop do njega. Če bi v izločanju/luščenju občutil nekašnen  odrešujoč užitek, potem bi bile sanje kompenzirajoče, saj tovrstnen izliv /izkop nezavednih vsebin budna zvest morda zavestno zavira kot moralno sporen in življensko nevaren. Če pa te v sanjah navaja  s strahom/grozo/bolečino, potem po moje to pomeni, da sanje niso komepnzirajoče, da se v real lajfu dejansko dogajajo nekontrolirani izlivi in da se do so dostopi  do dejansko nezavednega histerično boleči in da se zato blazno trudiš izumit načine in postopke, ki bi ta dostop onemoglčli. V real lajfu bi to po moje lahko bila psihoanaliza sanj kot poskus zavestnega nadzora, v sanjah pa je to želja po fizični smrti osebe, ki ne more preprečit izločanja ali osebni prag  bolečine, ki te ustavi, ko prideš do žive rane...
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #447 - 27.08.2008 at 11:57:14
 
titud wrote on 27.08.2008 at 10:59:51:
murileon wrote on 26.08.2008 at 13:50:15:
Ene moje današnje sanje.

Sem v kopalnici. Kopalnica je stara in nevzdrževana. Babica in njena prijateljica umivata oziroma urejata prijateljičinega moža, ki je zaradi starosti nepokreten in neprišteven. Naenkrat opazim, da je posral celo kopalnico. Vse se mi gabi. Počutim se nemočnega, da bi karkoli naredil in kakorkoli vplival na stanje v tej kopalnici, ki jo  v sanjah tudi sam uporabljam. Razmišljam, da moram počakati na njegovo smrt, da bi se karkoli spremenilo in sem frustriran, ker ni izgledov, da bo njegova smrt kdaj prišla.
Z noge si trgam debelo popokano kožo. Z grozo opazim, da sem si odstranil skoraj vso kožo s stopala. Ostal je samo zelo tanek sloj občutljive kože in nekaj simetričnih ranic.


Po moje se ti v sanjah spet odraža dojemanje nezavednega pri budni zavesti. Ali ga dojemaš kot nenadzorovano izločanje (ob odpovedovanju življenskih finkcij, ki bi izvajale nadzor) ali pa histričino/bolestno luščenje balasta, ki se je nabralo okrog in ti onemogoča dostop do njega. Če bi v izločanju/luščenju občutil nekašnen  odrešujoč užitek, potem bi bile sanje kompenzirajoče, saj tovrstnen izliv /izkop nezavednih vsebin budna zvest morda zavestno zavira kot moralno sporen in življensko nevaren. Če pa te v sanjah navaja  s strahom/grozo/bolečino, potem po moje to pomeni, da sanje niso komepnzirajoče, da se v real lajfu dejansko dogajajo nekontrolirani izlivi in da se do so dostopi  do dejansko nezavednega histerično boleči in da se zato blazno trudiš izumit načine in postopke, ki bi ta dostop onemoglčli. V real lajfu bi to po moje lahko bila psihoanaliza sanj kot poskus zavestnega nadzora, v sanjah pa je to želja po fizični smrti osebe, ki ne more preprečit izločanja ali osebni prag  bolečine, ki te ustavi, ko prideš do žive rane...    


Tole je bilo super brat in sem kar nekaj dobil od tega, predvsem pojma nenadzorovano izločanje in histeričino/bolestno luščenje balasta sta mi ponudila širši vpogled v te sanje, ki so obdelovale določeno vsebino nezavednega in verjetno občasno deloma zavednega. Napisal si, da so dostopi do nezavednega histerično boleči. To je pri meni takrat, ko so stvari v fazi nezavednega in za take stvari, ki povzročajo bolečino. Kake druge nezavedne vsebine lahko dajejo tudi občutke naslajanja, evforije,..... Uvidi skozi sanje, do katerih po navadi ne pridem z lahkoto, ampak z nošenjem sanj v sebi, so zame olajšanje, zadovoljstvo, veselje v tistem trenutku, dolgoročno pa kamenček v mozaiku mojega stvarnega življenja. Ne gre za poskus izumiti načine, kako preprečiti dostop do nezavednega in se braniti, ampak za načine, kako priti do uvida v kak del nezavednega in se razvijati. Jaz nezavedno doživljam bolj kot lepo globoko morje, ki ti lahko nudi marsikaj koristnega, lepega in seveda tudi nevarnega in tudi življensko ogrožujočega. Razen te projekcije strahu pred nezavednim, ki se je prištulila tvoji interpretaciji, sem dobil kar nekaj materijala. Thx.
Ta starec, ki ne umre, je bil v realnem življenju zelo inferioren in se je podrejal volji in pričakovanjem drugih. Ker je bil inferioren, ga drugi niso cenili, zato ni imel nekega statusa. Pogosto se mi sanja, kako moj oče užaljen ruši kopalnico. To je drug aspekt, ki sicer ni bil inferioren, je pa imel moč na podlagi volje in želj drugih, ki so ga postavljali na mesto osebe, ki odloča in določa. Nobeden od teh dveh aspektov ni imel realnega položaja. Prvi si ga ni znal izboriti, drugi je imel umetno ustvarjenega in bil užaljen, ko je naletel na nestrinjanja, nasprotovanja in nespoštovanja; do svoje vloge ni prišel s trudom po naravni poti, ampak na lahek način s pomočjo določene miselnosti drugih, ki so v njem videli patra familijasa. Situacija, iz katere nezavedno jemlje simbole za prikaz mojih notranjih dogajanj. To sem včeraj nagruntal s pomočjo moje partnerke.
Simboli so bili verjetno ustvarjeni sčasoma. Verjetno so povezani z mojo psihološko stvarnostjo, ki je nastajala obdana z stvarnimi ljudmi, ki sedaj funkcionirajo kot simboli v mojem nezavednem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #448 - 27.08.2008 at 12:20:01
 
