Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 10
(Read 68694 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #45 - 06.01.2004 at 12:12:18
 
Quote:
ce spoznamo, da vse SAMO JE, zakaj se pol se vedno sekiramo, vznemirjamo, pocutimo prazne, neizpolnjene?

ker si samo pesek v oči mečemo, da smo kao spoznali... čeprav nekaj razumeš, je to še daleč od tega, da bi to védenje zares lahko živel
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #46 - 06.01.2004 at 12:17:11
 
Devi wrote on 06.01.2004 at 12:12:18:
ker si samo pesek v oči mečemo, da smo kao spoznali...

a pol dokler ne bomo zares dokoncno spoznali tisto kar verjamemo/upamo/prakticiramo je boljs da smo tih? v tem primeru bi tale forum hitr propadu Wink

Quote:
čeprav nekaj razumeš, je to še daleč od tega, da bi to védenje zares lahko živel

kako ideal in prakso skp spravt? kako sharmonizirat yin in yang v "enost v razlicnosti" oz. "razlicnost v enosti"?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #47 - 06.01.2004 at 12:29:17
 
ne vem no ....

tele vaše teorije men čist odpovedo ... imam kolega, ki je konstantno nesrečen in skoz jambra, da je svet šel v franže

in običajno ga poslušam, včasih pač človeku čist paše, da se spluva..ama v enem momentu je šlo meni čez rob..bilo je ravno v prednovoletnem času in sva sedela zvečer tako, da sva imela tak lušten razgled na osvetljeni LJ Grad.

pa sem ga prosila naj malo utihne, se umiri in pogleda ven?
Po kakšni minuti sem ga vprašala..a se ti ne zdi tale pogled nekaj najlepšega?
in je moral priznati, da je lepo
pa sem ga pol vprašala, če ni fino, da ima dobro in stalno službo, polno izzivov..skratka ni monotona in duhamorna
..pa je spet pritrdil

in na koncu sem mu še rekla imaš punco s katero se imata rada, prijatelje s katerimi se imaš fino..doma se dobro štekajo...kaj je potem narobe s svetom?

In je moral priznati, da je srečen in šele potem, je ugotovil, da se nima kaj bunit  Grin

pa to definitivno ni bila moja projekcija mene..jaz sem bila samo v stanju duševnega miru (če me razumete)


ali pa...zadnjič sem srečala tipa od ene znanke v diskaču, ko ga je ravno lomil z drugo bejbo...ne morem ravno reč, da sem v tole videnje projecirala sebe ali ga celo želela videti...

tako, da projekcija sicer velja marsikdaj, nima pa absolutnega dometa

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #48 - 06.01.2004 at 12:33:41
 
Ni boljš da smo tih, če se kej premika, si bolj pozoren, mogoče te clo spodbudi, da se bolj potrudiš in narediš kej na sebi okol tega
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #49 - 06.01.2004 at 12:40:14
 
Devi wrote on 06.01.2004 at 12:33:41:
Ni boljš da smo tih, če se kej premika, si bolj pozoren, mogoče te clo spodbudi, da se bolj potrudiš in narediš kej na sebi okol tega

s tem si si zdej samo potrdila, da je tud metanje peska v oci koristno. se strinjam. vcasih je tud to potrebno, ampak ne pa vedno in povsod in pri vsakomur.

Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #50 - 06.01.2004 at 12:45:25
 
sinjeoka wrote on 06.01.2004 at 12:29:17:
tako, da projekcija sicer velja marsikdaj, nima pa absolutnega dometa




Ja, to že ves čas trdim, in mislim, da je to odgovor na zgornaj postavljeno vprašanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #51 - 06.01.2004 at 13:19:51
 
sinjeoka wrote on 06.01.2004 at 12:29:17:
ali pa...zadnjič sem srečala tipa od ene znanke v diskaču, ko ga je ravno lomil z drugo bejbo...ne morem ravno reč, da sem v tole videnje projecirala sebe ali ga celo želela videti...

nekako ni point v tem a si vidla al nisi ... point je v filingih ki so te ob tem obhajali ... če so bli oni krasni, si se fino počutla ob njih, pol je kulj, čene ni glih kulj in tip od znanke je (lahko tud tko gledaš na reč) bil tam zato da si ga ti vidla ... seveda, pa se ne sme pozabit na njegov del vpliva na to da se je to zgodilo ... ampak ... ni point v njem, ampak v tebi, v filingih ki so ob tem prišli na plan ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #52 - 06.01.2004 at 14:11:19
 
Eva wrote on 06.01.2004 at 11:58:04:
v trenutku, ko pomislimo, kako bi bil lahko/moral bit en drug drugačen, zgrešimo point za tolk stopinj, kolkor so pač naše oči obrnjene ven iz nas


Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #53 - 06.01.2004 at 14:26:26
 
sem se spet prepletla z izvirnim topicom Smiley

m wrote on 31.12.2003 at 09:48:37:
sem ugotovila, da je to, katere teme (in ljudje) se me dotaknejo, zakaj, in katere povzročajo v meni nemir, odvisno čisto od tega, kar je v meni

