Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 69 70 71 72 73 ... 90
(Read 281040 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #1050 - 15.12.2008 at 18:09:10
 
Quote:
Nahatee je zadela bistvo tvojih sanj. Bistvena je pozornost. Ne usmerjaj pozornosti samo na eno stvar. Razširi jo.

Lp,Igor


Ja, Igor

Sam sem pripravljen sprejeti  razlago Nahatee,ki se mi zdi čisto sprejemljiva. Titud mi je dal tudi misliti,s tem da je on EM valovanje,ki je v bistvu življenje(življenjski duh) opredeliv kot mrtvozadevo,ki se razblini.Gibalo  je EM sila.Ne oprijemljiva materija ravno zato,ker je EM sila vzrok in posledica gibanja materije.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1051 - 15.12.2008 at 18:15:16
 
Alojz in Sandib wrote on 15.12.2008 at 18:09:10:
Quote:
Nahatee je zadela bistvo tvojih sanj. Bistvena je pozornost. Ne usmerjaj pozornosti samo na eno stvar. Razširi jo.

Lp,Igor


Ja, Igor

Sam sem pripravljen sprejeti  razlago Nahatee,ki se mi zdi čisto sprejemljiva. Murileon mi je dal tudi misliti,s tem da je on EM valovanje,ki je v bistvu življenje(življenjski duh) opredeliv kot mrtvozadevo,ki se razblini.Gibalo murileon je EM sila.Ne oprijemljiva materija ravno zato,ker je EM sila vzrok in posledica gibanja materije.

Lp Alojz

Ja, maš prav. Temu lahko tudi rečemo ozka, usmerjena, osredotočena na sebe, zavest. Dela problem iz problema, nobenih dejstev, da bi ga razrešil.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1052 - 15.12.2008 at 18:36:33
 
[quote author=Sandib link=1214484649/1050#1050 date=1229360950]Quote:
Murileon mi je dal tudi misliti,s tem da je on EM valovanje,ki je v bistvu življenje(življenjski duh) opredeliv kot mrtvozadevo,ki se razblini.Gibalo murileon je EM sila.Ne oprijemljiva materija ravno zato,ker je EM sila vzrok in posledica gibanja materije.

Lp Alojz


Verjetno gre tu za pomoto, misliš na razlago od Tituda.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #1053 - 15.12.2008 at 18:43:23
 
[quote author=nahate.d link=1214484649/1052#1052 date=1229362593]Alojz in Sandib wrote on 15.12.2008 at 18:09:10:
Quote:
Murileon mi je dal tudi misliti,s tem da je on EM valovanje,ki je v bistvu življenje(življenjski duh) opredeliv kot mrtvozadevo,ki se razblini.Gibalo murileon je EM sila.Ne oprijemljiva materija ravno zato,ker je EM sila vzrok in posledica gibanja materije.

Lp Alojz


Verjetno gre tu za pomoto, misliš na razlago od Tituda.  



Se opravičujem,res je bila napaka.Hvala Nahatee.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1054 - 15.12.2008 at 21:18:49
 
Alojz in Sandib wrote on 15.12.2008 at 11:17:41:
Murileon

Neverjetno.Napišem skoraj nikoli ne sanjam in glej ga,še tisto    noč se zgodi se ,da sanjam.Kaj sem sanjal?
Imam brunarico v kateri delam,pišem rišem itd.In jaz ti sanjam,kako vstopam v brunarico in zaznam neko megleno oranžno svetlobo in pogledam na omaro in na omari sedi lepa bela sova in me gleda.Nato pogledam na okensko polico in vidim mlado puhasto sovo,ki pa je večja od prve.To se mi zdi čudno in se vprašam kako je lahko tako mlada sova večja od matere. Stegnem roko,da bi to mlado sovo prijel,takrat se proti meni zaleti starejša sova,ki pa se v zraku spremeni v večbarvno še manjšo sovo kot je bila prej.Ko se ta spremenjena mati sova zaleti proti meni spusti nadnaraven neopisujoč glas,ki meni pove,da naj pustim pri miru njenega mladiča. Ta nadnaraven glas me tudi zbudi. No murileon pa si dobil moje sanje v analizo.

Lp Alojz


Tudi sam sem že večkrat sanjal ptice,med njimi tudi sove. Značilnost sov je, da so nočne ptice. Lovijo ponoči, zato so njihove sposobnosti prilagojene nočnim pogojem. Vidi v temi. To je lahko torej simbol za vpogled in razumevanje. Torej duhovni svet. Sova je v tvoji brunarici. V brunarico se verjetno radi zatekajo ljudje, ki se želijo odmakniti od civilizacije. Ti v tej brunarici delaš, kar pomeni, da ti ne služi za oddih in revitalizacijo, ampak na simbolični ravni govori o zavračanju nečesa. V tem okolju je tudi bleda oranžna svetloba. Oranžna barva je barva strasti, seksualnosti, čutov. Baje simbolizira ravnotežje med libidom in duhom. Meni se je čudna oranžna barva pojavljala v času, ko sem se izoliral od sveta in strastno tuhtal in razmišljal na popolnoma asocialen način. Asocialnost s seksualnostjo ravno ne gre skupaj.
Mati sova je vtvojih sanjah neki avtonomen aspekt določene duhovnosti, ki ima tudi svojega otroka, ki ga  brani. Če nekdo nekaj pretirano brani, je to lahko tudi znak posesivnosti. Tvoj duhovni svet je očitno širši od matere sove. Obstaja njen otrok, velika puhasta sovica, ki je v nevarnosti, da jo ti s svojo matero sovo pretirano zaščitiš in tako onemogočiš njen razvoj. Mama sova postane manjša in te s predirljivim nezemeljskim zvokom prebudi. Mislim, da gre za strah pred spremembo. Med ljudmi obstaja vraža, da sova napoveduje smrt. Mogoče se mama sova boji zase in se boji umreti. Gre za smrt nekega dela osebnosti, ki pa mora pred tem naučiti otroka živeti. Smrt mame sove bi v tem trenutku bila prezgodnja in bi verjetno ogrozila tvoje notranje ravnovesje. Tudi Nahatee je opazila, da mama sova išče tvojo pozornost.
Pač, vsi smo v nekih procesih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1055 - 15.12.2008 at 21:36:13
 
