Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 15
(Read 73460 times)
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #60 - 14.10.2004 at 23:49:15
 
Quote:
ker ne primejo resno za stvar
misliš da bo psihiater vse delo opravil namesto pacienta?


Hm, nevem če si že kdaj videl kakšnega pravega depresivneža. Na srečo sem se z hujšo obliko depresije sem se srečal samo enkrat v življenju, pa še ta je minila zaradi meni neznanega razloga...Odvisno od vrste depresije, pri nekaterih so vzroki vidni že iz aviona, npr. smrt žene, sina, izguba službe, ampak te ponavadi čas pozdravi. Drugo je pa če ni vidnega razloga in se zna zgodit da tudi terapija nasilno najde nek razlog češ to je pa to zaradi tega si bil depresiven...
Dober si ko takole stresaš odgovore iz rokava, sicer nevem kaj je tvoja stroka ampak menim da bi bil dober psihiater in psihoterapevt.  Tongue
Pa tudi to menim - toliko koliko je različnih terapevtskih načinov pristopa k zdravljenju depresije toliko sem bolj prepričan da medicina in ostale podobne stroke nimajo pojma kaj je vzrok temu (tukaj govorim seveda o hujših oblikah)...
Enemu, ki je tako globoko v tem shitu in se vlače kot cunja mu z nasvetom prijavi se na kakšen šport ne boš čisto nič pomagal.
Blažje oblike pa se verjetno da lažje handlat...

Kot vidim je tukaj veliko kvaziterpaevtov in bi od njih rad slišal kako bi se spoprijeli z depresijo, anksioznostjo, razne napačne zaznavne motnje, socijalno fobijo, shizofrenijo...

Ker je to pač svetovalnica in verjamem da precej ljudi z različnimi težavami bere vaše odgovore, ampak zelo malo je konkretnih odgovorov, torej KONKRETNO SVETUJTE, obsojat to je nekaj najlažjega...
Ker ste pa pri konkretnem svetovanju redkobesedni se najraje poslužite starega izrabljenega klišeja kot : odgovor je v tebi  Smiley

Sicer pa rezultat je znan, več bo obsojanja, lovljenja za besedo kot pa konkretnega svetovanja  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #61 - 19.10.2004 at 16:20:06
 
Quote:
ker ne primejo resno za stvar misliš da bo psihiater vse delo opravil namesto pacienta?


Si ne domišljam, da vem odgovor, a se strinjam s tabo.
Za spremembo je treba met "jajca".
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #62 - 19.10.2004 at 16:26:48
 
THOR wrote on 14.10.2004 at 23:49:15:
Na srečo sem se z hujšo obliko depresije sem se srečal samo enkrat v življenju, pa še ta je minila zaradi meni neznanega razloga


Sem vesela zate, da si splezal ven, a sprašujem se, ali je bila to depresija, ker kot praviš, je minila sama od sebe.

Govorim tudi iz izkušenj. Nekoč sem verjela, da so zdravila nepotrebna. Ker sem 100% verjela v to, da se na fizičnem nivoju ne dogaja toliko, kolikor se v psihi.
Pa vendar vemo, da je telo povezano z mislimi. In depresivni izredno negativno razmišljajo, a redko se zavejo, da te misli mislijo oni sami. Končno se tudi na čisto biološkem nivoju dogajajo spremembe zaradi takega razmišljanja oz. šoka, ali dolgotrajnega stresa.
V možganih se začne dogajati "kratek stik". Snovi, ki se sproščajo v možganih zaradi negativnega razmišljanja, dobesedno možgane zablokirajo.


Sama opažam, da imajo depresije veliko zanimivih sporočil v sebi.
Med drugimi, sem ravno danes imela priložnost srečati eno "obliko" oz. izvor.... V delovnem zvezku ene terapevtke sem našla alternativni pogled na depresijo, v katerem avtor navaja dve pomembni naravnanosti...

Namreč ponos in oholost.
Kdo bi si mislil.

Da je odgovor v "nas samih" je seveda preveč posplošeno, da bi bilo uporabno.
A dejstvo ostaja, da je smiselno delovati preventivno.

Konkreten napotek, nasvet nekomu z depresijo, ki si želi spremembe... niso ravno napotki, bolj vprašanja...
In sicer kaj konkretno želi pri sebi spremeniti, kako drugače razmišljati in kakod rugače čutiti, ter kaj je za to prirpavljen storiti.
A to je pač psihoterapevtski del pomoči. Medikamenti so pa pri marsikomu nujni. Zakaj pa ne zeliščni?
Saj vemo, da šentjanževka vsebuje snovi, ki delujejo na dobro počutje. V tujini obstaja zeliščno zdravilo, pri nas je to deprim.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #63 - 19.10.2004 at 22:50:11
 
Amstel wrote on 19.10.2004 at 16:26:48:
In depresivni izredno negativno razmišljajo, a redko se zavejo, da te misli mislijo oni sami. Končno se tudi na čisto biološkem nivoju dogajajo spremembe zaradi takega razmišljanja oz. šoka, ali dolgotrajnega stresa.
V možganih se začne dogajati "kratek stik". Snovi, ki se sproščajo v možganih zaradi negativnega razmišljanja, dobesedno možgane zablokirajo.


