Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 12
(Read 55695 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #105 - 12.01.2005 at 08:09:04
 
Toni_Zamene wrote on 24.12.2004 at 11:58:34:
In ker moška spolnost ob določenih pogojih ne zahteva  tistega , kar ženske imenujete t.i. kemija, se  bo zgodil seks.  



?
A se tule bere, da moški ne rabite kemije oz. da ne igra vloge?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #106 - 12.01.2005 at 09:02:15
 
Lilith wrote on 12.01.2005 at 08:09:04:
?
A se tule bere, da moški ne rabite kemije oz. da ne igra vloge?



" Potrebno je tudi razumeti razlike v spolni drži in vedenju  med moškimi in ženskami. Kljub množici dostopnih informacij o " krivuljah spolne odzivnosti "  in kljub številnim  statističnim poročilom  ženske pogosto nimajo osnovnega pojma o tem, kako hitro moški lahko postanejo spolno vzdraženi v prav vsakdanjih okoliščinah. Že če samo vidijo sliko ženskega telesa, zapazijo spolno privlačno žensko in pomislijo na spolnost, jim to lahko takoj sproži erotične fantazije in spolno vzdraženost. To je naravni refleks, ki se pojavi spontano, če ima primerno vzpodbudo in hitro prevlada nad čustvi nežnosti in odgovornosti.

Seveda tudi ženske reagirajo na erotične in spolne dražljaje. Po pravilu pa reagirajo manj intenzivno in njihov odziv je manj osredotočen na genitalno področje. Pri moškem  se spolnost sproži takoj, medtem ko je pri ženski poudarek na nežnosti.

Z mnogih posvetnih sestankov vem, da ženske zelo podcenjujejo to intenzivno razliko med spoloma ali pa se je sploh ne zavedajo.  ....."

Gerhard Hauer : Hrepenenje po nežnosti
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #107 - 12.01.2005 at 10:23:51
 
sinjeoka wrote on 12.01.2005 at 09:55:45:
Pa še ena anekdota. Ko sem enemu frendu nekoč jambrala, da ni dobrih tipov, mi je rekel naj pogledam okoli po lokalu kjer sva ravno pila kavo in naj si enega izberem. Po ene 5 min sem rekla, da mi ni noben všeč.

Potem je moj kolega naredil grimaso in izustil: "O si pa fina" in je predlagal, da mi bo kar on enega izbral. Samo po 5 min je tudi on obupal in je tudi on kapituliral. (pa še to razmerje v tistem lokalu je bilo 1:20 v prid moškim)

Napačno sta se lotila problema, tip da bi ti izbral tipa ... halo ???

Če bi se vprašal, s katero bejbo bi bil takoj pripravljen it  seksat, zelo verjetno ne bi bil v taki dilemi   8)

Za ženske to je dilema, za večino moških pa ne (to je tista majhna razlika)




Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #108 - 12.01.2005 at 11:00:28
 
Bardo_Thodol wrote on 12.01.2005 at 10:23:51:
Če bi se vprašal, s katero bejbo bi bil takoj pripravljen it  seksat, zelo verjetno ne bi bil v taki dilemi   8)

Za ženske to je dilema, za večino moških pa ne (to je tista majhna razlika)



Bardo in Toni, koliko je meni uspelo v življenju opazovati moške, mi je jasno, o čem govorita.

Stvar je samo v tem, da so eni moški bolj "socializirani" (pri komunikaciji in v odnosih uporabljajo še glavo in srce) drugi pa manj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #109 - 12.01.2005 at 11:11:20
 
lola wrote on 12.01.2005 at 11:00:28:
Stvar je samo v tem, da so eni moški bolj "socializirani" (pri komunikaciji in v odnosih uporabljajo še glavo in srce) drugi pa manj.

Točno tako!
Moški navzven tega javno ne pokažemo (vsaj trudimo se v tej smeri 8) ) , ker smo pač lepo vzgojeni in vpeti v družbene norme, skratka socializirani. Biologija dela pa svoje.

