Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 68 69 70 71 72 ... 90
(Read 281072 times)
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1035 - 12.12.2008 at 12:04:42
 
Quote:
Ene moje današnje sanje.

Sem v stanovanju pokojne babice. V njeni sobi so trije fantje, skoraj še otroci, za katere mi ni jasno, kaj tam počnejo. Poskušajo z mano govoriti v zelo slabi angleščini in nato nemščini, po naglasu ugotovim, da so slovanskega izvora. Odločim se, da je najboljše, da se pogovarjamo vsak v svojem jeziku, da bomo tako še največ razumeli. Zdi se, kot da potujejo in malce raziskujejo svet. Zdi se, da nimajo slabih namenov, čeprav nočejo izdati svojega izvora, predvidevam, da so Poljaki. Do njih sem gostoljubna, tako kot je bila moja babica gostoljubna do tujcev.

Nato sem v babičini kuhinji, kjer je na mizi veliko zmečkanih in razmetanih papirjev. Najprej mislim, da so smeti in jih nameravam vreči stran, nato opazim, da so vmes stare fotografije in teksti. Z zanimanjem začnem pregledovati material.

Nato se v isti kuhinji pojavita moja teta in sestrična (tetina hčerka), ki poskušata vso pozornost preusmeriti nase. Igrata pomembni poslovni ženski, rečeta, da trgujeta z Varšavo in pričakujeta od mene, da bom kupila njuno blago. Pogledam blago - vidim, da je popolnoma nekvalitetno in neuporabno, vmes so prosojni nedrčki in prosojne majčke iz nekega brezveznega umetnega materiala. Rečem, da nimam kaj početi s tem. Vem, da sta navadni akviziterki in da me poskušata samo prinesti okrog. Tudi njuno obnašanje in izgled sta izumetničena. Malo pa me daje občutek krivde, ker babica pričakuje, da bom prijazna z njima, počutim se nekoliko slabo, ker ju ne maram in ker ne sprejemam njune igre.

V naslednji sceni je še nekaj ljudi z mano in ogledujemo si okolico neke hiše, morda sosednje, ne vem. Okolica je izjemno lepo urejena, podobna urejenim angleškim vrtovom, ampak v bistvu si ogledujemo, kakšen prostor so ponudili kužku, ki ga imajo. In skupaj ugotavljamo oz. je tudi videti, da je kužek utesnjen. Vrt je zelo lep, ampak premalo prostoren za kužka. Ne zdi se mi primeren, sama bi naredila večji vrt.

V zadnji sceni sem v neki izobraževalni ustanovi, na mizi imam na kup nametane fascikle s tujimi imeni, ker nisem imela časa poiskati svoje. Predavateljica želi, da pogledamo material v svojih fasciklih. Zdaj se odločim in grem v arhiv, ki je za predavalnico, in najdem fascikel s svojim imenom, vem pa, da jih je še nekaj mojih. Predavateljica se mi pridruži v iskanju in skupaj gledava prvi fascikel.



Zdaj se bom malo hecal. Mogoče bom pa celo zadel. Niti ne, bom zgleda kar resen.

Trije poljaki smo titud, bp in jaz. Govorimo malo različne, ampak sorodne jezike. Devi se pač bolj po redko oglaša. Zate je vsa ta debata na forumu, kot povratek v preteklost, oziroma pogled vase. Babica je en tvoj aspekt odprte in prijazne ženske, ki je sposobna tovrstne komunikacije. Nato se pojavi tvoj aspekt poslovne ženske, ki ima opraviti s čisto drugimi vrednotami. Poslovni svet je dandanes zašel v precej plitke vode. Dobičke in prihodke poskušajo kovati z marketingom, namesto z resnim, odgovornim in kvalitetnim delom. Ker si sama del tega poslovnega sveta, saj nimamo druge izbire, a ne, poskušaš svoje poslovne aspekte zagovarjati. Negativni poslovni svet je po moje simbol našega sveta pogledov na stvari, vrednotenj, sodb, mnenj, v negativnem smislu, ki so napram iskanju resnice plitke in bedne. Tudi iskanje resnice, ki bi vse drugo izključevalo, bi bilo plitko in bedno.
Kužek je ta topic na forumu. Prostor zanj se ti zdi sicer ok, ampak vseeno mu , po tvojem okusu in za tvoje "poslovne" sposobnosti, nekaj manjka.
V zadnji sceni se pojavi izobraževalna ustanova in predavateljica. V tebi se je prebudil aspekt radovedne predavateljice, ki hoče poleg materiala drugih, pregledati še malo tvojega-svojega materiala. Mogoče se pa človek kaj novega nauči Smiley. Mogoče je pa potrebno kaj narediti  Huh .
Te sanje so lepa kronologija in hkrati celota tvojega pogleda na ta topic. Govorijo tudi o vseh tvojih aspektih, ki funkcionirajo takrat, ko se česa lotevaš. Senca je tu teta s sestrično. Mogoče se v življenju premalo ceniš in hvališ in je ta tvoj samopromocijski aspekt na precej nizkem nivoju oziroma nerazvit. V tem smislu verjetno pri poskusih samopromocije izpadeš pred ljudmi smešno. Ker si v tem neuspešna, tudi dvomiš v smiselnost tovrstnega marketinga. Ali je to slabost ali kvaliteta, pa je verjetno spet stvar debate in posameznih situacij v katerih se znajdeš.
Evo, me zanima, če sem kaj zadel.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1036 - 12.12.2008 at 15:20:10
 