Način reševanja teh tegob kot vidim na forumu je različen, nekateri spušite malo trave, drugi vzamejo XTC pa je problem kao rešen...drugim pa znajo te opojne substance duševno stanje zelo poslabšat.
Depresivni ljudje res zelo negativno razmišljajo, ampak vsi bi se radi rešili iz tega govna. Torej lahko sklepam da ima vsak človek vsaj kanček volje do življenja, nekateri pač teh telesno-fizičnih bolečin ne prenesejo in si vzamejo življenje. Ali je to prav ali ne - nevem, sicer pa noben človek ne ve kako se kdo drug počuti v svoji koži, zato vidim da se je o teh depro-anksioznih stanjih brezveze pogovarjat, vsak pač sebe po svoje doživlja...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #64 - 20.10.2004 at 17:09:27
 
THOR wrote on 19.10.2004 at 22:50:11:
Način reševanja teh tegob kot vidim na forumu je različen, nekateri spušite malo trave, drugi vzamejo XTC pa je problem kao rešen...drugim pa znajo te opojne substance duševno stanje zelo poslabšat.
Depresivni ljudje res zelo negativno razmišljajo, ampak vsi bi se radi rešili iz tega govna. Torej lahko sklepam da ima vsak človek vsaj kanček volje do življenja, nekateri pač teh telesno-fizičnih bolečin ne prenesejo in si vzamejo življenje. Ali je to prav ali ne - nevem, sicer pa noben človek ne ve kako se kdo drug počuti v svoji koži, zato vidim da se je o teh depro-anksioznih stanjih brezveze pogovarjat, vsak pač sebe po svoje doživlja...



Ena od posledic raznih zasvojenosti je ravno depresija. Torej, je prvi moj "napotek" - abstinenca od vseh snovi ali aktivnosti, ki zasvajajo.

Ja, res je. Marsikdo ne prenese bolečine. Zato je smiselno, da poišče podporo drugih ljudi. Sam reševati težave... je kot bi se hotel za vezalke dvigniti.

Praviš, da se ti zdi brez zveze pogovarjati o depro-anksioznih stanjih, ker sebe vsak po svoje doživlja.

Načeloma sem mnenja, da se je smiselno pogovarjati ravno zato, ker se je kdaj dobro začeti doživljati skozi perspektivo koga drugega... torej, drugega zornega kota. Verjamem, da misli producirajo občutke... torej, zakaj bi nekdo, ki doživlja depresijo in nesmisel vztrajal v svojem sistemu, če pa ve, da ga ubija.

Kanček volje do življenja ... ja, sama sreča, da je tako. Težave ne trajajo večno in so rešljive. Tako verjamem.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #65 - 21.10.2004 at 12:54:00
 
Fakt je, da se je klinične depresije zmožen otresti morda kak 1% ljudi, pa ponavadi le takrat, če gre za neke prelomnice v njihovem življenju, da se "prestrukturirajo" v čustveno-duševnem smislu, kar jim ponovno osmisli življenje in jim vlije novega upanja za naprej. Problem je pač v tem, da v določenih primerih ne gre brez zdravil, sploh če gre za izredno suicidalne osebke. Je pa res, da zdravila samo oblažijo simptome, ne lotijo pa se korena bolezni, ki pa je ponavadi na duševni bazi, lahko tudi na fizični (npr. nepravilno delovanje ščitnice), kar pa je jasno, da se duha ne da ozdraviti z zdravili - lahko pa tvorno vplivajo recimo v specifičnem delovanju možganov, ker so bile zaradi bolezni poškodovane določene "sinaptične povezave"...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #66 - 22.10.2004 at 09:17:25
 
Amstel wrote on 19.10.2004 at 16:26:48:
Pa vendar vemo, da je telo povezano z mislimi. In depresivni izredno negativno razmišljajo, a redko se zavejo, da te misli mislijo oni sami. Končno se tudi na čisto biološkem nivoju dogajajo spremembe zaradi takega razmišljanja oz. šoka, ali dolgotrajnega stresa.
V možganih se začne dogajati "kratek stik". Snovi, ki se sproščajo v možganih zaradi negativnega razmišljanja, dobesedno možgane zablokirajo.


ampak, če se nekdo odloči premagati depresijo, se ta proces obrne v nasprotno smer in se začnejo možganske povezave spet vračati v prvotno stanje,a ne?

