Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 11
(Read 41591 times)
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #15 - 18.08.2006 at 10:32:27
 
[quote author=Oldi link=1155717656/0#14 date=1155847070]Bardo_Thodol wrote on 17.08.2006 at 08:58:00:

lola wrote on 17.08.2006 at 11:46:08:
O čem ti to govoriš/pišeš? O otrocih in odraslih, ki zaradi "okvarjenosti", kot to imenuješ, niso sposobni sami živeti? V Sloveniji je kar nekaj ustanov, kjer imajo možnost bivanja, gre za javne zavode, ki so dostopni javnosti. Za čisto majhne in malo večje, npr. v Dornavi in v Črni na Koroškem, za odrasle pa v Hrastovcu in Lukavcih, če jih omenim le nekaj.


Zdi se mi, da mi je frendica govorila o Dornavi in mi komajda kaj povedala, jo je bilo preveč grozno o tem govoriti, nekaj o eni taki ustanovi v ne ravno revni državi pa sem nekje bral ali gledal. Tudi tam je bilo stanje šokantno.


Razloži, o kakšnem šokantnem stanju govoriš, kaj jim očitaš, ker kar tjavendan nametati očitke brez argumentov je blatenje.

Če je za tvojo frendico Dornava šokantna, pa naj ima svoje otroke doma.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #16 - 18.08.2006 at 11:39:31
 
titud wrote on 17.08.2006 at 16:28:53:
Jest t-jev uvodni post razumem kot vprašanje, kolk se ima tisti, ki fura nek poseben življenjski stil (npr. celibat) in ki mu ta stil nujno povzroča dolčeno posebno/omejeno  gledanje na življenje (bruno v očesu), pravico vtikat v življenje drugega človeka, ki fura nek svoj stil. Načeloma so po moje različni življenjski stili dobrodošli, ker senzibilarjo družbo  za določene socialne sloje, ki bi bli drugče spregledani in zato nezaščiteni. Tak sloj so lahko tudi nerojeni otroci po logiki, da tisti, ki se spočevanju otrok  zavestno odpove, zna morda  nezaščiten plod bolj cenit kot oplojevlci iz pohote iz razudanosti. Ni pa seveda ta logika nujna, saj je  ravno kler  kot celibatna ustanova v srednjem veku še posebej izgubila senzibilnost za nezaščitene sloje, saj so  še posebno v času hudih lakot  stare ljudi množično iztrebljali na grmadah.  


To kar ti praviš je čisto OK, samo v RKC nimajo bruna v očetu pač pa kamen namesto srca. Razglašajo se za monopoliste nad etiko, s svojimi dejanji in zgodovino pa izpričujejo zanikanje vsake etike. So oblastiželjni materialisti, ki želijo obvladati vse pore življenja vseh ljudi, zato pa toliko misijonarijo in se vtikajo v politiko.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #17 - 18.08.2006 at 15:18:24
 
Glavni problem vsake cerkve je v njena težnja k univerzalnosti, to je da pokrije vse sfere čovekovekovega  bivanja in celo nebivanja, čeprav potrebo po pripadnosti neki cerkvi povzroča prav njena specifičnost, se pravi različnost tega načina bivanja od drugih različnih načinov čelovekoveg (ne)bivanja. V bistvu cerkev izgubi na svoji privlačnosti, ko  se njeni pogledi na bivanjska vprašanja izenačijo z večinskimi  pogledi  družbe, tako kljub temu, da imamo napr. katoliško cerkev za konzeravtivno mora bit če hoče bit privlačna ves čas provokativna, magari s s svojo konzervativnostjo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #18 - 18.08.2006 at 15:45:10
 
Oldio wrote on 17.08.2006 at 22:37:50:
Torej dva razloga za evtanazijo. Od kod tebi pravica, da mater, ki je že kaznovana z dvema samostojnega bivanja nezmožnima otrokoma, še obsojaš, če ne bi rada na svet spravila še enega reveža. Tega res ne bom nikoli razumel, kako ste nekateri brezsrčni.

Meni se zdi, da si ti malo pomešal pojma abortus in evtanazija.
Evtanazija je odvzem življenja že formiranemu osebku, kar pa zarodek še ni.

Jaz matere ne obsojam, le po tvoji "sočutni logiki" se lahko pride do zaključka, da bi bilo lahko ravno tako dejanje sočutja, če bi poleg njenih otrok, evtanazirali tudi njo, saj je "defektna" tudi ona, če ne zmore na svet spraviti "normalnega" otroka. Defektni otroci so v bistvu posledica njenega defekta in če se že lotiš milostnega odstranjevanja "defektnih", lahko to najbolj učinkovito storiš pri izvoru.


Da ponavadi končajo v nemogočih razmerah (v Dornavi) ni toliko problem njihovega trpljenja samega po sebi, kot je to problem družbe (tudi te matere), ki se jih pač želi po liniji najmanjšega prizadevanja znebiti.


Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #19 - 19.08.2006 at 00:22:56
 
Kolkr sem jaz razumela ljudi, ki so nasprotniki splava (zdravih ali nezdravih zarodkov), so oni proti zato, ker menijo, da zarodek ni samo skupek celic...temu skupku celic že po šestih tednih bije srce...Kar se pa tiče 'defektnih zarodkov' je to za njih tako, kot če bi dali evtanazirati že rojenega defektnega otroka...(ki pa ga najbrž nihče ne bi dal- čeprav bi se najbrž našli tudi takšni)
Menim sicer, da rkc pretirava...sem pa istega mnenja za nasprotno stran, ki s 'skupki celic', ki jim bije srce dela kar se jim zahoče. Nobenega spoštovanja, nobenih občutkov krivde več, ničesar...Pač gremo delat splav. So what (nobeni pa ne povejo, da bo po splavu imela hude psihične travme)...Premalo se naredi na preventivi. Moje mnenje je, da bi moral vsak človek videti splav (in videt tiste nožice pa rokice...grozno), potem bi jih bilo najbrž veliko manj...
Kar se pa zarodnih celic tiče...Ne vem...ob tem mi vedno pride na misel še vse ostalo, kar človek počne, da mu je lepše in boljše: dela poskuse na živalih, zastruplja planet in svinja vsepovsod, ubija živali po nepotrebnem in še in še...in to samo zato, ker misli, da na svetu obstajajo stvari samo zato, da je njemu dobro ( če mu ni pa je ponavadi samo njegova krivda in od nobenega drugega)...ne glede na posledice...
Tako da moje mnenje je, da bi bilo potrebno z več kritične distance pogledat, kaj počnemo...
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #20 - 21.08.2006 at 13:11:18
 
picola, to si za moje pojme ful dobr napisala.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #21 - 21.08.2006 at 15:35:56
 
Hvala. Smiley

Sem pa šla mal gledat nazaj na temo Ali ti ali on, ker me je zanimal, koliko časa nazaj sem bila celo še mnenja, da je zarodek pred 3. mesecem starosti samo skupek celic... Embarrassed Embarrassed (dotaknilo se me je šele, ko sem si na netu ogledala, sicer za moje pojme malo preveč 'nasilno' stran o splavih-če bi bila zastavljena malo bolj taktično, bi po moje dosegla še večji namen)
Hja...vsi spreminjamo svoja mnenja..., po vsej verjetnosti ga bom dokončno spremenila takrat, ko bom sama noseča in bom čutila tisto bitjece v sebi...
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #22 - 21.08.2006 at 16:08:32
 
picola wrote on 19.08.2006 at 00:22:56:
So what (nobeni pa ne povejo, da bo po splavu imela hude psihične travme)...Premalo se naredi na preventivi.



To je spet en bulšit - je bila lani moja sestra v porodišnici skupaj s ciganko, ki je naredila deset splavov, da ne bi rodila deklice pa ni bilo nič videti, da bi zaradi tega imela kakršnekoli travme kaj šele hude pa psihične (ji tudi ni bil problem pustiti otroka še za ene teden v bolnišnici, da je lahko takoj po rojstvo šla domov na delo)...

Od vsakega človeka posebej je odvisno, kako bo na karkoli reagiral, posplošitve se lahko gremo le do neke mere...



Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #23 - 21.08.2006 at 17:47:19
 
t wrote on 21.08.2006 at 16:08:32:
picola wrote on 19.08.2006 at 00:22:56:
So what (nobeni pa ne povejo, da bo po splavu imela hude psihične travme)...Premalo se naredi na preventivi.



To je spet en bulšit - je bila lani moja sestra v porodišnici skupaj s ciganko, ki je naredila deset splavov, da ne bi rodila deklice pa ni bilo nič videti, da bi zaradi tega imela kakršnekoli travme kaj šele hude pa psihične (ji tudi ni bil problem pustiti otroka še za ene teden v bolnišnici, da je lahko takoj po rojstvo šla domov na delo)...

Od vsakega človeka posebej je odvisno, kako bo na karkoli reagiral, posplošitve se lahko gremo le do neke mere...






Ja, t, na žalost obstajajo ženske, katerim splav predstavlja obliko kontracepcije. Kar pa še ne pomeni, da nima veliko žensk po splavu  psihične težave, ki lahko vodijo v depresijo ali celo v samomor.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #24 - 21.08.2006 at 18:06:06
 
Quote:
t wrote on 21.08.2006 at 16:08:32:
picola wrote on 19.08.2006 at 00:22:56:
So what (nobeni pa ne povejo, da bo po splavu imela hude psihične travme)...Premalo se naredi na preventivi.



