Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 11
(Read 47165 times)
Lilith
Ex Member




sindrom pijanca
29.12.2003 at 12:23:29
 
Quote:
Sad V čem je point pisanja nekomu? Zadnjič sem spet slišala, tokrat res malo bolj slišala eno misel, ki je zelo res: da namreč ljudje v večini sploh ne znamo poslušat. V večini namreč le čakamo na svojo priložnost, da bomo povedali svoje, medtem ko sogovornik al pa kdo govori. Isto tako je z vsem ostalim, ta površnost, um bezlja, vedno nekaj hoče Grin, nikol nismo tu, prav tu. To se mormo naučit - da smo tu. Al kaj? Smiley



Tole Zvezdičino pisanje je v meni ponovno prebudilo že napol zatrto razmišljanje o tem, kako je internetno okolje, tudi ta forum, pravzaprav v psihohigienskem smislu precej onesnaženo in ogrožujoče okolje.
Pogosto opažam, da primanjkuje spoštovanja človekove osebe, da se osebno napada marsikoga, ki po svoje razmišlja. Da je dobronamernost pogosto omalovaževana in popljuvana...

Sem pred časom o tem debatirala z meni zelo ljubim prijateljem, pa ga je vse skupaj asociiralo na naslednjo zgodbico, ki jo sedaj delim z vami:
"Človek je želel pogostiti pijanca, pa ga je povabil k sebi. Ker mu je želel izkazati spoštovanje, je namesto brajdovšnice pred njega postavil vrhunsko buteljko. Pijanec je tisto spil, potem pa je rekel, da je to brezveze, da je v življenju pil tudi že kaj boljšega..."

Se mi zdi, da je potrebno imeti zelo debelo kožo, da preživimo žalitve takšnih "pijancev". In včasih razmišljam, da bi se povsem umaknila, ali pa samo prebirala tiste teme, ki me privlačijo...
Kako pa vi doživljate napade na lastno osebo in kako se nanje odzivate - predvsem imam v mislih dogajanje na forumu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: sindrom pijanca
Reply #1 - 29.12.2003 at 12:29:04
 






Quote:
12:28:22 >[te-nay] Welcome to our chat. Please obey the net etiquette while chatting: try to be pleasant and polite.






uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
Re: sindrom pijanca
Reply #2 - 29.12.2003 at 12:31:00
 
Jest napade na lastno osebnost dojemam kot nekaj, kar me opozarja na neko stvar, ki jo ne počnem prav v življenju. Iz takih napadov probam potegnt neki dobrega zame, nekaj se probam naučit, sprejet sporočilo, ki mi ga le-ta oseba prinaša.

Če je pa napad popolnoma neutemeljen, pa spustim negativo mimo mene, ker vem da ni namenjena men in je ne mislim absorbirat, s tem ko bo pa osebi, ki jo je transformirala prišla nazaj nekajkrat močnejša.

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: sindrom pijanca
Reply #3 - 29.12.2003 at 12:38:19
 
Tvoje osebe direktno nihče ne napada, vsaj na forumu tega ni mogoče pogosto opaziti.
Napadajo se le mnenja, ta so pa itak tako pokvarljiva roba, da je kar prav, da se jih stalno napada in preverja.
Če branim določena mnenja, to ne pomeni, da branim svojo osebo, zato napada na določena mnenja tudi ne razumem, kot napad na sebe, na osebo.

Tovrstni problemi nastanejo le zaradi prevelikega poistovečanja sebe z določenimi mnenji in stališči.



Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #4 - 29.12.2003 at 12:49:57
 
Lilith wrote on 29.12.2003 at 12:23:29:
"Človek je želel pogostiti pijanca, pa ga je povabil k sebi. Ker mu je želel izkazati spoštovanje, je namesto brajdovšnice pred njega postavil vrhunsko buteljko. Pijanec je tisto spil, potem pa je rekel, da je to brezveze, da je v življenju pil tudi že kaj boljšega..."


??? A mu ni čisto iskreno povedal, temu t.i. človeku? Sprašujem se na čigavi strani je zdaj več hinavščine?



Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #5 - 29.12.2003 at 12:55:55
 
Mnenja in stalisca so kot riti.

Vsak ima svojo in nikogar v glavnem kaj dosti ne briga sosedova rit (razen v primeru, da je tiste sorte, ki bi jo z veseljm spravil v posteljo).

