Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15 16 
(Read 87443 times)
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #195 - 05.01.2005 at 15:42:06
 
nomad wrote on 05.01.2005 at 15:10:31:
tu, zaj nastane problem!? človek je tako pol žival, pol duhovno bitje.. vsakdo hrepeni po onem drugem-duhovnem in zanika del žival v sebi.a še zmeraj obstaja del živali v njem.  zmeraj so nihanja. včasih se počutiš, kot sam bog. ampak spet padeš nazaj k najnižjem, spolnem središču. tu je pol problem, um je zmeden, ne ve kaj naj.hoče bit bog, a ostaja na začetku!  treba je začet/sprejemat pri koreninah  živali, le tedaj lahko korakoma spoznaš boga v sebi, sicer pa res, to kar govorim je težje izvest.. Roll Eyes

sej zato pa pravm, da pravi-jaz ni materialno telo (grobo niti subtilno). s tem sprejmes tko sebe kot tudi ne-sebe. materija je ena izmed potenc Boga in tud pravi-jaz je ena izmed potenc Boga, ki se lahko v dolocenih okoliscinah zmotno-poistoveti z materijo, kot sem pisal ze prej.

Quote:
glede kontrole pa mislim tak. morda si ti v namenu imel čist kaj druga, ampak vseeno. kontrola je pomoje stanje uma, um, vbistvu tisti del ki se zaveda, hoče vedno vse imet pod kontrolo(mislm, da se ravno del zavesti, boji nezavednega?). vedno, ko se pojavi kaj za um "nenormalnega" že začne spet tlačit nazaj v nezavedno. odtot tudi napetost.. koliko vem, je najboljše poiskušat čimbolj bit sprejemljiv do česarkoli in zavest navadit ne imet pod kontrolo. ko stvari niso več kontrolinarane, človek zasije v svoji luči, postal je odprt do vsega, tu pride pomoje do blaženosti.

sprejetje vsega pol pomen tud sprejetje zavestne kontrole nagonov (materialnih zelja), ki cisto zavest prekrivajo.

Quote:
žlje so že nsploh brezplodne. človek si vedno nekaj želi.. trud mora biti, na nek način nam pomaga a končni rezultat se ne bo nikoli zgodil samo zaradi našega truda.. buda je dejal, da blaženost lahko dosežemo le tedaj, ko smo brez želja. se pravi, da nam trud/želje pomagajo le toliko, da nekega dne vidimo njihovo brezplodnost in tedaj doživimo-notranjo tišino..

brezplodne zelje so tiste, ki hocejo dosezt vodo v puscavski fatamorgani (ki je ni) in teh se je treba odresit, da lahko dozivis mir. ampak dokoncno se zelj ne da unicit, tko kot zavesti ne. biti "brez zelja" dejansko pomeni imeti le zeljo po transcedentalnemu sluzenju Bogu.

Quote:
vsaka metoda je opcija, da nas potegne v stanje zavedanja. odvisno pa je;čim bolj je človek naveličan znanim metod, tem bolj rabi primerno metodo za sebe..npr.ko sem bil otrok sm rabil zato čist navaden kamenček. sedaj je kamen že totano znani in "nezanimiv" zato rabim post, ki bi bil zame neznana pot. vse tisto kar ti je znano, te ne more dalč pripeljat, ker že stvar avtomatsko obvladaš..mora pač biti za posameznika nekaj novega..

pol pa se obrni na vecno "neznano", pa bos resen stalnega sprejemanja in opuscanja novih metod. obrni se na Boga in bodi popolnoma izpolnjen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: Jaz nisem to telo
Reply #196 - 05.01.2005 at 19:27:03
 
Madan Gopal Das
Quote:
brezplodne zelje so tiste, ki hocejo dosezt vodo v puscavski fatamorgani (ki je ni) in teh se je treba odresit, da lahko dozivis mir. ampak dokoncno se zelj ne da unicit, tko kot zavesti ne. biti "brez zelja" dejansko pomeni imeti le zeljo po transcedentalnemu sluzenju Bogu.

