Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 11
(Read 47171 times)
exorcist
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #60 - 04.01.2004 at 14:43:45
 
titanic wrote on 04.01.2004 at 12:12:42:
Mnogo je različnih ljudi, ki so slabi, nasilni, bolni, nemoralni, hendikepirani in "drugačni" kot smo sami, pa zato ne moremo nič pomagati.  UndecidedLahko jih sprejmemo z ljubeznijo in potrpežljivostjo, če zmoremo, če ne, imamo možnost, da se umaknemo.
Spremenimo lahko le sebe. Kiss
Vsak, ki je žaljiv - je to njegov problem, ki ga projicira na tistega, ki je v bližini - ne glede kdo je to. Zato, ne smemo jemati stvari osebno, če nam kdo reče kaj žaljivega ker ima težave on, nas pa se to sploh ne tiče.

Lep dan in celo leto. čao


Se strinjam. Samo veš, kdo se ponavadi spotika ob take stvari, tisti, ki so sami "nemoralni", ki sami počnejo takšne stvari, in bi se radi pokazali v boljši luči. Dandanašnji svet pa je itak sprijen in pokvarjen v vseh mogočih aspektih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #61 - 04.01.2004 at 15:00:58
 
Lilith wrote on 31.12.2003 at 15:11:44:
In še nekaj zate, bp.
Tudi tvoj odnos se mi zdi dokaj nespoštljiv in s tem pijanski, ko sicer resnična dejstva o najinem privat  dopisovanju poveš na tak način, da se na subtilnem nivoju bere, kakor da imam jaz dvojno moralo. Mislim, da sem bila do tebe spoštljiva, dopustila sem možnost, da se motim in poudarila, da je to zgolj moje mnenje oz. feeling in žal mi je, da nisem sposobna svojih feelingov tudi argumentirati, imam pač ta deficit. In ja, v bodoče te več ne mislim kontaktirati, ker stvari grdo zlorabljaš.

Lilith,

Mnenja o tem, kdaj je kdo spostljiv in kdaj ne, so lahko zelo razlicna in je vsa rec zelo odvisna od celotnega konteksta v katerem se vse skupaj dogaja. Na to te opozarja Zvezdica. Na to sem te hotel opozorit v tem topiku tudi sam, pa je sla zadeva v smer pranja umazanega perila, kar pa ni bil moj namen (in mi je zal da sem se sploh oglasil).

Sploh ne mislim, da imas dvojno moralo, mislim pa, da se je vcasih tezko pogovarjat s tabo, ker se vkopljes kot na soski fronti in potem usekas z vsemi topovi, ki jih imas na razpolago (ne glede na cilj in zrtve).

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #62 - 04.01.2004 at 19:22:16
 
Quote:
mislim pa, da se je vcasih tezko pogovarjat s tabo, ker se vkopljes kot na soski fronti in potem usekas z vsemi topovi, ki jih imas na razpolago

lp bp


Ej, bp, zdaj si me pa spravil v smeh Smiley, ker ta zgoraj navedena primera, da se vkopljem kot na soški fronti Grin) mogoče sploh ni daleč od resnice.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #63 - 04.01.2004 at 19:25:23
 
exorcist wrote on 03.01.2004 at 19:23:14:
Poglej si kolikokrat sva si bila s Kredenom v laseh, pa čeprav sva izmenjala par krepkih, jaz nisem ničesar vzel osebno, ampak sem celo prepričan, da bi se z njim dobro razumela, v nasprotju z drugimi, ki se pretvarjajo, da nekaj so, kar v bistvu niso.


Čudim se, čudim temu svetu. Kako je možno v odnos stopiti neosebno? Daj me malo pouči o tem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #64 - 04.01.2004 at 20:22:01
 
Lilith wrote on 04.01.2004 at 19:25:23:
Čudim se, čudim temu svetu. Kako je možno v odnos stopiti neosebno? Daj me malo pouči o tem.


Kaj, kako, o čem? Kaki odnos, ne razumem ma ništa? O čem sedaj govoriš, šlo se je zato, ker si me proglasila za verbalnega neotesanca - "pijanca", čeprav ne direktno, ampak sem takoj vedel na koga vse letijo tvoje opazke, sedaj pa se nekaj delaš fino? Zaradi mene me lahko proglasiš za bilokaj, rečeš karkoli hočeš, ker nikomur nič ne zamerim, ampak bodi vsaj odkrita in iskrena. Ne maram, da se nekdo pretvarja pod tapeto morale, to se mi zdi tako sluzasto, da se nekdo vrednoti za nekaj več. Tvoj princip je isti kot za high society, dvojna merila, eni "pijanci, drugi olikanci z manirami in visoko kulturo pitja, ki se norčujejo iz drugih.

