Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 11
(Read 41604 times)
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #45 - 28.08.2006 at 07:39:23
 
Samson wrote on 27.08.2006 at 18:40:34:
vida wrote on 27.08.2006 at 08:39:19:
eh lola   Wink ... kok si ti RAZUMna  Huh

Tudi jaz se z veseljem pridružujem temu mnenju. Cool

Prav zato preprosto ne razumem, kako je mogla lola zapisati:
Quote:
RKC noče, da kdorkoli misli, RKC hoče, da vsak UBOGA in pri tem nič NE MISLI!


Zapisati kaj takega o RKC pomeni lahko samo to, da nekdo preprosto ne ve, kako je s to stvarjo v RKC,

ali da govori kar tako nekaj, da mu škodoželjni ljudje ploskajo,

ali pa lahko takšni izjavi moramo pripisati mnogo mnogo manj čedne namene... Shocked


O Samson, že dolgo te ni bilo slišati/brati.

Prav ti si živ dokaz, da je v RKC potrebno le ubogat. Saj venomer ponavljaš le to, kar tam slišiš, imaš njihove resnice za 200 %, njihova stališča in smernice za edine veljavne in bog ne daj, da bi o čem podvomil ali si dovolil kakšno odstopanje v kakšnem mnenju. Niti ne v razmišljanju, saj razmišljati itak ne smeš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #46 - 28.08.2006 at 09:49:55
 
lola wrote on 28.08.2006 at 07:34:57:
vida wrote on 27.08.2006 at 08:39:19:
eh lola   Wink ... kok si ti RAZUMna  Huh


Kaj s tem misliš  Huh  Ne RAZUMem  Huh

Mogoče si pa ti tok RAZUMna  Huh


kaj pa vem lola ... se pač učim še Smiley ... kot naprimer - NE OBSOJAJ ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #47 - 28.08.2006 at 10:37:15
 
vida wrote on 28.08.2006 at 09:49:55:
lola wrote on 28.08.2006 at 07:34:57:
vida wrote on 27.08.2006 at 08:39:19:
eh lola   Wink ... kok si ti RAZUMna  Huh


Kaj s tem misliš  Huh  Ne RAZUMem  Huh

Mogoče si pa ti tok RAZUMna  Huh


kaj pa vem lola ... se pač učim še Smiley ... kot naprimer - NE OBSOJAJ ...

Imaš čisto prav. RKC živi od obsojanja (večinoma hinavsko v imenu ljubezni). Sami s sabo imajo dovolj dela, da se odvadijo obsojanja, pa bi radi obvladovali predvsem življenja drugih. In ni videti, da bi z obsojanjem radi prenehali.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #48 - 28.08.2006 at 10:43:44
 
lola wrote on 28.08.2006 at 10:37:15:
Imaš čisto prav. RKC živi od obsojanja (večinoma hinavsko v imenu ljubezni). Sami s sabo imajo dovolj dela, da se odvadijo obsojanja, pa bi radi obvladovali predvsem življenja drugih. In ni videti, da bi z obsojanjem radi prenehali.


pišeš tako na splošno ali imaš v mislih morda kaj konkretnega  Huh
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #49 - 28.08.2006 at 10:52:32
 
t wrote on 25.08.2006 at 15:44:34:
 V prvem primeru pač samo uveljavlja svojo pravico do lastnega upravljanja s svojim telesom,


Moj mož večkrat reče, da večina poudarja na vsakem koraku le svoje PRAVICE.... kaj pa DOLŽNOSTI?

V tem primeru splava, pride pred pravico do upravljanja svojega telesa, dolžnost do upravljanja s telesom!
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #50 - 28.08.2006 at 12:29:50
 
zeeeh
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #51 - 28.08.2006 at 16:20:21
 
Devi wrote on 25.08.2006 at 17:33:10:
picola wrote on 25.08.2006 at 15:19:08:
Ljudje, ki dojemajo zarodek kot živo bitje pa naletijo na problem...in sicer, kje se končajo pravice enega in začnejo pravice drugega...kar pa predstavlja težavo za vse stvari na tem svetu (namreč kje se končajo moje in začnejo tvoje pravice-večni prepiri...)...vendar sama osebno ne vidim rešitve v splošnem odobravanju splava...Pa vi?

jest mislim, da je meja nekje tam, kjer je medicinsko določena. splavi se delajo do 12 tedna (al kolk) pol pa več ne, ker se takrat zarodek že formira v neko določeno obliko in se začne smatrat za človeka.
tud v knjigah o inkarnaciji (če v to verjameš) gre za eno podoben čas, da se duša naseli v telesu nekje pri 3 mesecih, oz dokončno tik pred rojstvom
pri otroku se v bistvu ne gre samo za to, da je živ, a ne, k rastlina je tudi živa. gre za tisti prov določen aspekt, ki dela iz človeka človeka in težko bi se reklo, da je to formirano že ob sami oploditvi celice. celica je potencial človeka, lahko se razvije v človeka, vendar pa v sebi nima še njegove zavesti. jest mislim, da človeka definira zavest.
in prepričana sem, da mora obstajat neki maneverski prostor svobodne volje, v katerem si lahko bodoča mati ali bodoči otrok še premislita (tud spontanih splavov je na začetku več kot pozneje). vzet ta maneverski prostor po moje ne vodi k prav srečni in svobodni družbi, kolk je je še ostalo. odločitev (in odgovornost) za otroka naj bi ženska sprejela sama. v dogovoru z očetom, če se le da. ampak najbolj s sabo.