se strinja s tvojimi mnenji, razen o želenju. zavesti se res nebi dalo uničit, a želenje lahko vtihne. želja še vedno pripada našemu umo. saj ne, da bi um uničo, ampak predvidevam, da ko ga presežeš, ko ga spoznaš, tedaj postaneš njegov gospodar in tudi željam. tu ima pomoj osho prav  "želje so brezplodne" pravi pa še tud, da si človek lahko želi biti brez želja. ampak je enako, želja je želja.. kakorkoli, če te zanima se našel stran z nekaj povzetki iz knjige:

http://www.gape.org/gapes/prispevki/files/osho-meditacija-umetnost-ekstaze.htm
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Jaz nisem to telo
Reply #197 - 05.01.2005 at 20:19:26
 
nomad wrote on 03.01.2005 at 12:12:35:
za delitev telesa in uma pa bi iz mojih izkušenj še enkrat povedo, da ne priporočam, da se človek začne v sebi delit. npr."jaz nisem to telo"itd.. s tem v sebi ustvarjaš mnogo napetosti. telo bom zanikano, bitje bo napeto..marsikako sranje pride s tem..
rekel pa še bi tud to, če si človek reče, da je vse eno, misli pa drugo, bo že s tem naredi napetost in spet nepravilen korak..

men je tole res pametno razmišljanje in mi je en dober kliker blo
hvala
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: Jaz nisem to telo
Reply #198 - 05.01.2005 at 21:38:02
 
Madan Gopal Das,

morda to vprašanje glih ne sodi sem, a bom raje vprašal, kot pa odpiral novo temo.
vprašal bi te nekaj o preseganju sedmerih teles. kot vem obstaja sedem teles; fizično, eterično, astralno..itd. pri sedmem telesu se dogodi razsvetljenje..
z različnimi metodami se ta telesa da presegat. ko se totalno zavedaš fizičnega, prideš nato v eterično. itd. moje vprašanje se nanaša na ego. koliko sem slišal, je ego nujno potreben do 5. telesa, po 5.telesu nato  prideš do tapravega centra.. razdeljenost/shizofrenija pride ravno zaradi tega, ker človek ne more najt sebe/centra, razdeljen je na množico posamezni egov v sebi. tapravga(center) pa začutiš le ko si od 5.naprej,nič prej..koliko sem se seznanil, je nujno (do5.telesa)gojit ta netapravi center, drugač rata razdeljenost. goji pa se tako tud z raznimi metodami/tehnikami, baje pa od5. naprej metode postanejo nekoristne/škodljive..
zdaj me zanima, kako ti gledaš na ego in to vse skup.če sem bil nejasen, povej.?



Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: Jaz nisem to telo
Reply #199 - 05.01.2005 at 21:45:14
 
Devi
Quote:
men je tole res pametno razmišljanje in mi je en dober kliker blo
hvala

Smiley
veš kak je. sam sem bil razdeljen v sebi, zarad takih aiformacij "jaz nisem to ono in tretjo.."nah pa rata rastur. saj neveš več kaj naj..zato hvalabogu, da imamo tud dobre knjige na tem svetu.. ha, se ne. vsaka stvar je zase dobra.
pozdrav..
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Jaz nisem to telo
Reply #200 - 05.01.2005 at 22:46:56
 
Eno gospo sem enkrat poznala, ki je rada weird drame igrala z ljudmi in na tak način pritegovala pozornost. Bila je že itak hudo bolna, za povrh pa si je en dan namislila, da je njena glava ločena od njenega telesa. A je to res čutila tak ali ne, ne vem, je pa to ponavljala tolk dolgo, da je to na koncu prav gotovo tudi zares verjela, saj ji je telo začelo hrano zavračat in ni mogla pogoltnit več niti tekočine. In je umrla.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #201 - 06.01.2005 at 09:02:43
 
nomad wrote on 05.01.2005 at 19:27:03:
se strinja s tvojimi mnenji, razen o želenju. zavesti se res nebi dalo uničit, a želenje lahko vtihne.

