Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 
(Read 20677 times)
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Sprejemanje
Reply #60 - 30.07.2004 at 10:17:04
 
lola wrote on 30.07.2004 at 09:58:46:
Pa ne zmaži se ven zdaj s knjigo, povej, kaj, kdaj, kako po tvojem mnenju.


Lola, če pa jaz res čisto tako mislim kot tam piše. Sem pa  pozabil kaj že to tam piše.
A ni to en šmoren ??? Ali pa sem res potlačil Shocked Cheesy

p.s. Ampak, a nisi ti enkrat napisala, da ti je osveščeni moški kupil to knjigo..Ja, ja, bo treba spet kaj v to knjigo pogledati.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Sprejemanje
Reply #61 - 30.07.2004 at 10:24:02
 
lola wrote on 30.07.2004 at 09:57:01:
Če v neki situaciji, kjer se je zgodilo zlo, potegneš dober nauk, zlo še vedno ostane zlo. Vprašanje je, ali si se sposobna opredeliti do tega, kar je slabo. Saj končno, če iščeš dobre in pozitivne stvari, jih moraš nekako ločiti od negativnih.



Miska wrote on 30.07.2004 at 09:11:06:
Poskušam prepoznati situacijo, poskusim videti tako »dobro«, kot »slabo« (btw – »dobrih« in »slabih« stvari itak ni, je samo moja percepcija le-teh), tisto, kar je zame pač »slabo« sprejmem, ampak poskusim ne posvečati temu več svoje energije. Tisto samo je. Tisto, kar je »dobro«, pa poskusim negovati, s tistim se ukvarjati, tistemu namenjati svojo pozornost, svoj čas in svojo energijo.

Nekako tako – če ti je razumljivo…  Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Sprejemanje
Reply #62 - 30.07.2004 at 10:28:54
 
Toni_Zamene wrote on 30.07.2004 at 10:17:04:
Lola, če pa jaz res čisto tako mislim kot tam piše. Sem pa  pozabil kaj že to tam piše.
A ni to en šmoren ??? Ali pa sem res potlačil Shocked Cheesy

p.s. Ampak, a nisi ti enkrat napisala, da ti je osveščeni moški kupil to knjigo..Ja, ja, bo treba spet kaj v to knjigo pogledati.


Težko jo berem zadnje čase, ponavadi končam tako Cry

Povej vsaj, katero poglavje  Smiley

Ne, nisem jaz napisala, da mi je osveščeni moški kupil to knjigo. Gre pravzaprav za eno ankdoto.




Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Sprejemanje
Reply #63 - 30.07.2004 at 10:36:02
 
Miska wrote on 30.07.2004 at 09:11:06:
tisto, kar je zame pač »slabo« sprejmem, ampak poskusim ne posvečati temu več svoje energije. Tisto samo je. Tisto, kar je »dobro«, pa poskusim negovati, s tistim se ukvarjati, tistemu namenjati svojo pozornost, svoj čas in svojo energijo.

Nekako tako – če ti je razumljivo…  Smiley


Jaz pa trdim, da je potrebno na slabe stvari opozarjati, se opredeliti, zavzeti stališče in le to zagovarjati. Ne pa pasivno sprejemati slabo, ker pač samo je, in temu ne posvečati pozornosti. To vodi le k potlačitvi, ki včasih morda so, včasih pa le niso v redu.

Tako kot je v enem drugem topicu napisala Sinjeoka, če ne bi neke sitne, tečne feministke vztrajale in zagovarjale stališče, da ima vsak, tudi ženska pravico odločati sama o svoji spolnosti, bi še danes imeli v zakonu napisano zakonsko dolžnost žene. Jaz sem tem feministkam hvaležna za njihovo trdno stališče in glasno vztrajanje v njem. To je zame moralna drža.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Sprejemanje
Reply #64 - 30.07.2004 at 10:45:42
 
titud wrote on 30.07.2004 at 09:46:37:
Tud jest mislim, da potalčitve niso nujno slabe. Če ne drugega, omogočajo funkcionalnost odnosov, ki jo brez njih ne bi blo  možno vzpostvit. Potlačitve so dobre tud zato, ker določenih   čustvenih vplivov nismo spsobni tako vrednostno razvrščat, da bi se mogl nanje funkcionalno odzivat,  pa jih zamrznemo za kasnej, ko smo za tako  vrednotenje čustveno in mentalno zrelejši.

