Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 10
(Read 68615 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #60 - 06.01.2004 at 16:01:37
 
Kaj sem hotla povedat itak ne morem čist točno povedat, ker ne boste razumel, ker se biste preveč projeciral, v špegu gledal, preslikaval, zrcalili, pa za povrh še pesek v glavo tiščal.

Kar se protestnikov tiče in ameriškega predsednika...bom bolj natančno povedala; splača se ti it na official web page ameriškega urada za nadzor financiranja volilne kampanije...so jenkiji full natančni in dosledni pri zapisovanju donacij...in je to pri njih bolj transparenten proces, kot pri nas. (če seveda znaš brat tovrstna poročila in poznaš kapitalske povezave podjetij znotraj multinacionalk)

po principu, če veš da je Lek v bistvu Novartis. Sama ti čist priznam, da iz tistih poročil nisem znala potegnit nič in sva enkrat čez vikend z enim od mojim ameriških frendov imela prav Quest, da sva se dokopala do tega, de je bil Levi's sponzor buši-bušija.

kar se official web pagea tiste ameriške agencije tiče pa tole...se bom potrudila ga napopat na tale forum..samo bo trajal, ker mi je po več kot pol leta ušlo iz glave, kako se agencija imenuje, tako, da mi niti google ne more pomagat.





titud wrote on 06.01.2004 at 15:32:39:
Hočeš povedat,  da ne vidmo tistga,  kar nočmo videt, ker tko dejansko hočmo. In da je tisto, kar vidmo, v bistvu tisto, kar nočmo videt, ker tud tko dejansko hočmo.  Le v tem primeru so videnja resničen izraz naših hotenj.

Kar se demonstrantov proti nato tiče: med njimi je bil tud moj sin, ki 'pada' na razne avtomobilske, tehnične in oblačilne znamke. Kolikor ga jest poznam, je bil tam zato, ker ma buša za 'butastega verskega fundamentalista'. Maš prav, da mu moč dajejo omenjeni koncerni, ampak tako moč dajejo vsakemu ameriškemu predsedniku.  Tko da ni po moje protestiral proti njegovi moči kot taki, ampak proti njegovemu 'butastemu verskemu fundamentalizmu', ki mu predsedniška funkcija daje nevarno moč.  


Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #61 - 06.01.2004 at 16:08:16
 
sinjeoka wrote on 06.01.2004 at 14:55:13:
Pa sem se spraševala, če tale folk res ne šteka, da s potrošnjo dobrin, ki so proizvod multinacionalk, sami sponzorirajo volilno kampanijo raznih buši-bušijev

Cez par mesecev, ce bo Peko izdihnil (je ze dolgo hudo bolan) in bo Alpina postala nadnacionalno podjetje in zacela proizvajat nekje v Bolgariji, pa ker cevljarjev ni vec, kaj potem se bom po tvojem mnenju znasel pred izbiro, posredno podpirat Busha ali hodit bos?

Tongue

bp

(iscem vsaj dobrega krojaca ce ze neodvisnih cevljarjev ni kaj dosti, pogoj: ne podpira Busha, zazeleno, da zna sivat, ce se da naj ne bo predrag)
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #62 - 06.01.2004 at 16:22:11
 
Kaj pa kopitarna Sevnica in čevljarstvo Lopatec...  Smiley Tongue  Tongue

dragi moji človečki, toliko časa izbirate napačne čevlje, da na koncu ostane brez možnosti izbire. Dokler bo tako ostalo samo pri čevljih .... po tem principu gre še marsikaj



Quote:
Cez par mesecev, ce bo Peko izdihnil (je ze dolgo hudo bolan) in bo Alpina postala nadnacionalno podjetje in zacela proizvajat nekje v Bolgariji, pa ker cevljarjev ni vec, kaj potem se bom po tvojem mnenju znasel pred izbiro, posredno podpirat Busha ali hodit bos?

Tongue

bp

(iscem vsaj dobrega krojaca ce ze neodvisnih cevljarjev ni kaj dosti, pogoj: ne podpira Busha, zazeleno, da zna sivat, ce se da naj ne bo predrag)

Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #63 - 06.01.2004 at 16:26:21
 
sinjeoka wrote on 06.01.2004 at 16:22:11:
dragi moji človečki, toliko časa izbirate napačne čevlje, da na koncu ostane brez možnosti izbire. Dokler bo tako ostalo samo pri čevljih .... po tem principu gre še marsikaj

Eto, vidte, nisem jest prej shopping centra West v Grazu kar tako v tri dni omenjal.