inherentna lastnost ciste zavesti je vecno zeljenje, misljenje in cutenje. seveda lahko zelja utihne (ne pa se unici), ampak to ni kej prevec prijetno stanje. res da ce so zelje utihnjene, torej da ne iscejo zadovoljstva tam kjer ga ni (v materialnih aktivnostih) je to ene vrste mir, ampak kot sem ti ze velikrat povedu, ne-trpljenje se ni tisto prijetno stanje, ki si ga mi zelimo dosezt. to lahko dosezemo, ce svoje zelje in aktivnosti usmerimo na Boga, torej v nase naravne, transcedenalne aktivnosti.

itak pa ponavad tisti, ki so svoje zelje utihnili (in se imajo za osvobojene) slej k prej padejo spet iz te pozicije v materialne aktivnosi in minljive uzitke. zavest je pac vecno dinamicna in ji tisto stanje miru ne pase dolg casa, prav tako ne stanje minljivih uzitkov materialnih aktivnosti. in tko se zavest enkrat ukvarja z napacnimi aktivnostmi enkrat pa noce delovat, ampak oboje je v koncni fazi neprijetno. ko po Njegovi milosti in nasi iskrenosti pridemo v stik z Nad-zavestjo/Bogom pol se lahko od Njegovih cistih slug naucimo transcedentalnih aktivnosti. takrat smo lahko dejansko in dokoncno izpolnjeni.

Quote:
želja še vedno pripada našemu umo. saj ne, da bi um uničo, ampak predvidevam, da ko ga presežeš, ko ga spoznaš, tedaj postaneš njegov gospodar in tudi željam.

zelja ne pripada umu, zelja pripada cisti zavesti, ki je kategoricno razlicna od uma, kot smo ugotovil ze prej. zelja izhaja iz ciste zavesti in ko hoce delovat v materialnih aktivnosti gre to preko uma/mentala/subtilnega materialnega telesa, zato se nekaterim zdi, da je tam vzrok zelja, pa v resnic ni. to bojo ugotovil ko bojo presegl um, do takrat pa lahko le spekulirajo.

Quote:
tu ima pomoj osho prav  "želje so brezplodne" pravi pa še tud, da si človek lahko želi biti brez želja. ampak je enako, želja je želja.. kakorkoli, če te zanima se našel stran z nekaj povzetki iz knjige

http://www.gape.org/gapes/prispevki/files/osho-meditacija-umetnost-ekstaze.htm

se strinjam, da so zelje brezplodne, ampak spet moram kvalificirat to izjavo. katere zelje so brezplodne? tiste, ki nas zavajajo. to so tiste, ki nam obljubljajo vodo v puscavski fatamorgani, ki je ni (npr., da nas bojo minljivi materialni uzitki izpolnil). ampak to ne pomeni, da so vse zelje brezplodne. kot si sam ugotovu je tud ena izmed zelja biti brez zelja, kar spet nakazuje na zavest, ki se sama sebe ne more zanikat, ker je to ze zavestno dejanje. in na podobn nacin, tako kot se zavesti ne da zanikat se tud zelja ne da unicit, lahko pa se jih razlicno usmerja ali tlaci. biti brez zelja (tlacenje) ni tolk prijetno stanje kot imeti zeljo po transcedentalnem sluzenju Bogu (Nad-zavesti).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #202 - 06.01.2005 at 09:22:12
 
nomad wrote on 05.01.2005 at 21:38:02:
morda to vprašanje glih ne sodi sem, a bom raje vprašal, kot pa odpiral novo temo.
vprašal bi te nekaj o preseganju sedmerih teles. kot vem obstaja sedem teles; fizično, eterično, astralno..itd. pri sedmem telesu se dogodi razsvetljenje..
z različnimi metodami se ta telesa da presegat. ko se totalno zavedaš fizičnega, prideš nato v eterično. itd. moje vprašanje se nanaša na ego. koliko sem slišal, je ego nujno potreben do 5. telesa, po 5.telesu nato  prideš do tapravega centra.. razdeljenost/shizofrenija pride ravno zaradi tega, ker človek ne more najt sebe/centra, razdeljen je na množico posamezni egov v sebi. tapravga(center) pa začutiš le ko si od 5.naprej,nič prej..koliko sem se seznanil, je nujno (do5.telesa)gojit ta netapravi center, drugač rata razdeljenost. goji pa se tako tud z raznimi metodami/tehnikami, baje pa od5. naprej metode postanejo nekoristne/škodljive..

jaz se na to zgornjo terminologijo ne spoznam, niti se ne bi zdle tolk spuscal v to da bi razumel.

