Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 27 28 29 30 31 ... 90
(Read 275536 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #420 - 21.08.2008 at 12:14:03
 
Alojz in Sandib wrote on 21.08.2008 at 12:08:14:
murileon wrote on 21.08.2008 at 12:01:55:
Quote:
Ok, ti sam veš, koliko energije lahko vlagaš in koliko ne. Sicer pa je res, da   kvalitetne zadeve terjajo napor. Zato se pa nekateri raje zatekajo k bluzenju in vsako temo prekrijejo s tisoč posti.


Se strinjam, da kvalitetne stvari terjajo napore. Res je, da udeležba na takem forumu glih ni ne vem kaki napor in je lahko vseeno koristna in zanimiva. Je pa oblika foruma precej problematična. Prav konjsko je listati med prispevki in med bluzatorji iskati kvalitetne vsebine; sploh, če želi človek pogledati kaj za nazaj.


Muri-leon, je zaljubljen v svoj nos !!!!!

Zopet sodbe-pa kdo si ti samovšečni noj,da lahko druge imenuješ konji-bluzatorji? Kdo si ti pišek prostovoljno samopozabljeni,da boš koga sodil? Egoist samovšečni,ki ne vidi lasten drekec, a brez osnovne etike lastnega duha, serje vse naokoli.

Lp Alojz Grin Grin Grin


Ja res živiva v različnih svetovih.Jaz vidim vesoljno razsežnost življenja, ti pa zgolj lastno osebo. Velika razlika res!!! Upam,da to dojemaš pišek samovšečni.

Lp Alojz Grin Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sanje
Reply #421 - 21.08.2008 at 12:17:51
 
murileon wrote on 21.08.2008 at 09:17:24:
Ker sam nisem našel možnosti izbrisa teme, ki sem jo začel, jo naj izbriše administrator.

lol

pol se boš pa zbudu ...


mlade se še kr podcenjuje ... vidm ... ste stari ... in vpeti v tisto kar ste se navadl kot mladi


upravljalca ni
forum upravljamo tisti ki gor pišemo
komur ni jasno zakaj je forum kle, priporočam da preberejo zapise na to temo ...


murileon wrote on 21.08.2008 at 11:37:49:
Forumi imajo na žalost tako zgradbo, da pisanja aktivnih udeležencev preplavljajo prispevke drugih udeležencev.

kakšna predrznost ...

zakaj te zadeva iritira?
Tongue

Quote:
Druga varijanta je seveda postaviti svoj strežnik z administratorskimi privilegiji in problematične udeležence blokirati, ampak s tako stvarjo se je treba ukvarjati in vlagati veliko energije.

lol
pa ne da res ...


sam akcija ... zato smo kle
da druge ziritiramo do te mere da naredijo tisto kar morajo (da bi začeli počet tisto za kar so kle)
ne pa da delajo tisto kar ni baš pametno


boš naštimu boljši vmesnik murileon
in se boš tam zabavu ...



loool
preberte staro robo, vam bo lažje, boste prec pobegnl, al pa za zmeri ostal ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Sanje
Reply #422 - 21.08.2008 at 12:20:03
 
murileon wrote on 21.08.2008 at 12:01:55:
Quote:
Ok, ti sam veš, koliko energije lahko vlagaš in koliko ne. Sicer pa je res, da   kvalitetne zadeve terjajo napor. Zato se pa nekateri raje zatekajo k bluzenju in vsako temo prekrijejo s tisoč posti.


Se strinjam, da kvalitetne stvari terjajo napore. Res je, da udeležba na takem forumu glih ni ne vem kaki napor in je lahko vseeno koristna in zanimiva. Je pa oblika foruma precej problematična. Prav konjsko je listati med prispevki in med bluzatorji iskati kvalitetne vsebine; sploh, če želi človek pogledati kaj za nazaj.


In ti bi zato temo kar zbrisal, ali ni to sebično.  Kaj pa če bo kdo od sodelujočih želel kaj pogledati za nazaj.

Oblika foruma je pa čist ok.  


Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #423 - 21.08.2008 at 12:32:10
 
Mislim,da ima tukaj vsak pravico povedati svoje,če jo že v vsakdanjem življenju ne znamo uporabiti. Bi jo pa morali neglede na osebne žrtve,ki jo v bistvu sploh ne more biti,ker je vse večno-sedaj tu-pozabljeno,spoznano in živi večno sedaj z nami. Mi sami smo s svojo svobodno voljo 'zrežirali' in se odločili za to zemeljsko življenjsko pot (tao).Mi smo samopozabljeni življenjski samoizrazi stvarstva samega,ker smo mi sami stvarnikov-(stvarstva) življenjski samoizraz s svobodno voljo. In ravno to dejstvo naše SVOBODNE VOLJE nas je pripeljalo na to deviško Zemljo,ker smo se sami hoteli samopozabiti,da bi se ponovno samospoznali. Vsa umetnost druge ni verjemite!

Lp Alojz Grin Grin Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sanje
Reply #424 - 21.08.2008 at 20:51:54
 
Quote:
murileon wrote on 21.08.2008 at 12:01:55:
Quote:
Ok, ti sam veš, koliko energije lahko vlagaš in koliko ne. Sicer pa je res, da   kvalitetne zadeve terjajo napor. Zato se pa nekateri raje zatekajo k bluzenju in vsako temo prekrijejo s tisoč posti.


Se strinjam, da kvalitetne stvari terjajo napore. Res je, da udeležba na takem forumu glih ni ne vem kaki napor in je lahko vseeno koristna in zanimiva. Je pa oblika foruma precej problematična. Prav konjsko je listati med prispevki in med bluzatorji iskati kvalitetne vsebine; sploh, če želi človek pogledati kaj za nazaj.


In ti bi zato temo kar zbrisal, ali ni to sebično.  Kaj pa če bo kdo od sodelujočih želel kaj pogledati za nazaj.

Oblika foruma je pa čist ok.  


Lep pozdrav   Smiley

Čriček-Muri si seveda kar lasti topic. Nič nenavadnega, tako kot si misli, da je lastnik razlage sanj in sanjarjenja. Najverjetneje pa ga je sram pred sodelavci in družino, ker je pisal takšne bedarije.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #425 - 22.08.2008 at 08:53:16
 
Ok, strinjam se, da teme nima smisla brisati. Navada pač, da človek počisti za sabo. Temo sem odprl jaz, zato tudi neka skrb, kaj in kako.
Iskušnja, ki sem jo dobil je bila zanimiva. Že prej sem bil mnenja, da so sanje čisti prikaz realnosti, ampak po večini psihološke realnosti. Rek, nalijmo si čistega vina, je kar pravi za to temo. Od vina pa se ga lahko tudi napiješ. Večinoma je pač treba iskati ravnotežje.
Zelo zanimivo zame je bilo, kako so se obiskovalci odzivali na to temo. Nekateri so sanje vzeli resno in zelo kvalitetno sodelovali, kar je ustvarjalo prijetno delovno vzdušje. Kvalitetno so sodelovali tudi tisti, ki so do sanj sicer skeptični, ampak so zrele, radovedne in tolerantne osebnosti. Največje težave so imeli tisti, kot je že ena od sodelujočih omenila, ki imajo nasplošno težave z realnostjo. Rezultat tega foruma je zame potrditev mnenja, da so sanje v psihološkem smislu čista realnost, zato potencialno zelo koristne za kvalitetno delo na sebi in na raznovrstnih odnosih. Po mojem mnenju se psihološka realnost v naši stvarnosti zelo nevarno podcenjuje. Ljudje večinoma živijo v omejeni realnosti, ki je zoažena na skupek družbene, biološke in tehnološke stvarnosti. Psihološka stvarnost se še vedno nevarno podcenjuje, kar se kaže na permanetni krizi, v kateri je človeštvo. Nekateri iz omenjene problematike tega sveta bežijo v fantazijski svet in identifikacije in so sanje za njih zelo ogružojoče, ker so potencialna nevarnost za njihovo homeostazo. Virtualni in fantazijski svet oziroma negativne identifikacije so podobne sredstvom za omamo, saj je njihov namen, da lajšajo življenje tistim, ki ne sprejemajo naporov realnega sveta oziroma se v duhovnem smislu realnosti še nikoli niso jasno zavedali; tako ali drugače se s tem vsake toliko vsi soočamo, konec koncev smo samo ljudje in je projekcija ena od naših psiholoških realnosti, ki ima tudi svojo pozitivno funkcijo. Težko je tudi ločiti ali gre pri določenih občutkih za projekcijo ali intuicijo. Krize, padci in rast so naša realnost.
Back to top
« Last Edit: 22.08.2008 at 10:27:07 by murileon »  
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #426 - 22.08.2008 at 09:18:44
 
