Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 10
(Read 68581 times)
Lilith
Ex Member




Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #75 - 07.01.2004 at 10:20:54
 
t wrote on 07.01.2004 at 10:14:30:
Lilith vprašaj pa ti bo povedala  Wink



Nehaj svoje eksplicitne izjave Lilith podtikat. Wink

Ups, pa sploh veš, kaj je eksplicitno? Pa kaj je izjava?
Madonca sem žleht. Grin

Drugače pa čitaj Nego duše od Thomas Moore-a. Pa uživaj!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #76 - 07.01.2004 at 10:21:24
 
Zen budizem je nastal na Kitajskem, ki jo je v 6.stoletju obiskal indijski budistični menih Dharma, ki je sicer prakticiral budistično tehniko zazen.
Kitajcem je demonstriral, kaj je to Zen tako, da je devet let sedel obrnjen proti zidu in jih popolnoma očaral.
Zen se je nato s Kitajske razširil tudi na Japonsko, kjer je postal v času šogunatov pomemben družbeni nazor.
Poznana nam je naprimer japonska umetnost urejanja vrtov ali pa ritual pripravljanja čaja, kar je vse v duhu zena, z veliko potrpežljivosti in z osredotočenim občutkom za lepoto trenutka.
Celo dobro znane vhodnjaške borilne tehnike, kot naprimer šaolinski Kung Fu, imajo svoje začetke v šolah zena in so z duhom zena še vedno prežete.



Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #77 - 07.01.2004 at 11:15:37
 
Lilith wrote on 07.01.2004 at 08:07:22:
Kaj je duhovneži, kako kaj skrbite za svoje duše? Grin

sicer se nimam za duhovneža kot takega, pa se mi zdi tole vseen pomembno

kako se skrbi za dušo?
s čiščenjem vzorcev teles?
kaj duša je?
zate?
kaj je zate višji jaz?
kaj je zate um?
kaj razum?
kaj je zate duh?
kaj Bog?

kaj ego?
kaj super ego?

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #78 - 07.01.2004 at 12:11:48
 
Lilith wrote on 07.01.2004 at 08:07:22:
Moram še eno stvar povedati. Meni osebno zen filozofija ni najbolj blizu, ampak sem pa nekaj že o tem brala. In opažam, da jemlje v svoj koncept NEKATERE pametne stvari od številnih pametnih ljudi in filozofij. Problem pa nastane, ko vzame od nekod nepopoln delček - napr od Junga arhetip sence- na ostalo pa se požvižga.

Ostalo:

In potem en kup ljudi na tem forumu trdi, da vse kar slabega vidimo v drugih, je v nas samih oz. naša senca.

To je čisto nasilje nad samim seboj in čisto siljenje svoje duše v nekaj kar ni. Ko sem prišla na forum, me je zbodel v oči naslov enega topica: Kaj je duhovneži. In mi je potem velikokrat šel po glavi, ko sem bila ob določenih momentih frustrirana. In končno vem zakaj. Ker ko se dela tako nasilje nad lastno dušo, kot to počno zenovci, potem ostane samo duh. Duh brez duše pa je neživljenjski, nekako obubožan, prazen... To je to, ja. Preveč duha brez duše.
A sem lahko malo provokativna? Wink
Kaj je duhovneži, kako kaj skrbite za svoje duše? Grin



Lilith, odnos  med psihoanalizo in zen budizmom je po moje zlo dobr zadev erich fromm v svojem delu 'pishoanliza i zen budizam'  ( založba nolit). Tam je napisov, da je bil frojd sam razočaran nad rezultati analize karakterja  v svoji knjigi  'ali ima analiza konec ali ga nima?', kjer se je  frojd tud sam  spraševal, ali so cilji po ozdravirvi neurotičnega  karkterja postavljeni dovolj radikalno. Ali se blagostanje, osvoboditev od nelagodnosti in nesigurnosti sploh lahko doseže znotraj tega omejenga cilja ali pa bi terapevtski cilj moral preseči svojo omejenost in se vklopit v širši humanistični koncept? Ali ne bi bilo plodneje, da bi se energijo, porabljeno za dolg analitičen proces, uporabilo za radikalno preobrazbo in ne za omejeno reformo?

