Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6
(Read 18100 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: feminizem na slovenskem
Reply #30 - 09.02.2005 at 12:34:40
 
titud wrote on 09.02.2005 at 12:26:42:
Če jest prav razumem sinjeko, bi rabla žena zaščito feministk, ker je postala žrtu ženskam nenaklonjene medijske kulture, ki  so jo prizadeli, ker so javno  razkrili moževo nezvestobo?



narobe razumeš ... Aurelieva žena ne rabi nobene zaščite

feministke bi namreč rabili, da bi opozorile na licemarstvo, ki se ga gredo samozvani liberalisti do žensk

in predvsem, da tako licemarstvo za masko liberalizma škodi predvsem ženskam
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: feminizem na slovenskem
Reply #31 - 09.02.2005 at 12:51:29
 
Gru Gru wrote on 09.02.2005 at 11:39:03:
Hlačast - neženstven mogoče!!!




ok, kaj pa je ne-ženstveno ?
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: feminizem na slovenskem
Reply #32 - 09.02.2005 at 12:54:15
 
sinjeoka, k bos skensala misel/prepricanje, da so ti moski (ali kdorkoli drug) krivi za tvoje trpljenje bos takoj dosegla mir.

vsak zanje le tist kar je sam (nekoc) sejal. zato se je pametno poucit o pravilnem delovanju pr tistih k so pomirjeni/srecni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: feminizem na slovenskem
Reply #33 - 09.02.2005 at 12:59:30
 
siaj wrote on 09.02.2005 at 12:51:29:
ok, kaj pa je ne-ženstveno ?


titud wrote on 09.02.2005 at 11:29:28:
Če naj bi bil feminizem gibanje za  dostojanstvo ženske kot človeka, pol bi se, če bi bil feminizem do konca iskren,  morala ta čolvečnost manifestirat na specifično ženski način. Šlo bi  za boj za sprejetje  principa imanentne ženstvenostii v politično življenje, ekonomijo in druga področja javnega življenja, kjer ne gre za oblikovanje enakopravne/brezspolne človečnosti na prnicipu enake moči, ampak za sposbnost sprejemnje razlik in drugačnosti ne po načelu (pre)moči ampak po načelu sožitja.

Politika je po defoltu polje za merjenje moči, zato zmaga feminizma ne more bit formalna enokopravnost spolov, ki bi se izvojelavla s pozicije moči in zarad katerga se feminizem kot pravilno ugotavlja sinjeoka spreminja v apologijo, ampak ustvarjanje take kulture, v kateri je feminizem kot gibanje  nepotreben in bi se lahko umaknu iz polja politike. Tega pa aktivne feminstke niso motivirane nardit, ker njihovo moto je moto nekdanjih italijanskih rdečegardistov: la lotta continua (boj se nadaljuje), ker le  na ta nančin ohranjajo politično legitimnost.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: feminizem na slovenskem
Reply #34 - 09.02.2005 at 13:03:15
 
titud wrote on 09.02.2005 at 12:26:42:
Če jest prav razumem sinjeko, bi rabla žena zaščito feministk, ker je postala žrtu ženskam nenaklonjene medijske kulture, ki  so jo prizadeli, ker so javno  razkrili moževo nezvestobo?




super ej, ce se govori enostavno, je dosti lazje ocenit, ali je neumnost ali ne  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: feminizem na slovenskem
Reply #35 - 09.02.2005 at 13:04:33
 
sinjeoka wrote on 09.02.2005 at 12:34:40:
narobe razumeš ... Aurelieva žena ne rabi nobene zaščite

feministke bi namreč rabili, da bi opozorile na licemarstvo, ki se ga gredo samozvani liberalisti do žensk

in predvsem, da tako licemarstvo za masko liberalizma škodi predvsem ženskam


super ej, ce se govori enostavno, se dosti lazje vidi, a kdo prav razume ali ne  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: feminizem na slovenskem
Reply #36 - 09.02.2005 at 13:10:56
 
Lilith wrote on 09.02.2005 at 11:03:38:
Tule pa se moram oglasiti. Da nima veze, ali je žena vedela- res nima veze, če govorimo o tem, do kod se smejo mediji vtaknit, tudi nima veliko veze s feminizmom (oz. tudi če ima, me feminizem kot neko gibanje sploh ne zanima).
Se mi pa zdi, da je tole vedenje ali nevedenje ena stvar, ki je ne bi smeli kar z zamahom roke odpraviti- vsaj na nivoju medosebnih odnosov ne.
Sijaj, praviš, da žene nihče ni silil dahniti usodni da, s tem pravzaprav sporočaš, da si je sama kriva za to, kar se ji je zgodilo.
Ko rečeš, da ni prva ne zadnja, ki se ji je to zgodilo, kažeš sprijaznjenje z nespoštljivim odnosom med spoloma. Zdaj seveda lahko rečeš, da tega niti približno ne misliš...ampak tako se bere.
Kot čista nevera v medčloveške odnose.
Pa smo spet pri medosebni kulturi, ki jo soustvarjamo tudi sami z lastnim vložkom oz. z lastnim odnosom do nekega pojava.
Jaz mislim, da si tudi ti želiš zase boljše, kakor pa si zgoraj napisala. Od kod potem ta vdaja?


