Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 16
(Read 87437 times)
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Jaz nisem to telo
Reply #30 - 25.07.2004 at 23:38:49
 
t wrote on 25.07.2004 at 14:07:33:
Zatrjevati, da nisi fizično telo je podoben ali večji nesmisel kot zatrjevati, da si samo fizično telo: nobena od teh trditev ne more zdržati vode.

Ne glede na to, na kakšno teorijo se opremo, nas trda realnost vedno lopne po buči, kadarkoli se lotimo zanikanja svoje fizičnosti in snovnosti (tudi ko pridemo do najmanjših delcev in valovanj vibracij ali sevanj je to še vedno samo razlaga ali določen opis materije). Če pa se po drugi strani lotimo vere, da smo zgolj materija, pa ne smemo pozabiti, da smo vseeno tudi sami rezultat neke situacije, nekega časa ali zgodovine (prostora in situacije), ki se je pred sedanjim trenutkom odvila in zaradi katere smo takšni, kot smo. Oboje je torej samo prikaz dveh skrajnosti. Kar pa se zavesti tiče: zavest je vedno samo zavest o nečem - ne obstaja nobena zavest, ki bi obstajala sama zase, temveč je vedno zavest nečesa o nečem.

'Materija' obstaja ker je gradivo ne samo za fizičko/grobo telo pak tud za etersko/življensko in astralno/vesoljno telo
Na katerikoli način razlagali materijo, in to kaj mislimo da je materiji jedro, zdi se mi nujno ne vpliva na to ali res bomo vsi našli odgovor na vprašanje kaj je človek v biti - le snov, materija  ali je morda bivstvo človeka v duhu.
Ja, kot si lepo razložil/pokazal, tako enako kot ti so, in bodo spet, veliko drugih ljudje reagirali na vse kar znanost odkrije... a znanost se najprej čudi, pa potem najde 'prirodno razlago' ?!
S takim mnenjim nima smisel se preveč ukvarjat Undecided
( Ti se pa uspešno izogibaš naj bi res razložil kaj je to 'drugo' ... koja je to druga skrajnost od f. tela? lahek je poveti  'sem kar sem' Wink )

Mogoče bolj pomaga razmišljanje o človeškim aktivnostima, ..mišljenje.., kaj je misel.. ali ji treba snov?
občutci kot ljubezen, sočutje, žalost ... ali je trebajo mož in žena, mati in otrok, ...,  vedno fizičko telo naj bi ljubili?
Ko otrok umre ali bo mati potrebovala njegovo grobo telo naj bi ga še dalje ljubila ...

Quote:
Kar pa se zavesti tiče: zavest je vedno samo zavest o nečem - ne obstaja nobena zavest, ki bi obstajala sama zase, temveč je vedno zavest nečesa o nečem.

jaaa,  hvala za to Smiley, se strinjam
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #31 - 26.07.2004 at 08:55:51
 
ce jaz zdle enga ubijem me bojo takoj policaji prjel in zaprl v zapor, kao da sem neki narobe naredu. po drugi strani pa je po zakonu, da se mora pokopati telo mrtvega. kako to? sej so vse kemikalije na svoje mestu, isto telo, vse je isto. zakaj enkrat kazen enkrat pa ne?

mama, k ma zlo rada svojga otroka ga hran, ga obozuje, ga okrasi z okraski itd. ampak ce ta otrok naenkrat umre in ji prinesejo telo tega istega otroka in recejo "tukile mate svojga otroka" se bo zacela zmrdovat in rekla, odneste to stran.

iz tega lahko zakljucmo, da dokler je zavest prisotna v telesu temu lahko recemo zivo bitje. in te zavesti se ne da unicit, ta se le seli iz enga telesa v drugega v skladu s svojimi prejsnimi aktivnostmi, tko kot zamenjujemo stare obleke za nove.

vsi, tud tukile na forumu recejo, da ne smemo zanikat svojga telesa. moje telo. svoje telo. kdo pa je tisti, ki pravi "moje" telo oz. tisti, ki "ima" to telo. zakaj ne rece "jaz telo"?

kaj je point? dokler se zmotno poistovecamo s tem telesom nam bojo njegove potrebe zasencile potrebe/interes nasega pravega-jaza. kaj nam korist slepo sluzit nekoga, ki nam ne da nic konkretno prijetnega in trajnega? res je, da se telesa ne sme umetno zanikat, more se skrbet zanj, ampak ne v tej meri, da gre kontra interesu pravim-nam ali da ga postavi v ozadje. drgac nas pelje le v strah in skrbi.

