Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 12
(Read 31544 times)
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #15 - 03.11.2003 at 12:12:09
 
mind wrote on 03.11.2003 at 12:06:05:
človek ni inteligenten če zna zgraditi vesoljsko plovilo ali razcepiti atom, človeška inteligenca je v tem, da lahko spozna "kdo je"  Smiley

Ali je nekdo, ki zna razcepiti atom ali izgraditi vesoljsko plovilo, kaj manj pameten, kot nekdo, ki zna skonstruirati čudovito teorijo o tem, "kdo je"?





Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #16 - 03.11.2003 at 12:23:13
 
bardo:
Quote:
Ali je nekdo, ki zna razcepiti atom ali izgraditi vesoljsko plovilo, kaj manj pameten, kot nekdo, ki zna skonstruirati čudovito teorijo o tem, "kdo je"?


če je teorija avtentična (pravilna) in seveda podprta z prakso, potem so rezultati enega ali drugega zelo različni

sama teorija brez prakse ni skoraj nič (čeprav nekaj le je)

drugač pa teorije o tem "kdo smo" ni mogoče skonstruirati z našim pogojenim umom,  lahko jo z njim le sprejmemo Wink



LP






Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #17 - 03.11.2003 at 12:47:58
 
mind wrote on 03.11.2003 at 12:23:13:
sama teorija brez prakse ni skoraj nič (čeprav nekaj le je)
drugač pa teorije o tem "kdo smo" ni mogoče skonstruirati z našim pogojenim umom,  lahko jo z njim le sprejmemo Wink

Atome se tudi praktično razceplja in gradijo se praktično uporabna vesoljska plovila.

Skonstruiranih teorij (brez prakse) o tem "kdo smo", je pa mogoče tudi na tem forumu zaslediti kar veliko.  
Kako so kaj sprejete, pa najbrž ve vsak zase  Roll Eyes




Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #18 - 03.11.2003 at 13:21:39
 
Zanimivo pisanje. O brezpogojni ljubezni. Tokraj in onokraj nečesa. Ker sem mal kratek...a bi mi kdo razložil, kaj to je ...mislm..brezpogojna ljubezen...lahko tud samo ljubezen. Če je slučajno samo ideal al pa bognedaj samo fantazma...mi ni treba razlagat...ker postanejo vijolice v cvetličnem vzorcu jako živčne, pa me pol glava boli...tko mal v levo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #19 - 03.11.2003 at 13:34:04
 
Včasih je res težko formulirati nek pojem, tudi tak, ki nam je blizu. Potem pač pogledaš v slovar.

Za ljubezen piše: močno čustvo naklonjenosti

Verjetno bo kar držalo in ne vem ali je temu mogoče še kaj dodati.



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #20 - 03.11.2003 at 13:38:24
 
Bardo_Thodol wrote on 03.11.2003 at 11:20:47:
Zakaj si pa potem omenjal pomembnost občutenja, ki je atribut telesa?

ce ti nekoga "zivega" spiknes z iglo bo najbrz ta zastokal. kako to da z raznoraznim prebadanjem mrtvega telesa ni nbenih takih ali drugacnih reakcij, ceprav je telo z vsemi svojimi kemikalijami se vedno tam?

torej, kdo cuti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #21 - 03.11.2003 at 13:50:02
 
Quote:
ce ti nekoga "zivega" spiknes z iglo bo najbrz ta zastokal. kako to da z raznoraznim prebadanjem mrtvega telesa ni nbenih takih ali drugacnih reakcij, ceprav je telo z vsemi svojimi kemikalijami se vedno tam?

Najbrž se spomniš poskusov s svežimi žabjimi kraki, ki se ob dotiku z ektričnim tokom pokrčijo. Podobni mehanizmi delujejo v človeškie telesu, kjer se živci na zunanje dražljaje odzivajo.

Živega človeka pod anestezijo lahko tudi "špikaš" pa ne bo zastokal, ker so živčni receptorji ohromljeni.


Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #22 - 03.11.2003 at 13:50:56
 
Quote:
torej, kdo cuti?




kdor je občutljiv  Roll Eyes
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #23 - 03.11.2003 at 14:39:26
 
Bardo_Thodol wrote on 03.11.2003 at 13:50:02:
Najbrž se spomniš poskusov s svežimi žabjimi kraki, ki se ob dotiku z ektričnim tokom pokrčijo. Podobni mehanizmi delujejo v človeškie telesu, kjer se živci na zunanje dražljaje odzivajo.

Živega človeka pod anestezijo lahko tudi "špikaš" pa ne bo zastokal, ker so živčni receptorji ohromljeni.

no vids, kdo pol cuti, kdaj in zakaj...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #24 - 03.11.2003 at 14:45:57
 
Quote:
no vids, kdo pol cuti, kdaj in zakaj...

Živci, če so še pri "moči"



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #25 - 03.11.2003 at 14:53:01
 
Bardo_Thodol wrote on 03.11.2003 at 14:45:57:
Živci, če so še pri "moči"

kaj ali kdo pa njim daje moc/funkcionalnost?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #26 - 03.11.2003 at 14:55:53
 
Quote:
kaj ali kdo pa njim daje moc/funkcionalnost?

Elektrokemične lastnosti.




Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #27 - 03.11.2003 at 15:01:17
 
Bardo_Thodol wrote on 03.11.2003 at 14:55:53:
Elektrokemične lastnosti.

in od kje te dobijo moc/funkcionalnost?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #28 - 03.11.2003 at 15:26:34
 
Quote:
in od kje te dobijo moc/funkcionalnost?


Zaradi fizikalnih zakonitosti, ki določajo te lastnosti.
Zakaj so te zakonitosti točno take, kot so, pa ne bi vedel.
Saj ti najbrž tega tudi ne veš, ali morda veš?



Back to top
 
 
IP Logged
 
titanic
2
**
Offline

love just love
Posts: 86

Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #29 - 03.11.2003 at 18:26:20
 
Haj, spet jaz.  CheesySte se pa ogreli. Fino, da vsak pove kva misli. S to mojo brezpogojno ljubeznijo pa je tako: pred desetimi leti sem se odločila, da v tem življenju želim to doseči, vendar pa nisem še vedela kako to gre.  ???Nekaj se mi je že sanjalo, a kaj več pa ne. Situacije so svoje prinesle, vmes sem se še poročila in tudi ločila, bla, bla, bla, doštudirala, postala mama itd.  Roll Eyespredvsem je bila pa moja največja aktivnost to - da sem se upirala, da bi Bog ali kakršna koli Višja sila usmerjala  Tongueali imela kakšen vpliv na dogodke v mojem življenju. Kje pa! Jaz sem bila glavna in če se ni odvijalo, kot sem si zamislila sem bila nesrečna.  AngryIn to sem bila tudi večinoma. Pred tremi leti pa sem imela možnost spoznati duhovnega učitelja, ki me je popeljel na področja o katerih se mi je zdelo zanimivo razmišljati. Razne meditacije sem poznala že prej, a tu sem spoznala nekaj več. Direktno povezanost z Bogom, ki jo lahko vzpostavim - seveda v alfa stanju. Nisem takoj dojela raznih podrobnosti, saj sem jih tudi razumsko zavračala, ker se jih ni dalo "prijeti". Potem pa počasi, počasi pridejo vedno nova spoznanja, nove kvalitete življenja, ko se je moja osebnost začela spreminjati in sem postala bolj hvaležna za vse kar imam, ko sem spregledala kaj vse je mogoče in vse to je odvisno samo od mojih misli in odnosa do stvari - takrat se mi je svet spremenil in danes verjamem v brezpogojno ljubezen, ker jo živim, tudi ko nisem v alfa stanju. Wink
Vsak dan se zahvalim Bogu, da obstaja oseba, ki jo lahko brezpogojno ljubim, saj mi jo je on poslal, obenem pa se osebi odpovedujem - zato vem, da je to pravo.
Pa še kaj povejte....

Back to top
 

Živi in pusti živeti.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 12