Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 18137 times)
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: feminizem na slovenskem
Reply #45 - 09.02.2005 at 14:14:50
 
Gru Gru wrote on 09.02.2005 at 13:33:00:
1. Kdaj pa začneš SEJATI in kdaj ŽETI?

ni zacetka/konca, ni dolocljivo... ze s tem da obstajas sejes in zanjes... vsak izmed nas (individualna dusa) pa obstaja vecno.

Quote:
2. Kako pa ti presojaš kdo je miren in srečen? In da ni mogoče dober igralec svoje sreče-miru za ceno lastne popularitete in nastopaškega egoizma?

tezko je to. ampak k mas vsaj mal izkusenj s pristnimi in laznimi pol lahko ze dost natancno presojas.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: feminizem na slovenskem
Reply #46 - 09.02.2005 at 14:38:43
 
1. Kdaj pa začneš SEJATI in kdaj ŽETI?  

ni zacetka/konca, ni dolocljivo... ze s tem da obstajas sejes in zanjes... vsak izmed nas (individualna dusa) pa obstaja vecno.
------------------------------------
Ni glih tko, je pa podobno Wink

Sejati začneš v obdobju ko se začneš zavedati samega sebe. To je v prehodu iz dojenčka v otroka. Ko začne tvoja bit prevzemati primerjati okolje v katerem se nahajaš. Prej si le bitje z nekim lastnim karakterjem, zrno, ki bo zrastlo v človeka. Starše in ostalo okolico pa lahko v tej primerjavi enačiva z gnojilom in zemljo.
Tako se cikel sejanja po neki dobi stalno ciklično vrti v sejanje in žetje.


===================================

Quote:2. Kako pa ti presojaš kdo je miren in srečen? In da ni mogoče dober igralec svoje sreče-miru za ceno lastne popularitete in nastopaškega egoizma?  
tezko je to. ampak k mas vsaj mal izkusenj s pristnimi in laznimi pol lahko ze dost natancno presojas.

Ja spet iz tega nadaljujeva, kako pa sam sebe presojaš, da maš dobre izkušnje s pristnimi in lažnimi. Kaj pa če že vseskozi živiš ob dobrih nategovalcih, in tudi sam tak postajaš. Ali ni le to spet ciklično utrjevanje natege.
Lahko da se motim, sam striktno tole trdit pelje le v znan rek:"Norec, ki vztraja pri svoji norosti bo postal moder!"  Wink Wink Wink

P.S. S tem sem pustil vrata na široko odprta, prav ima vsak vztrajnik. Tud to potrjuje zgodovina. Sam eni so dobro želi, drugi slabo.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: feminizem na slovenskem
Reply #47 - 09.02.2005 at 14:57:45
 
t wrote on 09.02.2005 at 11:13:43:
Jaz pa tega niti nisem videl na tak način: meni se je zdelo, da je bilo lepo povedano, da je to, kar se gre Jurij, obično fukfehtanja, ki mogoče pride do skupinskega seksa.

Kolikor je bilo slišati, mu do svingesrstva manjka vsaj še partnerka, saj se je svojih fukfektanj loteval precej samostojno.



uživajte!


T- o tem kar ti govoriš je bil članek Miha Šaleharja - o nepoznavanju pojma svinger in fukfehtarjih.... Wink

Izsek govora med Marcelom (M) in Lucu-jem (L), pa precej dobesedno:

M:Seks se je vrnu na velika vrata - skozi parlament. Kaj je dobro - spolno potešen ali nepotešen - dela slabš al boljš.

L: Jest mislim da mnogo boljš. Zato bi tud gospodu A.Juriju čestital srečno Valentinovo, ha ha ha.

M: Glej ampak neki druzga. Zakaj je to tako velika stvar. To da liberalca zasačijo pri seksu. A ni to tko kot bi konzervativca zasačili v cerkvi.

L: Natanko tako. Mislim, jest v tem ne vidim nobene velike stvari.