Socializacija je glede seksualnega nagona bolj pisana na kožo ženskam.
Če pri moškem nekako prevlada biološka komponenta nad socialno, ga (predvsem ženska) družba zaradi "nenavadnega" vedenja takoj razglasi za "prašiča" ...
Socialna in biološka kommponenta sta pri ženskah bolj usklajeni, kot pri moških.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #110 - 12.01.2005 at 11:54:24
 
Dajmo malo razčistiti tole "kemijo". Sedaj razumem, kakor da moški delujejo predvsem (in veliko bolj kot ženske) po principu kemije - sploh če so manj socializirani.  Roll Eyes
Saj tale spolni odziv je v bistvu kemija, a ne?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #111 - 12.01.2005 at 12:30:33
 
Brez kemije ni seksa in to velja enako za ženske in moške.
Razlika pa je v hitrosti "kemične" reakcije.

Moški so takoj za akcijo in za samo osnovno zadovoljitev (praznjenje mošnjička) ne potrebuje prav velike vzpodbude in glede tega tudi niso prav hudo izbirčni.  (govorim o izbirčnosti pri seksu, ne o izbirčnosti za resnejšo zvezo)
Ženska rabi več predpriprav in pogojevanja, da se ji sproži "kemična reakcija" in če do "kemije" ne pride, tudi s seksom ni nič.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #112 - 12.01.2005 at 12:42:03
 
Tukaj sedaj res prihaja do določene zmede glede tega kaj bi naj označitev " kemija" pomenila.

Ob sprejemanju pojmovanja avtorjev Hauer-ja G. ( Hrepenenje po nežnosti ) in  Pala Verhaeghe ( Ljubezen v času osamljenosti )  imam osebno do označitve t.i. kemije in njunih razlik med spoloma sledeči odnos :

1. s strani ženske, ki jo osebno sprejemam ( četudi me ona ne sprejema ) mi ta označitev pomeni iskanje - biti ljubljena in sprejeta z njene strani izbranega moškega ( v takšnih primerih ženska vedno izbere, pa četudi ni ona tista, ki dela prve korake );

2. "kemija" v izjavi moškega : po mojem mnenju more moški do lastne spolnosti prevzeti ekvialentni odnos  ( kot sem    ga opredelil pri ženski ) le v primeru, če gre za   občutljivega in osebno odgovornega človeka.
Če tega ni, potem govorim pri moškem o seksu oziroma o potešitvi spolnega nagona, ki z iskanji prisotne ženske mogoče nima veliko skupnega.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #113 - 12.01.2005 at 12:58:27
 
Kemija je kemija (izločanje hormonov), nekaj drugega je pa vzdušje.

Moški, ki se resno nameni osvojiti (zanimiva uporaba izraza) žensko, bo posvetil veliko pozornosti ne samo svojim hormonom, ampak tudi vzdušju, saj nenazadnje se mu bo to večkratno obrestovalo tudi pri seksu ali še za kaj več, čeprav za sam seks moški vzdušja ne potrebuje ravno tako, kot ženska.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #114 - 12.01.2005 at 13:11:33
 
Toni_Zamene wrote on 12.01.2005 at 12:42:03:
iskanje - biti ljubljena in sprejeta z njene strani izbranega moškega


Da bi to bila definicija kemije? Undecided
Po moje se kemija skriva bolj v besedah "z njene strani izbranega moškega". Torej kemija odloča o izbiri.

Mene pa predvsem zanima, kaj ljudje razumemo pod kemijo- torej Bardo, če te prav razumem, je zate kemija spolna privlačnost kot posledica delovanja hormonov.
Toni, ti praviš, da je kemija neke vrste psihološka potreba po ljubezni in sprejemanju.

Jaz se pojmu kemija še najbolj približam, če ga opišem kot spolno privlačnost, v ozadju katere pa ne vidim toliko hormonov- torej sicer se hormoni že sprožijo, a z določenim predpogojem. Zame je predpogoj, da je izbranec v psihološkem smislu poseben- da ustreza t.i. mojemu bolj ali manj ozaveščenemu vzorcu, ki mi govori, ob kakšne sorte osebi bi jaz lahko bila "srečna". Tole dajem v navedke, ker v bistvu ne gre toliko za srečo, pač pa bolj za vznemirjenje znotraj točno določene meni lastne dinamike. In tale vzorec pomeni veliko več kot zgolj lepo telo ali obraz.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #115 - 12.01.2005 at 13:24:40
 
Lilith wrote on 12.01.2005 at 13:11:33:
Jaz se pojmu kemija še najbolj približam, če ga opišem kot spolno privlačnost, v ozadju katere pa ne vidim toliko hormonov- torej sicer se hormoni že sprožijo, a z določenim predpogojem. Zame je predpogoj, da je izbranec v psihološkem smislu poseben- da ustreza t.i. mojemu bolj ali manj ozaveščenemu vzorcu, ki mi govori, ob kakšne sorte osebi bi jaz lahko bila "srečna". Tole dajem v navedke, ker v bistvu ne gre toliko za srečo, pač pa bolj za vznemirjenje znotraj točno določene meni lastne dinamike. In tale vzorec pomeni veliko več kot zgolj lepo telo ali obraz.

