Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 11
(Read 41602 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #30 - 23.08.2006 at 08:19:29
 
Quote:
Žalostno je, da dobi RKC od naše države na leto vsaj 2 miljarde, stem, da itak vsako mašo fehtajo denar, da dobijo denar za vsak krst, obhajilo, birmo, poroko in pogreb + za vse une maše za mrtve in bolne, denar kater jasno ni obdavčen in pol pridigajo o svetosti življenja in otrok, pediatrična klinika pa še zdaj ni zgrajena.



Ja zdej odkar ni partije so itaq RKCjevci taglavni  Grin

Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #31 - 24.08.2006 at 16:56:06
 
Oldio wrote on 22.08.2006 at 21:37:03:
Torej kristalno jasno je, da so ji to travmo naknadno povzročili prav ti farji, ki že leta trobijo za kakšen umor da gre. Torej babnice nečiste je treba za šporget privezat in s krivdo prepojiti, da bodo lepo mir dale.
Sodrga farška.


Podobnega mnenja(o mesni/nemesni prehrani) so ne-vegetarijanci: itak jim krivdo vcepljajo vegetarijanci_sodrga zelenjavarska...Smiley

V tem primeru bi pa lahko morilce, posiljevalce in kar je še takšnih, mirno kdo razglasil za dobre ljudi...saj so jih itak moralisti naredili za zločince...in jim vcepl občutke krivde...
Občutek krivde je po moje včasih ok...ker samo tako se lahko začneš zavedat napak (in jih popravljat, če so popravljive).
Splav (oziroma nezaželena nosečnost) je (kot je meni znano) ponavadi posledica neodgovornosti oseb, ki na spolnost še niso pripravljene, nezaščitenih spolnih odnosov, brezbrižnost, itd. Ali v takšnih primerih podpiraš splav?
Včasih se zgodi, da poči kondom ali pa odpovejo tabletke...oziroma druga kontracepcijska sredstva...Ravno zaradi tega sem proti mladoletniški spolnosti (oziroma spolnosti tistih oseb, ki niso pripravljene nosit posledic v primeru zanositve), ker v primeru zanositve je večja verjetnost, da se punca odloči za splav, kot pa če je to ženska stara trideset let, ki ji pač v tistem trenutku še ni do otrok (in je zato zaščitena)...
Tako, da problem se meni zdi itak večplasten in bi ga bilo potrebno tako tudi obravnavati.
Meni se v prvi vrst zdi problem splava istočasno problem neodgovornih spolnih odnosov. Zato sem mnenja, da bi bilo potrebno naredit  mnooooogo več na preventivi kot pa na čemu drugemu...(mogoče bo pa ravno moraliziranje rkc, ki gre veliko ljudem tako v nos-moram priznat, da včasih tudi meni...pa se vedno zraven vprašam še, ali imam tukaj tudi jaz problem-pripomoglo k temu, da se bo začelo več govorit o tej problematiki in se bo posledično tudi več naredilo na preventivi) Že podatek (trenutno ne najdem linka) cca. 7000 splavov na  cca. 17000 rojstev pove veliko... (vsaj meni).

P.S.: zdejle mi ja padlo v glavo, da sem po vsej verjetnosti bolj občutljiva kar se splava tiče, ker sva z Marijanom neplodna in me dobesedno razpizdi branje nekaterih forumov in postov, v katerem mladoletnice panično prosijo za nasvete zaradi nazaščitenih spolnih odnosov (eno najpogostejših vprašanj je, če morajo starši bit obveščeni o  splavu,če je ona stara 16 (!!!!!) let- ne razumem niti, kako naša zakonodaja dovoljuje sploh delanje splava brez vednosti staršev po šestnajstem letu!!! Če bi bilo to drugače, bi iblo sigurno manj splavov, predvsem pa manj ponavljajočih se splavov in nadaljnih neodgovornih odnosov)...
Včasih se mi življenje res ne zdi pravično...