M: Ja, bi bla pa velika zgodba bi bila če bi liberalca zasačli v cerkvi al pa konzervativca zasačli v seksu.
------------------------------------------------
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: feminizem na slovenskem
Reply #48 - 09.02.2005 at 14:58:47
 
Gru Gru wrote on 09.02.2005 at 14:38:43:
Sejati začneš v obdobju ko se začneš zavedati samega sebe. To je v prehodu iz dojenčka v otroka. Ko začne tvoja bit prevzemati primerjati okolje v katerem se nahajaš. Prej si le bitje z nekim lastnim karakterjem, zrno, ki bo zrastlo v človeka. Starše in ostalo okolico pa lahko v tej primerjavi enačiva z gnojilom in zemljo.
Tako se cikel sejanja po neki dobi stalno ciklično vrti v sejanje in žetje.

tuki ti mal ignoriras vecni obstoj atme (individualne spiritualne duse), ki se, ce je pod vplivom iluzije vcasih sebe bolj vcasih manj zaveda. ampak ne glede na to, seje in zanje vecno, ze s samim obstojem.

tud k ti ponoc globoko spis, sejes in zanjes (delujes), pa ceprav se ne zavedas samga sebe telesno in mentalno. atma deluje vedno, ne glede na to al je pogojena v otroskem, odraslem ali katerekoli drugem materialnem telesu (tko grobem kot subtilnem/mentalnem).

Quote:
S tem sem pustil vrata na široko odprta, prav ima vsak vztrajnik. Tud to potrjuje zgodovina. Sam eni so dobro želi, drugi slabo.

se popolnoma strinjam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: feminizem na slovenskem
Reply #49 - 09.02.2005 at 18:15:02
 
siaj wrote on 09.02.2005 at 14:03:30:
malo bolj ohlapne meje imam pa, ko bi bilo treba izrečt kakšne sodbe o ostalih, če razumeš



Mi poveš zakaj?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: feminizem na slovenskem
Reply #50 - 09.02.2005 at 19:30:17
 
lola wrote on 09.02.2005 at 11:36:03:
Biki pa so, pa voli tud  Grin


jah, kle vmes manka ena anekdota, kako so krave privezale vole in bike, zaradi njihove igrivosti in razposajenosti.. vzele so jim svobodo..

enim se je uspelo tega resit, zares divji..

in pol se krave prtozujejo da so tapravi biki prvezani in ne morjo do njih, uni k so pa na voljo, so pa prevec divji
Cheesy a make sense?

Lilith wrote on 09.02.2005 at 13:25:45:
Smiley
Eni ljudje pa se že navsezgodaj natripajo/zadanejo/prbijejo.


uf ce se ti to zdi tko, bognedej da bi slucajno res bil natripan :rfl:
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: feminizem na slovenskem
Reply #51 - 09.02.2005 at 23:48:43
 
Ker v ponedeljek nisem gledal Studia City sem si ga pa včeraj v ponovitvi.

Intervju z A.Lucujem je bil izrazito usmerjen v opravičevanje Jurija.
To je bilo videti, prvič: ...
... že po tem, da je bil povabljen  A Lucu, ki je znan predstavnik rumenega tiska, je po politični usmerjenosti t.i.levičar, tako kot Juri, in ravno primeren tračer, ki se je sploh pripravljen pogovarjati o taki temi na TV. Zraven bi pasal samo še kakšen Tone Fornezi (TOF).
Drugič:
Temu pogovoru je Marcel posvetil kar precejšen del oddaje, očitno se mu je to zdelo zelo pomembno.
Tretjič:
Tudi anketno vprašanje se je dotikalo iste teme. Ankete pa so v tej oddaji narejene tako, da se že od začetka ve kakšen rezultat si želijo postavljalci vprašanja. Ob pomoči indoktrinacije v sami oddaji jim to v večini primerov tudi uspe.

Skratka oddaja Studio City je zelo predvidljiva, še najbolje bi bilo, da bi jo preimenovali kar v Studio Mladina. Oddaja ima očiten namen očrniti  poliitične nasprotnike t.i. levice in po mnenju avtorjev njihove domnevne »protirevolucionarne ikone« kot so npr. RKC ali Bush oz. Amerika. Ostale teme so samo t.i. mašilo.

