Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 
(Read 32436 times)
kreden.
Guest




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #105 - 12.11.2003 at 13:41:04
 
In Dragi Samson, ne pozabi omeniti vsa zla dela te RKC, ki jih je storila, jih še dela, tista zla dela katera pa šele bo storila pa tak ne veš, to bomo drugič obdelovali.

Včeraj sem se dobro nasmejal, namrek k meni je prišel sodelavc in je imel na levi in desni strani čela, zgoraj seveda dve buli, lepe, okrogle in interesantne, seveda smo bili tiho in ga opazovali, ko pa je končno opazil, d aje le nekam prevelika tišina se je ozru okoli in nas začudeno pogledal.
Po krajšem predstavitvenem pogovoru, d anam je dopovedal, d aje le to on, smo ga združno vprašali, kaj ima to za enega hudiča na čelu, ga je mogoče kdo, obdelal in izjavil je naslednje.

Kaj bulite, tak sem kot Rode, rogi mi rastejo.


Nerogar Kreden.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #106 - 12.11.2003 at 13:44:31
 
Jaz popolnoma podpiram edija.

V glavnem, da končamo tole zmedo od krščanstva:
se za dobo 2 mesecev predlaga sklep da samson pokaže svoje stvari v obstoječih direktorijih.

V tem času pa bi razmišljal o tem kako najti skupno rešitev, ki bo dobra za vse in bomo upoštevali dobre strani tega in predvsem bomo določili kaj res hočemo zvedeti od krščanstva in šele na to bomo določili rubriko.

Sedej bi rad dodal samo nekatera dejstva:
Samson in somišljeniki imajo 100% možnost razpravlajti od krščanstva an forumu in v obstoječi rubirki

Kar ni nikjer na nobenem njihovem forumu zagotovljeno nam.

50% podpira novo rubriko o krščanstvu, 50% ne!

100% vsi, ki smo tu gor pa pomoje podpiramo rubriko o stičnih točkah med novododbno duhovnostjo in krščanstvom in če že bi dal jaz na glasovanje ta predlog.

Evo da še osvetlim kaj in kako:
Samsonov manipulacijski predlog,
NAPREJ, PRIJATELJI, v to brezmejno deželo skrivnostnega in svetega, ki se ji reče krščanstvo!

Samson tvoja rubrika, če forumovci bolje preberemo vidimo, da kot sam naslov pove, ne pelje v neko enakopravno debato pač pa v usmerjanje pozornosti, da bi tu gor postali kristjani.

To pa kaže na vsiljevanje, ki je nedopustno.

Drugič razlaganje svetega pisma od določene osebe, kot edine zveličavne je povsem nedopustno iz zgodovinskih razlogov saj je rkc s tem ko je prevzela vlogo razlaganja sporočil iz sp in se oklicala, da ima samo ona stik z bogom in prenaša sporočila od boga nam, dobila manipulativno moč in si zgradila te cerkve, ljudstvo pa odmaknila od boga.
Če bi povzel bi rekel je naredila to kar je Janez Krstnik rekel v eni od prilik:
Zakaj kupujete vodo od trgovcev ob reki, če pa imate reko pred seboj.

Torej tega ne potrebujemo! In je škodljivo tako za nas kot vas.

Če pa bi kdo rad razčistil kakšno stvar od krščanstva gre to lahko slobodno razščiščevat drugam, kot se na nogometnem igrišču ne igra košarka pa čeprav se oboje gre z žogo. In verejtno izpadeš malo sumljiv, če to hočeš na vsak način storiti.

Če bi bilo s tvoje strani res neko hotenje in želja delati dobra dela in pomagati razumeti kakšno stvar, bi to naredili drugače, ne z egotom v stilu:

jaz samosn bom povedal stvari kot so.

ampak bi samson upošteval tudi druge.
in dosedaj pokazal več kot samo neke zahteve.