Alojz in Sandib wrote on 21.08.2008 at 12:32:10:
Mislim,da ima tukaj vsak pravico povedati svoje,če jo že v vsakdanjem življenju ne znamo uporabiti. Bi jo pa morali neglede na osebne žrtve,ki jo v bistvu sploh ne more biti,ker je vse večno-sedaj tu-pozabljeno,spoznano in živi večno sedaj z nami. Mi sami smo s svojo svobodno voljo 'zrežirali' in se odločili za to zemeljsko življenjsko pot (tao).Mi smo samopozabljeni življenjski samoizrazi stvarstva samega,ker smo mi sami stvarnikov-(stvarstva) življenjski samoizraz s svobodno voljo. In ravno to dejstvo naše SVOBODNE VOLJE nas je pripeljalo na to deviško Zemljo,ker smo se sami hoteli samopozabiti,da bi se ponovno samospoznali. Vsa umetnost druge ni verjemite!

Lp Alojz Grin Grin Wink


murileon

Zakaj moraš vedno nekoga obtoževati.Ne zmoreš brez obtoževanja,etiketiranja in podobnega sranja. Sporočaj svoje znanje,ugotovitve,razmišljenje samostojno in neodvisno od drugih. Poglej moj gornji post.Koga obtožujem? Jezijo me ljudje,ki to počno-sprejmi zavrži imaš svobodno voljo-poglej-spreglej-razmisli.

Lp Alojz Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #427 - 22.08.2008 at 17:38:04
 
murileon wrote on 22.08.2008 at 08:53:16:
Ok, strinjam se, da teme nima smisla brisati. Navada pač, da človek počisti za sabo. Temo sem odprl jaz, zato tudi neka skrb, kaj in kako.
Iskušnja, ki sem jo dobil je bila zanimiva. Že prej sem bil mnenja, da so sanje čisti prikaz realnosti, ampak po večini psihološke realnosti. Rek, nalijmo si čistega vina, je kar pravi za to temo. Od vina pa se ga lahko tudi napiješ. Večinoma je pač treba iskati ravnotežje.
Zelo zanimivo zame je bilo, kako so se obiskovalci odzivali na to temo. Nekateri so sanje vzeli resno in zelo kvalitetno sodelovali, kar je ustvarjalo prijetno delovno vzdušje. Kvalitetno so sodelovali tudi tisti, ki so do sanj sicer skeptični, ampak so zrele, radovedne in tolerantne osebnosti. Največje težave so imeli tisti, kot je že ena od sodelujočih omenila, ki imajo nasplošno težave z realnostjo. Rezultat tega foruma je zame potrditev mnenja, da so sanje v psihološkem smislu čista realnost, zato potencialno zelo koristne za kvalitetno delo na sebi in na raznovrstnih odnosih. Po mojem mnenju se psihološka realnost v naši stvarnosti zelo nevarno podcenjuje. Ljudje večinoma živijo v omejeni realnosti, ki je zoažena na skupek družbene, biološke in tehnološke stvarnosti. Psihološka stvarnost se še vedno nevarno podcenjuje, kar se kaže na permanetni krizi, v kateri je človeštvo. Nekateri iz omenjene problematike tega sveta bežijo v fantazijski svet in identifikacije in so sanje za njih zelo ogružojoče, ker so potencialna nevarnost za njihovo homeostazo. Virtualni in fantazijski svet oziroma negativne identifikacije so podobne sredstvom za omamo, saj je njihov namen, da lajšajo življenje tistim, ki ne sprejemajo naporov realnega sveta oziroma se v duhovnem smislu realnosti še nikoli niso jasno zavedali; tako ali drugače se s tem vsake toliko vsi soočamo, konec koncev smo samo ljudje in je projekcija ena od naših psiholoških realnosti, ki ima tudi svojo pozitivno funkcijo. Težko je tudi ločiti ali gre pri določenih občutkih za projekcijo ali intuicijo. Krize, padci in rast so naša realnost.