jedenje mesa, pitje alkohola, "rekreacijski seks" itd. nam vse zasenci oz. postavi v ozadje interes nasega pravega-jaza, ki je po naravi trajno zadovoljen. zakaj to zadovoljstvo prekrivamo z nekimi minljivi in ne nujno potrebnimi pripomocki? neznanje? iluzija?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Jaz nisem to telo
Reply #32 - 26.07.2004 at 09:12:28
 
Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 08:55:51:
iz tega lahko zakljucmo, da dokler je zavest prisotna v telesu temu lahko recemo zivo bitje. in te zavesti se ne da unicit, ta se le seli iz enga telesa v drugega v skladu s svojimi prejsnimi aktivnostmi, tko kot zamenjujemo stare obleke za nove.


No ja, spet pretiravaš - sploh ne gre toliko za zavest (ko človek spi ali pa je brez zavesti, ga še ne zakopljemo - je še vedno živo bitje) - torej ne gre samo za prisotnost zavesti, da bi nečemu lahko dejali živo bitje, poleg tega pa takšno pojmovanje zavesti popolnoma izključuje "neorganske zavesti", tako kot je tudi tvoje pojmovanje selitve zavesti samo pobirek, ki si ga pobral iz nekih usmrajenih tekstov


Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 08:55:51:
vsi, tud tukile na forumu recejo, da ne smemo zanikat svojga telesa. moje telo. svoje telo. kdo pa je tisti, ki pravi "moje" telo oz. tisti, ki "ima" to telo. zakaj ne rece "jaz telo"?


temu bi prej lahko rekli dober dokaz za to, kako globoko se je v nas vkoreninil dualizem duha in telesa: zanikanje telesa je pač še vedno tudi zanikanje (dela) sebe: v tej realnosti smo tako duh, kot tudi telo - in nobeden od njiju nima prednosti pred drugim, saj sta soodvisna

drugi del vprašanja pa je na strani vsemogočnega egota (jaza), ki si vsled svoje vsemogočnosti nikakor ne more predstavljati, da bi lahko zapadal istim spremembam kot telo (snovne spremembe so pač precej bolj opazne kot duhovne) - gre torej zato, da si naš ego ne more predstavljati, kako se spreminja skupaj s "svojim" telesom in kako bo skupaj z njim tudi propadel


Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 08:55:51:
kaj je point? dokler se zmotno poistovecamo s tem telesom nam bojo njegove potrebe zasencile potrebe/interes nasega pravega-jaza. kaj nam korist slepo sluzit nekoga, ki nam ne da nic konkretno prijetnega in trajnega. res je, da se telesa ne sme umetno zanikat, more se skrbet zanj, ampak ne v kontra intresu pravim-nam. drgac nas pelje le v strah in skrbi.

Hari bol.



dokler se zmotno poistovecamo s tem jazom nam bojo njegove potrebe zasencile potrebe/interes nasega telesa. kaj nam korist slepo sluzit nekoga, ki nam ne da nic konkretno prijetnega in trajnega. res je, da se ega ne sme umetno zanikat, more se skrbet zanj, ampak ne v kontra intresu pravim-nam. drgac nas pelje le v strah in skrbi.



uživajte!

Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #33 - 26.07.2004 at 09:29:37
 
t wrote on 26.07.2004 at 09:12:28:
No ja, spet pretiravaš - sploh ne gre toliko za zavest (ko človek spi ali pa je brez zavesti, ga še ne zakopljemo - je še vedno živo bitje) - torej ne gre samo za prisotnost zavesti, da bi nečemu lahko dejali živo bitje, poleg tega pa takšno pojmovanje zavesti popolnoma izključuje "neorganske zavesti", tako kot je tudi tvoje pojmovanje selitve zavesti samo pobirek, ki si ga pobral iz nekih usmrajenih tekstov

ko spimo se sploh ne zavedamo svojega telesa, ampak se vedno obstajamo. npr. nas um (oz. miselni svet) je se vedno aktiven ko sanjamo. tud ce ne sanjamo se vedno obstajamo, ker ko se zbudimo ponavad recemo "u, kok sem dobr spal". torej se spomnimo nasega obstoja prej in kasnej. ce lahko obstajamo ko se ne zavedamo telesa in ko se ne zavedamo nasega mentala/uma/misli zakaj bi bil pol obstoj zavesti (nas) nujno pogojen s telesom in umom? zavest je neodvisna od obeh, le vcasih se pod vplivom iluzije/neznanja zmotno-poistoveca z njima, tj. kadar hoce delovat v tej materialni sferi. ce teh zelja nima obstaja vecno ciz neodvisno od minljive/stalno se spreminjajoce materije, tko grobe (telo) kot subtilne (um) v popolnem miru.

