Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 11
(Read 47169 times)
bp
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #45 - 31.12.2003 at 13:45:04
 
m wrote on 31.12.2003 at 12:35:47:
najrajš bi malo ven padla pa par jajc polomla... pa me nekaj bremza  Tongue

Joj ... Grin Grin Grin

Marjani tebi pa v 2004 zelim, da bi spustila rocno, (preden se zacne kadit okrog tebe). Tongue

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: sindrom pijanca
Reply #46 - 31.12.2003 at 14:14:34
 
Quote:
(sploh preden lokalne vaske opravljivke o tem ne nastrikajo se kaksnega doktor romana)

(pametno)


drgač pa ... se mi zdi da ne bi blo napak, če se že postavim v kožo gostitelja, da ne gledam na to kako in kaj je pijanc narobe reagiru (namesto zahvale), ampak zakaj je njegova akcija v meni spodbudila tako reakcijo ...
o kateri sicer zgodbica ne govori, da se pa sklepat iz unga s kožo in njeno debelino ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #47 - 31.12.2003 at 15:11:44
 
Moram povedati, da postajam na tem topicu že zelo nervozna. Kaj če bi vsi tisti, ki želite debatirati o patologiji gostitelja odprli svoj topic. Lepo prosim.

Moj namen je bil, da opozorim na patologijo pijanca. In da mi ni fajn v življenju se srečevati s takšnimi pijanci. Eni ste štekali, hvala vam, eni (s tem mislim predvsem LittleStar) pa ste se čisto po pijansko lotili sprevračanja namena te teme, sprevračanja mojih in lolinih besed, naju neargumentirano obtoževali moraliziranja. A lahko razumete, da nočem imeti opravka s pijanci ali je to tako prekleto težko? ???

In še nekaj zate, bp.
Tudi tvoj odnos se mi zdi dokaj nespoštljiv in s tem pijanski, ko sicer resnična dejstva o najinem privat  dopisovanju poveš na tak način, da se na subtilnem nivoju bere, kakor da imam jaz dvojno moralo. Mislim, da sem bila do tebe spoštljiva, dopustila sem možnost, da se motim in poudarila, da je to zgolj moje mnenje oz. feeling in žal mi je, da nisem sposobna svojih feelingov tudi argumentirati, imam pač ta deficit. In ja, v bodoče te več ne mislim kontaktirati, ker stvari grdo zlorabljaš.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #48 - 31.12.2003 at 15:14:01
 
Toni_Zamene wrote on 31.12.2003 at 12:52:57:
Na srečo ima vsako preseravanje svoje življenjske meje in svoj konec.
Bog mi pomagaj živeti v svetu v katerem "pijanec" ni pijanec.


Ja, iz takega sveta, v katerem novodobna morala trdi, da pijanec ni pijanec, bi tudi jaz želela izstopiti. Kaj lahko kdo ustavi Zemljo? Angry
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: sindrom pijanca
Reply #49 - 31.12.2003 at 15:20:21
 
"Beauty is in the eye of beholder."
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: sindrom pijanca
Reply #50 - 31.12.2003 at 15:20:35
 
Glih kar sem pljunil v roke....bom poskušal.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: sindrom pijanca
Reply #51 - 01.01.2004 at 11:29:09
 
Lilith wrote on 29.12.2003 at 12:23:29:
Se mi zdi, da je potrebno imeti zelo debelo kožo, da preživimo žalitve takšnih "pijancev". In včasih razmišljam, da bi se povsem umaknila, ali pa samo prebirala tiste teme, ki me privlačijo...
Žal sem šele danes odprl to temo. Zelo zanimiva je, primerna celo za razmišljanje o novem, ki prihaja, na kar nas nagiba začetek novega leta... To, da se ljudje radi obdelujemo "osebno", ko ne prodremo s svojim mišljenjem, je nekako res podobno omenjenemu sindromu. Gre pa po mojem v enem in drugem primeru predvsem za neznansko slo po samodokazovanju, ki je človeku prav tako prirojena, kot mu je prirojena sla po preživetju, je le nekakšno pregrinjalo te temeljne sle, ki jo spodbuja predvsem strah in osebna negotovost. Trdna osebnost se v takšnem primeru razpoznava nekako tako, da ga takšne malenkosti preprosto pretirano ne motijo, da si "otrese prah" in gre naprej. Navsezadnje si že ti sama dokazala, da je najbolje komunikacijo na strpen način nadaljevati, slabša varianta bi bila preprosto prenehati z odnosom, oziroma prenehati s pisanjem, ko gre za takšen forum, kot je ta tukaj. Osebno vendarle najdem na njem mnogo več dobrega kot slabega, pa ajde, gremo naprej.