Quote:
Jasno, olajšanje se pojavi, ko agiraš, ko stopiš v akcijo. In to ne glede na zamude in vse ne vedno naklonjene okoliščine. Pri tem je meni bolj kot zamude in blage spodbude odsevov, podob drugih, ostalo v spominu navdušenje tvoje daljne žlahte (še od prej), ki se je grozno razveselila in te s tem tudi presenetila, ko si naredil prvi korak.

Zgleda, da je zastavek zate hudo velik, da se tako pripravljaš in obotavljaš.


Ne vem, mene še vedno fascinira tista zamuda, ki sproži verigo navduševanja za nadoknajanje zamujenega, ki v sanjah izkaže kot projekcija/odsev, sicer vreden zaupanja, vendar se izubi v lastnih odsevanjih, tako da opravi nalogo svojega začetnega  motivacijskega/akcijskega/pogonskega momenta (tako kot npr. raketno gorivo po preboju  preboj iz gravitacijskega polja). kateremu lahko sledi svobodno (odzemljeno, kozmično)  potovanje...


Quote:
Gledam tudi pri sebi, v svoji komunikaciji, ko sem neobremenjen, se dosti lažje sprostim, pohecam, grem korak naprej, kot pa v primeru, da mi oseba na drugi strani veliko pomeni. V tem primeru tehtam, premišljujem, se odločam ali bi ali ne bi in tako na koncu celo marsikatero priložnost izpustim in zamudim. Se mi pa dogaja, da sem se nekje stisnil k tistemu robu, v katerem je bi ali ne bi čedalje bolj percipirano kot bi-ti ali ne bi-ti.


Oseba ti morda veliko pomeni, ker projeciraš vanjo pričakovanja, da bi ji ti moral pomeniti več kot ji morda dejansko pomeniš. Šele ko se te predpostavke osvobodiš (ko npr. odkriješ, da ji dejansko pomeniš  celo več kot pa si vanjo  projiciral lastnih pričakovanj), se komunikacijske blokade, ki ti jo povzroča projekcija, lahko osvobodiš, lahko postaneš neobremenjen kot praviš. A za to je včasih
(ali  celo praviloma) potrebna zamuda...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #1037 - 12.12.2008 at 15:48:23
 
Je že kdo razmišljal o sanjah kot spomin našega genoma(telesa) ki je ujet v naši reprodukcijski življenjski verigi v večno-sedanjem obstoju. Mogoče so sanje,ali t.i.  ren stopnja vrata v to večno-sedeaj živo spominsko kodo nas samih. Če rečemo: vse kar je bilo, še bo in kar še bo, je že bilo.Po takšnem razmisleku so sanje sedaj naša preteklost in  prihodnost hkrati.Torej če rečemo vsa življenja, ki jih je moj gen
že živel jih tudi še bo živel.Torej je v sanjah vse mogoče tudi tisto kar mi sami danes še ne moremo razumeti in dojeti. Je to stanje sporočanje nas samih nam samim? Mogoče?

Dal sem samo nov vidik v razmislek- brez zle misli!!!!


Lp Alojz Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1038 - 14.12.2008 at 15:59:27
 
Alojz in Sandib wrote on 12.12.2008 at 15:48:23:
Je že kdo razmišljal o sanjah kot spomin našega genoma(telesa) ki je ujet v naši reprodukcijski življenjski verigi v večno-sedanjem obstoju. Mogoče so sanje,ali t.i.  ren stopnja vrata v to večno-sedeaj živo spominsko kodo nas samih. Če rečemo: vse kar je bilo, še bo in kar še bo, je že bilo.Po takšnem razmisleku so sanje sedaj naša preteklost in  prihodnost hkrati.Torej če rečemo vsa življenja, ki jih je moj gen
že živel jih tudi še bo živel.Torej je v sanjah vse mogoče tudi tisto kar mi sami danes še ne moremo razumeti in dojeti. Je to stanje sporočanje nas samih nam samim? Mogoče?

Dal sem samo nov vidik v razmislek- brez zle misli!!!!


Lp Alojz Wink


Raje povej kake sanje, da iz njih štartamo in se potem debata razvije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #1039 - 14.12.2008 at 20:24:47
 
murileon wrote on 14.12.2008 at 15:59:27:
Alojz in Sandib wrote on 12.12.2008 at 15:48:23:
Je že kdo razmišljal o sanjah kot spomin našega genoma(telesa) ki je ujet v naši reprodukcijski življenjski verigi v večno-sedanjem obstoju. Mogoče so sanje,ali t.i.  ren stopnja vrata v to večno-sedeaj živo spominsko kodo nas samih. Če rečemo: vse kar je bilo, še bo in kar še bo, je že bilo.Po takšnem razmisleku so sanje sedaj naša preteklost in  prihodnost hkrati.Torej če rečemo vsa življenja, ki jih je moj gen
že živel jih tudi še bo živel.Torej je v sanjah vse mogoče tudi tisto kar mi sami danes še ne moremo razumeti in dojeti. Je to stanje sporočanje nas samih nam samim? Mogoče?

