Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9
(Read 31937 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #15 - 08.11.2003 at 14:53:44
 
gape wrote on 08.11.2003 at 11:13:49:
žebljico na glavico
splošna človečanska kultura je bla somewhat odvisna od tega kar je učila cerkev.
če je papež tko zapovedu pa sploh.
kolkr se spomnem so bli takrat edini učitelji bližnji in cerkev. šole so ustanovil precej pozneje.
žensk ni odrešila cerkev ampak volilna pravica.
politika bi lahko reku.
ne cerkev.
to je blo pred 100 in neki leti.
cerkev je svoj vpliv širila 2000 let.
cerkev je definitvno zatirala znanja, ki jih danes obujamo, za katera mi trdimo, da so znanja, ki peljejo proti pravemu clju, s pravimi sredstvi.

človk sploh ne ve kako bi to povedu
bom reku tko
racio in logiko ni blem prpreičat da je cerkev u redu.
intuicija pač ve da cerkev ni u redu.

ne trdim da se ovčice ne zmorejo realizirat v tej ustanovi/instituciji ... je pa realizacija nekako namenjena posamezniku in realizacija posameznika predpostavlja precej stvari, ki jih krščanstvo kot take odsvetuje.

glavna je svoboda, ki je ni.
kao je, ampak v spranih - naučenih možganih, posledično razmu in umu, je pač ne more bit.

niti ne trdim da krščanstvo marsikomu ne pomaga ... verjamem da marsikomu, amapk ... kdo je ljudi spravu do tja da rabijo pomoč?
seveda ... komunizem!
socializem ...
v svojih 50 letih (na naših tleh npr)


if you know what i mean samson .. sej pravm ... niti ne znam točno definirat v čem je tuki problem.

pomoje v preživelosti sistema, sistema katerega soustvarja cerkev ... že 2000 let ...
prvih 30 - 2 ... noben
druge 2 + 3 ... jezus
pol apostoli ... njih 12
to je blo kolk ... po 100 letih ni blo nikjer več nobenga, ki bi dejansko vedu kaj je jezus govoru, ki bi ga slišu ... napisu pa (kot vemo) kuitak nikol nč ni ... vero je blo treba utrdit ...

se reče 5% časa so delal sistem ljudje k so jezusa poznal ... 95% časa pa tisti ki so se odločl bit njegovi nasledniki.

prekleto dobro se spominjam kako je frančišek asiški zmetu skoz okn use obleke (da so si jih ljudje pobral - đaba) ... ne, material za njih ... blago ... niti se ne morm točno spomnt, se mi pa zdi da je to blo od fotra use skupi ... fotr full bogat scena.
no in je šu frančišek brez ičega za jezusom ...
če bi šu po svoje, bi lahko naredu svojo religijo ... pa je šu za jezusom.
najbolj sm bil pa zadnjič navdušen, ko sm za antona padovanskega slišu, da ko je pa za frančiška slišu, je pa direkt ke odblodu in tam ga je frančišek posvetil za glavnega učitelja reda al kako že in da frančišek pa nikol ni hotu vodt (svojga) reda, ki so ga sledilci okrok njega ustanovil.
no in anton stric ... ta je bil tud svinjsko bogat (ata spet) ... in se je stric izobraževal full in bil full pametn ... pol ga je pa pamet srečala (neke štale ... razsut ladjico na morju al neki) in je začel kanalizirat tisto kar do takrat niti sam ni vedu ... to je blo že pr frančišku ...

IF YOU KNOW WHAT I MEAN !!!


Vse lepo in prav.  Cerkeve ima svoje napake, svoje zablode, svoje zla dejanja, skratka veliko tega kar je javno znano.
Na svetu pogovorov bi potemtakem morala biti omejena tudi pravica do pisanja družbeno političnih dogajanja, saj še vedno ni znan točen pomen afere JBTZ in Janša prijatelji vas med drugim danes vodi. Vodi in zavozi itak vsak ki ima oblast, toda Janšo boste v najslabšem primeru po rokah nosili, tudi Kučana in vse scenariste, ki so doprinesli tudi slabo ne le dobro.  

Ker pač cerkev izgublja dvoboj z javno  politiko se to opazi tudi v družbi in nastanaje trenja kakršni so topici kot je tale.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #16 - 08.11.2003 at 17:25:57
 
Dragi Samson in Draga Vida.