Quote:
Kako pa vi doživljate napade na lastno osebo in kako se nanje odzivate - predvsem imam v mislih dogajanje na forumu.
Dogajanje na tem forumu je nekaj normalnega, je odraz medčloveških odnosov, kot jih dandanes živimo. Te medčloveške odnose lahko zdravimo samo tako, da nanje pozitivno vplivamo. Pri tem je beg s foruma samo malo boljša varianta kot je npr. neprestano teženje in lovljenje ljudi na besede. Jaz osebno napadov nase, ki jih je bilo na tem forumu neupravičenih zares na tone, ne jemljem resno, saj mislim, da ne ciljajo osebno name, ampak prej na nekakšna notranja neskladja, na miselno nekonsistenčnost, na notranjo osebnostno neuravnovešenost tistega, ki me napada. Nesmiselno se je torej zaradi tega vznemirjati. Treba je iti naprej in predvsem potrebno je delovati pozitivno. Pri tem je potrebno biti samokritičen, in priznati v tem smislu tudi svoje lastne občasne spodrsljaje, ki jih vsaj jaz vidim v slehernem nastopajočem na kateremkoli forumu, torej tudi na tem.

Pa vse najlepše za NOVO LETO, brez osebnostnih travm in brez "pijanskega" sindroma.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #52 - 03.01.2004 at 11:57:32
 
Quote:
Mislim, da je dobro vedet tudi to, da smo se zataknili ob zgodbi, obdelani z "očmi" Lilith. Zihr v originalu ni takšna, kot je izvenela, in bi bilo zlahka prepoznati point. Da bi pa zdajle odgovarjala loli in lilith na njuno moraliziranje, mi pa je skorajda zmanjkalo energije.


Zelo dober opazovalec si LittleStar!  Grin

Ženska ženske ne more preslepit, to sem že zdavnaj vedel, Lilith in Lola,  tako nista prelisičili LittleStar, čeprav vaju niti ne pozna, to je že trši oreh. Očitno skrivata svojo pravo naravo pod navlako lepotičnih make-up moralk. Temu bi lahko rekli, nepristno koketiranje z najstniško naivnostjo in nedolžnostjo, čeprav so ta leta za vaju že zdavnaj preč, zato nas ni treba vse po vrsti vleči za nos, saj nismo še vsi včerajšnji. Se popolnoma strinjam s tabo LittleStar, da pretvarjanje in prikazovanje se v boljši luči pomeni predvsem dvoje: lahko služi kot krinka, da nekoga preslepiš, ki te ne pozna dobro, ali pa kot samozanikanje, da svet okrog sebe proglasiš za netaktnega, pijanega, nemoralnega in neolikanega, sebi pa s tem avtomatično nadaneš svetniški sij. Temu bi lahko rekli dvojna morala ali zlaganost, kot to počneta ti dve "svetnici" Lilith + Lola, ko klamfata o nekih pijancih, če se kdo spotakne ob njiju in ne nasede njunim transparentnim pretvarjanjem in ukanam. Katerega moškega še morda res pretentata, ampak vsi pa ja nismo naivni in lahkoverni.

Bolj mi je všeč, da če že nekdo govori bolj robato in direktno, da vsaj ne laže in da ni posredi hinavščina, hipokracija in licemerstvo, ker ta je osladna in polna neiskrenosti. Hoče biti to, kar dejansko ni.

