Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 10
(Read 68607 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #30 - 06.01.2004 at 10:58:51
 
jao m, si me že presunila, potem pa to

m wrote on 05.01.2004 at 17:20:22:
mislila pa sem na to: če v svetu, v drugih, vidimo, recimo, moraliziranje, dvojno moralo, pokvarjenost... je to zato, ker je to v nas samih

in obratno, če je v nas ljubezen, tudi svet, druge ljudi dojemamo ljubeče




Recimo, ko gledam butastega, lažnivega Buša in njegovo ekipco, kako nategujejo cel svet in mi gre na kozlanje, v tem ni nič mojega (razen kozlanja). In še veliko vode bo preteklo preden bom na nanje in na to, kar počnejo lahko gledal ljubeče (najbrž nikoli) - s tem bi jim pač samo dajal kredibilnost.

Do neumnosti, ki je največje zlo pač ne smemo biti toleranti, saj ravno s toleranco takšnih zadev te zadeve posredno podpiramo.

Če jaz vidim celo jebo, vidim celo jebo zato, ker je cela jeba.

(nekaj jebe je tudi v meni, ni pa to cela jeba, niti ni to ta jeba, ki jo vidim drugje - ta jeba me seveda moti, se pa zaradi nje ne sekiram; če se sekiram, se sekiram samo zaradi lastne jebe)



uživaj!




Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #31 - 06.01.2004 at 11:02:03
 
m wrote on 06.01.2004 at 09:30:43:
hm, v bistvu zate sploh ni pomembno, katere negativne lastnosti so v drugih ljudeh, ali pač?

služijo ti samo kot pokazatelj tvojih ran?


Ja, me motijo negativne lastnosti pri drugih ljudeh in pri nekaterih celo tako zelo, da se z njimi več ne želim družit.

Moti me pa predvsem to, da me nekateri  hočejo prepričat, da vidim negativne lastnosti v drugih ljudeh le zato, ker jih imam sama in naj se ukvarjam predvsem sama s sabo.

Seveda se lahko ukvarjam le sama s sabo in spreminjam le sebe. Kljub temu pa trdim, da v drugih ljudeh negativne lastnosti so, ne glede na to ali jih imam jaz ali ne in so ljudje, s katerimi se zaradi njihovih negativnih lastnosti ne želim srečevati in to nima nič opraviti z mojimi negativnimi ali pozitivnimi lastnostmi. S tem, da se izogibam takih ljudi, skrbim tudi za svoje duševno zdravje. Veliko raje posvečam čas ljudem, v katerih vidim veliko lepega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #32 - 06.01.2004 at 11:07:34
 
t wrote on 06.01.2004 at 10:58:51:
Če jaz vidim celo jebo, vidim celo jebo zato, ker je cela jeba.

(nekaj jebe je tudi v meni, ni pa to cela jeba, niti ni to ta jeba, ki jo vidim drugje - ta jeba me seveda moti, se pa zaradi nje ne sekiram; če se sekiram, se sekiram samo zaradi lastne jebe)




Ja, pa ja!  
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #33 - 06.01.2004 at 11:09:17
 
lola wrote on 06.01.2004 at 11:07:34:
Ja, pa ja!  




kakopak
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #34 - 06.01.2004 at 11:19:09
 
titud wrote on 06.01.2004 at 10:54:36:
V seb imamo  nastavke za vse filinge, ali jih bomo artikuliral oz. na kakšen način jih bomo  artikuliral pa je odvisno predvsem od socilanih okoliščin (veljanih moralnih norm, etičnih vrednot, represivnih/stimultitivnih ukrepov okolja)

a pol si ti_tud od nekoga odvisen (oz. podrejen) al kaj?

a se lahko "mi" katerikoli odvisnosti/podrejenosti sploh kdaj dokoncno izognemo, al mormo samo dojet komu in na kaksen nacin je boljs bit podrejen za nase vecno dobro? jz sledim bl temu drugemu "verjetju".
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #35 - 06.01.2004 at 11:35:27
 
t wrote on 06.01.2004 at 10:58:51:
Recimo, ko gledam butastega, lažnivega Buša in njegovo ekipco, kako nategujejo cel svet in mi gre na kozlanje, v tem ni nič mojega (razen kozlanja). In še veliko vode bo preteklo preden bom na nanje in na to, kar počnejo lahko gledal ljubeče (najbrž nikoli) - s tem bi jim pač samo dajal kredibilnost.


viš, sam jaz pa sploh ne gledam in ne vidim Buša
mi je čist ravno za njega

oz. to kar zadnje čase vidim v ljudeh, so bitja, polna ran in bolečin, ki si ne želijo drugega kot nežnosti in topline... ljubezni (pa če se tega zavedajo ali ne)
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #36 - 06.01.2004 at 11:41:19
 
m wrote on 06.01.2004 at 11:35:27:
oz. to kar zadnje čase vidim v ljudeh, so bitja, polna ran in bolečin, ki si ne želijo drugega kot nežnosti in topline... ljubezni (pa če se tega zavedajo ali ne)

ja res.

sam kako bi jih lahko obranili pred tem da ne bi bili ponovno prevarani/zapusceni/odrinjeni? a jih sploh lahko pred tem obvarujemo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #37 - 06.01.2004 at 11:46:56
 
lola wrote on 06.01.2004 at 11:02:03:
Ja, me motijo negativne lastnosti pri drugih ljudeh in pri nekaterih celo tako zelo, da se z njimi več ne želim družit.

Moti me pa predvsem to, da me nekateri  hočejo prepričat, da vidim negativne lastnosti v drugih ljudeh le zato, ker jih imam sama in naj se ukvarjam predvsem sama s sabo.

