Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 10 11 12 
(Read 31314 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #165 - 10.11.2003 at 08:42:38
 
t wrote on 08.11.2003 at 16:09:30:
men se to niti ne zdi taka jeba - večja jeba je to, da se poskuša iz ljubezni delati nekaj, kar ni: da se to silo poskuša transformirati v nekaj transcendentno nadčutnega (u bistvu nekaj popolnoma razumskega - kar je že sama besedna zveza brezpogojna ljubezen; ljubezen je, ali pa je ni (vedno  brezpogojno), če ji še enkrat dodamo atribut brezpogojnosti pa dobimo takorekoč že negacijo)

v bistvu se ljubezen sama po sebi manifestira celostno (ko ji govorimo, da je brezpogojna samo še enkrat povemo isto: če ljubiš, ljubiš brez pogojev; v trenutku, ko postaviš pogoje, si že izven)

in ljubezen je po svojem bistvo že tudi brezčasna, vendar pa ne na tak način, kot nekaj kar bi lahko nepogojeno obstajalo mimo časa, temveč kot nekaj, kar nam čas ustavi, (ko ljubimo čas izgine - ljubezen je ekstatična)


Tko definirana ne morebit drugega kot stanje. Nobeno 'čisto' ali izvedeno čustvo, nobena 'čista'  misu ali misleni sistem in tud nobena od mentalno/čutsvenih kombinacij jo ne 'ustvari' niti ne 'zajame'.  Od tle naprej  lahko špekuliramo, a je to osebno (kemično/hormonalno/enregetsko/valovno...  vzpostvljeno/vzdrževano) stanje  oz. občutje ali pa kot tako samo individualna  manifestacija/odraz  univerzalnega/kozmičnega stanja...  ??? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #166 - 10.11.2003 at 09:44:31
 
titud wrote on 10.11.2003 at 08:42:38:
Tko definirana ne morebit drugega kot stanje. Nobeno 'čisto' ali izvedeno čustvo, nobena 'čista'  misu ali misleni sistem in tud nobena od mentalno/čutsvenih kombinacij jo ne 'ustvari' niti ne 'zajame'.  Od tle naprej  lahko špekuliramo, a je to osebno (kemično/hormonalno/enregetsko/valovno...  vzpostvljeno/vzdrževano) stanje  oz. občutje ali pa kot tako samo individualna  manifestacija/odraz  univerzalnega/kozmičnega stanja...  ??? Smiley  


Men se postavlja vprašanje, če potemtakem lahko en individum sploh preseže neko ekstazo samega naravnega bivanja, ki ga je že v svojem življenju doživel npr. kot otrok, ki ga nekako pozabil, izgubil, ker ga je zamenjal strah - pot ega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #167 - 10.11.2003 at 10:23:55
 
ls
Quote:
Men se postavlja vprašanje, če potemtakem lahko en individum sploh preseže neko ekstazo samega naravnega bivanja, ki ga je že v svojem življenju doživel npr. kot otrok, ki ga nekako pozabil, izgubil, ker ga je zamenjal strah - pot ega.



naš naravni položaj je brezpogojna ljubezen z Njim

tekom miljonov življenj, kakor tudi tekom sedanjega življenja se je na nas nabralo veliko najrazličnejšega nenaravnega materialističnega ega

z strahom duša izraža preko materialnega telesa svoje neudobje, svoj nenaravni položaj duše in oblika in struktura našega materialnega telesa (človek) nam omogoča tega se zavest

tega nenaravnega položaja se lahko duša reši če se Njemu preda, preda pa se mu lahko le v obliki umske in čutne predaje

On in predano služenje Njemu, sta istovetna, kar pomeni da so v tem primeru čustva in um pravilno usmerjena in so transcendentna

Vede in On sam pravijo, da kdor je zmožen čute in um 24 ur na dan usmeriti proti Njemu lahko doseže popolnost že v tem življenju

proces predanega služenja Njemu, je torej edini možen način otresti se materialne onsenaženosti (false ego) in Sri Caitanya Mahaprabhu nam je milostno priporočil in omogočil proces predajanja v zdajšnji Kali dobi v obliki iskrenega in ponižnega petja Njegovih neomejenih imen





LP


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #168 - 10.11.2003 at 10:50:59
 