PS: Raje se vedve streznita in pijta manj alkoholnih pijač, kajti to pomeni, da sta morda sami malo okajeni, če vidita okrog same pijance. Jaz ne vidim tu na Gape forumu nobenega pijanca, morda razen vaju, ki a priori sodita in se skrivata pod šaro obtoževanj, ker skrivata svoj pristni jaz. Deklici, ne razumem, zakaj se skrivata pod masko? Ne moreta govoriti o nečemer, česar se sami ne držita. Kot da bi mi župnik v cerkvi pridigal, da je prešuštvo greh, potem pa bi ga videl, kako bi se  "poigral" na samem s sosedovo ženo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #53 - 03.01.2004 at 18:18:58
 
exorcist wrote on 03.01.2004 at 11:57:32:
Zelo dober opazovalec si LittleStar!  Grin


PS: Raje se vedve streznita in pijta manj alkoholnih pijač, kajti to pomeni, da sta morda sami malo okajeni, če vidita okrog same pijance. Jaz ne vidim tu na Gape forumu nobenega pijanca, morda razen vaju, ki a priori sodita in se skrivata pod šaro obtoževanj, ker skrivata svoj pristni jaz. Deklici, ne razumem, zakaj se skrivata pod masko? Ne moreta govoriti o nečemer, česar se sami ne držita. Kot da bi mi župnik v cerkvi pridigal, da je prešuštvo greh, potem pa bi ga videl, kako bi se  "poigral" na samem s sosedovo ženo...



Kot ponavadi nisi štekal pointa. Ne govorimo o pijancih - alkoholikih, pač pa o "pijanskem" odnosu do ljudi. Govorimo o tem, exo, kar ti zelo dobro obvladaš: biti nespoštljiv, žaljiv, nesposoben za kvaliteten medosebni odnos itd...
Pa kaj bi ti govorila, saj imaš vso to "pijanskost" v malem prstu. Pravi ekspert si.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: sindrom pijanca
Reply #54 - 03.01.2004 at 18:52:53
 
Tale tema o medsebojnih odnosih tule na tem forumu ne bi nikoli bila niti načeta, če se ne bi poznali tudi v realnem svetu.
Ko dopisovalec dobi obraz, je tudi vsak ostrejši post sprejet bolj osebno. (btw... kako dobro se vi tule poznate in ali je kaj parov?)

Jaz se trudim biti nežaljiva, toda včasih je  treba pisati bolj na ostro...ali sem žaliva do koga na oseben način...mislim, da ne, ker se pač ne poznamo

meni se zdijo forumi na sploh eno krasno orodje in en super medij za pisanje razmišljanj. opažanj..o čemer v real lifu ne upam postavljati vprašanj.. in o čemer ljudje marsikdaj niti ne razmišljajo, ampak sprejmejo za apriorno danost



Pa še nekaj o tem forumu na sploh...sprašujem se zakaj poskušate duhovnost zbasat v vsako vprašanje...nekatera razmišljanja dostikrat niso dalj od tistega davnega

"bog izza Triglava meče strele"..gre pa za navaden vremenski pojav, ki ga znamo dokaj dobro razložiti s fiziko

na tem forumu včasih pogrešam "prizemljenosti" (pa ne da bi podcenjevala duhovnost)
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #55 - 03.01.2004 at 19:23:14
 
Lilith wrote on 03.01.2004 at 18:18:58:
Kot ponavadi nisi štekal pointa. Ne govorimo o pijancih - alkoholikih, pač pa o "pijanskem" odnosu do ljudi. Govorimo o tem, exo, kar ti zelo dobro obvladaš: biti nespoštljiv, žaljiv, nesposoben za kvaliteten medosebni odnos itd...
Pa kaj bi ti govorila, saj imaš vso to "pijanskost" v malem prstu. Pravi ekspert si.


Daj no, se skrivaš za preobleko vljudnosti, kot ti je že povedala LittleStar, in to dejansko zate še posebaj drži. Oprosti, ampak jaz človeka hitro spregledam in ugotovim takoj kam pes taco moli. Točno sem razumel, kaj si rekla in mislila z besedo "pijanci", tudi na koga si ciljala. Tvoja namera je bila že zdavnaj spregledana, saj ti je kamuflaža spodletela. Označuješ druge za kvazi pijance, pa čeprav si sama neiskrena. Poglej si kolikokrat sva si bila s Kredenom v laseh, pa čeprav sva izmenjala par krepkih, jaz nisem ničesar vzel osebno, ampak sem celo prepričan, da bi se z njim dobro razumela, v nasprotju z drugimi, ki se pretvarjajo, da nekaj so, kar v bistvu niso. Tu ni nobenega "pijanca", pa ne me vleči za besedo, sem te dobro razumel, koga si hotela karikirat z besedo pijanec, ki ne ustreza tvojim normam. Dvojna morala, ne vem, če obstaja boljši izraz. Pa ne govorim, da si slab človek, pravzaprav zelo dober in odkritosrčen, verjetno dosti boljši od mene, ampak ne nas šminkat z nekimi moralnimi vsadki, tega nimam rad.
Tongue


Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #56 - 04.01.2004 at 00:41:07
 
sinjeoka wrote on 03.01.2004 at 18:52:53:
Tale tema o medsebojnih odnosih tule na tem forumu ne bi nikoli bila niti načeta, če se ne bi poznali tudi v realnem svetu.
Ko dopisovalec dobi obraz, je tudi vsak ostrejši post sprejet bolj osebno. (btw... kako dobro se vi tule poznate in ali je kaj parov?)

Jaz se trudim biti nežaljiva, toda včasih je  treba pisati bolj na ostro...ali sem žaliva do koga na oseben način...mislim, da ne, ker se pač ne poznamo

meni se zdijo forumi na sploh eno krasno orodje in en super medij za pisanje razmišljanj. opažanj..o čemer v real lifu ne upam postavljati vprašanj.. in o čemer ljudje marsikdaj niti ne razmišljajo, ampak sprejmejo za apriorno danost



Pa še nekaj o tem forumu na sploh...sprašujem se zakaj poskušate duhovnost zbasat v vsako vprašanje...nekatera razmišljanja dostikrat niso dalj od tistega davnega

"bog izza Triglava meče strele"..gre pa za navaden vremenski pojav, ki ga znamo dokaj dobro razložiti s fiziko

na tem forumu včasih pogrešam "prizemljenosti" (pa ne da bi podcenjevala duhovnost)



Nič ne podcenjuješ, ampak si zelo dober napisala, dober za razmišljanje, za vsakogar.
Name si s tem postom naredila zelo dober vtis, zelo dobro razmišljaš in dojemaš stvari.

Čao.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #57 - 04.01.2004 at 02:21:34
 
exorcist wrote on 03.01.2004 at 11:57:32:
Temu bi lahko rekli dvojna morala ali zlaganost, kot to počneta ti dve "svetnici" Lilith + Lola, ko klamfata o nekih pijancih, če se kdo spotakne ob njiju in ne nasede njunim transparentnim pretvarjanjem in ukanam. Katerega moškega še morda res pretentata, ampak vsi pa ja nismo naivni in lahkoverni.

Bolj mi je všeč, da če že nekdo govori bolj robato in direktno, da vsaj ne laže in da ni posredi hinavščina, hipokracija in licemerstvo, ker ta je osladna in polna neiskrenosti. Hoče biti to, kar dejansko ni.

PS: Raje se vedve streznita in pijta manj alkoholnih pijač, kajti to pomeni, da sta morda sami malo okajeni, če vidita okrog same pijance. Jaz ne vidim tu na Gape forumu nobenega pijanca, morda razen vaju, ki a priori sodita in se skrivata pod šaro obtoževanj, ker skrivata svoj pristni jaz. Deklici, ne razumem, zakaj se skrivata pod masko? Ne moreta govoriti o nečemer, česar se sami ne držita. Kot da bi mi župnik v cerkvi pridigal, da je prešuštvo greh, potem pa bi ga videl, kako bi se  "poigral" na samem s sosedovo ženo...


Exo, Exo, Exo....
1. vprašanje: zakaj tega ne upaš povedati v živo?
Podnapis: Exo in Lola in Lilith so se že večkrat srečali v živo in nikoli ni Exo upal povedati teh stvari v obraz.

Mogoče bi bil počasi čas, da začneš pisati tisto, kar zares misliš in ne biti pogumen za krinko virtualnosti.
Podnapis: Exo je tudi meni osebno več kot enkrat priznal, da se na forumu zajebava in da 80% njegovih izjav ni resničnih.

Glede na to, da večina udeležencev tukaj piše iz sebe (beri: večinoma iskreno), je za njih oz. za  vse nas žaljivo, da kritiziraš nekaj, česar sploh ne misliš.