Najprej Vidi, ker je ženska in ji samoumevno dajem neko prednost.
Draga Vida ime pove, da vidiš, vendar po občutku, ki sem ga dobil, ne ravno dlje od svojega noseka, kateri je pa po vsej verjetnosti lep.

Draga Vida, jaz osebno nimam nič proti krščanstvu, vendar me v njem moti dosti stvari in ta njihova podla hinavskost.

Upam, da sem te zadovoljil z odgovorom.

Dragi Samson.

RKC kot inštitucija je naredila veliko, preveliko zla, slabih dejanj in zmot ni manjkalo v vsej njeni zgodovini.
Res je, da včasih pred stoletji niso vedeli toliko kot vemo mi sedaj v našem času, res je, da je zaradi tega prihajalo do zmot, sežiganja na grmadah, nasilnega spreobračanja vere pri ljudjeh, pokolov ITD......
Danes vemo, kar takrat niso vedeli, danes ve to tudi RKC, ve in kaj se je zgodilo, spreobrnalo, skoraj nič.
In najpomembnejše, zakaj nobeden od vseh teh papežev ni nikoli izrekel opravičila pred svetovno javnostjo, za vsa zla dela RKC-ja, za vse pomore in sežige kateri so se zgodili po pomoti RKC-ja, ali pač tudi ne.
Zakaj se ne opravičijo vsem ljudjem in priznajo, da so živeli v zmoti, da še živijo v zmoti in da še bodo živeli v zmoti, sej smo vsi samo ljudje in se tudi motimo.
Da pa takšna dušna ustanova katera bi morala pridigati o Bogu in ljudi peljati na pot proti Bogu vzame pravico v svoje roke in z ognjem in mečem dokazuje svoj prav, je to sramotno in še bolj sramotno je to, da po vseh spoznanjih v vsem tem času RKC ne najde niti malo jajc in se opraviči vsem katerim je povzročila smrt, trpljenje ITD........ vidiš, to me moti.
Pridigajo hinavso in podlo naprej zraven pa vsi vemo in vedo, da se je motla kot ustanova, da so padale nedolžne žrtve v imenu nekega ljubeznivega krščanskega Boga.
In dokler bo RKC delovala tako kot deluje, bodo tudi vse večji pritiski nanjo in na vernike, ker s evse več ljudi zaveda kaj je delala in še danes v veliki miri dela ta zlagana RKC.

Kje je ta vaša strpnost, ta vaša ljubezen do bližnjega, kje je odpuščanje in nenazadnje kje je opravičilo vsem, ki so kakorkoli trpeli in še danes trpijo zaradi RKC-ja.

Vidiš Dragi Samson, to mene moti pri vaši RKC.
Zlaganost, podlost in hinavskost te cerkve.

Dragi verniki RKC, ko bo čas boste tako ali tako spoznali kaj je ta RKC in kaj nudi.

Pa jaz osebno ne ocenjujem nikogar, jaz sem najnižji med najnižjimi in se vedno držim tega rekla : Nikakor in nikoli nismo poklicani, da kogarkoli sodimo, saj vsak odgovarja zase.

Pa še tale linkec o vašem dragem vam ???... : http://www.vecer.si/vecer2003/default.asp?kaj=6&id=2003091500465509

Je to normalno od nekoga na takšnem položaju. ???

In še tole, ne opravičujem se hinavsko in nizkotno nobenemu kristjanu, če sem katerega bilo kako prizadel.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #17 - 08.11.2003 at 17:31:53
 
Nekdanji župnik priznava:

"Vse to je bilo zavajanje"

"Pri vsakem pogrebu sem poudaril pozitivno umrlega, v kolikor mi je bilo posredovano. Pogosto je bilo tudi omenjeno, da je bil umrli krščen - in če je ustrezalo - da je sprejel ostale zakramente in cerkvene ponudbe. Danes vem, da to sploh ne koristi. Celo zelo nevarno je, če nekdo na tem gradi napačno "gotovost". Škoduje pa njemu, ker se stem veža na zunanjo institucijo in morda zamudi, da spozna samega sebe in svoje življenje naravna na Božje zapovedi. Vse to je bilo zavajanje. Namesto tega pa je bistveno, kako je nekdo živel, če se je spravil s bližnjim, če je mislil predvsem nase ali je bil tukaj tudi za druge in še marsikaj. Odločilno je tudi njegovo obnašanje do živali in narave. Vse je pravično tehtano in določeno. Po načelu "sejati in žeti" je določeno nadaljnje življenje duše v onstranstvu."
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #18 - 08.11.2003 at 17:34:04
 