Evo...ena od zgodbic:
Poslano: 31 Jan, 2005 22:22:13


Hi! Jaz sem mela tud splav in sem imela spolne odnose takoj po štirih dneh, ne vem če je to prav vendar me na viziti po posegu niso o ničemer informirali kaj lahko in kaj ne in kdaj in kako. Pol sem mela še čez en teden spolne odnose (tudi nezaščitene)kr nisem vedla, če sem noseča al ne in sem se ustrašila, sm šla po tabletke, tiste, ki jih najprej spiješ eno takoj, drugo pa čez 12 ur, tudi to ne vem če je prav. Zdaj krvavim (verjetno zaradi tabletk). Če sem prav naredila, ne vem, vendar drugega izhoda nisem videla, da bi še enkrat tvegala si nisem mogla privoščiti.
Hvala za odgovor

Podpirati splav v takšnem primeru zame pomeni podpirati neodgovorno ravnanje! Angry Angry Angry Angry
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #32 - 24.08.2006 at 20:48:44
 
Sem poslušal enkrat razlago, zakaj se ne obvešča staršev.
Mladostnica je v hudih škripcih in bolje je, da se stvari uredijo v sodelovanju z zdravnikom in morda socialno delavko, kot pa da se starše vpleta. Mladostnica ne bi upala oditi v bolnišnico, prihajalo bi do mazaštva, pa itak je že dovolj prizadeta in je ni treba še kakega grobijanskega očeta nakopat na vrat.

Kar se pa tiče večjega števila splavov pa se mi ne zdi verjetno, da bi "sodelovanje" staršev pomagalo. Pri dejanjih, kjer je malo možnosti, da te najdejo ali da pride do posledic, je višina kazni za odvajanje nepomembna, šteje verjetnost da te doleti kazen.

Kar se pa povezovanje kriminalcev z mamo, ki se težko odloči za splav, je pa to zame vsega zaničevanja vredno stališče in ga lahko izreče samo nekdo, ki nič ne misli.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #33 - 25.08.2006 at 07:35:45
 
picola wrote on 24.08.2006 at 16:56:06:
Oldio wrote on 22.08.2006 at 21:37:03:
Torej kristalno jasno je, da so ji to travmo naknadno povzročili prav ti farji, ki že leta trobijo za kakšen umor da gre. Torej babnice nečiste je treba za šporget privezat in s krivdo prepojiti, da bodo lepo mir dale.
Sodrga farška.


Podobnega mnenja(o mesni/nemesni prehrani) so ne-vegetarijanci: itak jim krivdo vcepljajo vegetarijanci_sodrga zelenjavarska...Smiley

V tem primeru bi pa lahko morilce, posiljevalce in kar je še takšnih, mirno kdo razglasil za dobre ljudi...saj so jih itak moralisti naredili za zločince...in jim vcepl občutke krivde...
Občutek krivde je po moje včasih ok...ker samo tako se lahko začneš zavedat napak (in jih popravljat, če so popravljive).
Splav (oziroma nezaželena nosečnost) je (kot je meni znano) ponavadi posledica neodgovornosti oseb, ki na spolnost še niso pripravljene, nezaščitenih spolnih odnosov, brezbrižnost, itd. Ali v takšnih primerih podpiraš splav?
Včasih se zgodi, da poči kondom ali pa odpovejo tabletke...oziroma druga kontracepcijska sredstva...Ravno zaradi tega sem proti mladoletniški spolnosti (oziroma spolnosti tistih oseb, ki niso pripravljene nosit posledic v primeru zanositve), ker v primeru zanositve je večja verjetnost, da se punca odloči za splav, kot pa če je to ženska stara trideset let, ki ji pač v tistem trenutku še ni do otrok (in je zato zaščitena)...
Tako, da problem se meni zdi itak večplasten in bi ga bilo potrebno tako tudi obravnavati.
Meni se v prvi vrst zdi problem splava istočasno problem neodgovornih spolnih odnosov. Zato sem mnenja, da bi bilo potrebno naredit  mnooooogo več na preventivi kot pa na čemu drugemu...(mogoče bo pa ravno moraliziranje rkc, ki gre veliko ljudem tako v nos-moram priznat, da včasih tudi meni...pa se vedno zraven vprašam še, ali imam tukaj tudi jaz problem-pripomoglo k temu, da se bo začelo več govorit o tej problematiki in se bo posledično tudi več naredilo na preventivi) Že podatek (trenutno ne najdem linka) cca. 7000 splavov na  cca. 17000 rojstev pove veliko... (vsaj meni).

