Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 11
(Read 41561 times)
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #60 - 29.08.2006 at 09:08:18
 
m wrote on 28.08.2006 at 18:32:33:
picola wrote on 28.08.2006 at 16:20:21:
Glede zavesti pa to...Nekateri ne verjamejo vanjo, mislim celo, da je medicina tukaj na prvem mestu (glede na to, kaj počne večino časa-zdravi telo-bi težko rekla kaj drugega), nekateri verjamejo, da se 'naseli' v človeka tik pred rojstvom, nekateri kot praviš po treh mesecih...kdo potem odloča in kdo ima prav glede tega? Vsak sam? Če je tako, potem si ne upam ničesar povezovati s splavom (še posebej ne takrat, ko nekdo sploh ne verjame v zavest oziroma dušo...)...če veš, kaj mislim?


So pa tud taki, ki so prepricani, da zavest ... dusa, ce hoces... preveva vse v vesolju, od kamnov naprej.  Wink


... da preveva prav vse, tudi zarodek ob spočetju  Huh ... si morda to m imela v mislih ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #61 - 29.08.2006 at 10:49:25
 
vida wrote on 29.08.2006 at 09:08:18:
... da preveva prav vse, tudi zarodek ob spočetju  Huh ... si morda to m imela v mislih ?

Kot nam razodeva 1. Mojzesova knjiga Postave v poglavju 38, stavka 9 in 10, ga pravzaprav preveva že tudi pred spočetjem.  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #62 - 29.08.2006 at 11:05:52
 
Quote:
vida wrote on 29.08.2006 at 09:08:18:
... da preveva prav vse, tudi zarodek ob spočetju  Huh ... si morda to m imela v mislih ?

Kot nam razodeva 1. Mojzesova knjiga Postave v poglavju 38, stavka 9 in 10, ga pravzaprav preveva že tudi pred spočetjem.  Undecided


GrinOd kdaj pa ti študiraš Sv. pismo? Wink

Loops... seveda mislim, da je otrok življenje...zakaj me to sprašuješ?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #63 - 29.08.2006 at 11:05:55
 
miška  ? ... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #64 - 29.08.2006 at 12:44:13
 
Quote:
picola wrote on 24.08.2006 at 16:56:06:
P.S.: zdejle mi ja padlo v glavo, da sem po vsej verjetnosti bolj občutljiva kar se splava tiče, ker sva z Marijanom neplodna in me dobesedno razpizdi branje nekaterih forumov in postov, v katerem mladoletnice panično prosijo za nasvete zaradi nazaščitenih spolnih odnosov (eno najpogostejših vprašanj je, če morajo starši bit obveščeni o  splavu,če je ona stara 16 (!!!!!) let- ne razumem niti, kako naša zakonodaja dovoljuje sploh delanje splava brez vednosti staršev po šestnajstem letu!!! Če bi bilo to drugače, bi iblo sigurno manj splavov, predvsem pa manj ponavljajočih se splavov in nadaljnih neodgovornih odnosov)...
Včasih se mi življenje res ne zdi pravično...


Picola, povej, a misliš, da je otrok kaj drugega (oz. bi tvoj otrok bil kaj drugega) kot življenje (ki se ti včasih ne zdi pravično...)?



picola wrote on 29.08.2006 at 11:05:52:
Loops... seveda mislim, da je otrok življenje...zakaj me to sprašuješ?


Nisem te vprašala, če misliš, ali je otrok življenje, ampak sem te vprašala, če misliš, da je (bi bil) kaj drugega (boljšega, dragocenejšega, drugačnega, bolj tvojega), kot to življenje kot ga vidiš (npr. neodgovorne najstnice...sistem kot ga vidiš in ne odobravaš...). Hotela sem v bistvu poudariti point, kot je že lepo v eni pesmici zapisano, kako lahko ljubimo Boga, če ne ljubimo človeka? Ali: Ne ljubimo metulja, če nismo ljubili gosenice.







Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #65 - 29.08.2006 at 14:59:54
 
Quote:
Nisem te vprašala, če misliš, ali je otrok življenje, ampak sem te vprašala, če misliš, da je (bi bil) kaj drugega (boljšega, dragocenejšega, drugačnega, bolj tvojega), kot to življenje kot ga vidiš (npr. neodgovorne najstnice...sistem kot ga vidiš in ne odobravaš...). Hotela sem v bistvu poudariti point, kot je že lepo v eni pesmici zapisano, kako lahko ljubimo Boga, če ne ljubimo človeka? Ali: Ne ljubimo metulja, če nismo ljubili gosenice.



se mi zdi normalno da je za vsako mati njen otrok nekaj posebnega  Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #66 - 30.08.2006 at 08:20:06
 
Če se pogovarjamo o življenju, ga je zame - v enem polžku in mravljici, ki ju vsi tako vneto preganjamo s pantakanom, več, kot v nekaj dni starem zarodku.
Kar se tiče vrednosti, je pa za nekatere več vredna kakovost in potencialno zagotovljeni pogoji za normalno bivanje, kot pa eno življenje tromesečnega zarodka.
Torej smo si zlo različni in to predvsem zaradi priznavanja ali zavračanja dogme, dogme svetosti življenja v sprevrženi obliki, da je sveto le človeško življenje. Zame je eno življenje - polžka, mravlje ali 3 dnevnega zarodka, drugo pa človek in živali s svojimi pravicami in obveznostjo nas, da ne povzročamo trpljenja oziroma nismo brezbrižni do njega. In če avto prekine hrbtenjačo mucku in za sabo vleče zadnji del telesa kot bi bila cunja - to se je včeraj zgodilo pri ans, je edino humano prekiniti to trpljenje.

