Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 12
(Read 31608 times)
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #45 - 04.11.2003 at 10:33:10
 
Quote:
ampak rezultat katerekoli naprave pa na koncu odcitas z enim od svojih cutil, ocesom, usesom, itd. a ne?

Seveda s katerim od svojih čutil, kolikor jih pač imamo, vendar so pri tem naše najpomembnejše čutilo naši možgani,  ki preko tega, kar imenujemo razum, rezultate odčitavanj razčleni in interpretira. Naša čutila so zgolj  orodja, instrumenti, oziroma pomagači razuma. Če se razumu čutila zdijo preslaba ali premalo natančna, si lahko omisli nove pomagače, ki mu bodo ravno tako dobro služili.

Osnova je pridobivanje in analiziranje informacij iz sveta okoli nas. Kakšna so sredstva za zbiranje informacij, je drugotnega pomena in večinoma stvar prilagoditve.


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #46 - 04.11.2003 at 12:09:25
 
Bardo_Thodol wrote on 04.11.2003 at 10:33:10:
Seveda s katerim od svojih čutil, kolikor jih pač imamo, vendar so pri tem naše najpomembnejše čutilo naši možgani,  ki preko tega, kar imenujemo razum, rezultate odčitavanj razčleni in interpretira. Naša čutila so zgolj  orodja, instrumenti, oziroma pomagači razuma. Če se razumu čutila zdijo preslaba ali premalo natančna, si lahko omisli nove pomagače, ki mu bodo ravno tako dobro služili.

Osnova je pridobivanje in analiziranje informacij iz sveta okoli nas. Kakšna so sredstva za zbiranje informacij, je drugotnega pomena in večinoma stvar prilagoditve.

sam priznas, da je delovanje razuma/mozganov odvisno od informacij, ki jih pridobi skozi cutila za katere smo ze prej ugotovil, da so zelo omejeni. torej je tudi to znanje zelo omejeno. delovanje v skladu s tem omejenim znanjem prinasa na dolgi rok neprijetne rezultate, skrbi, dvome in vznemirjenje.

zakaj bi jaz sledil temu omejenmu znanju in delovanju, ce pa imam moznost sledit absolutnemu znanju in absolutnemu delovanju, ki prinasa vecni mir in neomejeno brezpogojno zadovoljstvo in ljubezen?

ce ti dvomis v to kar jaz tukile govorim/pisem ali kar govorijo avtenticni sveti spisi in besede realiziranih svetnikov je to seveda tvoja pravica in moznost (in nesreca). ampak ko bos pa skusal dokazovat kaj proti temu pa bos moral najprej predlozit svoje dokaze, ki pa seveda morajo na necem "trdnem/resnicnem" stat, drgac ne bos kej delec prsu, niti pr seb (svojih dvomih in posledicno vznemirjenjih) niti pr drugih.

Goura Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #47 - 04.11.2003 at 12:13:49
 
titud wrote on 04.11.2003 at 10:26:11:
Littlestar, kolikor  jest razumem  tvojo logiko, gre po  njej  za razliko od titanicove pri brezpogojni ljubezni za  en časovni zamik, po kateri nenavezanost nastop naknadno, kot nagrada za to, da sta partnerja dala skoz eno lekcijo.    Po titanicovi logiki učenje lahko nadomesti božji navdih/intucija,  ki  brezpogojni   ljubeznen omogoča takojšnjo/hkratno nenanevezanostna partnerja.  

Če je zemeljska ljubezen stvar božanske inspiracije oz če je lahko le  plod brezpogojne ljubezni do boga,  pol bi ta logika morala veljat tud  za brezpogjno   ljubezen do boga samega: ob brezpogojni predaji njemu tud hkratna odvezanost od  njega. Zakaj od partnerja da, od boga pa ne, titanic?  