Žalostna je slika Božjih otrok, ki so si ustvarili priprošnjike in priprošnjice, ko vendar Duh večne ljubezni, Duh našega Očeta, biva v vsakem od nas. Bliže nam je kot roke in noge, bliže kot vsak še tako zaupen sočlovek, bliže kot vsak tako imenovani priprošnjik.

Je kak cerkveni veljak ali katolik kdaj vprašal tako imenovane "svetnike, če hočejo, da jih imenujemo "sveti"? Jih je kdo vprašal, če se strinjajo s tem, da ljudje molijo k njim ali če hočejo biti zagovorniki pri Bogu? Ali da po cestah nosijo del trupla njihovega zemeljskega telesa - kosti - kot relikvije? Ali da njihova imena, ki jih je cerkev proglasila za "sveta imena", uporabijo za prirejanje veselic? Ali bi mi hoteli, da bi o nas odločali na tak ali podoben način?

Jezus ni govoril o "svetnikih". Kristus Boga je govoril o "blaženih", saj naj bi spet postali podobe našega večnega Očeta. Besedo "svet" je Jezus uporabil za Svojega nebeškega Očeta, za Edinega Svetega. Jezus ni hotel niti cerkva iz kamna niti cerkvenega obeležja in okrasja niti cerkvenega razkošja in blišča. Jezus je učil skromnost in ponižnost ter bogatstvo srca. Vedno znova je govoril o Božjem kraljestvu v nas, kraljestvu torej, ki je v nas: o Notranjem življenju, življenju v Bogu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #19 - 08.11.2003 at 17:35:45
 
Specialno čaščenje posameznih ljudi nima ničesar opraviti z naukom Nazarenca. Njihova domnevna "priprošnja" za pomoč odvrača ljudi od tega, da bi se neposredno v svojih srcih obrnili na Kristusa in Boga-Očeta. Če bi ljudi z naukom o domnevnem Bogu, ki kaznuje, ne odvrnili od njihovega nebeškega Očeta, nihče ne bi prišel na idejo, da bi iskal takšne priprošnjike. Čaščenje svetnikov ljudi naprej odvrača od tega, da so sami Božji tempelj, kot je učil Jezus, in se lahko podajo na pot k popolnosti, ki je v vsakem od nas tisto osnovno: "Bodite popolni, kot je popoln vaš Oče v nebesih."

Za rituali kot so procesije in božja pota še vedno stoji poganska predstava nepreračunljivega Boga, ki ga je z zunanjimi deli treba pomiriti in narediti milostnega. Delo, s katerim se lahko Bogu približamo, je vendar življenje po Njegovih zapovedih, ki jih v izvlečku najdemo v Govoru na gori in Desetih zapovedih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #20 - 08.11.2003 at 17:39:49
 
In Dragi Samson, za konec tegale najinega nadvs eprijetnega pogovora, kajti škoda energije bi ti še pripisal tukaj gori en stavek zelo znane osebe.

Adolf Hitler: Delam samo to, kar že 1500 let dela cerkev, vsekakor temeljiteje.

Hvala.   Shocked Shocked Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #21 - 08.11.2003 at 18:14:21
 
Quote:
Kreden:   Pa jaz osebno ne ocenjujem nikogar, jaz sem najnižji med najnižjimi in se vedno držim tega rekla : Nikakor in nikoli nismo poklicani, da kogarkoli sodimo, saj vsak odgovarja zase.
Saj se ni treba opravičevati. Že zdavnaj sem ugotovil, da si zgolj ubogljivo orodje NEKOGA za seboj. Zato tako onemoglo bruhanje nesnage, zato toliko "znanja" o vseh drugih, le o sebi in o tistih za svojim hrbtom ne. Ti, kreden, si res le marioneta, primer tistih, ki jim je nekaj naročeno in ki naročila izpolnjujejo brez sleherne lastne samostojne pomisli.