Quote:
murileon wrote on 15.12.2008 at 13:26:17:
Še ene moje sanje: HLAPEC

Pripravlja se otvoritev nove trgovine in sem eden izmed kandidatov za prodajalca. Dogajanje je, kot da bi bil razgovor za službo in hkrati že uvajanje. Moj šef je en priden fant, ki pa za moje pojme ni ravno izkušen. Šefica trgovine se mi zdi neka negativka, ženska, ki bi na hrbtih drugih dosegala svoje ambicije. Nekaj malega z njo spregovorim in ugotovim, da bi znala biti celo človeška. Počutim se zelo izkušen in sem namenoma brez ambicij, ker se zavedam, da je nivo te dejavnosti nevreden mojega posebnega truda. Moj namen je zaslužiti nekaj dodatnega denarja za življenje.
V naslednji sliki se dogaja neki preiskus. Neko jezero je na dvorišču mojega nekdanjega doma,v njem pa tudi nevarne živali, kaki morski psi, čudne ribe. Ena se za trenutek prisesa na mojo nogo, ampak jo vržem v jezero. Predstavnik uprave, ki izvaja preizkus, plavanje v jezeru, reče moji partnerki, da ne uporablja tamponov, ki jih oni zahtevajo. Partnerka mu reče nekaj v snislu, da se njega to ne tiče. Tudi sam mu samozavestno rečem, da ga take stvari nič ne brigajo, kljub temu, da bi me to lahko stalo možnosti, da  zaslužim kaj dodatnega denarja.
Nato pride najmočnejši del sanj. Nek hlev je in s partnerko ga gledava.Grem do hleva pogledam not in s tem vznemirim enega konja,ki priteče ven nad mene. Naenkrat je relativno mlad moški, ki očitno dela vtem hlevu. Besno me napade s palico. Z lahkoto ga blokiram. Nato spoznam, dame ni čisto brezveze napadel, ampak me je napadel, ker sem našel paket njegovega tobaka. Zgleda,daspi v hlevu, se pokriva s toplim gnojem v katerega primeša tobak. To je škodljivo za njegovo zdravje, vendar je na nek način od tega postal odvisen. Celo življenje je živel v tem hlevu, zato je zdaj težko pričakovati, da sebo na hitro odvadil starega načina življenja in sprejel dobrine, ki jih je prinesla civilizacija. Deluje kot en hlapec na kmetiji, ki ima gospodarje.


Podobni motivi se ti pojavljajo v številnih sanjah - problem hierarhije v odnosih. Tukaj izgledaš precej samozavesten, samozaupanje se izboljšuje. Mogoče se razvija nova identiteta, ker je bila stara neustrezna za spopadanje z novimi okoliščinami. Nevarne živali v jezeru mogoče predstavljajo pasti soočenja z lastno notranjostjo. Dobrine, ki jih je prinesla civilizacija pogosto omenjaš. Ali mogoče pomena tega ne precenjuješ? Se ne istovetiš s civilizacijo?

Tudi lik ženske - negativke se pogosto pojavlja. Kaj oz. koga predstavlja?


Pri meni gre definitivno za nek kar precej globok problem hierarhije odnosov, ki so mi ga te sanje s tem hlapcem zelo nazorno pokazale. A kaj je problem pri hlapcu? Navadil se je tega življenja. Postal od njega odvisen in noče, da mu kdo najde tobak s katerim se uspava in zadane in ogreje s pomočjo gnoja. Hlapec je v sanjah še dokaj mlad, to je v sanjah pozitivno. Zato je doteh sanj verjetno sploh prišlo. Še je čas za transformacijo. Ta od sveta pozabljeni hlapec ti lepo pokaže, da z dosežki civilizacije, okolja, družbe ni imel stikov, ker jih tudi sam na nek način ni hotel. Zato je logično, da se to povdarja.
Te sanje v slikah, kjer sem zaradi dosedanjih izkušenj na nek način postal neodvisen in se nočem več podrejati pretiranemu primitivizmu, kažejo moje stanje na objektivnem nivoju in hkrati govorijo o mojem notranjem stanju. V moji notranjosti očitno obstajajo primitivna avtoritarna nagnjenja, ki se v negativnem smislu prebudijo, ko naletim v življenju na primitivnega človeka,ki mi je nadrejen. Njegovo primitivnost sprejmem, ker svet tako vidim in vklopijo se inferiorni aspekti, ki znajo v taki situaciji funkcionirati. Je pa avtoritaren delmoje notranjosti vedno pripravljen na konflikt, če pride do pretiranega primitivizma. V sanjah pomagam ščititi partneričin intimni svet. Z eno besedo, vsi se ubadamo in poskušamo razumeti naše notranje kolobocije. Druga nam ne preostane Smiley. Procesi so počasni. Primeni je definitivno prišlo do situacije, ko takšen kot sem, ne funkcioniram sebi v prid, zato neke stvari moram popraviti. Tisti od gnoja in tobaka odvisni hlapec mora sprejeti, da za njegovo zdravje njegov način življenja ni najbolj zdrav. Mlad je še in smisel spremembe je zato velik.
Na primitivne ženskeosebe sem v življenju že večkrat naletel. Problem pri ženska je v tem, da so veliko bolj zagrebene in zagrižene kot moški, zato primitivne ženske delajo več škode od primitivnih moških. Pozitivne ženske pa naredijo večpozitivnega od pozitivnih moških Smiley. Rezultat je zato podoben Smiley. Očitno sanje govorijo o mojem vztrajanju in zagrizenosti v nekih situacijah. Hlapec se tudi kar zagrizeno brani.
Plesnamesecu, hvala za pomoč pri razumevanju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1056 - 15.12.2008 at 22:12:29
 
Quote:
murileon wrote on 12.12.2008 at 12:04:42:
Quote:
Ene moje današnje sanje.

Sem v stanovanju pokojne babice. V njeni sobi so trije fantje, skoraj še otroci, za katere mi ni jasno, kaj tam počnejo. Poskušajo z mano govoriti v zelo slabi angleščini in nato nemščini, po naglasu ugotovim, da so slovanskega izvora. Odločim se, da je najboljše, da se pogovarjamo vsak v svojem jeziku, da bomo tako še največ razumeli. Zdi se, kot da potujejo in malce raziskujejo svet. Zdi se, da nimajo slabih namenov, čeprav nočejo izdati svojega izvora, predvidevam, da so Poljaki. Do njih sem gostoljubna, tako kot je bila moja babica gostoljubna do tujcev.

