Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 15
(Read 72698 times)
mad_brilliant
1
*
Offline

There is no evil... only
fear...
Posts: 48

Gender: female
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #30 - 08.10.2004 at 14:36:13
 
Quote:
Glej, če si sam ne želi zdravljenja, zakaj bi ga morali drugi voziti na zdravljenje?



Se je že zdravil. Ampak očitno neuspešno. Kar se tiče pa "jamranja"... Velikokrat mi pove, da ni zadovoljen s svojim življenjem, da je kar naprej brez volje in žalosten, kar se mu tudi pozna... Nekajkrat sva že govorila o tem in takrat z zanimanjem posluša in govori in daje vtis, da si resnično želi ven iz tega. Ampak potem ga spet prime in je spet isto...
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #31 - 08.10.2004 at 14:45:07
 
Quote:
no exo, ti se kar naprej smili se sam sebi, pa bo vse OK
to da si misliš da si bolan, te dela samo še bolj bolnega

jst sm bolan, ker sem staknu virozo Grin


aha, to si telesno bolan, kako pa drugace, v glavi vse v redu?  Grin se sam pozdravis z reikijem, kajneda? kaj ce bi mad brilliand kolega zacel zdraviti na daljavo, saj se na vse spoznas...  Wink

ah, daj snow, na kupe literature sem precital, vsaj na blef ne govorim, ker tvoj laicizem lahko povzroci ogromno skode ljudem, zato je stroka, in jaz se sklicujem nanjo, ti pa pa imas svoje misljenjske okvircke, namesto da bi vzel v roke bukvice, gledal kake oddaje po tv na to tematiko, pa seveda da bi imel kake izkusnje s to boleznijo... to pa je tako na pamet, ko tako razjarjeno in jezno reagiras, ker ocitno te je nekaj vzpodbodla, ampak to ni nacin, da potem dajes take nasvete, ki so podkrepljeni z nestrpnostjo in neodobravanjem... nekako vseznalsko delujes, sorry tak je...  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #32 - 08.10.2004 at 14:55:41
 
exo, mene psiha tud mal jebe,ampak zadnje čase jo kar uspešno kontroliram Wink

in ni šans, me ne boste prepričali, če se nekdo odloči da ne bo več trpel, bo vložil vsako kapljo energije da bo prišel do tega cilja. Ne pa da je en dan bolje, pa pol počasi spet zdrsne  v prejšnje stanje, brez da bi se niti zavedal.

strog sem pa zato ker je potrebna odločnost

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #33 - 08.10.2004 at 15:06:20
 
aja in exo, koliko si si uspel pomagati z tono teorije ki si jo prebral?

glede na to da gledaš na duševne težave kot bolezni zaradi kemijskega neravnovesja,zakaj ne greš po pomoč k psihiatru, da te nafila z vse sort tabletami da boš ostal brezčuten, pol sigurno ne boš več depresiven Smiley
ti povem jst za eno terapijo, pojej eno tabletko xtc-ja in opazuj se, zakaj si takrat tako ljubeč do sebe in okolice, mogoče ti uspe kaj potegnt iz izkušnje, kar ti bo prišlo prav v hudih trenutkih Smiley ali pa se ti bo ohranilo ravnovesje tudi ko zadetost mine Grin nikoli ne veš, možgani so zanimiva stvar Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #34 - 08.10.2004 at 15:19:10
 
en_bk wrote on 08.10.2004 at 14:11:28:
Sem ga vprašal, če me kaj potrebuje, pa pravi, da ga boli đoko zame.
Sad sam malo žalostan Grin


To  ti samga seb sprašuješ, zato tud samga sebe žalostiš z odgovori. Življenje se te najmočnješ oklepa, ko ti je najmanj mar zanjga in  ti spizdi, ko maš filing, da si si ga prisvoju za vedno.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
mad_brilliant
1
*
Offline

There is no evil... only
fear...
Posts: 48

Gender: female
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #35 - 08.10.2004 at 18:19:24
 