Men je na tem forumu všeč ravno to, da  ti ne nudi žaščite, da se na njem ne da omejeno/selektivno delovat, da vsak post zato nujno  deluje nekako totalno: ali je spregledan al pa povzroča pogosto čist nepričakovane in  neobvladljive reakcije. Edina zaščita pred takimi reakcijami je, da skušaš bit v vsakem postu čim bolj  totalen: hkrati oseben in nadoseben, hkrati historičen in nadzgovinski, hkrati posamičen in eno z vsem. Po moje je najbližji totalnosti, ki je praktično praktično neranljiva oz. se ji ne da prit do živega, alojz, murielonov koncept psihične realnosti pa je kljub ambiciji, da bi bi predstavljal neko univerzalno podlago osebni in skupinski dejanskosti preveč fluiden/ambivalenten  in s tem preveč  ranljiv, da bi lahko neposredno konkuriral alojzovi večno-sedaj totalitarnosti. Murielonova totalitarna ambicija zato ostaja v latentnem stanju, in ta iritira alojza, kajti tolitarnosti so si vedno med sabo v izključujočem položaju, ker se pač trudijo zajeti vse v enovito celoto, kjer ni prostora za ostanke - kaj šele alternative....

Tisto, kar zaradi totalitarne naravnanosti foruma fascinira  mene je,  kako takšne totolitranosti funkcionirajo med sabo  na način, da poganjajo dinamiko foruma ne da bi se med sabo izničle ali razcpele in  da ne pride do totalne nadvlade ene nad vsemi. V tem smislu se mi zdi vredno vztrajat, v tem smislu sem nad foromum težko kdaj slpoh tolk razočaran, da bi se želel umaknit ali si celo zaželel zabrisat nekajletne čisto osebne sledove, ki sem jih pustu za sabo  tle gor...  
     
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #428 - 22.08.2008 at 21:10:25
 
Titud

V mnogočem se lahko strinjam s teboj. Edino kar bi te spomnil,da  vesoljno življenje nima druge alternative kot človeka.Mogoče se ti zdi neverjetno toda za večno sedanji obstoj  vesoljne življenjske samobitnosti je edina rešitev samospoznani človek. Vesoljno življenje nima alternative zato moja večno.sedanja  totalitarnost,ki jo od mene zahteva sama večno-sedaj živa vesoljna življenjska samobitnost,ker sem jaz njena samoodgovorna ,samozavedna,prostovoljno  samospoznana garancija preživetja,kot njen večno-sedanji individulni samomanifestirani življenjski izraz. Dojemi če hočeš,če ne, pozabi!!!

LP Alojz Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #429 - 23.08.2008 at 11:28:40
 
Alojz in Sandib wrote on 22.08.2008 at 21:10:25:
Titud

V mnogočem se lahko strinjam s teboj. Edino kar bi te spomnil,da  vesoljno življenje nima druge alternative kot človeka.Mogoče se ti zdi neverjetno toda za večno sedanji obstoj  vesoljne življenjske samobitnosti je edina rešitev samospoznani človek. Vesoljno življenje nima alternative zato moja večno.sedanja  totalitarnost,ki jo od mene zahteva sama večno-sedaj živa vesoljna življenjska samobitnost,ker sem jaz njena samoodgovorna ,samozavedna,prostovoljno  samospoznana garancija preživetja,kot njen večno-sedanji individulni samomanifestirani življenjski izraz. Dojemi če hočeš,če ne, pozabi!!!

LP Alojz Wink


Nisem opazu, da murielonovi ali moji posti ponujajo kašno drugo alternativo kot je 'samospoznani človek'. Tega mi ni težko dojet, nemogoče pa me je prepričat, da kdorkoli ve, kakšen je moj jaz (ali kakšni bi moral bit naš) 'samomanifestiran življenski izraz'. Čeprav je takšen izraz nedvomno holističen/totalen (v individuvalnem je vsebovana celota in obratno), po moje ravno zarad tega ne more bit totalitaren (vsiljen drugemu kot edino veljaven tud zanj). Holistična totalnost ni nek 'samomanifestiran življenjski izraz', totalitarno preslikan na vse druge, ampak je ta 'samonifestiran življenski izraz' odslikava vseh drugih v lastni individulanosti.