Dal sem samo nov vidik v razmislek- brez zle misli!!!!


Lp Alojz Wink


Raje povej kake sanje, da iz njih štartamo in se potem debata razvije.


Sanjal sem, da sanjam sanje o sebi. Murileon res redko sanjam  .Nimam, pa nič proti,da se tu debatira in razčlenjuje sanje. Sam sem sporočil samo eno izmed možnosti,kako bi se mogoče tudi dalo pojasnevati sanje.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #1040 - 15.12.2008 at 11:17:41
 
Murileon

Neverjetno.Napišem skoraj nikoli ne sanjam in glej ga,še tisto    noč se zgodi se ,da sanjam.Kaj sem sanjal?
Imam brunarico v kateri delam,pišem rišem itd.In jaz ti sanjam,kako vstopam v brunarico in zaznam neko megleno oranžno svetlobo in pogledam na omaro in na omari sedi lepa bela sova in me gleda.Nato pogledam na okensko polico in vidim mlado puhasto sovo,ki pa je večja od prve.To se mi zdi čudno in se vprašam kako je lahko tako mlada sova večja od matere. Stegnem roko,da bi to mlado sovo prijel,takrat se proti meni zaleti starejša sova,ki pa se v zraku spremeni v večbarvno še manjšo sovo kot je bila prej.Ko se ta spremenjena mati sova zaleti proti meni spusti nadnaraven neopisujoč glas,ki meni pove,da naj pustim pri miru njenega mladiča. Ta nadnaraven glas me tudi zbudi. No murileon pa si dobil moje sanje v analizo.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1041 - 15.12.2008 at 11:18:57
 
murileon wrote on 12.12.2008 at 12:04:42:
Quote:
Ene moje današnje sanje.

Sem v stanovanju pokojne babice. V njeni sobi so trije fantje, skoraj še otroci, za katere mi ni jasno, kaj tam počnejo. Poskušajo z mano govoriti v zelo slabi angleščini in nato nemščini, po naglasu ugotovim, da so slovanskega izvora. Odločim se, da je najboljše, da se pogovarjamo vsak v svojem jeziku, da bomo tako še največ razumeli. Zdi se, kot da potujejo in malce raziskujejo svet. Zdi se, da nimajo slabih namenov, čeprav nočejo izdati svojega izvora, predvidevam, da so Poljaki. Do njih sem gostoljubna, tako kot je bila moja babica gostoljubna do tujcev.

Nato sem v babičini kuhinji, kjer je na mizi veliko zmečkanih in razmetanih papirjev. Najprej mislim, da so smeti in jih nameravam vreči stran, nato opazim, da so vmes stare fotografije in teksti. Z zanimanjem začnem pregledovati material.

Nato se v isti kuhinji pojavita moja teta in sestrična (tetina hčerka), ki poskušata vso pozornost preusmeriti nase. Igrata pomembni poslovni ženski, rečeta, da trgujeta z Varšavo in pričakujeta od mene, da bom kupila njuno blago. Pogledam blago - vidim, da je popolnoma nekvalitetno in neuporabno, vmes so prosojni nedrčki in prosojne majčke iz nekega brezveznega umetnega materiala. Rečem, da nimam kaj početi s tem. Vem, da sta navadni akviziterki in da me poskušata samo prinesti okrog. Tudi njuno obnašanje in izgled sta izumetničena. Malo pa me daje občutek krivde, ker babica pričakuje, da bom prijazna z njima, počutim se nekoliko slabo, ker ju ne maram in ker ne sprejemam njune igre.

V naslednji sceni je še nekaj ljudi z mano in ogledujemo si okolico neke hiše, morda sosednje, ne vem. Okolica je izjemno lepo urejena, podobna urejenim angleškim vrtovom, ampak v bistvu si ogledujemo, kakšen prostor so ponudili kužku, ki ga imajo. In skupaj ugotavljamo oz. je tudi videti, da je kužek utesnjen. Vrt je zelo lep, ampak premalo prostoren za kužka. Ne zdi se mi primeren, sama bi naredila večji vrt.

V zadnji sceni sem v neki izobraževalni ustanovi, na mizi imam na kup nametane fascikle s tujimi imeni, ker nisem imela časa poiskati svoje. Predavateljica želi, da pogledamo material v svojih fasciklih. Zdaj se odločim in grem v arhiv, ki je za predavalnico, in najdem fascikel s svojim imenom, vem pa, da jih je še nekaj mojih. Predavateljica se mi pridruži v iskanju in skupaj gledava prvi fascikel.



Zdaj se bom malo hecal. Mogoče bom pa celo zadel. Niti ne, bom zgleda kar resen.