Quote:
in ni šans, me ne boste prepričali, če se nekdo odloči da ne bo več trpel, bo vložil vsako kapljo energije da bo prišel do tega cilja. Ne pa da je en dan bolje, pa pol počasi spet zdrsne  v prejšnje stanje, brez da bi se niti zavedal.

strog sem pa zato ker je potrebna odločnost

Smiley


se strinjam, da je potrebna odločnost.
Ampak veš, ti se lahko odločiš, da ne boš več trpel in potem vložiš vso svojo energijo v to. Kaj pa če si le želiš, da ne bi več trpel? In si čustveno popolnoma izčrpan? In energije skorajda nimaš več in posledično tudi ne moreš skorajda ničesar več vlagati v izpolnitev svoje želje?

Potem pa zgnij, ne? Ignoranca...

Drugače se mi pa zdi, da se brezveze prepirata in da bi bilo bolje, če bi vsaj poskušala najti neko srednjo pot...
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #36 - 08.10.2004 at 20:21:57
 
Quote:
exo, mene psiha tud mal jebe,ampak zadnje čase jo kar uspešno kontroliram Wink

in ni šans, me ne boste prepričali, če se nekdo odloči da ne bo več trpel, bo vložil vsako kapljo energije da bo prišel do tega cilja. Ne pa da je en dan bolje, pa pol počasi spet zdrsne  v prejšnje stanje, brez da bi se niti zavedal.

strog sem pa zato ker je potrebna odločnost

Smiley


Kdo pa zavestno trpi? Nihče... Duševnega trpljenja se ni mogoče kar tako "enostavno " rešiti, še skozi psihoterapijo več let so lahko pri določenih osebah le pičli uspehi, sploh pa ne na en mah, da bi si z avtosugestijo sugeriral: "Tako, od zdaj naprej pa ne bom več trpel in moje težave se bodo razblinile! Tako sem se odločil in tako bo!". Figo, to si morda zasledil v kakih tele "instant" nasvetih, ki so potrošniško usmerjenih in gredo za med, sploh jih pograbijo taki ljudje, ki so v stiski, pa zagrabijo za vsako ponujeno odrešilno bilko - ena od teh poti je beg v duhovnost, v kamne, kristale in kaj jaz vem kaj še vse dobiš na trgu, kjer se da s temi rečmi lepo zaslužiti, predvsem šarlatani si lepo manejo roke, ko obirajo ubogo rajo.

Skušam ti povedati, da zelo pomaga, če so bližnji pripravljeni poslušati o pritožbah, če trpljenja ne omavaložujejo, ne zanikajo ali če ne izkoriščajo problemov svojega bližnjega za lastno "prilivanja olja na ogenj". Pač ni čutiti pri tebi nobenega razumevanje ali empatije, ker si pač preveč zazrt v svoj prav oziroma sam sebi ne upaš priznati, da je psiha ena izmed najbolj neraziskanih in kompleksnih stvari, ki ji še strokovnjaki ne pridejo do dna, saj ne obstaja tableta ali besede za srečo...  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #37 - 08.10.2004 at 23:50:45
 
exo, ti ne ločiš med empatijo in pomilovanjem
ampak glej, jaz sem trpel, pa sem se spravu na noge (tolko da se zdej vsaj trdno držim pokonci:)) Ti pa že odkar visiš na forumu,trpiš in iščeš neke čudne ovinke kako bi s tem prekinil, namesto da bi se neposredno soočil s težavo zakaj trpiš. Ko sva se pogovarjala po tel se mi je zdelo da vse razumeš. Zakaj se nimaš rad? Zakaj se ne sprejemaš? Zakaj imaš občutek da boš vsak čas klonil pod težo sveta? Si se vprašal to? Kdaj boš bolečini pogledal v oči?