Fromm razmišlja, da če pacient ne doseže ustvarjalne povezanosti, ki jo najpopolneje udejanja  v zenovsksi  satori, potem v najboljšem primeru lahko potencialno depresejo kompenzira z rutino, idolomanijo, destruktivnostjo, pohlepom po imetju, slavi.... Če katera od teh kompenzacij zataji, je duševno zdravje ogroženo. Ozdravljanje potencialne norosti je lahko trajno le s spremembo stališča: od razcepljenosti in odtujenosti v ustvarjalno in neposredno dojemanje sveta  in reagiranje nanj. Drugače rečeno: neka oseba se lahko ozdravi simptoma, ne more pase ozdravit njena karakterna   nevroza. Fromm se  naprej sprašuje, ali je   tako težko dosegljiv cilj kot je  polno ozaveščenje nezavednega   oz. razsvetljenje zgolj špekulacija ali legitimen  cilj psihoanalitične terapije, ki kljub radikalnosti opravičuje  upanje v doseganje tega cilja. Na to dilemo si  odgovarja takole: če bi obstajala alternativa popolno razsvetljenje ali  nič, potem je legitimnost takšnega terapevtskega cilja upravičeno vprašljiva. Ker pa ni tako in ker je v zenu veliko stopenj razsvetljenja, pri kateri je satori samo zadnji in odločilni korak, so dragocene tudi izkušnje,  ki predstvljajo korake k satoriju, tudi če sam satori ne bo dosežen.

Fromm postavlja tud tezo, da se psihoanaliza in zen sicer  ujemata glede ciljev, sta pa popolnoma različna v metodah doseganja teh ciljev. Metoda zena je frontalen napad na odtujen način percepcije, ki se izvaja  s 'sedenjem', koanami in učiteljevo avtoriteto, kar izhaja iz budističnega  samostanskega izročila. Psihoanalitična metoda nezavedno obvladuje na čisto drugačen  način. Pozornost osredotoča na  izkrivljeno percepcijo, razkriva fikcije,  ki jih človek nosi v sebi, odpravlja  potisnjeno in širi izkušnjo na empirično-psihološki način. Psihoanaliza korak za korakom odkriva človekove iluzije o svetu ter tako zmanjšuje odtujene intelektualizacije. Človek, ki na tak način postaja manj odtujem samemu sebi, postaja tudi manj odtujen od sveta; lažna zavest izginja in s tem polarizacija na zavedno-nezavedno. Pojavlja se novi realizem, v katerem je tako kot pri zenu 'gora  spet gora', saj metoda sama po sebi s ni nobeno jamstvo  za doseganje cilja.

Fromm zaključi, da je psihoanalitična metoda odkrivanja  nezavednega, če se sprovede do konca, lahko korak k razsvetljenju pod pogojem, da je storjen v filozofskem kontekstu, ki je najradikalneje in najbolj realistično izražen z zenom. Dodaja še, da poznavanje zena in ukvarjanje z njim lahko plodno vpliva na teorijo in tehniko psihoanalize in prispeva k njeni razjasnitvi, izostri fokus na to, kaj pomeni biti  kreativen, kaj pomeni obvladat afektivno onesnaženost in lažne intelektualizacije, ki so nujna  posledica izkušnje zasnovane na dvojnosti subjekt-objekt. Psihoanaliza pa naj bi po frommu imela tudi vpliv na praktikante  zena. Pomagala bi jim lahko izogniti se nevarnosti  lažnega razsvetljenja,  ki seveda ni razsvetljenje  in ki je zasnovano na psihotičnih/histeričnih pojavih ali transu, ki jih praktikant zena sam ustvari. Analitično razjasnjevanje takih stanj naj bi praktikantu pomagalo da se izogne iluzijam, saj je prav odsotnost iluzij predpogoj razsvetljenja.  

