Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 
(Read 55594 times)
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #150 - 13.01.2005 at 10:50:15
 
Lilith wrote on 13.01.2005 at 10:09:39:
 Kaj pa sproža to željo? Kaj je v ozadju. Je že kdo ozavestil?


Lilith, gotovo si bila že kdaj v življenju prisotna v kakšnem pogovoru moških, ali slišala njihove izjave o teh stvareh -  namreč zakaj se je z njo poročil oz. z njo živi.
Slišati je npr.  tudi takšne stvari : bila je noseča , smilila se mi je,  je dobra v postelji, je manj pametna od mene, dobro kuha, je ženska , ki obvlada, ima "perje", itd.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #151 - 13.01.2005 at 10:51:21
 
Bardo_Thodol wrote on 13.01.2005 at 10:46:29:
Lahko se pa opremo na pričevanja kastrirancev, ki so trdili in še trdijo, da je bil en prvih fizioloških znakov kastracije izguba libida. In če ni libida, tudi spolne fantazije izgubijo vsak smisel.

a spolna fantazija po kastraciji le izgubi svoj smisel, al kastracija povzroci tud to, da tista misel o kateri si prej pisal ne obstaja vec? torej se vedno isto vprasanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #152 - 13.01.2005 at 10:53:16
 
Lilith wrote on 13.01.2005 at 10:09:39:
Moram reči, da mi še vedno ni jasno, kaj moški smatrate pod kemijo.


kemija - znanost o lastnostih in sestavi snovi, ter zakonih po katerih se spreminja


Lilith wrote on 13.01.2005 at 10:09:39:
Če ostanem pri razlagi, da gre za hormone, a bi lahko potem poenostavila, da čutite kemijo vedno, ko se vam "dvigne"?


kemijo čutimo ali pa ne, pa vseeno ne gre brez nje - ko se nam dvigne, čutimo zdravje

Lilith wrote on 13.01.2005 at 10:09:39:
In kaj je v ozadju tega oz. kaj je sprožilec vaših hormonov - gre za fiziološko povezavo ali kaj drugega?


Sprožilec hormonov so drugi hormoni - gre za biološko kemične zakone, kjer brez fizične povezave ne gre, lahko pa je še tudi kaj drugega, na primer želja, fantazma...

Lilith wrote on 13.01.2005 at 10:09:39:
In potem druga stvar- kako pa imenujete tisti občutek, ko si želite točno določeno žensko, ne glede na to, da vaš prijateljček poskakuje še ob vseh mimoidočih. Kaj pa sproža to željo? Kaj je v ozadju. Je že kdo ozavestil?


Za razliko od žensk smo moški fizikalno linearno omejeni - več kot ene v danem momentu "prijateljček" ne more, še vedno pa obstaja želja po več.

Naprej pa sem te malo izgubil, kaj sproža katero željo - željo po točno določeni ženski, ali tisto željo, ko bi poskakovali še po mimoidočih.

V ozadju vsake želje je neka fantazma, želja pa je samo izraz hotenja po uresničitvi ali izpolnitvi fantazme. Seveda pa ima naš prijateljček marsikdaj precejšno mero svoje volje, in za  svoje dokazovanje ne potrebuje nobenih vidnejših notranjih ali zunanjih sprožilcev.

No ja zase lahko povem, da moj prijateljček ne poskakuje  ob vseh mimoidočih, saj so v realnosti nekatere tudi takšne, da še kamna za njimi ne bi metal, kaj šele kaj drugega.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #153 - 13.01.2005 at 10:54:57
 
Madan Gopal Das wrote on 13.01.2005 at 10:47:24:
te znanosti se ne da razumet, tako kot nobene druge ne, ce je ne proucujes skoz teorijo in prakso. zdej, ce se komu dolocena znanost zdi koristna ali ne, pa je stvar odlocitve in svobodne volje posameznika.

tuki si lahko preberes o svetovno znanemu klasicnemu znanstveniku, ki je dvomil v vse ostalo...

