Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 11
(Read 47345 times)
Lilith
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #30 - 30.12.2003 at 14:12:11
 
lola wrote on 30.12.2003 at 14:03:52:
Mislim, da to pove bistvo.

In tudi verjamem, da je v kresanju različnih mnenj na forumu večina takšnih, ki spoštujejo osebne meje in znajo svoje mnenje izraziti odločno, strastno, bojevito, mirno, ali kakorkoli že, pa še vedno ne žaljivo.

Ne zamenjujmo žaljivost z odkritostjo in spoštovanje s hinavščino. Prav je, da svoje mnenje izrazimo na način, ki nobenega ne žali in smo hkrati zvesti samim sebi.  

Ampak ta mnenja v zadevi s pijancem in gostoljubjem, tega pa res ne razumem. Ne znam si predstaljati, da pridem h komu na obisk in na primer njegovo bivališče ocenim za kičasto, njegovo družino za ene same tečnobe, pijačo za čmigo in hrano za brezvezno.  Pa saj se vsak gostitelj potrudi, vloži nekaj sebe v sprejem, naredi to z veseljem, te pričakuje, ti ponudi najboljše, kar ima. Jaz to cenim in to tudi pokažem.  In tudi tako z gostiteljem tkeva najin medsebojni odnos, saj za to gre.


Lola, moje misli skozi tvojo tipkovnico. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #31 - 30.12.2003 at 14:44:17
 
Mislim, da je dobro vedet tudi to, da smo se zataknili ob zgodbi, obdelani z "očmi" Lilith. Zihr v originalu ni takšna, kot je izvenela, in bi bilo zlahka prepoznati point. Da bi pa zdajle odgovarjala loli in lilith na njuno moraliziranje, mi pa je skorajda zmanjkalo energije.


Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #32 - 30.12.2003 at 14:47:03
 
lola wrote on 30.12.2003 at 14:03:52:
Ne znam si predstaljati, da pridem h komu na obisk in na primer njegovo bivališče ocenim za kičasto, njegovo družino za ene same tečnobe, pijačo za čmigo in hrano za brezvezno.

Eh ja, ko bi bil jest tako dober igralec, da tega ne bi prav z nicemer pokazal (naprimer s tem, da nekaj sekund iscem prave besede, da bi pohvalil njegovo roza pohistvo in pri tem ne bi govoril necesa, kar je povsem nasprotno mojemu mnenju).

Po mojem se (vsaj jest tega ne znam) takih stvari ne da v celoti skrit. Eni to pocnejo boljse in potem zanje pravimo, da so bolj diplomatski, drugi to pocnemo slabse in potem velja, da smo bolj direktni.

Ze otroci, nekateri ljudje pa tudi kasneje, znajo zelo dobro zavohat nepristnost in igranost. V tem primeru pa tudi vljudnost in olikanost ne koristi ravno dobrim medsebojnim odnosom. (zato pa je to tako zakomplicirano in rabimo tako velike mozgane)

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: sindrom pijanca
Reply #33 - 31.12.2003 at 07:38:38
 
Quote:
Eh ja, ko bi bil jest tako dober igralec, da tega ne bi prav z nicemer pokazal (naprimer s tem, da nekaj sekund iscem prave besede, da bi pohvalil njegovo roza pohistvo in pri tem ne bi govoril necesa, kar je povsem nasprotno mojemu mnenju).

Po mojem se (vsaj jest tega ne znam) takih stvari ne da v celoti skrit. Eni to pocnejo boljse in potem zanje pravimo, da so bolj diplomatski, drugi to pocnemo slabse in potem velja, da smo bolj direktni.

Ze otroci, nekateri ljudje pa tudi kasneje, znajo zelo dobro zavohat nepristnost in igranost. V tem primeru pa tudi vljudnost in olikanost ne koristi ravno dobrim medsebojnim odnosom. (zato pa je to tako zakomplicirano in rabimo tako velike mozgane)

lp bp


Halo, se sploh razumemo?

