Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 
(Read 55583 times)
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #135 - 13.01.2005 at 10:05:07
 
Madan Gopal Das wrote on 13.01.2005 at 09:07:15:
ta "kemija" je Kupid s svojimi puscicami. ce te zadane se mu niti ne mores niti noces upret. tvoja svobodna volja je sharmonizirana z njegovo. ker pa je on visji kot mi se ga ne da spravt pod naso kontrolo, niti se ga ne da vidt, dotaknit itd. z materialnimi cutili, niti opisat/dolocit z materialno inteligenco. v bistvu je nepremagljiv.


Roll Eyes
Kaj si pa ti spet tule izumil?
Ta tvoj takoimenovani "kupid" ali kemija se da prav dobro materialno opisati in tudi premagati jo je mogoče dokaj enostavno s kastracijo.
S prekinjenim izločanjem spolnih hormonov se ustavijo tudi kemične vzpodbude in libido usahne.


Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #136 - 13.01.2005 at 10:09:20
 
lola wrote on 13.01.2005 at 08:45:32:
        Grin   Grin  

Drugačen? A misliš, da se je znižal ali zvišal? In zakaj?



zvišal zvišal  Grin

samo poglej današnje moške - vse več jih ima edini stik z ženskami preko interneta  Grin
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #137 - 13.01.2005 at 10:09:39
 
Moram reči, da mi še vedno ni jasno, kaj moški smatrate pod kemijo. Če ostanem pri razlagi, da gre za hormone, a bi lahko potem poenostavila, da čutite kemijo vedno, ko se vam "dvigne"?
In kaj je v ozadju tega oz. kaj je sprožilec vaših hormonov - gre za fiziološko povezavo ali kaj drugega?

In potem druga stvar- kako pa imenujete tisti občutek, ko si želite točno določeno žensko, ne glede na to, da vaš prijateljček poskakuje še ob vseh mimoidočih. Kaj pa sproža to željo? Kaj je v ozadju. Je že kdo ozavestil?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #138 - 13.01.2005 at 10:12:11
 
veronika wrote on 13.01.2005 at 10:09:20:
zvišal zvišal  Grin

samo poglej današnje moške - vse več jih ima edini stik z ženskami preko interneta  Grin


Hm, tvoja logika mi ostaja nedoumljiva. Govoriš o zvišanju procenta uporabnikov prostitutk, hkrati pa o zvišanju št. moških, ki jim je edini stik z žensko internet.
Iz tega bi jaz izpeljala sklep, da se procent znižuje.
Lahko malce pojasniš?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #139 - 13.01.2005 at 10:14:16
 
Lilith wrote on 13.01.2005 at 10:12:11:
Hm, tvoja logika mi ostaja nedoumljiva. Govoriš o zvišanju procenta uporabnikov prostitutk, hkrati pa o zvišanju št. moških, ki jim je edini stik z žensko internet.
Iz tega bi jaz izpeljala sklep, da se procent znižuje.
Lahko malce pojasniš?


kamot,...

vse več moških ima pristen, človeški in čustve - še kak odnos če češ, z ženskami le še prek interneta oz v večji meri, ko pa si želi še kaj drugega, ne da si ga samo na roke meče, se pa zateče k prostitutkam.

Evo moja kmečka logika  Grin
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #140 - 13.01.2005 at 10:20:09
 
Lilith wrote on 13.01.2005 at 10:09:39:
Moram reči, da mi še vedno ni jasno, kaj moški smatrate pod kemijo. Če ostanem pri razlagi, da gre za hormone, a bi lahko potem poenostavila, da čutite kemijo vedno, ko se vam "dvigne"?
In kaj je v ozadju tega oz. kaj je sprožilec vaših hormonov - gre za fiziološko povezavo ali kaj drugega?


Sprožilni spolni mehanizem je pri moških očitno enostavnejši, kot pri ženskah. V mlajših letih, ko si dobesedno prepojen s hormonskim koktajlom, te lahko vzburi že sama pomisel na žensko telo ali specifične dele njenega telesa. Pri tem sploh ni ni nujno, da gre za konkretno žensko. Dovolj je že domišlijska podoba ženske. Kasneje v zrelejših letih je podobno, le da vzpodbude delujejo vedno počasneje zaradi vedno manjše doze hormonov.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #141 - 13.01.2005 at 10:25:28
 
Bardo_Thodol wrote on 13.01.2005 at 10:20:09:
Sprožilni spolni mehanizem je pri moških očitno enostavnejši, kot pri ženskah. V mlajših letih, ko si dobesedno prepojen s hormonskim koktajlom, te lahko vzburi že sama pomisel na žensko telo ali specifične dele njenega telesa. Pri tem sploh ni ni nujno, da gre za konkretno žensko. Dovolj je že domišlijska podoba ženske. Kasneje v zrelejših letih je podobno, le da vzpodbude delujejo vedno počasneje zaradi vedno manjše doze hormonov.

lej, tukile pises, da je dovolj misel...

Bardo_Thodol wrote on 13.01.2005 at 10:05:07:
Ta tvoj takoimenovani "kupid" ali kemija se da prav dobro materialno opisati in tudi premagati jo je mogoče dokaj enostavno s kastracijo.
S prekinjenim izločanjem spolnih hormonov se ustavijo tudi kemične vzpodbude in libido usahne.