kar se pa tiče RKC moraliziranja, pa se čist strinjam s ten-om. jest v tem ne vidim nič dobrega. ker to moralo, ki jo oni imajo, podpirajo z idelologijo celotne njihove vere, idelologija pa zmer zahteva sledenje idejam in ne srcu. oni mislijo na jezusa, ko govorijo proti splavu, ne na otroka samega.

jest v bistvu razumem, da ti trpiš ker ne moreš imet otroka in po moje se sploh ne morem zavedat, kako to zgleda in ne morem čutit s tabo in bi si mogoče tud drugač misla, če bi lahko. sam spet, kaj pa si ti naredila za to, da se ta družba spremeni? si odprla vrata otrokom? varuješ kdaj sosedove otroke, se ukvarjaš z otrokom koga druzga in se v tvoji bližini otroci počutijo kot doma - s čemer odpiraš vrata tudi spremembam in mogoče kako mater za kako uro olajšaš odgovornosti, ki jo ima?


Hvala, Devi za tole razmišljanje... Smiley

Glede zavesti pa to...Nekateri ne verjamejo vanjo, mislim celo, da je medicina tukaj na prvem mestu (glede na to, kaj počne večino časa-zdravi telo-bi težko rekla kaj drugega), nekateri verjamejo, da se 'naseli' v človeka tik pred rojstvom, nekateri kot praviš po treh mesecih...kdo potem odloča in kdo ima prav glede tega? Vsak sam? Če je tako, potem si ne upam ničesar povezovati s splavom (še posebej ne takrat, ko nekdo sploh ne verjame v zavest oziroma dušo...)...če veš, kaj mislim?
Rkc moraliziranje...se strinjam glede tega, da preveč moralizirajo in premalo naredijo ter da podpirajo ideologijo...sem pa še vedno mnenja, da nas včasih ravno s tem moraliziranjem 'prisilijo' k razmišljanju o stvareh, o katerih nekako ne razmišljamo, si ne upamo ali pa je to tabu...pa čeprav smo še vedno na koncu istega mnenja, kot smo bili...pogovarjamo pa se vseeno več kot prej o tem...(to je pozitivna stran, ki jo vidim jaz...ni pa nujno, da jo vidiš tudi ti ali kdo drug...mi je pa tudi vseeno za to...)

Ja, občasno pazim otroka (dvojčka) prijateljici, Marijanovi sestri ne (čeprav bi zelo rada), ker je preveč zaščitniška in bi moral vsakič domov brez praske (kar pa je prevelika naloga zame...Smiley). Se pa strinjam, da bi lahko še kdaj koga za kako urico ali dve olajšala odgovornosti...Pa ti? Ali ti komu čuvaš otroke (mislim, da nikjer nisem zasledila, da imaš svoje)? Kakšne so tvoje izkušnje? Te je kdaj strah materinstva (in odgovornosti)? Ups...malo sem zašla s teme...Smiley

En-bk...kaj pa tvoje zehanje pomeni? Si zaspan, zdolgočasen ali pa nekaj sedmega? Smiley
Imaš morda kakšen pameten komentar na našo debato (razen tvojega zehanja, mislim)?

Amstel, kaj so zate (oziroma za tvojega moža) dolžnosti do svojega telesa?

Imejte se lepo!
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #52 - 28.08.2006 at 16:27:15
 
picola wrote on 28.08.2006 at 16:20:21:
Amstel, kaj so zate (oziroma za tvojega moža) dolžnosti do svojega telesa?


V tem primeru, ko govorimo o splavu - da poskrbim za zaščito, če otroka nočem....

Preden sploh razmišljam o tem, ali je zarodek živo bitje in imam moralno dolžnost do njega...... razmišljam o tem, da mojemu telesu ne privoščim abrazije!!!!

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #53 - 28.08.2006 at 17:00:02
 
Devi, tale obsojanje je že mal tumač...kterga že?...RKC-ja?, drugih?...ne...sebe.

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #54 - 28.08.2006 at 17:11:27
 
Amstel wrote on 28.08.2006 at 16:27:15:
picola wrote on 28.08.2006 at 16:20:21:
Amstel, kaj so zate (oziroma za tvojega moža) dolžnosti do svojega telesa?


V tem primeru, ko govorimo o splavu - da poskrbim za zaščito, če otroka nočem....

Preden sploh razmišljam o tem, ali je zarodek živo bitje in imam moralno dolžnost do njega...... razmišljam o tem, da mojemu telesu ne privoščim abrazije!!!!