Ta tvoj zadnji Hitlerjev navedek: Hitler je bil norec, ki je pač za svoja nečedna dela obtoževal RKC, kot so jo za svoje zločine vedno znova obtoževali komunisti, pa tudi danes razno razni novodobniki... Nekateri pa so seveda zgolj vodeni, kot si rekel, da si ti.

Hvala za iskrenost. Ni vse tako slabo, kot je mogoče videti, zato mislim, da si mnogo ti boljši, kot te razodevajo besede. Pošiljam ti pristne človeške topline in blagodejno razumevanje.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #22 - 08.11.2003 at 18:57:33
 
Quote:
Nekdanji župnik priznava:

"Vse to je bilo zavajanje"

"Pri vsakem pogrebu sem poudaril pozitivno umrlega, v kolikor mi je bilo posredovano. Pogosto je bilo tudi omenjeno, da je bil umrli krščen - in če je ustrezalo - da je sprejel ostale zakramente in cerkvene ponudbe. Danes vem, da to sploh ne koristi. Celo zelo nevarno je, če nekdo na tem gradi napačno "gotovost". Škoduje pa njemu, ker se stem veža na zunanjo institucijo in morda zamudi, da spozna samega sebe in svoje življenje naravna na Božje zapovedi. Vse to je bilo zavajanje. Namesto tega pa je bistveno, kako je nekdo živel, če se je spravil s bližnjim, če je mislil predvsem nase ali je bil tukaj tudi za druge in še marsikaj. Odločilno je tudi njegovo obnašanje do živali in narave. Vse je pravično tehtano in določeno. Po načelu "sejati in žeti" je določeno nadaljnje življenje duše v onstranstvu."



Pred nekaj dnevi je umrl tisti Bosanec ta glavni.  Kako mu je bilo že ime?  Dnevniki, tudi v Sloveniji so na veliko pisali o njem, nihče pa ni napisal njegovih napak pred v in po času vojne v Bosni.
Torej. Krščanstvo, ali v našem primeru katoliška cerkev ni edina ki po smrti govori vse naj in naj o pokojniku. Več ko je slabega naredil, večji pogreb ima, ter več ljudi za njim žaluje.
Četudi je pogreb civilni, je pesem enaka, zato naj tvoj župnik nebi imel težke vesti, ker o mrtvih le najboljše.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #23 - 08.11.2003 at 18:59:39
 
Quote:
Žalostna je slika Božjih otrok, ki so si ustvarili priprošnjike in priprošnjice, ko vendar Duh večne ljubezni, Duh našega Očeta, biva v vsakem od nas. Bliže nam je kot roke in noge, bliže kot vsak še tako zaupen sočlovek, bliže kot vsak tako imenovani priprošnjik.

Je kak cerkveni veljak ali katolik kdaj vprašal tako imenovane "svetnike, če hočejo, da jih imenujemo "sveti"? Jih je kdo vprašal, če se strinjajo s tem, da ljudje molijo k njim ali če hočejo biti zagovorniki pri Bogu? Ali da po cestah nosijo del trupla njihovega zemeljskega telesa - kosti - kot relikvije? Ali da njihova imena, ki jih je cerkev proglasila za "sveta imena", uporabijo za prirejanje veselic? Ali bi mi hoteli, da bi o nas odločali na tak ali podoben način?

Jezus ni govoril o "svetnikih". Kristus Boga je govoril o "blaženih", saj naj bi spet postali podobe našega večnega Očeta. Besedo "svet" je Jezus uporabil za Svojega nebeškega Očeta, za Edinega Svetega. Jezus ni hotel niti cerkva iz kamna niti cerkvenega obeležja in okrasja niti cerkvenega razkošja in blišča. Jezus je učil skromnost in ponižnost ter bogatstvo srca. Vedno znova je govoril o Božjem kraljestvu v nas, kraljestvu torej, ki je v nas: o Notranjem življenju, življenju v Bogu.