Gre za trud, ki ga gostitelj vloži, za njegovo veselje, za za njegov odnos do gosta, in to izrazi s tem, kako ga sprejme, kar mu ponudi. In dobrodošel gost to zazna, čuti, in se z gostiteljem veseli njunega skupnega druženja.  To je predvsem stvar odnosa.
In tudi na forumu gre za odnos, za način, kako izražamo mnenja in ne za različnost mnenj, ki so dobrodošla, saj zato pa si pišemo, a ne?


In moraliziranje, ja kje si pa to našla, Zvezdica???






Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #34 - 31.12.2003 at 09:03:53
 
lola wrote on 31.12.2003 at 07:38:38:
In moraliziranje, ja kje si pa to našla, Zvezdica???


Skoraj v vsakem stavku tvojih postov v tem threadu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: sindrom pijanca
Reply #35 - 31.12.2003 at 09:40:01
 
Quote:
Skoraj v vsakem stavku tvojih postov v tem threadu.


Ja, to je pa gledano skozi tvoje oči, ti pač vidiš moraliziranje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: sindrom pijanca
Reply #36 - 31.12.2003 at 09:48:37
 
je par ljudi napisalo podobno, kakor tudi jaz gledam na stvari, recimo 1723, pa Devi...

sem ugotovila, da je to, katere teme (in ljudje) se me dotaknejo, zakaj, in katere povzročajo v meni nemir, odvisno čisto od tega, kar je v meni

če me nekaj zaboli, jezi, me nervira, nima smisla, da se ukvarjam z drugimi (mogoče do te mere, da poskušam razumet, zakaj delujejo tako kot delujejo, če mi to pomaga sprejet) - bolj pomembno zame je, da pogledam kaj je tisto v meni, kar me 'drma'; da najdem svoje rane, svoje vzorce, jih prepoznam in si omogočim it preko njih

smo že meli debate o tem, zakaj nam je mnenje, odnos drugih toliko pomemben, tam nekje na egu... hud topic za prebrat takaltak
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...


o načinih izražanja mnenj smo pa tudi že debatirali, se mi zdi... sem tud jaz zagovornik tega, da komuniciramo s spoštovanjem do ostalih ...
(priporočila obnašanja http://www.svetduhovnosti.org/pogovori/navodila.htm)

... ampak kaj če to res ni v skladu s človekovo naravo? če nekdo enostavno ni tak, a ga bomo vrgli s foruma ???
... al se bomo naučili ga sprejet, tud njega videt kot človeka, z njegovimi ranami in vzorci, ki so ga pripeljali do tega, da je, kakršen pač je?


pa čisto odkrito, včasih bolj ognjevito kresanje mnenj prej 'prečisti' zadeve  Grin - se mi zdi da malo več spontanosti tud meni ne bi manjkalo  Roll Eyes

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #37 - 31.12.2003 at 09:56:34
 
lola wrote on 31.12.2003 at 09:40:01:
Ja, to je pa gledano skozi tvoje oči, ti pač vidiš moraliziranje.


Ja, seveda, normalno, naturlich... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: sindrom pijanca
Reply #38 - 31.12.2003 at 12:09:52
 

Quote:
Ok, mene samo zanima, kako lahko pričakuješ, da boš soustvarjala s kom konstruktiven dialog, če o nekom misliš, da:
- čustva minimalizira
- želje racionalizira
- s težavami manipulira
...
- če pa se že strinja pa se samo zaradi cilja, potem pa  preide v stare vzorce vedenja.

Moje mnenje je, če v nekomu vidimo to, je to v nas, zato bomo slej ko prej to našli tudi v drugem, tretjem..., dokler pač ne ugotovimo, da je to naša naloga, samo naša - ta "umazanija", ki jo moramo očistiti/sprejeti v svojem umu. Ne moremo se izogniti sebi - raje se prebudimo. Če zares sprejmemo kot del nas, se nas takšni ne bodo dotaknili, če je to zares v njih. Zakaj potem izogibanje? Samemu sebi?