Na začetku oddaje je bil prikazan poslanec t.i.desničarjev, kako zaradi prehlada izgubiva glas na govornici v parlamentu, kako dvakrat potegne robček iz žepa in si obriše nos. Spodaj pa napis: »NEKULTURNO OBNAŠANJE JOŽETA JEROVŠKA«. Hahaha ...
Kako nekulturnih je šele tistih 50 ljudi, ki jih te dni vsak dan sprejmejo v Kliničnem centru. Pravi simfonični orkester nekulturnosti. Studio Mladina: GO HOME!
Back to top
« Last Edit: 10.02.2005 at 02:01:15 by Bamby »  

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: feminizem na slovenskem
Reply #52 - 10.02.2005 at 07:36:16
 
Quote:
jah, kle vmes manka ena anekdota, kako so krave privezale vole in bike, zaradi njihove igrivosti in razposajenosti.. vzele so jim svobodo..

enim se je uspelo tega resit, zares divji..

in pol se krave prtozujejo da so tapravi biki prvezani in ne morjo do njih, uni k so pa na voljo, so pa prevec divji
Cheesy a make sense?


jah, kle vmes manka ena anekdota, kako so moški privezali ženske, zaradi njihove igrivosti in razposajenosti ... vzeli so jim svobodo ...

enim se je uspelo tega rešit, zares divjim ...

in pol se moški prtožujejo da so taprave ženske prvezane in ne morjo do njih une k so pa na voljo, so pa preveč divje   Grin  a make sense?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: feminizem na slovenskem
Reply #53 - 10.02.2005 at 08:35:44
 
sinjeoka wrote on 09.02.2005 at 12:34:40:
narobe razumeš ... Aurelieva žena ne rabi nobene zaščite

feministke bi namreč rabili, da bi opozorile na licemarstvo, ki se ga gredo samozvani liberalisti do žensk

in predvsem, da tako licemarstvo za masko liberalizma škodi predvsem ženskam


Če naj bi feministke poimenovale aurelijevo liberalanost  s pravim imenom, to je s šovinstičnim licemerstvom, bi storile prav isto, kot je storil že novičniški bulevar sam, saj je s tem argumentom naredu  zadevo zanimivo za javnost.

S tem bi femistke podprle bulevastvo kot tako, ki pa itak v principu netolerantno do žensk, ki jih tretira   kot nemočne  žrtve moškega šovinizma, kot objekte spolnega poželenja  ali pa jih demonizira kot maščevalne nimfe, ki sejejo nepredvidljivo  grozo v (po moško) urejeni svet.   S  tem bi feministke samo postavle  žensko v takšen družben položaj, proti katermu se  kot feminstike borijo.

V tem jest vidim paradoks feminizma kot gibanja, ki mora podpisovat  mefistovske pogodbe s hudičem,  če hoče preživet kot gibanje.  

Ne vem, jest pravo vlogo feminizma še zmerom vidim v tem, da v moško/šovinstično družbo moči in prevlade uravnoteži z  uvedbo ženskega pricipa vsepovezanosti in sožitja.  Na primer auvrelio bi jest kot feminist gledal kot na javno manifestcijo avrelijevega šovinizma vs. ženini pokornosti/podrejenosti/naivnosti  šele v primeru, če bi se avrelio s pomočjo medijev iskal družbeno podporo za svoje po moje sicer  nevomno šovinstično početje. Tega aurelio sam  ne počne, zato feminstke nimajo po moje na aureliju nobene osnove, da bi na najegovih plečih širile ideje svojega gibanja. Ker pa na njegovih javno pokazanih  jajcih  širijo svoje  poglede apologeti šovinizma  a'la požar & lucu, bi blo fajn, da bi feminstke, če že jemljejo koga pod začito, vzele pod zaščito tud aurelia.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: feminizem na slovenskem
Reply #54 - 10.02.2005 at 09:34:20
 
titud wrote on 10.02.2005 at 08:35:44:
Ne vem, jest pravo vlogo feminizma še zmerom vidim v tem, da v moško/šovinstično družbo moči in prevlade uravnoteži z  uvedbo ženskega pricipa vsepovezanosti in sožitja.  Na primer auvrelio bi jest kot feminist gledal kot na javno manifestcijo avrelijevega šovinizma vs. ženini pokornosti/podrejenosti/naivnosti  šele v primeru, če bi se avrelio s pomočjo medijev iskal družbeno podporo za svoje po moje sicer  nevomno šovinstično početje. Tega aurelio sam  ne počne, zato feminstke nimajo po moje na aureliju nobene osnove, da bi na najegovih plečih širile ideje svojega gibanja. Ker pa na njegovih javno pokazanih  jajcih  širijo svoje  poglede apologeti šovinizma  a'la požar & lucu, bi blo fajn, da bi feminstke, če že jemljejo koga pod začito, vzele pod zaščito tud aurelia.



sej ni noben trdil, da to avrelio počne, ampak da to počneta g. Lucu in Štefančič.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: feminizem na slovenskem
Reply #55 - 10.02.2005 at 10:10:33
 
sinjeoka wrote on 10.02.2005 at 09:34:20:
sej ni noben trdil, da to avrelio počne, ampak da to počneta g. Lucu in Štefančič.