Sem včeraj gledal v Preverjeno na POP TV, koliko enega šita je sposobna producirati ta na katolištvu temelječa civilizacija. Šlo je za uboj hčerke z nožem. Koliko enih simptomov je bilo, da je deklica v hudi stiski, pa nikome ništa in po dveh letih aresta ima taista mati še vedno ob sebi 2 svoja otroka.
Če bi šlo za psa, bi se po moje več ljudi dvignilo v njegovo bran, tako gre pa za še eno svetost, svetost družine.

Jebeš tako svetost, ko se ščiti grobijana in zaničuje nebogljeno bitje.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #67 - 30.08.2006 at 08:49:01
 
Quote:
Hotela sem v bistvu poudariti point, kot je že lepo v eni pesmici zapisano, kako lahko ljubimo Boga, če ne ljubimo človeka?

ja, če ljubiš Boga, potem ljubiš tudi vse ostale v odnosu do Boga.

Quote:
Ali: Ne ljubimo metulja, če nismo ljubili gosenice.

nobeno navadno živo bitje ne more "nekoč" postati Bog, in Bog nikoli ne more pozabiti na to, da je Bog, oz. izgubit svoje pozicije.

živo bitje je večno, Bog je večen in odnos med njima (sluga - gospodar, odvisni - neodvisni) je večen.

je pa res, da se lahko živo bitje po svoji omejeni svobodni volji odloči obrnit stran od Boga. takrat Ga pozabi, in takrat pozabi tudi nase, na svoj pravi jaz, tako kot nekdo, ki pozabi svojega očeta, pozabi na to, da je on njegov sin.

takrat se večno živo bitje začne zmotno poistovečati z materijo in poskuša gospodarit v tem materialnem svetu. v končni fazi pa ga to pripelje le do trpljenja.

čeprav živo bitje lahko pozabi na Boga, Bog nikoli ne pozabi svojih otrok. zato se iz svoje neomejene milosti do trpečih, nenaklonjenih Mu živih bitij, včasih sam pojavi v tem materialnem svetu, včasih pa pošlje svoje večno naklonjene spremljevalce, da jih spomni na resnico in jih vzpodbudi naj postanejo naklonjeni Bogu in tko dosežejo popolnost svojga obstoja in s tem tud neomejeno, vedno dinamično zadovoljstvo.  



Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #68 - 30.08.2006 at 15:50:43
 
vida wrote on 29.08.2006 at 14:59:54:
Quote:
Nisem te vprašala, če misliš, ali je otrok življenje, ampak sem te vprašala, če misliš, da je (bi bil) kaj drugega (boljšega, dragocenejšega, drugačnega, bolj tvojega), kot to življenje kot ga vidiš (npr. neodgovorne najstnice...sistem kot ga vidiš in ne odobravaš...). Hotela sem v bistvu poudariti point, kot je že lepo v eni pesmici zapisano, kako lahko ljubimo Boga, če ne ljubimo človeka? Ali: Ne ljubimo metulja, če nismo ljubili gosenice.



se mi zdi normalno da je za vsako mati njen otrok nekaj posebnega  Smiley



Malce naivno in idealizirano gledanje na materinstvo.

Gre v kontekst propagiranja vloge matere RKC-ja.
Ki je seveda edini in zveličaven smisel obstoja ženske, po RKC-ju seveda.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #69 - 30.08.2006 at 16:10:11
 
picola wrote on 28.08.2006 at 17:11:27:
Pa to že ves čas poskušam povedat!  Wink (očitno imam še vedno težave z jasnim izražanjem... Embarrassed)


Aham, ja pol se pa strinjava.... (picola, vsega nisem niti brala, čisto možno, da si kje že to povedala)
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #70 - 30.08.2006 at 18:52:18
 
Amstel wrote on 28.08.2006 at 10:52:32:
t wrote on 25.08.2006 at 15:44:34:
 V prvem primeru pač samo uveljavlja svojo pravico do lastnega upravljanja s svojim telesom,


Moj mož večkrat reče, da večina poudarja na vsakem koraku le svoje PRAVICE.... kaj pa DOLŽNOSTI?

V tem primeru splava, pride pred pravico do upravljanja svojega telesa, dolžnost do upravljanja s telesom!



Ma dej ne no!

Lastinska pravica nad samim seboj (kolikor nam je sploh še priznavajo) se dotika neposredne svobode (je najbolj osnovna človekova pravica). ali in koliko smo svobodni pri upravljanju s samim sabo -  nima nobene veze z dolžnostimi do samega sebe (vsako tako poudarjanje dolžnosti je samo poskus kontroliranja in omejevanje svobode posameznika).