če me nekaj zaboli, jezi, me nervira, nima smisla, da se ukvarjam z drugimi (mogoče do te mere, da poskušam razumet, zakaj delujejo tako kot delujejo, če mi to pomaga sprejet) - bolj pomembno zame je, da pogledam kaj je tisto v meni, kar me 'drma'; da najdem svoje rane, svoje vzorce, jih prepoznam in si omogočim it preko njih




in sem ugotovila, kaj me 'drma' --- moja senca, tisto za kar mislim da jaz pa že nisem - in se mi te podobe v zadnjem času tudi pospešeno podirajo Cheesy
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #54 - 06.01.2004 at 14:26:57
 
Človk itak zmerom vid tisto kar hoče/noče videt. To samo po seb ni ne prav ne narobe, če si to lepo prizna, se tega zaveda in zato zna  do videnega zavzet odnos aktivnega opazovalca. Pač ugotovi, da  niti zanikavanjem videnega  niti s poistovečanjem z videnim ne more nit zanikat niti potrdit same narave videnega, saj  je to videno  zmerom  plod njegova hotenja. Tega hotenja se kot opazovalece  more osvobodit, zato mu ne preostane drugega, kot da mu začne zaupat in končno začne  okrog sebe hote gledat.   To ga tud prisili, da se notranje nacentira na videno, da začne 'gledat s srcem'.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #55 - 06.01.2004 at 14:42:35
 
titud, tako gledanje "s srcem" kot ga ti opisujes zgori te bo/ali te je res pomirilo, ne bo/ali te je pa zadovoljilo/ekstaticno izpolnilo. ta "mir" ti kasneje/nekoc ne bo vec dovolj. ampak kok casa bo pa se pretekl, da se bos tega zavedel pa rajs ne bom nc spekuliru.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #56 - 06.01.2004 at 14:55:13
 
za tole me je pa titud navdahnil...

v času največjega pompa okoli referndumov za vstop v EU in NATO,  sem se po naključju znašla poleg protestnikov zopre NATO, vojno v Iraku. Pa sem si jih malo bolj natančno ogledala...

pa se tokrat ne bom vtaknila v to, da so bili full militantni..bolj mi je bilo smešno to kar sem videla na njihovih (ama dobesedno) ritih...praktično vsi so nosili leviske..nekoč simbol kapitalizma in dekadentnosti;
kar nekaj od protestnikov je bilo obutih v takrat precej IN nike superge, 2 pa sem videla celo piti Coca colo  Grin

Pa sem se spraševala, če tale folk res ne šteka, da s potrošnjo dobrin, ki so proizvod multinacionalk, sami sponzorirajo volilno kampanijo raznih buši-bušijev

pa da je mera polna; ena izmed najbolj levih organizacij v sloveniji Mirovni inštitut, se financira iz fundacije Open society institute, katere idejni vodja in glavni (če ne edini) donator je ultraliberalen kapitalist Georg Soros.
Grin  Grin  Grin  Grin  Grin  Grin

Tako da JA, mogoče imate res prav vsi tule, tako tisti, ki pravite, da sebe projeciramo v druge, kot tisti, ki pravite, da držimo glavo v pesek  Grin  Grin

gape je rekel, da so fellingi važni - jaz sem se ob pogledu na to skor zjokala (samo ne vem čist točno zakaj, iz žalosti, ker so lahko ljudje tolk tupi, ali iz veselja, ker so ljudje resnično butasti)

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #57 - 06.01.2004 at 15:03:46
 
sinjeoka wrote on 06.01.2004 at 14:55:13:
...jaz sem se ob pogledu na to skor zjokala (samo ne vem čist točno zakaj, iz žalosti, ker so lahko ljudje tolk tupi, ali iz veselja, ker so ljudje resnično butasti)

in kaj je zdej za narest, oz. kaj si naredila oz. delas za svoje in dobro drugih?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #58 - 06.01.2004 at 15:10:07
 
Quote:
in kaj je zdej za narest, oz. kaj si naredila oz. delas za svoje in dobro drugih?



moj moto v lajfu je, da ne škodujem drugim in jim ne solim pameti.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: kar vidiš v svetu, je tvoje
Reply #59 - 06.01.2004 at 15:32:39
 
sinjeoka wrote on 06.01.2004 at 14:55:13:
Tako da JA, mogoče imate res prav vsi tule, tako tisti, ki pravite, da sebe projeciramo v druge, kot tisti, ki pravite, da držimo glavo v pesek  Grin  Grin


Hočeš povedat,  da ne vidmo tistga,  kar nočmo videt, ker tko dejansko hočmo. In da je tisto, kar vidmo, v bistvu tisto, kar nočmo videt, ker tud tko dejansko hočmo.  Le v tem primeru so videnja resničen izraz naših hotenj.

Kar se demonstrantov proti nato tiče: med njimi je bil tud moj sin, ki 'pada' na razne avtomobilske, tehnične in oblačilne znamke. Kolikor ga jest poznam, je bil tam zato, ker ma buša za 'butastega verskega fundamentalista'. Maš prav, da mu moč dajejo omenjeni koncerni, ampak tako moč dajejo vsakemu ameriškemu predsedniku.  Tko da ni po moje protestiral proti njegovi moči kot taki, ampak proti njegovemu 'butastemu verskemu fundamentalizmu', ki mu predsedniška funkcija daje nevarno moč.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 10