Fromm se prav na koncu knjige kot zahodni psihiater zahvaljuje vzhodu za dragoceni dar zena, posebej pa še dr.  suzukiju, o katerem več piše ten-nej na pozitikavkah.    

Tolk mal za informacijo, lilith, ker si od foha pa da se zenovskih metod in ciljev  ne kritizira kar počez ampak da se kritiko rajš fokusira na  njegove napačno prakticiranje  in  rezultate.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #79 - 07.01.2004 at 14:26:49
 
m wrote on 05.01.2004 at 14:56:16:
mi je že večkrat šla skozi glavo ta misel, "kar vidiš v svetu, je tvoje"

...vas vabim da tu poveste, kako gledate na to?

Smiley


Anthony De Mello bi sigurno rekel: NI POMEMBNO! Slišite? Ni pomembno!  8)


Če se te nekaj dotakne je itak tam pri tebi, a ne ? Grin - zdaj, kaj boš pa pol s ti s tem naredil, kako na to gledal... - to pa je menda tista naša svoboda, a ne? Fajn pa je, da ves, da si odgovoren.

Evo, tu mi je nekaj lepega poslal prijatelj:

[size=0,1]»…lahko pleše po ulici, medtem ko gre na delo, pogleda v oči neznancu in se zaljubi na prvi pogled, brani neko zamisel, ki je videti neumna. Bojevniki luči si takšne dneve privoščijo.«

»Nevarno je prositi za svet. Veliko bolj tvegano pa je svetovati….Če išče navdih, na ustnicah bližnjega prebere besede, ki mu jih hoče izreči angel varuh.«

»Ko bojevnik meditira, ni le on sam, ampak iskrica Duše sveta. Ti trenutki mu pomagajo, da razume svojo odgovornost in ukrepa v skladu z njo.«

»…ukrepati mora, vendar mora tudi pustiti, da Stvarstvo sámo nekaj izpelje v ustreznem trenutku.«

»Razsvetljuje tisti delček Stvarstva, ki mu je bil namenjen, in skuša vsem, ki se ozirajo v nebo, pokazati galaksije in svetove.
Bojevniku bo kmalu poplačano, da je vztrajen. Kmalu bodo pristopili še drugi bojevniki in tovariši se bodo s svojimi simboli in skrivnostmi združili v ozvezdjih.«

»So trenutki, ko je treba ukrepati, in trenutki, ko je treba nekaj sprejeti. Bojevnik jih razlikuje.«

»Bojevnik luči trdno vadi za notranjo rast: pozoren je na stvari, ki jih dela samodejno, na dihanje, mežikanje z očmi ali opažanje predmetov okoli sebe.
Ko se počuti zmedenega, vadi. Tako se osvobodi napetosti in pusti intuicijo, da dela bolj svobodno, ne da bi se križala s strahovi in željami. Težave, ki so se zdele nerešljive, se rešijo, nekatere bolečine, ki jih je imel za nepremagljive, se brez truda razblinijo.«

»Majhna podrobnost, ki ga niti malo ne prizadene, je lahko kot zažigalna vrvica za nevihto, ki se je pripravljala v duši njegovega brata. Bojevnik spoštuje trpljenje bližnjega in ga ne poskuša primerjati s svojim.«
[/size]


 




Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #80 - 07.01.2004 at 15:29:43
 
Quote:
Če se te nekaj dotakne je itak tam pri tebi, a ne ? Grin - zdaj, kaj boš pa pol s ti s tem naredil, kako na to gledal... - to pa je menda tista naša svoboda, a ne? Fajn pa je, da ves, da si odgovoren.

ta metafora z dotiki mi je pravzaprav bolj vsec

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #81 - 07.01.2004 at 15:44:55
 
Quote:
ta metafora z dotiki mi je pravzaprav bolj vsec

bp


Meni tud - ceprav je čist kulersko tko brat o bojevnikih. Sam če pa to sem itaq že cel lajf, a ne?