P.S.: zdejle mi ja padlo v glavo, da sem po vsej verjetnosti bolj občutljiva kar se splava tiče, ker sva z Marijanom neplodna in me dobesedno razpizdi branje nekaterih forumov in postov, v katerem mladoletnice panično prosijo za nasvete zaradi nazaščitenih spolnih odnosov (eno najpogostejših vprašanj je, če morajo starši bit obveščeni o  splavu,če je ona stara 16 (!!!!!) let- ne razumem niti, kako naša zakonodaja dovoljuje sploh delanje splava brez vednosti staršev po šestnajstem letu!!! Če bi bilo to drugače, bi iblo sigurno manj splavov, predvsem pa manj ponavljajočih se splavov in nadaljnih neodgovornih odnosov)...
Včasih se mi življenje res ne zdi pravično...

Evo...ena od zgodbic:
Poslano: 31 Jan, 2005 22:22:13


Hi! Jaz sem mela tud splav in sem imela spolne odnose takoj po štirih dneh, ne vem če je to prav vendar me na viziti po posegu niso o ničemer informirali kaj lahko in kaj ne in kdaj in kako. Pol sem mela še čez en teden spolne odnose (tudi nezaščitene)kr nisem vedla, če sem noseča al ne in sem se ustrašila, sm šla po tabletke, tiste, ki jih najprej spiješ eno takoj, drugo pa čez 12 ur, tudi to ne vem če je prav. Zdaj krvavim (verjetno zaradi tabletk). Če sem prav naredila, ne vem, vendar drugega izhoda nisem videla, da bi še enkrat tvegala si nisem mogla privoščiti.
Hvala za odgovor

Podpirati splav v takšnem primeru zame pomeni podpirati neodgovorno ravnanje! Angry Angry Angry Angry



Kontracepcija je popolnoma kul zadeva in če je cepci ne znajo uporabljati je sprejemljiv tudi splav - čeprav en splav pomeni potencialno enega genija ali odrešenika manj, je statistično več možnosti, da smo se rešili samo enega cepca.

Svet je žal prenaseljen z našo živalsko vrsto (še posebej, če dajemo kvaliteti življenja prednost pred kvantiteto - na tem mestu je jasno, da rkc zagovarja kvantiteto in seveda predvsem trpljenje: so pač bolna religija), zato bi morali toliko bolj razmišljati v smeri, kako vse skupaj omejevati - splav je v priomerjavi z vojno zelo humana možnost.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #34 - 25.08.2006 at 08:22:59
 
picola wrote on 24.08.2006 at 16:56:06:
Oldio wrote on 22.08.2006 at 21:37:03:
Torej kristalno jasno je, da so ji to travmo naknadno povzročili prav ti farji, ki že leta trobijo za kakšen umor da gre. Torej babnice nečiste je treba za šporget privezat in s krivdo prepojiti, da bodo lepo mir dale.
Sodrga farška.

Zato sem mnenja, da bi bilo potrebno naredit  mnooooogo več na preventivi kot pa na čemu drugemu...(mogoče bo pa ravno moraliziranje rkc, ki gre veliko ljudem tako v nos-moram priznat, da včasih tudi meni...pa se vedno zraven vprašam še, ali imam tukaj tudi jaz problem-pripomoglo k temu, da se bo začelo več govorit o tej problematiki in se bo posledično tudi več naredilo na preventivi)


RKC moralizira že stoletja, pa s tem niso naredili nič za preventivo, s čim drugim pa tudi ne. S svojim moraliziranjem so zgolj v nedogled potencirali občutke krivde. Pa še neizmerno hudobni in obsojajoči so do takozvanih grešnic, mater nezakonskih otrok. Preventiva med drugim vključuje tudi poučenost, obveščenost, seznanjenost, iz številnih pisem v vsemogoče časopisne in druge svetovalnice pa je razvidno, da pisci le teh niso seznanjeni z osnovnim funkcioniranjem telesa, kaj šele o odnosih, ljubezni, spoštovanju, itd. Zgleda, da jim pri verouku in s prižnice nič ne povejo o tem.