Iz tega

Quote:
Meni se zato v doticnem primeru zdi ta Aureliev liberalizem izredno licemarski. Liberalizem namrec dopusca samo sebi, v odnosu do zene pa izkazuje skrajni krscanarski konservativizem po principu, babi pac ni terba vedet kaj dec pocne, ker baba pac mora biti vzorna zena.

In mene zanima zakaj hudica se pri nas nobeno samooklicano feministicno gibanje ne vtakne v to licemarstvo...



sem jest razbral, da bi se feministke morale vtaknt direktno v aurelija oz. njegov šovinizem , ki ga vsaj po moje ni javno propagiral kot neko družbeno vrednoto in bi si zato po moje tudi ne zasluži gneva od feministk. Če bi si ga kdo zaslužu,  bi si ga po meoje zaslužu bulevarski tisk, ki je ženo naredu za  dejansko nemočno  žrtu, potrebno zaščite pred licemerstvom šovinističnih medijev in ne moževim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: feminizem na slovenskem
Reply #56 - 10.02.2005 at 14:44:33
 
titud wrote on 10.02.2005 at 10:10:33:
Iz tega




sem jest razbral, da bi se feministke morale vtaknt direktno v aurelija oz. njegov šovinizem , ki ga vsaj po moje ni javno propagiral kot neko družbeno vrednoto in bi si zato po moje tudi ne zasluži gneva od feministk. Če bi si ga kdo zaslužu,  bi si ga po meoje zaslužu bulevarski tisk, ki je ženo naredu za  dejansko nemočno  žrtu, potrebno zaščite pred licemerstvom šovinističnih medijev in ne moževim.  


kolikor jaz vem Juri gradi politično kariero na ideji liberalizma (vsaj glede Romov in izbrisanih, pa glede enakih možnosti za oba spola), ki pa to zelo očitno v domači spalnici ne klapa

se je pa v dotičnem primeru tale  thread začel s provokacijo v oddaji studio city ... si pejt še 1x pogledat ... in je moje pljuvanje bilo namenjeno kvazi liberalnemu svetovnemu nazoru nekaterih vidnih (novinarskih ino političnih) oblikovalcev levega t.i. liberalnega prostora

feministke bi morale biti v naši družbi primarno tiste ki bi morale to farso razkrinkat


Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: feminizem na slovenskem
Reply #57 - 10.02.2005 at 16:00:06
 
Lilith wrote on 09.02.2005 at 18:15:02:
Mi poveš zakaj?


zna bit, da sem imela že preveč permisivne vzgoje  Grin

šalo na stran

tole vprašanje je kar težko zame Lilith, na veliko stvari se naveže tale "problem", to je nekako tista razlika javno/privatno, ali osebno/politično in je res zanimivo pri kolikih ljudeh to nekako ne sovpada, skrajno sovpadanje teh dveh področij lahko zasledimo pri razsvetljenih ljudeh ... in na eni točki pridejo tudi navzkriž z okoljem (ok, zdej se vadim ven že na druge)

jaz  Grin

seveda se opredeljujem jasno tudi kar se tiče političnega, pravnega ... kar se tiče sodb ljudi na osebni ravni sem pa nekako rezervirana, ker v življenju je vse mogoče  Roll Eyes ... zdej to ne pomeni, da odobravam nasilje ... sploh ne ...

če je pa to vprašanje varanja, tko kot v primeru tegale Jurija, pa ne vem no  Tongue ... saj po eni plati ima Sinjeoka čisto prav (kakor sem jo nazadnje razumela) da pač nekega osebno patriarhalno orientiranega človeka res ne moremo razglasiti za liberalca in to njegovo osebno imeti celo (!) za argument liberalne usmerjenosti ... in na neki točki ima res feminizem tukaj kaj zraven, saj konec koncev je gibanje izšlo iz visoko letečih liberalnih načel in če je že vsak bedak potem lahko liberalec, je to res nekaj s tem narobe, milo rečeno (če ni že to žalitev same Ideje)

upam, da sem vsaj približno odgovorila

vprašanja "zakaj" so kar zahtevna, zadevi težko pridemo do dna ... veliko lahko povemo, pa bo vedno še več ostalo neizgovorjenega
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: feminizem na slovenskem
Reply #58 - 10.02.2005 at 16:25:36
 
titud wrote on 10.02.2005 at 08:35:44:
Če naj bi feministke poimenovale aurelijevo liberalanost  s pravim imenom, to je s šovinstičnim licemerstvom, bi storile prav isto, kot je storil že novičniški bulevar sam, saj je s tem argumentom naredu  zadevo zanimivo za javnost.