Saj to je vendar značilno za vse dobre znanstvenike, da dvomijo o vsem in da se o vsem hočejo sami prepričati, še posebej pa dvomijo v tako dvomljive konstrukte (uma), s katerimi res ne veš, kaj naj bi počel in čemu koristijo.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #154 - 13.01.2005 at 10:59:33
 
Madan Gopal Das wrote on 13.01.2005 at 10:51:21:
a spolna fantazija po kastraciji le izgubi svoj smisel, al kastracija povzroci tud to, da tista misel o kateri si prej pisal ne obstaja vec? torej se vedno isto vprasanje.

Ker kastracija ne pomeni odstranitve možganov, ampak enih drugih delov telesa, lahko torej tudi po kastraciji še vedno razmišljajo o čemerkoli hočejo, tudi o spolnih vsebinah, vendar jih te miselne vsebine ne vzburjajo več.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #155 - 13.01.2005 at 11:11:20
 
Bardo_Thodol wrote on 13.01.2005 at 10:54:57:
Saj to je vendar značilno za vse dobre znanstvenike, da dvomijo o vsem in da se o vsem hočejo sami prepričati, še posebej pa dvomijo v tako dvomljive konstrukte (uma), s katerimi res ne veš, kaj naj bi počel in čemu koristijo.

se ciz strinjam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #156 - 13.01.2005 at 11:13:23
 
Bardo_Thodol wrote on 13.01.2005 at 10:59:33:
Ker kastracija ne pomeni odstranitve možganov, ampak enih drugih delov telesa, lahko torej tudi po kastraciji še vedno razmišljajo o čemerkoli hočejo, tudi o spolnih vsebinah, vendar jih te miselne vsebine ne vzburjajo več.

jz ti tega ne verjamem. zdej ce hoces svoje se naprej dokazvat lahko, ce pa ne ti pa tud ni treba.

kupid je zame nepremagljiv.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #157 - 13.01.2005 at 11:15:39
 
t wrote on 13.01.2005 at 10:53:16:
kemijo čutimo ali pa ne, pa vseeno ne gre brez nje - ko se nam dvigne, čutimo zdravje



                     ...


 
Back to top
 
 
IP Logged
 
kukica
1
*
Offline

:)
Posts: 39
Ljubljana
Gender: female
Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #158 - 13.01.2005 at 11:17:00
 
Quote:
em, jaz poznam pa ženske, v bistvu mnogo žensk, ki so se poročile zato ker je bil tipson iz dobre familije (v smislu pedigreeja), ker je imel full keša, ker jo je full zalagal s kešem ........

Jaz enostavno mislim, da smo si v tisti inicialni kemični rekaciji moški in ženske enaki. Kako zadevo, torej svojo slo dejansko uresničujemo, pa je odvisno od osebnih in družbenih vzorcev.


ja, to se itak dogaja pri obeh spolih. Ampak nima veze s kemijo. ljudje smo itak ena taka cudna vrsta, ki nas samo materialno zanima. Komu pa je se pomembna sreca?


Quote:
Drugače si sploh ne znam predstavlajt kako so se lahko otroci cvetja šli seksualni revolucijo  


Seksualna revolucija pa je posledica druzbenega zatiranja spolnosti in spolnih nagonov. TAKRAT JE BILA IZVENZAKONSKA SPOLNOST KAO DRUZBENO FUL NESPREJEMLJIVA.



Back to top
 

Smiley Kukica Smiley
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #159 - 13.01.2005 at 11:20:42
 
sinjeoka wrote on 13.01.2005 at 11:00:41:
Jaz enostavno mislim, da smo si v tisti inicialni kemični rekaciji moški in ženske enaki. Kako zadevo, torej svojo slo dejansko uresničujemo, pa je odvisno od osebnih in družbenih vzorcev.