Quote:
Evo...ena od zgodbic:
Poslano: 31 Jan, 2005 22:22:13


Hi! Jaz sem mela tud splav in sem imela spolne odnose takoj po štirih dneh, ne vem če je to prav vendar me na viziti po posegu niso o ničemer informirali kaj lahko in kaj ne in kdaj in kako. Pol sem mela še čez en teden spolne odnose (tudi nezaščitene)kr nisem vedla, če sem noseča al ne in sem se ustrašila, sm šla po tabletke, tiste, ki jih najprej spiješ eno takoj, drugo pa čez 12 ur, tudi to ne vem če je prav. Zdaj krvavim (verjetno zaradi tabletk). Če sem prav naredila, ne vem, vendar drugega izhoda nisem videla, da bi še enkrat tvegala si nisem mogla privoščiti.
Hvala za odgovor

Podpirati splav v takšnem primeru zame pomeni podpirati neodgovorno ravnanje! Angry Angry Angry Angry


Kaj pa ti podpiraš v takšnem primeru? Rojstvo otroka? Mula, ki nima pojma o pojmu, zase ne ve, kako in kaj, naj ima otroka?
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #35 - 25.08.2006 at 10:54:17
 
Ko sem omenila to, da bo mogoče moraliziranje cerkve pripomoglo, da se bo več govorilo otem, nisem imela v mislih njih(čeprav ko sem šla nazaj brat, sem ugotvila, da sem res tako napisala, da se je tako bralo), ampak predvsem to, da se bo mogoče več naredilo tudi v drugih krogih (mogoče bo zdravstvo več ozaveščalo mlade pa šole, predvsem pa starši!!!). Hotela sem samo povedat, da se bo mogoče pa iz vsega tega moraliziranja razvilo le nekaj pozitivnega...Tako kot v primeru Lipa, ko se je šele po smrti tistih najstnic sprožil en kup enih stvari, ki so bile do takrat nedorečene in o katerih se nihče ni pogovarjal.
Oldi tisto o kriminalcih in povezovanju z mamo...zgrešil si point mojega pisanja...govora je bilo o krivdi...(read again)

Kaj pa mislite o tem, da ženska neželjenega otroka donosi in ga potem da v posvojitev, če ga pač ne more vzdrževat?

Kaj konkretno predlagate, da bi bilo splavov manj?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #36 - 25.08.2006 at 11:14:18
 
picola wrote on 25.08.2006 at 10:54:17:
Kaj pa mislite o tem, da ženska neželjenega otroka donosi in ga potem da v posvojitev, če ga pač ne more vzdrževat?


Kaj pa misliš o tem, da je to popolnoma odločitev nekoga, ki naj bi bil lastnica svojega telesa?

Sicer ne vem, po moje je za nekoga, ki se je odločil, da ne bo imel določenega otroka bolje, da se ga znebi takoj - ostalo je pač izguba časa, ki ga lahko človek (menda ste tudi ženske ljudje) preživi, namesto, da bi se šel tovarno otrok za posvojitev želnih.

Druga je še vedno etična - če že nekoga spravljaš 9 mesecev na svet, potem si še vsdno sam(a) etično odgovoren za vse, kar se mu dogaja: posvojitve so pač zgolj nek izhod v sili... Če smo pri (etičnih) travmah je oddajanje v posvojitev po moje vseeno večja travma - poleg tega pa tej travmi zapadeta (vsaj) dva: mati in otrok.


picola wrote on 25.08.2006 at 10:54:17:
Kaj konkretno predlagate, da bi bilo splavov manj?