Nato sem v babičini kuhinji, kjer je na mizi veliko zmečkanih in razmetanih papirjev. Najprej mislim, da so smeti in jih nameravam vreči stran, nato opazim, da so vmes stare fotografije in teksti. Z zanimanjem začnem pregledovati material.

Nato se v isti kuhinji pojavita moja teta in sestrična (tetina hčerka), ki poskušata vso pozornost preusmeriti nase. Igrata pomembni poslovni ženski, rečeta, da trgujeta z Varšavo in pričakujeta od mene, da bom kupila njuno blago. Pogledam blago - vidim, da je popolnoma nekvalitetno in neuporabno, vmes so prosojni nedrčki in prosojne majčke iz nekega brezveznega umetnega materiala. Rečem, da nimam kaj početi s tem. Vem, da sta navadni akviziterki in da me poskušata samo prinesti okrog. Tudi njuno obnašanje in izgled sta izumetničena. Malo pa me daje občutek krivde, ker babica pričakuje, da bom prijazna z njima, počutim se nekoliko slabo, ker ju ne maram in ker ne sprejemam njune igre.

V naslednji sceni je še nekaj ljudi z mano in ogledujemo si okolico neke hiše, morda sosednje, ne vem. Okolica je izjemno lepo urejena, podobna urejenim angleškim vrtovom, ampak v bistvu si ogledujemo, kakšen prostor so ponudili kužku, ki ga imajo. In skupaj ugotavljamo oz. je tudi videti, da je kužek utesnjen. Vrt je zelo lep, ampak premalo prostoren za kužka. Ne zdi se mi primeren, sama bi naredila večji vrt.

V zadnji sceni sem v neki izobraževalni ustanovi, na mizi imam na kup nametane fascikle s tujimi imeni, ker nisem imela časa poiskati svoje. Predavateljica želi, da pogledamo material v svojih fasciklih. Zdaj se odločim in grem v arhiv, ki je za predavalnico, in najdem fascikel s svojim imenom, vem pa, da jih je še nekaj mojih. Predavateljica se mi pridruži v iskanju in skupaj gledava prvi fascikel.



Zdaj se bom malo hecal. Mogoče bom pa celo zadel. Niti ne, bom zgleda kar resen.

Trije poljaki smo titud, bp in jaz. Govorimo malo različne, ampak sorodne jezike. Devi se pač bolj po redko oglaša. Zate je vsa ta debata na forumu, kot povratek v preteklost, oziroma pogled vase. Babica je en tvoj aspekt odprte in prijazne ženske, ki je sposobna tovrstne komunikacije. Nato se pojavi tvoj aspekt poslovne ženske, ki ima opraviti s čisto drugimi vrednotami. Poslovni svet je dandanes zašel v precej plitke vode. Dobičke in prihodke poskušajo kovati z marketingom, namesto z resnim, odgovornim in kvalitetnim delom. Ker si sama del tega poslovnega sveta, saj nimamo druge izbire, a ne, poskušaš svoje poslovne aspekte zagovarjati. Negativni poslovni svet je po moje simbol našega sveta pogledov na stvari, vrednotenj, sodb, mnenj, v negativnem smislu, ki so napram iskanju resnice plitke in bedne. Tudi iskanje resnice, ki bi vse drugo izključevalo, bi bilo plitko in bedno.
Kužek je ta topic na forumu. Prostor zanj se ti zdi sicer ok, ampak vseeno mu , po tvojem okusu in za tvoje "poslovne" sposobnosti, nekaj manjka.
V zadnji sceni se pojavi izobraževalna ustanova in predavateljica. V tebi se je prebudil aspekt radovedne predavateljice, ki hoče poleg materiala drugih, pregledati še malo tvojega-svojega materiala. Mogoče se pa človek kaj novega nauči Smiley. Mogoče je pa potrebno kaj narediti  Huh .
Te sanje so lepa kronologija in hkrati celota tvojega pogleda na ta topic. Govorijo tudi o vseh tvojih aspektih, ki funkcionirajo takrat, ko se česa lotevaš. Senca je tu teta s sestrično. Mogoče se v življenju premalo ceniš in hvališ in je ta tvoj samopromocijski aspekt na precej nizkem nivoju oziroma nerazvit. V tem smislu verjetno pri poskusih samopromocije izpadeš pred ljudmi smešno. Ker si v tem neuspešna, tudi dvomiš v smiselnost tovrstnega marketinga. Ali je to slabost ali kvaliteta, pa je verjetno spet stvar debate in posameznih situacij v katerih se znajdeš.
Evo, me zanima, če sem kaj zadel.


Bom poskušala predstaviti svoje razumevanje. Če sodim po svojih sanjah, se ponavadi prepletajo vsakdanji banalni dogodki in tisto, kar se dlje časa tensta v psihi. Te sanje nisem doživela kot ravno močne ali s kakšno pomembno sporočilnostjo, so mi pa zanimive zaradi niza različnih scen. Jaz vidim v vseh scenah eno rdečo nit - funkcionalnost. V prvi sceni ugotovim, da je najbolj funkcionalno, če govorim v svojem jeziku, v drugi ugotovim, da tisto, kar izgleda kot smeti, ima neko funkcijo zame, v tretji ugotovim, da stvari nimajo zame nobene vrednosti, v četrti lep vrt ni fukcionalen za psa, v peti pa so funkcionalni zame moji in ne tuji fascikli.

Tiste fante v prvem delu sanj sem sama sicer povezovala z nekimi svojimi notranjimi aspekti, ki jih poskušam razumeti oz. katerih razumevanje je šele v zametkih. Možna pa je tudi tvoja razlaga, sploh ker se ponavadi v sanjah drugih ne znajdem in lažje odgovorim z lastnimi sanjami - se pravi, v svojem jeziku. Ampak, če bi šlo za vas tri, ne vem, zakaj bi bili predstavljeni kot najstniki in zakaj se ne bi mogli sporazumeti v angleščini.