Tongue

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: sindrom pijanca
Reply #6 - 29.12.2003 at 13:34:37
 
Forum je dober prav zato, ker povzroča reakcijo, pri  kateri ni nujno, da  je tisto, kar je blo mišljeno dobro kot dobro tudi dejansko sprejeto. Splošno veljavna, a hkrati tudi najbolj skrbno  zamolčana skrivnost foruma je, da vsak piše predvsem zato, da bi bil deležen  pozornosti in da vsa njegova dobronamernost ne  more skrit  tega čist egoističnega namena. Tko tud pijanec ve, da podarjena butljka ni tolk namenjena nejgovmu dobremu počutju kot dobremu počutju tistega, ki mu buteljko daruje in se mu zato pijanec čist upravičeno  ne počut nč hvaležnega/dolžnega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: sindrom pijanca
Reply #7 - 29.12.2003 at 13:57:59
 
Ko naletim na koga, ki se o kom ali o mnenju koga izraža žaljivo, nesramno, podcenjujoče, skratka nabito z negativizmom, mi to več pove o njemu kot o tistem, o komu ali o čemer govori. In ponavadi si o takem človeku mislim kaj manj lepega.

Osebno se me dotaknejo takšne stvari  na čustveni ravni takrat, kadar se mi zdi, da se mi godi (ali komu drugemu) krivica.  

Če gre za osebo, ki mi je v življenju pomembna, si to želim razčistiti z njo, če pa mi ni pomembno, ali s to  osebo ohranim stike, se je preprosto raje izogibam.  Na forumu berem teme, ki me zanimajo, in tudi, priznam, da me pisanje nekaterih zanima bolj, drugih manj.  

In gostitelj pijanca ni niti malo hinavec, prav na lep način mu je izkazal gostoljubje in spoštovanje. Pijanec pa, ki mu je očitno bližja plehkost in cenenost, ponujenega sploh ni znal dojeti, kaj šele ceniti in spoštovati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #8 - 29.12.2003 at 14:04:07
 
titud wrote on 29.12.2003 at 13:34:37:
Splošno veljavna, a hkrati tudi najbolj skrbno  zamolčana skrivnost foruma je, da vsak piše predvsem zato, da bi bil deležen  pozornosti in da vsa njegova dobronamernost ne  more skrit  tega čist egoističnega namena.

se strinjam. tud jz spadam v to grupo.

Quote:
Tko tud pijanec ve, da podarjena butljka ni tolk namenjena nejgovmu dobremu počutju kot dobremu počutju tistega, ki mu buteljko daruje in se mu zato pijanec čist upravičeno  ne počut nč hvaležnega/dolžnega.

problem je, ker iz zavisti ne mormo vidt dobre strani drugih, ampak se rajs zmeri obesmo na slabe.

valda da je egoisticno, ampak mormo priznat, da je istocasno notr tud kej socutnega. ce lahko prepoznamo/zaznamo in priznamo socutje drugih, kolkrkol ga pac ze je (tud ce je v manjsem razmerju kot egoizem), smo nardil velik napredek v zavedanju sebe.

dobr si tist gor napisu titud.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #9 - 29.12.2003 at 14:08:21
 
lola wrote on 29.12.2003 at 13:57:59:
In gostitelj pijanca ni niti malo hinavec, prav na lep način mu je izkazal gostoljubje in spoštovanje. Pijanec pa, ki mu je očitno bližja plehkost in cenenost, ponujenega sploh ni znal dojeti, kaj šele ceniti in spoštovati.


Heh, plehkost in cenenost. Ja, zihr je na eni strani kot senca gostitelja, da je hotel spoštovanje do sebe.

Nisem napisala, da je gostitelj hinavec. Hotla sem le nakazati na človeško hinavščino, ki nam je vržena nazaj kot bumerang  po zakonu narave, ko nekaj želimo in delamo, kar nismo mi - skratka nismo resnični.