Trije poljaki smo titud, bp in jaz. Govorimo malo različne, ampak sorodne jezike. Devi se pač bolj po redko oglaša. Zate je vsa ta debata na forumu, kot povratek v preteklost, oziroma pogled vase. Babica je en tvoj aspekt odprte in prijazne ženske, ki je sposobna tovrstne komunikacije. Nato se pojavi tvoj aspekt poslovne ženske, ki ima opraviti s čisto drugimi vrednotami. Poslovni svet je dandanes zašel v precej plitke vode. Dobičke in prihodke poskušajo kovati z marketingom, namesto z resnim, odgovornim in kvalitetnim delom. Ker si sama del tega poslovnega sveta, saj nimamo druge izbire, a ne, poskušaš svoje poslovne aspekte zagovarjati. Negativni poslovni svet je po moje simbol našega sveta pogledov na stvari, vrednotenj, sodb, mnenj, v negativnem smislu, ki so napram iskanju resnice plitke in bedne. Tudi iskanje resnice, ki bi vse drugo izključevalo, bi bilo plitko in bedno.
Kužek je ta topic na forumu. Prostor zanj se ti zdi sicer ok, ampak vseeno mu , po tvojem okusu in za tvoje "poslovne" sposobnosti, nekaj manjka.
V zadnji sceni se pojavi izobraževalna ustanova in predavateljica. V tebi se je prebudil aspekt radovedne predavateljice, ki hoče poleg materiala drugih, pregledati še malo tvojega-svojega materiala. Mogoče se pa človek kaj novega nauči Smiley. Mogoče je pa potrebno kaj narediti  Huh .
Te sanje so lepa kronologija in hkrati celota tvojega pogleda na ta topic. Govorijo tudi o vseh tvojih aspektih, ki funkcionirajo takrat, ko se česa lotevaš. Senca je tu teta s sestrično. Mogoče se v življenju premalo ceniš in hvališ in je ta tvoj samopromocijski aspekt na precej nizkem nivoju oziroma nerazvit. V tem smislu verjetno pri poskusih samopromocije izpadeš pred ljudmi smešno. Ker si v tem neuspešna, tudi dvomiš v smiselnost tovrstnega marketinga. Ali je to slabost ali kvaliteta, pa je verjetno spet stvar debate in posameznih situacij v katerih se znajdeš.
Evo, me zanima, če sem kaj zadel.


Bom poskušala predstaviti svoje razumevanje. Če sodim po svojih sanjah, se ponavadi prepletajo vsakdanji banalni dogodki in tisto, kar se dlje časa tensta v psihi. Te sanje nisem doživela kot ravno močne ali s kakšno pomembno sporočilnostjo, so mi pa zanimive zaradi niza različnih scen. Jaz vidim v vseh scenah eno rdečo nit - funkcionalnost. V prvi sceni ugotovim, da je najbolj funkcionalno, če govorim v svojem jeziku, v drugi ugotovim, da tisto, kar izgleda kot smeti, ima neko funkcijo zame, v tretji ugotovim, da stvari nimajo zame nobene vrednosti, v četrti lep vrt ni fukcionalen za psa, v peti pa so funkcionalni zame moji in ne tuji fascikli.

Tiste fante v prvem delu sanj sem sama sicer povezovala z nekimi svojimi notranjimi aspekti, ki jih poskušam razumeti oz. katerih razumevanje je šele v zametkih. Možna pa je tudi tvoja razlaga, sploh ker se ponavadi v sanjah drugih ne znajdem in lažje odgovorim z lastnimi sanjami - se pravi, v svojem jeziku. Ampak, če bi šlo za vas tri, ne vem, zakaj bi bili predstavljeni kot najstniki in zakaj se ne bi mogli sporazumeti v angleščini.

Prosojno blago (in ostalo kičasto blago) v sceni s teto in sestrično lahko povežem z enim dokaj nepomembnim dogodkom. Spominja namreč na prosojen baldahin v trgovini z otroško opremo. S partnerjem sva nameravala kupiti baldahin k otroški posteljici za malo hčerko (prej je spala v zibelki), takšen, ki bi malce zastrl svetlobo. Tega, kar sva si midva predstavljala, niso imeli, trgovka pa nama je še razložila, da bo v nekaj mesecih še nevaren, ker si ga lahko otrok povleče nase. Moje predstave o funkcionalnosti so bile v ostrem nasprotju z realno neuporabnostjo in nekvaliteto izdelkov, ki sem jih videla. Me je pa fascinirala trgovka, ki nama je v nasprotju s kakšnimi nekvalitetnimi trgovci pojasnila, zakaj določenega izdelka ne rabiva oz. zakaj ni funkcionalen. Dolgoročno gledano je seveda ravnala poslovno modro. Ta odnos do funkcionalnosti me je izgleda tako okupiral, da se pojavlja kot vodilni motiv v sanjah.