Še eno dejstov samoson, do sedaj nikoli ni uspel zadovoljiti in kolikor toliko ustrezno odgovoriti tistim katermi hoče stvari razlagat in ki so po njegovem najbolj potrebni rubrike oz za katere jo dela.

Ampak jih je ob vsakem vprašanju označil za lažnivce.
In prerekanja, ki so bila posledica tega naj so odvijajo drugje!

Če pa pogledamo pobližje recimo iz forumskega vidika prijateljskega pogovarajnja, vidimo da hoče samosn razložit skupini prijateljev kar forumovci so določene stvari, a prijatelji določene stvari vejo in določene stvari vprašajo.
In kot vemo, če rečeš prijateljem ni tako kot govorite in lažete. Oni pa vejo, je stvar jasna, razlagat ne boš mel komu, kar nimaš več publike.

Rubrika bi bila sama sebi namen.

Če povzamem še stališče, da na forum vsak pride zaradi sebe in samozaradi sebe, boš samson verejtno razložil še veliko stavri najprej zase, potem šele drugim.

In eden najbolj ključnjih argumentov
samson stalno igra na vlogo žrtve, recimo pravi:
Nekateri od vas se brezupno bojite besede krščanstvo

A resnica je obratna, del krščanstva se boji nas, del  krščanstva se boji, da bi mu nekateri ušli(a da ne bo pomote ne vse krščanstvo samono in nejmu podobni, veliko duhovnikov je odličnih). del krščanstva se boji, da bi ljudje odkrili da obstaja tudi drugačen svet in drugačne stvari in da je bog od vseh in v vsem. Del pa dela v tej smeri in prav je, da si podamo roke, saj ne gre za to kdo ima prav in narobe!
Gre zato to, da delamo dobra dela, osebno rastemo in ohranjamo naravo našim vnukom, to pa ne glede na pot po katerih trenutno hodimo.

Zato bom rekel takole samson kar otrpne, če kdo od nas omeni krščanstvo in kar otrpne iz se trese, če ga vpašajo kakšno stvar za katero ponavadi ni dobre razlage.

Ker pa je naša pravica razumeti in vedeti!

Zato forumovcem in samsonu predlagam že od začetka eno stavr, ki jo vsi tu gor, vsaj pomoje 100% sopodbujamo.

RUBRIKO v kateri bomo iskali skupne točke med krščanstvom in novodobno duhovnostjo, kjer bomo pojasnjevali fenomene iz obeh strani, kejr bomo iskali skupne točke, kejr bomo lahko tudi z novodobnimi ugotovitvami podprli krščanske navke.

evo samson tako skupno rubriko zanamo ohranit in smo sposobni predstavit vsem, brez prepirov in zrelo.
tu smo dozoreli tu si lahko podamo roke.

Obratno pa bi tvoj topic vnašal razdor na forum in poglabljal razlike med nami in ni dobro veš! NI.

Da pa dodam še svoj pogled, sam izhajam iz krščanstva in sem kristjan ampak rad berem in preučujem tudi drugo literaturo zato ne podpiram samsonove rubrike, niti načina ne!
Podpiram pa razgledanost in sodelovanje zato dragi foumovci sedaj dajem na glasovanje sledečo rubriko:

stkimo vezi
skupne točke med novodobno duhovnostjo in krščanstvom.

Za to rubriko bo seveda zaradi delikatnosti verjetno potreben opis in dogovor vseh tu gor, kaj se v njej pogovarajmo in kaj ne, oz kaj z njo želimo?
V nej predlagam, da se pogovorjamo predvsem o supnih točkah, o ljudeh ki so bili na obeh straneh, o fenomenih, ki smo jih zanali tudi mi in recimo ne razpravljamo o zgodovini in dejanih rkc in novodobne duhovnsti, recimo ne razpraljamo o tem kdo je boljši...