Quote:
Ena od posledic raznih zasvojenosti je ravno depresija. Torej, je prvi moj "napotek" - abstinenca od vseh snovi ali aktivnosti, ki zasvajajo.


Uporaba drog za samospoznavanje ni enako aktivni uporabi drog, zato ne vem zakaj bi blo tle govora o kakršnihkoli zasvojenosti.

Pred leti so v Švici pod zdravniškim nadzorom opravljali psihiatrične terapije (LSD v kombinaciji z MDMA), ki so imele zelo veliko stopnjo učinkovitosti pri zdravljenju depresije, ter raznih drugih boleznih (shizofrenija,razne psihoze). Terapije so bile naravnane nekako tako, da so paciente najprej "zadrogirali", psihiater jih je pa vodil skozi ves proces, tako da so pacienti dobili izjemno globok vpogled vase in prišli tudi do vzrokov svojih "bolezni".
No, te terapije so potem prekinili ker je en pacient umrl, njegovo telo verjetno ni preveč dobro sprejelo teh kemikalij (eni so alergični na določene snovi)

sej da ne bo zgledalo da nevemkako podpiram uporabo drog, sam pojmi naj bodo jasni Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #67 - 22.10.2004 at 10:06:53
 
Quote:
ampak, če se nekdo odloči premagati depresijo, se ta proces obrne v nasprotno smer in se začnejo možganske povezave spet vračati v prvotno stanje,a ne?

Ko poješ kos kruha, tvoje telo ta kruh predela, del tega naj bi šlo v energijo, da lahko telo sploh funkcionira, del tega ki pa telesu ne odgovarja pa gre po črevesju in ko greš na wc dobiš tam kupček sajveščesa...
Po tvoji teoriji in pa pod pogojem, da močno verjameš v to bi po tvojem lahko ta kupček sajveščesa spet pretvoril v kruh, če ne drugega mu dodaš začimbe in voila kruh je spet tukaj...
Vprašanje je ali bi potem ta "kruh" pojedel, jaz ga nebi...  Lips Sealed
Kolikor se spoznam na psihoterapije, po takem kopitu ne delajo, ker poti nazaj so zelo zajebane, delajo bolj po kopitu - naredi si novo pot in ne oziraj se preveč na nazajpot...

?? Uporaba drog za samospoznavanje ?? - Kje si pa to slišal  ???  Angry
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #68 - 22.10.2004 at 11:15:30
 
THOR wrote on 22.10.2004 at 10:06:53:
Ko poješ kos kruha, tvoje telo ta kruh predela, del tega naj bi šlo v energijo, da lahko telo sploh funkcionira, del tega ki pa telesu ne odgovarja pa gre po črevesju in ko greš na wc dobiš tam kupček sajveščesa...
Po tvoji teoriji in pa pod pogojem, da močno verjameš v to bi po tvojem lahko ta kupček sajveščesa spet pretvoril v kruh, če ne drugega mu dodaš začimbe in voila kruh je spet tukaj...
Vprašanje je ali bi potem ta "kruh" pojedel, jaz ga nebi...  Lips Sealed
Kolikor se spoznam na psihoterapije, po takem kopitu ne delajo, ker poti nazaj so zelo zajebane, delajo bolj po kopitu - naredi si novo pot in ne oziraj se preveč na nazajpot...


hotu sem rečt, da tako kot se nekatere povezave v možganih pretrgajo ob depresiji, se vzpostavijo nazaj ko pride človek k sebi, vsaj tako jaz predpostavljam

Quote:
?? Uporaba drog za samospoznavanje ?? - Kje si pa to slišal  ???  Angry


halucinogene droge naj bi se uporabljale izključno za to, za uvide o globinah sebe in sveta ki te obdaja, mal se dej pozanimat  Wink  je veliko literature na temo šamanske in terapevtske rabe halucinogenih drog

eni pač ne uporabljajo drog samo za se počit  Smiley

od unih terapij v Švici sem mal narobe napisal, mogoče sem si površno zapomnil, ni se jih uporabljalo za depresije, ampak bolj za osebnostne motnje, tud nihče ni umrl, prepovedali so tak način zdravljenja zaradi splošne prohibicijske politike

tle piše o tem..

Psycholytic Therapy with MDMA and LSD in Switzerland
http://www.maps.org/news-letters/v05n3/05303psy.html

evo mal drugih linkov, če te zanima...

Using LSD to Imprint the Tibetan-Buddhist Experience
http://paranoia.lycaeum.org/psychedelics/leary/imprinting.guide

Psychotherapeutic Uses of LSD
http://www.siena.edu/boswell/Drug%20Projects/lsd/LSD.htm



Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #69 - 22.10.2004 at 11:21:35
 
Quote:
eni pač ne uporabljajo drog samo za se počit  Smiley



Najbolj hecni so pa tisti, ki uporabljajo "samospoznavanje" kot argument, da se ga lahko počijo.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #70 - 22.10.2004 at 11:27:50
 
Lilith wrote on 22.10.2004 at 11:21:35:
Najbolj hecni so pa tisti, ki uporabljajo "samospoznavanje" kot argument, da se ga lahko počijo.