Quote:
temu bi prej lahko rekli dober dokaz za to, kako globoko se je v nas vkoreninil dualizem duha in telesa: zanikanje telesa je pač še vedno tudi zanikanje (dela) sebe: v tej realnosti smo tako duh, kot tudi telo - in nobeden od njiju nima prednosti pred drugim, saj sta soodvisna

telo in um (cemur ti tukile zgori pravis duh) sta res soodvisna. v umu so shranjene zelje po materialnem uzivanju/delovanju in skozi grobo telo se to lahko izpolni/izrazi. ampak tisto cemur jaz pravim pravi-jaz ni ne telo (groba materija) ne um (subtilna materija), ampak se takrat ko zeli delovat v materialni sferi z njima zmotno-poistoveti. v tem t.i. pogojenem stanju je res indirektno odvisen od materije, ampak le dokler je pod vplivom te iluzije. ko se osvobodi iluzije obstaja ciz neodvisno od njiju, tako kot je v nekem drugem smislu ze prej. ta izvorna zavest je princip vecnosti.

Quote:
drugi del vprašanja pa je na strani vsemogočnega egota (jaza), ki si vsled svoje vsemogočnosti nikakor ne more predstavljati, da bi lahko zapadal istim spremembam kot telo (snovne spremembe so pač precej bolj opazne kot duhovne) - gre torej zato, da si naš ego ne more predstavljati, kako se spreminja skupaj s "svojim" telesom in kako bo skupaj z njim tudi propadel

grobo telo ima svoj "rok trajanja". rezultati prejsnih aktivnosti in neizpolnjene zelje shranjene v subtilnem materialnem telesu grejo skupi z zavestjo (pravi-jaz) v novo grobo telo, kjer se vse zacne znova. ko grobo telo propade se stanje subtilnega (temu kar ti pravis tukile zgori duh) sprav v seme, ki bo spet na novo rastlo v rastlino v novem grobem telesu. zato lahko opazmo razlicne inklinacije (nagnjena) pr mejhnih otrocih. vse to je v skladu z informacijo v subtilnem telesu k jo prinesejo s seboj iz prejsnega lajfa. ampak "mi" v resnic nismo ne to grobo telo, ne to subtilno telo, kot je opisano zgori.

Quote:
dokler se zmotno poistovecamo s tem jazom nam bojo njegove potrebe zasencile potrebe/interes nasega telesa. kaj nam korist slepo sluzit nekoga, ki nam ne da nic konkretno prijetnega in trajnega. res je, da se ega ne sme umetno zanikat, more se skrbet zanj, ampak ne v kontra intresu pravim-nam. drgac nas pelje le v strah in skrbi.

ja, ta zmotni-ego (ki je le balanser materialnemu telesu) tud ne sme pridt v ospredje interesu/potrebi nasega pravega-jaza. pravi-jaz je po naravi sluga Boga, izvora vsega in vsakogar. ko to pozabi oz. ne opravlja se zacne materialna kreacija, najprej subtilna (misli) in potem groba (telo). misli res ustvarjajo realnost, zato so se pojavle raznorazne prakse kot so avtosugestija, nameravanje itd. ampak kaj "nam" pomaga narest "popolno" materialno kreacijo z nasimi mislimi, ce pa je materialna sfera/kreacija po svoji naravi brez trajno prijetne substance (tj. kadar ni uporabljena za svoj izvorni namen)?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Jaz nisem to telo
Reply #34 - 26.07.2004 at 10:05:08
 
Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 09:29:37:
ko spimo se sploh ne zavedamo svojega telesa, ampak se vedno obstajamo. npr. nas um (oz. miselni svet) je se vedno aktiven ko sanjamo. tud ce ne sanjamo se vedno obstajamo, ker ko se zbudimo ponavad recemo "u, kok sem dobr spal". torej se spomnimo nasega obstoja prej in kasnej. ce lahko obstajamo ko se ne zavedamo telesa in ko se ne zavedamo nasega mentala/uma/misli zakaj bi bil pol obstoj zavesti (nas) nujno pogojen s telesom in umom? zavest je neodvisna od obeh, le vcasih se pod vplivom iluzije/neznanja zmotno-poistoveca z njima, tj. kadar hoce delovat v tej materialni sferi. ce teh zelja nima obstaja vecno ciz neodvisno od minljive/stalno se spreminjajoce materije, tko grobe (telo) kot subtilne (um) v popolnem miru.


seveda obstajamo! tudi, ko smo mrtvi obstajamo (v spominu, zgodovini, v svojih delih, na slikah ...)! zavest o obstoju sploh ni samo naša zavest oziroma naš obstoj ni nujno odvisen od neke naše zavesti! zavest (naša) je pač odvisna od nas (ki smo telo in duh)!


Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 09:29:37:
telo in um (cemur ti tukile zgori pravis duh) sta res soodvisna. v umu so shranjene zelje po materialnem uzivanju/delovanju in skozi grobo telo se to lahko izpolni/izrazi. ampak tisto cemur jaz pravim pravi-jaz ni ne telo (groba materija) ne um (subtilna materija), ampak se takrat ko zeli delovat v materialni sferi z njima zmotno-poistoveti. v tem t.i. pogojenem stanju je res indirektno odvisen od materije, ampak le dokler je pod vplivom te iluzije. ko se osvobodi iluzije obstaja ciz neodvisno od njiju, tako kot je v nekem drugem smislu ze prej. ta izvorna zavest je princip vecnosti.


kadar napišem (rečem) "duh" tudi mislim duh in nič drugega, kadar reče, "um" pač tudi mislim um - ker sem pač za razliko od tebe svoje misli in besede do te mere že uspel poenotiti, zato resnično ni nobene potrebe, da bi ti ugotavljal oziroma, da bi meni razlagal kaj mislim, ko nekaj napišem!

(in spotoma še prodajal svojo meglo, ki je zgolj produkt krščanskega kolonializma nad indijsko kulturo!)

Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 09:29:37:
grobo telo ima svoj "rok trajanja". rezultati prejsnih aktivnosti in neizpolnjene zelje shranjene v subtilnem materialnem telesu grejo skupi z zavestjo (pravi-jaz) v novo grobo telo, kjer se vse zacne znova. ko grobo telo propade se stanje subtilnega (temu kar ti pravis tukile zgori duh) sprav v seme, ki bo spet na novo rastlo v rastlino v novem grobem telesu. zato lahko opazmo razlicne inklinacije (nagnjena) pr mejhnih otrocih. vse to je v skladu z informacijo v subtilnem telesu k jo prinesejo s seboj iz prejsnega lajfa. ampak "mi" v resnic nismo ne to grobo telo, ne to subtilno telo, kot je opisano zgori.



vse te tvoje stopnje so zgolj megla, ki zakriva pravo človekovo bistvo, ki je bitje - enkratno in neponovljivo - katero bo umrlo

(če vse skupaj pogledamo skozi realnost se subtilno telo v ničemer ne razlikuje od grobega, gre pač samo za opis, ki je postavljen na nekoliko višji nivo - oba pač opisujeta isto realnost: tako kot kemična formula kamna opisuje kemično realnost kamna, kvantni opis pa podaja sliko kamna s stališča kvantne mehanike: oba opisa pa nam opisujeta isti kamen)



uživaj!

Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #35 - 26.07.2004 at 10:13:08
 
t wrote on 26.07.2004 at 10:05:08:
seveda obstajamo! tudi, ko smo mrtvi obstajamo (v spominu, zgodovini, v svojih delih, na slikah ...)! zavest o obstoju sploh ni samo naša zavest oziroma naš obstoj ni nujno odvisen od neke naše zavesti! zavest (naša) je pač odvisna od nas (ki smo telo in duh)!

ja, "mi" obstajamo vedno. to telo s katerim se zmotno-poistovecamo pa se stalno spreminja in ene izmed teh stalnih sprememb/tranformacij, ki jih najtezje toleriramo so tudi rojstvo, bolezen, ostarelost in smrt. ce vemo/spoznamo da nismo to telo se nas te spremembe ne dotaknejo in izgubimo ves strah in vse skrbi. takrat smo lahko svobodni in srecni. "mi" smo kategoricno razlicni od materije, tko grobe kot subtilne. ampak, da bi pravega-sebe tudi dejansko doziveli/spoznali pa je potrebno odvrzt iluzijo/neznanje. za to pa obstaja dolocen proces. tj. sprejemanje resnice take kakrsne je in ji dati vse nase spostovanje.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Jaz nisem to telo
Reply #36 - 26.07.2004 at 10:14:31
 
Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 08:55:51:
mama, k ma zlo rada svojga otroka ga hran, ga obozuje, ga okrasi z okraski itd. ampak ce ta otrok naenkrat umre in ji prinesejo telo tega istega otroka in recejo "tukile mate svojga otroka" se bo zacela zmrdovat in rekla, odneste to stran.

iz tega lahko zakljucmo, da


Jao, mama se bo začela zmrdovat, .... jao.