POSEBNO OBVESTILO:
Ker na forumu v aktualno ni več normalnega pogovora o običajnih temah in se dogaja ravno to kar je samson hotel s svojim dejanjem preprečiti a je spodbudil ker ni prav pristopal, se vse od krščanstva iz splošnega prestavlja vse v rubriko sistem, predlogi in namen foruma, kamor tudi spada.

To bom uredil v roku 2 dni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
1723
3
***
Offline


Posts: 163
zemlja
Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #107 - 12.11.2003 at 14:04:51
 
Quote:
Samson, eno vprašanje. Ali bi ti bil pripravljen priti na kakšno srečanje forumašev?


huda ideja  Cheesy

Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #108 - 13.11.2003 at 10:22:21
 
Če bi se šli statistiko, je v rubriki Verstva... itak približno 40% topikov o krščanstvu (moja statistika je zelo površno narejena, ne me lovit  za besedo), torej je lepo zastopano, ne pa toliko, da bi to zahtevalo svojo rubriko, ker bi krščanstvo preplavilo ostala verstva.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #109 - 14.11.2003 at 15:28:07
 
DylanDog wrote on 11.11.2003 at 08:58:34:
Demokracija bi bila meni da odloči več-ina folka, ne pa da en zagnjavi Kiss



pa poglejmo kako je z večino:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=slovenija;action=display;num=1057...
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #110 - 14.11.2003 at 15:38:08
 
Zanimivo....

In kaj ima to z debato v "KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum"?   Kaj hočeš povedat?     ..naj eden odloči, ker množina je itak neumna? ...ali?

Sorry, razsvetli me please, tell me...

LP, Dylan Dog
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #111 - 14.11.2003 at 15:51:37
 
DylanDog wrote on 14.11.2003 at 15:38:08:
Zanimivo....

In kaj ima to z debato v "KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum"?   Kaj hočeš povedat?     ..naj eden odloči, ker množina je itak neumna? ...ali?

Sorry, razsvetli me please, tell me...

LP, Dylan Dog


Živeti po Jezusovem zgledu.
Samo to sem želela reč.
Kako pa do tega prit je pa menda namen tega topica, če ne kar vsega foruma. Samo da je večina na forumu malo zašla. Smo pa vsi potrebni, saj se le tako učimo.
Pozdrav Vida
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #112 - 14.11.2003 at 15:57:38
 
Vida hvala . . . .   .   .      .          .            .                      .
Back to top
« Last Edit: 14.11.2003 at 17:37:36 by DylanDog »  

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #113 - 17.11.2003 at 10:32:42
 
vida wrote on 14.11.2003 at 15:51:37:
Živeti po Jezusovem zgledu.


To itak, Vida, želimo. Ampak, inštitucija je Kristusa izrabila, da ne rečem zlorabila, zato mi iščemo drugo pot, čistejšo, brez balasta in bremena. Jaz verjamem, da taka pot obstaja, gre pa skozi srce, in ne skozi inštitucijo.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #114 - 17.11.2003 at 11:09:13
 
vida:
Quote:
Živeti po Jezusovem zgledu.


valentina:
Quote:
To itak, Vida, želimo. Ampak, inštitucija je Kristusa izrabila



a smo mi sposobni prevzet grehe drugih na sebe in umret za njih ??

ja, vsi bi posnemali/imitirali, noben pa noče prisluhnit in živet po njegovih navodilih

mi ne moremo živeti po Jezusovem zgledu, lahko pa poslušamo njegova navodila, in njegovo sporočilo ne glede na raznorazne institucije je bilo "ljubiti Boga" vendar problem je iskreno in posledično ponižno prisluhnit mu



LP

Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #115 - 17.11.2003 at 13:43:07
 
mind wrote on 17.11.2003 at 11:09:13:
ja, vsi bi posnemali/imitirali, noben pa noče prisluhnit in živet po njegovih navodilih

mi ne moremo živeti po Jezusovem zgledu, lahko pa poslušamo njegova navodila, in njegovo sporočilo ne glede na raznorazne institucije je bilo "ljubiti Boga" vendar problem je iskreno in posledično ponižno prisluhnit mu



Moje mnenje je, da inštitucija ne uči po njegovih navodilih, ampak jih je sebi primerno priredila. In jaz vidim pomen vodnarjeve dobe v tem, da bo inštitucija izgubila tančico, v katero je ovila Kristusov nauk.