Predvsem se mi zdi za poudarit, da smo sposobni partnerja videt z enim očesom človeško, z drugim pa duhovno. Brez tega, da partnerja ne vidimo kot bitje skozi katerega se manifestira Bog, pravzaprav ne gre. Seveda, če pa sebe še nismo sprejeli kot celostnega človeka - torej brezpogojno, je pa to težko.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #48 - 04.11.2003 at 12:23:44
 
Quote:
zakaj bi jaz sledil temu omejenmu znanju in delovanju, ce pa imam moznost sledit absolutnemu znanju in absolutnemu delovanju, ki prinasa vecni mir in neomejeno brezpogojno zadovoljstvo in ljubezen?

Podcenjevanje znanja, pa naj bo kakršnokoli že, še posebno, če imam od njega vsakodnevne koristi, ni v moji navadi.

Čeprav, kot praviš, nimaš namena slediti "temu omejenemu" znanju, pa vendarle moraš priznati, da se  izsledkov tega znanja vsak dan intenzivno poslužuješ in jih redno uporabljaš.

Zato me tukaj bolj zanima, koliko koristi si pa že imel od rezultatov  "absolutnega znanja", oziroma kako pogosto se izsledkov tega znanja  poslužuješ in ali ti tudi tako koristijo, kot tisti od "omejenega znanja"?



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #49 - 04.11.2003 at 12:30:02
 
Bardo_Thodol wrote on 04.11.2003 at 10:33:10:
Seveda s katerim od svojih čutil, kolikor jih pač imamo, vendar so pri tem naše najpomembnejše čutilo naši možgani,  ki preko tega, kar imenujemo razum, rezultate odčitavanj razčleni in interpretira. Naša čutila so zgolj  orodja, instrumenti, oziroma pomagači razuma. Če se razumu čutila zdijo preslaba ali premalo natančna, si lahko omisli nove pomagače, ki mu bodo ravno tako dobro služili.

Osnova je pridobivanje in analiziranje informacij iz sveta okoli nas. Kakšna so sredstva za zbiranje informacij, je drugotnega pomena in večinoma stvar prilagoditve.



Kolikor se jest razumem na pardigmo, iz katere izhaja aryan, se ima ta ravno  tako za znanstveno. Tle pol nasproti ne stojita dve paradigmi  po  hierhičnem pricipu,   npr. arhaična  proti moderni, ampak dve paradigmi, ki sta za objekt pročevanja vzeli različna okolja in temu primerna razvila vsak svoja  orodja proučevanja. Zahodna tradicija  je za objekt proučevanja vzela materilano okolje, ki ga lahko  zaznavamo  čustveno/mentalno preko čutil oz njihove racionalno pogojene interpretacije, vzhodna pa je vzela za izhodišče občutenje kot tako, nepogojeno  z zunanjimi čutili in na njih utemljenimi racionalizacijami.  Obe paradigmi  pa  imata skupno to, da sta vpostavili vsaka svojo kulturo, ki naj bi človeka osvobodila  od materialnih pogojev/okolja in ga nardila skoz kulturo samemu seb zadostnega in s sabo zadovoljnega. Vsa znanja, ki  vzpostavlajo  kulturo  vzhodne tradicije,   so tako  podrejena vzpostavljanju odzunaj nepogojenga notranjega občutja izopolnjenosti in zadovoljstva  in vse  čutne/mentalne dejavnosti so temu neposredno podrejene. Če  temu namenu ustrezno tud v praksi  delujejo, jim tudiz stališča zahodne paradigme ni  mogoče očitat neučinkovitosti, neobjektivnosti, eksperimentalne nedokazljivsti itd. Izhajajoč iz  vhodnjaške zanstvene pradigme bi  blo pol zahodni znanosti enako mogoče argumentirat neučinkovitost zahodni paradigmi, saj ni mogoče eksperimentalno dokazat, da je s svojimi čutno preverljivimi in razumsko utemljenimi dosežki karkoli prispeajo  k izboljševanju ali pa vsaj vzdrževanju   občutenja bivanjske polnosti posameznika ali skupnosti.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #50 - 04.11.2003 at 12:32:03
 
Bardo_Thodol wrote on 04.11.2003 at 12:23:44:
Podcenjevanje znanja, pa naj bo kakršnokoli že, še posebno, če imam od njega vsakodnevne koristi, ni v moji navadi.

te bom na podlagi tega drzu za besedo naslednjic.