Tongue

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #64 - 06.01.2004 at 19:51:55
 
lola wrote on 06.01.2004 at 08:48:19:
Mene pri tej razpravi o senci moti nekaj. Se strinjam, da so tiste negativne lastnosti, ki jih čustveno zaznam pri drugih ljudeh, tudi v moji senci. Ne strinjam pa se s tem, da mi nekdo dopoveduje, če  so te lastnosti v moji senci, da jih v drugih ni, torej da jih vidim le zaradi lastne sence. Po moje ta negativna lastnost, ki jo vidim v drugem, v drugem tudi je, ključ, da je tudi v moji senci, pa je v tem, da me to čustveno razburi.

Lahko pa zaznam negativne lastnosti v drugih brez čustvenega razburjenja. Takrat najbrž v moji senci nimam težav s to lastnostjo oz. je nimam v svoji senci.

Samo ne mi dopovedovat, da so vse negativne lastnosti, ki jih vidim tudi v drugih, le v meni, a so potem drugi ljudje sami angeli, ali kaj?


Če te kdo poskuša prepričati, da vse, kar vidiš, je le tvoje, je to krasen poskus manipulacije in psihičnega terorja...
V prenesenem pomenu, ki je najlažje predstavljiv... in najbolj otipljiv... če meni nekdo vrže v obraz torto, bo torta res "moja", ker je na mojem obrazu, a vrgel jo je pač NEKDO.... in roka je "njegova"


Amstel wrote on 05.01.2004 at 21:33:47:
Razmišljam, ali v senco spravimo tudi to, česar pri sebi nočemo več, kar nočemo, da bi kdaj postali.
Ker če gre v senco, gre v nezavedno.

A vendarle so določene lastnosti, ki jih hote nočemo gojiti. Kam gredo, če jim enostavno nočemo energije vlivati? Je to senca? Po mojem ne.
Senca je to, kar smo spravili ... skrili, potlačili... brez jasne odločitve.



In če nekih lastnosti pri sebi nočem, se pač "kultiviram" in če jih nočem pri drugem, spet kultiviram sebe v begu, haha.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
kr_eden
Ex Member




Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #65 - 06.01.2004 at 20:08:45
 
Jaz nimam čist nič proti, če mi kdo vrže torto v obraz, njama, pa vsaj tronadstropna mora biti  Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #66 - 06.01.2004 at 20:52:57
 
Grin Grin Grin

Grin
Shocked Cheesy ... ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #67 - 06.01.2004 at 21:37:12
 
Jst tut dojemam senco,kot nekaj,kar si nočem priznati,da je v meni,BI LAHKO BILO V MENI(npr.lahko bi bla morilka,če bi  mene nekdo celo otroštvo tepel in maltretiral)ali pa si nočem priznati,da je v PRIHODNOSTI lahko v meni.To govorim za pozitivne in negativne lastnosti.Sicer je pa že Jung reku,da je rajši cel kot pa dober,kar jst razumem kot to,da je človek VSE,kar je kdajkoli zaznal v zunanjosti(makrokozmos je mikrokozmos) in da je najboljš,da si priznamo,da smo lahko najboljši in najslabši,samo priznat si mormo to.Smo CELOSTNA bitja.Jst sem naprimer mela težave z jezo in dokler je nisem priznala za svojo(in našla v nej darilo),se je ona kazala v mojih jeznih izbruhih(češ,glej me,jst sem tut del tebe pa če hočeš al pa ne),potem pa se to ni več ponavljalo in zdej znam bit jezna ob pravem času na pravem mestu do pravega človeka.
Sej ne vem,če ste me razumel...
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #68 - 07.01.2004 at 08:07:22
 
Moram še eno stvar povedati. Meni osebno zen filozofija ni najbolj blizu, ampak sem pa nekaj že o tem brala. In opažam, da jemlje v svoj koncept NEKATERE pametne stvari od številnih pametnih ljudi in filozofij. Problem pa nastane, ko vzame od nekod nepopoln delček - napr od Junga arhetip sence- na ostalo pa se požvižga.

Ostalo:
Lilith wrote on 05.01.2004 at 18:51:55:
Gotovo obstaja razlog, zakaj smo v življenju pozorni na določene stvari, na druge pa ne. Obstaja več možnosti - zdaj bom govorila o negativnih stvareh:
- mogoče je to v nas samih, pa tega ne maramo in projiciramo na zunanji svet (arhetip sence)
- mogoče je to izven nas, pa smo na to pozorni, ker smo bili v preteklosti od tega že večkrat ranjeni (arhetip ranjenega zdravilca)
- mogoče je to izven nas, pa nismo imeli ful izkušenj s tem, a  to opazimo, ker je tako zelo v nebo vpijoče


In potem en kup ljudi na tem forumu trdi, da vse kar slabega vidimo v drugih, je v nas samih oz. naša senca.

