Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 15
(Read 73737 times)
8x8
Guest




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #90 - 26.10.2004 at 20:51:12
 
Eno vprašanje. Kaj menite o hipnozi kot obliki psihoterapevtskega zdravljenja (depresije in podobno)?
Ali ima kdo kakšno izkušnjo (oz. se je kje na forumu že pisalo o tem, pa sem jaz zgrešila)?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #91 - 26.10.2004 at 20:53:51
 
8x8 wrote on 26.10.2004 at 20:51:12:
Eno vprašanje. Kaj menite o hipnozi kot obliki psihoterapevtskega zdravljenja (depresije in podobno)?
Ali ima kdo kakšno izkušnjo (oz. se je kje na forumu že pisalo o tem, pa sem jaz zgrešila)?


Na mariborskem koncu imamo strokovnjaka, psihoterapevta, ki s pomočjo hipnoze dosega velike uspehe.  Nekaj primerov je že predstavil znotraj svojega strokovnega kroga.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
8x8
Guest




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #92 - 26.10.2004 at 21:06:10
 
Link? Ime? Dr. Pajntar naj bi bil zelo dober, pa se še vedno ne morem odločit..
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #93 - 26.10.2004 at 21:18:33
 
Za Pajntarja sem slišala, da tudi z nosečnicami dela za neboleči porod.

Sicer pa sem jaz imela v mislih psihologa Ajet-a Latifi-ja. Kolikor vem, je zaposlen na Psihiatričnem oddelku SBM ("Pohorje"), ima pa tudi privatno prakso.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
8x8
1
*
Offline

The golden rule is that
there are no golden rules

Posts: 2

Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #94 - 26.10.2004 at 21:27:33
 
Hvala lepa, bo se treba odločit kmalu  Smiley

Res pa me zanima še kakšna izkušnja, če kdo...
Back to top
 

My way of joking is to tell the truth; it's the funniest joke in the world &&&&
 
IP Logged
 
8x8
1
*
Offline

The golden rule is that
there are no golden rules

Posts: 2

Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #95 - 26.10.2004 at 21:29:55
 
Bom si tole prebrala, se mi zdi, da bo dosti odgovorov. Če še koga zanima :http://marela.uni-mb.si/skzp/Srecanja/SloScena/StudDneviSKZP/Prispevki/Rogla2001...
Back to top
 

My way of joking is to tell the truth; it's the funniest joke in the world &&&&
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #96 - 26.10.2004 at 22:41:56
 
exodus wrote on 26.10.2004 at 13:18:18:
Kje pa je vzrok za kemično porušenje ravnovesja v možganih?

Ta v večini primerov ne pride kar tako, ali da bi vzniknil iz nič. To je že posledica, ne pa vzrok...



Dobro vprašanje.

Depresija veš kaj je. Vzroki pa so lahko različni. To tudi vemo. Lahko se sekiraš za karkoli, ali zavestno, ali pa lahko tudi podzavestno. In pol verjetno začnejo možgani delovati nenavadno. Saj veš, da se v možganih dogaja vsa naša bit. Da so možgani tudi generator energije, ki se pol širi po telesu. In tu se pol nekaj zašteka. Tako si jaz to razlagam.

Ko sem jaz pred leti zaradi zdravstvenih razlogov padel v hudo depresijo, je bilo tudi bolj podzavestno, oz. zavestno sem si dopovedoval eno, podzavest pa je delala drugače. Pa je blo tako hudo, da ni šlo brez kemije. Tega na srečo ni več. Kemije mislim. No tudi depresije ne.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #97 - 26.10.2004 at 22:55:44
 
exodus wrote on 26.10.2004 at 13:18:18:
Kje pa je vzrok za kemično porušenje ravnovesja v možganih?

Ta v večini primerov ne pride kar tako, ali da bi vzniknil iz nič. To je že posledica, ne pa vzrok...




Kemično neravnovesje v možganih je posledica stresa, šoka, zasvojenosti, šibkosti zaradi dednosti oz. hudih stresov v otroštvu,ponavljajočih negativnih miselnih vzorcev in čustvenih stanj... in tudi depresija je posledica tega neravnovesja. A sem še kar nejasna?

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #98 - 26.10.2004 at 23:21:20
 
Amstel wrote on 26.10.2004 at 22:55:44:
Kemično neravnovesje v možganih je posledica stresa, šoka, zasvojenosti, šibkosti zaradi dednosti oz. hudih stresov v otroštvu,ponavljajočih negativnih miselnih vzorcev in čustvenih stanj... in tudi depresija je posledica tega neravnovesja.


To je seveda ena izmed možnih teorij...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #99 - 26.10.2004 at 23:44:24
 
Amstel wrote on 26.10.2004 at 22:55:44:
Kemično neravnovesje v možganih je posledica stresa, šoka, zasvojenosti, šibkosti zaradi dednosti oz. hudih stresov v otroštvu,ponavljajočih negativnih miselnih vzorcev in čustvenih stanj... in tudi depresija je posledica tega neravnovesja. A sem še kar nejasna?