Kako se naučiti premagovati lastno bolečino, ti ne piše v nobeni knjigi, ker je tvoja bolečina. Tisti ki je napisal knjigo, jo je pisal iz svojih izkušenj.Tisti pa ki iz tega delajo znanost, gledajo na vse preveč objektivno. Tvoja bolečina je pa subjektivna. Če praviš da je človeška psiha tako zelo zapletena da jo niti znanost ne razume, se podaj  na dolgo potovanje vase in sam razpleti neznanke lastne psihe. Tehnik je malo morje, lahko se jih tud sam zmisliš. Poti je nešteto, sam za božjo voljo, naredi nekaj, ne se zgubljat v neumnostih, če bi že enkrat rad prekinil s tem.

zdej si pa prosim oba preberita to debato in iz nje izluščita zakaj imam določen pristop ko se gre za take probleme (predvsem bodita pozorna na reakcije tistih ki poskušajo dajati nasvete)
http://www.drogart.org/ubbthreads/showflat.php?Cat=&Board=drzdrav&Number=399888&...
Back to top
 
 
IP Logged
 
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #38 - 09.10.2004 at 11:39:23
 
Quote:
Kako se naučiti premagovati lastno bolečino, ti ne piše v nobeni knjigi, ker je tvoja bolečina. Tisti ki je napisal knjigo, jo je pisal iz svojih izkušenj.Tisti pa ki iz tega delajo znanost, gledajo na vse preveč objektivno. Tvoja bolečina je pa subjektivna. Če praviš da je človeška psiha tako zelo zapletena da jo niti znanost ne razume, se podaj  na dolgo potovanje vase in sam razpleti neznanke lastne psihe. Tehnik je malo morje, lahko se jih tud sam zmisliš. Poti je nešteto, sam za božjo voljo, naredi nekaj, ne se zgubljat v neumnostih, če bi že enkrat rad prekinil s tem.

Mene pa zanima, kako bi si ti pomagal oz. katero tehniko bi ti na sebi uporabil če bi bolehal za hujšo obliko depresijo. OK, tukaj bi se delno lahko zmazal z odgovorom, da depresija več ali manj pride postopoma, tako da bi že prej stopil do zdravnika. Ali pa kako bi konkretno svetoval človeku ki že dalj časa boleha za depresijo, depresija v pravem pomenu besede...medikamenti odpadejo ker jih ne odobravaš. To bi pa res rad slišal...
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #39 - 09.10.2004 at 11:43:39
 
Quote:
exo, ti ne ločiš med empatijo in pomilovanjem
ampak glej, jaz sem trpel, pa sem se spravu na noge (tolko da se zdej vsaj trdno držim pokonci:)) Ti pa že odkar visiš na forumu,trpiš in iščeš neke čudne ovinke kako bi s tem prekinil, namesto da bi se neposredno soočil s težavo zakaj trpiš. Ko sva se pogovarjala po tel se mi je zdelo da vse razumeš. Zakaj se nimaš rad? Zakaj se ne sprejemaš? Zakaj imaš občutek da boš vsak čas klonil pod težo sveta? Si se vprašal to? Kdaj boš bolečini pogledal v oči?

Kako se naučiti premagovati lastno bolečino, ti ne piše v nobeni knjigi, ker je tvoja bolečina. Tisti ki je napisal knjigo, jo je pisal iz svojih izkušenj.Tisti pa ki iz tega delajo znanost, gledajo na vse preveč objektivno. Tvoja bolečina je pa subjektivna. Če praviš da je človeška psiha tako zelo zapletena da jo niti znanost ne razume, se podaj  na dolgo potovanje vase in sam razpleti neznanke lastne psihe. Tehnik je malo morje, lahko se jih tud sam zmisliš. Poti je nešteto, sam za božjo voljo, naredi nekaj, ne se zgubljat v neumnostih, če bi že enkrat rad prekinil s tem.

zdej si pa prosim oba preberita to debato in iz nje izluščita zakaj imam določen pristop ko se gre za take probleme (predvsem bodita pozorna na reakcije tistih ki poskušajo dajati nasvete)
http://www.drogart.org/ubbthreads/showflat.php?Cat=&Board=drzdrav&Number=399888&...


