Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 
(Read 20794 times)
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Sprejemanje
Reply #75 - 30.07.2004 at 11:27:33
 
sinjeoka wrote on 30.07.2004 at 11:25:33:
em, očitno si prešpricala zgodovino in to zelo... družbene spremembe se zgodijo, ko se kritična masa ljudi navduši za neko idejo in jo nato brezkompromisno uveljavlja ...

samo stvar pač deluje tako, da najprej mora biti genij, ki mu ge zatečeno stanje na živce in se nato domisli kaj novega, to idejo razširi in najde somišljenike, več ko je somišljenikov, več pritiska je na oblast ... in če se oblast ne vda tvega izgubo obalasti ( v primeru monarhij pa revolucijo)

... povedano zelo na izi



Miska wrote on 30.07.2004 at 11:19:29:
Brez, da bi tisti, ki so imeli v rokah moč, oblast in denar, kakršenkoli interes videli v tem?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Sprejemanje
Reply #76 - 30.07.2004 at 11:28:46
 
sinjeoka wrote on 30.07.2004 at 11:27:05:
ti očitno že veš, pa me poznaš samo iz Foruma ... (ali je to obsodba mene kot človeka kot enosti, ali samo forumske sinjeoke?)

Jaz nisem nič rekla, nič določila, nič obsodila. Jaz sem samo vprašala...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Sprejemanje
Reply #77 - 30.07.2004 at 11:30:34
 
sinjeoka wrote on 30.07.2004 at 11:25:33:
samo stvar pač deluje tako, da najprej mora biti genij, ki mu ge zatečeno stanje na živce in se nato domisli kaj novega, to idejo razširi in najde somišljenike, več ko je somišljenikov, več pritiska je na oblast ... in če se oblast ne vda tvega izgubo obalasti ( v primeru monarhij pa revolucijo)

ce se gre "geniju" vec al manj zato, da bi prsu na oblast pol bo tud on iz te oblasti tko kot svoj predhodnik slej k prej necastno padu. ce pa se gre geniju za dobrobit ljudi pa se bo obdrzal na oblasti do smrti in tudi po njej.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sprejemanje
Reply #78 - 30.07.2004 at 11:32:26
 
Miska wrote on 30.07.2004 at 11:27:33:
Brez, da bi tisti, ki so imeli v rokah moč, oblast in denar, kakršenkoli interes videli v tem?



in ženske predstavljajo več kot polovico prebivalstva...

p.s. zakaj potem postavljaš vprašanja za katere itak veš odgovor?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sprejemanje
Reply #79 - 30.07.2004 at 11:34:03
 
Miska wrote on 30.07.2004 at 11:28:46:
Jaz nisem nič rekla, nič določila, nič obsodila. Jaz sem samo vprašala...



kljub temu da že poznaš odgovor ....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Sprejemanje
Reply #80 - 30.07.2004 at 11:39:25
 
sinjeoka wrote on 30.07.2004 at 11:32:26:
p.s. zakaj potem postavljaš vprašanja za katere itak veš odgovor?


sinjeoka wrote on 30.07.2004 at 11:34:03:
kljub temu da že poznaš odgovor ....

Nope, odgovorov ne vem. Vsaj vseh ne. Ne znam namreč brati misli, ne znam videti v srce nekoga drugega. Brati med vrsticami ne želim, ker lahko čisto falim. Znam pa vprašati. In zato vprašam…
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sprejemanje
Reply #81 - 30.07.2004 at 11:46:32
 
Miska wrote on 30.07.2004 at 11:39:25:
Nope, odgovorov ne vem. Vsaj vseh ne. Ne znam namreč brati misli, ne znam videti v srce nekoga drugega. Brati med vrsticami ne želim, ker lahko čisto falim. Znam pa vprašati. In zato vprašam…


Smiley LEPO

zakaj te pa sploh zanima kakšno samopodobo glede energij imam  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sprejemanje
Reply #82 - 30.07.2004 at 11:53:40
 
lola wrote on 30.07.2004 at 11:02:12:
Še nobena družbena sprememba, s katero so ljudje pridobili kakšne pravice, se ni zgodila zaradi tega, ker bi ljudje na oblastjo in z močjo v rokah doživeli klik v glavi: oh, od sedaj naprej bomo pa boljši. Vedno je bil potreben glas ljudi, ki so imeli moraln držo.