To je spet en bulšit - je bila lani moja sestra v porodišnici skupaj s ciganko, ki je naredila deset splavov, da ne bi rodila deklice pa ni bilo nič videti, da bi zaradi tega imela kakršnekoli travme kaj šele hude pa psihične (ji tudi ni bil problem pustiti otroka še za ene teden v bolnišnici, da je lahko takoj po rojstvo šla domov na delo)...

Od vsakega človeka posebej je odvisno, kako bo na karkoli reagiral, posplošitve se lahko gremo le do neke mere...






Ja, t, na žalost obstajajo ženske, katerim splav predstavlja obliko kontracepcije. Kar pa še ne pomeni, da nima veliko žensk po splavu  psihične težave, ki lahko vodijo v depresijo ali celo v samomor.



Ja vprašanje pa je, ali imajo te svoje težave zaradi splava kot takega, ali zaradi (rkc moralizirajočih) pritiskov okolice...

Shocked


Sicer pa, mar ni zanimivo, da je število rojstev drastično začelo upadati ravno z zatonom brezbožnega komunizma - tako kot je z novim zagonom rkc morale začela naraščati tudi stopnja kriminalitete.

uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #25 - 21.08.2006 at 19:39:34
 
Se strinjam, da ne smemo posploševat...Sem pa še vedno mnenja, da vsaka normalno čuteča ženska (se pravi ženska, ki je v stiku sama s sabo in s svojimi čustvi) doživi splav kot  travmo, nekatere celo kot hudo travmo (sicer ti ne morem povedat tega iz lastne izkušnje, hvala bogu...). Sicer je pa tako t, po zunanjem videzu ne more nihče sodit, kdo trpi in kdo ne, pa če je to Romkinja, črnka, Švedinja ali pa tvoja sestra...(pravijo, da je huje, če ne moreš jokat oziroma, če držiš bolečino v sebi...jst sicer nimam težav s tem...Smiley)
Sama pa si to predstavljam tudi ne samo kot neposredno travmo po dogodku, ampak lahko tudi kasneje...mogoče leta po tistem, ko se stalno sprašuješ, koliko bi sedaj bil star...ali pa 'imela bi tri, namesto dva'... pa še kaj v tem smislu...Ne vem...
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #26 - 21.08.2006 at 20:36:46
 
picola wrote on 21.08.2006 at 19:39:34:
Sem pa še vedno mnenja, da vsaka normalno čuteča ženska doživi splav kot  travmo, nekatere celo kot hudo travmo...

kaj vem, za kej tacga je po moje potrebno, da se ženska, ki splavlja tudi zares počuti kot bodoča mati... ampak, glede na to da splavlja, se mi zdi, da se večina ravno ne...
in tud je treba met obilico sočutja in življenje, v katerem imaš čas mislit na to, tega pa danes marsikatera ženska nima ravno v obilju
to da kasneje preračunavaš leta, pa tudi ne bi ravno kot travmo jemala

pretirana patetika glede obravnavanja splava je ravno voda na RKC-jev mlin
s tem pa ne mislim niti tega, da čustva v take stvari niso vpletena, čustva vedno so
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #27 - 22.08.2006 at 14:18:09
 
S tem bi se pa lahko tudi strinjal:


http://www.mladina.si/dnevnik/86404/



(zgleda, da je šef končno vzpostavil navezo z našim gandijem)


Grin
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #28 - 22.08.2006 at 21:05:27
 
Žalostno je, da dobi RKC od naše države na leto vsaj 2 miljarde, stem, da itak vsako mašo fehtajo denar, da dobijo denar za vsak krst, obhajilo, birmo, poroko in pogreb + za vse une maše za mrtve in bolne, denar kater jasno ni obdavčen in pol pridigajo o svetosti življenja in otrok, pediatrična klinika pa še zdaj ni zgrajena.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: RKC-jevsko moraliziranje
Reply #29 - 22.08.2006 at 21:37:03
 
Ta v Mladini je pa res dobra, oni da preveč delajo - svašta.

Sicer pa gre za obnovo cerkva ves denar iz ministrstva ter od darov faranov.

Kar se travm pri splavu tiče gre pa za eno najhujših prevar.
Se še dobro spomnim ene oddaje na to temo na Ognjišču. Ženska pokliče in pove, da je šla splavit med malico in da so se s sodelavkami o tem celo hecale in da je bilo to takrat mala malica, danes se pa sekira, ker šele sedaj ve, ko se o tem drugače govori, da je morila.
Torej kristalno jasno je, da so ji to travmo naknadno povzročili prav ti farji, ki že leta trobijo za kakšen umor da gre. Torej babnice nečiste je treba za šporget privezat in s krivdo prepojiti, da bodo lepo mir dale.
Sodrga farška.
Back to top
« Last Edit: 23.08.2006 at 07:58:31 by Oldio »  

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 11