hvala Lilith za izkazano skrb

tale vdaja, je valda samo trenutna, začasna

ker dostikrat res ne vem, kaj naj bi počela s podatki, ki jih velikodušno servira t -- delno na osebni ravni, predvsem pa na "teoretski", ker se vprašam, o vseh "civilizacijskih" normah, razsvetljenstvu, pa o tem, da se mi včasih že zazdi kaj je vse že narejeno, da smo že nekam prišli ... potem pa tole

in sem soočena s paradoksom tolerance (ki se glasi tako, da če sem jaz razglasim za tolerantno in se soočim z netolerantnim -- kaj storit, a sem še lahko tolerantna z netolerantnim ? ---)

in sem soočena z vprašanjem svobode, se pravi, jaz tukaj zagovarjam neko svobodo in moram konec koncev v neki skrajni točki priznat, da imajo ljudje pač vso svobodo, da si svobodno razlagajo svobodo

in kaj čem jaz zdej tukaj?

vse bolj se mi zdi, da se tole svobodo interpretira v korist konzervatizma, en tak neokonzervatizem je na pohodu

do tu je to tisto, kar bilo odgovora na bosanski feminizem

vsak si pa lahko razlaga po svoje itak

*****

zdej eni pravijo osebno je politično, ok

priznam, da mene osebno res ne gane zgodba licemerskega liberalista in to ali je bil on toliko liberalen, da je povedal svoji ženi, da je še kakšna druga "v igri"

takšne osebne zgodbice, ki se znajdejo v političnem ringu so precej spolzke

me zanima koliko časa je Janša varal ženo, preden je to izvedela, ali ji je celo sam povedal ... pa Polde, pa Franci, pa .....

kaj vem zakaj je to tko, na to si morajo moški sami odgovorit, pa ženske tudi, če varajo svoje može

spoštljiv in nespoštljiv odnos se pa gradi med dvema posameznikoma in sta tudi zato odgovorna

(in res ne vem, kaj naj zdej ... a naj organiziram vaško stražo?)
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: feminizem na slovenskem
Reply #37 - 09.02.2005 at 13:12:06
 
ja cist sem pozabil dodati da,
zahodna kultura je predvsem usmerjena "navzven"
ce igras po njihovih pravilih(torej tudi ti isces okol sebe), ne bos dosegla zmage, nikol..nikol, nikol, nikol.. ok SKOR nikol, .. ce pa bos, bos pa ista k oni .. torej si v totalnem nasprotju sama s sabo.. in tudi si ,zato se pa skos neki prtozujes .. same pritozbe padajo ..

Back to top
 
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: feminizem na slovenskem
Reply #38 - 09.02.2005 at 13:14:55
 
zalostno nekateri ljudje imajo eno CRTO , mejo (v razmisljanju).. in BOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOGNED
EJ.. BOOOOOOOOOOOOOG NE DEJ

BOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOG NEEEEEEEEEE DEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEJJJJJJJJJJ

RESSSSSSSSS BOOOOOOG NE DEJ.. majke BOGU EJ NEEEE BOG NE DEJ AJAJA LELUJA

da bi cez to crto pogledu  Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: feminizem na slovenskem
Reply #39 - 09.02.2005 at 13:25:45
 
Quote:
zalostno nekateri ljudje imajo eno CRTO , mejo (v razmisljanju).. in BOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOGNED
EJ.. BOOOOOOOOOOOOOG NE DEJ

BOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOG NEEEEEEEEEE DEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEJJJJJJJJJJ

RESSSSSSSSS BOOOOOOG NE DEJ.. majke BOGU EJ NEEEE BOG NE DEJ AJAJA LELUJA

da bi cez to crto pogledu  Grin Grin Grin


Smiley
Eni ljudje pa se že navsezgodaj natripajo/zadanejo/prbijejo.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: feminizem na slovenskem
Reply #40 - 09.02.2005 at 13:31:27
 
siaj wrote on 09.02.2005 at 13:10:56:
in sem soočena s paradoksom tolerance (ki se glasi tako, da če sem jaz razglasim za tolerantno in se soočim z netolerantnim -- kaj storit, a sem še lahko tolerantna z netolerantnim ? ---)

in sem soočena z vprašanjem svobode, se pravi, jaz tukaj zagovarjam neko svobodo in moram konec koncev v neki skrajni točki priznat, da imajo ljudje pač vso svobodo, da si svobodno razlagajo svobodo



Tale paradoks me spominja na tistega, kjer t ali pa titud (nisem ziher) ponuja, da kakšna je to borba za ženstvenost, če pa uporablja neženstvena sredstva?