Boljša kontracepcija, deviški pasovi...

(ločene šole za ženske in moške, ločene oštarije, ločene prostore povsod, dodajanje broma v vso hrano, seks pod budnim nadzorom župnika, da bo vse po pravilih)


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #37 - 25.08.2006 at 11:29:02
 
picola wrote on 25.08.2006 at 10:54:17:
Kaj pa mislite o tem, da ženska neželjenega otroka donosi in ga potem da v posvojitev, če ga pač ne more vzdrževat?

Kaj konkretno predlagate, da bi bilo splavov manj?

sej to ga že zdej lahko, predpisat kej tacga namest splava bi blo zaobit njeno svobodno voljo.

splavi so zmer posledica stanja družbe in okoliščin in razvoja posameznika. če bi bla družba taka, da bi podpirala materinstvo, čas za sebe, ljubezen, druženje; če bi otroci v družbi igrali sploh kako vlogo in bi bli vzeti kot družbeno bogastvo in njen razvoj, nekej dobrodošlega v širšem okolju, pol se ena najstnica ne bi počutila ogroženo, ko bi zanosila, ker bi vedla da bo za njo in njenega otroka z ljubeznijo poskrbljeno. če je pa posameznik zarad svojih napak sam in mu otrok predstavlja breme v življenju in oviro za prihodnost, pa se res ni za čudit, da je otrok vse manj in si jih vse manj ljudi zares želi.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #38 - 25.08.2006 at 15:19:08
 
Imam občutek, da ste mnenja, da bi jaz splave zakonsko prepovedala, prepovedala seksanje, uzakonila smrtno kazen za ženske, ki so naredile splav in nevemkajševse...Govorim samo o tem, da je naša družba u k...(kar je lepo povedala Devi v zadnjem postu) in da se moramo malo zamislit...in da rkc-jevsko moraliziranje ni samo moraliziranje, ampak nas opozarja, da pogledamo malo vase in se zamislimo nad tem, kakšen odnos imamo do vsega tega (vključno s tem, o čemer govori Devi-otroci, kriza vrednot, pomanjkanje ljubezni in razumevanja itd- problem je večplasten).
Meni osebno se upira misel na to, da živim v družbi, ki splave brez zadržkov odobrava, jih celo vzpodbuja, istočasno pa nobene besede (kaj šele dejanja) nikjer ne izreče o preventivi in kar je še takšnih nebodigatreba stvareh.
T, spraševala sem resno, kaj predlagaš...Ne rabiš bit ciničen, ker ne vidim potrebe po tem... Izražamo pač svoja mnenja, jaz osebno z namenom, da se česa novega naučim. Pa ne rabiš skos župnika v vse tlačit, kar se ne sklada s tvojimi predstavami o svetu...
Ko govoriš o tem, da se naj znebi otroka, ker je ostalo izguba časa...Meni osebno se 'znebiti', 'otrok' in 'izguba časa' ne bojo nikoli pojavili v istem stavku...
Mislim, da glavni problem izhaja iz tega, da nekateri zarodek jemljejo kot živo bitje, nekateri pa ne...In tisti, ki jim pač zarodek predstavlja samo skupek celic, so mnenja, da pač tudi nima nobenih pravic...in da se z njim lahko počne, kar se želi, vse ostalo je poseganje v svobodno voljo matere...( čist za intermezzo: sem od sodelavke ravno včeraj izvedela, da je njena mama njeni teti, ki je videla, kako jo je pretepala rekla, da jo je ona rodila in jo bo tudi ubila, če jo bo hotela...) Ljudje, ki dojemajo zarodek kot živo bitje pa naletijo na problem...in sicer, kje se končajo pravice enega in začnejo pravice drugega...kar pa predstavlja težavo za vse stvari na tem svetu (namreč kje se končajo moje in začnejo tvoje pravice-večni prepiri...)...vendar sama osebno ne vidim rešitve v splošnem odobravanju splava...Pa vi?
Vprašanje še vedno ostaja odprto: kje vidite rešitev za zmanjšanje splavov (menda se vsi strinjamo, da je preventiva boljša kot kurativa, ane?)?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #39 - 25.08.2006 at 15:44:34
 