Itak je zame v tem času, na tej stopnji duhovne zavesti ljudi na zemlji, najprej pomembno navodilo "ljubiti druge", potem pa gremo dalje. Zato pa smo na zemlji, da se trudimo, potrudimo, se učimo in naučimo.


Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #116 - 21.11.2003 at 11:07:42
 
Kvazi popevka o Cerkvi: "Nauk ja, inštitucija ne" je le izgovor za tiste, ki jim ne diši življenje po Kristusovem nauku. Do zdaj še nisem našel tega nauka čistejšega, kot ga najdemo v RKC. Glede na to, da te stvari tudi resno sledim, sem prepričan, da sem eden od redkih tukaj na tem forumu, ki lahko o Cerkveni inštituciji in vsebini njenega nauka, ki je v bistvu Kristusov, reče kaj korektno besedo.

Opažam, da za mnoge obsojanje "inštitucije" predvsem pomeni beg pred osebno odgovornostjo, ki jo zavzeto življenje po Jezusovem nauku od človeka zahteva.

Zato tudi to slepo nasprotovanje posebnemu direktoriju o krščanstvu, zato se tudi gape skriva za hrbti drugih. Ja, življenje je tako, da se od šefa včasih zahteva tudi čisto samostojna odločitev, če hoče biti res dober šef s svojo lastno daljnovidno vizijo. Čreda je že od nekdaj bila čreda, pa naj bo to v Cerkvi ali zunaj nje, ali celo na tem forumu.

Pa da ne bo kdo zdaj rekel, da sem njemu rekel "čreda". Tega samostalnika vendar ne moremo uporabiti zgolj za enega. A ne?
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #117 - 21.11.2003 at 11:24:15
 
Samson wrote on 21.11.2003 at 11:07:42:
Kvazi popevka o Cerkvi: "Nauk ja, inštitucija ne" je le izgovor za tiste, ki jim ne diši življenje po Kristusovem nauku. Do zdaj še nisem našel tega nauka čistejšega, kot ga najdemo v RKC.


To je pač tvoje mnjenje, jaz se z njim ne strinjam.



Samson wrote on 21.11.2003 at 11:07:42:
Opažam, da za mnoge obsojanje "inštitucije" predvsem pomeni beg pred osebno odgovornostjo, ki jo zavzeto življenje po Jezusovem nauku od človeka zahteva.


Vsak je zase sam odgovoren, tudi Inštitucija.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #118 - 21.11.2003 at 14:29:13
 
Spoštovani Samson,
morda pa je celo prav tako, da ne odpiramo novga direktorija za krščanstvo.
Saj potrebno ga je živet.
Torej se teme, nauki in ostalo lahko vpletajo v vsa področja življenja ...
Kako pa razumet večplastnost evangelijskih besedil, če ne prav skoz učenje z odnosi, saj smo eden drugemu potrebni in se dopolnjujemo v celoto.

Vida



Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #119 - 21.11.2003 at 14:35:19
 
Spoštovana Vida!

Ja, lepo povedano, in nič nimam pripomniti. Gotovo je res, da svoje krščanstvo, če sploh ga, najbolj učinkovito živimo tukaj in zdaj, v situaciji, v kakršno smo pahnjeni ali pa celo rinemo vanjo. V tem se strinjava v celoti.

Meni gre predvsem za bolj sistematičen pristop, ki bi tu mnogim zanesljivo zelo koristil. Resnici na ljubo moram reči, da je takšen direktorij potreben prej ostalim udeležencem tega foruma kot meni. Meni osebno zanesljivo ni potreben.

Vsekakor pa hvala za konstruktivne misli.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9