PS: Ne bi imel takega mnenja o vama, če vaju ne bi poznal. Tak pa me zelo težko vlečeta za nos. Pa ne da bi imel karkoli čez vaju. Ampak naiven in lahkoveren pa res nisem. Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #65 - 04.01.2004 at 20:24:02
 
exorcist wrote on 04.01.2004 at 20:22:01:
Kaj, kako, o čem? Kaki odnos, ne razumem ma ništa? O čem sedaj govoriš, šlo se je zato, ker si me proglasila za verbalnega neotesanca - "pijanca", čeprav ne direktno, ampak sem takoj vedel na koga vse letijo tvoje opazke, sedaj pa se nekaj delaš fino? Zaradi mene me lahko proglasiš za bilokaj, rečeš karkoli hočeš, ker nikomur nič ne zamerim, ampak bodi vsaj odkrita in iskrena. Ne maram, da se nekdo pretvarja pod tapeto morale, to se mi zdi tako sluzasto, da se nekdo vrednoti za nekaj več. Tvoj princip je isti kot za high society, dvojna merila, eni "pijanci", drugi olikanci z manirami in visoko kulturo pitja, ki se norčujejo iz drugih.

PS: Ne bi imel takega mnenja o vama, če vaju ne bi poznal. Tak pa me zelo težko vlečeta za nos. Pa ne da bi imel karkoli čez vaju. Ampak naiven in lahkoveren pa res nisem. Tongue

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: sindrom pijanca
Reply #66 - 04.01.2004 at 22:44:35
 
Lilith wrote on 04.01.2004 at 19:25:23:
Čudim se, čudim temu svetu. Kako je možno v odnos stopiti neosebno? Daj me malo pouči o tem.



vljudnost je kraljevska pot do neosebnega odnosa




uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: sindrom pijanca
Reply #67 - 04.01.2004 at 23:56:09
 
exorcist wrote on 04.01.2004 at 20:22:01:
PS: Ne bi imel takega mnenja o vama, če vaju ne bi poznal. Tak pa me zelo težko vlečeta za nos. Pa ne da bi imel karkoli čez vaju. Ampak naiven in lahkoveren pa res nisem. Tongue


A če si ju dvakrat videl, jih že poznaš? Dober si mi ti. Roll Eyes
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: sindrom pijanca
Reply #68 - 05.01.2004 at 08:28:16
 
exorcist wrote on 04.01.2004 at 20:22:01:
PS: Ne bi imel takega mnenja o vama, če vaju ne bi poznal. Tak pa me zelo težko vlečeta za nos. Pa ne da bi imel karkoli čez vaju. Ampak naiven in lahkoveren pa res nisem. Tongue


Exo, ti še sebe ne poznaš, kaj šele, da bi koga drugega "spregledal".


Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #69 - 05.01.2004 at 10:05:50
 
Lilith wrote on 31.12.2003 at 15:11:44:
Moram povedati, da postajam na tem topicu že zelo nervozna. Kaj če bi vsi tisti, ki želite debatirati o patologiji gostitelja odprli svoj topic. Lepo prosim.

Moj namen je bil, da opozorim na patologijo pijanca. In da mi ni fajn v življenju se srečevati s takšnimi pijanci. Eni ste štekali, hvala vam, eni (s tem mislim predvsem LittleStar) pa ste se čisto po pijansko lotili sprevračanja namena te teme, sprevračanja mojih in lolinih besed, naju neargumentirano obtoževali moraliziranja. A lahko razumete, da nočem imeti opravka s pijanci ali je to tako prekleto težko? ???

In še nekaj zate, bp.
Tudi tvoj odnos se mi zdi dokaj nespoštljiv in s tem pijanski, ko sicer resnična dejstva o najinem privat  dopisovanju poveš na tak način, da se na subtilnem nivoju bere, kakor da imam jaz dvojno moralo. Mislim, da sem bila do tebe spoštljiva, dopustila sem možnost, da se motim in poudarila, da je to zgolj moje mnenje oz. feeling in žal mi je, da nisem sposobna svojih feelingov tudi argumentirati, imam pač ta deficit. In ja, v bodoče te več ne mislim kontaktirati, ker stvari grdo zlorabljaš.



Lilith, ok, večkrat mi je šlo skoz misli, da si po poklicu psihologinja. Mnenja sem, da bi pač en psiholog skoraj moral razumet, da ne moreš "zdravit" ljudi, če se na nek način ne greš, to kar so. Vidiš, ujela sem se v tem pogledu na tebe. To je bil moj point. Zanikanje tistih, ki se s tabo ne strinjajo ali ti niso všeč, jih morda obsojaš in jih ne sprejemaš, še ne bo naredilo, da bodo šli stran. Ne, še večji zmaji bodo. In zahvaljevanje ljudem, ki ti pritegnejo in se s tabo strinjajo, ti tud kaj ne bo pomagalo. Tako si pač ne predstavljam enega dobrega psihologa, čisto dobronamerno pišem, da se malce zamisli, kako daleč gre takšno osebno ločevanje. Sama si nakazala na ta problem, da stvari jemlješ preveč osebno, zato se je še močneje izrazil. In zdaj bi ti najraje vse, ki niso po tvojem merilu usmerila na svoje topike, namesto, da bi jih sprejela kot darilo za svojo duhovno rast.

Pa se opravičujem, če ti bo tole preveč osebno.





Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: sindrom pijanca
Reply #70 - 05.01.2004 at 10:47:40
 
Exo,

sledeče ti pišem kot moški in kot človek, ki ga dajejo enake človeške slabosti kot večino drugih ljudi, tako da prosim vzemi vse napisano kot dobronamerno.

Veliki švicarski analitični psiholog C.G.Jung je opozoril na eno bistveno v psihološki in duhovni  evoluciji človeka pridobljeno lastnost , ki razlikuje med seboj psihološki naravi moškega in ženske. Ta bistvena razlika bi naj obstajala v težnji ženske narave k popolnosti življenja, v razliko  od težnje moške narave k  perfektnosti. V naravi ženske je torej potreba, da živi življenje- da tako povem- v Božji danosti ( po Božji podobi)ali skozi dušo, medtem, ko teži moška narava k " postavljanju" znotraj določenega ožjega področja življenja ali njenih vsebin ( kar je po svoje najverjetneje negativna dediščina tega, da si je skozi zgodovino moški   spol vzel izključno pravico za ustvarjanje kulture). Iz tega razloga se naše moško presojanje tako  hitro izgubi v moraliziranju, ker smo z našim stremljenjem za perfektnostjo delno izgubili občutek za življenje z dušo. Med drugim - dvojno moralo smo v življenje postavili moški in ......globoko verjamem, da je prav in predvsem dobro za prihodnost tudi nas moških, da nehamo govoriti   o tem   kaj  je prav za ženske ter jim obešati odgovornosti za prihodnost ( morale) sveta ter naše frustracije.
Če res iskreno želiš "videti" to o čem pisem, ti priporočam branje knjige Ženske, ki tečejo z volkovi ( Clarissa Pinkola Estes ). Čudovita knjiga za ženske, še veliko bolj čudovita za moške. Videl boš, da je ženska narava ter s tem  tudi življenje ženske nekaj veliko več kot predmet , ki je potreben naše moške moralne vzgoje.

Še nekaj,

" Vera je dar duha, ki omogoča duši, da ostaja odprta. Vera prežeta z dušo, je vselej zasajena v prst razmišljanja in spraševanja. Nikoli se tesnobno in kot v obrambi ne oklepa svojih prepričanj. Če je zrela, najde prostor tudi za dvom, ki je njena senčna stran.....
V veri, ki ima dušo, se vedno izmenjujeta najmanj dva lika - "vernik" in "nevernik". Vrtajoče misli, začasna opustitev zavezanosti in neprestane spremembe v razumevanju lastne vere so za razum znamenja šibkosti, za dušo pa potrebne in ustvarjalne sence, ki krepijo vero, ko jo dopolnjujejo in jo osvobajajo perfekcionizma. Angel prepričanja in hudobec dvoma igrata v popolni veri ustvarjalni vlogi. Tretji del trojstva pa je stvarno življenje, ki ga živimo z globokim zaupanjem."

                 Thomas Moore: Nega duše

                 L.P.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #71 - 05.01.2004 at 11:01:35
 
Exo je Nego duše že prebral, pa tud priporočal Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #72 - 05.01.2004 at 11:10:42
 
t wrote on 04.01.2004 at 22:44:35:
vljudnost je kraljevska pot do neosebnega odnosa




uživaj!


Da bi kralj lahko bil kralj mora biti..., kaj vem... -  kar je zgoraj je spodaj...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: sindrom pijanca
Reply #73 - 05.01.2004 at 11:50:27
 
Toni_Zamene wrote on 05.01.2004 at 10:47:40:
Če res iskreno želiš "videti" to o čem pisem, ti priporočam branje knjige Ženske, ki tečejo z volkovi ( Clarissa Pinkola Estes ). Čudovita knjiga za ženske, še veliko bolj čudovita za moške. Videl boš, da je ženska narava ter s tem  tudi življenje ženske nekaj veliko več kot predmet , ki je potreben naše moške moralne vzgoje.


                 L.P.


Bravo Toni! Ozaveščen moški. Jst tut počas pripravljam dragega, da bi blo fajn, če bi tud on si kaj prebral iz te knjige, ko je ravnaj včeraj malo za šalo, malo za res omenil, kaj bo šele iz mene, ki sem že tako čist podivjana, ko preberem to knjigo... Grin  Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #74 - 05.01.2004 at 13:47:58
 
exorcist wrote on 04.01.2004 at 20:22:01:
Kaj, kako, o čem? Kaki odnos, ne razumem ma ništa?


Pa saj to je to, exo. Ti sploh ne veš, kaj pomeni biti v odnosu z nekom. Ob več priložnostih si že priznal, da se na forumu samo zafrkavaš in naj tvojih izjav ne jemljemo resno, res pa je, da si tako govoril v živo - mogoče nimaš dovolj pokončne drže, da bi stal za svojimi besedami, ali kaj?

Torej še enkrat te pozivam, razloži, kako lahko nekoga žališ in si do njega nespoštljiv, drugi pa naj tega ne jemlje osebno. Kako je torej možno imeti NEOSEBEN odnos z nekom???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 11