Takole ne bosta rešila. Ker te je vprašal za VZROK. Ti pa si spet pisala o POSLEDICAH. Čeprav ne vem kakšna bi lahko bila razlika. Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #100 - 27.10.2004 at 09:59:35
 
exodus wrote on 26.10.2004 at 13:13:18:
....pri čemer pa se je skrival za kvazi strokovnim mnenjem strokovnjakov pri njihovih raziskavah, ki so šele v povojih in nikakor potrjene, ki naj bi po njegovem dovoljevali uživanje drog za ljudi, ki so duševno bolni.


sam ti si res zabit ???

Nalašč sem ti poiskal take linke da ne boš mogu rečt da je lari-fari, če dobro pogledaš so vse napisali Dr., ne pa eni zablujeni srednješolci

In ni res dauporabljali že v sredini prejšnjega stoletja, firma Sandoz (pri kateri je delal Albert Hoffmann, "izumitelj" LSDja) je na trgu farmacevtskih izdelkov prodajala LSD kot "zdravilo", se mi zdi da tudi brez recepta. Terapije se je opravljalo samo tako, da si je pacient med časom tripa zrihtal doktorja ki je prebedel z njim in ga vodil po izkušnji.

Ko je Hoffmann odkril LSD 25 ni vedel kakšne učinkovine ima, zato mu niti ni dal pozornosti. Ko ga je pa čez 4 leta pomotoma zaužil ko je delal spet z njim (vpil se mu je v kožo) in ugotovil da je to zel močna psihoaktivna snov, so potekale zelo številne raziskave saj so predpostavljali da bi bil zelo uporaben v psihiatriji. Veliko poskusov je bilo narejenih na živalih in ljudeh, pri uporabi LSDja v medicinske namene sploh ni blo kazati negativnih posledic, tako uporaben pa je bil ker so po pacienti po LSD tripu dobili nov pogled na življenje zaradi same psihadelične izkušnje.

Dejstvo je, da so prosto prodajo LSDJa ukinili, ker je LSD postal najbolj popularna droga med drogeraši in hipiji, in se jo je na veliko zlorabljalo, kar sprva sploh niso pričakovali, saj so mislili da bo mogoče popularna med intelektualci,umetniki in podobnimi.
No, zaradi zaskrbljenosti u zvezi s preveč razširjeno zlorabo LSDja, se je firma Sandoz odločila umakniti LSD iz proste prodaje, bolnišnice so ga lahko pridobile samo z licencami, ki so bile kasneje vedno manj dostopne ker je pristal LSD na zelo zelo slabem glasu, pač zaradi zlorab. Takrat je bil kot droga na prvem mestu po uporabi med prebivalstvom.

Quote:
Tu pa sem se pač počutil dolžnega, da ga popravim v tem, ker še nikjer nisem zasledil, da bi bil "fix" znanstevno potrjen in priznan kot zdravilo za lajšanje duševnih tegob, npr. depresije.


In sploh veš čemu se reče fix? Fix je intravenozno uživanje heroina kar tle sploh nima veze.

Preberi si "Albert Hoffmann - LSD:My Problem Child", da ne boš tako mimo streljal.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #101 - 27.10.2004 at 10:06:56
 
1723 wrote on 26.10.2004 at 14:45:55:
Jest se bojim da maš ti neko fobijo pred klubi, pa si si zgleda izoblikoval mnenje da je tm negativen folk  ???

whatever

Jest dokaj dost hodm vn pa spoznam miljon enga folka pa ne bi mogu reč da so vsi negativne osebnosti.


mhmja, sem se mal narobe izrazu in nimam fobije pred klubi:) sigurno da so tud dobri ljudje tam, tud spet odvisno  u kašnih klubih in kakšnih žurkah

ampak vseeno, zelo malo je takih,tudi pozitivnih oseb, ki ne bi nosili ene umazanije s sabo, ker vsak ima svoje probleme in nima nihče vsega razčiščeno sam s sabo
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sadddam
Guest




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #102 - 27.10.2004 at 11:00:06
 
Quote:
ampak vseeno, zelo malo je takih,tudi pozitivnih oseb, ki ne bi nosili ene umazanije s sabo, ker vsak ima svoje probleme in nima nihče vsega razčiščeno sam s sabo

A eni hodite na žurke preverjat če ima folk vse s sabo razčiščeno...kako pa ti veš če ima folk vse razčiščeno
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #103 - 27.10.2004 at 11:01:30
 
Quote:
mhmja, sem se mal narobe izrazu in nimam fobije pred klubi:) sigurno da so tud dobri ljudje tam, tud spet odvisno  u kašnih klubih in kakšnih žurkah

ampak vseeno, zelo malo je takih,tudi pozitivnih oseb, ki ne bi nosili ene umazanije s sabo, ker vsak ima svoje probleme in nima nihče vsega razčiščeno sam s sabo

zelo malo je takšnih na celem svetu, ne bi se sam na diske omejevala....
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #104 - 27.10.2004 at 11:10:57
 
Quote:
A eni hodite na žurke preverjat če ima folk vse s sabo razčiščeno...kako pa ti veš če ima folk vse razčiščeno


nihče nima vse razčiščeno, zdej al po diskotih al u cerkvah
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 15