Sanje se sicer ukvarjajo tudi s psihološko dediščino moje rodbine. Star material in arhivi niso povezani samo s tem forumom, ampak z dejstvom, da se zadnje čase ukvarjam s preteklostjo svoje rodbine in z njenim vplivom name. Tako razumem niz sanj - pregledujem stare zapise in fotografije, ampak vrt ni dovolj velik, zato rabim cel arhiv za predavalnico, kjer imam vpogled v fascikle. Vpliv moje babice v sanjah se dokaj sklada z realnostjo, v pozitivnem in negativnem smislu. Od nje sem prevzela tudi mentalne vzorce, ki delujejo kot psihična zavora. Od mene se pričakuje neka lojalnost, zavezanost rodbini, ne glede na realno kvaliteto odnosov. V bistvu v sanjah razdelujem psihično manipulacijo. Teta in sestrična sta v prispodobi v sanjah prav to, za kar sta predstavljeni in v realnosti sta povzročili izjemno škodo tako meni kot celi rodbini. Moji občutki krivde, kolikor jih je, so predvsem izraz patoloških vzorcev, saj zanje ni realne osnove.   V bistvu je na meni, da razmejim tisto, česar nista bili sposobni moja babica in delno mati, in očitno imam pri tem določene težave. Pozitivno je to, da za razliko od svoje babice skušam vsaj razumeti motive drugih, pogledati za fasado, kar je v naši rodbini vsaj zame prepovedano. Ne vem, koliko sem v tem pronicljiva, ampak dejstvo je, da fante v prvi sceni sprejmem - čeprav so tujci, ker razumem njihove motive kot neproblematične in da tete in sestrične ne sprejmem - čeprav sta del rodbine, ker vidim problem v tem, kar sta in kar ponujata. Ta vidik tete in sestrične ni povezan z mojo samopromocijo - čeprav morda nekomu deluje zabavno/smešno, ampak z zlorabo zaupanja. Ta del sanj me delno spominja na sanje o ženskem internatu.

Vem za Jungove interpretacije sence v sanjah, ampak po moje je s tem tako kot z razumevanjem seksualnosti pri Freudu - problematično in nedodelano.  V mojih sanjah se kot moji aspekti pojavljajo tako moški kot ženske, prav tako pa se eni in drugi pojavljajo tudi kot realne osebe, ki niso del mene. O tem bi veljalo še malo razmisliti.








Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1042 - 15.12.2008 at 11:27:10
 
Alojz in Sandib wrote on 15.12.2008 at 11:17:41:
Murileon

Neverjetno.Napišem skoraj nikoli ne sanjam in glej ga,še tisto    noč se zgodi se ,da sanjam.Kaj sem sanjal?
Imam brunarico v kateri delam,pišem rišem itd.In jaz ti sanjam,kako vstopam v brunarico in zaznam neko megleno oranžno svetlobo in pogledam na omaro in na omari sedi lepa bela sova in me gleda.Nato pogledam na okensko polico in vidim mlado puhasto sovo,ki pa je večja od prve.To se mi zdi čudno in se vprašam kako je lahko tako mlada sova večja od matere. Stegnem roko,da bi to mlado sovo prijel,takrat se proti meni zaleti starejša sova,ki pa se v zraku spremeni v večbarvno še manjšo sovo kot je bila prej.Ko se ta spremenjena mati sova zaleti proti meni spusti nadnaraven neopisujoč glas,ki meni pove,da naj pustim pri miru njenega mladiča. Ta nadnaraven glas me tudi zbudi. No murileon pa si dobil moje sanje v analizo.

Lp Alojz


Alojz

Na prvi vtis tvojih sanj bi rekla, da pozornost usmerjaš v napačno smer, bistvo ni v mladiču, ampak v lepi beli sovi, ki te gleda.

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1043 - 15.12.2008 at 11:53:46
 
Alojz in Sandib wrote on 14.12.2008 at 20:24:47:
murileon wrote on 14.12.2008 at 15:59:27:
Alojz in Sandib wrote on 12.12.2008 at 15:48:23:
Je že kdo razmišljal o sanjah kot spomin našega genoma(telesa) ki je ujet v naši reprodukcijski življenjski verigi v večno-sedanjem obstoju. Mogoče so sanje,ali t.i.  ren stopnja vrata v to večno-sedeaj živo spominsko kodo nas samih. Če rečemo: vse kar je bilo, še bo in kar še bo, je že bilo.Po takšnem razmisleku so sanje sedaj naša preteklost in  prihodnost hkrati.Torej če rečemo vsa življenja, ki jih je moj gen
že živel jih tudi še bo živel.Torej je v sanjah vse mogoče tudi tisto kar mi sami danes še ne moremo razumeti in dojeti. Je to stanje sporočanje nas samih nam samim? Mogoče?

Dal sem samo nov vidik v razmislek- brez zle misli!!!!


Lp Alojz Wink


Raje povej kake sanje, da iz njih štartamo in se potem debata razvije.


Sanjal sem, da sanjam sanje o sebi. Murileon res redko sanjam  .Nimam, pa nič proti,da se tu debatira in razčlenjuje sanje. Sam sem sporočil samo eno izmed možnosti,kako bi se mogoče tudi dalo pojasnevati sanje.