S tem bi femistke podprle bulevastvo kot tako, ki pa itak v principu netolerantno do žensk, ki jih tretira   kot nemočne  žrtve moškega šovinizma, kot objekte spolnega poželenja  ali pa jih demonizira kot maščevalne nimfe, ki sejejo nepredvidljivo  grozo v (po moško) urejeni svet.   S  tem bi feministke samo postavle  žensko v takšen družben položaj, proti katermu se  kot feminstike borijo.

V tem jest vidim paradoks feminizma kot gibanja, ki mora podpisovat  mefistovske pogodbe s hudičem,  če hoče preživet kot gibanje.  

Ne vem, jest pravo vlogo feminizma še zmerom vidim v tem, da v moško/šovinstično družbo moči in prevlade uravnoteži z  uvedbo ženskega pricipa vsepovezanosti in sožitja.  Na primer auvrelio bi jest kot feminist gledal kot na javno manifestcijo avrelijevega šovinizma vs. ženini pokornosti/podrejenosti/naivnosti  šele v primeru, če bi se avrelio s pomočjo medijev iskal družbeno podporo za svoje po moje sicer  nevomno šovinstično početje. Tega aurelio sam  ne počne, zato feminstke nimajo po moje na aureliju nobene osnove, da bi na najegovih plečih širile ideje svojega gibanja. Ker pa na njegovih javno pokazanih  jajcih  širijo svoje  poglede apologeti šovinizma  a'la požar & lucu, bi blo fajn, da bi feminstke, če že jemljejo koga pod začito, vzele pod zaščito tud aurelia.


prej sem odgovorila Lilith, zdej pa vidim, da je debata že naprej zapeljala in je titud spet vrgu eno dobro kost za glodat ...

in seveda ima načelom prav ... feministke so dostikrat posegle v javni prostor in obsojale, s tem pa so zapadle na stran totalitarnega in tako prišle navzkriž ravno s svojimi načeli

in scena je zelo previdna postala

tako smo danes priča preoblikovanju in preformuliranju feminizma na sto in en način, sploh kar se akademske scene tiče

to pa seveda ne pomeni, da je gibanje nepotrebno, da, čeprav bi mnogi radi to tako prikazali, češ, ženske kaj se bunite, sej zdej imate pa vse že doseženo, pravice so uzakonjene ... pa ni tako, problem je prav sama praksa, zakoni so že lepi, praksa je drugo in za po vrh se še vedno kdaj potem najde kdo, ki bi že vse doseženo rad ukinil

tud Avrelija vzet pod zaščito, se strinjam titud, sploh kar se tiče rumenega &co tiska ... tam pa resnično postanejo določeni ljudje "žrtve" svobode, ki jo tako vneto zagovarjajo  Smiley

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: feminizem na slovenskem
Reply #59 - 10.02.2005 at 16:35:15
 
sinjeoka wrote on 10.02.2005 at 14:44:33:
feministke bi morale biti v naši družbi primarno tiste ki bi morale to farso razkrinkat



O konzervativnosti feminizma sem že nekaj napisal.

Zdej bi še nekaj o liberalnosti sami. Liberalna ideja postavalja enakost pravic nad vsemi drugimi vrednotami oz. kot najvišjo (pogojno rečeno skupno) vrednoto. Lucuja pa marcel sta pravico avrelija do svobodne izbire spolnega partnerjev postavla za pravico, s katero ni ogrozu do enake pravice drugih vpletenih  in v tem smislu je avrelio ravnal liberalno. Jeba liberlnosti je v tem, da nobene skupnostne vrednote (tudi zakonske/družinske) ne postavlja pred individualne pravice, zato  avrelio v bistvu  ni prekršu svojih liberlanih načel tud če je prekršu zakonske/družinske vrednote.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6