Bom odgovorila z analogijo nasilja.
Jaz sem lahk proti nasilju, potem pa en v moje meje poseže na način, da je do mene nasilen. A to pomeni, da ker sem jaz proti nasilju, se ne smem branit, ker bi samo sebe na laž postavila??? No way, prijateljčki. Jaz se lahko zelo nasilno nazaj branim, pa ko dobim svoj mir, sem spet kot božji volek, nobenega ne gnjavim, itak. Ker z Gandijevsko metodo valjda ne bom nič naredila. Razen mogoče nekega kvazi heroja iz sebe- ono krepelo pa bo medtem opravilo, kar se je pač odločilo nasilno z menoj početi.

In analogno bi odgovorila na vse ostale "paradokse", ki to sploh niso. Le ljudje kot - spet nisem ziher - t ali titud, (naj mi gospoda oprostita, da ju tako grdo mešam) ti hočejo vsilit, da gre za paradoks.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: feminizem na slovenskem
Reply #41 - 09.02.2005 at 13:33:00
 
Enako nepozoren si tud ti:


Madan Gopal Das wrote on 09.02.2005 at 12:54:15:
sinjeoka, k bos skensala misel/prepricanje, da so ti moski (ali kdorkoli drug) krivi za tvoje trpljenje bos takoj dosegla mir.

vsak zanje le tist kar je sam (nekoc) sejal. zato se je pametno poucit o pravilnem delovanju pr tistih k so pomirjeni/srecni.



Par postov pred teboj je bilo napisano:

sinjeoka wrote on 09.02.2005 at 12:34:40:
narobe razumeš ... Aurelieva žena ne rabi nobene zaščite

feministke bi namreč rabili, da bi opozorile na licemarstvo, ki se ga gredo samozvani liberalisti do žensk

in predvsem, da tako licemarstvo za masko liberalizma škodi predvsem ženskam


Madam:
1. Kdaj pa začneš SEJATI in kdaj ŽETI?

2. Kako pa ti presojaš kdo je miren in srečen? In da ni mogoče dober igralec svoje sreče-miru za ceno lastne popularitete in nastopaškega egoizma?


Quote:
super ej, ce se govori enostavno, se dosti lazje vidi, a kdo prav razume ali ne  Wink


Enostavnost razumevanja izvira iz lastne razgledanosti. Precej ljudem terminologija na tem forumu izpada precej tuja in če se želiš aktivno za-debatirat, pol rajš dvakrat preber preden odgovoriš. Je pa tudi osebna nota in karakter vsakega pisca prisotna, tko da morš človeka tud mal poznat, kaj želi sporočit.

Neko sporočilo lahko razume več ljudi na več načinov, sploh takole pisanje po forumih. Nekaterega užali, drugega pusti ravnodušnega, tretjega spravi v smeh.

Wink Wink Wink

siaj wrote on 09.02.2005 at 13:10:56:
ker dostikrat res ne vem, kaj naj bi počela s podatki, ki jih velikodušno servira t -- delno na osebni ravni, predvsem pa na "teoretski", ker se vprašam, o vseh "civilizacijskih" normah, razsvetljenstvu, pa o tem, da se mi včasih že zazdi kaj je vse že narejeno, da smo že nekam prišli ... potem pa tole

in sem soočena z vprašanjem svobode, se pravi, jaz tukaj zagovarjam neko svobodo in moram konec koncev v neki skrajni točki priznat, da imajo ljudje pač vso svobodo, da si svobodno razlagajo svobodo

in kaj čem jaz zdej tukaj?

vse bolj se mi zdi, da se tole svobodo interpretira v korist konzervatizma, en tak neokonzervatizem je na pohodu




Glih na to SVOBODO sem se obrnu že v začetku javljanja:

Gru Gru wrote on 09.02.2005 at 10:40:27:
Predvsem je celotno mišljenje in prehod iz ne-svobode v svobodo mal zahtevnejši proces.

Naprimer kot opravičevanje svojega partnerskega (mož-žena), da je pa večja svoboda ali celo nadgradnja Swingerstvo. Vsaj tko je izzvenel ta prispevek v Studio Cityu, ko je Lucu skorajda sredi studia aplavdiral, čestital in to javno parlamentarnemu veljaku za tovrstno aktivnost.


Enako uporabo SVOBODE, skor podobno uporabljajo Američani, ki kupujejo orožje (USA lastniki orožja 51% republikanci, 34% demokrati, 36%ostali), za osebno zaščito. Sam paradoks te zaščite je, da kretenčki hodjo okol s kalašnikom in streljajo ob lastni nemoči - druge nemočne ljudi (otroke, mimoidoče). Pa da mi na bo zdej kdo prjavu, da je to karma ki jo majo za oddelat.