Prosojno blago (in ostalo kičasto blago) v sceni s teto in sestrično lahko povežem z enim dokaj nepomembnim dogodkom. Spominja namreč na prosojen baldahin v trgovini z otroško opremo. S partnerjem sva nameravala kupiti baldahin k otroški posteljici za malo hčerko (prej je spala v zibelki), takšen, ki bi malce zastrl svetlobo. Tega, kar sva si midva predstavljala, niso imeli, trgovka pa nama je še razložila, da bo v nekaj mesecih še nevaren, ker si ga lahko otrok povleče nase. Moje predstave o funkcionalnosti so bile v ostrem nasprotju z realno neuporabnostjo in nekvaliteto izdelkov, ki sem jih videla. Me je pa fascinirala trgovka, ki nama je v nasprotju s kakšnimi nekvalitetnimi trgovci pojasnila, zakaj določenega izdelka ne rabiva oz. zakaj ni funkcionalen. Dolgoročno gledano je seveda ravnala poslovno modro. Ta odnos do funkcionalnosti me je izgleda tako okupiral, da se pojavlja kot vodilni motiv v sanjah.

Sanje se sicer ukvarjajo tudi s psihološko dediščino moje rodbine. Star material in arhivi niso povezani samo s tem forumom, ampak z dejstvom, da se zadnje čase ukvarjam s preteklostjo svoje rodbine in z njenim vplivom name. Tako razumem niz sanj - pregledujem stare zapise in fotografije, ampak vrt ni dovolj velik, zato rabim cel arhiv za predavalnico, kjer imam vpogled v fascikle. Vpliv moje babice v sanjah se dokaj sklada z realnostjo, v pozitivnem in negativnem smislu. Od nje sem prevzela tudi mentalne vzorce, ki delujejo kot psihična zavora. Od mene se pričakuje neka lojalnost, zavezanost rodbini, ne glede na realno kvaliteto odnosov. V bistvu v sanjah razdelujem psihično manipulacijo. Teta in sestrična sta v prispodobi v sanjah prav to, za kar sta predstavljeni in v realnosti sta povzročili izjemno škodo tako meni kot celi rodbini. Moji občutki krivde, kolikor jih je, so predvsem izraz patoloških vzorcev, saj zanje ni realne osnove.   V bistvu je na meni, da razmejim tisto, česar nista bili sposobni moja babica in delno mati, in očitno imam pri tem določene težave. Pozitivno je to, da za razliko od svoje babice skušam vsaj razumeti motive drugih, pogledati za fasado, kar je v naši rodbini vsaj zame prepovedano. Ne vem, koliko sem v tem pronicljiva, ampak dejstvo je, da fante v prvi sceni sprejmem - čeprav so tujci, ker razumem njihove motive kot neproblematične in da tete in sestrične ne sprejmem - čeprav sta del rodbine, ker vidim problem v tem, kar sta in kar ponujata. Ta vidik tete in sestrične ni povezan z mojo samopromocijo - čeprav morda nekomu deluje zabavno/smešno, ampak z zlorabo zaupanja. Ta del sanj me delno spominja na sanje o ženskem internatu.

Vem za Jungove interpretacije sence v sanjah, ampak po moje je s tem tako kot z razumevanjem seksualnosti pri Freudu - problematično in nedodelano.  V mojih sanjah se kot moji aspekti pojavljajo tako moški kot ženske, prav tako pa se eni in drugi pojavljajo tudi kot realne osebe, ki niso del mene. O tem bi veljalo še malo razmisliti.










Teta in sestrična prodajata brezvezne prosojne modrčke in majčke.Torej nekaj, kar bi po svoji funkcionalnosti moralo biti erotično. Kičaste stvari poskušajo biti privlačne. Kužek bi znal biti simbol nagajive lahkotnosti, igrivosti, njegova ljubkost te hitro zapelje. Tvoj vrt je za tega kužka, ki je tudi tvoj aspekt, premajhen. Vtrgovini te je baldahin zapeljal,pozabila si na njegovo funkcionalnost. Na koncu si se odločila za trgovko, ki bi jo po moje takoj odpustili, če bi zvedeli za njeno poštenost do strank. Trgovine po naravi niso podjetja, ki bi lahko dolgo živela, vsaj v teh časih ne. Tvoja moč je vrealnosti, poštenosti, funkcionalnosti. Zapeljevanje, smisel v privlačnosti zate nima smisla, zato je to pri tebi nerazvito. Potreba po erotiki in erotični potenciali (kužek) so pri tebi ( to so pač moje forumske domneve, niti slučajno ne želim biti grob ali brezčuten, bog ne daj nesramen, pa tudi pretirano vztrajen in trmast v pogledu ne) nerazviti. So v senci. V teh sanjah bi tudi Freud kaj našel za svojo dušo Wink.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1057 - 16.12.2008 at 10:42:52
 

Freud bi v vseh mojih sanjah našel material za svoj stil interpretacije   Cheesy. Sploh ne dvomim, da bi te zadnje sanje nadgradil s še bolj pikantnimi obrazložitvami. Sicer tudi če mene vprašaš, je v teh sanjah kar nekaj elementov, iz katerih bi naredila sama podobno interpretacijo, če človeka ne bi poznala. Tvoje sklepanje je dokaj samoumevno glede na sanjski material. Problem je, kar se je dogajalo tudi pri Freudu, če človek ni pozoren na detajle in dela sintezo samo iz tistega, kar ga najbolj zbode v oči, mirno pa prezre vse, kar nasprotuje tej sintezi.

Tukaj je potrebnih nekaj dodatnih pojasnil sanj. Nisem nameravala pisati celega romana o (kot sem mislila) banalnem dogodku v trgovini, ampak izpade, da so detajli pomembni za razumevanje. Najbolj pomembna je prodajalka. S partnerjem sva prek nje kupila veliko stvari – otroška posteljica, itd, itd. Baldahin je bil edina zadeva, za katero se nisva odločila. S tem, da naju je tisto, kar sva videla, odbilo, preden sva govorila s prodajalko in v vsakem primeru ga ne bi kupila. Pred prihodom v trgovino sem sama imela v mislih funkcionalnost baldahina, tisto, kar sem videla, pa me ni zapeljalo, ampak odbilo zaradi svoje neuporabnosti in kičastega izgleda. Prodajalka je razumela, kaj iščeva in kaj rabiva in je pač na prvo mesto postavila zadovoljnega kupca. Vse, kar sva rabila, sva tudi vzela. Če se prodajalka ne bi potrudila, bi bilo manj verjetno, da bi kaj kupila in bi šla mogoče drugam. Kupec se ne vrača tja, kjer so ga »nategnili« in mu prodali slabo robo. V bistvu je bila to ena najbolj kvalitetnih prodajalk, takšnih, zaradi katerih se kupci vračajo. S strani podjetja bi bilo idiotsko, če bi jo odpustili – pri vseh drugih resnično slabih prodajalcih.