picola wrote on 25.08.2006 at 15:19:08:
Ko govoriš o tem, da se naj znebi otroka, ker je ostalo izguba časa...Meni osebno se 'znebiti', 'otrok' in 'izguba časa' ne bojo nikoli pojavili v istem stavku...
Mislim, da glavni problem izhaja iz tega, da nekateri zarodek jemljejo kot živo bitje, nekateri pa ne...In tisti, ki jim pač zarodek predstavlja samo skupek celic, so mnenja, da pač tudi nima nobenih pravic...in da se z njim lahko počne, kar se želi, vse ostalo je poseganje v svobodno voljo matere...( čist za intermezzo: sem od sodelavke ravno včeraj izvedela, da je njena mama njeni teti, ki je videla, kako jo je pretepala rekla, da jo je ona rodila in jo bo tudi ubila, če jo bo hotela...) Ljudje, ki dojemajo zarodek kot živo bitje pa naletijo na problem...in sicer, kje se končajo pravice enega in začnejo pravice drugega...kar pa predstavlja težavo za vse stvari na tem svetu (namreč kje se končajo moje in začnejo tvoje pravice-večni prepiri...)...vendar sama osebno ne vidim rešitve v splošnem odobravanju splava...Pa vi?
Vprašanje še vedno ostaja odprto: kje vidite rešitev za zmanjšanje splavov (menda se vsi strinjamo, da je preventiva boljša kot kurativa, ane?)?


Nekoliko nerodno sem se izrazil: zame je veliko bolj etično, da se ženska znebi zarodka, kot pa če se znebi otroka (in dati v posvojitev ni nič drugega kot znebiti se). V prvem primeru pač samo uveljavlja svojo pravico do lastnega upravljanja s svojim telesom, v drugem pa se izogiba skrbi za drugo bitje, ki ga je sama spravila na svet, čeprav je že imela možnosti, da se temu izogne.

Zarodek ni živo bitje v pravem pomenu besede, saj ni zmožen življenja in preživetja izven drugega telesa, znotraj katerega se nahaja  - je neka vmesna faza, ki se ji reče zarodek (ni otrok ali človek ali karkoli takega kar bi bilo živo bitje v polnem pomenu besede). Zato zarodek tudi ne more biti individualno bitje, z indivuidualnimi pravicami - ker ni zmožen individualnega življenja.  In zato so vsa ostala cerkvena nakladanja zgolj bedarije, ki pač služijo ustvarjanju krivde in posledično kontroli nad tistimi, ki so se temu občutku prepustili. Ideja je v tem, da se prek nečesa tretjega nekoga kontrolira (če bi jim šlo zares za otroke, bi lahko pristopili do potencialnih splavark in jim na primer ponudili, da jim plačajo vse stroške, ki jih prinese vzreja in vzgoja otroka do njegove polnoletnosti - denarja imajo zagotovo dovolj, da bi tako rešili kar nekaj otrok).

Zmanjšanje splavov:
- manj seksat?
- boljša kontracepcija?
- boljši pogoji za imeti in vzrejati otroke?


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #40 - 25.08.2006 at 17:33:10
 
picola wrote on 25.08.2006 at 15:19:08:
Ljudje, ki dojemajo zarodek kot živo bitje pa naletijo na problem...in sicer, kje se končajo pravice enega in začnejo pravice drugega...kar pa predstavlja težavo za vse stvari na tem svetu (namreč kje se končajo moje in začnejo tvoje pravice-večni prepiri...)...vendar sama osebno ne vidim rešitve v splošnem odobravanju splava...Pa vi?