titud wrote on 27.08.2008 at 09:55:45:
Quote:
titud

Ko tvoje sanje pogledam kot celoto, to pomeni realnost (česar se zavedaš) in to kar sanjaš (nezavedno), vidim borbo. Boriš se za priznanje, da je tisto kar delaš s čemer se ukvarjaš, pravilno. To priznanje dobiš, vendar mu ne verjameš, globoko v sebi imaš dvom. Dvom v tebi izhaja iz tega, da si bil zmanipuliran, da si naučen. Tudi v užitku vidiš manipulacijo, priučenost, vendar neko varnost. Po drugi strani pa veš, da želiš spontanost tam pa varnosti ni. Ko se odločiš za spontanost, te takoj tvoja naučena misel vrne k užitku to je varnosti znanega, kjer pa se dolgočasiš in pride zopet do odpora. Želiš si priznanja, da je varnost tisto kar je smisel in to dobiš, vendar se zavedaš da to ni to.

Lp,Igor


Lako da bi prišel do takih ugotovitev, če bi ti opisoval svoje videnje dejasnkih vsakodnevnih situacij oz pisal nekašnen dnevnik občutij ob raznik konkretnih doživetij pri dnevni/budni zavesti. Finta sanj pa po moje je, da ta dnevna doživetja povezujejo in razrešujejo na nek svojsten način, zaradi katerega iz sanj ni mogoče enoznačno sestavit/rekonstruirat  občutij  iz budne zavesti. Tu delim izkušnjo s tabo. Kljub nekim silnim dogodkom čez dan, imajo sanje potem ponoči čisto neke druge, globlje vsebine, ki so jih odprli dnevni dogodki s pomočjo emocij, ki so jih spremljale in jim sledile in povzročale nek pretres v človekovi duševnosti. Nad tem sem očaran in vsakič znova presenečen, da ima nezavedno očitno svoje procese in vsebine, ki potem tudi vplivajo na funkcioniranje človeka. S pomočjo uvidov pa na nek način komuniciramo in vplivamo v obratni smeri, od zavednega k nezavednemu. Tako da po moje če bi poznal moje celotno dnevno dogajanje in osebno doživljanje tega doganja bi lahko precej bolje 'zadel' njihovo odslikavo v sanjah kot pa lahko iz sanjskega doganjanja/doživljanja 'zadaneš' njihovo preslikavo v dnevno budno dogajanje/doživljanje. Moj namen pa  tle gor ni delat spletnega dnevnika vsakdanjega življenja ampak izluščit iz osebnega  dnevnega/budnega  in ter sanjskega življenja  tisto, kar bi lahko bilo  univeruzalno, torej vsaj pogojno veljavno tudiza druge, pa naj se gre za psihično ali fizično relanost oz. bolje rečeno za procese njune konstrukcije.    

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #449 - 27.08.2008 at 15:51:15
 
murileon wrote on 27.08.2008 at 11:57:14:
Situacija, iz katere nezavedno jemlje simbole za prikaz mojih notranjih dogajanj. To sem včeraj nagruntal s pomočjo moje partnerke.
Simboli so bili verjetno ustvarjeni sčasoma. Verjetno so povezani z mojo psihološko stvarnostjo, ki je nastajala obdana z stvarnimi ljudmi, ki sedaj funkcionirajo kot simboli v mojem nezavednem.


Konkretne osebe tud pri men dostiikrat  opravljajo funkcijo simbola, ki me povežejo z nezavednimi energijami dost  učinkovito (brez  odvečnih blokad po eni ali brez nekontroliranih izlivov po drugi strani).    Ker so mi znane/domače, z več zaupanja opravlajo funkcijo, ki jim jo sanjska zavest 'nalepi', saj v real lajfau večinoma take funkcije v mojem življenju ne opravlajo neposredno. Kljub bizarnosti/čudaškošti to niso neki friki, ki bi me v sanjah dajali občutek ogroženosti, ki bi mi ga zagotovo dajali kot popolni tujci.

Psiha je res zvita, ko išče poti do svojih izvorov...      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 28 29 30 31 32 ... 90