Zame je bil baldahin sinonim za slabo robo in z nakupom se je vse končalo, ampak moje nezavedno je delalo še naprej in ustvarilo asociacije, ki jih v budnem stanju ne bi bila sposobna. Na slabo robo pač v življenju naletiš in je ne moreš vedno takoj prepoznati. Moje nezavedno je sorodnici – teto in sestrično – povezalo s slabo robo. Moj občutek krivde je v tem, da je grdo tako označiti svoje sorodnike, ampak žal ustreza realnosti. Blago, ki ga prodajata v sanjah, od daleč izgleda zelo bogato, dragoceno (od daleč je videti samo vrhnja oblačila), šele ko se potrudim pogledati od blizu, vidim, da je material nekvaliteten, da gre za tretjerazredne izdelke. Prosojno perilo in majice so vmes, ampak tudi iz nekvalitetnega materiala. Seveda se strinjam, da tudi oblačila, ki delujejo erotično, pridejo še kako prav. Pojav teh izdelkov v mojih sanjah ni povezan z erotičnostjo, ampak z določenimi dogodki iz preteklosti, ki se navezujejo na mojo teto in sestrično in vem, zakaj sem jih sanjala oz. zakaj se pojavijo vmes. Moja izjava, da nimam kaj s tem početi, se nanaša na del moje preteklosti in na določene ljudi.

Moje sanje se nanašajo na pogled iz bližine. Ko zadeve pogledam od blizu, izgledajo drugače. Izgubljeni tujci postanejo sprejemljivi. Kup nepomembnega papirja na mizi se izkaže za dragoceno gradivo. Kup vabljivih oblačil je tretjerazredna roba. Na videz lep in neproblematičen vrt (ki v sanjah ni moj) je problematičen, ko se osredotočim na psa v njem. In ko se osredotočim na fascikle, najdem tiste s svojim imenom.

Aja, kičaste stvari niso same po sebi privlačne. So ponesrečene imitacije slabe kvalitete. Mislim, da se moje sanje ukvarjajo s to razmejitvijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1058 - 16.12.2008 at 11:08:56
 
murileon wrote on 15.12.2008 at 21:36:13:
Pri meni gre definitivno za nek kar precej globok problem hierarhije odnosov, ki so mi ga te sanje s tem hlapcem zelo nazorno pokazale. A kaj je problem pri hlapcu? Navadil se je tega življenja. Postal od njega odvisen in noče, da mu kdo najde tobak s katerim se uspava in zadane in ogreje s pomočjo gnoja. Hlapec je v sanjah še dokaj mlad, to je v sanjah pozitivno. Zato je doteh sanj verjetno sploh prišlo. Še je čas za transformacijo. Ta od sveta pozabljeni hlapec ti lepo pokaže, da z dosežki civilizacije, okolja, družbe ni imel stikov, ker jih tudi sam na nek način ni hotel. Zato je logično, da se to povdarja.
Te sanje v slikah, kjer sem zaradi dosedanjih izkušenj na nek način postal neodvisen in se nočem več podrejati pretiranemu primitivizmu, kažejo moje stanje na objektivnem nivoju in hkrati govorijo o mojem notranjem stanju. V moji notranjosti očitno obstajajo primitivna avtoritarna nagnjenja, ki se v negativnem smislu prebudijo, ko naletim v življenju na primitivnega človeka,ki mi je nadrejen. Njegovo primitivnost sprejmem, ker svet tako vidim in vklopijo se inferiorni aspekti, ki znajo v taki situaciji funkcionirati. Je pa avtoritaren delmoje notranjosti vedno pripravljen na konflikt, če pride do pretiranega primitivizma. V sanjah pomagam ščititi partneričin intimni svet. Z eno besedo, vsi se ubadamo in poskušamo razumeti naše notranje kolobocije. Druga nam ne preostane Smiley. Procesi so počasni. Primeni je definitivno prišlo do situacije, ko takšen kot sem, ne funkcioniram sebi v prid, zato neke stvari moram popraviti. Tisti od gnoja in tobaka odvisni hlapec mora sprejeti, da za njegovo zdravje njegov način življenja ni najbolj zdrav. Mlad je še in smisel spremembe je zato velik.
Na primitivne ženskeosebe sem v življenju že večkrat naletel. Problem pri ženska je v tem, da so veliko bolj zagrebene in zagrižene kot moški, zato primitivne ženske delajo več škode od primitivnih moških. Pozitivne ženske pa naredijo večpozitivnega od pozitivnih moških Smiley. Rezultat je zato podoben Smiley. Očitno sanje govorijo o mojem vztrajanju in zagrizenosti v nekih situacijah. Hlapec se tudi kar zagrizeno brani.
Plesnamesecu, hvala za pomoč pri razumevanju.


Če predpostavljajva, da sanje zaradi odostnosti ali vsaj zaradi ražiritve rež zavestnih filtrov omogočajo širši vpogled v dejansko stanje stvari, potem ni mogoče prezret, da ti nova življenksa vloga sama po sebi v ničemer ne osvobaja občutka inferiornosti, ki si ga  v odnso pripeljal s sabo. Meščasnki stil življenjenja ti sicer obljublja pobeg/osvoboditev  izpod tradicionalne (da ne rečem kmečko-avtoritarne) odvsiniške pozicije, vendar ima tudi ta svojo ceno: podreditev zahtevam postmodrene ekonomike, ki jo na nek način v odnosu do tebe simbolizira tudi tvoja partnerica. Ker  je hkrati simbol osamosvojitve izpod tradicionalnih hirerhičnih odnosov, zato je razumljivo, da imaš do nje tak ambivalenten odnos.  