S temle se popolnoma strinjam, če tale potlačitev pomeni zavestno odločitev, da se z nečim nek čas pač ne boš ukvarjal. Če točno veš, zakaj se s tem v tem trenutku ne moreš ukvarjati. In veš tudi to, da se nekoč verjetno boš. Če ne boš tega morda razrešil prej na nek drug način.

Če pa gre za potlačitev v podzavest (da si nečesa ne priznaš, nočeš videti, se s tistim nočeš ukvarjati – pa morda niti ne veš, zakaj), potem pa po mojem mnenju potlačitev ni dobra.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Sprejemanje
Reply #65 - 30.07.2004 at 10:54:06
 
lola wrote on 30.07.2004 at 10:36:02:
Jaz pa trdim, da je potrebno na slabe stvari opozarjati, se opredeliti, zavzeti stališče in le to zagovarjati. Ne pa pasivno sprejemati slabo, ker pač samo je, in temu ne posvečati pozornosti. To vodi le k potlačitvi, ki včasih morda so, včasih pa le niso v redu.

Prav, lola. Ti pač trdiš tako, kot trdiš – saj te nikjer ne silim, da spremeni svoje prepričanje, noo... Jaz sem povedala le svojega.


lola wrote on 30.07.2004 at 10:36:02:
Tako kot je v enem drugem topicu napisala Sinjeoka, če ne bi neke sitne, tečne feministke vztrajale in zagovarjale stališče, da ima vsak, tudi ženska pravico odločati sama o svoji spolnosti, bi še danes imeli v zakonu napisano zakonsko dolžnost žene. Jaz sem tem feministkam hvaležna za njihovo trdno stališče in glasno vztrajanje v njem. To je zame moralna drža.

Če se ni bi sprememba razmišljanja začela dogajati v drugih ljudeh, bi te feministke lahko stale na glavi, se prekopicovale, vpile, težile, sitnarile in nevem kaj vse še počele, pa bi bila zakonska dolžnost žene danes še vedno zapisana v zakonu. Klik se je zgodil v drugih ljudeh. Lahko tudi zaradi tistih tečnih in sitnih feministk. Ampak obstajale so tudi drugačne vrste feministk, ki so na drugačen način širile svoje prepričanje. Ni se to zgodilo samo zaradi tistih sitnih in tečnih feministk. Ali pa morda sploh ne zaradi njih…
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Sprejemanje
Reply #66 - 30.07.2004 at 11:02:12
 
Miska wrote on 30.07.2004 at 10:54:06:

Če se ni bi sprememba razmišljanja začela dogajati v drugih ljudeh, bi te feministke lahko stale na glavi, se prekopicovale, vpile, težile, sitnarile in nevem kaj vse še počele, pa bi bila zakonska dolžnost žene danes še vedno zapisana v zakonu. Klik se je zgodil v drugih ljudeh. Lahko tudi zaradi tistih tečnih in sitnih feministk. Ampak obstajale so tudi drugačne vrste feministk, ki so na drugačen način širile svoje prepričanje. Ni se to zgodilo samo zaradi tistih sitnih in tečnih feministk. Ali pa morda sploh ne zaradi njih…


Še nobena družbena sprememba, s katero so ljudje pridobili kakšne pravice, se ni zgodila zaradi tega, ker bi ljudje na oblastjo in z močjo v rokah doživeli klik v glavi: oh, od sedaj naprej bomo pa boljši. Vedno je bil potreben glas ljudi, ki so imeli moraln držo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Sprejemanje
Reply #67 - 30.07.2004 at 11:07:39
 
lola wrote on 30.07.2004 at 10:28:54:
Povej vsaj, katero poglavje  Smiley



Mislim, da je to v enem izmed poglavij po polovici knjige.
Mogoče  v poglavju o deklici brez rok,..tam nekje.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Sprejemanje
Reply #68 - 30.07.2004 at 11:11:14
 
gape wrote on 29.07.2004 at 14:55:21:
tanka je linija ki razmejuje norca od genija ...

bo mogu pa kr vsak zase ocent kako in kaj je s tem ...

in seveda vsakdo si bo mogu sam drznt v to vstopit ... kdor bo hotu sprobat o čem govorimo mi norci ki smo se zataknl na tem forumu ...  

kle boš najdu neki namest definicije ... moje
http://www.gape.org/gapes/frejmiskript.htm

... drgač pa
search poznaš
user je admin, če  te zanima moje mnenje o tem
daš zadot dni
in maš branja za neverjetne količine časa ... nepredstavjive ...