Pa daj, poišči si raje kakšne druge dokaze  za svoja razglabljanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #37 - 26.07.2004 at 10:36:49
 
lola wrote on 26.07.2004 at 10:14:31:
Jao, mama se bo začela zmrdovat, .... jao.

slej k prej, ja.

Quote:
Pa daj, poišči si raje kakšne druge dokaze  za svoja razglabljanja.

noben si ne zeli umret. od kje prihaja ta zelja po trajnem obstoju, ce pa vsak dan vidmo umirat druge (oz. njihova telesa)? nekaj kar ni vecnega, si ne more zelet vecnega obstoja. vsi se trudmo prezivet, ceprav "se noben ni prezivel". kdo je tisti, ki se direktno ali indirektno trudi ohranjat to telo na raznorazne nacine?

gre se sam za to, da nepotrebni interes grobega in subtilnega telesa ne prekrije interes pravega-sebe (nas), ker v nasprotnem primeru smo stalno v strahu in skrbeh. ampak za to dosezt pa mormo najprej razlikovat med vsemi tremi. in to je namen tega topika.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #38 - 26.07.2004 at 10:51:38
 
prosim, ne me narobe razumet ali mi zamerit, ampak tud jaz sem se vedno le praktikant procesa "sprejemanja resnice take kakrsne je in ji dajati vse spostovanje", ampak nekje je treba zacet. in ta forum tud nudi to moznost.

ce sem koga vznemiril naj mi prosim odpusti.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Jaz nisem to telo
Reply #39 - 26.07.2004 at 10:56:59
 
ehh,   ..ti kar daj, meni je včasih prav dobro prebrat kaj takšnega kar pride izpod tvojih prstov.


p.s.
kaj pomeni tvoj podpis?
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #40 - 26.07.2004 at 11:04:53
 
japka wrote on 26.07.2004 at 10:56:59:
p.s.
kaj pomeni tvoj podpis?

Hari bol pomeni :

bol = reci, izgovori, poj
Hari = sveto ime Boga, ki opisuje njegovo lastnost tatu (thief).

Bog je najvecji tat. s svojo Vseprivlacnostjo (Sri Krishna) nam lahko ukrade vse po vrst in na koncu tudi nas ponos in nase srce. ampak za te tatvine je tudi On "kaznovan". kaznovan s cisto ljubeznijo individualne duse, ki se ji ne more upret.

zato...

Hari bol. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Jaz nisem to telo
Reply #41 - 26.07.2004 at 11:05:42
 
Madan Gopal Das wrote on 25.07.2004 at 16:25:47:
spiritualna dusa, ki je mogla zapustit svoje fizicno telo se naseli v novega v skladu s svojimi prejsnimi aktivnostmi in zeljami.

nenavezan na fizicni nivo/telo si lahko sele ko nimas vec nobenih materialnih zelja zarad katerih potrebujes materialno telo skoz katerga si te zelje izpolnjujes.

mantra vibrira na spiritualnem nivoju in za to ne potrebuje nujno fizicnega telesa. lahko tud, sam ni pa nujno. bistvo mantre je v koncni fazi lih to, da te osvobodi vseh materialnih misli katerih groba manifestacija je to fizicno telo.

telo se kako obstaja, ampak mi nismo to telo. to je poanta tega topika. mi nismo to telo, ceprav se z njim zmotno-poistovecamo in ob tem trpimo raznorazne nadloge. ce ga zanikamo je se slabs. gre se sam za to, da spoznamo, da "mi" nismo to telo in da ga vzamemo pod kontrolo (kot instrument) in ga uporabljamo za doseganje nase vecne dobrobiti.

Hari bol.


hja pa sej, to si povedal čisto podobno kot jaz -- razen tiste "nadloge" telesa, no, to pa pač znajo bit tvoje nadloge, al?

Pa ena BISTVENA razlika je: jaz ne trdim, da "nisem to telo tukaj in zdaj", ker SEM. Do svojega telesa ne čutim nobenega gnusa, telo mi je v veselje.

lej, ko sem govorila o smrti, ja seveda govorim o DOKONČNI odvezi, valda!!!!