Ja, snow, saj je psihološki obramni mehanizem SAMOZANIKANJA tudi ustrezen za en čas, da pač raje vstran pogledaš, dokler ne spoznaš, da je varanje samega sebe največji greh, ki ga lahko storiš, ko pljuvaš v lastno skledo in se slepiš, samozanikaš in lažeš. Tele tvoje "tehnike" reikizma in podobnega novodobnega crapa, ki naj  bi zdravili duha, pa kaže le na to, kako na lahko padeš pod tuj vpliv, da ti zlahka pač "operejo"  možgane, ker še vedno verjameš v Rdečo kapico, namesto da bi uporabil lastne možgane, tako da ne bi več verjel v pravljičarje in Harryja Potterja. Saj ne rečem, določene stvari so koristne iz te duhovne new-age scene, npr. kake oblike metod sproščanja, meditacija, ampak ostali hokus-pokus, v katerega ti verjameš, tak kot na onem CD-ju, ki si mi ga pokazal, ko so bili vsi po vrsti zadeti s scvrtimi možgani, pa si je imel za neke "razvite duhovneže", pa samo upam, da ne boš šel ti po isti poti, da te ne bo odneslo.

Snow, vzemi v roke zraven new-age literature še kaj uporabnega, npr. še vedno ne razumeš pojma klinične depresije, ampak po svoje nekaj bluziš, pa ne vem, na koga to naslavljaš, jaz te zelo z rezervo jemljem.
Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #40 - 09.10.2004 at 11:45:12
 
mad_brilliant wrote on 08.10.2004 at 18:19:24:
se strinjam, da je potrebna odločnost.

Se strinjam da je potrebna odločnost da sploh poskusiš kaj naredit, ostalo je pa po mojem več ali manj sreča (božja volja če to isto pomeni) kako ti uspe premagati...
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #41 - 09.10.2004 at 11:55:11
 
Exo, če ti česa ne občutiš, ..in, če ti še nimaš nobene izkušnje,  -  to še ne pomeni da tega ni.

..ali pa da je crap
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #42 - 09.10.2004 at 12:33:54
 
japka wrote on 09.10.2004 at 11:55:11:
Exo, če ti česa ne občutiš, ..in, če ti še nimaš nobene izkušnje,  -  to še ne pomeni da tega ni.

..ali pa da je crap


nisem rekel, da je vse slabo, asmpak ni vse zlato, kar se sveti... Dandanes pa je toliko šarlatizma iz tegarazloga, ker je vse več ljudi v stiski, pa se obrnejo tako rekoč na vsakogar, na vedeževalce, kopujejo njihove piramide in kamne in kaj jaz vem še kaj - oni pa na račun stiske nekoga lepo služijo, in take bi trebalo priprti... Tu pa se čutim dolžan, da opozarjam, pač povem svoje mnenje, tako kot ti, ki to zagovarjaš...
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #43 - 09.10.2004 at 12:42:21
 
to moje:

japka wrote on 09.10.2004 at 11:55:11:
Exo, če ti česa ne občutiš, ..in, če ti še nimaš nobene izkušnje,  -  to še ne pomeni da tega ni.

..ali pa da je crap


je prišlo iz tega tvojega:
"Tele tvoje "tehnike" reikizma in podobnega novodobnega crapa, ki naj  bi zdravili duha, pa kaže le na to, kako na lahko padeš pod tuj vpliv, da ti zlahka pač "operejo"  možgane, ker še vedno verjameš v Rdečo kapico, namesto da bi uporabil lastne možgane, tako da ne bi več verjel v pravljičarje in Harryja Potterja."



..in še vedno mislim isto,
da če ti česa ne občutiš, ..in, če ti še nimaš nobene izkušnje,  -  to še ne pomeni da tega ni.    
..ali pa da je crap.
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #44 - 09.10.2004 at 15:59:41
 
uff jst ne morem več, se ne grem več tega topica

pa vztrajajte na svojem,kaj vam čem...mejte se za bolnike in bodite bolni do konca življenja

ko se boste čez 40-50 let obrnli nazaj boste imeli sigurno lepe spomine. 80 let življenja, od tega 50 let depresivnih, mislim, zakon  Roll Eyes  
če bi bil namesto vas bi si šel kar zdej rezat žile
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 15