Tito je bil Vrhovni general in predsednik. Ga je kdo vprašal, če hoče to biti, ali pa tebe, oziroma mene? Ne bodi picajzelj.  Ena pravila morajo biti, in tako je v vseh družbenih sistemih. V cerkvi so svetniki v politiki ministri in kanclerji, v športu, rekorderji, v glasbi zvezde.  Niti ne bom našteval naprej, prišel bi do tistih, ki jih nosi mrk in luna.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #24 - 08.11.2003 at 19:05:40
 
Quote:
gape:  ...if you know what i mean samson .. sej pravm ... niti ne znam točno definirat v čem je tuki problem.

Surely, I know what you mean, gape... Ne se bat, preberem te jaz zelo hitro. Ej, ti moj skrivaček za hrbti drugih, kako si pokukal ven. In to ne s stvarjo, o kateri govorimo, ampak takole po ovinkih. Saj si dobro napisal tisto o žebljici na glavico. To bo kar držalo. Le naprej te je nekaj močno zmedlo. Ko da bi bil poln demagoškega napoja, čeprav vem, da ni tako. V ginekološke rokavice povzemaš tipični pljuvaški slog tistih, ki so se delali, ko da so nenadoma odkrili tisto pravo zgodovino, pa so mnogokdaj načrtno lagali in zavajali. Res je, Cerkev je imela svoj vpliv, toda odločilen je bil vendarle politčni vpliv posameznega časa, kar ti spoznavaš šele za današnje čase. Politika je sežigala in uničevala, in tudi Cerkev le v primerih in v obsegu, v kolikor je bila v rokah politike, in to se normalno nadaljuje. Tista živa notranja Cerkev pa je vedno delala za ljudi, se je izpostavljala in izgorevala za okolico, kot sam to opažaš v sv. Frančišku Asiškem in v bratu Antonu, beraču, ki ga je vedno spremljal. Problem preteklih stoletij je v tem, da so politiki vedno bili takšni, da so sleherno situacijo izrabljali predvsem v svoj prid, pa če so pri tem posvinjali vse naokoli sebe. Danes pa je seveda še slabše, saj imajo politiki še več moči, pa se zato mladostniški kriminal strmo stopnjuje, vse več je lačnih na svetu, vse manj zadovoljnih ljudi... Se ti ne zdi, da tukaj ta forum prvenstveno trobi v rog trenutne politično vodeče avantgarde? To mislim, da nekateri delajo zavestno, pa zato niti pričakoval nisem, da bi krščanstvo tukaj moglo dobiti svoj direktorij, čeprav si ga dodelil mnogim že kar otročim področjem. Saj si bil ti kot bajagi 'za', vendar so te tvoji kolegi vztrajno šteli za 'proti', kar bi moglo predvsem pomeniti, da ste se tako pač že prej dogovorili. Ali pa to, da pač vsi veste, da ima ta forum prvenstveno nalogo rušiti krščanstvo, pa je zato Samsonov dobronameren predlog neprimeren, rekel bi s trenutne politične pozicije že naravnost grešen.

Sem opazil, da vendarle znaš biti strpen, obenem pa vidim, da ti zgodovina Katoliške Cerkve vztrajno povzroča težave.  A ne se sekirat, nihče ne more vsega znat. Bi bilo pa dobro, če bi to vsak izmed nas upošteval.

Kot jaz vas o astralu predvsem poslušam in se učim, bi mogoče mnogi izmed vas naredili bolje, če bi prej meni prisluhnili, preden začno kvasiti nesmisle o nekakšen krščanstvu, ki itak v taki obliki obstaja zgolj v boljševiških publikacijah in v njihovih nekritičnih glavah. In ne čudim se, da zadev glede tiste strašanske Cerkve ne znaš prav definirati, tega pač ne moreš, to se ne da, kajti ni na volj ustrezne vsebine v takem pomenu, kot jo po vsej sili vsiljujejo nekateri tukajšnji slepi 'razsvetljenci'.

Pa brez zamere, saj se sicer dobro razumeva. Razumevam te bolj temeljito, kot to nekaterim ugaja...
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #25 - 08.11.2003 at 19:15:14
 
Quote:
A.: brez zamere dragi prijatelj samson ampak to boste delal drugje ne na tem forumu...