Mislim, čist wrong zastavljen kontekst (zakaj bi mu izkazoval spoštovanje? Kot človeku? Kot pijancu? Kot revežu? Kot nekomu, ki nima možnosti za fina buteljčna vina? Kot nekomu, ki je nekaj manj??) Okarakteriziral se je za nekoga, in njega prav tako. Naredil razliko. Zato mora izkazati spoštovanje. Spoštljivost je namreč sama po sebi naravna, ko veš kdo si. In potemtakem sploh ne bi smel  vzeti za slabo, če pač pijanec ne ceni dragih vin. Razumel bi in tega ne bi počel že in the first place. Oziroma bi to naredil brez želje po izkazovanju spoštovanja. To namerno izkazovanje spoštovanja je namreč odveč. Vse ostalo čist kul.

Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: sindrom pijanca
Reply #10 - 29.12.2003 at 14:18:59
 
lola wrote on 29.12.2003 at 13:57:59:
Ko naletim na koga, ki se o kom ali o mnenju koga izraža žaljivo, nesramno, podcenjujoče, skratka nabito z negativizmom, mi to več pove o njemu kot o tistem, o komu ali o čemer govori. In ponavadi si o takem človeku mislim kaj manj lepega.

Osebno se me dotaknejo takšne stvari  na čustveni ravni takrat, kadar se mi zdi, da se mi godi (ali komu drugemu) krivica.  

Če gre za osebo, ki mi je v življenju pomembna, si to želim razčistiti z njo, če pa mi ni pomembno, ali s to  osebo ohranim stike, se je preprosto raje izogibam.  Na forumu berem teme, ki me zanimajo, in tudi, priznam, da me pisanje nekaterih zanima bolj, drugih manj.  



Shocked
midve pa ko da sva iz istega testa narejeni  Grin Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: sindrom pijanca
Reply #11 - 29.12.2003 at 14:19:31
 
Quote:
Mnenja in stalisca so kot riti.


bp




in kakorkoli se obrneš - vedno je zadaj  Wink



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: sindrom pijanca
Reply #12 - 29.12.2003 at 14:44:09
 
Quote:
Mnenja in stalisca so kot riti.

Vsak ima svojo in nikogar v glavnem kaj dosti ne briga sosedova rit (razen v primeru, da je tiste sorte, ki bi jo z veseljm spravil v posteljo).

Tongue

bp


Bistveno o menjih kot ritih pa nisi povedov: vsak jo ima, smrdijo pa mu le  tuje.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: sindrom pijanca
Reply #13 - 29.12.2003 at 14:52:07
 
Lilith wrote on 29.12.2003 at 12:23:29:
Se mi zdi, da je potrebno imeti zelo debelo kožo, da preživimo žalitve takšnih "pijancev". In včasih razmišljam, da bi se povsem umaknila, ali pa samo prebirala tiste teme, ki me privlačijo...
Kako pa vi doživljate napade na lastno osebo in kako se nanje odzivate - predvsem imam v mislih dogajanje na forumu.

men je blo težko ... sm se pa nauču ... zdej 'napade' ipd najrajši ignoriram ... gre preveč energije in je od tega premal učinka ... ne rečem da učinka ni ...

dejansko je najpametneje brat samo tist kar te zanima ... včasih je blo tko da se je dal prebrat vse in še kaj odpisat ... danes je tega ratal absolutno preveč ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: sindrom pijanca
Reply #14 - 29.12.2003 at 14:56:12
 
Quote:
Mislim, čist wrong zastavljen kontekst (zakaj bi mu izkazoval spoštovanje? Kot človeku? Kot pijancu? Kot revežu? Kot nekomu, ki nima možnosti za fina buteljčna vina? Kot nekomu, ki je nekaj manj??) Okarakteriziral se je za nekoga, in njega prav tako. Naredil razliko. Zato mora izkazati spoštovanje. Spoštljivost je namreč sama po sebi naravna, ko veš kdo si. In potemtakem sploh ne bi smel  vzeti za slabo, če pač pijanec ne ceni dragih vin. Razumel bi in tega ne bi počel že in the first place. Oziroma bi to naredil brez želje po izkazovanju spoštovanja. To namerno izkazovanje spoštovanja je namreč odveč. Vse ostalo čist kul.



Dober gostitelj gostu vedno izkaže spoštovanje. S prijaznim sprejemom, s časom, ki si ga vzame zanj, s ponujeno hrano in pijačo. In dober gost to spoštuje. In to tudi pokaže, se zahvali za sprejem in ponujeno hrano in pijačo.

Pa razumei to dobesedno ali simbolično ali oboje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 11