Quote:
Mislim, da je dobro vedet tudi to, da smo se zataknili ob zgodbi, obdelani z "očmi" Lilith. Zihr v originalu ni takšna, kot je izvenela, in bi bilo zlahka prepoznati point. Da bi pa zdajle odgovarjala loli in lilith na njuno moraliziranje, mi pa je skorajda zmanjkalo energije.




Eni pa moralizirajo, pardon, eni vidijo moraliziranje v drugih ...  Ja, prebudite se, očistite umazanijo v svojem umu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #39 - 31.12.2003 at 12:14:21
 
lola wrote on 31.12.2003 at 12:09:52:
Eni pa moralizirajo, pardon, eni vidijo moraliziranje v drugih ...  Ja, prebudite se, očistite umazanijo v svojem umu.



Lola, dobro si napisala in še dober, da si to napisala leta 2003, kajti, da bi napisala kar na začetku leta 2004, bi marsikomu pokvarila celo leto, tako pa en dan, bodo že preživeli.

Tole kar je napisala Lola, si preberte vsi VELIKI tega foruma, tisti TAVELIKI že vedo, kdo so.

Lola, hvala ti za tale kratek vendar jedernat zapis.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #40 - 31.12.2003 at 12:18:46
 
lola wrote on 31.12.2003 at 07:38:38:
Halo, se sploh razumemo?

Gre za trud, ki ga gostitelj vloži, za njegovo veselje, za za njegov odnos do gosta, in to izrazi s tem, kako ga sprejme, kar mu ponudi. In dobrodošel gost to zazna, čuti, in se z gostiteljem veseli njunega skupnega druženja.

Se razumemo ponavadi, ce se le hocemo in obratno.

Nacelno da, v praksi pa te stvari niso tako enostavne. Vcasih je lahko neposrednost in direktnost dosti bolje sprejeta, ceprav meji na zaljivo, kot pa hladna vljudnost. Odvisno od ljudi in odnosov med njimi. Zato pa rabimo tako velike mozgane, da lahko izberemo pravo moznost (pa dostikrat nam tudi ne uspe), vcasih se odlocimo na podlagi zelo drobnih detajlov.
Anglezi veljajo za zelo vljudne, manire so tam cenjene, pa zato se nimajo dosti bolj pristnih in dobrih odnosov kot balkanci ki vsevprek posiljajo nekam (so pa ti zato dosti bolj gostoljubni).

bp

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #41 - 31.12.2003 at 12:22:48
 
lola wrote on 31.12.2003 at 12:09:52:
Eni pa moralizirajo, pardon, eni vidijo moraliziranje v drugih ...  Ja, prebudite se, očistite umazanijo v svojem umu.


Lahko kaj pomagaš?

lola wrote on 31.12.2003 at 12:09:52:
Eni pa moralizirajo, pardon, eni vidijo moraliziranje v drugih ...  Ja, prebudite se, očistite umazanijo v svojem umu.


Lahko kaj pomagaš?
...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: sindrom pijanca
Reply #42 - 31.12.2003 at 12:25:35
 
Gost pa gostitelj vloga se tle na forumu ne obnese najbolj Tongue
sem jo nekaj časa špilala, ker sem misla, da je to kao moja dolžnost, pa ne gre, ker je vsiljena, ne-resnična in lih tak je vsiljena (kao) gostom, ker predpostavlja, naj bi se na nek določen način obnašali, kar pa spet ni del njihove prave narave in če bi se hotli te vloge držat, bi mogli preko sebe hodit, ne bit to kar so in kakršni so zares...

mi smo vsi naši, počutite se kot doma, pa ne pozabte luči pogasnit za sabo Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: sindrom pijanca
Reply #43 - 31.12.2003 at 12:35:47
 
huh, pa zakaj mene tale debata tolk nervira? ???

najrajš bi malo ven padla pa par jajc polomla... pa me nekaj bremza  Tongue
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: sindrom pijanca
Reply #44 - 31.12.2003 at 12:52:57
 
Na srečo ima vsako preseravanje svoje življenjske meje in svoj konec.
Bog mi pomagaj živeti v svetu v katerem "pijanec" ni pijanec.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 11