Love...

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #82 - 07.01.2004 at 15:49:54
 
Quote:
Anthony De Mello bi sigurno rekel: NI POMEMBNO! Slišite? Ni pomembno!  8)



Zen budist bi po moje reku da je  VSEENO, vsaj zanjga. Za nas, ki imamo popačeno percepcijo, je pomembno in ni vseeno, saj  le skoz zavedanje popačenosti te percepcije dosežemo to nepombenost in vesenost. Če nam je vseeno za popačenost, je ne bomo nikol ozvestl.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #83 - 07.01.2004 at 15:56:11
 
titud wrote on 07.01.2004 at 15:49:54:
Zen budist bi po moje reku da je  VSEENO, vsaj zanjga. Za nas, ki imamo popačeno percepcijo, je pomembno in ni vseeno, saj  le skoz zavedanje popačenosti te percepcije dosežemo to nepombenost in vesenost. Če nam je vseeno za popačenost, je ne bomo nikol ozvestl.    


Vprašanje, kaj je popačena percepcija - isto tako je vprašanje, kaj je resničnost, kaj vse iluzija. Zato ja: zavedanje, zavedanje... Morda prav zavedanje, da ni pomembno, ker če ne veš, zakaj bi dajal temu še do nezavesti težo. Če ti je namenjeno zvedet, bo prišlo, v to verjamem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #84 - 07.01.2004 at 16:59:25
 
Quote:
Vprašanje, kaj je popačena percepcija - isto tako je vprašanje, kaj je resničnost, kaj vse iluzija. Zato ja: zavedanje, zavedanje... Morda prav zavedanje, da ni pomembno, ker če ne veš, zakaj bi dajal temu še do nezavesti težo. Če ti je namenjeno zvedet, bo prišlo, v to verjamem.


Popačena percepcija je vse, kar bi lahko jutr vidm bolj čisto pa jasno kot to vidm dons. V bistvu se popačenost ugotavlja retrogardno, jeba je je pa tud v tem, da ga ni jamstva, da  ne bo  tist, kar bom vidu jutr,  v bistvu še bolj popačeno od tega,  kar vidm dons. Kot sem že en krat reku, je videnje izraz hotenja in če pomeni zavedanje tega hkrat tud odsotnost tega hotenja,  pol samo skoz odostnost hotenja lahko vidim svet tak kot je.   Angry Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
zrcaljenje, Narcis, praznina, arhetipi
Reply #85 - 07.01.2004 at 17:43:17
 
titud wrote on 07.01.2004 at 12:11:48:
Fromm razmišlja, da če pacient ne doseže ustvarjalne povezanosti, ki jo najpopolneje udejanja  v zenovsksi  satori, potem v najboljšem primeru lahko potencialno depresejo kompenzira z rutino, idolomanijo, destruktivnostjo, pohlepom po imetju, slavi.... Če katera od teh kompenzacij zataji, je duševno zdravje ogroženo. Ozdravljanje potencialne norosti je lahko trajno le s spremembo stališča: od razcepljenosti in odtujenosti v ustvarjalno in neposredno dojemanje sveta  in reagiranje nanj. Drugače rečeno: neka oseba se lahko ozdravi simptoma, ne more pase ozdravit njena karakterna   nevroza. Fromm se  naprej sprašuje, ali je   tako težko dosegljiv cilj kot je  polno ozaveščenje nezavednega   oz. razsvetljenje zgolj špekulacija ali legitimen  cilj psihoanalitične terapije, ki kljub radikalnosti opravičuje  upanje v doseganje tega cilja.


