Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 10 11 12 
(Read 55581 times)
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #165 - 13.01.2005 at 12:01:58
 
Madan Gopal Das wrote on 13.01.2005 at 11:46:23:
ne verjamem ti tega, da lahko le s kastracijo premagas kupida, torej spolne vzburjenosti kot si trdil na zacetku.

Naj te potolažim, da v popolno odsotnost libida po kastraciji tudi jaz ne verjamem. Telo je preveč zapleteno in lahko podobne hormonske dražljaje sproži tudi na drugačne načine tudi po odstranitvi testisev (v naravi vedno obstajajo tudi rezervne variante).
Verjetno bi bilo za popolno umiritev libida potrebno odstraniti ali vsaj zaustaviti še kakšne druge žleze.

Po pričevanjih je ustavitev libida takoj po kastraciji tako temeljita, da osebe dejansko izgubijo vsako željo po spolnosti.

Sicer pa ni potrebna ravno kastracija, najbrž se vsak spomni, da tudi zaradi kakšnega bolezenskega stanja ni imel prav nobene želje po seksu, pa tudi če bi se mu sama mis sveta prišla slečt pred njegovo posteljo.

Po nekem splošnem prepričanju naj bi bili brezspolni tudi otroci, ker jim spolne žleze pač še niso dovolj razvite, vendar tudi to ne drži popolnoma, saj so spolne fantazije in celo samozadovoljevanje z orgazmom lahko prisotne tudi že pri čisto majhnih, predšolskih otrocih.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #166 - 13.01.2005 at 12:10:44
 
Bardo_Thodol wrote on 13.01.2005 at 12:01:58:
Naj te potolažim, da v popolno odsotnost libida po kastraciji tudi jaz ne verjamem. Telo je preveč zapleteno in lahko podobne hormonske dražljaje sproži tudi na drugačne načine tudi po odstranitvi testisev (v naravi vedno obstajajo tudi rezervne variante).
Verjetno bi bilo za popolno umiritev libida potrebno odstraniti ali vsaj zaustaviti še kakšne druge žleze.

Po pričevanjih je ustavitev libida takoj po kastraciji tako temeljita, da osebe dejansko izgubijo vsako željo po spolnosti.

Sicer pa ni potrebna ravno kastracija, najbrž se vsak spomni, da tudi zaradi kakšnega bolezenskega stanja ni imel prav nobene želje po seksu, pa tudi če bi se mu sama mis sveta prišla slečt pred njegovo posteljo.

Po nekem splošnem prepričanju naj bi bili brezspolni tudi otroci, ker jim spolne žleze pač še niso dovolj razvite, vendar tudi to ne drži popolnoma, saj so spolne fantazije in celo samozadovoljevanje z orgazmom lahko prisotne tudi že pri čisto majhnih, predšolskih otrocih.

men se ful zdi, da ti mislis, da je proizvod oz. izvor zelja (zavesti/zivljenja) v bistvu biolosko-kemicno-fizikalno mesanje elementov. in kle se je ze v zacetku zataknil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #167 - 13.01.2005 at 12:46:34
 
Madan Gopal Das wrote on 13.01.2005 at 12:10:44:
men se ful zdi, da ti mislis, da je proizvod oz. izvor zelja (zavesti/zivljenja) v bistvu biolosko-kemicno-fizikalno mesanje elementov. in kle se je ze v zacetku zataknil.


Kako si pa potem razlagaš, da lahko nekomu, ki je imel prej veliko volje in želja to z eno preprosto možgansko operacijo povsem zatreš in ga spremeniš v brezželjno in brezvoljno bitje?

In zakaj se ljudje toliko opjajo in drogirajo?
Nek vpliv teh materialnih substanc na razpoloženje torej mora obstajati?


Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #168 - 13.01.2005 at 12:54:59
 
Bardo_Thodol wrote on 13.01.2005 at 12:46:34:
Kako si pa potem razlagaš, da lahko nekomu, ki je imel prej veliko volje in želja to z eno preprosto možgansko operacijo povsem zatreš in ga spremeniš v brezželjno in brezvoljno bitje?

preden ti odgovorim me zanima, ce "povsem zatres", "brezzeljno", "brezvoljno bitje" ... spet ne smem dogmatsko gledat/brat?

Quote:
In zakaj se ljudje toliko opjajo in drogirajo?
Nek vpliv teh materialnih substanc na razpoloženje torej mora obstajati?

ja, je opazen nek zacasen in povrsinski vpliv na tistega, ki se zaveda oz. zeli. ko mine, je stvar ista, oz. spet zacasno slabsa zarad razocaranja, ker se ni spremenil nc na boljs, ceprav je blo pricakovano/obljubljeno.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #169 - 13.01.2005 at 13:01:57
 
Madan Gopal Das wrote on 13.01.2005 at 12:54:59:
preden ti odgovorim me zanima, ce "povsem zatres", "brezzeljno", "brezvoljno bitje" ... spet ne smem dogmatsko gledat/brat?