jest mislim, da je meja nekje tam, kjer je medicinsko določena. splavi se delajo do 12 tedna (al kolk) pol pa več ne, ker se takrat zarodek že formira v neko določeno obliko in se začne smatrat za človeka.
tud v knjigah o inkarnaciji (če v to verjameš) gre za eno podoben čas, da se duša naseli v telesu nekje pri 3 mesecih, oz dokončno tik pred rojstvom
pri otroku se v bistvu ne gre samo za to, da je živ, a ne, k rastlina je tudi živa. gre za tisti prov določen aspekt, ki dela iz človeka človeka in težko bi se reklo, da je to formirano že ob sami oploditvi celice. celica je potencial človeka, lahko se razvije v človeka, vendar pa v sebi nima še njegove zavesti. jest mislim, da človeka definira zavest.
in prepričana sem, da mora obstajat neki maneverski prostor svobodne volje, v katerem si lahko bodoča mati ali bodoči otrok še premislita (tud spontanih splavov je na začetku več kot pozneje). vzet ta maneverski prostor po moje ne vodi k prav srečni in svobodni družbi, kolk je je še ostalo. odločitev (in odgovornost) za otroka naj bi ženska sprejela sama. v dogovoru z očetom, če se le da. ampak najbolj s sabo.

kar se pa tiče RKC moraliziranja, pa se čist strinjam s ten-om. jest v tem ne vidim nič dobrega. ker to moralo, ki jo oni imajo, podpirajo z idelologijo celotne njihove vere, idelologija pa zmer zahteva sledenje idejam in ne srcu. oni mislijo na jezusa, ko govorijo proti splavu, ne na otroka samega.

jest v bistvu razumem, da ti trpiš ker ne moreš imet otroka in po moje se sploh ne morem zavedat, kako to zgleda in ne morem čutit s tabo in bi si mogoče tud drugač misla, če bi lahko. sam spet, kaj pa si ti naredila za to, da se ta družba spremeni? si odprla vrata otrokom? varuješ kdaj sosedove otroke, se ukvarjaš z otrokom koga druzga in se v tvoji bližini otroci počutijo kot doma - s čemer odpiraš vrata tudi spremembam in mogoče kako mater za kako uro olajšaš odgovornosti, ki jo ima?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #41 - 26.08.2006 at 13:45:42
 
picola wrote on 25.08.2006 at 15:19:08:
in da rkc-jevsko moraliziranje ni samo moraliziranje, ampak nas opozarja, da pogledamo malo vase in se zamislimo nad tem, kakšen odnos imamo do vsega tega

RKC noče, da kdorkoli misli, RKC hoče, da vsak UBOGA in pri tem nič NE MISLI!
Quote:
Vprašanje še vedno ostaja odprto: kje vidite rešitev za zmanjšanje splavov (menda se vsi strinjamo, da je preventiva boljša kot kurativa, ane?)?

Splavi vedno bodo, morda res preventiva pripomore, da jih bo manj. Obveščenost, ozaveščenost. O vsem, o telesu, kontracepciji, odnosih, spoštovanju sebe, soljudi, življenja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #42 - 27.08.2006 at 08:39:19
 
eh lola   Wink ... kok si ti RAZUMna  Huh
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #43 - 27.08.2006 at 18:40:34
 
vida wrote on 27.08.2006 at 08:39:19:
eh lola   Wink ... kok si ti RAZUMna  Huh

Tudi jaz se z veseljem pridružujem temu mnenju. Cool

Prav zato preprosto ne razumem, kako je mogla lola zapisati:
Quote:
RKC noče, da kdorkoli misli, RKC hoče, da vsak UBOGA in pri tem nič NE MISLI!


Zapisati kaj takega o RKC pomeni lahko samo to, da nekdo preprosto ne ve, kako je s to stvarjo v RKC,

ali da govori kar tako nekaj, da mu škodoželjni ljudje ploskajo,

ali pa lahko takšni izjavi moramo pripisati mnogo mnogo manj čedne namene... Shocked
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #44 - 28.08.2006 at 07:34:57
 
vida wrote on 27.08.2006 at 08:39:19:
eh lola   Wink ... kok si ti RAZUMna  Huh


Kaj s tem misliš  Huh  Ne RAZUMem  Huh

Mogoče si pa ti tok RAZUMna  Huh
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 11