Jungovjanci pa pravijo tako.... kar so obrazložili s arhetipom Narcisa, ki zre in zre v to vodo, ki bi odsevala njegovo podobo.. in se potem kao vanjo zaljubi....

Da, kdor ni imel kot otrok izkušnje zrcaljenja s strani mame, mu to pusti tako praznino, da se v njegovo zavest vrivajo, vdirajo.... ves čas, a to neprenehoma, arhetipi.... torej podzavest kolektiva... to je itak na meji norosti... a vendarle, meni ena taka krasna, krasna razlaga....

In še nekaj.... to ima v sebi potencial... preko arhetipov, zazvrtosti v vodo, iskanje sebe.... da res sebe tudi uzre.

Samo, ne vem več kako....

Titud, Toni-Zamene ???

Poslušala sem oddajo o tem, pa sem prišla čisto na koncu, fascinirana ob razlagi.... a poante nisem razumela...

Torej, kako nadomestiti tisto zrcaljenje o tem, kdo smo, ki ga ni bilo in prinese praznino...
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #86 - 07.01.2004 at 18:58:59
 
Amstel,

bom jest poskusil s svojim videnjem.

Po mojem mnenju obstaja najprej bistvena razlika med jungovskim narcisom in budovo-naravo (ki jo sprejema tudi Zen).

Nekateri budisti in drugi ljudje verjamejo, da je posameznik celota, ne potrebuje nikakrsne dopolnitve, vse kar rabi je ze v njem (budova-narava) in njegovo in ti ljudje  iscejo to svojo celovitost in enost. Drugi pa iscejo izpolnitev skozi odnose z drugimi ljudmi, ki jih napolnjujejo in dopolnjujejo in na ta nacin tudi postanejo relativno izpolnjeni in zadovoljni.
Narcis pa po mojem mnenju obstane nekje vmes. Odnosi z drugimi mu ne zadoscajo, prav tako v sebi ne najde miru in zadovoljstva, zato vihra skozi zivljenje navadno od ene obljube zadovoljitve do druge, ki pa se vse izakzejo za minljive.

ga. von Franzova obravnava narcizem kot cisto patologijo in pove marsikaj o pojavnih oblikah narcizma in ga poveze z neodraslostjo in nesprejemanjem odgovornosti in s tem enako(vredno)sti z drugim (vecni mladenic). Mit o Narcisu posebej poudari hubris, ki je primaren, narcisovo trpljenje in koncna transformacija iz iskalca v rastlino (del vegetacije in pasivna, resignirana in ne vec aktivna oseba (bpjeva interpretacija)) pa je kazen za to prevzetnost in je zelo razlicno od miru, ki ga v sebi najde recimo budisticni menih.

V psihoanalizi ta hubris, ki je verjetno normalen del neke clovekove razvojne faze in iskanja meja v svetu, ponavadi (tako kot skoraj vse stvari) povezujejo z nedokoncanim ali zaustavljenim clovekovim dusevnim razvojem. Zadeva pa se zaustavi na odnosih z drugimi, zakaj in kako se mi prevec ne sanja. Morda ti lahko kdo drug kaj vec napise na to temo, celo iz zelo razlicnih perspektiv, ne samo iz psihoanaliticne.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #87 - 07.01.2004 at 19:46:42
 
Quote:

ga. von Franzova obravnava narcizem kot cisto patologijo in pove marsikaj o pojavnih oblikah narcizma in ga poveze z neodraslostjo in nesprejemanjem odgovornosti in s tem enako(vredno)sti z drugim (vecni mladenic). Mit o Narcisu posebej poudari hubris, ki je primaren, narcisovo trpljenje in koncna transformacija iz iskalca v rastlino (del vegetacije in pasivna, resignirana in ne vec aktivna oseba (bpjeva interpretacija)) pa je kazen za to prevzetnost in je zelo razlicno od miru, ki ga v sebi najde recimo budisticni menih.