A ti misliš, da jaz recimo delam na tem, da se bom še rodila v novo telo?  ??? Še to se bi mi mankal, ja. Čisto resno: Takšnih želj pač jaz nimam. Stopiš iz kroga pa je. In v tem smislu nimam nobenih težav s telesom.


Kakšne "nadloge telesa" konkretno misliš? Meni to telo ni v nadlogo, prav v veselje mi je.  Smiley

jap, pa saj, govorim tudi jaz o spoštovanju do telesa, pa o tem, da se ga razvija in raziskuje, ker je telo ključnega pomena, sploh kar se tiče spodnjih čaker, pa preden jih nimaš "kokr tok", pol ti seka tud gor, veš, pa maš lahko okoli glave še tak sij, pa svetlobo

če govorimo o našem energetskem telesu, to telo je povezano direktno z organi v telesu in obratno

ja ja navezanost ... navezanost psihe, al pa energetska, seveda tudi telesna navezanost, ... to je problem, sploh pri moških, če so preveč na mamo in obratno  8)

sploh pa me pri vsem tem najbolj zabava dejstvo, da je ti. "indijsko" znanje tako raznoliko in pestro, pa toliko različnih šol .... hmmmm ....
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Jaz nisem to telo
Reply #42 - 26.07.2004 at 11:10:34
 
Madan Gopal Das wrote on 26.07.2004 at 10:51:38:
ce sem koga vznemiril naj mi prosim odpusti.

Ti kar piši, Madan Gopal Das, jaz te prav rada berem. Tisti, ki pa ga s svojim pisanjem vznemiriš, bi moral pa itak sam sebe vprašati, zakaj se je vznemiril – problem se namreč nahaja v njemu, ne v tebi...  Wink

Če pa se vrnem na sam začetek tele debate, potem bi jaz rekla: »jaz sem TUDI to telo«...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #43 - 26.07.2004 at 11:14:00
 
siaj wrote on 26.07.2004 at 11:05:42:
hja pa sej, to si povedal čisto podobno kot jaz -- razen tiste "nadloge" telesa, no, to pa pač znajo bit tvoje nadloge, al?

ja, tud jaz se se vedno zmotno-poistovecam s tem telesom in trpim raznorazne nadloge kot so npr. bolezen, strah pred neobstojem (smrt), lakota, zeja, mraz, vrocina itd.

Quote:
lej, ko sem govorila o smrti, ja seveda govorim o DOKONČNI odvezi, valda!!!!

kaj pa ti podrazumevas pod to "DOKONCNA" odveza in kako se jo lahko prakticno doseze, ce smem vprasat?

Quote:
A ti misliš, da jaz recimo delam na tem, da se bom še rodila v novo telo?  ??? Še to se bi mi mankal, ja. Čisto resno: Takšnih želj pač jaz nimam. Stopiš iz kroga pa je. In v tem smislu nimam nobenih težav s telesom.

kako pa lahko to nardis, prakticno?

Quote:
Kakšne "nadloge telesa" konkretno misliš? Meni to telo ni v nadlogo, prav v veselje mi je.  Smiley

npr. raznorazne bolezni, ostarelost, smrt, ponovno rojstvo itd.

Quote:
če govorimo o našem energetskem telesu, to telo je povezano direktno z organi v telesu in obratno

ja, energetsko telo (oz. subtilno materialno kot mu jaz ponavad pravim) je povezano z grobim, v bistvu sta soodvisna. ampak oba skupi sta kategoricno razlicna od pravega-mene, spiritualne duse (kot sem opisval par postov visje).

Quote:
sploh pa me pri vsem tem najbolj zabava dejstvo, da je ti. "indijsko" znanje tako raznoliko in pestro, pa toliko različnih šol .... hmmmm ....

diamant je zelo lep. ce ga pogledas iz razlicnih kotov bos lahko videl razlicne barve odseva, ampak se vedno gledas v ta isti, lep diamant.

Hari bol.

Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Jaz nisem to telo
Reply #44 - 26.07.2004 at 11:17:26
 
Miska wrote on 26.07.2004 at 11:10:34:
»jaz sem TUDI to telo«...
jeap,  zdaj in tukaj..  
In zato ga je treba spoštovat in pazit nanj.


"Nityananda he, Goura Hari he... " to sem mislil kaj pomeni ..
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 16