Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6
(Read 24767 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #30 - 02.07.2003 at 16:19:15
 
Amstel wrote on 02.07.2003 at 16:00:54:
Kali, Marjana, Devi, bp... a smem ploskati vašemu pogumu?
plosk, plosk  Cheesy



Amstel, zdele pa v meni  ploskata oba, ego in VJ. Wink Grin
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #31 - 02.07.2003 at 16:24:08
 
Grin  Embarrassed  Cry   Smiley  Cheesy Grin  Smiley  Cheesy  Grin  Tongue  Kiss  Kiss
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #32 - 02.07.2003 at 17:57:50
 
Petra. wrote on 02.07.2003 at 16:19:15:
Amstel, zdele pa v meni  ploskata oba, ego in VJ. Wink Grin

VJ, a to tisti z MTV-ja? Kateri pa, oz. kaj poslušaš?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #33 - 02.07.2003 at 18:30:47
 
Quote:
VJ, a to tisti z MTV-ja? Kateri pa, oz. kaj poslušaš?

bp



lol   Grin Grin Grin


ego poroča 2211 Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #34 - 02.07.2003 at 18:36:18
 
Amstel wrote on 02.07.2003 at 16:00:54:
.... občutek, da nisem dovolj okej. Da sem preslaba, da bi bila ljubljena.

Enga lupčka na tvojo dušico Kiss
Men si taka kot si zdej, čist v redu, pa že prej sem te imela ful rada Wink Kiss
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #35 - 02.07.2003 at 21:12:08
 
Devi wrote on 02.07.2003 at 18:36:18:
Enga lupčka na tvojo dušico Kiss


Cheesy paše.....  Kiss
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #36 - 02.07.2003 at 21:36:53
 
m wrote on 02.07.2003 at 09:06:13:
evo,
se odpret, narediti korak proti nekomu, ker se bojim da bom zavrnjena



pa zakaj se ne sprejmem, zakaj iscem potrditev od drugih?  ???
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #37 - 02.07.2003 at 22:34:38
 
Embarrassed  Embarrassed  Embarrassed  Smiley gorim, šla sem čez svoj ego...
Uf, dva dni nazaj si ne bi predstavljala tega.

Verjamem v njega in to sem mu povedala.

Vem, da ne razumemete vsi tega. Nekateri, ki vedo ozadje pa ja.

Danes sem se zavedala, kako osamljeni smo vsi za temi egi, kako se skrivamo, kako ne moremo najti poti iz njega, kaj šele do drugih, ker moramo preko njihove egoje.
Zavedala sem se žalosti, ko smo tako ločeni v dejanjih in doživljanjih.
Ma, ne bom se pustila.

Počutim se tako živo, da nisem vztrajala na nekem ponosu. Srečna sem, da sem šla čez to. Srečna do dna. Gooorim. Žarim.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #38 - 02.07.2003 at 22:47:48
 
m wrote on 02.07.2003 at 21:36:53:
pa zakaj se ne sprejmem, zakaj iscem potrditev od drugih?  ???

uf!!!
če bi vidla, kolk sm dobra, pa sposobna, pol bi mogla res še odgovornost prevzet, pa nardit neki iz sebe
a veš, da sm začela delat mal več... čist take, "prizemljene" stvari
(mi je pa kul, kaj ste v tem topicu naredl, Amstel, mal za tvojga, ne se ozirat)


p.s.
aha a lahko mal razložim zgornje (njah: smo se mal strinjal na četu)
kakšni so ljudje, ki jih zbiram za bolj pomembne v življenju: težki ko sto mater .. dobr no, pa ne nujno težki, so pa zihr taki, da od njih res ne morem pričakovat da me bodo hvalil v tri krasne pa to, ker majo kr ena merila, al pa ne bi čustvom pustl, da vplivajo , dajejo eni prednost razumu, drugi duhu... v glavnem, to je folk, k ne bi zlahka reku: d best si, in prec ko mi en reče, da sm, že iščem druzga, kje hudiča, a res ne more bit še kdo bolj zahteven (seveda se to ne dogaja tko na zavednem nivoju, kot zdej pišem), k bo reku, da nisem sposobna, plis plis.. . zato, ker če mi en še tak zahteven da priznanje, da sm dobra, pa sposbna, pol morm jest resno "it v akcijo" pa pokazat, da sm res dobra, pa pokazat, da sm res sposobna... (odgovornost).. dokler pa iščem bolj in bolj zahtevne ljudi, lahko samo čepim v kotku, in razgrajam tam.. sam da  mi ni treba naprej it.. ker prasc res en takle vzorc
Kiss Kiss to all parts of Me

p.s. evo še dodatek iz mojih trenutno najljubših kart:

58. Doing

Trust in Allah, but tether your camel first

Each day it happens: you could have done something but you didn't do it, and you are using the excuse that if God wants it done, He will do it anyhow. Or, you do something and then you wait for the result, you expect, and the result never comes. Then you are angry, as if you have been cheated, as if God has betrayed you, as if He is against you, partial, prejudiced, unjust. And there arises great complaint in your mind. Then trust is missing.

The religious person is one who goes on doing whatsoever is humanly possible but creates no tension because of it. Because we are very, very tiny, small atoms in this universe, things are very complicated. Nothing depends only on my action; there are thousands of crisscrossing energies. The total of the energies will decide the outcome. How can I decide the outcome?

But if I don't do anything then things may never be the same. I have to do, and yet I have to learn not to expect. Then doing is a kind of prayer, with no desire that the result should be such. Then there is no frustration.

Trust will help you to remain unfrustrated, and tethering the camel will help you to remain alive, intensely alive.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #39 - 02.07.2003 at 23:49:37
 

Ko se sprašujem o egu,
se mi kar s(kl)anja:

ego,
ega,
egu,
ego,
pri egu;
z egom.

A ga je vedno manj.
Je zmeraj manj hrane zanj.


Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #40 - 03.07.2003 at 10:51:54
 
m wrote on 02.07.2003 at 21:36:53:
pa zakaj se ne sprejmem, zakaj iscem potrditev od drugih?  ???

Po mojem imamo vsi vgrajeni eno potrebo po biti ljubljen in biti sprejet, ki nas sili in tako omogoča, da živimo v družbi, med ljudmi, da nismo totalni individualisti, ki živijo drug mimo drugega. Ta reč je del naše čuistvene kontrolne zanke, ki določa naše razpoloženje, kontrolira motivacijo, skupaj z drugimi bolj znanimi čustvenimi stanji.

Ta potreba je precej širša, kot pa iskanje enega partnerja za nadaljevanje vrste, s težavo jo zadovoljijo celo dobri odnosi z relativno velikim številom ljudi.

Uspešno izražena se manifestira v celi mreži različnih socialnih kontaktov, prijateljstev, znanstev in podobnega. Frustrirana potreba po biti sprejet pa se morda pokaže v nekakšnem kroničnem nezadovoljstvu, ki ga je mogoče včasih opaziti pri ljudjeh, ki nekako ne najdejo pravega stika z drugimi, pa morda še kako drugače tudi.

Glede na to, da se je ne da znebit, niti (tako kot druga čustva) potlačit, je po mojem edina možnost razrešit frustracije, jo zadovoljevat. To pomeni, da je treba odstranit ovire, ki ji onemogočajo, da bi se izrazila.

Ena od tipičnih ovir je strah pred zavrnitvijo, saj vsaka zavrnitev povzroča frustracije te potrebe. Vendar v primeru, da je strah prevelik pride do začaranega kroga, v katerem strah blokira izražanje potrebe, kar še poveča frustracije, zaradi česar postane zadeva še bolj pomembna v življenju posameznika, kar pa še dodatno poveča strah pred zavrnitvijo.

Pa vendar je tak krog tako enostavno presekat. Občutki pa znajo biti ekstatični. Če ne verjamete, vprašajte Amstel. Smiley

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #41 - 03.07.2003 at 11:12:19
 
Quote:
Pa vendar je tak krog tako enostavno presekat. Občutki pa znajo biti ekstatični. Če ne verjamete, vprašajte Amstel. Smiley

a so te obcutki ekstaze trajni, al pod vplivom casa usahnejo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #42 - 03.07.2003 at 13:35:42
 
m wrote on 02.07.2003 at 21:36:53:
pa zakaj se ne sprejmem, zakaj iscem potrditev od drugih?  ???