Družbeni razvoj človeštva od je neke  vrste odraz razvoja osebnega, en se v drugem ogeldujeta in med sabo pogojujeta. Iskat 'čistost' v otroškem stanju duha, ko se še ni z egom induvidualiziral od matere,  je isto kot iskat čistost v predzodovinskem stanju enosti, ko se človek še ni duševno  'loču' od svojga naravnega in nezvednega kulturnega okolja  in induvidualizirov od drugega.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #169 - 10.11.2003 at 11:09:57
 
mind wrote on 10.11.2003 at 10:23:55:
Vede in On sam pravijo, da kdor je zmožen čute in um 24 ur na dan usmeriti proti Njemu lahko doseže popolnost že v tem življenju


Če je 24 ur na dan, potem je to non stop; čas je človekov razum opredelil. Če pa je/boš v takšnem stanju non stop pa moreš vedet, to ve samo Bog in še takrat te "vzame" k sebi, ker v čem bi pol bil smisel bivanja v človeški obliki, če si čista zavest?

Skratka nemogoče se mi zdi, kar praviš, ker po moje te potem več ni, če si popoln.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #170 - 10.11.2003 at 11:39:41
 
Quote:
Če je 24 ur na dan, potem je to non stop;

ja, non stop. vecno, oz. v vecnosti oz. v realnosti. v realnost pa lahko vstopis tudi iz zacasnosti, iluzije. "tam", torej v realnosti pa lahko aktivno zazivis, le ce se strinjas in delujes v skladu s svojo "realno" identiteto, tj. vecni sluga Boga.

Quote:
čas je človekov razum opredelil. Če pa je/boš v takšnem stanju non stop pa moreš vedet, to ve samo Bog in še takrat te "vzame" k sebi, ker v čem bi pol bil smisel bivanja v človeški obliki, če si čista zavest?

ce nekdo za casa trajanja materialnega telesa realizira, da je cista zavest in ne materialno telo, on se vedno ponavad obstaja v cloveski obliki (clovesko telo) dokler se ta ne "iztece" po svoji naravni poti. ampak ta realizirana oseba ni navezana na spremembe, ki se dogajajo v telesu, ampak jih le kot zunanji opazovalec opazuje in zivi v popolnem miru. to je "osvoboditev". ampak tudi taka vrste osvoboditve, tj. da spoznas da nisi materija ampak da si cista zavest se ni koncni cilj/smisel nasega obstoja. ta cista zavest ima tudi svojo aktivnost v vecnosti, tj. vecno sluzenje Bogu, ta pa ob popolnem miru daje se ekstazo.  

Quote:
Skratka nemogoče se mi zdi, kar praviš, ker po moje te potem več ni, če si popoln.

ce si popoln si se zmeri, tko kot si bil (obstajal) tudi takrat, ko si se zmotno-poistovecu z materijo. razlika je, da ko si popoln (realiziran) si stalno zadovoljen (na raznorazne nacine), ko pa si pogojen pa si stalno v trpljenju (na raznorazne nacine).  
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #171 - 10.11.2003 at 12:06:57
 

Quote:
ja, non stop. vecno, oz. v vecnosti oz. v realnosti. v realnost pa lahko vstopis tudi iz zacasnosti, iluzije. "tam", torej v realnosti pa lahko aktivno zazivis, le ce se strinjas in delujes v skladu s svojo "realno" identiteto, tj. vecni sluga Boga.

ce nekdo za casa trajanja materialnega telesa realizira, da je cista zavest in ne materialno telo, on se vedno ponavad obstaja v cloveski obliki (clovesko telo) dokler se ta ne "iztece" po svoji naravni poti. ampak ta realizirana oseba ni navezana na spremembe, ki se dogajajo v telesu, ampak jih le kot zunanji opazovalec opazuje in zivi v popolnem miru. to je "osvoboditev". ampak tudi taka vrste osvoboditve, tj. da spoznas da nisi materija ampak da si cista zavest se ni koncni cilj/smisel nasega obstoja. ta cista zavest ima tudi svojo aktivnost v vecnosti, tj. vecno sluzenje Bogu, ta pa ob popolnem miru daje se ekstazo.  

ce si popoln si se zmeri, tko kot si bil (obstajal) tudi takrat, ko si se zmotno-poistovecu z materijo. razlika je, da ko si popoln (realiziran) si stalno zadovoljen (na raznorazne nacine), ko pa si pogojen pa si stalno v trpljenju (na raznorazne nacine).  


