Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 
(Read 18115 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: feminizem na slovenskem
Reply #75 - 11.02.2005 at 14:29:50
 
titud wrote on 11.02.2005 at 14:18:38:
Jest bi sebe svetovno nazorsko umestu med komunitarne liberalce, tebe pa med individualistične liberalce. Tle se strinjam, da gre med nama  za svetovnonazorsko nestrinjanje, rad bi res razžistu, če ne  gre le za umetno ustvrjanjeno zmedo zarad napačno uprabljene/razumljene terminologije.  


individualizem nima nobene veze z razmišljanjem z lastno glavo ...

meni je že od nekdaj jasno, da je moja prosperiteta odvisna od mojega družbenega okolja ...

prosperiteta širšega družbenega okolja pa je odvisna od stanja duha (in pri nas je se je stanje duha že usmradilo)
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: feminizem na slovenskem
Reply #76 - 11.02.2005 at 14:57:16
 
sinjeoka wrote on 11.02.2005 at 14:29:50:
individualizem nima nobene veze z razmišljanjem z lastno glavo ...

meni je že od nekdaj jasno, da je moja prosperiteta odvisna od mojega družbenega okolja ...

prosperiteta širšega družbenega okolja pa je odvisna od stanja duha (in pri nas je se je stanje duha že usmradilo)



Tvoja prospreiteta ni tolk odvisna od tvojga druženega okolja, ampak od tvojga dojemanja tega družbenega okolja. Zato je dobr ozavestit, kam se umeščaš, to pa lahko storiš le v dialagu z drugimi. Ne moreš se umetsit sam od sebe, brez dialoga. To je un stric dobr pogruntal.

Stanje duha v družbi  mora omogočat  ta dialog, ki ti sploh dopušča  umeščanje v družbo  na iduvidualen ali komunitaren način. Več od tega si jest od stanja duha  v svoji liberalni vrednostni drži ne bi upal zahtevat, ker vse ostalo je zame dejasnko usmrajanje, kakor si se sama slikovito izrazla.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: feminizem na slovenskem
Reply #77 - 11.02.2005 at 15:24:57
 
titud wrote on 11.02.2005 at 14:57:16:
Tvoja prospreiteta ni tolk odvisna od tvojga druženega okolja, ampak od tvojga dojemanja tega družbenega okolja



veš titud, s tem bi se mogoče celo strinjala s tabo, ama potem ko okusiš še kakšen drug way of life in ko duhaš še kašno drugo stanje duha

potem dobiš tudi boljši uvid, da ni vse odvisno od lastnega dojemanja - kajti lastno dojemanje bi moralo ostati enako, ne glede na to kako in koliko spreminjaš okolje ...

ja je v lajfu mnogokrat odvisno od barier, ki si jih sami postavimo v glavi z lastnim dojemanjem - ama pri tem vpliva okolja glih ni za zanemarit, še posebej če se člani tega okolja prav trudijo vztrajat v neki konformistični zoni somraka
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: feminizem na slovenskem
Reply #78 - 24.06.2005 at 08:35:54
 
še nekaj o slovenskih feministkah

... glede na to, da se razglašajo za braniteljice nečesa čemur pravijo "pravice žensk"

jih moram opozorit, da je njihovo delovanje v slovenski družbi per se nedemokratično

a) slovenske feministke niso izvoljene na splošnih volitvah žensk (tako ženske kot populacija ne morejo izbirati med različnimi opcijami feminističnih gibanj)

b) slovenske feministke niso niti organizirane v nobenem društvu, kamor bi se dalo vključevati na prostovoljni bazi in preko članstva sooblikovati vodstvo in program feminističnega gibanja)

Slovensko feministično gibanje je organizirano v sklopu t.i. Mirovnega inštituta na čigar politiko ima izključni vpliv njegov ustanovitelj ... torej na politiko ne more vplivati nihče zunaj njihovega kroga ...

... če zaključim slovenske feministke niso neke demokratične predstavnice slovenskih žensk, ampak glasne samozvane  (kavazi)feministične čveke

Kdor vsaj približno pozna zgodovino razvoja in namen t.i. socialnih pravic, bi mu bilo hitro jasno, da so si interesi homoseksualcev in žensk na področju socialnih pravic konkurenčni (torej kar pridobi ena skupina, pridobi izključno na račun druge skupine)
... oziroma ena izmed socialnih pravic, ki zaradi razlik med spoloma v zgodovinskem-sociološkem kontekstu pripada ženskam je t.i. vdovska pokojnina ...

v kontekstu dogajanj, pa se za(nedefiniane) socialne pravice borijo skupine pritiska za "pravice" homoseksualcev ( Grin a si potemtakem lahko predstavljate homoseksualca z vdovsko pokojnino? ? ? in jo sociološko upravičite ? ? ?)

Glede na to, da so prvoborci "pravic žensk" in "pravic homoseksualcev" ene in iste osebe, vam je lahko takoj jasno, da gre v tem primeru za t.i. kolizijo interesov ter da kvalitetno ne morejo zastopati enako pravic ene ali druge skupine ...

Drage slovenske (samozvane) feministke, shut the crappity smack up, mojih interesov ne zastopate!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6