Quote:
Čeprav, kot praviš, nimaš namena slediti "temu omejenemu" znanju, pa vendarle moraš priznati, da se  izsledkov tega znanja vsak dan intenzivno poslužuješ in jih redno uporabljaš.

res. ampak ne trdim, da je to omejeno znanje neodvisno od absolutnega, oz. da je bolj pomembno, oz. da je za naso vecno dobrobit (zadovoljstvo) dovolj slediti le temu omejenemu znanju/delovanju.

Quote:
Zato me tukaj bolj zanima, koliko koristi si pa že imel od rezultatov  "absolutnega znanja",

kar nekaj. ampak sej ves, slepemu razlagat kaksne barve je mleko je vec al manj nesmiselno. to mora vsak sam dozivet med prakticiranjem. se pa nekatere stvari lahko tudi eksterno opazijo preko simptomov praktikanta in njegovega vsakdanjega obnasanja v razlicnih okoliscinah.

Quote:
oziroma kako pogosto se izsledkov tega znanja  poslužuješ in ali ti tudi tako koristijo, kot tisti od "omejenega znanja"?

pogostost posluzevanja, torej spominjanja je v skladu z mojimi zmoznostmi. kolk mi pa koristi eno ali drugo znanje pa je spet domena izkustva in manj besed.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #51 - 04.11.2003 at 12:36:47
 
titud wrote on 04.11.2003 at 12:30:02:
Kolikor se jest razumem na pardigmo, iz katere izhaja aryan, se ima ta ravno  tako za znanstveno. Tle pol nasproti ne stojita dve paradigmi  po  hierhičnem pricipu,   npr. arhaična  proti moderni, ampak dve paradigmi, ki sta za objekt pročevanja vzeli različna okolja in temu primerna razvila vsak svoja  orodja proučevanja. Zahodna tradicija  je za objekt proučevanja vzela materilano okolje, ki ga lahko  zaznavamo  čustveno/mentalno preko čutil oz njihove racionalno pogojene interpretacije, vzhodna pa je vzela za izhodišče občutenje kot tako, nepogojeno  z zunanjimi čutili in na njih utemljenimi racionalizacijami.  Obe paradigmi  pa  imata skupno to, da sta vpostavili vsaka svojo kulturo, ki naj bi človeka osvobodila  od materialnih pogojev/okolja in ga nardila skoz kulturo samemu seb zadostnega in s sabo zadovoljnega. Vsa znanja, ki  vzpostavlajo  kulturo  vzhodne tradicije,   so tako  podrejena vzpostavljanju odzunaj nepogojenga notranjega občutja izopolnjenosti in zadovoljstva  in vse  čutne/mentalne dejavnosti so temu neposredno podrejene. Če  temu namenu ustrezno tud v praksi  delujejo, jim tudiz stališča zahodne paradigme ni  mogoče očitat neučinkovitosti, neobjektivnosti, eksperimentalne nedokazljivsti itd. Izhajajoč iz  vhodnjaške zanstvene pradigme bi  blo pol zahodni znanosti enako mogoče argumentirat neučinkovitost zahodni paradigmi, saj ni mogoče eksperimentalno dokazat, da je s svojimi čutno preverljivimi in razumsko utemljenimi dosežki karkoli prispeajo  k izboljševanju ali pa vsaj vzdrževanju   občutenja bivanjske polnosti posameznika ali skupnosti.

ucinkovitost takega ali drugacnega delovanja pri drugih osebah se da opazit po dolocenih simptomih, ki se manifestirajo navzven. ampak kok nam to pomaga, ce ucinkovitosti in prakticnosti takega ali drugacnega delovanja glede nase vecne dobrobiti (zadovoljstva) ne izkusimo (izkusamo) sami?
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #52 - 04.11.2003 at 13:07:56
 
Še enkrat:


A mi zna kdorkoli od vas razložiti, kaj pomeni izraz "brezpogojna ljubezen".