Drugače si sploh ne znam predstavlajt kako so se lahko otroci cvetja šli seksualni revolucijo  Grin

Kljub različnim uniseks modnim trendom se spola vendarle razlikujete ne samo telesno, ampak tudi fiziološko, v telesnem kemizmu, ki je potreben za spolno življenje, kar je tudi razumljivo, saj zato pa sta dva spola, ki sta v različnih funkcijah pri reprodukciji, sicer bi zadostoval že en sam spol.

Takoimenovana seksualna revolucija je bil le nekakšen družbeni revolt mladine proti takratni zadrgnjeni in hkrati zlagani družbi njihovih staršev.

Vendar tudi ta takoimenovana seksualna revolucija v svojem biološkem bistvu ni bila v ničemer prav posebej korenita, recimo, da bi se zaradi nje lahko povsem izmenjale vloge spolov in da bi naprimer bile ženske sposobne oplojevanja, moški pa rojevanja ...




Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #160 - 13.01.2005 at 11:24:58
 
Madan Gopal Das wrote on 13.01.2005 at 11:13:23:
jz ti tega ne verjamem. zdej ce hoces svoje se naprej dokazvat lahko, ce pa ne ti pa tud ni treba.

Bardo je menda zdravnik in ga verjetno zdravniška etika zavezuje, da te tudi na tvojo željo naj ne bi pohabil. Ostali pa ne smejo opravljat operativnih posegov na ljudeh. Nč ne bo. Škoda.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #161 - 13.01.2005 at 11:25:40
 
Madan Gopal Das wrote on 13.01.2005 at 11:13:23:
jz ti tega ne verjamem. zdej ce hoces svoje se naprej dokazvat lahko, ce pa ne ti pa tud ni treba.

kupid je zame nepremagljiv.


Česa mi ne verjameš?
A tega da kastracija ni odstranitev možganov in da lahko še naprej razmišljaš o spolnih vsebinah, ki te pa ne vzburjajo več.

Roll Eyes
Zdaj si me pa res postavil pred težko nalogo, kako ti naj to dokažem. Če ne verjameš pričevanjem kastrirancev, je najbolje da to kar sam probaš, si odrežeš jajca, pol boš pa že videl ali si premagal kupida ali ga nisi ...

pa ne me potem obtoževati da sem te k čemu zlemu napeljeval, volja je povsem tvoja  Cheesy

Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #162 - 13.01.2005 at 11:44:50
 
sinjeoka wrote on 13.01.2005 at 11:00:41:
Jaz enostavno mislim, da smo si v tisti inicialni kemični rekaciji moški in ženske enaki. Kako zadevo, torej svojo slo dejansko uresničujemo, pa je odvisno od osebnih in družbenih vzorcev.

Po mojem si sama že zelo dobro opisala razliko. Če bi se jest recimo popoldne s petimi kolegi postavil na Prešernov trg, bi v dveh urah našteli vsaj 200 zadosti dobrih žensk (sploh če ste jih že ve 40).

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #163 - 13.01.2005 at 11:46:23
 
Bardo_Thodol wrote on 13.01.2005 at 11:25:40:
Česa mi ne verjameš?
A tega da kastracija ni odstranitev možganov in da lahko še naprej razmišljaš o spolnih vsebinah, ki te pa ne vzburjajo več.

vem, da kastracija ni odstranitev mozganov.

ne verjamem ti tega, da lahko le s kastracijo premagas kupida, torej spolne vzburjenosti kot si trdil na zacetku.

itak sem pa ocitno jaz tist, ki ne verjamem dovolj v nepremagljivost kupida, da sem se mogu oglasit/spotaknit ob tist tvoj post.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Za dober sex je poterbna kemija
Reply #164 - 13.01.2005 at 11:48:40
 
kukica wrote on 13.01.2005 at 11:17:00:
Komu pa je se pomembna sreca?

sreca.

Quote:
Seksualna revolucija pa je posledica druzbenega zatiranja spolnosti in spolnih nagonov. TAKRAT JE BILA IZVENZAKONSKA SPOLNOST KAO DRUZBENO FUL NESPREJEMLJIVA.

a so s tem, ko so pol druzbeno to sprejel/dopustil kej vec srece dosegl?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12