Ta vzorec pomeni vzdušje
Pri dobrem vzdušju sta duši na isti valovni dolžini, pri slabem vzdušju sta pa razglašeni.

Če se še naprej držim naslovne teme, bi rekel, da brez tiste prave kemije (torej delovanja točno določenih hormonov) seksualnost ne more funkcionirati.
Pravo vzdušje je lahko le katalizator (vzpodbujevalec) in pogosto tudi predpogoj.

Vendar seks brez kemije (hormonov)?  Roll Eyes



Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #116 - 12.01.2005 at 13:34:02
 
sinjeoka wrote on 12.01.2005 at 13:27:44:
zame je kemija hormonski coctail

brez njega, pa naj bo drugih psiholoških stimulansov še ne vemkoliko ne morem iti dalj kot do faze prijateljstva


Tako je.

Brez kemije, brez tiste privlačnosti, želje, vznemirjenja, ... je obilica psiholoških sitimulansov podlaga le za prijateljstvo (kar je tudi čisto v redu).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #117 - 12.01.2005 at 13:36:08
 
sinjeoka wrote on 12.01.2005 at 13:20:02:
Na nekem letovanju sem spoznala tipa, okoli katerega je bila non stop ženska gužva in za katerega sem tudi jaz rekla, da ga bi brez zavor, potem ko sem po ene 5 min buljenja prišla do besede ... ker je bil enostavno fukabiliš.

Za to ni treba it na maturantskega ali absolventskega na Švedsko.

Jaz sem eno tako, ki je z veseljem dala vsakemu, ki jo je hotel, spoznal že v osnovni šoli.

Res pa je, da je bila to bolj izjema kot pravilo in da druge niso bilo tako radodarne, kar pa za moške sovrstnike ne bi mogel trditi, saj ga je vsak namočil ob vsaki priliki, če jo je le dobil

Tudi sama praviš, da je bil tisti tip pač tako seksipilen, da so vse padle na njega. Če me dobro bereš, jaz že ves čas trdim, da moški za to da pade na žensko, ne rabi ne vem kako seksipilne ženske in da je dobra skoraj vsaka, taka čisto povprečna s kiklo ali pa brez nje, medtem ko ženske to bolj izbirate (spomni se da tebi v celem lokalu ni odgovarjal niti eden, čeprav ne verjamem, da so bili v taki družbi res zbrani sami "luzerji" )



Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #118 - 12.01.2005 at 13:40:32
 
Lilith wrote on 12.01.2005 at 13:11:33:

Jaz se pojmu kemija še najbolj približam, če ga opišem kot spolno privlačnost, v ozadju katere pa ne vidim toliko hormonov- torej sicer se hormoni že sprožijo, a z določenim predpogojem. Zame je predpogoj, da je izbranec v psihološkem smislu poseben- da ustreza t.i. mojemu bolj ali manj ozaveščenemu vzorcu, ki mi govori, ob kakšne sorte osebi bi jaz lahko bila "srečna". Tole dajem v navedke, ker v bistvu ne gre toliko za srečo, pač pa bolj za vznemirjenje znotraj točno določene meni lastne dinamike. In tale vzorec pomeni veliko več kot zgolj lepo telo ali obraz.


Ja, to je   zelo lepo opisan in razdelan primer  t.i." kemije " . Ampak tako kot je zastavljen imam občutek , da po svoji strukturi nikakor ne zagotavlja odnosa na daljši rok.

Težavo vidim v tistem situacijsko razpoloženjskem ( t.i. vznemirjenje ), ki je zadaj. S čim bi se naj to preseglo ? Če se  sploh mora ?
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #119 - 12.01.2005 at 13:41:29
 
hormonski koktail Grin...ok, se strinjam, da so hormoni na delu...
Mene bolj zanima, kaj jih sproži...tele hormončke? Pa koliko imate sprožila sploh ozaveščena?

(hočem povedati, da sprožila mojih hormonov, kolikor sem jih do sedaj ozavestila, so psihološke narave)
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 12