Imel si kratko pavzo, tvoj comeback pa je samo kopija tvojega prejšnjega udejstvovanja. Škoda in slabo je, da je večinoma fake. Exo, malo razmisli o tem in še nekaj: če boš ti neiskren, se ti prej kot slej takšna lekcija vrne. Saj veš: ne stori drugemu tega, česar ne želiš, da drugi storijo tebi.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #58 - 04.01.2004 at 10:56:35
 
Quote:
Exo, Exo, Exo....
1. vprašanje: zakaj tega ne upaš povedati v živo?
Podnapis: Exo in Lola in Lilith so se že večkrat srečali v živo in nikoli ni Exo upal povedati teh stvari v obraz.

Mogoče bi bil počasi čas, da začneš pisati tisto, kar zares misliš in ne biti pogumen za krinko virtualnosti.
Podnapis: Exo je tudi meni osebno več kot enkrat priznal, da se na forumu zajebava in da 80% njegovih izjav ni resničnih.

Glede na to, da večina udeležencev tukaj piše iz sebe (beri: večinoma iskreno), je za njih oz. za  vse nas žaljivo, da kritiziraš nekaj, česar sploh ne misliš.

Imel si kratko pavzo, tvoj comeback pa je samo kopija tvojega prejšnjega udejstvovanja. Škoda in slabo je, da je večinoma fake. Exo, malo razmisli o tem in še nekaj: če boš ti neiskren, se ti prej kot slej takšna lekcija vrne. Saj veš: ne stori drugemu tega, česar ne želiš, da drugi storijo tebi.  Wink


Zakaj bi bilo vse fake, saj veš, da je v vsaki laži nekaj resnice, čeprav ne lažem, ampak se ponavadi res dosti šalim, pa to nekateri narobe razumejo, preinterpretirajo. Jao, da bi kaj v živo povedal, še eni ženski nismo moški kos, žensko maščevanje pa je itak pošiljka direkt iz pekla, zato je treba biti včasih malce oprezen.  HA, ha, ha... Grin

Ne, nimam nič proti Lilith in Loli, tukaj mislim predvsem Lilith, ampak se povsem strinjam z LittleStar, da to njeno pretvarjanje, da ne znata šteti niti do pet, tudi ni pristno. Tak, če že smo vsi igralci, zakaj tudi jaz ne bi smel biti akter?

Ampak tale njen pristop se mi zdi aroganten, ko nekomu priporoča bonton, zase pa molči, kot da bi bila "nedolžna" pridna punčka, pa je to daleč od resnice, vsaj tako mi pravi intuicija, saj ko človeka prvič vidim, že približno vem, kakšna situacija je, po čem so hruške na trgu itd. Mogoče bi še koga preslepila, ki je ne pozna, predvsem moške, ki se dajo navit okoli malega prsteka. Z mano pa se žal ne da manipulirati, ker sem verjetno eden izmed tistih, ki so najmanj "pokvarjeni" na tem forumu, zato nimam rad, da me nekdo potiska v "drek". Pa se mi ne gre zato, da bi ju žalil, ampak to sta onidve storili, ko nekoga proglasita za verbalnega neotesanca oziroma "pijanca", ki nima pojma o pravilih lepega vedenja. Ne vem, če nekomu ni všeč, da je vdružbi "pijancev", ga nihče ne sili, da naj ostane v "gostilni".

PS: Lilith, malo morgen!  Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
titanic
2
**
Offline

love just love
Posts: 86

Re: sindrom pijanca
Reply #59 - 04.01.2004 at 12:12:42
 
Lilith wrote on 31.12.2003 at 15:11:44:
Moram povedati, da postajam na tem topicu že zelo nervozna

Moj namen je bil, da opozorim na patologijo pijanca. In da mi ni fajn v življenju se srečevati s takšnimi pijanci.



Tudi tvoj odnos se mi zdi dokaj nespoštljiv in s tem pijanski,




Mnogo je različnih ljudi, ki so slabi, nasilni, bolni, nemoralni, hendikepirani in "drugačni" kot smo sami, pa zato ne moremo nič pomagati.  UndecidedLahko jih sprejmemo z ljubeznijo in potrpežljivostjo, če zmoremo, če ne, imamo možnost, da se umaknemo.
Spremenimo lahko le sebe. Kiss
Vsak, ki je žaljiv - je to njegov problem, ki ga projicira na tistega, ki je v bližini - ne glede kdo je to. Zato, ne smemo jemati stvari osebno, če nam kdo reče kaj žaljivega ker ima težave on, nas pa se to sploh ne tiče.

Lep dan in celo leto. čao
Back to top
 

Živi in pusti živeti.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 11