Tko da svoboda je globok dvorezen meč v kulturi, ki se šele razvija. Vsakič ko rečeš svoboda, zadaneš ob take, ki si svobodo napačno razlagajo.

Spet bom z nasmehom dodal, dobesedno-podnapise iz filma Wakening life, ki mal širi razmišljanje:

Najnaprednejše tehnologije in spretnosti... nas postavijo v najboljšem primeru na nivo super šimpanza.
Pravzaprav je zev med, recimo Platonom, ali Nietzschejem in povprečnim človekom... večja, kot zev med šimpanzom in povprečnim človekom.
Kraljestvo resničnega duha, čiste umetnosti, svetnika, filozofa dosežejo resnično redki.
Zakaj tako malo?
Zakaj je svet zgodovina in evolucija, in ne zgodbe o napredku... in raje to neskončno in prazno seštevanje ničel?
Razvila se ni prav nobena večja vrednota.
Kvragu, Grki so pred 3000 leti bili skoraj isto razviti, kot mi danes.
Kaj so torej ovire, zaradi katerih ljudje... ne moremo priti niti blizu svojih resničnih zmožnosti?
Odgovor leži v nekem drugem vprašanju in to je:

Katera je najbolj splošna človeška karakteristika-- strah ali lenoba?



IN še:
Quote:
zalostno nekateri ljudje imajo eno CRTO , mejo (v razmisljanju).. in BOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOGNED
EJ.. BOOOOOOOOOOOOOG NE DEJ
da bi cez to crto pogledu  Grin Grin Grin


Iz stališča, ki ga v celem postu navajam. Še dobr da so ljudje (z zakoni, ustavami, človekovimi pravicami) tud neki črt potegnili, ker bi sicer brez-črtni ljudje za lastno pohlepnost (v imenu - lastne zaščite - preživetja) s kalašnikovim nad druge planili - tko kaže zgodovina
Undecided Undecided Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: feminizem na slovenskem
Reply #42 - 09.02.2005 at 13:46:03
 
Ljubjana, 29.2.2005, STA -- Aurelio Juri je napovedal začetek svoje kampanje za mesto predsednika ZLSD. Kampanja bo potekala pod geslom "Swing when you're winning", ki je v skladu s trenutnimi modnimi trendi in naj bi po besedah g. Jurija priklicala duha dvajsetih let prejšnjega stoletja, vključno s progresivno sproščenim pogledom na življenje in več gole kože. Kampanja bo potekala v ritmu Swinga s pesmimi kot so "It was a very good year" in "Me and My Shadow"  pa tudi "Ain't that a kick in the head" in pa "They can't take that away from me" . (Something stupid press)
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: feminizem na slovenskem
Reply #43 - 09.02.2005 at 13:49:36
 
siaj wrote on 09.02.2005 at 13:10:56:
me zanima koliko časa je Janša varal ženo, preden je to izvedela, ali ji je celo sam povedal ... pa Polde, pa Franci, pa .....

kaj vem zakaj je to tko, na to si morajo moški sami odgovorit, pa ženske tudi, če varajo svoje može

spoštljiv in nespoštljiv odnos se pa gradi med dvema posameznikoma in sta tudi zato odgovorna



ne,

ni namen tega pisanja, da bi feministke reševale konkretne medosebne odnose  Smiley

pa tudi, nobene apologije ne bi zganjala do Janše ... sem že Lilith napisala, da kraja je kraja in da če si slučajno tako nespreten, da te dobijo se ne moreš niti pod razno ekskulpirat s tem, da pa ja vsi kradejo.ž


Mene je zbodla apologija Marcela Š. in Lucuja, ko sta fukeraju želela dati masko liberalizma ... to in nič drugega.

V končni fazi bi bila zadeva res lahko popolnmoa liberalna - vendar pa le ob predpostavki, da bi Avrelijeva žena to vsaj vedela (če ne že skupaj z možem prakticirala)

To pa je vprašanje nekoliko širših družbenih vrednot, zato me čudi da so naše feministke (od Urada za enake možnosti navdol) tako klinčevo tiho.


Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: feminizem na slovenskem
Reply #44 - 09.02.2005 at 14:03:30
 
jah, Sinjeoka, od Urada za enake možnosti pa itak nimaš kej pričakovat  Grin

in ja Lilith, se strinjam s teboj, sori, ne bom citirala, amapk se strinjam

na osebnem nivoju imam tudi jaz meje postavljene, jasno postavljene

malo bolj ohlapne meje imam pa, ko bi bilo treba izrečt kakšne sodbe o ostalih, če razumeš

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6