Kar se mojih sanj tiče, v njihovi metaforiki (še) nisem zaznal sporočila, ki bi nakazovalo možnost , da so sanje 'vrata v to večno-sedeaj živo spominsko kodo nas samih'. Sanje s tako vsebino bi se mi itak pojavile le v primeru,  če bi mi v zavestnem življenju ta funkcija sanj  tolk vznemirjala, da bi se mi kot problem skušala razrešiti sanjah. Ti maš po moje obraten 'problem': ker si tolk prepričan v svoje zavestno večaj-sedaj formulo, se ti  ta zato ne predstavlja kot problem, ki se ti moral simbolno razreševat v sanjah. Tko da po moje niti teb niti men sanje niso primerno orodje, s katerim bi ugotavljala/preveljala možnost, da so sanje same vrata k zaznavi  našega 'večno-sedanjega obstoja'.            
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1044 - 15.12.2008 at 13:26:17
 
Še ene moje sanje: HLAPEC

Pripravlja se otvoritev nove trgovine in sem eden izmed kandidatov za prodajalca. Dogajanje je, kot da bi bil razgovor za službo in hkrati že uvajanje. Moj šef je en priden fant, ki pa za moje pojme ni ravno izkušen. Šefica trgovine se mi zdi neka negativka, ženska, ki bi na hrbtih drugih dosegala svoje ambicije. Nekaj malega z njo spregovorim in ugotovim, da bi znala biti celo človeška. Počutim se zelo izkušen in sem namenoma brez ambicij, ker se zavedam, da je nivo te dejavnosti nevreden mojega posebnega truda. Moj namen je zaslužiti nekaj dodatnega denarja za življenje.
V naslednji sliki se dogaja neki preiskus. Neko jezero je na dvorišču mojega nekdanjega doma,v njem pa tudi nevarne živali, kaki morski psi, čudne ribe. Ena se za trenutek prisesa na mojo nogo, ampak jo vržem v jezero. Predstavnik uprave, ki izvaja preizkus, plavanje v jezeru, reče moji partnerki, da ne uporablja tamponov, ki jih oni zahtevajo. Partnerka mu reče nekaj v snislu, da se njega to ne tiče. Tudi sam mu samozavestno rečem, da ga take stvari nič ne brigajo, kljub temu, da bi me to lahko stalo možnosti, da  zaslužim kaj dodatnega denarja.
Nato pride najmočnejši del sanj. Nek hlev je in s partnerko ga gledava.Grem do hleva pogledam not in s tem vznemirim enega konja,ki priteče ven nad mene. Naenkrat je relativno mlad moški, ki očitno dela vtem hlevu. Besno me napade s palico. Z lahkoto ga blokiram. Nato spoznam, dame ni čisto brezveze napadel, ampak me je napadel, ker sem našel paket njegovega tobaka. Zgleda,daspi v hlevu, se pokriva s toplim gnojem v katerega primeša tobak. To je škodljivo za njegovo zdravje, vendar je na nek način od tega postal odvisen. Celo življenje je živel v tem hlevu, zato je zdaj težko pričakovati, da sebo na hitro odvadil starega načina življenja in sprejel dobrine, ki jih je prinesla civilizacija. Deluje kot en hlapec na kmetiji, ki ima gospodarje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1045 - 15.12.2008 at 14:11:08
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 15.12.2008 at 11:17:41:
Murileon

Neverjetno.Napišem skoraj nikoli ne sanjam in glej ga,še tisto    noč se zgodi se ,da sanjam.Kaj sem sanjal?
Imam brunarico v kateri delam,pišem rišem itd.In jaz ti sanjam,kako vstopam v brunarico in zaznam neko megleno oranžno svetlobo in pogledam na omaro in na omari sedi lepa bela sova in me gleda.Nato pogledam na okensko polico in vidim mlado puhasto sovo,ki pa je večja od prve.To se mi zdi čudno in se vprašam kako je lahko tako mlada sova večja od matere. Stegnem roko,da bi to mlado sovo prijel,takrat se proti meni zaleti starejša sova,ki pa se v zraku spremeni v večbarvno še manjšo sovo kot je bila prej.Ko se ta spremenjena mati sova zaleti proti meni spusti nadnaraven neopisujoč glas,ki meni pove,da naj pustim pri miru njenega mladiča. Ta nadnaraven glas me tudi zbudi. No murileon pa si dobil moje sanje v analizo.

Lp Alojz


Alojz

Na prvi vtis tvojih sanj bi rekla, da pozornost usmerjaš v napačno smer, bistvo ni v mladiču, ampak v lepi beli sovi, ki te gleda.

Lep pozdrav   Smiley


Sedaj sem si vzela čas, dodajam še celotno razlago.

Tvoje sanje so zelo zanimive in jaz jih vidim takole;

Brunarica v sanjah v kateri pišeš, rišeš in ustvarjaš je tako v resnici, kot tudi v sanjah tudi kraj, kjer dobiš ideje in rešitve, plane v glavnem kraj za razmišljanje in ustvarjanje.
Svetloba v sanjah te opozori, pritegne pozornost,  svetloba v sanjah je kot neka pravilna usmeritev, kot luč.  Potem bela sova, simbol modrosti, v sanjah pomaga razrešiti vprašanja ali skrivnosti.
V glavnem pozitiven pomen, ki se sklada z okoljem. ( brunarica, prostor za razmišljanje  )

Zanimiva je potem tvoja radovednost, ko pozornost usmeriš na velikega mladiča.  Prva sova pa te potem spet opozori nase, z spreminjanjem barv, velikosti in glasom. In tudi zaleti se proti tebi.  Predvidevaš da zaradi mladiča, ampak glede na sanje bi rekla da te prva sova tudi opozarja nase.