Quote:
zdaj me zanima, kako ti gledaš na ego in to vse skup.če sem bil nejasen, povej.?

ego pomeni zame identiteta. ego se ne pomen neki nujno neki slabega (kot je dons to popularno misljenje), ker ego nakazuje identiteto posameznika, kar pa mi vsi vecno smo.

kar je slabo je zmotni-ego, ne ego na sploh. zmotni-ego je tisti ego za katerga se nam zdi, da smo mi, pa v resnic nismo. to je kadar se cista zavest zmotno poistoveti z materijo (grobo in subtilno materialno telo) pod vplivom iluzije/neznanja in ob tem trpi trojne nadloge. cista zavest je vecna, nespremenjena, materija pa je minljiva in stalno se spreminjajoca. to sta dve kategoricno razlicni stvari.

kadar sem pod vplivom neznanja se mi zdi da sem to materialno fizicno/grobo telo (janez, john, american, slovenc, japonc, sin od tega pa tega...) ali pa to trenutno mentalno/subtilno/umsko stanje (sem vesel, sem jezen, sem zalosten, me je strah...). to so vse zmotni-egi. ti se stalno spreminjajo in bolj ko se z njimi poistovecam bolj trpim, ker ni to moja prava narava. cista zavest lahko opazuje nespremenjeno vsa ta stalno se spreminjajoca stanja pri doloceni meditaciji. takrat ugotovis kaj je zmotni-ego, ampak to se ni dost za popolno izpolnitev, to je sele doseganje miru (ne trpljenja). takrat se izgubi materialna identiteta, oz. materialni/zmotni-ego. ampak obstaja pa se en ego, tj. spiritualni ego oz. cista spiritualna identiteta in to v resnic mi tud smo. ta pa je v povezavi z nasim vecnim odnosom do Nadzavesti (Boga, izvora vsega in vsakogar). to naso izvorno, vecno in popolno identiteto in njene spiritualne aktivnosti lahko realiziramo s pomocjo dolocene meditacije in s tem dosezemo najvisjo mozno obliko ekstaze..., ki v ozadje postavi tudi tisto "ekstazo", ko nimamo materialne identitete, tj. osvoboditve, ali stanje brez zelja kokr bi ti reku (kar je cilj vecine dandanasnjih popularnih duhovnih praks).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #203 - 06.01.2005 at 09:27:16
 
nomad wrote on 05.01.2005 at 21:45:14:
veš kak je. sam sem bil razdeljen v sebi, zarad takih aiformacij "jaz nisem to ono in tretjo.."nah pa rata rastur. saj neveš več kaj naj..zato hvalabogu, da imamo tud dobre knjige na tem svetu.. ha, se ne. vsaka stvar je zase dobra.
pozdrav..

to je zato ker poslusat samo o tem kdo nisi, se ni dovolj. hkrati mors pozitivno poslusat in spoznavat tud kdo pol si.
res je, hvala Bogu (dobesedno mislim), da obstajajo tudi dobre knjige v tem svetu, se posebej tiste, ki jih je On izgovoril (Bhagavad-gita) ali tiste, ki verodostojno govorijo o Njemu (Srimad Bhagavatam).
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Jaz nisem to telo
Reply #204 - 07.01.2005 at 09:58:40
 

Jaz sem mnenja, še dalje Wink ,  da, v BISTVU,  nisem to materijalno telo
Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #205 - 07.01.2005 at 10:02:42
 
indigo wrote on 07.01.2005 at 09:58:40:
Jaz sem mnenja, še dalje Wink ,  da, v BISTVU,  nisem to materijalno telo
Smiley

kaj ali kdo pa pol si?
Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: Jaz nisem to telo
Reply #206 - 07.01.2005 at 11:52:47
 
m.g.d
se bi strinjal z zgoraj navedenim, zato niti nebi "komentiral" z temi mojimi easy izkušnjami. en dan mislim tak drug dan spet drugače. sem sklenil da bom en čas poiskusil ostat kao opazovalec sebi in svojim mislenim tvorbam..