Bi bil jako fest hvaležen, če bi bilo to možno v takem...preprostem, razumljivem besednjaku /baje tisti, ki se na kaj res zastopijo, to povedo na enostaven, vsem dostopen način/...ker sem samo en bk, Konfuzij, moj prijatelj, pa ravno ta trenutek ni razpoložen za pojasnjevanje meni neznanih pojmov.


Hvala res velika že vnaprej...za vaše pojasnilo seve
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #53 - 04.11.2003 at 13:13:30
 
ze ime samo pove. brezpogojna ljubezen je ljubezen, ki ni pogojena. s cem pa bi lahko bila pogojena sploh? v grobem povedano je lahko pogojena s casom (je zacasna, minljiva) in s prostorom. ce ljubezen ni pogojena s casom in prostorom je ta ljubezen "zame" brezpogojna. ce obstaja realnost onkraj materije, katere znacilnost je pogojenost s prostorom in casom potem obstajajo tudi "onkrajne" entitete, med katerimi se lahko razvije "onkrajna" torej brezpogojna ljubezen.

Goura Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #54 - 04.11.2003 at 13:15:50
 
Quote:
ucinkovitost takega ali drugacnega delovanja pri drugih osebah se da opazit po dolocenih simptomih, ki se manifestirajo navzven.

Po kakšnih simptomih?

In po čem meriš, da je ena učinkovitost večja od druge?



Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #55 - 04.11.2003 at 13:16:08
 
en_bk wrote on 04.11.2003 at 13:07:56:
Še enkrat:


A mi zna kdorkoli od vas razložiti, kaj pomeni izraz "brezpogojna ljubezen".

Bi bil jako fest hvaležen, če bi bilo to možno v takem...preprostem, razumljivem besednjaku /baje tisti, ki se na kaj res zastopijo, to povedo na enostaven, vsem dostopen način/...ker sem samo en bk, Konfuzij, moj prijatelj, pa ravno ta trenutek ni razpoložen za pojasnjevanje meni neznanih pojmov.


Hvala res velika že vnaprej...za vaše pojasnilo seve


Let me try Grin:
Gre za to, da ne postavljaš pogojev oz. vidiš skozi njih, torej delaš nekaj, kar pravzaprav zate ni pomembno. Upravljaš z energijo pa vendar zgolj zato, ker je to samo sebi namen.

P.S.: Brezpogojna ljubezen je tud, da tvojemu prijatelju Konfuziju dopustiš, da te pusti v ???, (ga ne pogojuješ) torej med drugim ne sprašuješ drugih, kar od njega nisi prejel Grin

Torej, kr neki... Smiley



Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #56 - 04.11.2003 at 13:23:51
 
Zanimivo, zgleda, da v tem topiku potekata kar dve vzporedni debati  Grin

Da se vrnem k pravi iz naslova,  tudi jaz menim, da brezpogojna ljubezen ne pomeni, da sama ljubezen ni pogojena časovno,  prostorsko ali kako drugače, ampak, da ni pogojena s strani osebe, ki ljubezen čuti.


Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #57 - 04.11.2003 at 13:28:20
 
en_bk wrote on 04.11.2003 at 13:07:56:
"brezpogojna ljubezen"

brez pogojev/pogojevanja ljubiti oz. rad imeti

Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #58 - 04.11.2003 at 13:31:45
 
Bardo_Thodol wrote on 04.11.2003 at 13:23:51:
Zanimivo, zgleda, da v tem topiku potekata kar dve vzporedni debati  Grin

Da se vrnem k pravi iz naslova... 


...moja strpnost se je torej izplačala Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #59 - 04.11.2003 at 13:34:52
 
Bardo_Thodol wrote on 04.11.2003 at 13:15:50:
Po kakšnih simptomih?

eden izmed njih je nevznemirjenost v kakrsnihkoli okoliscinah.

Quote:
In po čem meriš, da je ena učinkovitost večja od druge?

eno delovanje v koncni fazi prinese (prinasa) prijetne, drugo pa neprijetne rezultate. ne mi rect, da ti nej se to razlozim kdaj ves ce ti je prijetno in kdaj ne, oz. kako lahko to opazis pri drugih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 12