Aja..še tole...mislm...mi norci...pa geniji...pa nč od tega.
Spet definicije...kdo je genij...a tisti, ki v neki točki odstopa od ...česa...nekih norm...vsakdo je v nečem unikaten...zagotovo. Kdo je norec...a tisti, ki v neki točki odstopa od nekih norm...vsakdo je v nečem unikaten. So še drugi?.
Tale mi...karkol že...zna bit fest širok...in zataknjeni...tko ali drugače smo pač vsi...eni tudi na forumu.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sprejemanje
Reply #69 - 30.07.2004 at 11:11:56
 
lola wrote on 30.07.2004 at 07:46:30:
Če ti tako praviš, zakaj pa ne, a je kaj narobe z jangom?

To še ne pomeni, da je jin popolnoma odsoten v mojem življenju  Wink

nič ni narobe z jangom kot takim
je pa mini težava v tem da smo vsi mal preveč jang, ker je okolje tako ... moško ...
zato je pametno se minimalno (da ne rečem čim več) osredotočat na jin ... predvsem za ženske ... pa tud za moške ... če se čmo osredint in zlit jin in jang v sebi ...




hudo dobr ga sekaš miška ...
Wink


potlačitve ki so zvestne, zame sploh niso potlačitve ...



Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sprejemanje
Reply #70 - 30.07.2004 at 11:17:40
 
gape wrote on 30.07.2004 at 11:11:56:
nič ni narobe z jangom kot takim
je pa mini težava v tem da smo vsi mal preveč jang, ker je okolje tako ... moško ...
zato je pametno se minimalno (da ne rečem čim več) osredotočat na jin ... predvsem za ženske ... pa tud za moške ... če se čmo osredint in zlit jin in jang v sebi ...




hudo dobr ga sekaš miška ...
Wink


potlačitve ki so zvestne, zame sploh niso potlačitve ...





a se ti zdi, da je preveč moške energije?

meni se pa ravno zdi, da danes moške energije primanjkuje
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Sprejemanje
Reply #71 - 30.07.2004 at 11:19:29
 
lola wrote on 30.07.2004 at 11:02:12:
Še nobena družbena sprememba, s katero so ljudje pridobili kakšne pravice, se ni zgodila zaradi tega, ker bi ljudje na oblastjo in z močjo v rokah doživeli klik v glavi: oh, od sedaj naprej bomo pa boljši. Vedno je bil potreben glas ljudi, ki so imeli moraln držo.

Ma, čakaj zdaj. Bili so ljudje, ki so imeli v svojih rokah moč in oblast. In potem so bili neki ljudje, ki v svojih rokah niso imeli niti moči, niti oblasti. Imeli pa so moralno držo. In oni so kar tako spreminjali svet? Brez, da bi tisti, ki so imeli v rokah moč, oblast in denar, kakršenkoli interes videli v tem?

Lepo te prosim, no…
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Sprejemanje
Reply #72 - 30.07.2004 at 11:24:54
 
sinjeoka wrote on 30.07.2004 at 11:17:40:
meni se pa ravno zdi, da danes moške energije primanjkuje

sinjeoka, katera energija se ti zdi, da prevladuje v tebi? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sprejemanje
Reply #73 - 30.07.2004 at 11:25:33
 
Miska wrote on 30.07.2004 at 11:19:29:
Ma, čakaj zdaj. Bili so ljudje, ki so imeli v svojih rokah moč in oblast. In potem so bili neki ljudje, ki v svojih rokah niso imeli niti moči, niti oblasti. Imeli pa so moralno držo. In oni so kar tako spreminjali svet? Brez, da bi tisti, ki so imeli v rokah moč, oblast in denar, kakršenkoli interes videli v tem?

Lepo te prosim, no…



em, očitno si prešpricala zgodovino in to zelo... družbene spremembe se zgodijo, ko se kritična masa ljudi navduši za neko idejo in jo nato brezkompromisno uveljavlja ...

samo stvar pač deluje tako, da najprej mora biti genij, ki mu ge zatečeno stanje na živce in se nato domisli kaj novega, to idejo razširi in najde somišljenike, več ko je somišljenikov, več pritiska je na oblast ... in če se oblast ne vda tvega izgubo obalasti ( v primeru monarhij pa revolucijo)

... povedano zelo na izi
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sprejemanje
Reply #74 - 30.07.2004 at 11:27:05
 
Miska wrote on 30.07.2004 at 11:24:54:
sinjeoka, katera energija se ti zdi, da prevladuje v tebi? Wink



ti očitno že veš, pa me poznaš samo iz Foruma ... (ali je to obsodba mene kot človeka kot enosti, ali samo forumske sinjeoke?)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7