To je čisto nasilje nad samim seboj in čisto siljenje svoje duše v nekaj kar ni. Ko sem prišla na forum, me je zbodel v oči naslov enega topica: Kaj je duhovneži. In mi je potem velikokrat šel po glavi, ko sem bila ob določenih momentih frustrirana. In končno vem zakaj. Ker ko se dela tako nasilje nad lastno dušo, kot to počno zenovci, potem ostane samo duh. Duh brez duše pa je neživljenjski, nekako obubožan, prazen... To je to, ja. Preveč duha brez duše.
A sem lahko malo provokativna? Wink
Kaj je duhovneži, kako kaj skrbite za svoje duše? Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #69 - 07.01.2004 at 09:07:41
 
Še nekaj z moje strani o senci...

Pojem "sence" je v moderno psihologijo uvedel analitični psiholog C.G.Jung in sicer kot del širšega pogleda na razvoj človekove osebnosti, ki ga je imenoval kot proces individuacije. V grobem pomeni proces individuacije osebnostni razvoj konkretnega človeka znotraj njegovih po naravi mu danih možnosti razvoja v smeri duševno celovitega individuuma. Žal je ob tem razvojnem   cilju še vedno veliko ljudi zapeljanih v mišljenju, da pomeni "individuacija" postati vrsta nadčloveka, ki ima absolutno moč nad lastnimi instinkti, ki je v celoti poduhovljen, ki vsakega ljubi in je tudi   od vsakega drugega ljubljen, ki je vedno samoodpovedujoč in pripravljen pomagati, vedno pravičen in dober, itd..., torej, ki je popoln ( perfekten) človek v smislu podobe tradicionalnih krščanskih idealov.
Seveda pa proces individuacije nima na nikakršen način nekega moralnega cilja v smislu vsakodnevne uporabe  besede. Ne stremi k nikakršnemu perfencionizmu ( moški princip ) ampak ima za cilj usmeriti človeka v to, da postane to, kar je v svojem širšem smislu in notranji biti, brez skrivanja za idealno masko, ki jo tako radi zamenjamo za resnično    bistvo individuuma. Iz tega razloga bi lahko rekli, da ima proces individuacije prej "etični cilj ",  kot pa " moralni cilj", ki  predstavlja s strani okolja postavljeni kodeks vedenja. V tem kontekstu pomeni "etični" tisto bistveno temeljno naravo na katero je usmerjen stvaritveni red človeka.

" NI luči brez sence in nobene duševne celovitosti ( ženski princip ) brez nepopolnosti. V svoji izpolnitvi ne potrebuje življenje popolnosti ( pefektnosti) ampak celovitost. K temu pripada doživetje pomanjkljivosti, brez česar ni nobenega naprej in  nobenega nazaj"(C.G.Jung, Aion ).

" Kdor živi življenje, mora vzeti v zakup   tudi zmoto, kajti brez tega življenje ni celovito. Ni nobene garancije - v nobenem trenutku - , da ne bomo zašli v zmoto ali v smrtno nevarnost. Morebiti kdo misli, da obstaja sigurna pot . Toda   to bi bila pot mrtvih, kajti potem se ne zgodi nič več ali v nobenem primeru to kaj je pravilno" (C.G.Jung,Erinnerungen,T...).
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #70 - 07.01.2004 at 09:35:24
 
Lilith wrote on 07.01.2004 at 08:07:22:
Ker ko se dela tako nasilje nad lastno dušo, kot to počno zenovci, potem ostane samo duh.




A lahko ti to men zdaj (vsaj) malo pojasniš?


(predvsem me zanima to nasilje nad dušo, ki ga počno "zenovci" (kdo sploh so to?), kaj je duh?, kaj je duša?, kaj je filozofija?)


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #71 - 07.01.2004 at 09:48:12
 
t wrote on 07.01.2004 at 09:35:24:
A lahko ti to men zdaj (vsaj) malo pojasniš?




Ah, to so samo moji feelingi... Grin


uživaj!
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #72 - 07.01.2004 at 10:00:37
 
Lilith wrote on 07.01.2004 at 09:48:12:
Ah, to so samo moji feelingi... Grin


uživaj!



o filingih se ne razpravlja  Wink


(torej: duša=samo tvoj feeling??, duh=samo tvoj feeling??, filozofija=samo tvoj feeling??, zenovsko nasilje nad=samo tvoj feeling??, vse=samo tvoj feeling??...)


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #73 - 07.01.2004 at 10:08:02
 

o filingih se ne razpravlja? ???
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #74 - 07.01.2004 at 10:14:30
 
m wrote on 07.01.2004 at 10:08:02:
o filingih se ne razpravlja? ???




Lilith vprašaj pa ti bo povedala  Wink

(občutek je ali pa ga ni - zato to ne more biti predmet razprave)

uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 10