???

eni tud pijejo že celo življenje samo za dobro voljo, pa se ne zavedajo da so po tolikih letih že pjanci
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #71 - 22.10.2004 at 12:19:45
 
Amstel wrote on 20.10.2004 at 17:09:27:
Ena od posledic raznih zasvojenosti je ravno depresija. Torej, je prvi moj "napotek" - abstinenca od vseh snovi ali aktivnosti, ki zasvajajo.



Vse snovi in aktivnosti zasvajo, pa ne samo to, zasvaja  tud abstinenca od njih in  nedejavnost. Depresija je ene vrsta zasvojenosti z nedejavnostjo. To se prav, da ni problem v psihogenosti snovi al pa npr. 'adrenalinskosti' aktivnosti, tko da njihovga učinka na zasvojenost ni mogoče nevtralizirat s 'kontra' dozo. Osnova nezasvojesoti je ohranjanje  notranje 'zdarave mere' oz. občutka za uravnotežnost, ki je čist induvidualna, pa še dinamična kategorija, ki je ni mogoče ustvarjat   drgač kot z eksperimentiranjem. Vsaka kultura se tega problema doseganja notranjga ravnovesja loteva drgač in na nov, men je v tem smislu od zahodnih  bliže permisivna/hedosnistična  antična kot aksketska/represivna  krščanska. Depresivnost kot množičen pojav je neke vrste nesposbnost določene kulture, da skoznjo posameznik doseže to ravnovesje, kar na konc koncev ni tko slabo da ne bi blo dobr  zato, da se je ta posameznik za ustrjanje tega  ravtožeja prisiljen poglobit vase.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #72 - 22.10.2004 at 14:01:59
 
titud wrote on 22.10.2004 at 12:19:45:
Vse snovi in aktivnosti zasvajo, pa ne samo to, zasvaja  tud abstinenca od njih in  nedejavnost. Depresija je ene vrsta zasvojenosti z nedejavnostjo. To se prav, da ni problem v psihogenosti snovi al pa npr. 'adrenalinskosti' aktivnosti, tko da njihovga učinka na zasvojenost ni mogoče nevtralizirat s 'kontra' dozo. Osnova nezasvojesoti je ohranjanje  notranje 'zdarave mere' oz. občutka za uravnotežnost, ki je čist induvidualna, pa še dinamična kategorija, ki je ni mogoče ustvarjat   drgač kot z eksperimentiranjem. Vsaka kultura se tega problema doseganja notranjga ravnovesja loteva drgač in na nov, men je v tem smislu od zahodnih  bliže permisivna/hedosnistična  antična kot aksketska/represivna  krščanska. Depresivnost kot množičen pojav je neke vrste nesposbnost določene kulture, da skoznjo posameznik doseže to ravnovesje, kar na konc koncev ni tko slabo da ne bi blo dobr  zato, da se je ta posameznik za ustrjanje tega  ravtožeja prisiljen poglobit vase.      


Titud, je potem poglabljanje vase tudi ene vrste...zasvojenost.
In kaj potem ni zasvojenost?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #73 - 22.10.2004 at 15:03:02
 
Depresija je res ene vrste poglabljanje vase, vendar pasivnega  na način, da   zobu času prepuščamo raztapljanje nam neustreznih neustreznih  kulturnnih (etičnih, estetskih, razumskih)   vzorcev. V  bistvu čist zdrav  proces in kot taka ene vrste hedonizem, katerega edina jeba je v tem, da tko kot druge odvsinosti  ne pozna mere. Tako a poglablajnje vase, ki ne pozna mere, je  zihr tud odvisnost, zato mora tko kot vse odvisnosti prit do dna. Ko odvsinost od poglablajnja v samega sebe pride do svojga dna, je soočenje s svojo majhnostjo/ničnostjo v primerajvi z veličastnostjo možnosti, ki se nam odprejo  ob razstopitvi vseh vzorcev, tko fascinantno,  da ga nismo spobni prenest al pa nam  ta  ničelna točka postne edina možna trdna  opora   za novo ustvarjanje ravnovesja.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #74 - 23.10.2004 at 00:22:49
 
Quote:
???

eni tud pijejo že celo življenje samo za dobro voljo, pa se ne zavedajo da so po tolikih letih že pjanci



aha, pa potem pa "pokanje" v tem primeru je povsem legitimno, iz cesar potem sledi, da je uzivanje drog  OK? Snow, to je potekalo pod strokovno supervizijo, kar ni isto, ce se ga ti "poknes", tu bi slo za zlorabo....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 15