Parnerski odnos zasebnosti/intimnosti je mogoče razvijati le v
konkretnih družbenih okoliščinah, ki pa zahtevajo prilagoditev tem vladajočim  družbeno produkcijskim odnosm, da bi bil  ta odnos lahko funkcionalen. Tako da bolj izrazite kot so (obojstranske) potrebe/zahteve po zasebnosti/intimnosti (v okviru katere se edino lahko izvaja  medsebojno prilagajanje), bolj močno se občuti konflikt med medsebojno socializizacijo in socializicajo takšne partnerske skupnosti s širšo družbeno skupnostjo. Konflikt nastane predsem zato, ker v intimni partenski skupnosti ne gre za  tekmovanje in hierhaično podrejanje ampak za kompatibilnost in kooperativnost, v šrši družbeni skupnosti pa prevladujejo prav odnosi kompetativnosti,   avtoritete, hierarhije, odvsinosti...  Razrešitev iz take situcaije je pogosto  lahko le  preslikava prevladojučih družbenih  odnosv v intimni partnerski odnos,  v katerem se vzpostavi tekma za prevlado tistega, ki boljše/učikovjteše poosebi širše družbene vrednote.  V taki razrešitvi se intimnost zredicura na infantilno služenje interesom širše skupnosti (potrošništvo, razkazovanje statusnih simbolov, zavistnost, privoščljivost, skopost/pohlep...) po eni strani  ter infantilnemu  umiku nerealnen, od zunjega sveta začiten kompenzatorni svet (duhovnega elitizma  v smislu umikanja v sanjsko/pravljično realnost, neobstoječo naravno avtentičnosti, asketizem...) po drugi strani. V takšnem odnosu, ki je na zunaj lahko čisto funkcionalen/simbiotičen, pa  ni skupne intimnosti, ki je osnova vsakemu trdnemu  partnerskemu odnosu, v katerem bi lahko vsak od parterejev trajno presegel vzorec lastne  inferiornosti,  ki jo je prinesel v odnos in v kateri bi  to ineriornost lahko vzajemno presegla. Po moji izkušnji mora biti merilo  funkcionalnosti partnerskega odnosa prav širitev skupnega polja intimnosti za preseganje vsake od zunaj pogojene inferiornosti, kar pa seveda predpostavlja tudi  blazno zahtevno inventivnost  v odnosu te partnesrkem skupnosti  do  širše  družbene skupnosti.   Prav tako po moji izkušnji pa družbena skupnost takšno inventivnost  prej ko slej tolerira če že ne celo sprejme, če že zaradi drugega ne, ko sama zapade v krizo,  ker je takšen par itak navajen delovat v okolju permanetne ogroženosti, ki ju zanju predstavlja še tako 'normalno' družbeno okolje. Tko da medsebojna socializacija z namenom izgradnje skupnega polja intimnosti je po moje edini pravi in trden temlej, na katerem se lahko vzpostavi funkcionalen odnos s širšo skupnostjo (nenazadnje tudi zato, ker  to dologoročno  spreminja koncept celotne družbe tako, da je bolj nakolnenjenja oblikovanju intimnih pratnerski skupnosti oz.  vrednote intimnih partnerskih skupnosti inovirajo celotno družbo na način, da se konflikt zmanjšuje...)    
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1059 - 16.12.2008 at 11:25:10
 
Quote:
Sem v stanovanju pokojne babice. V njeni sobi so trije fantje, skoraj še otroci, za katere mi ni jasno, kaj tam počnejo. Poskušajo z mano govoriti v zelo slabi angleščini in nato nemščini, po naglasu ugotovim, da so slovanskega izvora. Odločim se, da je najboljše, da se pogovarjamo vsak v svojem jeziku, da bomo tako še največ razumeli. Zdi se, kot da potujejo in malce raziskujejo svet. Zdi se, da nimajo slabih namenov, čeprav nočejo izdati svojega izvora, predvidevam, da so Poljaki. Do njih sem gostoljubna, tako kot je bila moja babica gostoljubna do tujcev.

Nato sem v babičini kuhinji, kjer je na mizi veliko zmečkanih in razmetanih papirjev. Najprej mislim, da so smeti in jih nameravam vreči stran, nato opazim, da so vmes stare fotografije in teksti. Z zanimanjem začnem pregledovati material.

Nato se v isti kuhinji pojavita moja teta in sestrična (tetina hčerka), ki poskušata vso pozornost preusmeriti nase. Igrata pomembni poslovni ženski, rečeta, da trgujeta z Varšavo in pričakujeta od mene, da bom kupila njuno blago. Pogledam blago - vidim, da je popolnoma nekvalitetno in neuporabno, vmes so prosojni nedrčki in prosojne majčke iz nekega brezveznega umetnega materiala. Rečem, da nimam kaj početi s tem. Vem, da sta navadni akviziterki in da me poskušata samo prinesti okrog. Tudi njuno obnašanje in izgled sta izumetničena. Malo pa me daje občutek krivde, ker babica pričakuje, da bom prijazna z njima, počutim se nekoliko slabo, ker ju ne maram in ker ne sprejemam njune igre.

V naslednji sceni je še nekaj ljudi z mano in ogledujemo si okolico neke hiše, morda sosednje, ne vem. Okolica je izjemno lepo urejena, podobna urejenim angleškim vrtovom, ampak v bistvu si ogledujemo, kakšen prostor so ponudili kužku, ki ga imajo. In skupaj ugotavljamo oz. je tudi videti, da je kužek utesnjen. Vrt je zelo lep, ampak premalo prostoren za kužka. Ne zdi se mi primeren, sama bi naredila večji vrt.

V zadnji sceni sem v neki izobraževalni ustanovi, na mizi imam na kup nametane fascikle s tujimi imeni, ker nisem imela časa poiskati svoje. Predavateljica želi, da pogledamo material v svojih fasciklih. Zdaj se odločim in grem v arhiv, ki je za predavalnico, in najdem fascikel s svojim imenom, vem pa, da jih je še nekaj mojih. Predavateljica se mi pridruži v iskanju in skupaj gledava prvi fascikel.

Ja, v luči tvoje interpretacije, se tudi meni zdi, da gre za sanje o tem kdo si, koliko te določajo družinske razmere, kaj ti je zares pomembno.