Seveda se lahko ukvarjam le sama s sabo in spreminjam le sebe. Kljub temu pa trdim, da v drugih ljudeh negativne lastnosti so, ne glede na to ali jih imam jaz ali ne in so ljudje, s katerimi se zaradi njihovih negativnih lastnosti ne želim srečevati in to nima nič opraviti z mojimi negativnimi ali pozitivnimi lastnostmi. S tem, da se izogibam takih ljudi, skrbim tudi za svoje duševno zdravje. Veliko raje posvečam čas ljudem, v katerih vidim veliko lepega.



Pa ti je res kdo eksplicitno rekel, da v drugih ljudeh negativnih lastnosti ni?


Čeprav je res, da jaz zadnje čase stvari ne dojemam kot negativne (in pozitivne), ampak preprosto SO.
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #38 - 06.01.2004 at 11:50:54
 
m wrote on 06.01.2004 at 11:35:27:
viš, sam jaz pa sploh ne gledam in ne vidim Buša
mi je čist ravno za njega


kar pa še ne pomeni, da ga ni v tebi  Wink

tako kot zadnje čase vidiš v ljudeh, bitja, polna ran in bolečin, ki si ne želijo drugega kot nežnosti in topline... ljubezni (pa če se tega zavedajo ali ne)

(nojevsko vtikanje glave v pesek - česar ne vidim tega ni  Wink)



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #39 - 06.01.2004 at 11:52:26
 
m wrote on 06.01.2004 at 11:46:56:
Pa ti je res kdo eksplicitno rekel, da v drugih ljudeh negativnih lastnosti ni?


Ves čas me že nekdo prepričuje, da je vse, kar vidim negativnega v drugih, le v meni, le odsev moje sence, le umazanija moje zavesti, ....

Stvari so, in ljudje so. In ljudje imajo različne lastnosti, pozitivne in negativne. In jaz imam izbiro, s kom sem raje v družbi in lahko rečem tistemu, ki vibrira z negativno energijo, ne, s tabo ne želim biti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #40 - 06.01.2004 at 11:58:04
 
jest spet sploh nisem prebrala vsega  Grin Smiley

pomojem, če bi mi več ljubezni bušu pošiljal, bi se še v njem laže kaj zganilo
projiciramo se v vse od buša do sosedovga mačka do tega crknjenega gospodinjsekga aparata...

pa gape ma full point... nima veze, da čeprav se projiciramo, je taka in taka lastnost vendarle tud v drugem človeku... samo s sabo mamo za popedenat  stvari, ne z drugim, ne z bušem.. ker on pač ni odgovoren za naš lajf.. je to včasih nelahko videt.. ampak, sej bo
v trenutku, ko pomislimo, kako bi bil lahko/moral bit en drug drugačen, zgrešimo point za tolk stopinj, kolkor so pač naše oči obrnjene ven iz nas
drugo kar je, vse kar tko groznga vidmo v drugih in se bojimo, da je v nas samih, POUDARJAM:JE.    ni grozno, ampak samo:  TO JE.
Kadar se gremo razumevanje, poslušanje drugih(kar je zdej na enem drugem topicu tema), se pa splača pogledat tud to, kako se ti ljudje projicirajo - in oni se projicirajo tko kot mi in ko to enkrat vidiš, si prekleto blizu sočutju... in nimaš več potrebe "pobegnt" oz. izogibat se tem ljudem...
oo! sem si le pokazala, kje me čevelj žuli ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #41 - 06.01.2004 at 12:00:20
 
ce spoznamo, da vse SAMO JE, zakaj se pol se vedno sekiramo, vznemirjamo, pocutimo prazne, neizpolnjene?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #42 - 06.01.2004 at 12:01:03
 
lola wrote on 06.01.2004 at 11:52:26:
Ves čas me že nekdo prepričuje, da je vse, kar vidim negativnega v drugih, le v meni, le odsev moje sence, le umazanija moje zavesti, ....

Stvari so, in ljudje so. In ljudje imajo različne lastnosti, pozitivne in negativne. In jaz imam izbiro, s kom sem raje v družbi in lahko rečem tistemu, ki vibrira z negativno energijo, ne, s tabo ne želim biti.



Tako pozitivno, kot negativno sta samo dve plati celote - ni nobenega vsesplošnega merila, razen nekaterih občekulturnih in civilizacijskih dogovorov.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #43 - 06.01.2004 at 12:04:20
 
m wrote on 06.01.2004 at 10:48:39:
off topic: ne ti meni s centrom West Grin (btw, zdaj majo en novi šoping center Grin) - a je blizu starega centra, Jakominiplatz (pa indijske restavracije in turške trgovinice in to)?

off-topic: S Hauptplatza (tistega pri rotovzu) gres po Sackstrasse v smeri SZ (dobrih 200m) do Schlossbergplatza, tam zavijes desno in prides do dvigal oz. stopnic. Lahko gres pa tudi po Sporgasse (ozka pes ulica s trgovinicami smer SV in v hrib) do Schlossberges Stigenganga (skratka gres skoz navzgor, pa prides na vrh hriba).

(Od ta novega shopping centra pa 5.5 - 6 kilometrov v smeri centra mesta Grin)
Back to top
« Last Edit: 06.01.2004 at 13:12:11 by bp »  
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #44 - 06.01.2004 at 12:07:55
 
Eva wrote on 06.01.2004 at 11:58:04:
in nimaš več potrebe "pobegnt" oz. izogibat se tem ljudem...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 10