Dovolj, da je oseba čisto drugačna in brez volje in da jo praktično nič ne zanima.  Razlika je tako očitna, da poseg za samo osebnost sploh ni zanemarljiv.
Dovolj, da osebe ne prepoznaš več, ona pa tebe ne.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #170 - 13.01.2005 at 13:09:12
 
Bardo_Thodol wrote on 13.01.2005 at 13:01:57:
Dovolj, da je oseba čisto drugačna in brez volje in da jo praktično nič ne zanima.  Razlika je tako očitna, da poseg za samo osebnost sploh ni zanemarljiv.
Dovolj, da osebe ne prepoznaš več, ona pa tebe ne.

dovolj je nekaj, ni pa se vse.
prakticno nic je tud nekaj ni pa se vse.

od nekaj do vse je vmes se ena za nekatere neraziskana vrzel. ta vrzel ponavad ne da miru tistim, ki mislijo/razglasajo, da je izkljucno biolosko-fiziolosko-kemijsko mesanje elementov iz narave vzrok zivljenja, oz. zavesti oz. zeljenja.

to vrzel se da dosezt/spoznat s pomocjo meditacije in takrat ti jasn rata, da ne zvis/obstajas/zelis sam en rok trajanja/cikel materialnega telesa in uma, ampak da obstajas vecno. sele tuki pa se pol zacne lohk konkretno spoznavat in opazat "kupida" o katerem tece tema na tem topiku.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #171 - 13.01.2005 at 13:25:25
 
Madan Gopal Das wrote on 13.01.2005 at 13:09:12:
to vrzel se da dosezt/spoznat s pomocjo meditacije in takrat ti jasn rata, da ne zvis/obstajas/zelis sam en rok trajanja/cikel materialnega telesa in uma, ampak da obstajas vecno. sele tuki pa se pol zacne lohk konkretno spoznavat in opazat "kupida" o katerem tece tema na tem topiku.

Meni se pa zdi, da si se ti malce preveč zapletel v besedne mreže  in jih zamenjal z realnostjo. Absolut, nič, večnost in podobno so besedni konstrukti uma.

Ravno tako mi ni jasno, kako bi naj meditacija pomagala lobotomiranemu posamezniku začeti spoznavati "kupida" in odpraviti vrzel, ki mu je bila povzročena s kirurškim posegom?



Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #172 - 13.01.2005 at 13:41:55
 
Bardo_Thodol wrote on 13.01.2005 at 13:25:25:
Meni se pa zdi, da si se ti malce preveč zapletel v besedne mreže  in jih zamenjal z realnostjo. Absolut, nič, večnost in podobno so besedni konstrukti uma.

a realnost pa ne?

Quote:
Ravno tako mi ni jasno, kako bi naj meditacija pomagala lobotomiranemu posamezniku začeti spoznavati "kupida" in odpraviti vrzel, ki mu je bila povzročena s kirurškim posegom?

jaz tud ne. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #173 - 13.01.2005 at 13:48:01
 
Mene pa je strah dobrega sexa Roll Eyes

Drgač pa, imho: za dober sex je potreben dober sex 8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #174 - 13.01.2005 at 13:49:50
 
kukica wrote on 13.01.2005 at 11:17:00:
ja, to se itak dogaja pri obeh spolih. Ampak nima veze s kemijo. ljudje smo itak ena taka cudna vrsta, ki nas samo materialno zanima. Komu pa je se pomembna sreca?



Vse ima vezo s kemijo - kemija ima veliko veze z materijo in srečo. Ni sreče brez kemije.

In sreča - vsi bi radi bili srečni: zato star darkwoodovski pregovor pravi, da je bolje, če se rodiš s srečo pa brez kurca, kot pa s kurcem pa brez sreče - če imaš srečo, ti še kurec zraste.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #175 - 13.01.2005 at 14:04:44
 
Madan Gopal Das wrote on 13.01.2005 at 13:41:55:
a realnost pa ne?

Tudi beseda realnost je konstrukt uma.

V določenem smislu, je tudi realnost, ki jo beseda predstavlja, in kot se nam prikazuje, konstrukt uma.
Mi vidimo različne barve, v resnici pa tam zunaj ni nobenih barv,  so samo delci, ki različno nihajo. Lahko bi celo rekli, da nam je um "namalal" barve, ko je "zunanjo" realnost prevedel v nam razumljivo sliko v "notranji" realnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #176 - 13.01.2005 at 14:08:18
 
Quote:
Mene pa je strah dobrega sexa Roll Eyes

Drgač pa, imho: za dober sex je potreben dober sex 8)


Grin
tiste pikce so mi vedno tako smešne, da si jih vedno malo po svoje predstavljam.
Naprimer:  za dober seks je potreben dober kiks.

Nič bat  8)


Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #177 - 13.01.2005 at 14:21:14
 
sinjeoka wrote on 13.01.2005 at 14:07:27:
v končni fazi kaj jaz morem, da ti pališ na zavrte klerikalke  Tongue  Tongue, da pol ne vidiš onega ta drugega ekstrema

Grin Grin
Na srečo premorem toliko zdravega pragmatizma, da se zavedam, da z "zavrtimi klerikalkami" nimam kaj početi
(pa tudi treba mi ni).

Ekstremi imajo dva konca. Na enem so tele, kot jih imenuješ, zavrte klerikalke, na drugem pa živahne nimfomanke.
Za resno statistično analizo je te ekstreme najbolje odmisliti in se posvetiti sivemu povprečju ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #178 - 11.03.2005 at 12:18:08
 
nisem vsega brala, žal. porodila se mi je neka misel. saj poznate tiste zgodbe o alkimistih. neutrudno in zagnano so pred davnimi časi iskali formulo, kako bi iz vsake kovine lahko naredili zlato. šli so v posebno neznano, skrivnostno miselnost in filozofijo, ki je vsa bazirala samo na odkritju ene kemične formule, ki bi lahko iz vsake kovine naredila zlato. ni in ni jim uspelo.
alkimisti smo tudi vsi mi, ki iščemo čaroben opoj, sladkost in naslado. res je. za dober seks je potrebna samo skrivnostna kemija, čisto preprosta formula. dva se medsebojno privlačita, ali pa ne. šele ko se dopolnjujeta, se lahko zaljubita. preprosto, a ni?
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 10 11 12