Madan Gopal Das
Quote:
Das to je zato ker poslusat samo o tem kdo nisi, se ni dovolj. hkrati mors pozitivno poslusat in spoznavat tud kdo pol si.

zazrl pa sem sedaj se najbolj v te besede, in povedal bi sledeče:
zavedam se svojega telesa, po eni strani sem več kot samo telo. zavedam se svojega uma, tudi tu sem več kot samo um.potem ti "družba" reče kdo si, tud tega se zavedam, v resnic to nisem. kot si zgoraj omenil sem vedno poslušal kdo nisem. kdo pol v bistvu sem/smo? pomoje iz tega, "kdo nismo" spoznamo kdo smo.?
hočem povedat, da se vsega kar se zavedaš, uma/misli, telesa,ega..-vse to v resnici ni naša največja možna točka, v resnici to smo in tudi nismo. vidim, da vse tisto česarkoli se zavedam, tisto nisem tapravi jaz. ali se potem samega tapravega sebe ni mogoče zavedat??
mislim da je naš tapravi jaz ravno zavedanje, ne zavedanje o objektu, ampak nasloh čisto zavedanje.
če bi se ga lahko zavedal, potem bi se pomoje samo slepil, tedaj bi se spet zavedal kot objekt nečesa. zavedanje je pomoj skupek kot objekt +subjekt.
tedaj pomoj samo si!
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Jaz nisem to telo
Reply #207 - 07.01.2005 at 12:27:34
 

Nimam nekaj specialnega, novega povedat..  ti že vse obdelal Wink
Ne gleded na to kaj povedamo, ali kaj morda resnično mislimo, vendar seveda smo mi vsi ljudje najbrž to kar v samem jedru smo..  Zakoni vesolja so v nami, ravnajo z nami.  Zakoni vesolja se ne morejo spremeniti.
Resnico le iskamo, seveda jaz ne morem dati nekakšno trditev, pak to kar sem izvlekla in sprejela iz verskih in drugih knjig , in iz pogovora in debat, je konkretno to da naše materijalno telo, tudi etersko, so minljivi.

Kaj je minljivo ima pomembnost le zdaj, kaj ni minljivo pomembno je zadaj  in tudi še potem ko drugih teles ni več.
Pak kdo ne verjame da Bog obstaja, ali je mnenja da nikakor ni možno da bi obstajalo življenje po smrti, ta niti ne verjame v obstoj višjih teles..
ja, to mi ni niti malce nenavadno..
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #208 - 07.01.2005 at 12:35:45
 
nomad wrote on 07.01.2005 at 11:52:47:
zazrl pa sem sedaj se najbolj v te besede, in povedal bi sledeče:
zavedam se svojega telesa, po eni strani sem več kot samo telo. zavedam se svojega uma, tudi tu sem več kot samo um.potem ti "družba" reče kdo si, tud tega se zavedam, v resnic to nisem. kot si zgoraj omenil sem vedno poslušal kdo nisem. kdo pol v bistvu sem/smo? pomoje iz tega, "kdo nismo" spoznamo kdo smo.?
hočem povedat, da se vsega kar se zavedaš, uma/misli, telesa,ega..-vse to v resnici ni naša največja možna točka, v resnici to smo in tudi nismo. vidim, da vse tisto česarkoli se zavedam, tisto nisem tapravi jaz. ali se potem samega tapravega sebe ni mogoče zavedat??
mislim da je naš tapravi jaz ravno zavedanje, ne zavedanje o objektu, ampak nasloh čisto zavedanje.
če bi se ga lahko zavedal, potem bi se pomoje samo slepil, tedaj bi se spet zavedal kot objekt nečesa. zavedanje je pomoj skupek kot objekt +subjekt.
tedaj pomoj samo si!