Nič ne zamerim, dragi mi Aleš. Če že hočete biti politične marionete, pa bodite. Takšno omejevanje absolutno prevladujoče miselnosti v našem kulturnem prostoru je odraz ozkosti in siromaštva duha tistih, ki se takega omejevanja poslužujejo. Z ene strani te kar razganja od nekakšne namišljene "odprtosti", z druge strani pa se greš najbolj radikalno cenzuro, kar sem je kje zasledil.

Ne, se bat, imam kje pisati in tudi pišem. Obenem pa vendarle trdim, da imajo tudi obiskovalci tega foruma vso demokratično pravico do primerne obravnave svoje krščanske miselnosti. Le čemu enkrat zagovarjaš enaka pravila za vse, v drugem primeru, seveda je to izključno primer RKC, pa ta svoja pravila brez sramu glasno pogoltneš.

Eh, to ste mi neki demokrati. Kredibilnost nekaterih se je nenadoma močno zamajala. A se ti ne zdi, Aleš?
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #26 - 08.11.2003 at 19:35:11
 
Samson wrote on 08.11.2003 at 19:15:14:
. Obenem pa vendarle trdim, da imajo tudi obiskovalci tega foruma vso demokratično pravico do primerne obravnave svoje krščanske miselnosti. .
Se popolnoma strinjam, p o p o l n o m a.  

..in sicer v  mapi:
-
Verstva, religije, filozofije, kulture
krščanstvo, budizem, hinduizem, grki, rim, egipt, sumerci ...
-

..kot vsi ostali Kiss




Samson:
Koliko Slovencev ve, kaj ali kdo je Osho, in koliko, kaj je krščanstvo? A si ti pomešal pojme? Mar je tu mogoča kakršna koli enakopravnost?
-
-
Ne veš če je sploh mogoča kakršna koli enakopravnost?
Aja, seveda, ti gledaš iz točke "edina prava vera", kar pa je meni - smešno.
Kako ni mogoča enakopravnost? A?  
Ste nekaj več,  so drugi nekaj manj?   relax....    
Vsi drugačni vsi enakopravni??



Samson:
No ja, jih razumem. Tale naš Dog se gre načrtno propagando proti Cerkvi.
-
-
mhmm, jeap, načrtno. Vsako noč prav tuhtam in izmišljam nove načrte , in jeap, politiki me plačujejo za to Grin



Z spoštovanjem, Dylan Dog
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #27 - 08.11.2003 at 20:21:17
 
DylanDog wrote on 08.11.2003 at 19:35:11:
Aja, seveda, ti gledaš iz točke "edina prava vera", kar pa je meni - smešno.
Meni je pa smešno, kako nespretno to poenostavljaš. Saj priznam, takšnih reči ni mogoče verodostojno poenostavljati, če so pa že v svoji naravi kompleksne. Glede "edine prave vere" pa me še nisi videl pisati s temi termini. Veš v tem si ti prav tako smešen, kot sem jaz videti tebi.

Quote:
No ja, jih razumem. Tale naš Dog se gre načrtno propagando proti Cerkvi.
 Cheesy Hee, a moti te, da sem to zapazil? Veš, imam dober nos.


Quote:
...mhmm, jeap, načrtno. Vsako noč prav tuhtam in izmišljam nove načrte , in jeap, politiki me plačujejo za to Grin
Z spoštovanjem, Dylan Dog
Lepo, da priznaš. Upam, da dobro zaslužiš. Hehe Wink

Imej se nadvse dobro!
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #28 - 09.11.2003 at 00:01:01
 
hmnjeh samson
*trobi v rog trenutne politično vodeče avantgarde*
se počutm k 3 leta nazaj k sm še bral časopise in podobno sranje ...

ti hočeš nene prepričat, da cerkev ni imela nič vpliva na napačne odločitve v preteklosti?

kar niti pričakuješ ne, se niti ne more zgodit ...

ponovno ... nism ga dodelil jest (direktorija) ... skupi smo ga izbrali ... kdor je takrat pač sodeloval v skupini ...

jest sm definitvno za ta direktorij, če je forum za ... čene mu ga jest ne morem vsilit ... niti nočem ...
jest mam 1 glas in tega zastavim _za_ tvoj predlog ... ko ga seveda uradno preberem (če ne najdeš protokola povej ...
evo ti niti ne bo treba povedat ... na vrhu strani poglej kje piše faq in kje piše pomebno ... pa prečiti ... preve vrstice faq:
Quote:
Topic: FAQ  (Read 801 times)  
gape
Admin
gape.org webmaster
 FAQ
« on: Jul 2nd, 2002, 1:04pm »  