Alojz, po moje se ti tud na nek način tega zavedaš, zato se tko trudiš 'pokrit' skoraj vsak post s svojo individulano 'samospozano' izkušnjo in jo na tak način prikazat/dokazat  za univerzalno. Jest ne dvomim v njeno univerzalnost, samo da se ta univerzalnost izkušnje po moji izkušnji  kostruira drgač, kot jo izkušaš ti:  univerzalnost tvoje individulane izkušnje  je bolj rezultat vseh preteklih in sedanjih osebnih in kolektivnih  izkušenj kot pa njen izvor. To, da se univerzalnosti lastne izkušnje mogoče bolj zavedaš kot večina od nas, še ne pomen, da si v tudi njen kreator. Nasprotno, veliko bolj kot si si pripravljen priznat, smo ravno mi, tvoji sogovorniki, kreatorji tvoje individulane izkušnje. Zato nas tud rabiš bolj, ko si si to pripravljen priznat.  Ali drugače povedano: če nam priznaš naš delež pri univerzalnosti tvoje izkušnje, s tem ta ne bo čisto nič izgubila na svoji individualnosti (oz. originalnosti/avtentičnosti/avtorstvu).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #430 - 23.08.2008 at 12:28:59
 
Titud

Ja se lahko strinjam in zadeve se tudi popolnoma zavedam in celo brez sramu priznavam,da je vsaka vaša izrečena- napisana misel meni v pomoč,ker samo na ta način(izmeničnega toka komunikacije) ) je možna individualna in sočasno koletivno preverjanja mojih navedb.  Jaz imam znanje in vedenje,ki nikomur ne koristi,če ga ni mogoče najprej razumsko sprejeti in kasneje tudi praktično realizirati. Megla je samo megla in tega se jaz popolnoma zavedam. Povedal sem že to je moj neizbežen  življenjski preiskus in sočasno tudi vseh tistih,ki sodelujete na tem forumu.Drug drugemu smo večno-sedaj življenje,kaj meni samemu koristi vedenje,ki ni v prid življenju? Za življenje gre in mi smo vesoljno življenje v smislu naše samoodgovornosti zanj.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #431 - 25.08.2008 at 07:40:33
 
titud wrote on 22.08.2008 at 17:38:04:
murileon wrote on 22.08.2008 at 08:53:16:
Ok, strinjam se, da teme nima smisla brisati. Navada pač, da človek počisti za sabo. Temo sem odprl jaz, zato tudi neka skrb, kaj in kako.
Iskušnja, ki sem jo dobil je bila zanimiva. Že prej sem bil mnenja, da so sanje čisti prikaz realnosti, ampak po večini psihološke realnosti. Rek, nalijmo si čistega vina, je kar pravi za to temo. Od vina pa se ga lahko tudi napiješ. Večinoma je pač treba iskati ravnotežje.
Zelo zanimivo zame je bilo, kako so se obiskovalci odzivali na to temo. Nekateri so sanje vzeli resno in zelo kvalitetno sodelovali, kar je ustvarjalo prijetno delovno vzdušje. Kvalitetno so sodelovali tudi tisti, ki so do sanj sicer skeptični, ampak so zrele, radovedne in tolerantne osebnosti. Največje težave so imeli tisti, kot je že ena od sodelujočih omenila, ki imajo nasplošno težave z realnostjo. Rezultat tega foruma je zame potrditev mnenja, da so sanje v psihološkem smislu čista realnost, zato potencialno zelo koristne za kvalitetno delo na sebi in na raznovrstnih odnosih. Po mojem mnenju se psihološka realnost v naši stvarnosti zelo nevarno podcenjuje. Ljudje večinoma živijo v omejeni realnosti, ki je zoažena na skupek družbene, biološke in tehnološke stvarnosti. Psihološka stvarnost se še vedno nevarno podcenjuje, kar se kaže na permanetni krizi, v kateri je človeštvo. Nekateri iz omenjene problematike tega sveta bežijo v fantazijski svet in identifikacije in so sanje za njih zelo ogružojoče, ker so potencialna nevarnost za njihovo homeostazo. Virtualni in fantazijski svet oziroma negativne identifikacije so podobne sredstvom za omamo, saj je njihov namen, da lajšajo življenje tistim, ki ne sprejemajo naporov realnega sveta oziroma se v duhovnem smislu realnosti še nikoli niso jasno zavedali; tako ali drugače se s tem vsake toliko vsi soočamo, konec koncev smo samo ljudje in je projekcija ena od naših psiholoških realnosti, ki ima tudi svojo pozitivno funkcijo. Težko je tudi ločiti ali gre pri določenih občutkih za projekcijo ali intuicijo. Krize, padci in rast so naša realnost.