...tuki pa pravis, da se da to s kastracijo premagat.

a si ti zihr, da s kastracijo premagas tud tisto zgoraj opisano misel?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #142 - 13.01.2005 at 10:32:04
 
veronika wrote on 13.01.2005 at 10:14:16:
vse več moških ima pristen, človeški in čustve - še kak odnos če češ, z ženskami le še prek interneta oz v večji meri, ko pa si želi še kaj drugega, ne da si ga samo na roke meče, se pa zateče k prostitutkam.


Tisti "vse več" bi bilo razumeti zaradi tega, ker tehnika to omogoča, manj nekoč pa zato, ker prej interneta pač še ni bilo, so bile pa druge vzpodbude, bordeli, revije, kino (spomnimo se, da so se specialno samo zaradi kina Sloga v Ljubljano vozili iz cele Jugoslavije) in še bi lahko naštevali.

Sicer pa biološko moški (pa ženske tudi) danes nismo nič drugačni od moških pred stoletji ali tisočletji.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #143 - 13.01.2005 at 10:35:03
 
Madan Gopal Das wrote on 13.01.2005 at 10:25:28:
lej, tukile pises, da je dovolj misel...

...tuki pa pravis, da se da to s kastracijo premagat.

a si ti zihr, da s kastracijo premagas tud tisto zgoraj opisano misel?

Ne smeš to gledati tako dogmatsko, kot da spet nekaj velja absolutno.

Misel je res dovolj, vendar le, če si zadet od hormonov. Če nisi zadet, ti tudi misel nič ne pomaga.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #144 - 13.01.2005 at 10:37:35
 
Lilith wrote on 13.01.2005 at 10:09:39:
Kaj pa sproža to željo? Kaj je v ozadju. Je že kdo ozavestil?

"Kupid" je tist, ki poveze zeljo z objektom zelje. on ni pod naso kontrolo, mi smo pod njegovo. on pa ne more delovat le v primeru, da/ce mi ne bi imeli zelje. ampak ker jo imamo... rest is history.

zeljenje je inherentna lastnost ciste zavesti, kar smo mi. najprej skoz inteligenco, pol skoz um in kasnej skoz telo se zelja kanalizira do objekta zelje.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #145 - 13.01.2005 at 10:42:33
 
Madan Gopal Das wrote on 13.01.2005 at 10:37:35:
"Kupid" je tist, ki poveze zeljo z objektom zelje. on ni pod naso kontrolo, mi smo pod njegovo. on pa ne more delovat le v primeru, da/ce mi ne bi imeli zelje. ampak ker jo imamo... rest is history.

zeljenje je inherentna lastnost ciste zavesti, kar smo mi. najprej skoz inteligenco, pol skoz um in kasnej skoz telo se zelja kanalizira do objekta zelje.



Te tvoje "znanosti" sicer ne štekam najbolje, ampak ok, recimo da je kupid prispodoba za dogajanje v našem telesu.

Manjka samo še to, da boš začel trditi, da je tale kupido tudi samostojna oseba s svojo zavetjo.   8)


Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #146 - 13.01.2005 at 10:42:36
 
Bardo_Thodol wrote on 13.01.2005 at 10:35:03:
Misel je res dovolj, vendar le, če si zadet od hormonov. Če nisi zadet, ti tudi misel nič ne pomaga.

se enkrat te sprasujem kolk zihr si ti v to, da s kastracijo misel mine, kot si trdil prej?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #147 - 13.01.2005 at 10:46:29
 
Madan Gopal Das wrote on 13.01.2005 at 10:42:36:
se enkrat te sprasujem kolk zihr si ti v to, da s kastracijo misel mine, kot si trdil prej?


V prvi osebi ti tega res ne znam pojasniti, ker pač nisem kastriran  Wink

Lahko se pa opremo na pričevanja kastrirancev, ki so trdili in še trdijo, da je bil en prvih fizioloških znakov kastracije izguba libida. In če ni libida, tudi spolne fantazije izgubijo vsak smisel.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #148 - 13.01.2005 at 10:47:24
 
Bardo_Thodol wrote on 13.01.2005 at 10:42:33:
Te tvoje "znanosti" sicer ne štekam najbolje, ampak ok, recimo da je kupid prispodoba za dogajanje v našem telesu.

Manjka samo še to, da boš začel trditi, da je tale kupido tudi samostojna oseba s svojo zavetjo.

te znanosti se ne da razumet, tako kot nobene druge ne, ce je ne proucujes skoz teorijo in prakso. zdej, ce se komu dolocena znanost zdi koristna ali ne, pa je stvar odlocitve in svobodne volje posameznika.

tuki si lahko preberes o svetovno znanemu klasicnemu znanstveniku, ki je dvomil v vse ostalo... http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=110293075...

ja, kupid ni le prispodoba, ampak je res osebnost, s svojo zavestjo, tako kot vsaka druga stvar. za vsem obstaja zavest/osebnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #149 - 13.01.2005 at 10:49:59
 
čist se strinjam - biološko nismo drugačni - smo pa umsko. Vsaj upam - da nismo več tisti neadertalci - čeprav tega ne bi trdila za vse.  Grin

človek pa se spreminja in tude človeška evolucija vpliva na nas, tako da,...
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12