V realnosti bi rekla da imaš rešitev nekega problema ( mišljeno v povezavi s krajem,kjer pišeš in rišeš )     pred nosom samo vidiš ga še ne. To je v povezavi z mojim prvim vtisom.

Na prvi vtis tvojih sanj bi rekla, da pozornost usmerjaš v napačno smer, bistvo ni v mladiču, ampak v lepi beli sovi, ki te gleda.

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1046 - 15.12.2008 at 14:17:38
 
Alojz in Sandib wrote on 15.12.2008 at 11:17:41:
Murileon

Neverjetno.Napišem skoraj nikoli ne sanjam in glej ga,še tisto    noč se zgodi se ,da sanjam.Kaj sem sanjal?
Imam brunarico v kateri delam,pišem rišem itd.In jaz ti sanjam,kako vstopam v brunarico in zaznam neko megleno oranžno svetlobo in pogledam na omaro in na omari sedi lepa bela sova in me gleda.Nato pogledam na okensko polico in vidim mlado puhasto sovo,ki pa je večja od prve.To se mi zdi čudno in se vprašam kako je lahko tako mlada sova večja od matere. Stegnem roko,da bi to mlado sovo prijel,takrat se proti meni zaleti starejša sova,ki pa se v zraku spremeni v večbarvno še manjšo sovo kot je bila prej.Ko se ta spremenjena mati sova zaleti proti meni spusti nadnaraven neopisujoč glas,ki meni pove,da naj pustim pri miru njenega mladiča. Ta nadnaraven glas me tudi zbudi. No murileon pa si dobil moje sanje v analizo.

Lp Alojz


Sova bi lahko bila simbol zananja/modrosti. Ker si posegel po večjem  'novem' znanju (mladi sovi), se stara bela sova (bela v smislu 'bele brade' kot simbola zanja starih) počuti ogroženo (lahko da materinsko zaščitiško, lahko pa tudi ljubosumno). Z obranbnimi  manevri izgublja tako svojo belino kot svojo svojo obliko, od nje ostaja le še  vibracija (barve/zvoka), na katero si jo s pseganjem po mladi sovi zvedel (mogoče se boji, da bi na vibracijo zavedel tudi njenega potomca, ki ti ga je pripeljala s sabo...)  No če mene vprašaš, je problem (predvsem moj, prevedno v tvoje sanje pa očitno tudi tvoj) itak v  tem, da vse, po čemer posežeš, izgubi svojo konkretno (oblika/masa) živost oz. se ta živost zvede zgolj  na abstraktno valovanje  (EM).    
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1047 - 15.12.2008 at 14:18:05
 
Nahatee je zadela bistvo tvojih sanj. Bistvena je pozornost. Ne usmerjaj pozornosti samo na eno stvar. Razširi jo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1048 - 15.12.2008 at 15:18:45
 
murileon wrote on 15.12.2008 at 13:26:17:
Še ene moje sanje: HLAPEC

Pripravlja se otvoritev nove trgovine in sem eden izmed kandidatov za prodajalca. Dogajanje je, kot da bi bil razgovor za službo in hkrati že uvajanje. Moj šef je en priden fant, ki pa za moje pojme ni ravno izkušen. Šefica trgovine se mi zdi neka negativka, ženska, ki bi na hrbtih drugih dosegala svoje ambicije. Nekaj malega z njo spregovorim in ugotovim, da bi znala biti celo človeška. Počutim se zelo izkušen in sem namenoma brez ambicij, ker se zavedam, da je nivo te dejavnosti nevreden mojega posebnega truda. Moj namen je zaslužiti nekaj dodatnega denarja za življenje.
V naslednji sliki se dogaja neki preiskus. Neko jezero je na dvorišču mojega nekdanjega doma,v njem pa tudi nevarne živali, kaki morski psi, čudne ribe. Ena se za trenutek prisesa na mojo nogo, ampak jo vržem v jezero. Predstavnik uprave, ki izvaja preizkus, plavanje v jezeru, reče moji partnerki, da ne uporablja tamponov, ki jih oni zahtevajo. Partnerka mu reče nekaj v snislu, da se njega to ne tiče. Tudi sam mu samozavestno rečem, da ga take stvari nič ne brigajo, kljub temu, da bi me to lahko stalo možnosti, da  zaslužim kaj dodatnega denarja.
Nato pride najmočnejši del sanj. Nek hlev je in s partnerko ga gledava.Grem do hleva pogledam not in s tem vznemirim enega konja,ki priteče ven nad mene. Naenkrat je relativno mlad moški, ki očitno dela vtem hlevu. Besno me napade s palico. Z lahkoto ga blokiram. Nato spoznam, dame ni čisto brezveze napadel, ampak me je napadel, ker sem našel paket njegovega tobaka. Zgleda,daspi v hlevu, se pokriva s toplim gnojem v katerega primeša tobak. To je škodljivo za njegovo zdravje, vendar je na nek način od tega postal odvisen. Celo življenje je živel v tem hlevu, zato je zdaj težko pričakovati, da sebo na hitro odvadil starega načina življenja in sprejel dobrine, ki jih je prinesla civilizacija. Deluje kot en hlapec na kmetiji, ki ima gospodarje.