Miška wrote:
Quote:
Ma, čakaj zdaj. Bili so ljudje, ki so imeli v svojih rokah moč in oblast. In potem so bili neki ljudje, ki v svojih rokah niso imeli niti moči, niti oblasti. Imeli pa so moralno držo. In oni so kar tako spreminjali svet? Brez, da bi tisti, ki so imeli v rokah moč, oblast in denar, kakršenkoli interes videli v tem?



Vsaka sprememba, osebnostna ali pa družbena, se lahko udejanji  le, ko prevladujoč del osebnosti ali kritična masa folka  sprejme nove vrednote za svoje. Zmerom gre za sprejemanje, nč se brez njega ne more spremenit.

Moralna drža nujno prepostavlja sprejetje določene hirerahije  vrednot, pri čemer se najvišje na lestvici  slej ko prej pojavi sprejetje najvišje vrednote, to je, da si pripravljen sprejet vse.  In da če nis pripravljeni na sprejetje  prav vsega, si nemoralen.  


Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Sprejemanje
Reply #83 - 30.07.2004 at 11:54:06
 
sinjeoka wrote on 30.07.2004 at 11:46:32:
zakaj te pa sploh zanima kakšno samopodobo glede energij imam  ???

Zakaj pa tebe to zanima?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sprejemanje
Reply #84 - 30.07.2004 at 12:19:04
 
Miska wrote on 30.07.2004 at 11:54:06:
Zakaj pa tebe to zanima?


ker je vprašanje iz konteksta topika
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Sprejemanje
Reply #85 - 30.07.2004 at 12:36:07
 
sinjeoka wrote on 30.07.2004 at 12:19:04:
ker je vprašanje iz konteksta topika

Kontekst topica je sprejemanje.

In takole bi lahko nadaljevali v nedogled. Lahko bi ti še vedno ne odgovorila na tvoje vprašanje, tako, kot tudi ti še vedno nisi odgovorila na mojega, ki sem ti ga postavila na začetku tegale najinega pink-ponka in s tole igrico moči nadaljevala. Pa tudi ta stil ni tudi moj stil, zato ti seveda odgovarjam na tvoje vprašanje: zanima me v bistvu sploh ne, mi je vseeno. Vseeno v tistem smislu, v katerem ti je tudi gape pisal…

In s temle sem tudi over & out, kar se tega tiče. V nekem pink-ponku, v nekih igrah moči jaz pač ne vidim smisla…
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Sprejemanje
Reply #86 - 30.07.2004 at 12:47:47
 
Miska wrote on 30.07.2004 at 12:36:07:
In s temle sem tudi over & out, kar se tega tiče. V nekem pink-ponku, v nekih igrah moči jaz pač ne vidim smisla…

a ni ta "over & out" oz. "vse je eno" (v gapetovem smislu) tud neka vrsta igra moci? ali sem dovolj mocan, da se lahko odpovem osebnosti, staliscu, morali, plusu, minusu oz. vsemu in mi postane vse eno? ali sem lahko toliko mocan, da se odpovem egu?

ce je to res, kdo je potem tisti, ki se je odpovedu egu? je to "tisto", nedoloceno, neizrekljivo, ne-osebno...? kolk casa smo lahko v tem stanju "popolnega" miru?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sprejemanje
Reply #87 - 30.07.2004 at 12:59:52
 
Miska wrote on 30.07.2004 at 12:36:07:
Kontekst topica je sprejemanje.

zanima me v bistvu sploh ne, mi je vseeno. Vseeno v tistem smislu, v katerem ti je tudi gape pisal…



potem pa ne vidim smisla v postavljanju vprašanj

ker načeloma me ljudje kaj vprašajo zato, ker jih zanima ... zanimanje pa ima običajno tudi vzrok ...

... če si dojela moje vprašanje kot igrico moči ... je to branje med vrsticami ... čemur se seveda izogibaš in kar načeloma ne počneš

odgovora pa nisi dobila zato, ker bi mi vzel precej časa za tipkanje, ker ni odgovor moška oz. ženska energija ...
... in se mi je zdelo smotrno ugotovit, ali te res zanima, ali si mi zgolj podstavila igrico moči ...