Prvi prizor opisuje odnos z babico, ki je imela zgleda v življenju precejšen vpliv nate, vendar se mi zdi ta odnos tudi ambivalenten, po eni strani ti je bila vzor, po drugi strani pa njenega vedenja nisi nikdar v celoti razumela oz. si si želela ali pričakovala njene drugačne odzive.
Sestrična in teta sta ti pomagali izoblikovat tvojo identiteto v smeri kaj ti nisi ali si ne želiš postat.
V drugem prizoru z vrtom in kužkom, se mo zdi, da je kužek tisto ljubeče bitje, ki mu je na račun urejene podobe namenjene drugim, odmerjeno premalo prostora. Gre za tvoje preteklo občutenje, ali za tvojo vrednoto v odnosu do okolice.
Tretji prizor mi govori o iskanju. Že potreba po iskanju, po kopanju po preteklosti, govori o neki negotovosti, morda jo je prihod tvojega otroka še ojačil, saj je zelo pomembno, ne samo kdo ti si, ampak tudi kdo si ti za tvojega otroka.
Zakaj čutiš to potrebo, to temeljno negotovost, zakaj sodeluješ konec koncev tudi tukaj, o tem te sanje ne govorijo. Je pa po mojem to ta trenutek zate pomembno.

Aja, zadnjič me je presenetilo, kako se tvoje sanje navezujejo na to, o čemer smo se med drugim tukaj pogovarjali, po eni strani si name naredila vtis kot stabilna, urejena, sistematična persona, celo ta tvoja razlaga s funkcionalnostjo spet kaže v to smer, pa vendar se po ovinkih in skozi špranje kažejo še neki drugi aspekti, ki so bili morda prej potlačeni, v tem življenskem obdobju pa si jih dovoliš začutit. Morda kažejo sanje tudi na krhkost lupine, pod katero pa se marsikaj pretaka in še oblikuje.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #1060 - 16.12.2008 at 11:32:33
 
murileon wrote on 15.12.2008 at 21:18:49:
Alojz in Sandib wrote on 15.12.2008 at 11:17:41:
Murileon

Neverjetno.Napišem skoraj nikoli ne sanjam in glej ga,še tisto    noč se zgodi se ,da sanjam.Kaj sem sanjal?
Imam brunarico v kateri delam,pišem rišem itd.In jaz ti sanjam,kako vstopam v brunarico in zaznam neko megleno oranžno svetlobo in pogledam na omaro in na omari sedi lepa bela sova in me gleda.Nato pogledam na okensko polico in vidim mlado puhasto sovo,ki pa je večja od prve.To se mi zdi čudno in se vprašam kako je lahko tako mlada sova večja od matere. Stegnem roko,da bi to mlado sovo prijel,takrat se proti meni zaleti starejša sova,ki pa se v zraku spremeni v večbarvno še manjšo sovo kot je bila prej.Ko se ta spremenjena mati sova zaleti proti meni spusti nadnaraven neopisujoč glas,ki meni pove,da naj pustim pri miru njenega mladiča. Ta nadnaraven glas me tudi zbudi. No murileon pa si dobil moje sanje v analizo.

Lp Alojz


Tudi sam sem že večkrat sanjal ptice,med njimi tudi sove. Značilnost sov je, da so nočne ptice. Lovijo ponoči, zato so njihove sposobnosti prilagojene nočnim pogojem. Vidi v temi. To je lahko torej simbol za vpogled in razumevanje. Torej duhovni svet. Sova je v tvoji brunarici. V brunarico se verjetno radi zatekajo ljudje, ki se želijo odmakniti od civilizacije. Ti v tej brunarici delaš, kar pomeni, da ti ne služi za oddih in revitalizacijo, ampak na simbolični ravni govori o zavračanju nečesa. V tem okolju je tudi bleda oranžna svetloba. Oranžna barva je barva strasti, seksualnosti, čutov. Baje simbolizira ravnotežje med libidom in duhom. Meni se je čudna oranžna barva pojavljala v času, ko sem se izoliral od sveta in strastno tuhtal in razmišljal na popolnoma asocialen način. Asocialnost s seksualnostjo ravno ne gre skupaj.
Mati sova je vtvojih sanjah neki avtonomen aspekt določene duhovnosti, ki ima tudi svojega otroka, ki ga  brani. Če nekdo nekaj pretirano brani, je to lahko tudi znak posesivnosti. Tvoj duhovni svet je očitno širši od matere sove. Obstaja njen otrok, velika puhasta sovica, ki je v nevarnosti, da jo ti s svojo matero sovo pretirano zaščitiš in tako onemogočiš njen razvoj. Mama sova postane manjša in te s predirljivim nezemeljskim zvokom prebudi. Mislim, da gre za strah pred spremembo. Med ljudmi obstaja vraža, da sova napoveduje smrt. Mogoče se mama sova boji zase in se boji umreti. Gre za smrt nekega dela osebnosti, ki pa mora pred tem naučiti otroka živeti. Smrt mame sove bi v tem trenutku bila prezgodnja in bi verjetno ogrozila tvoje notranje ravnovesje. Tudi Nahatee je opazila, da mama sova išče tvojo pozornost.
Pač, vsi smo v nekih procesih.


No titud zdi de mi,da si kar ok.analiziral zadevo.Kar se tiče seksualnosti res nisem imel nikoli nikakršnih problemov.Tudi na tem področju sem veliko probal in eksperimentiral in lahko rečem da kar zadovoljivo, saj po besedah druge strani.Pritožb ni bilo, pohval pa veliko. Ego je jebena stvar to je res.Sam to sedaj dokazujem,kaj češ saj vem da ni prav.

Lp Alojz Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1061 - 16.12.2008 at 13:48:53
 
Alojz in Sandib wrote on 16.12.2008 at 11:32:33:
V tem okolju je tudi bleda oranžna svetloba. Oranžna barva je barva strasti, seksualnosti, čutov. Baje simbolizira ravnotežje med libidom in duhom. Meni se je čudna oranžna barva pojavljala v času, ko sem se izoliral od sveta in strastno tuhtal in razmišljal na popolnoma asocialen način. Asocialnost s seksualnostjo ravno ne gre skupaj.


Če gre za ravnotežje med libidom in duhom, oranžna barva lepo sodi zraven. Umik v samoto ni nujno negativen proces. Lahko se ravno s pomočjo te prehodne faze uravnotežijo energije. Reprodukcija, kreativnost, intelekt, komunikacija. Lahko zbereš čustveno energijo, ki si jo pripravljen deliti z drugimi.

