Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 15
(Read 73409 times)
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #45 - 09.10.2004 at 18:56:19
 
10točk Snowball
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #46 - 09.10.2004 at 20:06:20
 
10 točk za rezanje žil.
Kul.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #47 - 09.10.2004 at 20:14:59
 
10točk za ne-bluzenje in ne za rezanje žil.
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #48 - 09.10.2004 at 20:17:14
 
Smiley
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #49 - 10.10.2004 at 09:24:17
 
Raje drugemu rezat žile kot samem sebi...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #50 - 10.10.2004 at 18:27:05
 
drugi se itak že sami dovolj trpinčijo, zakaj bi jih še ti
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #51 - 11.10.2004 at 09:24:56
 
titud wrote on 08.10.2004 at 14:00:24:
Zdejle se mi je nekaj utrnilo: jest ne potrebujem  življenja, amak življenje potrebuje mene.  Zato je moja bojazen pred izgubo življenja brez veze, ker življenje se me bo oklepalo tud če bom jest izgubu voljo do njega. V bistvu ga res sploh ne rabm,  ker ono rab mene, zato se ne rabm nad njim niti navduševat niti se ga otepat.   Wink


Zakaj misliš, da te življenje potrebuje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #52 - 11.10.2004 at 09:51:43
 
Ker tud če ga zavedno/nezavedno dam na 'ignore' al pa delam proti njemu, lajf sam ne bo nikol nč naredu prot men. Če se mi življenje zameri, mi tega ne bo zamerlo. To v bistvu vemo, zato z njim tud delamo kot svinje z mehom in to izkušnjo prenašamo tud na življenjnja dugih. Depresije je ene vrste preskušanje življenja, do kje vzdrži našo ignoranco al pa škodoželjnost. Tist, ki gre v tem preskušanju dost globok bo zihr dobu pred lajfom en rešpekt, kda ga ni ponižejšga pa vzdržljivšega trpina kot je lajf. Seveda te izkušnja lahko tud zrevoltira in  da se greš zavestno al v 'stanju zmanjšane prištevnosti' fentat, ampak to je fenatnje tebe, ne pa lajfa, ker lajf ni sam tvoj, je skupen in od vseh.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #53 - 11.10.2004 at 10:59:28
 
Quote:
Mi je sicer malo novo zdajle to gledišče, da se že v lajf projeciramo Wink


To ni nč novga, v bistvu nam krščanska religija to dejstvo sporoča, ko nas opozarja, da nam je življenje   dano v  le uprabo.  Zdej al ga hvlaženo  sprejememo kot svetinjo al pa zavržemo kot izmeček, al ga sprejememo kot dar ali kot kazen je pač  tista projekcija, ki se ponavad   itak menja skoz izkušanje dejstva, da se z njim ne zmoremo v celot in brez ostanka positovetit.    


Quote:
ampak moj namig je šel v smeri, da njemu kot samemu ni mar, da obstaja, ker je sam po sebi in ne vem, če si lahko predstavljaš, kaj pomeni vsaj približno dejstvo, da mu ni mar. Pomeni, da te zbriše z Zemeljskega obličja kadarkoli - to sem želela reči. Smrt ne bo nikoli prišla pričakovano, ker potemtakem ne bi bila smrt - ampak le ona vsebuje življenje. :hm


Depresija je rezultat  (zmotne?) predpostavke, da nam   življenje ne izkazuje  (dovolj) hvaležnosti z to, da ga vzdržujemo in  mu zato z ignoranco/smrtjo to nehvlaežnost samo vračamo. V bistvu je antipod (po moje zmotne)   predpostavke, da je življenje dar in da ga je zato treba častit ne glede na to, kaj nam nudi.


Lajf je po moje tko celovita in hkrat zato tko paradoksna  zadeva, da ne prenese nobene projekcije, nobne analize, nobene ocene in sploh  nobega odnosa in ga zato z nobeno spoznavno   metodo ni mogoče zapopast drgač kot delno in pristransko, kar nas nujno vodi ali  evforijo ali depresijo.   Odvisnot od  lajfa, ki ti je  edin zmožen vzpostavit al  pa zbrisat  kakršnokoli (delno) zavest o njem, nas tko iritira, da bi smo si zato izmiselni smrt koz način, ki nas te odvisnoti edina lahko  odreši. To zmoto seveda  usodno plačujemo, saj je smrt  samo  produkt naše  delne zavesti o življenju in nas kot taka zato od življenja ne more odrešit. V tem smislu tud  depresija nima nobene odrešilne vloge sama po seb, čeprav se je oklepamo s tkorekpoč enako religiozno zavzetostjo kot so se nekoč oklepal ekstatične zaverovanosti  v čudež življenja.    



Back to top
« Last Edit: 11.10.2004 at 13:46:37 by titud »  
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #54 - 11.10.2004 at 11:59:48
 
exodus wrote on 08.10.2004 at 20:21:57:
še skozi psihoterapijo več let so lahko pri določenih osebah le pičli uspehi


Exo, kaj ti da misliti to, da so pri določenih osebah pičli uspehi?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #55 - 12.10.2004 at 18:57:36
 
Amstel wrote on 11.10.2004 at 11:59:48:
Exo, kaj ti da misliti to, da so pri določenih osebah pičli uspehi?


ja , saj to so znani podatki, ne vem pa točno za procente, mislim da se gibljejo okrog 60%, ampak da me ne boš narobe razumela - nisem proti tem ljudem, celo nasprotno....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #56 - 13.10.2004 at 12:08:49
 
exodus wrote on 12.10.2004 at 18:57:36:
ja , saj to so znani podatki, ne vem pa točno za procente, mislim da se gibljejo okrog 60%, ampak da me ne boš narobe razumela - nisem proti tem ljudem, celo nasprotno....


Te ne sprašujem tega. Zanima me, kako si razlagaš, čemu ti pripisuješ, da določen procent ljudi ne napreduje... v psihoterapevstkem procesu?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #57 - 13.10.2004 at 17:49:45
 
Amstel wrote on 13.10.2004 at 12:08:49:
Te ne sprašujem tega. Zanima me, kako si razlagaš, čemu ti pripisuješ, da določen procent ljudi ne napreduje... v psihoterapevstkem procesu?


verjetno zaradi neustreznega strokovnjaka, morda zaradi izjemnih težav, nepripravljenosti pacienta (npr. nezavedno) za kooperacijo oziroma da si zares želi pomagati.... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #58 - 14.10.2004 at 19:26:20
 
Amstel wrote on 13.10.2004 at 12:08:49:
Zanima me, kako si razlagaš, čemu ti pripisuješ, da določen procent ljudi ne napreduje... v psihoterapevstkem procesu?

Ker ti odgovor očitno "veš" me resnično zanima zakaj določen procent ljudi ne napreduje...bi nam ga lahko zaupala ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #59 - 14.10.2004 at 21:06:41
 
THOR wrote on 14.10.2004 at 19:26:20:
Ker ti odgovor očitno "veš" me resnično zanima zakaj določen procent ljudi ne napreduje...bi nam ga lahko zaupala ?



ker ne primejo resno za stvar
misliš da bo psihiater vse delo opravil namesto pacienta?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 15