... ker je bilo slednje .. je bilo moje branje med vrsticami pravilno (jaz to vsaj priznam, da počnem)


Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Sprejemanje
Reply #88 - 30.07.2004 at 13:18:03
 
Madan Gopal Das wrote on 30.07.2004 at 12:47:47:
a ni ta "over & out" oz. "vse je eno" (v gapetovem smislu) tud neka vrsta igra moci? ali sem dovolj mocan, da se lahko odpovem osebnosti, staliscu, morali, plusu, minusu oz. vsemu in mi postane vse eno? ali sem lahko toliko mocan, da se odpovem egu?

ce je to res, kdo je potem tisti, ki se je odpovedu egu? je to "tisto", nedoloceno, neizrekljivo, ne-osebno...? kolk casa smo lahko v tem stanju "popolnega" miru?

Hari bol.

Uf, Madan Gopal Das, ne vem, če te jaz zdajle razumem, kaj želiš vprašati…

Tisto, ko se odpoveduješ egu, ne moreš primerjati s tovrstnimi igrami močmi, kot se jih gremo ljudje. Igre moči, kakršne se gremo ljudje, izhajajo prav iz ega in po tem jih tudi prepoznaš. Ampak verjetno lahko tudi tistemu, ko se trudiš »odpovedati« egu, ga preseči, rečeš igre moči. Ki pa nikakor nimajo istega pomena in niso enake igram moči, ki se jih gremo ljudje. Čakaj, mi je zdajle nekaj na pamet padlo, nisem sicer sigurna, če je to res, ampak takole bi v tem trenutku postavila zadevo: igre moči, ki se jih gremo ljudje med seboj, so »boj« ego : ego. Igre moči (če že hočeš temu reči tako), ko se poskušamo osvobajati svojega ega, pa je »boj« tvoj ego : tvoj višji jaz. Nekako tako, če že hočeš imeti izraz »igra moči« tudi v kontekstu osvobajanja ega.

Kdo so pa tisti, ki se odpovejo egu, so pa pri tebi verjetno tisti svetniki, o katerih si mi pisal na temi »Jaz nisem to telo«:

Madan Gopal Das wrote on 27.07.2004 at 12:32:10:
ko bos prisla v stik z realiziranim svetnikom ali s praktikantom, ki je na zelo visoki stopnji samo-realizacije se bo "tista sladkoba" presevala do tebe in takrat jo bos izkusila ravno toliko, da bos nedvomno lahko verjela vanjo in tudi bila pripravljena sprejeti proces s katerim jo bos lahko kasneje tudi sama stalno okusala. taka je moja izkusnja.

Hari bol.

Zame so to ljudje, kot je bil Jezus, recimo. Takrat, ko se v popolnosti osvobodiš svojega ega, takrat, ko si razsvetljen. Takrat tudi šele veš, kako je, ko ljubiš vse in vsakogar. O kakšni lastni izkušnji ti pa ne morem govorit, ker še nisem tam. In zato tega še ne vem…  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Sprejemanje
Reply #89 - 30.07.2004 at 13:30:31
 
Miska wrote on 30.07.2004 at 13:18:03:
Kdo so pa tisti, ki se odpovejo egu, so pa pri tebi verjetno tisti svetniki, o katerih si mi pisal na temi »Jaz nisem to telo«:

tisti, ki se odpovejo svojemu zmotnemu-egu sprejmejo svoj pravi-ego. oz. ce ne sprejmes svojega pravega-ega se zmotnega sploh ne da odstrant.

Quote:
Zame so to ljudje, kot je bil Jezus, recimo. Takrat, ko se v popolnosti osvobodiš svojega ega, takrat, ko si razsvetljen. Takrat tudi šele veš, kako je, ko ljubiš vse in vsakogar. O kakšni lastni izkušnji ti pa ne morem govorit, ker še nisem tam. In zato tega še ne vem…  Smiley

ce ljubis Boga, ki je vseprisoten in iz katerega vse izhaja, lahko ljubis vse kot svoje brate in sestre. to je vseobsegajoca ljubezen.

nas pravi-ego je bit sluga Bogu, to kar je tudi Jezus ucil. bolj ko pod njegovim (svetnikovim) vodstvom delujemo v tej smeri, hitrej se bomo realiziral (sprejel svoj pravi-ego) in postal vecno srecni.

v tej zdejsni dobi je ljubezen do Boga mogoce odkrit/razvit s pomocjo iskrenega in vdanega izgovarjanja njegovih svetih imen. tudi Jezus je omenjal slave Bozjega imena v svoji molitvi Oce nas.

svetnika slavimo (in sluzimo) zares sele takrat ko delujemo v skladu z njegovimi navodili.

Hari bol.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7