Ker si ne zaupaš? Ker nimaš dovolj moči?

Ego je v bistvu koristna zadeva, da se naučiš za sebe postavit, da imaš tolko moči, da presekaš potrebo po drugih in obstajaš kot "lasten prav".
Ki pa se lahko tudi moti, ampak vseeno, boljše da se moti, kot da sploh ne pride do svojega izraza.

Po moje se moraš najprej ločit od drugih in svojih potreb do drugih, da se lahko začneš navezovat iz ljubezni. Prej niti nimaš dovolj prostora za ljubezen, ker je preveč potreb...se mi zdi Tongue
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #43 - 04.07.2003 at 22:41:34
 
Quote:
Po mojem imamo vsi vgrajeni eno potrebo po biti ljubljen in biti sprejet, ki nas sili in tako omogoča, da živimo v družbi, med ljudmi, da nismo totalni individualisti, ki živijo drug mimo drugega.


oj.... ja, to verjetno velja kar za vse.

S tem, da si po mojem vsak izbere neko "strategijo", kako si priskrbi to ljubezen....

In.. opažam, da sem si sama izbrala "strategijo", da preusmerim potrebe... ki so sedaj preveč (po moje) usmerjene navzven, saj so "drugi".. in "zunaj" zelo nestabilni faktroji, proti navznoter, k stabilni inštanci, to je moje jedro, moj pravi jaz, bog.. večnost.. itd.itd... In moram reči, da ko mi uspe, da se oprem na "noter" se prav fajn počutim. In sem neobremenjena. Prisotna. Odprta do drugih.

Rabim stabilnost, MIR in ker spoznavam, da zunanji svet mene ne more določati, ker je relativen... se skušam obrniti navznoter.
In čimmanj iskati ljubezen zunaj.

Izhajam iz sebe, ker ne maram občutka odvisnosti od drugih. Ne maram biti v nesigurnosti, ali bom potrjena ali ne... Ne maram dajati drugim v roke neko moč...
In zato mi je blizu način razmišljanja in bivanja, da moje bistvo ni zunaj. In da od trenutka, ko bom vzljubila sebe, ne bom potrebovala potrditve oz. dokazovanja, da sem ljubljena, da sem okej.

In vem, da se tako, da preusmerim pozornost na svoje jedro, na tisto tišino v meni, osredotočenost, se drastično zmanjša strah pred zavrnitvijo, strah pred zapuščanjem, strah pred bližino...

Seveda, še vedno potrebujem ljudi. Ne samo zato, da me kdo stisne v objem... tudi zato, da spoznavam sebe in se preoblikujem...

Predvsem pa želim biti v odnosu čimbolj pristna. Torej, čimmanj obramb, strahu, uničevalnosti. Hodim, hodim dalje.
Back to top
« Last Edit: 05.07.2003 at 19:23:59 by Amstel »  

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: EGO - OZAVEŠČANJE PASTI - KOŠ - ZDRAVILO
Reply #44 - 05.07.2003 at 19:29:40
 
Dyer:

"Ego ščuva k jezi in tekmovalnosti in s tem skuša preprečiti, da bi spoznali modrost višjega jaza.... "


"Kadar z ljudmi samo govoričite, kadar ste kritični ali jezni nase, se ničesar ne naučite.  
Tiho poslušanje in povabilo višjemu jazum naj pristopi, vas bo privedlo do modrosti, s katero boste razločili,  
kaj lahko spremenite in kaj morate sprejeti kot nekaj, česar zaenkrat ni moč spremeniti!"

"Prizadevajte si, da boste znali doživljati radost, ne da bi za to potrebovali karkoli od zunaj.
Ko se boste navajali poglabljati in umirjati svoj notranji dvogovor, se bo zgodilo nekaj čudovitega. Doživeli boste vrhunsko zadovoljstvo brez kakršnegakoli zunanjega dodatka. Čutili boste vrtoglavico, vznesenost in brezskrbnost na čistejši način kot kdajkoli poprej."
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6