JA! ti si zavest, naravna funkcija zavesti pa je zavedanje. vse tisto cesar se lahko zavedas "si ti" oz. "nisi ti", odvisn je kolk se s tistim zmotno-poistovetis in ukvarjas.

ce se ne poistovetis, torej se s tem ne ukvarjas, ampak samo neodvisno opazujes/zavedas pol lohk opazis, da nisi to telo, um itd. ce se poistovetis in ukvarjas z materijo pol stalno izkusas le minljiva stanja uzitka in trpljenja. ce gres ven iz tega si miren.

torej zavest se lahko zaveda same sebe le v odnosu do necesa. ampak moj point je, da ni nujno, da se zavest samo sebe zaznava le v odnosu do materije (in se s tem zaveda kaj ni), ampak se lahko zaznava tudi v odnosu do Nad-zavesti (in se pozitivno zaveda kaj je). zavest, ki je obrnjena v materijo lahko dozivlja le kot sem ti prej napisu minljive uzitke in trpljenja (kar je itak oboje trpljenje, ker nas ne more izpolnit tolk kokr bi si hotl) ali pa popolno ne-trpljenje (kadar je onkraj tega). ce pa se zaznava v odnosu do Nad-zavesti pa lahko nenehno okusa cisto in neprekinjeno blazenost v stalno novih okusih.

tuki se pol razlikujejo razlicne meditacije. odvisn je kam je zavest usmerjena. jaz prakticiram meditacijo, ko se zavest (jaz) obraca na Nad-zavest in kot stranski produkt je zraven se rezultat tiste druge meditacije, ki se opira na materijo. ce pa sledis le to drugo pa nimas kontakta s prvo. ce spozna(va)s le kdo nisi, to se ni dovolj da spozna(va)s kdo pol zares si. ce pa spozna(va)s kdo si pa avtomatsko tud spozna(va)s kdo nisi.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Jaz nisem to telo
Reply #209 - 07.01.2005 at 12:45:16
 
indigo wrote on 07.01.2005 at 12:27:34:
Ne gleded na to kaj povedamo, ali kaj morda resnično mislimo, vendar seveda smo mi vsi ljudje najbrž to kar v samem jedru smo..

tocn to. to kar si (v cisti in neodvisni sedanjosti) to je nas pravi-jaz.

Quote:
je konkretno to da naše materijalno telo, tudi etersko, so minljivi.

kdo pa lahko sploh opazi, da je ena stvar minljiva? samo tisti princip, ki je dolgotrajnejsi kot tisti, za katerga opazmo da je minljiv. in ce gremo tko do konca bomo na konc opazl, da smo mi (pravi-jaz) princip vecnosti. takrat se pa sele sploh dobr zacne! Wink

Quote:
Pak kdo ne verjame da Bog obstaja, ali je mnenja da nikakor ni možno da bi obstajalo življenje po smrti, ta niti ne verjame v obstoj višjih teles..
ja, to mi ni niti malce nenavadno..

tko mislijo tisti, ki se jim zmotno zdi da je materija vzrok zivljenja. njim se zdi, da ko se eni materialni elementi nekak skp sestavjo, pride iz tega ven zacasna zavest (oz. zivljenje), sam tega si niti seb, niti drugim ne morjo nikol dokazat, zato ne morjo bit ciz pomirjeni s tem svojim domnevanjem. tisti, ki pa pridejo v kontakt z realiziranimi osebami, ki vejo da je zivljenje vzrok zivljenja pa lahko sprejmejo proces s katerim tudi oni lahko to spoznajo in se s tem znebijo vseh nadlog materialne eksistence (rojstvo, smrt, bolezen, ostarelost, skrbi...). to pa seveda se ni konc. takrat se sele dobr zacne. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15 16