Men je na tem forumu všeč ravno to, da  ti ne nudi žaščite, da se na njem ne da omejeno/selektivno delovat, da vsak post zato nujno  deluje nekako totalno: ali je spregledan al pa povzroča pogosto čist nepričakovane in  neobvladljive reakcije. Edina zaščita pred takimi reakcijami je, da skušaš bit v vsakem postu čim bolj  totalen: hkrati oseben in nadoseben, hkrati historičen in nadzgovinski, hkrati posamičen in eno z vsem. Po moje je najbližji totalnosti, ki je praktično praktično neranljiva oz. se ji ne da prit do živega, alojz, murielonov koncept psihične realnosti pa je kljub ambiciji, da bi bi predstavljal neko univerzalno podlago osebni in skupinski dejanskosti preveč fluiden/ambivalenten  in s tem preveč  ranljiv, da bi lahko neposredno konkuriral alojzovi večno-sedaj totalitarnosti. Murielonova totalitarna ambicija zato ostaja v latentnem stanju, in ta iritira alojza, kajti tolitarnosti so si vedno med sabo v izključujočem položaju, ker se pač trudijo zajeti vse v enovito celoto, kjer ni prostora za ostanke - kaj šele alternative....

Tisto, kar zaradi totalitarne naravnanosti foruma fascinira  mene je,  kako takšne totolitranosti funkcionirajo med sabo  na način, da poganjajo dinamiko foruma ne da bi se med sabo izničle ali razcpele in  da ne pride do totalne nadvlade ene nad vsemi. V tem smislu se mi zdi vredno vztrajat, v tem smislu sem nad foromum težko kdaj slpoh tolk razočaran, da bi se želel umaknit ali si celo zaželel zabrisat nekajletne čisto osebne sledove, ki sem jih pustu za sabo  tle gor...  
     


Moram priznati, da imaš zelo izviren in zanimiv pogled na forum.
Mogoče je v mojem tonu res zaslediti kake totalitarne ambicije, tega ne izključujem. Moja psiha je, kot vse druge, kompleksna. Moja realna in zavedna ambicija je širjenje oziroma reklamiranje  uporabe sanj, ker se mi zdi delo na sanjah zelo koristno, obrača nas k naši ranljivosti in s tem budi potrebo po humanosti oziroma empatiji. Na forumu si tudi zadovoljujem osnovno potrebo po komunikaciji. Vedno dopuščam, da se o čem motim. Vem, da vem zelo malo. Nekaj malega vem o kakih stvareh, tudi o sanjah. Svoje inferiornosti in omejenosti napram družbi, naravi in svetu, ne skrivam in se je zavedam. Domnevam, da Alojza iritira to, kar on potiska v svojo senco, omejenost in inferiornost, oziroma realnost. Nebroj malih bogov je že bilo na tem svetu, in on ni ne prvi in ne zadnji. Nasplošno je v družbi trenutno prisotno polno neke patološke megalomanije, ki je posledica vsesplošnega občutka nemoči, zaradi nehumane in brezčutne družbene realnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #432 - 25.08.2008 at 11:53:33
 
Evo nocojšnje sanje:

Nahajam se m,ed množico  na prostem, kjer povabljeni  prisotni  čakamo na nek dogodek ali performens, ki je bil očitno v naprej napovedan. Neka ženska, ki daje vtis, da ve, za kaj se gre, nazanai, da se bo predstava vsak čas zaćela in da naj se nastopajoči pripravijo. Gre od enega do drugega v množici in vsakemu določi kostum vlogo v neki kolektivni igri. Meni reče, da bom  profesor v beli platneni obleki, in to na način pospremljen s pogledom, kot da mi je itak vse že  jasno in da ne potrebejem nadaljnaih razlag (kot da itak že poznam scenarij). Podobno opazim tudi v njenem pristopu do drugih in ko se igra se začne točno 'občutim' svojo vlogo v njej, vedno vsokočim   na sceno v pravem trentku in povem tisto, kar bi moral. Vse se vrti okrog te ženske (scenaristeke, režisrke in glavne igrlke v eni osebi), sploh nimam občutka, da igarm profesorja, ki veno nekaj pomudruje,  ampak sem ta profesor, kljub temu vem da igram in zato spoštujem vloge drugih, ki igrajo vloge, kot  jim jih je določila ženska in hkrati očitno tudi to, kar spontano so. V trenutku, ko se v neki sceni nevarno spravim v skušnjavo, da bi iz igre 'preskočil' v realnost in z nekom osebno obračunal,  se zbudim z občutkom resničnega obžalovanja, da je igre  konec, da sem zajebal ker se  nisem bil sposboen držat vloge, v kateri sem na tak spontan in hkrati varen način užival...
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #433 - 25.08.2008 at 15:25:20
 
titud wrote on 25.08.2008 at 11:53:33:
Evo nocojšnje sanje:

Nahajam se m,ed množico  na prostem, kjer povabljeni  prisotni  čakamo na nek dogodek ali performens, ki je bil očitno v naprej napovedan. Podobno sceno si imel že v prejšnjih sanjah. Neka ženska, ki daje vtis, da ve, za kaj se gre, nazanai, da se bo predstava vsak čas zaćela in da naj se nastopajoči pripravijo. Gre od enega do drugega v množici in vsakemu določi kostum vlogo v neki kolektivni igri. Meni reče, da bom  profesor v beli platneni obleki, in to na način pospremljen s pogledom, kot da mi je itak vse že  jasno in da ne potrebejem nadaljnaih razlag (kot da itak že poznam scenarij).Kako bi opisal to žensko, njen psihološki profil? Na katero osebo iz realnosti te spominja? Mogoče na tvojo mamo? Podobno opazim tudi v njenem pristopu do drugih in ko se igra se začne točno 'občutim' svojo vlogo v njej, vedno vsokočim   na sceno v pravem trentku in povem tisto, kar bi moral. Vse se vrti okrog te ženske (scenaristeke, režisrke in glavne igrlke v eni osebi), sploh nimam občutka, da igarm profesorja, ki veno nekaj pomudruje,  ampak sem ta profesor, kljub temu vem da igram in zato spoštujem vloge drugih, ki igrajo vloge, kot  jim jih je določila ženska in hkrati očitno tudi to, kar spontano so. Ta del sanj kaže na tvoj fatalizem, o katerem smo že debatirali. V trenutku, ko se v neki sceni nevarno spravim v skušnjavo, da bi iz igre 'preskočil' v realnost in z nekom osebno obračunal,  se zbudim z občutkom resničnega obžalovanja, da je igre  konec, da sem zajebal ker se  nisem bil sposboen držat vloge, v kateri sem na tak spontan in hkrati varen način užival...  
Tvoja psihološka realnost je trenutno takšna, da je zate nevarno, da bi se prepuščal takšnim spontanostim, kot jih povzročajo čustva. Očitno pa težnja, da bi se to začelo dogajati, obstaja. Tok v teh sanjah kaže na razvoj od predvidljivosti, določenosti do spontanosti. V tebi se dogajajo procesi. Da stvari ne postanejo ogrožujoče je potrebno dati čas procesom v tebi. Vsaka stvar je na začetku težka in grozna, kasneje pa se človek otrdi in se je navadi.

Mogoče si se pa le začel prepuščati fluidnosti in nesigurnosti, kot bi ti rekel  Smiley. Povezal bi to, kako ti vidiš ta forum in te sanje. Razumel sem, da ti ta forum vidiš kot bitko nekih totalitarnih teženj. Je to res to, ali je to samo tvoj občutek na podlagi tvoje psihične realnosti oziroma tvojih notranjih občutkov, ki jih zaenkrat imaš in potrebuješ ?

Če najdeš kaj koristnega v teh mojih vprašanjih in interpretaciji, si vzemi Smiley ali pa povej tvojo verzijo, če jo lahko, da se tudi meni drugam odprejo oči Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Sanje
Reply #434 - 25.08.2008 at 15:26:14
 
Zanimivo, da sem se pri teh sanjah zamislila, kako problematična je definicija realnosti. In kaj je sploh vloga?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 27 28 29 30 31 ... 90