Kako bo kdo ravnal s samim sabo, je popolnoma njegova stvar!

V momentu, ko se na svojem najožjem terenu podredimo komerkoli drugemu razen sebi, smo samo še sužnji - bedne živali, ki si ne zaslužijo imena človek!


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #71 - 30.08.2006 at 20:02:34
 
t wrote on 30.08.2006 at 18:52:18:
Kako bo kdo ravnal s samim sabo, je popolnoma njegova stvar!

V momentu, ko se na svojem najožjem terenu podredimo komerkoli drugemu razen sebi, smo samo še sužnji - bedne živali, ki si ne zaslužijo imena človek!


uživajte!



Ma dej ne no !...  Wink
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #72 - 31.08.2006 at 07:35:28
 
t wrote on 30.08.2006 at 18:52:18:
Kako bo kdo ravnal s samim sabo, je popolnoma njegova stvar!

V momentu, ko se na svojem najožjem terenu podredimo komerkoli drugemu razen sebi, smo samo še sužnji - bedne živali, ki si ne zaslužijo imena človek!


uživajte!


Verjetno @t ni ravno tako mislil, kot je to razumela Amstel, je pa res, da taisto logiko večina razširja celo na svojo družino, veliko večja večina pa to gleda brez odmevne reakcije. Mislim na primere, ko s svojimi delajo kot s smetmi. Vzrok tiči tudi v odnosu RKC do človeka in v povdarjanju svetosti življenja ob zenemarjanju človekovih pravic.

PS: Imam občutek, da ste me začeli bojkotirati?? Je moje prizadevanje za človeka res tako nesprejemljivo?
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #73 - 31.08.2006 at 08:48:46
 
lola wrote on 30.08.2006 at 15:50:43:
vida wrote on 29.08.2006 at 14:59:54:
Quote:
Nisem te vprašala, če misliš, ali je otrok življenje, ampak sem te vprašala, če misliš, da je (bi bil) kaj drugega (boljšega, dragocenejšega, drugačnega, bolj tvojega), kot to življenje kot ga vidiš (npr. neodgovorne najstnice...sistem kot ga vidiš in ne odobravaš...). Hotela sem v bistvu poudariti point, kot je že lepo v eni pesmici zapisano, kako lahko ljubimo Boga, če ne ljubimo človeka? Ali: Ne ljubimo metulja, če nismo ljubili gosenice.



se mi zdi normalno da je za vsako mati njen otrok nekaj posebnega  Smiley



Malce naivno in idealizirano gledanje na materinstvo.
Gre v kontekst propagiranja vloge matere RKC-ja.
Ki je seveda edini in zveličaven smisel obstoja ženske, po RKC-ju seveda.



Sploh ne. Kolk razumem je Vida samo nakazala, da razume mater v njeni vlogi.

Zaradi mene tudi lahko gre v koncept RKC. In fact, če se 'spomnimo', je tudi Jezus ob križanju svoji materi rekel nekaj v smislu ne joči mati, ozri se kdo je poleg tebe: ta je/bo tvoj sin.


Ena sposojena misel od M.(gpr), s katero se strinjam:

q
Dostikrat si mislimo, da smo sveti ali pravični in ne uvidimo, da takrat samo počivajo naši nesveti madeži.
Svetost pomeni, ko je tvoje bistvo prečiščeno in se neglede na okoliščine več ne izgubi.
q


http://www.gibanje.org/?id=835



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #74 - 31.08.2006 at 15:31:12
 
Oldio wrote on 31.08.2006 at 07:35:28:
t wrote on 30.08.2006 at 18:52:18:
Kako bo kdo ravnal s samim sabo, je popolnoma njegova stvar!

V momentu, ko se na svojem najožjem terenu podredimo komerkoli drugemu razen sebi, smo samo še sužnji - bedne živali, ki si ne zaslužijo imena človek!


uživajte!


Verjetno @t ni ravno tako mislil, kot je to razumela Amstel, je pa res, da taisto logiko večina razširja celo na svojo družino, veliko večja večina pa to gleda brez odmevne reakcije. Mislim na primere, ko s svojimi delajo kot s smetmi. Vzrok tiči tudi v odnosu RKC do človeka in v povdarjanju svetosti življenja ob zenemarjanju človekovih pravic.

PS: Imam občutek, da ste me začeli bojkotirati?? Je moje prizadevanje za človeka res tako nesprejemljivo?


V bistvu se je brez veze ukvarjat s tem, kolk so pri udejanju nekih vrednot  pripadniki te vere  med sabo dosledni in  kolk so kolk svetohlinski. Vsako  zunanje dajanje pozornosti idejam, ki  naj bi se prakticirale predvsem  znotraj nekega očestva, daje pripadnikom teh idej očutek, da so njihove ideje zanimive tud  univerzalno in jim to daje legitimnost, da jih udejanjo tudi v politiki.  Če se vsak laik arogantno spušča v teološke polemike s klerom to pomen zeleno luč tud za kler,  da se arogantno vtika v politko. Seveda je to slabo za vero, a nelegitimnosti bi jim težko očital.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 11