Se mi zdi, da si pa to končno malo bolj razumljivo napisal, al pa sem jaz bolj dojemljiva Grin.

Misliš, da je možno enostavno preklopit na zadovoljstvo? Enostavno si rečeš: srečen bom, pa naj se zgodi karkoli.

Osnovna napaka, ki jo zmeraj na novo razkrinkam, se mi zdi, da si ne upamo priznati lastne sebičnosti, ker naš razum še zmeraj vidi nekaj slabega, nek občutek krivde, da nismo dovolj dobri.  

Velikokrat sem se zasačila, kako en del v meni v resnici obtožuje ljudi, ki so površni oz. nekako površinski v odnosih, plitvi..., sama sem se raje umaknila, kot pa upala biti takšna (small talk in to), ker bi preveč bolelo, ko ne bi uspela pokazat, kako sem senzitive in profound. Ironija je, da komaj takrat ko sem si dovolila biti tudi sama kao površinska, sem lahko občutila sočutje do sebe in s tem pridobila globje vedenje in tud sočutje v tem do ostalih.

Malo sem se zgubla, kaj sem hotla rečt je, da ne moreš brezpogojno ljubit, če sebe brezpogojno ne sprejemaš, to pa je zmeraj možno le s časovnim zamikom, kajti za brepogojno, ki je produtk lastnega uma je potrebno ozaveščanje.

Svoboda in brezpogojnost se mi kaže v: be yourself!

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #172 - 10.11.2003 at 12:16:36
 
Quote:
Misliš, da je možno enostavno preklopit na zadovoljstvo? Enostavno si rečeš: srečen bom, pa naj se zgodi karkoli.

ne, tega jaz nisem pisal.

jaz sem reku, da smo lahko srecni, ko delujemo v skladu s svojo vecno naravo/identiteto tko v pogojenem kot osvobojenem stanju (glede na materijo).

ce si samo recem, da bom srecen ali da sem srecen pa naj se zgodi karkoli, me to ne more dejansko osrecit. sicer si pa to sama ze veckrat izkusla.

Quote:
Malo sem se zgubla, kaj sem hotla rečt je, da ne moreš brezpogojno ljubit, če sebe brezpogojno ne sprejemaš, to pa je zmeraj možno le s časovnim zamikom, kajti za brepogojno, ki je produtk lastnega uma je potrebno ozaveščanje.

ja, ozavestit moras kdo "v resnici" (vecno) si, in v skladu s tem delovat, kot sem ti napisu ze zgori. za to realizacijo pa nujno potrebujemo pomoc nekoga, ki je ze dokoncno "zavesten".  

Quote:
Svoboda in brezpogojnost se mi kaže v: be yourself!

ja. be yourself! v temu je ves point. da pa lahko pridemo do te realizacije kdo v resnic smo, se bomo mogl pa hkrati odpovedat tud vsem zmotnim predstavam o seb, to pa je vcasih za nas tezko, ker smo prevec navezani na njih, ceprav nam povzrocajo le trpljenje in vznemirjenje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Brezpogojna ljubezen
Reply #173 - 10.11.2003 at 15:14:16
 


Quote:
ja. be yourself! v temu je ves point. da pa lahko pridemo do te realizacije kdo v resnic smo, se bomo mogl pa hkrati odpovedat tud vsem zmotnim predstavam o seb, to pa je vcasih za nas tezko, ker smo prevec navezani na njih, ceprav nam povzrocajo le trpljenje in vznemirjenje.


Vprašanje, če so sploh zmotne. Problem je bolj v naši pozornosti in gledišču. One ne povzročajo trpljenja. Dokler bomo pa čemurkoli polagali zunaj nas polagali moč in ga krivili za trpljenje, hkrati potrebovali za vznemirjenje, smo pač v težavah. Priznati si, da nekoga potrebuješ ni wrong. Večji problem je, tega ne priznati. Resnična vznemirjenost prihaja od znotraj, prav tako pa je trpljenje tisto, ki nas tako oplemeniti, da postanemo ponovno... ljubiti življenje. Ja, tudi trpljenje in probleme si zvečine ustvarjamo sami, ker potrebujemo njih darila.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 10 11 12