Pa to že ves čas poskušam povedat!  Wink (očitno imam še vedno težave z jasnim izražanjem... Embarrassed)
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #55 - 28.08.2006 at 18:32:33
 
picola wrote on 28.08.2006 at 16:20:21:
Glede zavesti pa to...Nekateri ne verjamejo vanjo, mislim celo, da je medicina tukaj na prvem mestu (glede na to, kaj počne večino časa-zdravi telo-bi težko rekla kaj drugega), nekateri verjamejo, da se 'naseli' v človeka tik pred rojstvom, nekateri kot praviš po treh mesecih...kdo potem odloča in kdo ima prav glede tega? Vsak sam? Če je tako, potem si ne upam ničesar povezovati s splavom (še posebej ne takrat, ko nekdo sploh ne verjame v zavest oziroma dušo...)...če veš, kaj mislim?


So pa tud taki, ki so prepricani, da zavest ... dusa, ce hoces... preveva vse v vesolju, od kamnov naprej.  Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #56 - 28.08.2006 at 18:45:01
 
picola wrote on 28.08.2006 at 16:20:21:
Pa ti? Ali ti komu čuvaš otroke (mislim, da nikjer nisem zasledila, da imaš svoje)? Kakšne so tvoje izkušnje? Te je kdaj strah materinstva (in odgovornosti)? Ups...malo sem zašla s teme...Smiley

okrog mene je blo (in je še) v življenju hudo malo otrok. ne da jih nisem marala al pa kaj, sam enostavno jih ni (blo) in jih zato tud slabo poznam in sem dost nevedna glede njihovih potreb. sam se učim. sem bla vesela, ko sem opazila, da niti nimam predsodkov do njih in da me kar zanimajo. mal me je strah materinstva, jasno, ker se ne smatram za pretirano materinsko osebo in se mi tud zdi da me ni tolk strah odgovornosti, kot pa skrčenja časa in lastnega življenja, ki ga otrok prinese. je pa drugač pri nama darko talent za otroke in male živali in kadar sem v dilemi, kako se odzvat, mi zmer odleže opazovat njega in naravnost in nekompliciranost, s katero se nanje odzove Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #57 - 28.08.2006 at 18:46:29
 
en_bk wrote on 28.08.2006 at 17:00:02:
Devi, tale obsojanje je že mal tumač...kterga že?...RKC-ja?, drugih?...ne...sebe.

Smiley

obsojanje česa? kje?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #58 - 29.08.2006 at 07:43:31
 
Kdaj v razvoju plodu pridemo do človeka je čisto arbitrarna odločitev v razponu od prve mikrosekunde, ko se semenčece zarije v jajčece, do točke, ko se otrok zaveda sebe.
Če odmislimo svetost, pa sploh ne gre za to kdaj postane človek, temveč za to kaj je bolje. In zopet smo pri eni precej arbitrarni odločitvi, ki jo lahko razrešimo le z svobodno odločitvijo informirane in ozaveščene mame. In mislim da je čisto prav, da je ta njena pravica v ustavi in da bi morali Rodeta in podobne preganjati, ker pozivajo k rušenju ustavnega sistema na točki človekovih pravic.
Seveda pa lahko katoličanke ne delajo splava, samo potem naj nekaj naredijo za dostojanstvo nezaželjenih otrok in spačkov, dokler je pa svetost samo na koncu jezika, pa še to samo življenje, človek v polnem pomenu besede je pa ničla, naj bodo raje tiho.
Ateistična morala mi ne dovoljuje, da bi bil glede tega tiho, njihova jim pa dovoljuje, da to počnejo. Že to je dokaz, da je njihova primitivnejša, pa si še zmerom upajo trditi, da je mi sploh nimamo.
No ja, če malo bolj pemislim je problem v zaslepljenosti s svetostjo življenja, zato ves čas ponavljam, da preklopite iz svetosti življenja v svetost ćloveka, seveda dokler gre za Človeka, ko pridemo do pokvek, ki jih dela tudi ta RKC hinavščina, je vse relativno in mnogi ne zaslužijo niti osnovnih človekovih pravic.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #59 - 29.08.2006 at 08:13:55
 
picola wrote on 24.08.2006 at 16:56:06:
P.S.: zdejle mi ja padlo v glavo, da sem po vsej verjetnosti bolj občutljiva kar se splava tiče, ker sva z Marijanom neplodna in me dobesedno razpizdi branje nekaterih forumov in postov, v katerem mladoletnice panično prosijo za nasvete zaradi nazaščitenih spolnih odnosov (eno najpogostejših vprašanj je, če morajo starši bit obveščeni o  splavu,če je ona stara 16 (!!!!!) let- ne razumem niti, kako naša zakonodaja dovoljuje sploh delanje splava brez vednosti staršev po šestnajstem letu!!! Če bi bilo to drugače, bi iblo sigurno manj splavov, predvsem pa manj ponavljajočih se splavov in nadaljnih neodgovornih odnosov)...
Včasih se mi življenje res ne zdi pravično...


Picola, povej, a misliš, da je otrok kaj drugega (oz. bi tvoj otrok bil kaj drugega) kot življenje (ki se ti včasih ne zdi pravično...)?




Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 11