Narcisovoa mitiološka trasformacija v rastlino se vsaj men ne vid kot regresija na vegetativno raven percepcije, ampak bolj kot progresija v enost z biljko. Taka je tud progresija, ki jo zen budist v stanju satori doživlja ob opazovanju cvetlice, ob katrem se izgubi njuna razdvojenost na subjekt-objekt: cvetlica je on in on  je cvetlica. Fromm sicer ugotavlja, da obstaja možnost lažne/ekstaične/hipnotične/regresivne identitete in da je naloga psihonalize, da to iluzijo razkrije. Tej regresivni identifikacije se težko izogne praktikant tako jungovske kot fromovske  psihonalitične šole in tud zen budist, tko da kot je blo že rečeno:  izbira metode sama še ni jamstvo za  dosego cilja.

Quote:
V psihoanalizi ta hubris, ki je verjetno normalen del neke clovekove razvojne faze in iskanja meja v svetu, ponavadi (tako kot skoraj vse stvari) povezujejo z nedokoncanim ali zaustavljenim clovekovim dusevnim razvojem. Zadeva pa se zaustavi na odnosih z drugimi, zakaj in kako se mi prevec ne sanja. Morda ti lahko kdo drug kaj vec napise na to temo, celo iz zelo razlicnih perspektiv, ne samo iz psihoanaliticne.


Družbeni odnosi niso nč drugega kot preslikava trenutne stopnje človekega osebenega duhovnega razvoja na sočloveka. V družbenih odnosih se tako odlikavjao notranji  psihični procesi, kar je logično, saj so ti psihični procesi sami odslikava  družbenih odnosv....  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #88 - 07.01.2004 at 19:58:24
 
Quote:
ne potrebuje nikakrsne dopolnitve,

Narcis pa po mojem mnenju obstane nekje vmes.

narcisovo trpljenje in koncna transformacija

povezujejo z nedokoncanim ali zaustavljenim clovekovim dusevnim razvojem.
Zadeva pa se zaustavi na odnosih z drugimi,

bp


Hvala bp....

Hm, v tej oddaji so poskušali razložiti na osnovi ene knjige.... "I fili dell'anima"... "Niti duše" (avtorica je ena Italijanka)... pozitivno plat tega arhetipa... v smislu potenciala transformacije... ki ga nsoi v sebi ravno zaradi zaverovanosti vase...

Ni bilo govora, da se spremeni v rastlino (tega ne poznam).. torej v nekaj pasivnega.

Nedokončan razvoj, ja... zaradi nedokončane individuacije.. ker se ni zrcalil v mamini duši...

Ensotavno drugače niti ne more živeti, kot da ves čas zre vase, ker išče sebe... Tu ne razumem tega, kot zaverovanost vase, zagledanost vase, kot nekaj patološkega...

Ampak, kot logično posledico... nezrcaljenja, ko je bil čas za to....

Do odnsov z ljudmi tako niti ne pride, ker vso energijo vlaga v to, da bi uvidel kdo je.

Tip, ki je vodil oddajo... mešanica Klausa Kinskija (po videzu), našega Tenneja  Grin, pa Junga... je tako fajn povedal .. tako energično o tem, da ima potencial najti svojo dušo....


Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #89 - 07.01.2004 at 20:02:08
 
titud wrote on 07.01.2004 at 19:46:42:
Narcisovoa mitiološka trasformacija v rastlino se vsaj men ne vid kot regresija na vegetativno raven percepcije, ampak bolj kot progresija v enost z biljko.



Zakaj je izbral pa rastlino?
Ali ni pomembno sploh, v kaj greš??  Shocked
Glavno, da greš? Ti si cvet in cvet je ti?  ??? Shocked Roll Eyes

Aha, to je lažna identiteta.... a je tko?

Titud, dalje, dalje.... Tongue
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 10