Podobni motivi se ti pojavljajo v številnih sanjah - problem hierarhije v odnosih. Tukaj izgledaš precej samozavesten, samozaupanje se izboljšuje. Mogoče se razvija nova identiteta, ker je bila stara neustrezna za spopadanje z novimi okoliščinami. Nevarne živali v jezeru mogoče predstavljajo pasti soočenja z lastno notranjostjo. Dobrine, ki jih je prinesla civilizacija pogosto omenjaš. Ali mogoče pomena tega ne precenjuješ? Se ne istovetiš s civilizacijo?

Tudi lik ženske - negativke se pogosto pojavlja. Kaj oz. koga predstavlja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1049 - 15.12.2008 at 16:51:37
 
murileon wrote on 15.12.2008 at 13:26:17:
Še ene moje sanje: HLAPEC

Pripravlja se otvoritev nove trgovine in sem eden izmed kandidatov za prodajalca. Dogajanje je, kot da bi bil razgovor za službo in hkrati že uvajanje. Moj šef je en priden fant, ki pa za moje pojme ni ravno izkušen. Šefica trgovine se mi zdi neka negativka, ženska, ki bi na hrbtih drugih dosegala svoje ambicije. Nekaj malega z njo spregovorim in ugotovim, da bi znala biti celo človeška. Počutim se zelo izkušen in sem namenoma brez ambicij, ker se zavedam, da je nivo te dejavnosti nevreden mojega posebnega truda. Moj namen je zaslužiti nekaj dodatnega denarja za življenje.
V naslednji sliki se dogaja neki preiskus. Neko jezero je na dvorišču mojega nekdanjega doma,v njem pa tudi nevarne živali, kaki morski psi, čudne ribe. Ena se za trenutek prisesa na mojo nogo, ampak jo vržem v jezero. Predstavnik uprave, ki izvaja preizkus, plavanje v jezeru, reče moji partnerki, da ne uporablja tamponov, ki jih oni zahtevajo. Partnerka mu reče nekaj v snislu, da se njega to ne tiče. Tudi sam mu samozavestno rečem, da ga take stvari nič ne brigajo, kljub temu, da bi me to lahko stalo možnosti, da  zaslužim kaj dodatnega denarja.
Nato pride najmočnejši del sanj. Nek hlev je in s partnerko ga gledava.Grem do hleva pogledam not in s tem vznemirim enega konja,ki priteče ven nad mene. Naenkrat je relativno mlad moški, ki očitno dela vtem hlevu. Besno me napade s palico. Z lahkoto ga blokiram. Nato spoznam, dame ni čisto brezveze napadel, ampak me je napadel, ker sem našel paket njegovega tobaka. Zgleda,daspi v hlevu, se pokriva s toplim gnojem v katerega primeša tobak. To je škodljivo za njegovo zdravje, vendar je na nek način od tega postal odvisen. Celo življenje je živel v tem hlevu, zato je zdaj težko pričakovati, da sebo na hitro odvadil starega načina življenja in sprejel dobrine, ki jih je prinesla civilizacija. Deluje kot en hlapec na kmetiji, ki ima gospodarje.


Obe situaciji, v katerih sta znašla s partnerko, iziražajo neko hlapčevsko situacijo (redukcija dela na enostavna opravila in hkarti razšritev teh opravil na celotno življenjsko/reprodukcijsko sfero). Pokritje celotnega produkcijskega spektra  s celotnim bivanjskim  spektrom  se lepo izkaže skozi aspekt hlapca, ki mu govno (produkt njegovega dela v hlevu - futranja konjev), nudi eksistenetčno gotovost, ki se hkrati kaže kot njegova odvisnost in ponižanost (kot ovisnost od tobaka ali še bolje- shita). Ne vem od kje ti razlaga, da bi se hlapec  odrešil tovrstne odvisnosti s sprejemom civilizacijskih dobrin, ker sodobni produkcijski način je  pravzprav produkcija shita oz. odnosov, ki nas  zasužnjujejo ne samo v ekonomski, ampak v celotni bioreprodukcijski sferi. Skratka ne gre za to, da bi si lahko z dodatanim zaslužkom omogočil  od te produkcije ločeno bio-reprodukcijo, ker produkcija  se je neločljivo zažrla v bioreprukcijo, ni več ločenosti na javno in zasebno/intimno (kar lepo kaže bigbrother show kmetija, v katerii se  po moje lepo odraža moderno hlapčevstvo in ki se ti je po moje asociirala v sanje).  
Back to top
« Last Edit: 15.12.2008 at 19:57:27 by titud »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 68 69 70 71 72 ... 90