--------------------------------------------------------------------------------

Frequently Asked Questions

Pogosto Zastavljena Vprašanja

***************************
Nabodila za uporabo (angleška)
http://www.gape.org/yabbhelp/index.html
***************************
navodila
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=forumi;action=display;num =9;start=0
(verjetno sicer nekoliko neaktualna, saj govorijo o predlaganju novih direktorijev, kot jih danes imenujem)

sicer pa niti ne vem zakaj se rabijo navodila ... sej vidiš kako so reči zastavljene ... predlagi ...
)
sm šu prov pogledat na prvi post ... nism najdu pravilno sestavljenega predloga o katerem bi se sploh lahko odloču ...
ime dira
opis dira
in to seveda ne paše v ta dir, ampak v sistem ... to bi vse moral pisat v pomebno, če manjka, bom dodal ...

nč prov dost se nismo dogovarjal na to temo ...


rušenje starega ni naloga ... iskanje novega je naloga ... še težja naloga je udejanjat ta nova spoznanja, jih živeti ... okolje je precej neprijazno temu ...


politična pozicija ???
en cel dir mamo na to temo ...


zgodovina na splošno mi povzroča velike preglavice ... sm pač slišu za par artefaktov, ki uradni zgodovini pač ne priležejo ...



kulj ... me razumeš ... pol mi boš znal objasnt v čem je hec ...


lahko začneš kr na tem threadu
vzami obtožbo za obtožbo, jo postavi v kontekst in demantiraj ... to je itak največ kar lahko tukaj in zdaj storiš, da nam razložiš naše zmote, tako da bomo razumeli.

lahko začneš tud s torinskim prtom ...  


*politične marionete*
Grin





Samson wrote on 08.11.2003 at 19:15:14:
Le čemu enkrat zagovarjaš enaka pravila za vse, v drugem primeru, seveda je to izključno primer RKC, pa ta svoja pravila brez sramu glasno pogoltneš.

ta primer ne velja izključno za rkc ...
ampak aleš tak pač je ...


aleš je še posebi občutljiv za imena dirov na tem forumu ... me glih čakajo neke spremembe za vnest ... refraziranje ... aleš je snovalec ...


skratka samson ... mislim da je čas da izpljuneš svoj predlog in natančno prešteješ glasove ... bp-jevo štetje z mojim in devijinim popravkom, kolkr se spomenm, bi moralo kr zadoščat ... jeba je ker ti glasovi štejejo za neko splošno rubriko ki bi se ukvarjala s krščanstvom, zdej ... morm rečt da do zdej, dokler se še ni porodila ta ideja o diru nism zasledu nekega divjega odpiranja novih tem s tvoje strani ... sm šu pogledat ... načel si tri threade, v verstvih ... ali pak so bili kasneje tja premaknjeni ...


imel si zelo zanimivo zgodovino na tem forumu ... si iz pravega testa ... izkaž se ...

ah ja vidm tiste pike ... grem gledat ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum - II
Reply #29 - 09.11.2003 at 00:55:27
 
Quote:
skratka samson ... mislim da je čas da izpljuneš svoj predlog in natančno prešteješ glasove ... bp-jevo štetje z mojim in devijinim popravkom, kolkr se spomenm, bi moralo kr zadoščat ... jeba je ker ti glasovi štejejo za neko splošno rubriko ki bi se ukvarjala s krščanstvom, zdej ... morm rečt da do zdej, dokler se še ni porodila ta ideja o diru nism zasledu nekega divjega odpiranja novih tem s tvoje strani ... sm šu pogledat ... načel si tri threade, v verstvih ... ali pak so bili kasneje tja premaknjeni ...  



Jaz to vidim drugače.  Četudi bi rubrika o krščanstvu bila naj ta nebi bila izključno namenjena samo krščanstvu. Mislim, da smo vsaj tu enotni. Recimo Krščanstvo, Budizem, Islam, Houndayizem, vključno z verskimi sektami.   To bi bilo ok po moje, samo si Aleš pa še kdo drug, tega ne želi v tej obliki.  


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9