Uravnotežena doza oranžne pomaga pri vzpostavljanju porušenega ravnovesja in stimulira entuziazem in kreativnost.




Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1062 - 16.12.2008 at 14:04:28
 
Quote:

Tretji prizor mi govori o iskanju. Že potreba po iskanju, po kopanju po preteklosti, govori o neki negotovosti, morda jo je prihod tvojega otroka še ojačil, saj je zelo pomembno, ne samo kdo ti si, ampak tudi kdo si ti za tvojega otroka.
Zakaj čutiš to potrebo, to temeljno negotovost, zakaj sodeluješ konec koncev tudi tukaj, o tem te sanje ne govorijo. Je pa po mojem to ta trenutek zate pomembno.

Aja, zadnjič me je presenetilo, kako se tvoje sanje navezujejo na to, o čemer smo se med drugim tukaj pogovarjali, po eni strani si name naredila vtis kot stabilna, urejena, sistematična persona, celo ta tvoja razlaga s funkcionalnostjo spet kaže v to smer, pa vendar se po ovinkih in skozi špranje kažejo še neki drugi aspekti, ki so bili morda prej potlačeni, v tem življenskem obdobju pa si jih dovoliš začutit. Morda kažejo sanje tudi na krhkost lupine, pod katero pa se marsikaj pretaka in še oblikuje.
bp


Svoje identitete nisem nikoli dojemala kot neko stabilnost, urejenost ali simpatičnost. V bistvu se mi zdi krhkost oz. ranljivost neka samoumevna konstanta, objektivna danost, ki se je ves čas zavedam.

Prihod otroka, vsaj po mojih izkušnjah, omogoči nek jasnejši vpogled v lastno identiteto oz. te okoliščine prisilijo, da marsikaj v življenju prevrednotiš ali razčistiš. Prihod otroka pomeni nov člen v generacijski verigi in če karkoli ni kristalno jasno, zahteva razjasnitev in umestitev v rodbinski sistem. Zahteva prevrednotenje in prerazporeditev odnosov. Odtod moja preokupacija s kvaliteto in nekvaliteto v odnosih. Zdaj sem šele v procesu razjasnjevanja, ne znam bolj natančno pojasniti zadev, mi pa sanje pomagajo pri tem. Sicer pa kar nekaj mojih sanj govori o podobni preokupaciji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1063 - 16.12.2008 at 16:05:55
 
Quote:
Quote:

Tretji prizor mi govori o iskanju. Že potreba po iskanju, po kopanju po preteklosti, govori o neki negotovosti, morda jo je prihod tvojega otroka še ojačil, saj je zelo pomembno, ne samo kdo ti si, ampak tudi kdo si ti za tvojega otroka.
Zakaj čutiš to potrebo, to temeljno negotovost, zakaj sodeluješ konec koncev tudi tukaj, o tem te sanje ne govorijo. Je pa po mojem to ta trenutek zate pomembno.

Aja, zadnjič me je presenetilo, kako se tvoje sanje navezujejo na to, o čemer smo se med drugim tukaj pogovarjali, po eni strani si name naredila vtis kot stabilna, urejena, sistematična persona, celo ta tvoja razlaga s funkcionalnostjo spet kaže v to smer, pa vendar se po ovinkih in skozi špranje kažejo še neki drugi aspekti, ki so bili morda prej potlačeni, v tem življenskem obdobju pa si jih dovoliš začutit. Morda kažejo sanje tudi na krhkost lupine, pod katero pa se marsikaj pretaka in še oblikuje.
bp


Svoje identitete nisem nikoli dojemala kot neko stabilnost, urejenost ali simpatičnost. V bistvu se mi zdi krhkost oz. ranljivost neka samoumevna konstanta, objektivna danost, ki se je ves čas zavedam.

Prihod otroka, vsaj po mojih izkušnjah, omogoči nek jasnejši vpogled v lastno identiteto oz. te okoliščine prisilijo, da marsikaj v življenju prevrednotiš ali razčistiš. Prihod otroka pomeni nov člen v generacijski verigi in če karkoli ni kristalno jasno, zahteva razjasnitev in umestitev v rodbinski sistem. Zahteva prevrednotenje in prerazporeditev odnosov. Odtod moja preokupacija s kvaliteto in nekvaliteto v odnosih. Zdaj sem šele v procesu razjasnjevanja, ne znam bolj natančno pojasniti zadev, mi pa sanje pomagajo pri tem. Sicer pa kar nekaj mojih sanj govori o podobni preokupaciji.


Kaj pa če gre za to, spričo surove neposrednosti življenja, ki jo vnese otrok, večina prejšnjih lastnih in tujih življenskih preukupacij postane preprosto nepomebnih in se jih zgolj prezre (oziroma  postanejo prosojne, če se jim iz vljudnosti ali po sili prilik približaš). V bistvu ne gre toliko za njihovo nekakovost, ampak nepomebnost glede na tvojo novo/drugačno pozicijo opazovanja. Kaj pa če babica spričo svoje življenjske širine, s katero pokriva tudi zate nepomembne (a drugim pomebne) dejavnosti,   postane zate 'plehka' in zato v pregledovanju 'fajlov' iščeš predvsem  tiste podobe in dogodke, ki bi ti pomagali premagati 'plehkost' in te v odnosih z drugimi (in do samo sebe, svoje osebne zgodovine) na novo trdno povezavli v skladu s tem tvojim   novim pogledom/pozicijo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1064 - 16.12.2008 at 16:07:15
 
Quote:
Svoje identitete nisem nikoli dojemala kot neko stabilnost, urejenost ali simpatičnost. V bistvu se mi zdi krhkost oz. ranljivost neka samoumevna konstanta, objektivna danost, ki se je ves čas zavedam.

Tokrat sem uporabil besedo (sistematična) persona, ki je sicer ne uporabljam, namesto oseba, verjetno kot poudarek, da ne govorim o tvoji identiteti (ali pa gre za morda meni ne prav jasno asociacijo na Bergmana, Andersenovo ali Ullmanovo).

Sicer pa se mi res zdiš čisto simpatična, pat pat pat.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 69 70 71 72 73 ... 90